Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24101) Mister_X válasza Totheground (#24099) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Franc, lekapcsoltak :O, sebaj, sebaj, kib@szott korán kelek, ha fél ötkor felkelek, akkor be tudom fejezni. És pont az izgalmas résznél...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24102) Totheground válasza Mister_X (#24101) üzenetére


Totheground
addikt

He? Kik?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24103) stratova válasza Rimuru (#24100) üzenetére


stratova
veterán

Ezzel két végéről égeted a gyertyát. Jó éjt!

(#24104) Mister_X válasza Totheground (#24102) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tudod, egyeseknek még nincs diploma a kezében és nem dolgoznak menő cégeknél :N Hiába vagyok 19, mondhatni laza pórázon tartanak, de elvileg ezt nem kellene rendszeresítenem :D

Természetesen a nagyon koránra berakott ébresztő nem szólt, miért is szólt volna... és nézném. Ma ráadásul megint este hat körül érek haza...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24105) Archanon válasza Máté94 (#24092) üzenetére


Archanon
őstag

Az Openinget nem nézem végig soha, mielőtt befejezem a sorozatot. Nagyon ritka az olyan, amibe nem tesznek utalásokat arra, mi fog történni a sorozatban (ilyen pl. az Elfen Lied op), éppen ezért rohadtul kerülöm őket. Anno csomószor belefutottam az openingben spoilerbe, és ha nem is konkrétan, a sorozat nézése közben összevetettem az openinggel, aztán simán levágtam, hogy jaj, most mi fog történni. Kösz, nem kérek a kockázatból. De ezt már kismilliárdszor említettem a topicban, mindenki tudja, hogy spoilerallergiás vagyok a kilencvenedik hatványon, és emlékeim szerint te már elég régi lakó vagy. :P

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#24106) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Karas-t látta valaki? Jónak tűnik, 6 részes OVA. Kell valami a töménytelen mennyiségű Bleach darálásom mellé. :DDD

Live-Die-Respawn

(#24107) Crystalheart válasza Nova96 (#24079) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Bocs, lemaradtam, de akkor annak mondom, aki még nem tette. :)

(#24108) Tüzi

ha akármikor találkoztok egy japánnal (pláne nővel), valahogy tereljétek a témát a nyulakra, és vegyétek rá, hogy kimondja:
"Rabbit"
:DDD
ez a mai napi főtapasztalatom, garantált negyed óra röhögés.
Lebbit.
No no no... Rrrrrrrabbit.
Llllleebbit...
Noo, like this: Rrrrrr...
Lllllll
...

:DDD :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24109) Crystalheart válasza Tüzi (#24108) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az angolok is raccsolva mondják - nekem van egy olyan érzésem, hogy a japánok ezért is keverik a két hangot, pedig mindkettőre van példa a nyelvükben, ergo ki tudják mondani...

Répa retek mogyoró, na erre volnék kíváncsi. ;]

(#24110) oriic válasza Crystalheart (#24109) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, én gyelekolomban is l-t mondam mindig. :)

Live-Die-Respawn

(#24111) Tüzi válasza Crystalheart (#24109) üzenetére

Nem tudják. Legalábbis akivel ma beszéltem, nem tud R-t mondani.
Próbálta, mutattam, úgy is próbálta, nem ment.
Lllllebbit!
maradtunk ennél.
no worries.
llllllebbit.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24112) Crystalheart válasza Tüzi (#24111) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Dejszen akkor miért hallani némely szavukban? :D Sőt, akár olyan szóban is, ahol van L is. Most hirtelen példát nem tudnék mondani, hónapokkal ezelőtt néztem utoljára animét, de annyi szent, hogy volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#24113) Mister_X válasza Tüzi (#24111) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az ő hangjuk az r és az l között van. És én inkább r-nek hallom a beszédtempójuk miatt - ha elnyújttatod vele a bangot, akkor persze hogy az l-hez fog közelíteni. Elég megnézned szinte akármilyen animét, én szinte sosem hallottam l-nek...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24114) Nova96


Nova96
őstag

Golden Time 12-13
:Y Újat mutat, igaz végig újat mutat az adott dologgal. :K Ami szvsz, elég ötletesre sikerült. És a történetet is megdicsérem nagyon jól vezeti, úgy tesz mintha adna neked valamit közbe meg nem, amit elég nehéz átadni.
Csak ismételni tudom magam, az a szezon nagyon erős lett. :K Új ED/OP meg nagyon jó, de az OP nem tudom, hogy alternatív történetet van vagy spoiler ezen megy a vita külföldi fórumokon.

Nagi. :Y
Ilyet se láttam még, kérem szépen taps, csak így tovább.

Mono-t meg begyűjtőm és majd letolom egybe mivel Kaiki-t nagyon bírom főleg Hitagi-val és Araragi-val párosítva. :DDD Főleg amit leműveltek az "első"részbe. :D

Strike...ismétlem magam...miért kell hárem mindenhova? :U

(#24115) Mister_X válasza Nova96 (#24114) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A Nagi utolsó három részét még nem néztem meg, de akkor a Madoka után az lesz az első.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24116) neko18 válasza Mister_X (#24113) üzenetére


neko18
senior tag

Japán beszédben én azt vettem észre hogy olyan szavakhoz ami mássalhangzóra végződik, gyakran hozzátesznek a végére egy magánhangzót. Főleg ilyen nemzetközi szavaknál fordul elő. Az is vicces :DDD

kdxsv

(#24117) Totheground válasza neko18 (#24116) üzenetére


Totheground
addikt

Persze, mert a ん-t leszámítva nem sok betüjüi ér véget magánhangzóval. :)

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24118) Crystalheart válasza Mister_X (#24113) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Időközben kicsit utánanéztem, miszerint is a nők inkább rövid L-nek hangzó, a férfiak gyakrabban rövid R-nek hangzó hangot ejtenek. Férfiak beszédében pedig mindkettő előfordulhat, ez egyéni beszédtechnika kérdése. Ez náluk egyazon fonéma két külön allofónja ("alfonéma", vagy hasonló), és habár kiejtés szerint az egyik allofón szélsőséges alakú előfordulása közelebb van a magyar L-hez, a másik az R-hez, mint a kettő egymáshoz, azért az ő nyelvükben együvé tartoznak, hiszen ráadásul más-más nyelvjárás is néha másként ejti. (Különös dolog ez, hogy a nők ennyire másként ejtenek egy szót, mint a férfiak, mintha a lány csak az anyjától, a férfi csak az apjától tanulna beszélni. Az eltérő szavak vagy eltérő mondatszerkezet még hagyján, de hogy egy-egy azonos szó kiejtése is más legyen...)

Amit én gondolok, hogy egy, a hangját képző, hangjával dolgozó szinkronszínész, pláne ha férfi, azért nagyobb eséllyel ki tud ejteni valami R meg L szerűt, vagy valami hasonlót, ezért fordulhat elő néha, hogy mindkettőt kihallani a szóban. Még akkor is, ha az angol szavakat észveszejtően rosszul tanították meg neki az angolul nem igazán tudó japán angol tanárok. O.O

neko18: Ennek oka szerintem az írásrendszerükben keresendő, hiszen a legtöbb, idegen szavak lejegyzésére szolgáló írásjelük szótagot jelöl, nem egyetlen fonémát.

Ha viszont belegondolsz, az ősmagyar is olyan lehetett, ahol sokkal kevesebb volt a mássalhangzó-torlódás és a mássalhangzóval végződő szó, mint a modern magyarban. Talán a szláv hatásra alakult így át, vagy az első nyelvemlékünk is íródhatott egy különös nyelvjárással.

[ Szerkesztve ]

(#24119) neko18


neko18
senior tag

Csak az a vicces, hogy azért van ilyen szavuk, mégis nehezen megy nekik ha pl kiakarod mondatni ahogy az R betűt is :D ilyen pl a Nippon.

kdxsv

(#24120) Nova96 válasza neko18 (#24119) üzenetére


Nova96
őstag

wat? Nippon-ba van r? :B :DDD

(#24121) stratova válasza Nova96 (#24120) üzenetére


stratova
veterán

Ezt csak egyféleképpen tudom elképzelni :DDD

(#24122) neko18 válasza Nova96 (#24120) üzenetére


neko18
senior tag

Nem, az mássalhangzóra végződik és ki is tudják mondani kivételesen :D

kdxsv

(#24123) Mister_X válasza neko18 (#24116) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Konkrétan csak azok a szavak végződnek mássalhanzóra, aminek a végén ん van. Se több, se kevesebb, ez az egyetlen szótagzáró nazális. A japánok szótagokban beszélnek, amit te nem annak hallasz, azok az idegen eredetű szavak, a hosszabb szavakban elnyelt u-hang, szóközi shi-ből az i tűnik el és a szóvégi u-hang. Pl.: desu, deshita, otsukare.

Mivel szótagokban beszélnek, így nekik kínkeserves megtanulni beszélni bármilyen egyéb idegennyelvet, ezért hallani olyan helyes is magánhangzókat, ahol nem kellene.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24124) neko18 válasza Mister_X (#24123) üzenetére


neko18
senior tag

Igen ezt gyanítottam, meg azt tudtam hogy nehezen tanulnak más nyelvet. Azért kíváncsi lennék hogy jobban beszélnek-e angolul mint pl a magyarok. Szerintem a magyarok is nehezen tanulnak nyelveket :)

kdxsv

(#24125) Mister_X válasza neko18 (#24124) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Heh. Hehehe. Háháhá!! :DDD

Sok japán elég nehezen tud túllépni a szótagokban való beszélésen, így nagyon érdekes "ingrish"-t beszélnek. Magyarokkal az a baj, hogy a fiatalok többsége szarik bele, aztán érettségi előtt / egyetem alatt jut eszükbe, hogy kellene legalább egy középfokú. A mi hangkészletünk nagyon sok nyelvre átültethető, a mondatrendünk sincs kőbe vésve, bonyolult nyelvet is beszélünk, tehát minden adott, hogy szinte bármilyen nyelvet megtanuljunk. Ami kihívás az az eltérő logika alapján az összes keleti nyelv (leginkább japán), a hangkészlete miatt a kínai és a mássalhangzó torlódások miatt a szláv nyelvek.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24126) neko18 válasza Mister_X (#24125) üzenetére


neko18
senior tag

De valahogy a magyarok is nehezen boldogulnak a nyelvekkel szerintem. Nekem pl az angol valamiért különösen nehéz. Igaz, hogy nálunk nincs olyan nyelvtanulás mint külföldön, amit nagyon sajnálok. Szerintem az állam támogathatná az első nyelvvizsgát idegen nyelvből :) Vagy például az első idegen nyelvet ingyen lehessen tanulni :)
Sajnos nálunk inkább a haszonszerzés megy a nyelvtanulásból tapasztalatom szerint. Befizet az ember sok százezret mire nyelvvizsgához tud jutni (ha valaki semmit nem tud az adott nyelvből). Pl tök szívesen látnám az egyetemeken nem csak pénzért hirdetett pár nyelvet, hanem pár ilyen kisebb nyelvi kurzusokat (pl japán, finn, koreai...) amik ingyenesek lennének. Azt meg ne állítsa senki sem hogy nincs pénz megfizetni egy pár nyelvtanárt :)

kdxsv

(#24127) Mister_X válasza neko18 (#24126) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ott az iskola, heti három-négy órában szokás alapjáraton nyelvet tanítani és nyolc-tizenkét éven keresztül. Ha ezek után nem futja egy középfokúra, az gáz.

A magyarok minden ingyen várnak el. Segélyt, küzlekedést, oktatást, nyelviskolát... érdekes módon a világon mindenhol másutt pénzbe kerül mindez.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24128) neko18 válasza Mister_X (#24127) üzenetére


neko18
senior tag

Ott az iskola..igen..betettek egy tök kezdő csapathoz akik alig makogtak valamit...Ez pedig már középiskolában volt 4 éven át! Az iskolákban nem tanítják meg rendesen a nyelvet szerintem. Egyetemen meg már csak pénzért van a dolog.

Egyébként pedig semmi sincs ingyen! Az adókból szerinted mit csinálnak? Persze azon kívül hogy megy a dőzsölés....Nincsen segélyem, nekem is a bérlet annyiba kerül mint mindenkinek (nem bliccelek soha), államilag támogatott képzésen vagyok amit megérdemlek (ezt is adókból finanszírozzák a diákoknak, szóval nem ingyenes). Igaz a világon mindenhol pénzbe kerül a tanulás, de sehol a világon nincs ekkora adó! Persze lehet pénzes az egyetem, de akkor a fizetésemből ne vonjanak le annyit :) Egyébként sokaknak megadatik hogy simán kifizetik az egyetemet, én nekem még néha vállalni kell melót államilag támogatott mellé is, mert az egyetemen hamar felmerülnek költségek. Pl ha oda kell utaznod az egyetemhez akkor koli vagy albi, nyomtatási költségek, könyvek-jegyzetek kölcsönzése/megvétele, akkor ha tegyük fel egy-két beadandó feladattal elkésel az már rögtön nálunk pl 2 ezer/feladat. Az ilyen dolgok az egyetemen hiphop összejönnek...Ja és nem járok dizsibe mert utálom....szóval nálam a buliköltségek a nullához tartanak. :) Inkább koncertes vagyok, az is csak néha-néha ha esetleg van pénzem. De erről nem én tehetek, nem nézem le azokat akiknek van csúcsnotebook, csúcstelefonjaik, csúcsautó ("mert a bkv az ciki"), de nem mindenkinek adatik ez meg. Egyetem mellett munkát vállalni pedig nagyon nehéz úgy hogy aktív féléven legyél. Diákmunkából alig keresel valamit...

kdxsv

(#24129) Mister_X válasza neko18 (#24128) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ugyan úgy adóznak Japánban, USA-ban, Angliában is (spt, ott van adómorál), mégis fizetnek az ilyen dolgokért. Diákmunkával többet keresel ugyan azon a helyen, mint más állandó dolgozóként. Egyetemen nem láttam, hogy pénzbe kerülne ha hallgatóként felveszed a tárgyat.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24130) neko18 válasza Mister_X (#24129) üzenetére


neko18
senior tag

Adózásról kérlek ezt nézd át, hasonlítsd össze hogy mennyi az adó magyarországon és pl japánban. Jelenleg 5%-os áfakulccsal adóznak, míg mi 27%-ossal (szimplán több mint 5x többet vesznek el a fizetésből), nem beszélve az átlagkeresetről!!!
Diákmunkát nem mindig fizetik ki! Sok helyen pedig kiszúrják az ember szemét 450-500 ft/óra fizetéssel és úgy megdolgoztatnak mintha 2 ezret keresnél óránként.
Egyetemek nagyon változóak, nem mondtam hogy a tárgyfelvétel pénzbe kerülne, azt mondtam hogy pl nálunk a nyelvi tárgyak pénzbe kerülnek. 7.féléves vagyok az egyetemen és tudom hogy sok minden összejön amit nem vár az ember...Hidd el, bárki mondhat bármit, olykor-olykor becsúszik egy két plusz kiadás ami drágább. Kérlek ne okoskodásnak vedd tőlem a dolgot, inkább a tanulnivalókat szűrd le a mondandómból. :)

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#24131) Tüzi válasza Mister_X (#24113) üzenetére

Mindegy.
Az a három fő, akivel én beszéltem eddig, nem nagyon tudott r-t mondani.
Valamennyire megy, mert pl a hiraga-ban hallani az r-t, de a rabbit már inkább volt labbit, mint rabbit.
Gondolom az őshonos szavak jobban mennek, a felvettek meg kevésbé.
Továbbá biztos, hogy van eltérés területileg is :)
Ezekszerint eddig csak erős tájszólásosokkal akadtam össze :)P
De nem baj, nekem jó így is :)P

(#24127) Mister_X:
Persze, hogy ingyen kell minden.
Minekután listavezetőek vagyunk az egységnyi fizetésre kivetett adók mértékében, ráadásul ezt lóf.sz fizetés mellett "jobbanteljesítjük", naná, hogy mindent ingyen várnak el a népek.
Ha mondjuk odahaza olyan adórendszer lenne mint itt van, fele annyit keresnének a népek, mint itt a kötelező minimálbér (jelenleg AU$15*197 óránként... számold ki), hidd el, hogy sokkal kevesebben akarnának ingyen mindent.
Pont.
Ráadásul a lakhatást/cigit/piát leszámítva kb ugyanannyiba kerül az élet itt, mint ott.
Sőt, kórea-japán "közelsége" miatt a műszaki dolgok jóval olcsóbbak.
Meg a kocsik is, amikbe 0.90 az autógáz, és 1.5 a benzin.
Szóval ja.
Ingyen is kellene kapnotok sokmindent.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24132) Totheground válasza neko18 (#24130) üzenetére


Totheground
addikt

Szerintem is magas az magyar adóterhelés, de aközé és az áfa közé azért ne húzzunk egyenlőséget.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24133) neko18 válasza Totheground (#24132) üzenetére


neko18
senior tag

Nem húztam egyenlőségjelet a kettő közé, lehet hogy japánban drágább a tej, kenyér, oktatás, egészségügy, de kisebbek az adók, több a kereset és erre akartam rámutatni.

kdxsv

(#24134) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Megnéztem a Mahou Shoujo Madoka Magika-t. Nagyon jó volt. Szinte rögtön az elején egy nem várt csavar következett be, innenstől kezdett besötétedni a sztori. A közepénél érte el a tetőfokot, amit kb. tudott tartani a legvégéig. Elég érdekes befejezése lett, azért sikerült megkönnyeznem, mert valamilyen szinten szomorú volt, Nomura története meg szívbemarkoló - tisztára Steins;Gate utánérzetem volt, de ő legalább kimutatta párszor az emiatti érzéseit Okarinnal szemben. Az OST nagyon király volt, a történet nagyon érdekes és jól eltalált, bár a vége kissé zavaros lett.

9/10

Elkezdtem egy olyan listát is, aminek a tagjait majd mindenképp a polcomon akarom majd látni. Ezzel most már öt tételes (Psycho-Pass, Clannad, Durarara!, Baccano!).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24135) Totheground válasza Mister_X (#24134) üzenetére


Totheground
addikt

"Nomura"

Wrong era, bro

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24136) Mister_X válasza Totheground (#24135) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Akkor Homura-chan, na. Arra emlékeztem, hogy valami falusi név. :D

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24137) jahrn


jahrn
senior tag

Nasuverse rajongok figyelmebe, elkeszult a Mahoutsukai no Yoru VN forditasa, TLC alatt all eppen. Reszletesebben a Commiesubs oldalan

[ Szerkesztve ]

(#24138) Crystalheart válasza Mister_X (#24123) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Mivel szótagokban beszélnek, így nekik kínkeserves megtanulni beszélni bármilyen egyéb idegennyelvet" - Ez nekem azért végtelenül különös, mert habár a magyarok sem raccsolnak, akár egy angol, nem mondanak négy mássalhangzót együtt, mint a szlávok jó része, nem beszélnek orrhangon, mint a párizsi francia dialektus, nem is pörgetik úgy az R betűt, mint a spanyol, ergo ezek az elemek kívül esnek a magyar hangrendszer hangtárán, de azért ezek utánzása, formálása nem ördöngösség. Van, ami az, pl. az arabok, meg a régi arámi torok-H-ja, vagy a busman csattogása, de az annyira szélsőséges példa... :)

[ Szerkesztve ]

(#24139) Hintalow


Hintalow
senior tag

A munkám során sok külföldivel beszéltem (mostanában már nem annyira) a legroszabbak, a japánok/kínaiak voltak. Az angoljuk abszolút érthetetlen, nem tudják rendesen visszaadni a hangzókat, gondolom a többiek által leírtak miatt.

A nyelvtanuláshoz: az angol szerintem könnyű nyelv, nem olyan merev a nyelvtana, csak egymás mögé kell dobálni nagyjából az elemeket és simán megérteted magad.
Viszont nyelvet nem megtanítani fognak akárkinek, hanem nyelvet meg lehet tanulni fontos különbség!
Azért jó az angolom, mert kiskoromban sokat néztem angol nyelvű műsorokat (sky channel & társai rulez)
késöbb sem menekültem el a kihívástól mert érdekelt a dolog. Úgy játszottam végig a Planescape Tormentet a maga több könyvnyi dialógusával, hogy végig ölemben volt a nagyszótár, mert töredékét értettem csak (netünk még nem volt akkor) aztán már jött magától a dolog.
Mostanában pedig már inkább külföldről veszem a könyveket, és angolul olvasok (muszáj vagyok, mert warhammer 40k nem nagyon van magyarul :) )
A tudás nem fog senki fejébe ugrani egyik napól a másikra, ülhet valaki az angolórán bármeddig, ha nem akarja a dolgot, csak várja a sikert.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#24140) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Vampire Hunter D: Bloodlost
japdub

hát ezt nagyon benéztem, nem figyeltem oda, hogy van az 1985-ös alap, és ez, ezzel kezdtem. remélem nem gáz, majd most megnézem a régit.

viszont ez, hű kegyetlen jó volt. olyan szeretem féle. nagyon egyben volt mindenhol, Ninja Scroll magasságokban tudom kezelni, ami durva.

10/10

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24141) Mister_X válasza Hintalow (#24139) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem is egy anyanyelvű tartott nekem kínai órákat "angolul" - hát maradtam annyiban, hogy kínaiul tanított. Kölcsönösen nem értettük egymást. Meg először tanított magyarokat, mert meglepődött, hogy van ü hangunk. De bírtam, mert jó fej volt. Aztán bejött egy másik tanár, fiatalabb, az ő angolját már megértettem és ő is engem. Pedig pocsék kiejtésem van.

Japán: picivel több, mint három hónapja tanulom a nyelvet "tényleg" (azaz nem csak meredek az animékre) és a könyvem alapján 314 kanjit kellene tudnom, de 34-et nem ismerek a könyvből (250 kanjis a könyv), tehát három hónap alatt (~100 nap) 280* kanjit tanultam meg. De nem úgy, hogy 人 = személy, hanem rendesen olvasatokkal, kivételekkel. És ebben a számban nincsenek olyan kanjik, amiket nevekben használnak csak. Ha tudom tartani ezt az ütemet, az ösztöndíj tesztjeire 700 kanjit tudok majd használni, a tesztben pedig kicsivel több, mint ezret (N2) raknak bele. És mivel adatokat kell majd keresni (ehhez persze kell tudni szavakat, szinonimákat, kifejezéseket, bonyolultabb nyelvtani szerkezeteket), és ABCD közül kiválasztani a helyeset, így bizakodok. Ha más nem, hatalmas előnyben leszek a hazai egyetemeken.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24142) neko18 válasza Hintalow (#24139) üzenetére


neko18
senior tag

Ez igaz, de ha valamit jól megtanítanak akkor az érdekelni is fog. Ha érdekelni fog akkor pedig könnyebben megjegyzed. Nem arról van szó hogy gondom lenne az angollal, hanem az hogy felső fokon tudnám már ha középiskolában nem gyépés a csoport :) Felszólították őket és nem tudtak megszólalni....Az ilyen emberek miatt pedig akik tényleg fejlődőképesek akkor azoknak meg túl lassú a tempó és nem tanulnak szinte semmit. Középben sose készültem angolra, mégis hoztam 3-4-es szintet minimum. Sose néztem át miből fogunk írni vagy ilyesmi...Én is sokat tanultam játékokból (Gothic, Elder Scrolls....), hasonlóképpen szótáraztam ha valamit nem értettem. Külföldön is boldogultam ha valami kellett :)
Szerintem középiskolában kéne rendesen tanítani és az érettségi mellett valami nyelvvizsgát letenni minimum középfokon. Mert egyetem mellett nehezen tanul az ember egy másik nyelvet szerintem. Ezernyi dolga van, esetek többségében még dolgozni is kell és örülök ha egyáltalán animéhez jutok :)

kdxsv

(#24143) Totheground válasza Hintalow (#24139) üzenetére


Totheground
addikt

Indiaival próbáltál már angolul beszélni? Na az a páratlan.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24144) Totheground


Totheground
addikt

Ezen felborultam

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24145) #25954560 válasza Totheground (#24143) üzenetére


#25954560
törölt tag

azert is nehez, mert az indiaiak otthon is beszelnek angolul, mivel az 'elokelo'. igy viszont kialakul egy belterjes kiejtesuk is, amit ok ertenek egymas kozott, de senki mas. viszont ezt az angolt probaljak beszelni mindenhol es megsertodnek, ha nem ertik oket.

(#24146) neko18 válasza Totheground (#24144) üzenetére


neko18
senior tag

:C :C :C :C :C
Nagyonnagy :C

kdxsv

(#24147) Máté94 válasza Totheground (#24144) üzenetére


Máté94
addikt

Ugyan már, hiszen csak lányok... ;]

(#24148) Totheground válasza Máté94 (#24147) üzenetére


Totheground
addikt

OP of season ;]

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24149) Mister_X válasza Totheground (#24148) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"...a high school that is slated to be shut down in three years." - lassan már számolnom kellene az animéket, ahol ez az alapfelállás...

Ezt azért megnézem, valahol bele kell lesni a témák 99%-ába.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24150) Máté94 válasza Mister_X (#24149) üzenetére


Máté94
addikt

Én mintha úgy emlékeznék, hogy összevonást mondtak, de ez csak rizsa amúgy is. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.