Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76051) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Hülyeséget írtam! Nem fastboot... quick boot. A fast boot az egy rendszertöltő rutin ha jól emlékszem, de már ebben sem vagyok biztos. Kezd az agyamra menni a meleg....

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#76052) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Szeretném megkérdezni van e valakinek ötlete? Ha hívnak a telefon nem jelzi a hívás, a másik félnél csengetés hallható.Nálam annyi vehető észre,hogy a netes kártyám 3g-jét kikapcsolja de a telefon meg sem nyekken sem képileg sem hangilag a hívásra.Újra indítás után működik.Ötlet esetleg, mi okozhatja. Jb 4.2.1

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#76053) Laza... válasza Bferibörs (#76052) üzenetére


Laza...
addikt

Milyen telefon? Ha iNEW v3 és Telenor, akkor rakd át 2G-re (vagy 1.0.1 rom).

Never give up!

(#76054) hungobungo válasza Bferibörs (#76052) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Milyen készülék pontosan? Az Android verzió is kevés, gyári rom vagy valami mókolt? Factory reset volt már? Nem kapcsoltál be valamilyen szűrőt a bejövő hívásokra?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#76055) fateless


fateless
veterán

Nem kötekedésből kérdem, de miért fontos ez a boot-idő? Ilyen gyakran kapcsoljátok ki a telefont?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#76056) gipsztigris válasza kcsa (#76022) üzenetére


gipsztigris
addikt

A tegnap érkezett Hongmi 1S-el ugyanez volt a problémám. Mármint az ékezetes betűk.

Így oldottam meg a dolgot. [link]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#76057) kcsa válasza fateless (#76055) üzenetére


kcsa
veterán

nem érzem hogy fontos, csak beszéltünk erről is. (vö.: péniszméricskélés)

(#76058) Bferibörs válasza hungobungo (#76054) üzenetére


Bferibörs
addikt

Alcatel scribe ,gyári rom,nincs mókolva, szűrőt nem kapcsoltam semmit.Egyik napról a másikra jelentkezett eddig nem volt ilyen.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#76059) Bferibörs válasza Laza... (#76053) üzenetére


Bferibörs
addikt

Scribe, a 2 g borzalmas lassú sajna.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#76060) hungobungo válasza gipsztigris (#76056) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ronda MIUI fontokra megoldás: szedd ki bármelyik miuiandroid.com-os multilanguage romból a /system/fonts mappában levő betűtípusokat, és root jogokal írd felül a telefonodon levőket vele, még be kell állítani a permisson-öket, reboot és kész.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#76061) hungobungo válasza Bferibörs (#76059) üzenetére


hungobungo
aktív tag

a másik kártyára (amit hívnának) gondolt szerintem....

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#76062) Bferibörs válasza hungobungo (#76061) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ja azon nincs net ,3g

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#76063) menyhartlevi válasza kcsa (#76022) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Szia!
Ezek jó hírek, még egy kérdésem lenne. :)
A GPS offline hogy megy? Milyen gyorsan talál jelet, milyen stabilan tartja, milyen pontos stb.
Ezen múlik hogy veszek-e egy ilyet! :B

(#76064) Bferibörs válasza Bferibörs (#76062) üzenetére


Bferibörs
addikt

Egyes foglalatban csak netet kettes foglalatban csak telefont ( hívást) kezelő kártya van.A netes kártyám 3 g felirata kikapcsolt amikor hívtak de a kettes kártya nem fogadta a hívást.Eddig így müködöt kb. fél éve nem volt gond,ma jelentkezett a probléma.Gyári vissza állítás kb. 2 hete volt.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#76065) Caprice


Caprice
csendes tag

Tudnátok nekem ajánlani telefont? Mindennapi alap felhasználásra kellene (telefonálás, sms, netezés, zene hallgatás, videó nézés, fényképezés).
A telefonnal kapcsolatban nincsenek nagy elvárásaim, mindössze annyi, hogy:
-szép legyen a kijelzője, jó felbontással és élénk színekkel, és max 5"-os
-legyen rajta 2 kamera ami normális képeket csinál
-ne akadjon, és fussanak rendesen az alkalmazások
-az akku bírjon ki min egy napot (bár nem gyötröm a telefont, szerintem ezzel nem lesz gond)
-és tudja kezelni a telenoros kártyát

Eddig amiket néztem az a:

Valamivel olcsóbb kategóriában a Jiayu G2F és a thL T5S.
Illetve a thL W200S, ZOPO ZP780 (ez külsőre nagyon tetszik), Jiayu G4.

Ami legjobban tetszett az az iNEW V3, viszont állítólag problémái vannak a telenoros Sim kezeléssel, így sajnos ő kiesik.

Ezek közül szerintetek melyiket lenne érdemes? Vagy van valami hasonló készülék, ami megfelel a kikötéseknek? Max olyan 55-60 ezer körül szánnék rá, vámmal, áfával együtt (persze ha 30ból kijön se probléma).

Plusz még egy olyan kérdésem lenne, hogy rootolás mennyire létkérdése ezeknek a telefonoknak? (Csak mert nem értek - egyelőre - hozzá, viszont mivel semmi extra vágyam nincs, nem játszok vele, és nem tömöm tele mindenféle alkalmazással se, így talán nem is szükséges... Vagy mégis?) Illetve néhány oldalról (pl etotalk) lehet rootolva is rendelni... Ilyenkor teljesen jó, működőképes állapotban kerül ki a telefon hozzám? Előre is köszi ha valaki foglalkozik velem! :)

(#76066) klogw válasza Caprice (#76065) üzenetére


klogw
aktív tag

Ha ez az alapfelhasználás, nem tudom mi a haladó felhasználás. :) Csak GPS meg a tehtering maradt ki a felsorolásból. :)

Ha kényes vagy kijelzőre, akkor 5 colon HD alá ne add.
A normális kép elég relatív, de nem akamera az erősségük még a márkás telefonok többségének sem: nem lesznek olyanok a képek, mint egy jó minőségű kompakt fényképezővel. És ne ada 5 mega előlapi és 8 mega hátlapi kamera alá.
Alkalmazásakadás ellen pl. legyen benne legalább 1giga memória.
Hogy biztosan meglegyen az egy nap, legalább 2000mAh-os akksi kell.
A kínai boltos telefonok mind függetlenek, arra ügyelj hogy WCDMA jelzésű legyen.

Ha rászánod akár az 50-60at is, a felsoroltak helyett inkább a Xiaomi, Huawei, Lenovo márkákat, esetleg a Coolpad F1-et vagy Jiayu G4S-t nézegesd.

(#76067) hungobungo válasza Caprice (#76065) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Pl. a ThL 4400 is már kapható és brutál akksi van benne, kamerája hozza a ThL szintjét, 5", HD felbontással.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#76068) sodokan válasza Caprice (#76065) üzenetére


sodokan
tag

Jiayu G4 advanced
van még pár darab

(#76069) klogw válasza hungobungo (#76067) üzenetére


klogw
aktív tag

Már volt a kezedben is esetleg?

(#76070) #79335424 válasza klogw (#76066) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Ha ez az alapfelhasználás, nem tudom mi a haladó felhasználás.Csak GPS meg a tehtering maradt ki a felsorolásból."

Szerintem teljesen átlagos felhasználói igények. Nem említett CIFS, NFS modult, hálózati csatoláshoz, nem akar LAN kapcsolatot router konfiguráláshoz, OTG - soros port támogatást IO board kezeléshez, stb. Még egy nyamvadt Linuxot sem akar futtatni dual boot -tal. :)

[ Szerkesztve ]

(#76071) hungobungo válasza klogw (#76069) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Még nem, most a héten kezdték el forgalmazni.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#76072) klogw válasza #79335424 (#76070) üzenetére


klogw
aktív tag

Vettem az adást. :) :R Azt akarod mondani, hogy nemsokára odajutunk, hogy webservert futtatunk telefonról? :D

(#76073) klogw válasza hungobungo (#76071) üzenetére


klogw
aktív tag

Itt gyanúsan olcsó. De nem találom, mi lehet a csapda.

(#76074) Zeki válasza klogw (#76073) üzenetére


Zeki
nagyúr

190 USD. Mi gyanúsan olcsó?

(#76075) kgymac válasza klogw (#76073) üzenetére


kgymac
őstag

Nem olyan olcsó, de szvsz euróban nézhetted (140EURO ami ~190$. Minideal 175$)

(#76076) klogw válasza Zeki (#76074) üzenetére


klogw
aktív tag

+(#76075) kgymac
igen, köszi, nem figyeltem az eurójelet

(#76077) hungobungo válasza kgymac (#76075) üzenetére


hungobungo
aktív tag

189 USD a Chigonnál is ;)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#76078) nimfas


nimfas
addikt

Minideal-re valami kuponja nincs valakinek?

Hongmi: most akkor a 1S változat melegszik-e vagy nem... akkuidő a sima változathoz képest?
Egyik ismerős akar venni egyet, de aggasztja a dolog....
Előre is köszönöm a választ!

(#76079) esztam válasza klogw (#76073) üzenetére


esztam
csendes tag

kifejezetten a vásárlók megtévesztésére 5 mp-ig usd-t ír ki, aztán egy script automatikusan átirányít máshova, és onnantól kezdve, ha újra megnyitod az oldalt már eurót fog kiírni. Ki lehet próbálni, más böngészőkkel újra előidézhető az "anomália".
Nálam ez a webshop már azonnal fekete listán is van.

[kamu pénznem]

(#76080) testo92 válasza esztam (#76079) üzenetére


testo92
csendes tag

Ez durva ....
és tényleg, internet explorer-rel dollárban írta ki, aztán elváltott

[ Szerkesztve ]

(#76081) #79335424 válasza klogw (#76072) üzenetére


#79335424
törölt tag

Öööö... Nemsokára? Én már elég régóta úgy streamelek videót S2 -ről, hogy Servers Ultimate -ben létrehozok egy webszervert, meg egy hotspotot és ahhoz csatlakozom a másik eszközzel. :) A NAS -t pedig CIFS -sel csatolom a droid fájlrendszerébe miniPC -n és SGS2 -n is. Ez egyébként nálam lényeges szempont és nagyon kíváncsi vagyok, hogy a Redmi Note -ban van -e hozzá kernel modul.

[ Szerkesztve ]

(#76082) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok mondani (linkelni) EU-s webshopokat ahol a tipikus kínai "nagy" márkákat meg lehet venni? (THL, ZOPO stb)
Mint például a LOGOUT cikkben szerepló litván Zopo webshop...

Gondolom az ezekből történő rendelés estén nem kell ÁFÁt fizeti ugye?

(#76083) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget, ha már a kínai nem tudja nekem leírni a menetét. Azt mondták tegyem rá a telefonra ezt a [link] firmware-t. Ha ez után sem látja a sim kártyákat akkor küldjem vissza.
Na szóval ezt úgy tudom megtenni, hogy recovery módba elindítom a telefont és egy sd kártyáról feltolom rá ezt a .rar fájlt?

(#76084) Zeki válasza Bertiee (#76082) üzenetére


Zeki
nagyúr

mobilamb.eu

kisgyerek85

a telefon nem tud mit kezdeni a rar fájllal. Csomagold ki.

[ Szerkesztve ]

(#76085) kisgyerek85 válasza Zeki (#76084) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Köszi, igen közben én is rájöttem, mert nem látja.

Ha kicsomagolom akkor ezeket látom.

Ebből mire kell rámenni, hogy telepíteni akarom?

(Eddig csak egy samsung galaxy mini-t rom-oltam, ott .zip fájlokra rámentem aztán megcsinálta.)
vagy rámutatok a mappára és ott nyomom, hogy azt telepítse?

[ Szerkesztve ]

(#76086) Zeki válasza kisgyerek85 (#76085) üzenetére


Zeki
nagyúr

passz, ebben nem vagyok illetékes.

(#76087) RVR400 válasza kisgyerek85 (#76085) üzenetére


RVR400
veterán

Driverek kellenek, meg SPFlashTools, meg MTKDroidTools, ha biztosra akarsz menni. Nem ártana menteni a jelenlegi rendszert, ha esetleg beüt a krach. Mindenhez találsz leírást a neten, hol cappa72 hol hungobungo által készítve, hogy hogyan is működik a ROM lementése, a flashelés, stb.
Szerintem ma nem alszol sokat. :)
Vagy csak a flashelésnek nézel utána, és bízol a jó szerencsében. :K

(#76088) kisgyerek85 válasza RVR400 (#76087) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Az tuti, hogy alszok mivel nem az enyém. :)
Ez az utolsó lépés ahhoz, hogy visszamenjen gariba. És nem is nagyon bízom benne, hogy ez segíteni fog.
Köszi, megtaláltam az írásokat. Az tuti, hogy most nem vetem bele magam. Root-olni meg biztosan nem fogok max beleegyezéssel. Inkább megírom a kis kínainak, hogy írja le a menetét, nehogy az legyen, hogy én root-oltam meg minden aztán b@sznak rám.
Ajánlottak valami MTK Engineering app-ot és egyik Sim alatt sincs semmilyen frekvenciánál pipa és nem is lehet kiválasztani. Egy ugyanilyen másik telefonnal meg simán ki tudom választani, hogy mit használhat a frekvenciákból.

[ Szerkesztve ]

(#76089) tolvaj! válasza RVR400 (#76087) üzenetére


tolvaj!
őstag

Ha ezt cappa meglátja, egy kiadós leb@szásban lesz részed! :)[\OFF]

kisgyerek85

Mindenképpen ments, mielőtt bármit is csinálnál. Ha beüt a szar elszállhat az imeid is és akkor izzadhatsz mire helyre állítod. Cappa72 blogjában mindent megtalálsz.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#76090) RVR400 válasza tolvaj! (#76089) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem egyértelműen írtam, hogy ha biztosra megy, akkor ment, ha bízik a szerencsében, akkor flashel mentés nélkül. Ez már a szabad akarat.... :D
Egyébként, ha jó lesz csak a flashelés, akkor mindegy, mert megjavul a telója, ha pedig nem jó, akkor úgyis vissza kell küldenie. Most vagy azért, mert maradt az eredeti hiba, vagy azért, mert félre lett flashelve. :D :P

(#76091) klogw válasza esztam (#76079) üzenetére


klogw
aktív tag

Akkor mégse én tévedtem. De a trükk nem tűnt fel. Elképesztő! :Y
Már találkoztál ilyesmivel, hogy így kiszúrtad? (Persze lehet csak jobban figyeltél mint én. :) )

(#76092) nimfas válasza Zeki (#76084) üzenetére


nimfas
addikt

Szerintem olyanra gondolt ahol nincs bele számítva az Áfa és a bolt haszna 3x ;-)

(#76093) Mottie


Mottie
őstag

Valakinek van tapasztalata vele, hogy a ~300-350 dollár között árult Lenovo Vibe (K910) Dual Active (Snapi 800, stb) az tényleg az-e ami? Etotalkon láttam azt hiszem legutóbb.

Esetleg magáról a telefonról mit lehet tudni?

Be Victorious!

(#76094) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ma végre átvettem a Doogee DG300-at, megakadt a vámosoknál, mert nem hitték el, hogy tényleg csak 50 dollár volt. Úgy kellett a banktól pecséttel ellátott igazolást kérni a tranzakcióról, hogy a hatóság elvámolja. Azzal próbálták bizonyítani az igazukat, hogy küldtek egy képernyőképet az Antelife oldaláról, amin már 90 dollárért adták és ez szerintük terhelő volt rám nézve. Mindegy, itt van. Hibátlanul működik, minden rendben van vele. A kijelző rettenetesen pocsék, 0 betekintési szög van, a kamera meg értékelhetetlen, kb egy webkamera jobb képet csinál. Viszont figyelembe véve, hogy vámkezeléssel együtt 15-ért egy új, kétmagos okostelefont adnak, amivel lehet böngészni, netes kommunikációt folytatni és navigálni. Nos egy szavam se lehet. :)

A Newman N2-est be is laktam azóta, gyári ROM-mal használhatatlan volt, de van rá megoldás, így frankó. Erős hardver, nagyon szép kijelző, jó kamera, olcsó, szóval ezzel meg maximálisan elégedett vagyok. Ha nem lenne rá normális ROM, akkor szívnám a fogam rendesen, de így frankó.

(#76095) aytukabozs válasza kolosanyi (#76094) üzenetére


aytukabozs
addikt

szia
hasonló cipőben járok (ante akció 45 dodóért vásárolt 85 dolcsis telefon) szoval érdekelne bővebben a sztori. végül az akciós árra fizettél áfát? mennyit kellett fightolni velük?
pár hete volt itt valaki akivel kerek-perec kifizettették teljes ár után ugyanis. :/

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#76096) bubu256 válasza Mottie (#76093) üzenetére


bubu256
tag

Van teszt is róla: Lenovo Vibe Z - jó nektek odaát
Etotalk-ról már innen is vett valaki ilyent.

(#76097) Zeki válasza kolosanyi (#76094) üzenetére


Zeki
nagyúr

Samsung S5360
olcsó, lassú, de a gps is okés, full magyar, és rendes magyar garis. 15-ért szokták osztogatni.
Igaz nem dual sim.

(#76098) Istju


Istju
senior tag

Huawei Honor 3C -re megjött az első Kitkat beta ROM. Egyenlőre még nem teszteltem. [link]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#76099) aytukabozs válasza Zeki (#76097) üzenetére


aytukabozs
addikt

nemár, 3" 320×240 egymagos őskövület proc, . félgiga ram, stb... . akkormár inkább a dg300 az összes hibájával :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#76100) Zeki válasza aytukabozs (#76099) üzenetére


Zeki
nagyúr

gps működik, telefonálni okés, kihangosítója okés, voip is frankón megy, zsebbe is befér.
:)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.