Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29024) Mister_X válasza oriic (#29019) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Azért tisztességgel végigtoltam a Deadman Wonderlandot, hát a fejem fogom... konkrétan ezt ha sietnek, egy, ha nem akkor hat epizóddal be lehetett volna fejezni... :W Ki is maradt? A főköcsög, Wretched Egg és Mockinbird (ha szántak volna neki valami szerepet, de elég nemezis jellege van). Az alapötlet nem lett volna rossz, kellően brutális, elég kegyetlenül indított és a főhős tipikus töketlen balfácán kategória. Azért sajnáltam, hogy Shiro kilétét idő előtt lelőtték.

A másik, amit befejeztem, az a Lovely Complex. Ezt nagyon, de nagyon régen kezdtem el nézni és a hetedik résznél abbahagytam. Akkoriban kezdtem el tanulni a japánt és az első pár részben pislogtam, hogy itt milyen nyelven beszélnek. Amennyire egységesnek tekinthető a nyelv a hyoujungo (államnyelv, standard Japanese) miatt, olyannyira tagolt a dialektusok miatt. Magyarban ilyen erős példát nem lehet keríteni a kansai-dialektus és a kantou-dialektus (a hyoujungo alapja) között, pedig nincs közöttük két óra vonatút. Persze az animében látott Osaka-dialektus pár helyen különbözik a kansaitól... de annyi baj legyen. Így, miután már tanulom egy ideje a nyelvet, sokkal üdítőbb volt nézni a frappáns poénok és komikum mellett is, mert öröm volt felismerni magamon, hogy megértem a dialektus ismeretlensége ellenére is. Tetszett, üdítő volt egy ilyen régebbi animét megnézni.

Következő: Hachimitsu to Clover, Psycho-Pass Extended(még a 2. évad megkezdése előtt).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.