Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) Milka 78 válasza Banderos (#5449) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az majd kiderül.Én 6 éve kompaktozok,így nem vágom. :N

(#5452) Werkly


Werkly
őstag

Hogyan lehez Taichi lappal alulfeszelni a CPU-t BIOS szinten? Kösz!

(#5453) cyberkecsi válasza r6man123 (#5412) üzenetére


cyberkecsi
csendes újonc

Felvettem ma a kapcsolatot a PCX-el, megírtam a problémát, kb másfél órára rá reagáltak is: “díjmentesen elszállítjuk bevizsgálására a számítógépet, gyorsított eljárásban kezelve”
Elvileg ha 13:00 óra előtt jelzek, akkor másnap jön a futár, hát erről lekéstem. Mindenesetre össze van készítve a gép, meg az összes tartozéka illetve a dobozaik. Kíváncsian várom mikor jönnek, illetve mennyi idő lesz a szervíz.

Off: ha esetleg cserére lesz lehetőség, mit ajánlatok Asrock ab350m pro4 helyett Ryzen 5 1600X, Gtx 1050 ti, Crucial 2x4g ddr4 2400 mhz Ram mellé egy Zalman Z11 Plus házba (illetve m2-es SSD foglalat)?

[ Szerkesztve ]

(#5454) jeni válasza cyberkecsi (#5453) üzenetére


jeni
félisten

Talán az Asussal nem lösz mellé,lehet,hogy kevesebbet fogsz kapni tudásban.
itt kérdezzél rá a lapot illetően táblázat, vagyis kinek "mije" van

(#5455) Banderos válasza Milka 78 (#5451) üzenetére


Banderos
tag

Egyébként melyik alaplap lenne a legjobb 8600k alá?

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#5456) Werkly


Werkly
őstag

A-Tuning néha hibaüzenetet dob W10 alatt másnál is előfordul ez?

(#5457) Milka 78 válasza Banderos (#5455) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem egy Extreme 4 bőven jó alá.

(#5458) Milka 78 válasza Werkly (#5456) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Még nem próbáltam,de lehet ez is a Spectre majrés frissítések kiatt van.Az a-tuning mikori verzió?

(#5459) LEON_01 válasza Werkly (#5456) üzenetére


LEON_01
tag

Nálam jól működik.

(#5460) Banderos válasza Milka 78 (#5457) üzenetére


Banderos
tag

Ok köszi még egy kérdés ez a két lap közé eset a választás
1, ASROCK Z370 Extreme4
2,ASROCK Z370 Fatal1ty Gaming K6
Mi a különbség a két lap között mert árban hasonló nagy különbséget nem vettem észre

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#5461) jeni válasza Banderos (#5460) üzenetére


jeni
félisten

Extreme
Fatality

A Fatalityben van Dr.Debug funkció is. Szép piros LED világítás van benne. Audió hangzásban eltérhetnek más-más chip miatt. valamint 2db LAN csatlakozása van! A 3. PCIe 16 foglalat szintén fémesen van a rögzítés megerősítve (alul-ebben feltehetőleg már 4x bekötés van).
A Fatality legtöbb esetben jobb tuninggal rendelkezik. De ezt ne vedd készpénznek.
Ha egy árban van nem kérdés melyiket kell megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#5462) jeni válasza Banderos (#5460) üzenetére


jeni
félisten

PCI-E STEEL SLOT

A fejlett PCI-E Steel Slot foglalatok tömör borítása megakadályozza, hogy interferencia keletkezzen a grafikus kártyák jelében. Emellett biztosítja, hogy a nehéz grafikus kártyák biztonságosan csatlakozzanak a PCI-E foglalathoz.

(#5463) Banderos válasza jeni (#5461) üzenetére


Banderos
tag

Köszi Fatalty k6 5 ezerel drágább mint az extreme

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#5464) jeni válasza Banderos (#5463) üzenetére


jeni
félisten

Extreme
-5000Ft
nincs dr.Debug
a 3. slot nincs fémes biztonsági megerősítés
csak 1 db LAN csatlakozó

Fatality
+5000Ft
Dr.Debug van ami olykor hasznos
2db LAN csatlakozás ami előnyére válhat
3. PCIe 16 csatlakozás amiben 4x bekötés van ettől függetlenül az is fémesen megerősített.

(#5465) Werkly


Werkly
őstag

A Taichi lap oldalán lévő verzió van meg.

(#5466) jani04


jani04
aktív tag

Elnézést ezt kérem figyelmen kívül hagyni. :B

[ Szerkesztve ]

(#5467) jani04


jani04
aktív tag

Sziasztok.
Nem tudom jó helyre írok e.
Az lenne a gondom,hogy van egy fatal1ty Z370 gaming K6 alaplapom egy gtx 1070-en társaságában.eddig minden rendben volt,de tegnap kicseréltem az eddigi procim(i3 8350k) egy i7 8700k-ra.
Azóta olyan mintha aktív lenne az igp is.
Teljesen alapra tettem mindent és akkor is olyan mintha aktív lenne.Vagy csak én vagyok láma?
[link]

(#5468) F e Z o válasza jani04 (#5467) üzenetére


F e Z o
veterán

S ez miért baj?

H2O über alles!

(#5469) jani04 válasza F e Z o (#5468) üzenetére


jani04
aktív tag

Örülnék a normális működésnek.
Kicsit húzok rajta és furcsán viselkedik.

(#5470) F e Z o válasza jani04 (#5469) üzenetére


F e Z o
veterán

Tudtommal ki lehet kapcsolni az igp-t de teljesen felesleges. Min akarsz húzni a procin vagy az iGPU-n?

H2O über alles!

(#5471) jani04


jani04
aktív tag

A procin szeretnék.
Semmi extra nagy oc stabil 4.6-4.8.

(#5472) r6man123


r6man123
senior tag

ASRock hivatalos válasza a sorozatosan behaló AB350m Pro4-ekre. Vicc

The freezing can happen of many things.

Like problem with software installation or BIOS setting. Overclocking system and hardware defect.

Please check following:
- make fresh Windows installation. Chek again. OK? Then install drivers and check again. And so on...
- check if your power supply can support all the hardware you are using.
- use CLRCMOS jumper on mainboard to re-set BIOS to default. See manual for more details.
- try with other memory modules if you have on hand. (ECC, buffered and high-density modules are not supported).
- test if possible the CPU + memory on another system if they are working well.
- remove the mainboard from chassis and test again. Maybe a short-circuit from chassis to mainboard?

A defect on the hardware itself is still possible. Please contact your dealer for further help.

(#5473) cyberkecsi válasza r6man123 (#5472) üzenetére


cyberkecsi
csendes újonc

Megfogadtam az utolsó tanácsot. Már azon parázok, hogy nehogy visszaküldjék, hogy semmi baja, és rám terheljék a költségeket. :o

(#5474) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Két kérdésem lenne.

1. Általában mennyire megbízhatóak, stabilak, meghibásodás mentesek az Asrock alaplapok a többi jó márkához (Asus, Gigabyte) képest? Régi információm (legalább10 éves) van az Asrockról, akkor még elég gagyinak számított.

2. Konkrétan két alaplap között vacillálok, az ASUS PRIME Z370-A és az ASRock Z370 Extreme4 között. A processzor Intel® Core™ i5-8400 vagy i5-8600k lesz. Nagy tuningot nem akarok, elsősorban a megbízhatóság, stabilitás, meghibásodás mentesség a fontos. Ez alapján: ASUS PRIME Z370-A vs ASRock Z370 Extreme4 motherboard az Asus jobbnak tűnik nekem, az Asrock tuningban jobb (ez nem a döntő szempontom).

Felhasználási terület (böngészés, zene hallgatás, szövegszerkesztés, tömörítés, audio konvertálás (itt kis tuning jól jöhet), videózás és esetleg kevés játék (kis tuning itt is))

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5475) F e Z o válasza Kékes525 (#5474) üzenetére


F e Z o
veterán

Teljesen megbízhatóak. Személy szerint kb 8 éve ezt használom, s megfordult nálam egy-két Asrock deszka nálam, egyikkel sem volt semmi probléma.
Ha az Általad linkelt oldal az Asrockot hozta ki győztesnek - minimális különbségek vannak a lapok között szerintem -, s Te ezt írod : "az Asus jobbnak tűnik nekem" , akkor szerintem ezt már eldöntötted, s feleslegesen tetted fel a kérdésed. :)

(#5471) jani04 : Akkor miért az iGPU-val foglalkozol? Szorzó és feszültség beállítás, s tesztelés.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#5476) Kékes525 válasza F e Z o (#5475) üzenetére


Kékes525
félisten

Az Asus felé azért hajlok, mert kb 7 éve használom az Asus P8Z68-V Pro/Gen3 alaplapot. Előtte is Asus volt probléma nélkül.
A vacillálásom oka, hogy az aki összefogja rakni a gépet, Ő is az Asrockot ajánlja. Úgyhogy még nem döntöttem el, hogy melyik lesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5477) jani04 válasza F e Z o (#5475) üzenetére


jani04
aktív tag

Mert volt másnak is gondja ezzel.Maga a tuning rész nem okozz nagy gondot szamomra.Rossz topikba írtam.Elnézést.Mar megoldottam a problémát.

(#5478) Tails111 válasza Kékes525 (#5474) üzenetére


Tails111
aktív tag

Régen az Asrock az alaplap piac alsó szélét célozta meg termékeivel. Egyszerű alaplapokat gyártottak alacsony áron, ezért hívták sokan gagyinak. Ma már ugyanúgy készítenek alaplapot a felsőházba is.
Két Asrock alaplapom volt azaz az egyik még most is van Z97 Extreme 6 hibátlan nagyon szeretem.
Az Asus nagy név én is ragaszkodtam hozzá sokáig. 2000 óta 5 méregdrága Asus deszkám volt.
Ebből kettő volt tökéletes. Az Asus nagy név és nem is gyárt rossz termékeket viszont sokszor erősen túlárazottak. Garanciát a hibátlan működésre pedig a nagy név sem ad.

[ Szerkesztve ]

(#5479) Kékes525 válasza Tails111 (#5478) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi a választ! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5480) Kernel válasza Tails111 (#5478) üzenetére


Kernel
nagyúr

Most néztem a számlát, 2010-ben vásároltam a háztartási célra azóta is jól működő (házimozit is beleértve) B75 Pro3-M lapot.

De már akkoriban is az volt a híre, hogy korábban voltak a gagyik, ez már új minőség.

Pedig tavalyelőtt egy villámlás úgy agyonvágta a LAN-chipet, hogy zárlatos lett és emiatt lehalt az egész alaplap. Mivel kulturáltan leszedni nem tudtam, tápfóliát átvágtam. Lap elindult, bele egy hálózati kártya és még mindig működik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5481) Werkly


Werkly
őstag

USB-s billentyűzetem van. BIOS beállítás mellett megoldható, hogy PS/2 átalakítóval működjön? Ha igen mit kell átállítani? Kösz!

(#5482) F e Z o válasza Werkly (#5481) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha van ps2-usb átalakítód, akkor működik a dolog. Bár sima usb-vel is működnie kell biosban a billentyűzetnek.

H2O über alles!

(#5483) Kékes525


Kékes525
félisten

A Coffee Lake Processzort befogadó lapkát fölfelé (újabb CPU-k) is kompatibilisek lesznek (vagy erről még nem tudni)?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5484) Werkly válasza F e Z o (#5482) üzenetére


Werkly
őstag

Nem reagál sem a bill sem az egér PS/2 porton át! :(

(#5485) F e Z o válasza Werkly (#5484) üzenetére


F e Z o
veterán

Másik billentyűzet nincs esetleg otthon, amivel ki tudod próbálni...Vagy ezt a billentyűzetet másik gépen.

H2O über alles!

(#5486) Werkly válasza F e Z o (#5485) üzenetére


Werkly
őstag

A régi bill. megy PS/2 portra dugva pedig az is USB csatolású gyárilag. Lexet ez azért nem jó mert világítós?
Az egér is USB-s de PS/2 átalakítóval bedugva működésképtelen!

(#5487) Kernel válasza Werkly (#5486) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem mindegyik USB eszköz kompatibilis a PS/2 porttal, inkább csak azok, amelyikhez PS/2 adaptert is csomagoltak már gyárilag. Ezeket ugyanis eleve felkészítették arra, hogy jó legyen a passzív átalakítóval kombinálva.

Egyébként a két felület nem "köteles" illeszkedni egymáshoz, nem úgy lettek kitalálva valamikor.

Bár az sem tiszta, hogy neked az USB billentyűzet miért nem jó egyszerűen az USB porton, vagy csak egyéb okból akarod erőltetni, vagy mi a gond?

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5488) Milka 78 válasza Kékes525 (#5483) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nein!Úgy fest egy generációs deszkák lesznek,a 390-es család meg el lesz tolva év végére/jövő elejére (időpont képlékeny) és ezek is csak a 8 magos Coffee-t támogatnák az Ice Lake-t nem (ez utóbbi a legfrissebb pletyi,fentartásokkal kell kezelni).

(#5489) Kékes525 válasza Milka 78 (#5488) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát ez szomorú. :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5490) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok. Remélem,hogy itt tudtok segíteni! Haverom gépén elment a net. Nem villog az alaplapi lan csatlakozónál, a 2 led. Driver rendben,és azt írja ki,hogy az eszköz hibás. Típus ASROCK FM2A88 HD+. Vajon egy win telepítést megérne,vagy biztos hogy meghalt a csati. :F Biosba nem láttam semmit Köszi előre is. :R

(#5491) F e Z o válasza Pehi (#5490) üzenetére


F e Z o
veterán

Az alaplap hivatalos oldaláról szedtétek le a drivert? Érdemes onnan vagy felrakni a legfrissebbet. Windowst ezért felesleges telepíteni.

H2O über alles!

(#5492) Kernel válasza Pehi (#5490) üzenetére


Kernel
nagyúr

Annál is van Internet Flash, vagyis az UEFI felületen tud csatlakozni az Asrock szerveréhez.

A BIOS-frissítés lekérése még nem jelent semmit ilyen szempontból (nem telepít akaratod ellenére), viszont elárulja, hogy működik-e a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5493) Pehi válasza F e Z o (#5491) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia. A legfrissebb driver van fent,és nem megy. A biosba nem lett elállítva semmi.

(#5494) Pehi válasza Kernel (#5492) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi! :R

(#5495) F e Z o válasza Pehi (#5493) üzenetére


F e Z o
veterán

Nekem anno Gigabyte P35DS4-en szállt el a hálókari. Nem marad más, mint egy PCI vagy PCI-E-es hálókari.

H2O über alles!

(#5496) Pehi válasza F e Z o (#5495) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi.

(#5497) cyberkecsi válasza Pehi (#5496) üzenetére


cyberkecsi
csendes újonc

Asrock AB350M PRO4-nak kuka, tegnap visszajelzett a Pcx, hogy nem tudja javítani a szervíz a közel jövőben, úgyhogy levásárolhatom.
(Bocsi, nem válasz akart lenni)

[ Szerkesztve ]

(#5498) Plague666 válasza cyberkecsi (#5497) üzenetére


Plague666
tag

Hát ez nagyon komoly :D
Épp azért jöttem, hogy erről a típusról érdeklődjek, mert még sosem volt asrockom, asus párti vagyok. Nagyon jó kedvcsináló rögtön ezt olvasni.

(#5499) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Bemásolom ide is a kérdésemet, hátha.. :)

Van egy Asrock Z370 Taichi lapom és egy SSD, valamint egy HDD van Sata csatlakozókba kötve.
Azt csinálja a lap, hogy fogja és feldobja a Rapid Storige Technology-t és egyszerűen leválasztja a HDD-t és az SSD-t is, majd megfagy a gép.
Mi lehet ez?
Előre is köszi a választ!

(#5500) Sub-ZeRo válasza bombibmw (#5499) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hi.

Ne rakd fel. Biosban a Hot swap be van kapcsolva? Ha igen, kapcsold ki és úgy is nézd meg a driverrel, hogy elválasztja. Ha igen, akkor bug van a driverben.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.