Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54001) emiki6


emiki6
veterán

Mihon-ban hogy nyitok meg cubari.moe-s mangát? -> Lehet gist-et megnyitni mihonnal?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#54002) emiki6 válasza emiki6 (#54001) üzenetére


emiki6
veterán

Megvan. A cubari bővítménnyel talán felkerül egy "Tachiyomi: Cubari" az android appok közé. Az android beállításaiben az linkek alapertelmezett megnyitása részén a cubari linkeket oda kell adni ennek az appnak. :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#54003) emiki6


emiki6
veterán

Pihenésképp ránéztem 2 animére.

Az egyik a Bookworm isekai. Másfél részt néztem meg kb, de annyira nem érdekelt, hogy inkább kihagyom. Hozzátartozik, hogy még a rajzstílus sem tetszett annyira, kedvesebb stílussal lehet továbbnézem v talán végig. Az se túl érdekes, hogy kölök a főszereplő.

A másik a The Great Cleric isekai. Az egy jobb fajta B kategóriának indult, aztán egészen kikupálódott és a végére egyre jobban behúzott, feledtette B-ségét, tán még meg is haladta. Várom a következő évadot.
Szintre kb az unwanted undead és mondjuk a wrong way to use healing magic-hez hasonlítanám.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#54004) coco2 válasza emiki6 (#54003) üzenetére


coco2
őstag

Te lekukáztad a bookworm-öt? Kőszívű szörnyeteg :DDD

Én még az LN-t is olvasom belőle.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#54005) SQX_Barto válasza coco2 (#54004) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Egy ido utan en is meguntam, mar nem emlekszem hany reszig mentem el, talan 8-10 epizod.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#54006) etomcat válasza coco2 (#53973) üzenetére


etomcat
tag

> A Hibike alatt ezt az animét érted? Nekem a plot halál unalmasnak tűnik. Mi van abban az animében, amiért valaki elkezdi nézni, és abba se hagyja?

Hibike Euphonium napjainkra egy hatalmas franchise lett, 3. évad fut és még a mellékes szereplőknek is saját mozifilmjük van! (Liz and the Blue Bird)
Egyrészt a KyoAni stabilan kiváló minőségű animációt gyárt, másrészt gondolom ez amolyan AKB 0048 pótlék lehet azoknak, akik nem vevők a J-popra, inkább könnyű klasszikus zene / marching band érdekli őket, meg a tét nélküli suli dráma.
Annyira sikeres, hogy mióta megy, a valós életben az iskolai zenekarok alig találnak vonós jelentkezőket, mindenki fúvós akar lenni. (Nem polkorrekt: ezen probléma megoldása céljából esetleg az 1 millió főnyi hazai vonós bandát rá lehetne rásózni a japánokra?)

(#54007) Michell válasza etomcat (#54006) üzenetére


Michell
tag

Hibike - „tét nélküli suli dráma”
Szerintem erősen alábecsülik ezeket az apró téteket. Épp csak a fiatal ( tini ) személyiségfejlődésében egy eléggé meghatározó tényező ebben – a még alakítható – korban.

„AKB 0048 pótlék”: az idolos animék legnagyobb részét én kerülöm, a J-poppal is ambivalens a viszonyom. Azért a klasszikus, avagy a klasszikusokra hajazó zene számomra ad nem kevés pluszt ( Frieren, Shigatsu wa Kimi No Uso … )

„még a mellékes szereplőknek is saját mozifilmjük van (Liz and the Blue Bird)”: Ráadásul nem is gyenge.

Persze én alapvetően a hétköznapi élet apró poénjait, megkapóbb pillanatait kedvelem, értékelem – animében is.

(#54008) etomcat


etomcat
tag

A tavasz 17 pillanata 10 legjobb animéje a japán szavazók szerint:

https://www.reddit.com/r/anime/comments/1d008xl/jellyfish_cant_swim_at_night_tops_dengeki_onlines/

1., Jellyfish
2., Girls Band Cry (*)
...
10., Utolsó vonat

(*) Most pénteki epizód megjelenésekor világszinten 3. leg-X/Twitteltebb címszó lett, pedig Japánon kívül hivatalosan alig elérhető.

(#54009) KISDUCK


KISDUCK
addikt

[nem loli meme]

Elsőre nem értettem, de aztán beütött. :DDD Meglátszik hogy már bő 3 éve nem néztem One Piecet.

(#54010) coco2 válasza KISDUCK (#54009) üzenetére


coco2
őstag

Holo, Kaguya, Frieren, 5 nem tudom, Echidna, legutolsó wtf?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#54011) KISDUCK válasza coco2 (#54010) üzenetére


KISDUCK
addikt

A legutolsó az Roronoa Zoro a One Piece-ből, aki arról híres hogy nem tud tájékozódni és mindig eltéved, így került a csajok közé.

(#54012) F34R válasza KISDUCK (#54009) üzenetére


F34R
nagyúr

Pedig Zoro most nagyot megy...... :DDD

(#54013) Farkassacred válasza etomcat (#54008) üzenetére


Farkassacred
őstag

Pár cím hiányzik azért a top környékén szerintem. Nem tetszik ez a lista, bár persze ezek csak nézettségi mutatók. :K

(#54014) emiki6 válasza Farkassacred (#54013) üzenetére


emiki6
veterán

Ja, egyet se nézek ezek közül. :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#54015) F34R válasza etomcat (#54008) üzenetére


F34R
nagyúr

Joszar lista. :DDD

(#54016) TBT


TBT
addikt

NieR:Automata Ver1.1a Anime Opening by LiSA :C

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#54017) emiki6


emiki6
veterán

The Apothecary Diaries

(4 részt láttam eddig) Tök jó és érdekes, szívesen nézi az ember, de valami aggaszt. Az, hogy eszembe juttat egy sorozatot, amit még jó régen a tv-ben ment: A palota ékköve... és felmerült a kérdés: Mi értelme animációs sorozatot készíteni egy ilyen sztoriról? Lényegében minden amiben egy anime ki tud tűnni pl egy élőszereplős produkcióhoz képest azt ez a sorozat nem használja vagy elvétve, alig, de cserébe rengeteg erőforrást beleöltek az animációba, szóval nem értem: minek ezt animeként elkészíteni? Azzal a rengeteg animátorral miért nem mondjuk egy OPM-t animáltattak le? :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#54018) etomcat válasza emiki6 (#54017) üzenetére


etomcat
tag

> The Apothecary Diaries

Apothecary Monologues, csak félre fordították a címet - valószínűleg szándékosan, mert napló az nincs benne.
Hasonló valóban "kínai meselányos" témában szerintem a Raven Consort lényegesen jobb, emberibb anime - de csak egy szezont kapott és így befejezetlen a történet.

(#54019) KISDUCK válasza emiki6 (#54017) üzenetére


KISDUCK
addikt

Van egy olyan érzésem hogy élőszereplősen sokkal magasabb összeget igényelt volna a történelmi kösztümös és helyszínes téma miatt.
Amúgy jó kis anime, nekem tetszett és elvileg jövőre jön a folytatás.

(#54020) coco2 válasza emiki6 (#54017) üzenetére


coco2
őstag

Egy anime temérdek sok animációs költség, de cserébe temérdek sok másik költség mínusz. Egy olcsó heti szappanopera persze olcsóbb, de normálisabb filmek nem. Például imdb-n box office-nál megnézed a budget-et, a little mermaid filmben került 250 millába, rajzfilmben 40 millába. És akkor még nem is került a nyakunkra az olyasmi, mint a covid, ami miatt rajzfilmet gyártani ugyan úgy lehet, filmet már kevésbé. Szerintem a jövőben az anime gyártás fénykora várható. Filmek helyett animéket fog gyártani a világ.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#54021) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Girls Band Cry
Szimplán nézhetetlen számomra ez az anime ezzel a cgi-al. Lelketlen minden mozzanata a karaktereknek, egyszerűen kiég tőle a szemem. :N Nehezen tudom elképzelni, hogy ez lenne a japán animációs gyártás jövője, vagy sikere..

(#54022) KISDUCK válasza Farkassacred (#54021) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem a cgi-jal van baj, hanem az alacsony költségvetéssel. A Dorohedoro cgi, de mégis jó volt.

(#54023) Farkassacred válasza KISDUCK (#54022) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az tényleg cgi volt? Már nem is emlékeztem rá.. csak annyi rémlik hogy imádtam azt ahogyan kinéz, fantasztikus egy anime. A Beastars volt a fejemben hirtelen egyedül mint cgi, vagy az valami báb féle technika? Az is nagyon szép volt. :)

Ez az Elf című fantasy anime viszont egész jó így egy rész alapján, meglepett.

[ Szerkesztve ]

(#54024) emiki6 válasza Farkassacred (#54023) üzenetére


emiki6
veterán

A maou-s elfes?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#54025) Farkassacred válasza emiki6 (#54024) üzenetére


Farkassacred
őstag

Azaz. :K Most fut pár fantasy nálam ezen kívül is, jó kis szezon ez.

(#54026) coco2


coco2
őstag

Az az elfes az miaz? Valami link jól jönne. Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#54027) Szancsó


Szancsó
aktív tag

Azt már én is szerettem volna kérni, hogy címeknél ha nem is MAL/AL link, de legalább (majdnem) teljes cím legyen leírva, mert így tippelni/turkálni kell, illetve úgy esetleg kereshető is lenne. (Mellesleg nekem pl. címeknél az angol preferált - nem tudok japánul és sokszor már az angolt is elég megjegyezni, mert egy komplett összefoglalóval felér :) )

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#54028) emiki6 válasza coco2 (#54026) üzenetére


emiki6
veterán

Az amit én dicsértem (mert a szezonban a kedvencem), de neked nem jött be. Az archdemon's dilemma.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#54029) Farkassacred válasza coco2 (#54026) üzenetére


Farkassacred
őstag

Van más elfes anime most éppen a szezonban? Abból indultam ki, hogy szerintem nincsen, meg persze a lustaság.. :DDD

(#54030) coco2 válasza emiki6 (#54028) üzenetére


coco2
őstag

Reménykedtem benne, hogy off-season anime került elő. De úgy látszik, már nem sok új van a nap alatt :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#54031) emiki6 válasza coco2 (#54030) üzenetére


emiki6
veterán

Én most a
Kanojo ga Koushaku-tei ni Itta Riyuu;
Why Raeliana Ended Up at the Duke’s Mansion
-t nézem (tavaly tavaszi), egész jó (főleg, hogy mostanában mennyire válogatós vagyok). Olyasmi, mint a 7th loop, csak jobb. Most fogom megnézni az uccsó részt, ha abban nem zárják le, akkor várom a folytatást.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#54032) coco2 válasza emiki6 (#54031) üzenetére


coco2
őstag

Ránézek én is, köszönöm a tippet.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#54033) coco2 válasza emiki6 (#54031) üzenetére


coco2
őstag

A minőség és stílus alapján az első rész után azt mondanám, ez az anime sokkal közelebb van a lvl 99 vilainess-hez. A 7th loop ennél sokkal minőségibb volt.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#54034) emiki6 válasza coco2 (#54033) üzenetére


emiki6
veterán

Elsősorban nem minőségben értettem őket hasonlónak, hanem mint történet és szetting (kosztümös arisztokratás romantikus). És szerintem a Raeliana története összességében érdekesebb, jobban működik egy kicsit.
Manhwa adaptáció amúgy.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#54035) etomcat válasza Farkassacred (#54021) üzenetére


etomcat
tag

> Girls Band Cry Szimplán nézhetetlen számomra ez az anime ezzel a cgi-al. Lelketlen minden mozzanata a karaktereknek, egyszerűen kiég tőle a szemem.

Pedig a történet és a zene mellett éppen a 3D CGI-t szokták dicsérni benne, hogy sikerült élő arckifejezéseket, mimikát adni a szereplőknek, nem olyan robotpofák, mint pl. a Bang Dream MyGo-ban!
Reddit-en most nagyon megy a GBC, egy csomó mémesített jelenetet feltöltenek belőle, szóval a nagyérdemű közönség magára vállalta a sorozat reklámozását - ha már a gyártó nem foglalkozik a Japánon kívüli világgal.

(#54036) etomcat válasza KISDUCK (#54022) üzenetére


etomcat
tag

> Nem a cgi-jal van baj, hanem az alacsony költségvetéssel.

Girls Band Cry mögött a Toei áll, ami egy 70 éves, tőkeerős stúdió, plusz fél tucat hangszergyártó, meg a Universal Music globális zenekiadó japán leányvállalata - szóval pénz gond nincs. Azért néz ki így a GBC, mert a rendező ilyennek akarta látni. Hiper-realisztikus CGI renderelést meghagyják a kínaiaknak, akik azt még a Pixar-on is túl tolják.

Ráadásul a GBC projektet 3 éve kezdték felépíteni, a zenész kiscsajok toborzásával, mivel az animében szereplő rockbanda tényleg létezik - vagy fordítva, furcsák európai szemmel ezek a "mixed media" projektek. Élő koncert dalaik fent vannak a YT-on. Sok pénz és munkaóra van tehát a GBC-ben, komolyan gondolják.

Állítólag a francia ADN cég többet ajánlott a GBC jogaiért, mint az összes többi (angol nyelvű) streaming szolgáltató együtt, csak azért nincs most / még legális elérhetősége a világ 90%-án. Úgyhogy marad a tengeri rablás.

[ Szerkesztve ]

(#54037) coco2 válasza emiki6 (#54034) üzenetére


coco2
őstag

A 7th loop egy reinkarnációs sztori. A lvl 99 az a sztori, ahol a főhős belecsöppen egy könyv fejezeteibe.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#54038) Szancsó válasza coco2 (#54037) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Villainess Level 99 is reinkarnációs elvileg (már főiskolás volt, mikor elcsapta egy kamion és egy játék világába került), csak nem ugyanoda került vissza - de sanszos, hogy keverem én ezeket a kategóriákat...
(Hmmm, ha mindenki oda kerül, amivel játszott, akkor nekem sürgősen stílust kell váltani :))

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#54039) emiki6 válasza Szancsó (#54038) üzenetére


emiki6
veterán

A lvl99 otome game, a raeliana romantic novel, a 7th loop meg returner, fix checkpointtal. Viszont ez lényegtelen, mert ennek ellenére a 7th loop és a raeliana hasonló témákkal dolgozik.

-

Tegnap ráugrottam a
Akuyaku Reijou nano de Last Boss wo Kattemimashita;
I'm the Villainess, So I'm Taming the Final Boss
-re és megnéztem 8 részt, nagyon bejön. Olyasmi, mint a my next life as a villainess, csak mivel nem hárem és nem idióta a főhős, ezért nem cringe, hanem kifejezetten élvezetes. Cuki, érdekes és agymenés. Adott szezonban jó eséllyel ez lett volna a kedvenc, de minimum az egyik. 👍

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#54040) coco2 válasza emiki6 (#54039) üzenetére


coco2
őstag

Meg mondjuk azért is lényegtelen Raeliana elég nézhető volt, unalmamban tegnap egyben néztem meg mind a 12 részt, és várom a season 2-t (a történet bőven nem zárult még le).

Ránézek arra a másikra. Köszönöm a tippet.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#54041) KISDUCK válasza etomcat (#54036) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát az hogy a stúdiónak van pénze, meg hogy egy projektre mennyit szán az két külön dolog.
"Azért néz ki így a GBC, mert a rendező ilyennek akarta látni." Erről olvastál valahol?

(#54042) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Olvassa valaki a "reincarneted as a slime" novelt? Úgy érzem hogy vannak eltérések a novel, manga és anime között. Már ott tartok miután démon lord lett és visszahozta Veldorát is, de Karübdisz nem volt eddig sehol, pedig az animében az ennél jóval korábban volt és az egyik "egyszerű" goblinról sem láttam semmit

(#54043) coco2 válasza emiki6 (#54039) üzenetére


coco2
őstag

Szóval ránéztem, de az első rész olyan szinten gagyi, hogy ezt az én gyomrom nem veszi be :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#54044) emiki6 válasza coco2 (#54043) üzenetére


emiki6
veterán

Lehet jobb akkor, ha nem hallgatsz az ajánlásaimra, teljesen más a megítélésünk. :DDD

Én közben megnéztem a maradék 4 részt, azaz a harmadik arc-ot. Az első 2 arc-hoz képest a harmadik nagyon nem jött be, elég összecsapott lett, deus ex machinák kotyvaléka.
Mindenesetre a folytatást várom, lehet ez még jó.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#54045) coco2


coco2
őstag

Régi anime / karater felismerő kvíz

Melyik animéből van ez a karakter?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#54046) coco2


coco2
őstag

Unaloműző anime: Love Flops. Cicán van uncensored.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#54047) KISDUCK válasza coco2 (#54045) üzenetére


KISDUCK
addikt

Van egy olyan érzésem hogy ez valamelyik Fate-ből van.

Más:
Rájöttem hogy miért nem egyezett a novel és a manga/anime a "slime" kapcsán, mert én a webnovelt olvastam és útóbbi 2 a lightnovellen alapszik. Ja, a 2 nem ugyan az, útóbbi át van írva, szerkesztve és ki van bővítve. Most kellemetlennek érzem a helyzetet mert 4 volume/83 chapternél tartok a webnovelbe és ha tovább akarok haladni akkor muszáj váltanom a lightnovelre, de nem akarom előről kezdeni. :O

(#54048) oriic válasza coco2 (#54045) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ishtar

"Fate/Grand Order - Absolute Demonic Front: Babylonia"

Pro tip ilyen coubos anime felismerős témához. Fogod a Windows beépített képmetszőjét, kivágsz egye jelenetet a coub-ból, majd google képkereső kb azonnal kidobja az eredmény t. :D

Live-Die-Respawn

(#54049) Szancsó válasza coco2 (#54046) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Ez nálam is mellékszál volt könnyed unaloműzésnek: gondolom pont ezért sikerült meglepnie. ( Fene se számított történetre :) )

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#54050) coco2


coco2
őstag

Ishtar tippet köszönöm.

Raeliana sztori. Úgy fest, van online olvasható manhwa. A fő történet 147-nél végződik, az anime season 1 abból az első 50 részt dolgozta fel.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.