Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24251) Synthwave válasza neko18 (#24249) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért az első sorozat esetében a 1998-at mindennek nevezném, csak "nagyon ősréginek" nem. Igazából az aranykor utolsó harmada.

A "nagyon ősrégi" az a 60-as, 70-es évek, mondjuk a 80-as évek közepéig bezárólag (bár ez utóbbi is inkább már csak "régi").

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24252) Mister_X válasza Synthwave (#24251) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A legrébebbi anime amit láttam, az az Unchuu Senkan Yamato volt pár rész erejéig, aztán eldöntöttem, hogy ezeket majd "unalmamban" nézem meg, azaz ha elfogytak az újabb dolgok. Technikailag és történetileg sokszor megmosolyogtató volt. A hangulata persze megvan, ahogy a tavalyi OVA-nak is, elég érdekes párhuzamba állítani őket és megnézni, hogy mi minden fejlődött 30+ év után.

Amit én azért réginek tartok, azok az ezredforduló előttiek, azon egyszerű oknál fogva, hogy akkor még én is nagyon gyerek voltam. Leszedtem a Berserket, elsőre meg nem mondtam volna, hogy az is a GTO-val meg NGE-vel egy idős, csak a képarány volt árulkodó.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24253) neko18 válasza Synthwave (#24251) üzenetére


neko18
senior tag

Tudom, picit túloztam, bár a manga 95-ös. Azért szerintem elég réginek számít már :)
De én nem tudtam letenni annyira jó volt. (Bár én a japán autókat és a touge versenyeket imádom)

kdxsv

(#24254) Crystalheart válasza Mister_X (#24252) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ó, én ennyire régieket nem szoktam nézni, hetvenes évek, az a kemény. :)

Ja de várjunk csak, nyolcvanas évek bélit már láttam, mielőtt még tudtam volna, hogy mi az az anime... Sőt, ha jobban belegondolok, a hetvenes évek is megvolt legalább egy sorozatnál és egy filmnél ;] Muhaha.

(#24255) Synthwave válasza Mister_X (#24252) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem a legrégebbi a '79-es Versailles no Bara eddig. A 40 részt 2 részletben néztem meg. Hoppá.

Azon kívül a Macross-univerzum első darabja, a Choujikuu Yousai Macross 82-es sorozata, de ott is nagyon hamar belefeledkezdtem a vizuális megvalósításba, pikk-pakk elpörgött a 36 epizód. Utána meg megnéztem az összes többi Macross-t is, szóval lehet, hogy szar volt. :DDD
Ott meg aztán jön az eyecandy is dögivel (kiv. Macross 7).

Ilyen régebbiek közül volt még Maison Ikkoku '86-ból, a romantikus komédiák egyik igazi alapműve. Szintén epic, kötelező jelleggel örök darab, 96 rész volt-nincs. De hát Takahashi Rumiko, ugye.

Vagy a Kimagure Orange Road '87-ből, az alap sorozat 48 részével. Szintén alapok alapja.

De akár egy Akira vagy éppen egy Venus Senki movie is '88, ill. '89, ahogy az első Kidou Keisatsu Patlabor movie is '89 (majd '90-ben jöttek már OVA-k is). Ezekből még BD is van.

'90-ből az eredeti Lodoss-tou Senki. (High) Fantasy esetében itt kezdődik az ABC és olyan eszetlen a karakterdesign, hogy magam alá piszktok a gyönyörtől.
Szintén ebben az évben látott napvilágot a Cyber City Oedo 808, ami nem egy világmegváltó darab, mégis a cyberpunk egy igazi nagyöregje, kellemes vizuális körítésben.

És akkor még csak innentől indul, amit úgy neveznek, hogy "az OVA-k aranykora."

A lista még folytatódhatna, csak érzékeltetni akartam, hogy "régen" több nemesfém volt, mint mostanság. Elment az anime egy full eyecandy-kliséhegy-moe semmitmondásba és egyre ritkább a tényleg érdemleges alkotás; és még a karakterdesign-t is tucatoítják
.
Régen más jellegű volt az anime-élmény; "lelke" volt valahogy, nem csak a szereplőknek, de az akciónak is és az átlag karakterdesign is nyerőbb volt szerintem. Sajátos HANGULAT lett rajtad úrrá, miközben nézted.
Manapság már nem olyan, 1-1 van csak, ami IGAZI atmoszférát teremt (pl. Kodomo no Jikan, Aa! Megami-sama!, Chobits, Love Hina, School Rumble, Fruits Basket - egy megmagyarázhatatlan, egyedi érzés kerít hatalmába, miközben nézed őket).

Nem azt mondom, hogy 2000 után nem csináltak kiemelkedő darabokat, mert elég sok van azért ott is, de olyan 2010 táján elkezdett elszaladni a ló a rossz irányba.

A kedvenc időszakom alapjáraton igazság szerint '92-'98 között.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24256) Synthwave válasza Synthwave (#24255) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

*** már nem módosította;

Manapság már nem olyan, 1-1 van csak, ami IGAZI atmoszférát teremt (pl. Kodomo no Jikan, Aa! Megami-sama!, Chobits, Love Hina, School Rumble, Fruits Basket, Higurashi no Naku Koro ni - egy megmagyarázhatatlan, egyedi érzés kerít hatalmába, miközben nézed őket; nem tudod igazán körbeírni, csak az a biztos, hogy egy új világba csöppenttél, a grafika a hangokkal és zenékkel vegyítve, megspékelve az eseményábrával valami nagyon unikumot ad - de mondhattam volna még jópár OVA-t is a '90-es évekből; pl. Hyper Future Vision: GUNNM, Den`ei Shoujo Video Girl AI, GUN SMITH CATS, éX-Driver, Taiho Shichau zo: You`re Under Arrest-univerzum, Shinpi no Sekai EL-HAZARD, Tenchi Muyou!-univerzum, I``s Pure - na jó, ez utóbbi nem '90-es évek).

A régi szép idők..

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24257) Totheground


Totheground
addikt

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24258) Máté94 válasza Totheground (#24257) üzenetére


Máté94
addikt

Kobeni! <3

(#24259) Hintalow válasza Synthwave (#24255) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nocsak, még valaki, akinek a 80' - 90' évek nem történelem :)

több gyöngyszem született akkoriban, nem volt ennyire plasztik / futószalagszerű a felhozatal.

Az "ovák aranykora" ez tetszik, de tényleg az volt, iszonyat jó darabok készültek, akció szempontból a 90-es évek a tuti nálam, az a véleményem, hogy sokkal "bevállalósabbak" voltak a készítők, manapság már nem nem nagyon mernek bevállalni akkora trancsírt.

Ha belegondolok, hogy az első találkozásom az animével kb 95 körül volt. (amikor beleszerettem a műfajba)

Ha már cyberpunk, akkor gondolom a Bubblegum Crisis és leszármazásai megvoltak, ami még hirtelen beugrik a témában, és nagy kedvenc, az az Armitage, esetleg még az Angel cop, Silent Mobius

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#24260) Totheground válasza Hintalow (#24259) üzenetére


Totheground
addikt

De, ugyanannyi szemét készült, mint ma, csak nem volt n+1 subber csapat, elterjedt broadband ezert a cuccok 90%a sose jutott el ide. Csak a jobbak. Statisztikában ezt hívjuk sampling bias-nak.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24261) Tüzi

nocomment
erőszakcukorka
szexuáliszaklatáspanda.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24262) Mister_X válasza Tüzi (#24261) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez fájt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24263) jahrn válasza Hintalow (#24259) üzenetére


jahrn
senior tag

Valoban a mai animek valahogy lelketlenebbnek tunnek a regiek mellett. Vagy talan inkabb 2005 kornyeketol indult meg a dolog a lejton, es mara olyan ctrl+c ctrl+v jellegu a dolog az animek 95%-ban.
Azert meg par regebbi nagyagyu: Iria Zeiram, City Hunter, Ace o Nerae...

(#24264) Crystalheart válasza jahrn (#24263) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kanon 2006-os, Baccano!, Nodame és a Seto no Hanayome 2007-es, Clannad AS meg a Love-Ru 2008-as, Angel Beats, Gosick meg az OreImo 2010-es, Denpa Onna, meg a Mitsudomoe 2011-es, ezeket mind élveztem, most műfajra való tekintet nélkül... Nem kell azért félteni a japókat sem. Mikor volt utoljára jó magyar film? Asszem '99-ben, és azelőtt is nagy volt az űr...

(#24265) jahrn válasza Crystalheart (#24264) üzenetére


jahrn
senior tag

Latom nem ertelmezted, azt irtam h elindult a lejton :) Mondjuk a magam reszerol a Love-Ru-t nem neveznem klasszikusnak es frissnek ( Urusei Yatsura ugyebar). Oreimo...ez meg no comment mert megsertodnel.

Mondjuk talan azzal lehet a legjobban bemutatni h megnezed a Last Exile-t (2003) aztan meg a Last Exile S2-t (2011). Ugyanazok keszitettek, megis eg es fold...

(#24266) Synthwave válasza Crystalheart (#24264) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

You don't get the message.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24267) Nova96 válasza Crystalheart (#24264) üzenetére


Nova96
őstag

OreImo
:Y :Y WAT?
Biztos rá gondoltál ? Újabbak közül is vannak jobbak, de nem akarok bele szállni az egészbe.

(#24268) Crystalheart válasza jahrn (#24265) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezzel nem lehet semmit bemutatni, a második részek és folytatások elég gyakran rosszak, kortól függetlenül, hiszen sokszor vagy csak a stúdiók erőltetik, vagy épp nem finanszírozzák eléggé, bízva az első rész reklámértékében. Üzletnek tekintik művészet nélkül, és ez így is marad, a japán stúdiók sem elv-, hanem többnyire üzletemberekből állnak.

Túl kevés az eltelt idő ahhoz, hogy jelentős következtetéseket vonjunk le. Lejtő? Pár éven belül lejtő? :D Egy évtized múlva meg majd a 2010 körülieket sírják vissza, hogy bezzeg a Clannad.

Az egyéni preferenciák pedig mindig mások. (Love-Rut én sem nevezném klasszikusnak, de egyelőre semmit sem neveznék annak, ami 20 évnél fiatalabb. Persze ez sosem lesz az, de szórakoztatott.)

[ Szerkesztve ]

(#24269) jahrn válasza Crystalheart (#24268) üzenetére


jahrn
senior tag

"a második részek és folytatások elég gyakran rosszak"

Ez mondjuk erdekes (vagy nem), de nekem van jopar S2/S3/S2000 ami jobban tetszett mint az S1. Legjobb pelda erre a DtB S2 aminek bemutatasa utan rage indult meg a nezok kozott holott szerintem meg zsenialis.
Igazad van, izlesek es pofonok.
Mondjuk akkor mar a Baccano mellol hianyzik a Drrr!!

Es hamar klasszikusok, egy uj anime is lehet az szerintem. Pl Usagi Drop eh?

[ Szerkesztve ]

(#24270) Crystalheart válasza Nova96 (#24267) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na, már nem tudok szerkeszteni. A legújabbak közül azért nem írtam semmit, mert nem láttam őket, néhány éves elmaradásban vagyok. Az OreImo második évadát sem láttam, de mindenesetre érdekes volt látni, hogy az elsőt azért húzzák le sokan, mert a kis pervi otakuk több ecchit meg sablon tsunderéket vártak, helyette meg kaptak egy kis könnyed poén-ruhába bújtatott aktuális társadalompszichológiai tanulmányt, noha a fejtegetésben eddig biztosan nem jutottak el.

jahrn: Persze, van, ahol a folytatás jó vagy egyenest jobb, én is csak azt írtam, hogy kortól függetlenül gyakran rosszabb a folytatás, tehát nem mérvadó.

(Durarara-ban nekem nagyon sok minden hiányzott, leginkább a stílus, az easter egget élveztem benne a legjobban. :) A Baccanonak sokkal filmesebb és következetesebb a megközelítése.)

Usagi dropot sem láttam még. De az újak inkább potenciálisan klasszikusok lehetnek, aztán amikor később visszatekintünk, akkor kaphatnak klasszikusi glóriát. Jelen korunkban kissé nagyképűnek tűnne máris magasztalni néhány éves, nekünk vagy egy csoportnak épp tetsző műalkotásokat. Persze ez csak egy fogalom, amit többen többféleképpen használhatnak, nem hiszem, hogy volna közmegegyezés.

[ Szerkesztve ]

(#24271) Nova96 válasza jahrn (#24269) üzenetére


Nova96
őstag

Usagi-ra +1

Crystalheart
Ore Imo-t s2 nem azért húzzák le amit felvázoltál...az más kérdés ezek szerint ez olvastad vissza.
Lényegébe az egybe felvezet dolgokat elfelejtették, ugráltuk a történetbe minden karakter kapott egy kicsit ami egy 13 részes animénél elég gyér, főleg, hogy azért drámát is bele kell rakni...meg vissza emlékezés és poénos részeket is kellet bele rakni, meg ugyan olyat mint S1-be, hogy meg legyen az érzés.
És ez így több részbe lehetett volna jó, de így egy szánalmas próbálkozás volt kb. mintha a hal futni akart volna a szárazföldön. :)

(#24272) Crystalheart válasza Nova96 (#24271) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondom hogy az S2-t még nem is láttam, az elsőről beszéltem.

(#24273) Nova96 válasza Crystalheart (#24272) üzenetére


Nova96
őstag

Akkor bocsi félre értettelek. :B De, az egy sincs közelébe pl. egy Angel Beats-nek...se egyiknek sincs a közelébe...ez nem alapmű, mestermű stb. Ez csak egy jó ecchi ennyi.

(#24274) Synthwave válasza Hintalow (#24139) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Úgy játszottam végig a Planescape Tormentet a maga több könyvnyi dialógusával, hogy végig ölemben volt a nagyszótár, mert töredékét értettem csak (netünk még nem volt akkor) aztán már jött magától a dolog."

Öhm, Fallout 1-2(-3) (best RPGs EVER), Baldur's Gate 1-2, Star Wars: KotOR 1-2 (Pedig utálom a Star Wars-t /trekkie vagyok :))/, de ez keményen RPG - főleg az első. Szerencsére semmi közük a filmekhez.), Final Fantasy VIII.
Igaz, csak középszótárral. :>
Mondanék akár még egy Icewind Dale-t is, bár az inkább hack & slash, mintsem RPG.

Net ofc nem volt.

"Nocsak, még valaki, akinek a 80' - 90' évek nem történelem."

Arany éveim, amik vissza többé soha nem térnek..

"Ha belegondolok, hogy az első találkozásom az animével kb 95 körül volt."

Dettó. '97-'98-ra mélyült el igazán.

"Ha már cyberpunk, akkor gondolom a Bubblegum Crisis és leszármazásai megvoltak, ami még hirtelen beugrik a témában, és nagy kedvenc, az az Armitage, esetleg még az Angel cop, Silent Mobius"

Bubblegum Crisis THORA BD-rip megvan, láttam is. Silent Mobius vinyón, Angel Cop-ot hallomásból ismerem, csak most a letöltés kicsit kérdéses, tekintve, hogy Németországban vagyok, itt pedig elég gyökér törvények vannak ezügyben. : /

Egy kis cyberpunk még;

Hyper Future Vision: GUNNM
Koukaku Kidoutai-univerzum
The Animatrix
TEXHNOLYZE
Akira
PSYCHO-PASS
Appleseed
Eve no Jikan
Cyber City Oedo 808
Ergo Proxy
Pale Cocoon
Serial Experiments Lain
Patlabor-univerzum
Solty Rei
RD Sennou Chousashitsu
PARASITE DOLLS
A.D. Police Files
Metropolis
//hack.-univerzum
Wonderful Days - koreai
Robot Carnival - bár ez inkább steampunk talán

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24275) Hintalow válasza Totheground (#24260) üzenetére


Hintalow
senior tag

Valamilyen szinten igaz, de csak akkori kontextusban, ma már minden beszerezhető azokból az időkből is, és (hidd el, végignyálaztam sacc 1980-tól minden tv/ova/movie ismertetőt) jobb volt a felhozatal.
Persze nekem sincsen ebben teljesen igazam, mert ez annak is betudható, hogy sokkal kevesebb cucc készült akkoriban egységnyi idő alatt, így a jó dolgokra kevesebb ocsú jutott.

Crystalheart:

a 2000-években is voltak nagyon jó cuccok, sőt alapművek, és most is vannak, nem vitatom. De közben özönlik a copy-paste.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#24276) Hintalow válasza Synthwave (#24274) üzenetére


Hintalow
senior tag

Meh, mire a végére értem a hsz-eknek, lejárt az időlimit.

RPG-ben akkor egyhajóban evezünk Fallout 1-2 nekem is fiatalon megvolt (bár annyi duma nincs is benne)
KOTOR-ból csak az első volt meg, BG-eket még le kell tolnom (tudom, shame on me, de cserébe még most is d&d-zünk haverokkal 1-2 hetente) ami még nagyon ott van a korszakból, az Arcanum, iszonyat összetett.

Hát bizony, elszaladtak az évek :O
Emlékszem mekkora hatással volt rám amikor az rtl 2-őn adták a Nadia - Secret of Blue Watert (az indította el a mániámat) azon voltam ledöbbenve, hogy az addigi megszokott nyugati rajzfilmekhez képest mennyire élethű, mennyi érzelem van benn (totál bele is voltam zúgva a két fő női karakterbe :B )

Köszi a címeket, jó a felét még nem láttam (a témában amúgy nekem a dobogós a Bubblegum, a soundtrackje annyira ott van, hogy az idők során a Konya Wa Hurricane nálam egybeforrt magával a műfajjal.

más:

na milyen zenére jöttem be a szobába: Feleségem úgy döntött ideje (újra) nekiállni a Dragonball szériák végignézésének :D

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#24277) stratova válasza Synthwave (#24274) üzenetére


stratova
veterán

Final Fantasy VIII.
Igaz, csak középszótárral. :>

Mintha magamat látnám anno :D

(#24278) Mister_X válasza Synthwave (#24274) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Anno én is offline papíralapú szótárral ültem le játszani, de én túl kései gyerek voltam a valódi RPG-khez, így csak Oblivionban olvasgattam a könyveket :B Viszont most japánnal fogom ugyan ezt csinálni, Company of Heroest már meg is fejtettem, az elején voltak olyanok, hogy csak vakartam a fejem, mert nem úgy működik az, hogy ránézek és már fordítol le :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24279) Crystalheart válasza Hintalow (#24275) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én teszek a kopipészre, csak legyen közte jó is. Ahogy nem érdekel, hány Asylum film készül Hollywoodban, amíg csinálnak értékes műveket is.

Egyébként a Kanon meg a Clannad is kopipészt, lehet azt is jól csinálni, ha überel minden korábbit.

[ Szerkesztve ]

(#24280) Hintalow


Hintalow
senior tag

Éppen mangát olvasok (Asu no Yoichi) mert átment a Hintalow szűrőn, és olvasásra érdemesnek találtatott.
Ecchi-hárem-szamurájos-romcom témájú, elég sablon, de megvan benne a kis plussz, hogy szerethető legyen.
Viszont megint a guta kerülget az "egy csokor aranyos lány van beleesve a főhősbe, de az megakill kombóval friendzone-ba küldi őket minden alkalommal, mert képtelen észrevenni az erősebben - gyengébben kimutatott vonzódást." féle téma erőltetésétől.
Egyszer komolyan nekilátok egy kutatásnak, hogy miért is jó ez nekik odaát, miért szeretik? Erre vágynak?
Szegények nem csoda, hogy elfogynak (ugye egyre ritkül náluk a párkapcsolat, nem tudnak mit kezdeni egymással a fiúk-lányok)

Viszont egy helyen felnevettem az olvasás közben: spoilerbe teszem, bár manga lévén kisebb az esélye, hogy valaki nekigyűrkőzik.

A főhősbe belezúgott egyik leányzó (tipikus tsundere) az iskolai ünnepségen próbálja táncra hívni a srácot, viszont nincs ruhája, így "varázsolnak" neki egy brutáljó ruhát. á'lá hamupipőke. Aztán egy vödör víz hatására a ruha elmállik (mint kiderül wc papírból csinálták a többiek a ruhakölteményt, mert rögtönözni kellett :D ) a lány persze visitva elszalad balhét csinálva.
Amin borultam az utána lévő jelenet: a huga, aki segített neki, a következő szöveggel megy oda hozzá, miután visszaöltözött:
"In the end, your usual appereance... a tsunderella till' the end.

Nem tudom, hogy az eredeti japán verzióban milyen szójátékot használtak, de gratula akár az írónak, akár a fordítónak, nagyon eltalálta :)

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#24281) Crystalheart válasza Hintalow (#24280) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez jó, az animében tutira nincs ez a jelenet. :)

(#24282) Crystalheart válasza Hintalow (#24280) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyébként átérzem szegény japók helyzetét, én pont így szoktam régebben (mikor még emberek közé jártam) friendzone-ba hárítani minden támadást. Az, megakill kombóval. ;]

(#24283) Synthwave válasza Crystalheart (#24282) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Biztos sorban álltak. ;]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24284) Crystalheart válasza Synthwave (#24283) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Sosem lehet tudni, én csak azokról tudok biztosat, amikor elég konkrét, direkt és egyértelmű volt az eset, vagy pl. ittasan eljárt a szája, ilyenek. ;P

(#24285) Synthwave válasza Crystalheart (#24284) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

És legalább fölrúgtad? ;]

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24286) Crystalheart válasza Synthwave (#24285) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Összeegyeztethetetlen a friendzone-nal. :D

(#24287) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Avengers anime érkezik.

Live-Die-Respawn

(#24288) Crystalheart válasza oriic (#24287) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na az amerikai szuperhős téma az, amit rajzolva csak americanimationben tudok elfogadni... :D

Ja, ez most jutott erről eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#24289) neko18


neko18
senior tag

Belekezdtem a Golden Timeba, nagyon tetszik, aki egy viccesebb, lazább slice of lifera vágyik annak ajánlott :)

kdxsv

(#24290) Totheground válasza neko18 (#24289) üzenetére


Totheground
addikt

Azzal a lazával várjuk ki a végét, mert nekem rossz elő érzetem van.

Más:


Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24291) Nova96 válasza Totheground (#24290) üzenetére


Nova96
őstag

Nem hiába, mivel aki látta a Toradora csak ennyit súgok meg.

itt nem lesz olyasmi befejezés se. Ahogy olvasgattam, sok mindent lenyelnek a szereplők ami..baj.

Más:
Railgun SS háháhááá imádom ezt a világot...még..még.még kérek. :D
Kíváncsian várom. Erre már régóta érdekelt ez későbbiekbe nagyon meghatározta Misaka-t.

[ Szerkesztve ]

(#24292) neko18 válasza Totheground (#24290) üzenetére


neko18
senior tag

Ez melyik anime? :D :DDD

kdxsv

(#24293) Nova96 válasza neko18 (#24289) üzenetére


Nova96
őstag

mint a Clannad. :DDD Az is ilyesmi. :C
Egy anime eleje alapján ítélni, nem bölcs.

(#24294) neko18 válasza Nova96 (#24293) üzenetére


neko18
senior tag

Tudom. Továbbnézem, ha végignéztem írok rendes véleményt spoilermentesen természetesen :) Csak nálam ritka ha az elején megfog egy anime, és ez azért picit most beszippantott :)

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#24295) Nova96 válasza neko18 (#24294) üzenetére


Nova96
őstag

végignéztem
Azt nehezen még most fut. :D Jó is a világ, csak nem az amit leírtál...csak közelít hozzá.
Én pl. 20+ részes animénél az első 12 felvezetésnek szoktam hívni....mivel van kivétel, de inkább ez jellemző.

(#24296) neko18 válasza Nova96 (#24295) üzenetére


neko18
senior tag

Tudom hogy most fut :P Már volt pár anime aminek a végében csalódtam: Pl Attack on Titan, az semmi, de a Claymore animében nagyot csalódtam a végén....Azért haragszok is rájuk :((

kdxsv

(#24297) Archanon válasza neko18 (#24296) üzenetére


Archanon
őstag

Claymore-nak is remake kellene, ami rendesen követi a mangát, és persze továbbhaladó sztorival. De az sem kizárandó, hogy a jelenlegi tök elfuserált befejezéshez csináljanak egy értelmes, és átkozottul jó folytatást, lassacskán visszakanyarodva az eredeti sztorihoz.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#24298) neko18 válasza Archanon (#24297) üzenetére


neko18
senior tag

Nekem nagyon durván tetszett, rögtön megfogott de a vége....Életem egyik legnagyobb csalódása anime szempontból. Tudom hogy gyakran hagyják nyitottra a végét, de konkrétan nem nyitott volt hanem befejezetlen. Nem tudom mi történhetett, ezért csúnya dolog tőlem hogy ítélkezzek, de akkor is felháborít a mai napig.
Belekezdtem egy másik animébe is, az előzőt majd hétvégén folytatom az asszonnyal mert neki is tetszik.

Belekezdtem a Noragami-ba, az első rész tetszik, jónak tűnik, de majd még meglátjuk mi sül ki belőle :DDD

kdxsv

(#24299) jahrn válasza Archanon (#24297) üzenetére


jahrn
senior tag

Nagy elteres nincsen a mangahoz kepest, szal kis simitassal lehetne folytatni. De ha jol remlik a keszitok kijelentettek h nem lessz anime s2.

(#24300) oriic válasza Crystalheart (#24288) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, ez most kicsapta a biztosítékot :DDD

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.