Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8478) PindurAnna válasza imibogyo (#8457) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Néha csak pupillázok mikről van itt szó..pedig nem vagyok öreg (annyira), de fogalmam sincs sokszor mi micsoda :Y

(#8462) Ghoosty Mint írtam IFA volt, az ugye nem száguldozik..én meg ford tranzittal voltam és mellettem a gyerek. Sajnos nálunk ez ment, mert ha saját vállalkozásod van meg gyereked, attól még nem termelődik magától a haszon..a szükség nagy úr.

Pont tegnap írtam privátban, hogy engem nagyobb részt nagyim nevelt, mert anyukám szerette a tütüt :((
Nagyi 7 gyerekkel maradt özvegyen, meg ott voltam én is. Anya 17 évesen szült engem. De olyan sokat vitáztam nagyival amikor én szültem...főleg amikor meghalt a lányom.
Akkor teljesen más szemléletek voltak. Ha hiszti volt meg sírás ő nem parázott, nem vett másik ruhát meg ezt azt. Ha sírt a gyerek kivitte a hátsó kertbe és letette a kukoriásba. Majd abba hagyja. Mindig azt mondta meg kell tanulni azt mikor hogy sír. Ha fáj valamilye a gyereknek teljesen máshogy sír, mint amikor csak nem tetszik neki valami. Nem tudom ő hogy csinálta ezt. Még azt is elmagyarázta, hogy azért vitte a gyerekeket a kukoricába mert az nagy, attól tart a kicsi gyerek. Akkor de sokszor mondtam neki hogy utálom meg nem szeretem...jajjjjjj de most így belegondolva áldom a sorsot, hogy így nevelt. S lehet nem tetszik érzést kiváltok ezzel pár emberből itt, de én visszasírnám azt a nevelési módot és technikát ami akkor volt. Egyre jobban undorodom a mai világtól a nevelésről,....pl itt a félév a suliba.

Fiam meséli, hogy egy gyerek az osztályból 5 tantárgyból bukik. De anyuka egész nap a facebookon lóg (jelzem én is sokat vagyok neten mindenhol, de a fiam kitűnő (volt) most lesz két négyese)..s nem foglalkozik a 17 éves gyerekkel. Nyertek a lottón novemberbe, a fiúnak vettek egy számítógépet és azért nem ment egy hétig suliba a fiú, hogy kipróbálhassa, meg tesztelje a gépet, hogy vissza tudják vinni ha valami nem jó rajta. Jelzem tavaly is pótvizsgázott a fiú. Kérdem én, hogy milyen ember lesz az ilyen? Hol a tisztelet a szülők és tanárok felé? És még milliónyi dolgot fel tudnék hozni, csak most épp ez a legújabb amiről tudok...
Mindent adjunk meg a gyereknek mert a társadalomban az a trendi, s minden úgy legyen ahogy ő szeretné??
Irtó nehéz dolog ezt kontrollálni, mikor mit hogyan meddig...a legnehezebb dolog a világon a gyermeknevelés..szerintem...s utólag mennyi mindenre rájöttem, hogy nagyon jó gyermekem(im) van/vannak, de mennyit hibáztam és most már sok mindenről tudok amit másképp csinálnék...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.