Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127451) #79335424 válasza KamuMazsola (#127450) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, használom, de sztem nincs összefüggés. Nálam mechanikai hiba volt.

(#127452) svgyula válasza Rawulf (#127449) üzenetére


svgyula
addikt

Nem ugyanarról beszélünk! Az neki egy emlék tőled, csak te nem érted! Megint más venni neki egy ismeretlen eredetű használt telefont a neten mint "ajándék". Na az bunkóság! Mondhat bárki bármit, használt cuccot nem veszünk ajándékba! Te sem örülnél ha amit most nézel és megveszel, utólag kiderülne "hát ez azért occó mert már megfordult egy-két forgatáson". Kicsit szar de neked még jó lesz :P , na meg ennyiért kiváló vétel. Vagy ez téged nem zavarna?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#127453) WOT-H-A-C válasza sbwolf (#127446) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Bangood, ali, ilyenek....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#127454) Komplikato


Komplikato
veterán

Alsó árkategóriás készülékből ami mondjuk tudásban nem áll messze egy Xiaomi Mi4C-től, van olyan ami ...
Snapdragonos.
(Itt mondjuk kissé összezavart, hogy a 400-as meg a 600-as sorozatból is van 4, 6 , 8 magos. meg az is, hogy őskövületi két magos 400-as SoC megeszi reggelire a zsír új négy magos MTK családot.)
4.5-4.7-5.0" kijelző, a 720p nem gond, sőt. Ellenben a pocsék fényerő, kontraszt igen.
Vannak rá főzött romok és vagy normális support a gyártótól.
Van benne NFC és ujjlenyomat olvasó. Eddig kínai telefonok többségében egyszerre csak az egyik van. Ha valaha a hanyatló nyugaton eljutok egy üdítő automatához és vásárolni akarnék, akkor ne tudja már mindenki megfújni a pénzt. ;)
2GB vagy több ram. Azért Android 5.0-tól szvsz minimum. Nem baj ha van rá gyárilag 6.0+
Igazából érdekelne az MTK Helio családos telefon is, de mivel a fogyasztás az elsődleges és abban a gagyi gyártástechnológia miatt a nekem drága X-es széria lenne csak jó, ezért írtam a Snapdragont. A játékok amikkel manapság a telefon GPU-kat reklámozzák halál nem fognak meg. Ami igen, az meg elmegy gagyibbal is. A 720p kijejrlző meg a szerintem nem annyira logikus kisebb fogyasztás miatt érdekes. Meg ha még is kell játék, akkor csak kisebb a gépigénye.
Ja és utálom a szappantartó kinézetet, de ha a műszaki paraméterek kárpótolnak, akkor talán meggondolom. ;]

Na erre van valakinek tippje?

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#127455) citkar válasza Komplikato (#127454) üzenetére


citkar
addikt

Alsó kategóriában szerintem kiemelkedően jó az Mi4c (2GB-os) ár/teljesítmény aránya, ha csak az NFC miatt keresel másikat, szerintem nem találsz ennyiért (150 USD körül vagy alatta) ilyen minőséget, de hátha valaki előrukkol valami csodával. A méretet, azaz, hogy 5 colos legyen (amin belül az Mi4C is a kisebbek közé tartozik) még jobban nehezíted a dolgot.

Mondanám a BV6000S-t, ha jó árban el lehet csípni, de hiába 4,7 colos, a készülék mérete nagy. Huawei P8 Lite, ha jó árban elcsíped, de szerintem ez drágább lenne.

(#127456) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Máááás téééma...
Szerintetek? Xiaomi nem áll le, úgy tűnik most már a CPU-t is maga fogja gyártani a telefonjaiba...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#127457) wallee86 válasza Milestone2 (#127456) üzenetére


wallee86
csendes tag

Újabb versenyző a piacon. Legalább szorongatja majd a konkurenciát :)

(#127458) tibcsi0407 válasza Milestone2 (#127456) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A kép nagyon kemény. :D Nagy troll, aki rátette.

https://utdetailing.hu/

(#127459) nyisziati válasza Milestone2 (#127456) üzenetére


nyisziati
veterán

Google fordítás a linkelt oldalról:

"Information] [fenntartva] MIUI köles Lei június leértékelés saját processzor fenyőtoboz, irigylem a hazai gyártók
Bérbeadó bjijj520 | 2016/10/17 22:49:42 | 221 360 | 3134
gyűjt
Az elmúlt években, nincs status quo köles folyamatosan a technológiai innováció, áttörést siker az ország a következő a tobozmirigy Huawei elindította saját processzor. Állítólag lesz az első kört a köles 5C készült 1200 jüan 2000 jüan modellek tesztelésére a vizet, talán vezette Lei június köles technológia ismét útnak jel."
"Természetesen az ellátás rizs és a köles technológia."

Alázzák a Huaweit, vízzel tesztelnek, technológiát esznek... Csoda, hogy Kína vezet?! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#127460) Ájvé válasza Milestone2 (#127456) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez komplett SoC, CPU és GPU is ARM fejlesztés (CPU nem ismert, de A53-ra tippelnék, GPU pedig Mali-T860 lesz), szóval felhasználja az ARM fejlesztéseket saját SoC-hoz, pont úgy, mint Qualcommon kívül az összes többi SoC fejlesztő.

(#127461) Komplikato válasza citkar (#127455) üzenetére


Komplikato
veterán

A BV6000S-t nézegettem, meg ugye sok strapa telefont is, mert azok jó része kisebb kijelzős, de a "szokásos" bajom van velük. Vagy régi a SoC benne vagy új, de mindkét esetben 2x annyiba kerül mint amit ér az egész. A P8Lite-os néztem, de az még használtan sem olcsó, a tesztek alapján a CPU izmos benne, de az a GPU ... Akkor ennyi pénzért már valamelyik Helio X-es kütyüt venném, de annyim nincs. Érdekes módon azokban van NFC. Ha nagyon nem lesz semmi, akkor használt motyók helyett maradok a Mi4C-nél és lemondok az NFC-ről, de kezd olyan érzésem lenni, hogy a kínai telefonokban lévő Snapi SoC mind olyan amiben nem működött az NFC gyári tesztelésen és olcsón kilóra adták volna el a kínai gyártóknak, ezért nincs szinte egyikben sem. Még olyan megoldás van, hogy van pár használt készülék pl. 801 SoC-kal vagy régebbi 400-as, 600-as, ami annyira nem rettentően rossz és van benne NFC is. A baj az, hogy használtan a Mi4C árában vannak és bő 2 éves mind. És azért a fenti vitában azért azzal egyet értek, hogy használtban nem szabad ennyire régit venni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#127462) cs.david94


cs.david94
tag

Sziasztok, nézegetem a kínálatot a dual simes telefonokból, mert már macera a két telefon használata.
Ami kell 2 sim és microSD egyszerre, B20, B3, B7 LTE
Nem nagyobb mint 5", és olyan 60-70e forint.
Miből tudok most választani?

(#127463) tibcsi0407 válasza cs.david94 (#127462) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Valószínűleg normális telefont semmiből ezekkel a kritériumokkal.

https://utdetailing.hu/

(#127464) Rawulf válasza cs.david94 (#127462) üzenetére


Rawulf
őstag

A márkásabb cuccoknál vagy nincs microsd slot, vagy a sim2-vel osztott, azaz két kártya esetén nem tudsz beletenni sd kártyát.
Esetleg ha nem olyan lényeges, hogy vékony legyen a telefon, akkor maradnak a "bumszli" strapa telefonok, ahol még standard dolog, hogy két sim kártya mellé tehetsz még egy sd-kártyát is. Ez esetben viszont bevállalósnak kell lenned, hisz ilyen telefonokat rajtam kívül szinte senki sem nézeget. :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#127465) cs.david94 válasza Rawulf (#127464) üzenetére


cs.david94
tag

Nem baj ha vastag a telefon, építőiparban úgy is strapabíróbb telefon kell, bár a mostani Lumia 735-öm bírja a strapát, az üvegfólia már betört, de a kijelző sértetlen.
Lenovo k5 plus-t néztem, bár se a lenovoról, se az újfajta androidokról nincs infóm, legutolsó androidos telefonom még 2.3-at futtatott, azóta wp, de nem is a programkínálattal, hanem a programok minőségével van gondom, egyik se olyan mint androidon/ios-en.
Te miket nézegetsz?

(#127466) re-d-evil válasza cs.david94 (#127462) üzenetére


re-d-evil
tag

Hali!
A Vernee háza táján kéne körülnézni, azok tudják ezeket a "kritériumokat" :)
Nekem Thor van, az 5"-os, 40e alatt már beszerezhető.
Van még az Apolló, meg a Mars, azok 5,5-ösek, de de nagyon durva tudással bírnak... :)
Szóval érdemes elgondolkozni, nekem nagyon bejött... :))

(#127467) cs.david94 válasza re-d-evil (#127466) üzenetére


cs.david94
tag

Hú, itt aztán olyan nevek vannak amit még hallani se hallottam, A Huawei, Xiaomi, Lenovo még csak csak ismert-számomra-de utána nézek ezeknek. Beszerzéséről mit kell tudni?

(#127468) re-d-evil válasza cs.david94 (#127467) üzenetére


re-d-evil
tag

Az Eustock-nál rendelhető, (már ha épp van raktáron, mert nagyon kapós) magyar garival, nagyon megbízható.
A Thor-nak és az Apollónak is van saját topicja, olvass bele, a negatívumok is le vannak írva.
(Sajnos a mobilos verzión nem megy a linkelés)

(#127469) IldiH válasza cs.david94 (#127465) üzenetére


IldiH
aktív tag

Blackview BV6000 van nálunk már pár hónapja. Tudja a B20-at, 2 SIM + SD, eddig minden játék döccenés nélkül futott ...

(#127470) Bazi.Joe válasza cs.david94 (#127467) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Olyan készüléket valóban nehezebb találni amelyik egyszerre kezel 2 sim és sd kártyát is!!
Az egyik ilyen a Vernee Thor de inkább nézz be a fórumába és érdeklődj hogy mi a tapasztalat mert ... :N

(#127471) Rawulf válasza cs.david94 (#127465) üzenetére


Rawulf
őstag

Most perpillanat egy Oinom V19H nevű telefonnal szemezgetem. Van ennek egy hongkongi verziója is Nomu S30 néven, de abból hiányzik a kínai GPS, míg a V19H-ból nem. (Van benne magyar nyelv, WCDMA 900 és 2100 3G, illetve az áhított B20 is!)
Két sim kártya és sdkártya is tehető bele. Egészen impozáns a konfigurációja is, de sajnos ez is (mint a drágább AGM X1) is a te kereted felett van.
Esetleg a SWELL V1H lehetne érdekes neked is, de azt még meg kellene néznem személyesen, hogy valóban külön van-e benne az sd-kártya foglalat és lehet, hogy még az is drágább egy picivel, mint amit számoltál.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#127472) buca84 válasza Rawulf (#127471) üzenetére


buca84
őstag

Ez Oinom átszámítva mibe fájna?

Minden nap találsz vmi újat a kínai webshopokban? :D

Náluk is voltál?

A SWELL-nél már voltál? Helyi teszt?

(#127473) WOT-H-A-C válasza Rawulf (#127471) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez ~300$ ért nem rossz ajánlat. Bár most így hirtelen rákeresve alkatrészt sem találok hozzá. Van ezeknek a telóknak valamilyen szoftveres támogatottsága?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#127474) Rawulf


Rawulf
őstag

Csupa jó kérdés... nekem meg aludni kéne már mennem, mert 01:50 van már itt.
Megnézem ezeket mind személyesen, aztán jelentkezem.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#127475) attiati válasza Rawulf (#127474) üzenetére


attiati
veterán

te egyébként saját részre keresel telefont és emiatt kimentél körútra? :)
vagy ez üzleti út féle?

(#127476) buca84 válasza Rawulf (#127474) üzenetére


buca84
őstag

Csak szívjuk a véred! ;]

Az infó meg mindig jól jön, tudod... :)

(#127477) v-man


v-man
őstag

Thl T9 Pro van már itt esetleg valakinek?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#127478) pècsimunkás válasza v-man (#127477) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Most hallottam róla tőled először . Nagyon jól néz ki ! A THL telefonjai rendben vannak amúgy ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#127479) v-man válasza pècsimunkás (#127478) üzenetére


v-man
őstag

Sztem is jól néz ki, és eddig komoly hibát sem olvastam róla, de nagyon kevés információ van csak róla, nem csináltak túl nagy hírverést neki valamiért. Thl T6s helyére néztem ki egy családtagnak karácsonyi ajándék gyanánt 😊

[ Szerkesztve ]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#127480) v-man válasza v-man (#127479) üzenetére


v-man
őstag

Hát YouTubeon van bőven negatív mégis 😊
(bocs már nem tudtam szerkeszteni előzőt)

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#127481) attiati válasza v-man (#127480) üzenetére


attiati
veterán

jaja, de pozitív is, úgyhogy relatív, ki mit tart hatalmas hiányosságnak

[ Szerkesztve ]

(#127482) pècsimunkás válasza v-man (#127479) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Öcsém 2ève használja a t6s- t ! 1 aksi csere volt 1 èv után . Kb ennyi gond volt vele .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#127483) nyisziati válasza pècsimunkás (#127482) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja, a THL-nek nem erőssége az aksi, én fél évesen cseréltem.
Plusz a beszédhangszóró se egy nagy minőség. A GPS meg sajnos az enyémben kuka.

A többi mondjuk elég jó, az árát megéri.

(#127484) ans1980


ans1980
tag

Sziasztok!

Az efox-on a szerdai akcióban 49.99 euróért beraktam a kosárba egy doogee x5 pro-t. Aztán úgy döntöttem mégsem kell, mert másik telefont rendelek. Érdekelne valakit ennyiért (+szállítás) ez a telefon, vagy töröljem? A netes árakhoz képest jó áron van. Esetleg valakinek kell írjon rám!

(#127485) KamuMazsola válasza nyisziati (#127483) üzenetére


KamuMazsola
őstag

A GPS nem a THL sara, hanem a SOC-é. A 67xx-ben már jó a GPS. Nálunk a t6s két éves, semmi baja, lányom szereti.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#127486) hati


hati
addikt

Milyen telefont ajánlatok, ami:

- sem kisebb, sem nagyobb mint 5", minimum 1280*720,
- minimum 2GB ram, 16GB flash vagy SD-vel bővíthető,
- van értesítő led vagy a gombokat fel lehet programozni értesítésre (GravityBox),
- magyar nyelvű, legalább 5.x-es Android van rajta, rootolható rommal.
- kellően strapabíró.

Jelenleg egy Lenovo A820-at használok, már 3 éve, így annál semmiben ne legyen rosszabb.

köszönöm :R

(#127487) CoolBoy323 válasza hati (#127486) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Keret?

Mi4C pl?

(#127488) MrChef válasza hati (#127486) üzenetére


MrChef
aktív tag

Umi Diamond esetleg?
Vagy Cubot X16?

[ Szerkesztve ]

(#127489) RVR400 válasza KamuMazsola (#127485) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem 2 db T6S, és 1 db T6 Pro ment át a kezem között. Elsőre jónak tűntek, de aztán kiderült, hogy olcsó húsnak híg a leve, rövid úton elhalálozott mindhárom (az egyiken a wi-fi nem ment, a másik gyakorlatilag majdhogynem szétesett, a T6 Pro-ban meg egész egyszerűen elrepedt a kijelző, a nagyot mondó JDI technológiát pedig inkább hagyjuk).
A készülék összeszerelése siralmas (kb 90-es évek International magnó minőségi szintje), szóval, ha azt a vonalat követik, akkor a T9 Pro-ért már nem adnék pénzt, de még ingyen is csak elajándékoznám inkább.
Nyilván van ellenpélda, de ilyen szar szériát már rég nem láttam.

(#127490) pècsimunkás válasza KamuMazsola (#127485) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Írtam èn is , 2 ève használja az öcsém elégedetten . GPSnek is .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#127491) hati válasza CoolBoy323 (#127487) üzenetére


hati
addikt

Olyan 80e körül. A Mi4C jónak tűnik, kár, hogy nincs benne FM rádió. Ha van még 5let, akkor írjatok. Xiaomi, Lenovo előnyben.

(#127492) tibcsi0407 válasza hati (#127491) üzenetére


tibcsi0407
félisten

ZUK Z2. A blogomon van egy teszt is róla. (ez is Lenovo)

https://utdetailing.hu/

(#127493) hati válasza MrChef (#127488) üzenetére


hati
addikt

Ezekről a gyártókról még csak nem is hallottam.

(#127494) CoolBoy323 válasza hati (#127491) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Redmi 3S

(#127495) hati válasza CoolBoy323 (#127494) üzenetére


hati
addikt

Ez jónak tűnik.

(#127496) Zozo33


Zozo33
csendes tag

Sziasztok!

Ha a beállítások, tárhelyen belül nem találom az alapértelmezett írás-lemezt, valamint a preferált telepítési helyet, akkor ezt a funkciót hol találhatnám meg máshol. (android rendszer 4.4.2.)

bocs ez lehet itt off

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 4x

(#127497) Rawulf válasza WOT-H-A-C (#127473) üzenetére


Rawulf
őstag

Na elbattyogtam a helyi "rugged phones" nagykerhez, mivel tőlem 2km-re van (nem akartam lusta lenni, ezért még buszra sem szálltam).
Megnéztem ezt az Oimon V19H telefont. Sajnos ez is tetszik nekem. Nagyon úgy tűnik, hogy ez és az AGM X1 fogja váltani nálam a Xiaomi Mi2S és Jiayu G4HG telefonokat.
Kérdezted, hogy milyen lehet a szoftveres támogatás. Ahhoz képest, hogy nyáron jelent meg elvileg ez a típus és a netes képeken még valami Beta2 jelölésű Android 6.0 volt, ezen már szeptemberi firmware volt.
A csávó rendelt 5db-ot... az orrom előtt vittek el belőle 4-et. Jelenleg csak fekete színben lehet elérni és azt mondta a srác nekem, hogy 40db-ot rendelt a héten még belőle.
Sajnos mivel az Oinom nem shenzheni, ezért nincs lehetőségem hajigálni... viszont találtam neten videót arról, hogyan teszteli az Oinom a telefonjait.
Átállítva a menüjét magyarra, lőttem pár képet a telefonom kamerájával (sajnos elég sötét volt ott benn ahhoz, hogy szép képek legyenek) és a lényeg látszik így is. A gyári fólián keresztül is szép képe van a kijelzőnek. Azért látszik, hol spóroltak rajta : kicsit gagyinak tűnik a pici hátlapi ablak, amelyet lepattintva lehet elérni a két sim kártya és az sdkártya foglalatokat. Viszont az egyik legjobb ár/telj. IP68-as telefonnak tűnik, és az AGM x1-hez képest itt legalább nincs osztva a sim2 az sd-kártyával.
Ami még úgy felkeltette az érdeklődésemet, az a Conquest S6 és S8, illetve volt nála Swell V1.
Elém rakott egy rakás telefont... Land Rover, meg mindenféle mókás nevű (bár a nyomógombosok nem keltették fel az érdeklődésemet, mivel olyan rusnyán néztek ki... annyira csúnyán, hogy azokat is lefotóztam).
Hétvégén töltök fel majd képeket! :)
Visszatérve az Oinom V19H telóra. Azt mondta a srác, hogy rootolja és CWM-esíti a recovery-t, illetve beleteszi a Google Play-t is, ha kell a telefon. Szóval még a garanciával sem kell rizikózni...
(Mondjuk egy lényeges dolgot elfelejtettem megnézni, hogy van-e értesítő led rajta... na ezt még pótolnom kell!)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#127498) WOT-H-A-C válasza Rawulf (#127497) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Köszönjük! :R

Pro tipp: Mielőtt nagyon elkezdené neked "cwmesíteni" , tudakold meg , hogy a gyári firmware vagy legalább a stock recovery elérhető lesz-e. Külömben pápá frissítés. :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#127499) Rawulf válasza WOT-H-A-C (#127498) üzenetére


Rawulf
őstag

Azt már mondtam neki és emlékeztetni is fogom rá, ha vásárlás lesz belőle.
Mivel MTK chip-es, ezért egy factory spflash tools + image kombó mindenféleképpen.
Ha mást is érdekel ez a telefon, akkor "UK warhouse-osítva" egy másik kínai segedelmével eljuthat belőle akár Magyarországra is. Persze nem szeretném, ha túl sok ember rohangálni olyan telefonnal, mint ami nekem van... legyen már meg egy kicsit az eXXXclusive feeling. :DDD
AGM-nél nincs ilyen gond. Ott gyárilag beleteszik a magyar nyelvet és a google-t.

UPDATE: Megjött a válasz és van rajta értesítő led.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#127500) buca84 válasza Rawulf (#127497) üzenetére


buca84
őstag

Szuper! :)

Mennyibe fáj az Oinom V19?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.