Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24201) Synthwave válasza Mister_X (#24200) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mer itt a kerítés abból van, mi?

Jó kis avas kolbászka. De legalább kívülről úgy fest, mintha frissen lenne átsütve.

Sördal nicht, Sony-géppark kiépítése folyamatban, csuhély. Csak mert sznobkodjunk, ha már csóró vagyok. ;] Ez nem változott otthonhoz képest, de itt legalább van látszatja. : D
Takaros tévécske meg konzol mán sikeredett, s ha leszen a lapi is, akkor húdesokmindent fogok újranézni.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24202) hoffman_ válasza Synthwave (#24201) üzenetére


hoffman_
nagyúr

de az akkor vajo legyen, vagy ne is írjál többet :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24203) Synthwave válasza hoffman_ (#24202) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

NATÜRLICH Vajo. Mán ki is néztem. :D

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24204) hoffman_ válasza Synthwave (#24203) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én is vaio párti voltam sokáig :) most már hp elitebook párti vagyok - de a vajo az király :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24205) Mister_X válasza Synthwave (#24201) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én oda vágyok, ahol rizsből van a kerítés és a fugu dolgozza fel a séfet :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24206) oriic válasza Synthwave (#24199) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fate-sama visszatért... Hallelúja. Merre jártál amúgy?

Live-Die-Respawn

(#24207) Synthwave válasza Mister_X (#24205) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerinted én gégereflexszel és garatproblémákkal küszködő árják közé vágyok?

:N

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24208) Synthwave válasza oriic (#24206) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Dél-német högyvidék, továbbra is. Aztán még ki tudja meddig. Mindenesetre megöregedni nem itt fogok.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24209) Nova96


Nova96
őstag

Legutóbb kérdeztem, de akkor se kaptam biztos véleményt szóval:
Railgun s2-be BD-be nem lesz új tartalom, cenzúra mentesség?

(#24210) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Hát remélem, hogy a Nisekoi tartja majd ezt a színvonalat. Az elején konkrétan a székről fordultam le és bejött apám a szobámba, hogy mi van :C

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24211) Máté94 válasza Mister_X (#24210) üzenetére


Máté94
addikt

Ennyire azért nem jó... :D

Egyrészt jó, mert SHAFT, másrészt ezt a trope-ot és vicceket már milliószor ellőtték máshol, ÉS még Onodera se tud igazán hozzáadni a "drámához", mert az is tizenkettő egy tucat klisé.

Nem tudom hány rész után fogom megunni... :DDD

Mikukunin sokkal jobban élvezem, mint ezt, pedig az még "általánosabb" sztori, mint ez. :(((

[ Szerkesztve ]

(#24212) Mister_X válasza Máté94 (#24211) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Persze, klisé, de manapság már elég nehéz újat mutatni (igaz, nem lehetetlen), így már az is valami, ha valaki a legjobb alapanyagokhoz nyúl.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24213) Nova96 válasza Mister_X (#24212) üzenetére


Nova96
őstag

Legjobb ? :DDD Én olvasom a mangát,de a legjobbtól távol áll. :)

(#24214) Mister_X válasza Nova96 (#24213) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem a mangára gondoltam. A manga meg nekem azért tetszett, de nézve sokkal nagyobbat üt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24215) bandiras2 válasza Nova96 (#24209) üzenetére


bandiras2
senior tag

Bonus tartalom valószínüleg lesz rajta, eyecandy a lányokkal, mint a legutóbbi OVA-k legalábbis remélem. Cenzúra mentességre felesleges apellálni, ez sajna nem az a műfaj.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#24216) Nova96 válasza bandiras2 (#24215) üzenetére


Nova96
őstag

Köszi, és ez mit takar bugyi villantás? Vagy komplett átrajzolás egyes részeknél ?

Mister_X
Ugyan az sőt, hagynak ki dolgokat...annyi, hogy SHAFT komplett átrajzolja. Aminek te beállítod attól távol van...hiába, linkeltem mindent én akkor se vagyok ilyen elvakult. Máténak van igaz csak annyiba nem értek egyet, hogy ezt lehet dobni.

[ Szerkesztve ]

(#24217) Mister_X válasza Nova96 (#24216) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De nézve akkor is nagyobbat üt :K Viszont igaz, én sok hasonló témájú animét nem is láttam.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24218) Because


Because
őstag

sziasztok! ti honnan szoktátok nézni az animekat?

(#24219) Totheground válasza Because (#24218) üzenetére


Totheground
addikt

Japánból. ;]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24220) Because válasza Totheground (#24219) üzenetére


Because
őstag

na ezért maradtam fenn ilyen sokáig, hogy ezt a választ kapjam :D (de legalább szereztél plusz1 hozzászólást) anime addicts-ot látogatom rendszeresen, de itt olyan címek szerepelnek amik ott nem igazán találhatóak meg

[ Szerkesztve ]

(#24221) Totheground válasza Because (#24220) üzenetére


Totheground
addikt

Bakabt, Nyaa, raw oldalak (himado), etc.

Más: feldobtam az összes ST gifet, amit eddig az /a/ csinált. Lehet, hogy vannak duplikációk. :D
[link]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24222) Tüzi

címét tudja-e valaki?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24223) Totheground válasza Tüzi (#24222) üzenetére


Totheground
addikt

Mármint minek?
Ha arra gondolsz, hogy miből van, szerintem rosario vamp.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24224) Tüzi válasza Totheground (#24223) üzenetére

:DDD
nem.
a címét.
postacímét.
:P

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24225) Synthwave válasza Because (#24218) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Dióhéjban.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24226) Synthwave válasza Tüzi (#24222) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Moka Ura-verziója a Rosario + Vampire-ból.

A CÍME: Tokyo, Akihabara, Csurgassadanyáladmagyarhanekedazkell utca 13. ;]

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24227) Synthwave válasza Rimuru (#24100) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem október közepéig a reggel 5-6-7 (olykor még később) volt a jellemző.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24228) Synthwave válasza Mister_X (#24125) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Ami kihívás az az eltérő logika alapján az összes keleti nyelv (leginkább japán)"

A japán szerintem pont nem. Mindkettő agglutináló - > sok hasonlóság van alapvető nyelvtanban.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24229) Mister_X válasza Synthwave (#24228) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az, hogy ragoznak-e, mellékes. Hogy valaki teljesen elsajátítsa a nyelvet, el kell vonatkoztatnia minden egyéb nyelvtől és minél jobban át kell látnia a japánok fogalmazási, mondatalkotási logikáját. Persze, sok dolog hasonlazos a magyar nyelvvel, de mégis teljesen eltér maga a gondolkodásmód. Nem egyszer esek bele abba a hibába, hogy valamit ki akarnék fejezni japánul, de mit ad Isten magyarul gondolnám végig. Aztán természetesen nem így fejezi ki magát egy japán, mint aminek a végerdményt szántam. Te már fordítottál, te is tudod, hogy az eredeti mondanivalót elég nehéz visszaadni szöveghűen. Mindent ki lehet fejezni minden nyelvvel, csak az nem mindegy, hogy hogyan. Például igék alakja szerint nincs jövő idő (magyarban sem, maximum a "lesz" létige), de megvan a mondatszerkezet, amivel ki lehet fejezni.

Haverom tudná itt osztani a felvilágosítást, ő van az ilyen nyelvtani témákban nagyon benne egyetem miatt.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24230) neko18


neko18
senior tag

Code;Breaker megnézve, nem volt vészes de láttam már sokkal jobbakat is. Talán az OVA-kat is meglesem ha nincs mit néznem :)
Nálam 6/10

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#24231) Tüzi válasza Synthwave (#24226) üzenetére

ha akarom, megszerzem.
ennyi.
;)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24232) oriic válasza Synthwave (#24225) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na tudom már milyen képek hiányoztak. :DDD

Más:

Muv-Luv elkezdve. Na mondom átlag csajos mechás szörnyes anime, erre már az első részekben is kislánybeleket esznek a dögök premierplánban. :DDD Jó lesz ez úgy érzem.

Live-Die-Respawn

(#24233) Synthwave válasza oriic (#24232) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Átérzem.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24234) Mister_X válasza oriic (#24232) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ezmiez? Nagyon még nem is (sőt egyáltalán nem) láttam mechás cuccokat - ha van a témában alapmű Gundamon kívül, arra kíváncsi lennék.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24235) oriic válasza Mister_X (#24234) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Muv-Luv Alternative: Total Eclipse

Mecha cuccből nem csak a Gundam létezik, rengeteg más jó sorozat, tessék csak kutakodni.

Kapásból itt vannak a Macross szériák(van jó pár)

más:

Nem biztos hogy az aláírásod tetszeni fog az embereknek. Rajtam kívül biztos tudják páran hogy valójában mit jelent, de a többség másra asszociál egyből.

Live-Die-Respawn

(#24236) Synthwave válasza Mister_X (#24234) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Macross-univerzum <---
*némi info:
-----pár szó általánosságban
-----Macrss Plus egy kicsit a górcső alatt
-----némi OST és clip / koncert linkesítés

Patlabor-univerzum
Shinseiki Evangelion
Code Geass: Hangyaku no Lelouch
Break Blade
Tenkuu no Escaflowne
RahXephon
Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor

Sakura Taisen-ek (igazából csak Fujishima Kousuke original character design-ja miatt)

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24237) oriic válasza Synthwave (#24236) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja Code-Geass pl kva jó volt, bár a 2. szériában már kevertek dolgokat, de imádtam ettől függetlenűl.

Live-Die-Respawn

(#24238) Mister_X válasza oriic (#24235) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez nem a tiltott önkényuralmi jelkép, akármennyire is hasonlít rá. Épp a minap volt töriórán esett meg, hogy az egyik intelligens felszólalt a háromhatalmi egyezménynél, hogy a japánok mekkora fasiszta rohadékok, hogy még ma is használják a horogkeresztet. Ugye az osztály informáltabb fele vagy letolt egy facepalmot vagy felrögött. Én csak felálltam és annyit mondtam, hogy "téged is fejedre ejtett a szülés ijedtében", aztán felrajzoltam a táblára a kettőt, hogy jól látható legyen a különvség és elmagyaráztam a szvasztika eredetét. Ott a link felvilágosításnak is direkt, ott is éppen nem szúrja ki az ember szemét. Nyugodtan lehet menni a modkerben annak, akinek nem tetszik, csak momentán sem alapelvekbe, sem törvénybe ütközőt nem teszek ;) Mellesleg, ez egy kanji. まんじ az olvasata éa a buddhista szentélyeket jelölik vele a térképeken, de leírják még 万字-ként is, mint a végtelen jele.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24239) Mister_X válasza Synthwave (#24236) üzenetére


Mister_X
nagyúr

:R

Innen az NGE már megvolt. Még mindig libabőrös lesz a hátam, ha eszembe jut az End of Evangelion.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24240) Totheground


Totheground
addikt

Akik mostanában akarnának kinézni Japánba, nézzenek körül a Quatar-nál, piszok olcsón vannak bud-Nrt jegyek 3 napig (oda-vissza, illetékkel mindennel 128k).

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24241) Mister_X válasza Totheground (#24240) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az már valami... laza harmincassal van bejjebb, mint az eddigi legolcsóbb.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24242) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hm...

Live-Die-Respawn

(#24243) Máté94 válasza oriic (#24242) üzenetére


Máté94
addikt

Dat CGI...

Kicsit OFF: De mondtam már mennyire irritál amikor néha európai autók mászkálnak a japán utakon egyes animékben? Olyan modellek, amiket sosem forgalmaztak a szigetországban, mégis. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24244) oriic válasza Máté94 (#24243) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem mai darab az is igaz.

Nagyon be kellene már szerezni a sorozatot. :C

Live-Die-Respawn

(#24245) stratova válasza Máté94 (#24243) üzenetére


stratova
veterán

Dat toon/cell shader.

(#24246) Synthwave válasza oriic (#24244) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Initial D?

Az 5 szezont 4 nap alatt néztem végig.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24247) Mister_X válasza Synthwave (#24246) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Felvéve a listámba. Most az a baj, hogy túl sok mindent nézek egyszerre :B

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24248) oriic válasza Synthwave (#24246) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja hát mondom, egy ideje szemezek vele. :) (jó régi, vajon HD cucc van belőle?)

Live-Die-Respawn

(#24249) neko18 válasza Máté94 (#24243) üzenetére


neko18
senior tag

Mire gondolsz? Mert az ID-ben nem emlékszek ilyesmi autóra :) Wangan M.-be vannak :) Idén már jön az ID final stage, kegyetlenül várom már :))

Egyébként aki autós, annak kötelező darab mindkettő ;) :P Id nagyon ősrégi, de a mai napig folytatva van.
A kezdeti grafika nem túl szép, de a vége felé már egyre szebb lesz. Az autókra fektetik a hangsúlyt, ezért a grafika miatt dobni elég nagy butaság lenne :)

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#24250) Crystalheart válasza Máté94 (#24243) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Miért, az jobb, hogy ha európai fejek mászkálnak az utcán japánok helyett? :D

Ez az europidmánia csak jót tesz az idegenforgalmunknak. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.