Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) Kernel válasza Hope25 (#5300) üzenetére


Kernel
nagyúr

Némelyik HDD érzékeny a tápfeszültség kisebb eltérésére, vagy a tápvezetéken előálló feszültségesésre (amit okozhat egy kábelre csatlakozó több eszköz eredő hatása is), amitől szintén inaktív állapotba mehet.

Ilyenkor segítheti a hiba kizárását egy külső HDD-táp, ami garantáltan stabil és megbízható. Vagy átkötni egy kábel rövidebbik csatlakozására, ahol egyedül legyen.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5302) Milka 78 válasza Hope25 (#5300) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az Asrock 8xx-9xx-ws lapoknál kompatibilitási problém van a Samsung F3 hdd-kel kapcsolatban.Annó én is szívtam a 870 Extreme 3-al,de a samu kiadott egy javított fw-t és utánna működött.Itt és itt néz utána.

(#5303) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

H110M-HDV 3.0

Be van kapcsolva az S3 alvás (auto a bekapcsolt), csak bill. jó ébresztésre, a monitor és az alvás 1 percen, de nem működik az alvás.
Windows 10 pro
Az egérrel vissza tudom hozni, valamint a ventilátorok is mennek tovább, tehát csak a képernyőt kapcsolja ki.

Mi lehet a gond? Meg sem próbál lemenni alvásba.

A bill.-en van egyébként egy alvás gomb, azzal lemegy.

Kikapcsoltam minden programot, hogy hátha valamelyik ébrentartja, de nem. Kivettem a speciálisban is a hibrid alvást, a megosztott média esetént, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5304) ambatenator


ambatenator
csendes tag

Sziasztok!

Csak annyi lenne a kérdésem, hogy az AsRock LGA 2066-os foglalatú alaplapjai támogatják a 4000 feletti DDR4-es memóriákat is, de a processzorok csak 2666-ig kezelik a leírás szerint. Hogy van ez?

(#5305) jeni válasza ambatenator (#5304) üzenetére


jeni
félisten

Hello
A többi lap is támogatja a 4000Mhz feletti ramokat is.
Az Intel hivatalosan 2400-ig támogatják,e felett már tuningnak számít.

(#5306) ambatenator válasza jeni (#5305) üzenetére


ambatenator
csendes tag

Köszi, ezt nem tudtam. :)
Sosem tuningoltam még. :N

(#5307) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

Most raktam össze egy gépet és a következő a problémám: A gép random időközönként használhatatlanra fagy. A monitoron a kép kifagy, a gép semmire sem reagál, sem billentyűzet sem egér. Reszet gomb megnyomásával, kb fél perc múlva újraindul, vagy hosszan kikapcsoló gomb.
Mi lehet a gond szerintetek, win 10 el lehet a baj?

Alaplap:ASROCK Z370 Extreme4.
Proci: Intel i7-8700K.
Hűtő : Be PURE ROCK.
Ram: Kingston 2x8 ddr4
videókártya: GIGABYTE GTX 1060 WINDFORCE 3GB OC
Tápegység:Be QUIET! Pure Power 10 500W CM
ssd: samsung evo 850 250gb
Ház: Fractal Meshify C

A ramom 3200mhz-t tud,
Alapból 2400mhz fut, de ha biosba váltok XMP profilt és átállítom 3200mhz-re a két rammot, akkor megfagy a vindowsom.

A ram lenne a rossz, vagy mi lehet a gond?
Csináltam 2és fél órás mem tesztet is. de semmi hibát nem írt.

(#5308) jeni válasza apple87 (#5307) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
A CL értéket tedd páros értékre.
CL14/CL16
Érdemes apránként emelni az értéket frekiben, Nem érdemes elsőre rögtön 3200Mhz kezdeni.Lehet nem szereti a lapod.

(#5309) apple87 válasza jeni (#5308) üzenetére


apple87
senior tag

Ezt nem értem, elmondanád érthetően? köszönöm

(#5310) jeni válasza apple87 (#5309) üzenetére


jeni
félisten

Többségében a nem megfelelő CL időzítés miatt akad ki legtöbb Ryzen lapban a memóriák miatt.
Lásd pl.:Corsair.
A Ryzen lapok kevésbé szeretik az olyan memóriákat amelyek Hynix chipekkel van szerelve.

(#5311) Milka 78 válasza apple87 (#5307) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Milyen ram ez pontosan (típusszám).Nekem fagyás ugyan nem volt,de ha xmp-n kívül bármihez is hozzányúltam a memória időzítéseken belül a gép nem bootolt (Z370 Fatal1ty K6).Ma meg is döglött az egyik modulom.
Ha jól látom az egy Kingston KHX3200c16d4 amit sem az Asrock,sem pedig a gyártó nem tesztelet egymással a két terméket.Kingsonból azonos szériából csak a KHX3000c15d4-et találtam ami nem ugyan az.
Persze ez sem tuti,de sanszosan kompatibilitási problémád van.

[ Szerkesztve ]

(#5312) apple87 válasza jeni (#5310) üzenetére


apple87
senior tag

Milyen ryzen?
nekem intel proci van!

(#5313) apple87 válasza Milka 78 (#5311) üzenetére


apple87
senior tag

Megnéztem a listában, kompatibilisnek kellene lennie

[link]

(#5314) apple87


apple87
senior tag

Ám találtam egy hozzászólást egyik fórumon és állítottam is rajta azóta nem tapasztaltam fagyast.
De megkaton

[ Szerkesztve ]

(#5315) jeni válasza apple87 (#5312) üzenetére


jeni
félisten

boccs benéztem,kevertem az X370-el

(#5316) Milka 78 válasza apple87 (#5313) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ne félj én is szívok a 3600-os Predatorral,csak nekem 2400 fölött cseszik menni. :U

(#5317) Milka 78 válasza apple87 (#5314) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Melyik slot-tak használod?A1-B1 vagy A2-B2?Nekem az utóbbival hajlandó csak működni és így már megy 3600-on manuálisan.Auto xmp-vel nem kisérleteznék újra,mert örülök,hogy végre azt csinálja a gép amit állítok neki.

(#5318) F e Z o válasza Milka 78 (#5317) üzenetére


F e Z o
veterán

Néha mondjuk a manualt is érdemes fellapozni, ha nem megy minden elsőre. ;)

H2O über alles!

(#5319) Milka 78 válasza F e Z o (#5318) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én is elcsesztem,mert amd-nél volt deszkám ami A1-B1 volt és ez beragadhatott,ráadásul a Z170 Fatal1ty K4-emben A1-B1-eztem és hiba nélkül ment a memória oc (2666@3200,3000@3333). :B
User error tipikus esete :B

[ Szerkesztve ]

(#5320) F e Z o válasza Milka 78 (#5319) üzenetére


F e Z o
veterán

Előfordul, hogy néha benézi az ember. Anno 870Extreme3-nál egyik memóriával a1b1-ben működött ganged módban, míg egy másik rampárral a2b2-ben unganged módban, de mire ezt kisakkoztam.. :W

H2O über alles!

(#5321) Milka 78 válasza F e Z o (#5320) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pont egy olyan lap ragadt be nálam az agyamban és 870 Extreme 3-on kívül a 880g Extreme 3-nál is ez volt a szitu :K
Azót volt jó pár deszkám,de valamiért állandóan beszívom.

(#5322) F e Z o válasza Milka 78 (#5321) üzenetére


F e Z o
veterán

870 Extreme3 volt az utolsó AMD-s deszkám. Azóta megfordult nálam Z68 Ext3 Gen3, H97 Fatality Performance, Z97 Extreme6, illetve a mostani X99 Extreme3, de sosem volt gond memóriákkal.

H2O über alles!

(#5323) Milka 78 válasza F e Z o (#5322) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam egy elbaltázott Z68-as,msi-s kitérő után,Z170 Fatal1ty K4,Z370Fatal1ty K6 és közben egy kis B350 Fatal1ty K4 érintőlegesen.
Nekem a Ripjaws V-vel volt,de nem is volt benne semilyen qvl-be,hogy párosíthatóak a Z170-el,így ezért nagyon nem okolnám a lapot. :N

(#5324) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Sziasztok, asrock j3160dc problémám lenne
LAN sebesség gépről gépre másolva megvan a gigabit, viszont netnél az ezres digivel
laptopon méreg 600 MB/s felett, de az asrock-al csak 260-ig megy fel a speed.
Windows 10. 64 bit
Tettem bele egy TP_LINK PCIe kártyát de ugyanaz a helyzet
Valami ötlet esetleg? Chipset drivert frissítettem 2017-es de azzal se lett jobb

(#5325) kaman


kaman
csendes tag

Sziasztok!

Karácsonyra raktam össze egy gépet.
Alaplap:Asrock AB350M PRO4
Cpu:AMD Ryzen 5 1400
Videókártya: Sapphire radeon 6790
Táp: FSP 400W HEXA+
Memória: G.SKILL 8GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-8GVK
Egy olyan gondom van,hogy amikkor összeraktam egy MSI GTX750 1GB DDR5 videókártyával ment amit a régi gépből raktam át mert nem akartam még újat venni,ment 1-2 napig a gép rendesen aztán állandó megfagyot eldobta a képet kiírta,hogy nincs jel volt egy régebbi videókártya a Sapphire radeon 6790 azt raktam bele azt hittem hogy a videókártya rossz vagy nem támogatja az alaplap egy fokkal jobb volt de sajnos nem sokáig.
Futattam rajta memtestet nem jelzett nála hibát az a baj,hogy mikkor kilépek belőle közben le fagy a gép,internezezni is kb egy órát tudok rajta vagy annyit sem mert állandóan le fagy.
Szerintetek mi lehet a gond?
Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#5326) jeni válasza kaman (#5325) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Az eszközkezelőben semmi felkiáltó jel?
Elvileg a táp elegendő lehet.
Teszt alatt nincs MEMTEST+ hiba de abból kilépve rögtön fagy?
Lehetséges a memória nem tetszik az alaplapodnak?
Próbáld csak 2133Mhz-n járatni a memóriákat!
A memória slotokat is felcserélheted.
Az alaplapodnak a legfrissebb BIOS van rajta?
A Ryzen topikban is érdeklődtél?
Sajnos többen írták,hogy a Ryzen procis lapokban a DDR4 ramok háklisak.

[ Szerkesztve ]

(#5327) F e Z o válasza kaman (#5325) üzenetére


F e Z o
veterán

A tápod bőven elég. A memók az A2-B2-ben legyenek 2 modul esetén, s a sebességet egyenlőre vedd le 2133-ra vagy 2400-re, s manuálisan állítsd be az időzítést neki, ne hagyd auto-n. Hőfokok rendben vannak? Itt már nincsenek olyan dolgok, hogy egy lap nem inkompatibilis egy videókarival.

(#5326) jeni : G.Skillekkel nem hiszem, hogy gondok lennének kompatibilitás terén.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#5328) Milka 78 válasza F e Z o (#5327) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Ripjaws V egy másodvonalas termék,egyik Asrock deszkám sem szerette,majd meg is pusztult (Ripjaws C 3000c15 gvrb/Z170 Fatal1ty K4,Z370 Fatal1ty K6,AB350Fatal1ty K4).
Igaz a K6-ot én is benéztem az A1-B1-el :B

kaman : Ezt a memóriát ki ajánlotta neked?A lapod semmilyen hasonló ramot nem támogata a memória only Intel és a G-Skill oldalán sincs egy darab amd-s gyártó/lap megemlítve,ergo teljesen inkompatibils a platformal.Bár a hiba lehet más is (hasonló hibám volt a döglődő ssd-vel ami 100/100-as volt),de az tuti,hogy ez a szett az utolsó amit választottam volna amd (vagy bármi más alá).

[ Szerkesztve ]

(#5329) kaman


kaman
csendes tag

A ramhoz nem nyúltam hozzá nem húztam alapon van amire beállt.
A MEMTEST-nél akkor fayg ki mikkor kilpépek belőle és nem indul újra a gép,de ez csak közbe jelentkezik.
A hőfokok rendben vannak.
A memóriákát most próbálom átrakni másikba .

(#5330) F e Z o válasza kaman (#5329) üzenetére


F e Z o
veterán

Manual is azt írja, ha két modulod van, akkor A2-B2...

H2O über alles!

(#5331) jeni válasza kaman (#5329) üzenetére


jeni
félisten

A1-B1
vagy
A2-B2
a harmadik változat,hogy egyesével mindegyikben leteszteled.
az,hogy KIT-ben vetted még lehet gyári hibás vagy nem szeretik egymást.

(#5332) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv.

Sok topikban elférne ez a kérdés, bocsi érte.

Kikerül a gépemből a jelenlegi 1060-as VGA-m. Egy ideig az i5-6500-ban lévő integráltat használnám, egy asrock h170m pro4 alaplappal. Egy sima Geforce driver törlés újraindítás, (HDMI kábel átdugása) után tudom használni is a PC-met?

(#5333) F e Z o válasza pethYeti (#5332) üzenetére


F e Z o
veterán

Persze, de nem kell az nvidia drivert sem leszedni. Csak kikapcsolt állapotban elég átdugni a kábelt a másik hdmi-be.

H2O über alles!

(#5334) mitisz


mitisz
tag

Sziasztok!

Asrock Z170 Extreme4 alaplapom van.

Ezen a linken látom, hogy még nem jöttek ki a Spectre Meltdown biztonsági hibát orvosoló bios frissítések. Lenne néhány kérdésem ezzel kapcsolatban.

1. Szerintetek mennyire életbevágóan fontos majd felrakni a BIOS frissítést? A Windows és a böngésző már frissült a gépemen a legújabb verzióra. Nem szívesen állítgatnám be újra a tuning-beállításaim, meg ugye mindig kicsit stresszes egy bios flashelés, ezeket mondjuk előszeretettel elkerülném. Mekkora kockázatnak teszem ki a gépet, ha nem frissítek biost?

2. Közületek volt már, aki tudott már biost frissíteni? Mekkora lassulást tapasztaltatok? Ez a másik, ami miatt aggódok. Skylake processzorom van (i5 6600k).

3. Érdemes esetleg várni egy majd újabb biosra és, nem rögtön az első javítást feltenni? Sokan panaszkodnak, hogy instabilak ezek a gyorsan összetákolt bios frissítések.

4. Ha csinálom, melyiket csináljam a 3 frissítési opció közül, melyik a legbiztonságosabb? Dos, Windows, vagy Instant flash?

A tájékoztatásért előre is hálás köszönetem!

(#5335) jeni válasza mitisz (#5334) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

Még nem jött ki az említettre javítás.
Nem kötelező,mert anélkül is tudod használni a gépedet. Ha ez a dolog nem derülne ki akkor senki sem sejteni mennyire átjárható a gépe mások számára.
Biost lehet a BIOS-on belül az Instant flash által frissíteni pendriveről betöltve vagy az adott net elérési opción keresztül mely automatikusan történik.. Elindítod és ha talál újabbat akkor felteszi. Egy a lényeg,hogy ne legyen áramszünet!
Ha idáig kibírtad a kritikus frissítés nélkül akkor továbbra is tudsz várni.

A manualból listáztam ki.

Instant Flash
Save UEFI iles in your USB storage device and run Instant Flash to update your
UEFI.
Internet Flash - DHCP (Auto IP), Auto
ASRock Internet Flash downloads and updates the latest UEFI irmware version
from our servers for you. Please setup network coniguration before using Internet
Flash.
*For BIOS backup and recovery purpose, it is recommended to plug in your USB
pen drive before using this function

Ezt is ellenőriz le! Miután letöltötted és elindítottad és az alábbi szöveg jelenik meg, akkor rendben van a géped.

Based on the analysis performed by this tool: This system is not vulnerable. It has already been patched.

[ Szerkesztve ]

(#5336) Doky586 válasza mitisz (#5334) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak a 4. kérdésre válaszolnék. A 3 módszer közül én a 4.-et választanám: az internet flasht. ;) Csak bedugsz a hátuljába egy fat32 pendrivet, biosban kéred a biosfrissítést és elintéz mindent magától..

A beállításokról pedig készítesz screenshotokat (uefi F12) előtte amit kinyomtatsz v telefonra másolsz és pár perc alatt mindent visszaállíthatsz utána.

(#5337) mitisz


mitisz
tag

Köszönöm mindkettőtöknek! Akkor nincs más, mint várakozni a bios updatere.

(#5338) ateszm


ateszm
senior tag

Szép estét.
Lehet,hogy off itt,előre is bocsánat érte.
ASRock H81 BTC R2.0 alaplapomon 2 nap használat után megadta magát a sata vezérlő. Enyhe égési nyomok is láthatóak. Gondolom garancia felejtős. Érdeklődnék van e aki ilyen lapokat javít,esetleg hibásként mennyit érhet?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#5339) Milka 78 válasza ateszm (#5338) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez miért ne lenne garis?Nekem az egyik fet pukkant el annó a deszkán.Olvadás,égés,stb...cserélték.

[ Szerkesztve ]

(#5340) Kernel válasza ateszm (#5338) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyen alapon rengeteg TV sem lehetne garanciában javítható, amiben elpukkan a tápegység stb. Vannak gyártási, tervezési hibák, amiről a felhasználó semmit nem tehet.

Szakszerű vizsgálattal viszont sok esetben megállapítható hiba kiváltó oka, ezen belül lehetnek egyértelmű, vagy kevésbé egyértelmű jelek arra, hogy ki a bűnös.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5341) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok.
Mit gondoltok [erről] a lapról? A pcie sín felett lévő csatit milyen esetekben kell használni? Nem láttam még sosem ilyet egy alaplapon sem. :F
Köszi. :R

(#5342) Sub-ZeRo válasza haiiro_o (#5341) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyszerű 4 pines táp kell oda. Nekem meg még sógornak olyan lapja van, hogy van rajta. Ez a vga-hoz kell. Nekünk sz SLI miatt volt rajta, hogyha a kártya többet venne fel, legyen neki kakaó.

A te lapodhoz ezt írja.:

Please connect a 4 pin molex
power cable to this connector
when more than three
PCIe cards are installed.

Szóval ha 3-nál több pcie kártyát raksz be, akkor kell neked a 4 tűs táp pluszba. Neked nem a vga miatt kell. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5343) haiiro_o válasza Sub-ZeRo (#5342) üzenetére


haiiro_o
tag

Ez jó, de hogy tudnék ebbe egytől több kártyát rakni? De nem is fontos egyenlőre biztos VGA nélkül fog menni.

(#5344) jeni válasza haiiro_o (#5343) üzenetére


jeni
félisten

sehogy csak 1db-t VIDEÓ kártyát tudsz betenni
az a PCI-e 1x azokba inkább USB port bővítőket,TV kártyákat,PCIe-express kártyákat másképp bővítőkártya csatlakozóknak nevezzük.

(#5345) ateszm válasza Milka 78 (#5339) üzenetére


ateszm
senior tag

mert a bolt egyértelműen ezt írta látatlanba...
idézem:

Kedves Attila!

A sérülés garanciát kizáró ok. Feltételesen tudjuk átvenni, és kiküldjük a forgalmazónak, ahol bevizsgálják és eldöntik mi okozhatta a hibát. Ezután elutasítják, javítják, vagy cserélik az eszközt. Kérem, juttassa el - akár postai úton - szervizünkbe, és intézzük ezt.

Címünk: 1117 Budapest, B.....

(#5346) Kernel válasza ateszm (#5345) üzenetére


Kernel
nagyúr

Önmagának mond ellent, ha feltételesen mégsem kizáró ok, hiszen a vizsgálat függvénye. Csak illene pontosabban fogalmazni, félreértések elkerülése végett:

Ezután elutasítják, javítják, vagy cserélik az eszközt garanciában.

Legalábbis én így értelmezem, mivel így életszerű.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5347) ateszm válasza Kernel (#5346) üzenetére


ateszm
senior tag

meghirdetem inkább kinek mennyit ér meg alapon,nem b@sz@kodom vele,mert nincs időm s energiám erre...
:(

(#5348) Milka 78 válasza ateszm (#5345) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem nekik kell szolgáltatni csere alkatrészt,hanem a gyártó bevizsgálja,majd küld egy másikat.Nekem sem az Ipon vizsgálta a karimat,hanem kiküldték a gyártóhoz,ott bevizsgálták,el nyammogtak rajta 6 hetet,majd megállapították,hogy sem javítani,sem cserélni nem tudják,így pénz vissza lett belőle.
Ha meg nyekeregnek,fotózd le a lapot,menj be,vetess fell jegyzőkönyvet és panaszkönyv,majd békéltető testület.Mivel nem tapostad meg,nem törted el,nem dobtad tűzbe a lapot ergo nincs szándékos külsérelmi nyom akkor kutya kötelessége az ügyintézés,nincs jogalapuk elutasítani a kérésed.
Melyik hátulgombolós banda ez,tán a Rufusz?
Ezen az alapon,ha már így hagyod magad lehúzni,nekem nem adnál 25 ropit,mert ez kb ugyan az,csak én szépen kérem tőled és hálás is leszek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5349) ateszm válasza Milka 78 (#5348) üzenetére


ateszm
senior tag

legközelebb neked adom inkább mint nekik eskü... :D (igen ők)

(#5350) Komplikato


Komplikato
veterán

AM4 platformra kitólt január 10-i AsRock UEFI dupla patchet feltette már valaki és tudni mit javít és melyik új procihoz jó? (Konkrétan a 2400G támogtást várom.)

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.