Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126701) RBJ


RBJ
addikt

Mi az az oldal neve ahol konkrétan össze lehet hasonlítani a telefonok fizikai paramétereit?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#126702) dashed válasza RBJ (#126701) üzenetére


dashed
senior tag

phonearena
gsmarena
kimovil

bele szerkesztettem (kimovil) szerintem erre gondolsz

[ Szerkesztve ]

(#126703) RBJ válasza dashed (#126702) üzenetére


RBJ
addikt

Más lehete tán K kezdődött :U
Megvan kimovil.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#126704) bb71


bb71
őstag

Xiaomi Redmi 3S Prime - nál olcsóbb, teljesítményben hasonló vagy kicsit gyengébb, fizikai méretben akkora vagy kisebb, de fényképezésben hasonló vagy jobb telefont tudtok ajánlani? Létezik egyáltalán?

(#126705) hevizms


hevizms
addikt

Üdv urak.
Nagy bajságba kerültem.
Egy Huawei Y520-U22 telefonra szerettem volna rátenni másik romot.
Letöltöttem a Huawei honlapjáról egy pakkot,amiben kicsomagolva ott van az SD kártyás és az SPFT-os rom is.
Először az SD kártyás telepitést csináltam,update.zip felmásol,szokásos wipe és telepit.
Feltelepült hiba nékül,viszont a Huawei felirat bejött,de ott ujraindult és ezt csinálta egyfolytában.
Ekkor jött az SPFT telepités.
Scatter bemásol,telefont rádug,felismer,de kiirt egy hibát.
PMT changed for the ROM

Egy videót megnézve azt mutatták hogy Format,majd utána Flash.
Megtettem.Ahelyett hogy itt kérdeztem volna :W :W :W
A flash végigment szépen(sárga csík),de inditás után csak egy fehér képernyő fogad vizszintes vékony fekete csikokkal.Valami felment mert pld a bekapcs gombot hosszan nyomva a kikapcsoló zenét pld lejátsza.
Talán még nincs veszve minden,de fogalmam sincs mit tudnék innen tenni?
Ötlet?? :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#126706) cappa72 válasza hevizms (#126705) üzenetére


cappa72
nagyúr

Grrrr... ez az első, ami eszembe jutott.
De csak azért, mert nem mai csóka vagy itt, és ezért jár neked itt és most egy cyber-irgum-burgum. ;]
Ugye első a mentés, mint azt az összefoglalóban olvashattad (volna?).

PMT changed for the ROM
Erre tilos a formatot ráengedni!
Elegendő a firmware upgrade.

inditás után csak egy fehér képernyő fogad vizszintes vékony fekete csikokkal.Valami felment mert pld a bekapcs gombot hosszan nyomva a kikapcsoló zenét pld lejátsza.

Lehet, hogy nem teljesen rávaló az a rom. Gondolok itt arra, hogy a kijelző/érintő driverei nincsenek rendben.
Több módozat is előfodulhat egy tipuson belül, és más hardverillesztő kellhet hozzá.
No így elsőre nekem az uboot (aka lk.bin) jutott eszembe - mármint hogy az nem stimmelhet. Ehhez még hozzájöhet az, hogy a boot.img is lehet ludas.

Megnézném a helyedben a zip-es telepítőt, hátha van benne uboot vagy lk.bin meg boot img.
Ha lenne, akkor lehet próbálkozni.

Így most elsőre hirtelen felindulásból ennyi jutott eszembe.

(általában a boot.img és az uboot összefügg; az uboot tartalmazza az alap kamera és kijelző modulokat.)

szerk.:
itt is nézz körül, hátha más romból kiszedett uboot segíthet - természetesen típusazonos romból.
A needromon Y520-U22V100R001C328B107 van, a hüvejnél meg a
V100R001C328B109

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#126707) WOT-H-A-C válasza cappa72 (#126706) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Estleg még egy másik forrásból egy gyári ROM és felrakni megint. Aztán mehet az IMEI újra írás, mert gyanítom az is elszállt.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#126708) cappa72 válasza WOT-H-A-C (#126707) üzenetére


cappa72
nagyúr

Így van. az imei 100%, hogy ugrott.
Linkeltem is kétféle verziót, hátha.
Kiváncsi leszek, mi lesz. :K

@(#126709) WOT-H-A-C
Velem is egyre gyakrabban fordul elő. Hiába.... telik-múlik az idő... :DDD

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#126709) WOT-H-A-C válasza cappa72 (#126708) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Na igen, nem frissítettem mielőtt bele csacsogtam! :B :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#126710) hevizms válasza cappa72 (#126706) üzenetére


hevizms
addikt

Megérdemlem a megrovást :B
Az igazat megvallva eszembejutott a mentés,de sajna az MTKdroidtools,ban a backup gomb inaktiv volt és gondoltam ez nem lehet probléma,hisz már annyi romot telepitettem különféle telókra,hogy miért ez az egyszerűnek látszó update.zip-es telepités szivatna meg.Hát de :W

Sajnos ezek a romok nem fognak segiteni,mert pont ebben a sorrendben csináltam és ugyanezen romokkal :(
Először a needrom-os ment fel az update zip formájában és akkor jött a bootlop.
Utána a huawei.com-ról letöltött rompakk,amiben volt többek közt ugyanaz a zip,mint a needromos és az SPFT rom.

Ráadásul a zip telepités már nem is jöhet szóba mert elment a recovery is.(ne szidj le nagyon :R )
Hát akkor ezek szerint kuka,hacsak valami csoda folytán nem találok valami romot még,de nem igazán sikerült eddig :(

(#126711) Crytek válasza Crytek (#126664) üzenetére


Crytek
veterán

EU Stock + rep!!! Haver írt nekik mailt nem is kértek semmit se képet semmit az esetről egyből küldenek futárral új telefont :R

Next PC Upgrade: 2022

(#126712) cappa72 válasza hevizms (#126710) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha másik romot nem találsz amiben lenne uboot, akkor lehet próbálkozni olyannal, hogy egy másik y520-as uboot-ot használsz fel; persze csak akkor, ha a SoC legalább azonos (jól látom? 6572?).
De ez már a végső próbálkozás legyen.
Az első mindenképpen a rom-keresés, legfőképp az uboot-ra koncentrálva; ennek az uboot-nak a másik neve az lk.bin
mindkét néven megtalálhatod
(a rendszerben egyébként /dev/uboot)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#126713) hevizms válasza cappa72 (#126712) üzenetére


hevizms
addikt

Nos a Huawei oldaláról letöltött rompakkban van egy külön ENGbootIMG mappa,amiben ven egy boot.img fájl.
Nem tudom miért van külön,de azzal kezdhetek valamit?Ha igen mit?
Egyelőre csak kizárólag az SPFlashTool van,amivel tudok flashelni.
Zip az most a recovery hiányában nem megy

Na és ha találok másik uboot-ot vagy lk.bin azzal mit kezdjek?
Egyáltalán az egy flasheltő fájl vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#126714) cappa72 válasza hevizms (#126713) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az engbootimg-t nem tudom mi lehet, ehhez meg kellene nézni a telepítő-szkriptet. Külön boot.img nincs?

Egyébként alapvetően uboot-ot keresnénk.
Persze bepróbálhatot flashtool-lal azt a bizonyos talált boot.img-t, val'szeg rontani nem fog rajta.
Legfeljebb visszateszed a mostanit.
Ha viszont mákod van, akkor akár el is indulhat (de ahhoz nagy mák kell)

(lehet, hogy van recovery-d csak nem látod...)

Na és ha találok másik uboot-ot vagy lk.bin azzal mit kezdjek?
Egyáltalán az egy flasheltő fájl vagy mi?

Igen, az egy flesselhető fájl.
A scatter betallózása után csak az uboot előtt hagyd meg a pipát, tallózd be az új lk.bin-t, oszt download módban simán flesselheted.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#126715) hevizms válasza cappa72 (#126714) üzenetére


hevizms
addikt

Az engbootimg-t nem tudom mi lehet, ehhez meg kellene nézni a telepítő-szkriptet. Külön boot.img nincs?

De igen van külön.Az ENGbootIMG az egy különálló mappa és abban van 1 boot.img.
Igy néz ki a Huawei oldaláról letöltött rar csomag kibontva:

De sajna nem csinált semmit a flash után.
Na próbálkozom,köszönöm a segitséget :R

[ Szerkesztve ]

(#126716) Bazi.Joe válasza Crytek (#126711) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Hello!
Lehet hogy ez egy többször előforduló probléma ezért nem vitatják és rögtön küldik a csere készüléket?

(#126717) Crytek válasza Bazi.Joe (#126716) üzenetére


Crytek
veterán

Én még nem igen olvastam Vernee telokról, hogy beleolvadt volna a töltőfej a készülékbe...

Next PC Upgrade: 2022

(#126718) cappa72 válasza hevizms (#126715) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát ez a huawei megoldás nem egy szokványos telepítőkészlet, ha egyáltalán az.
Az SD_updateSW könyvtárban mi található?

De sajna nem csinált semmit a flash után.
Semmit nem csinál, vagy ugyanazt csinálja, mint eddig?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#126719) hevizms válasza cappa72 (#126718) üzenetére


hevizms
addikt

Az SDupdateSW könytárban a zip rom van
Az USB könytárban meg az SPFT rom
Amúgy tök jó az a csomag,mert az SPFT-tól elkezdve a driverekig és a 2 féle telepités romjaival bezárólag minden van benne.

De azóta:
80%-os sikerem van :)
A needromon található volt egy olyan rom amiben nincs a system.
Viszont vele elindult a teló.
A systemet betallóztam ezek mellé a másik romból(huawei oldaláról letötött) és jelentem a teló megy,betölt,működik.
Ami sajnos nem megy:
az imei számok elmentek(ezt megmondtátok)
a wifit nem lehet bekapcsolni

hungobungo imei visszahozásos technikája nem megy,mert a betárcsázás után nem jön be amérnöki menű,pedig az milyen egyszerűnek tűnt

[ Szerkesztve ]

(#126720) cappa72 válasza hevizms (#126719) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azért ez mán nem rossz! :C

Mélyvízben a lehetőség úszni vágyóknak.

szerk.: hungobungo módszere ideiglenes megoldás és hibátlan protect, secro pratíciók mellett működik.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#126721) Bazi.Joe válasza Crytek (#126717) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Csak furcsa hogy minden bizonyíték nélkül csak úgy küldenek másik készüléket!?

(#126722) Laza... válasza Bazi.Joe (#126721) üzenetére


Laza...
addikt

Nem olyan egyedi ez. Én a samu s6 edgemet vettem EV-tól, amibe simet helyezve vagy net volt, vagy semmi. (Telefonálni nem lehetett vele). Küldte a csere készüléket, a régit a futárnak adtam oda. Változik a mentalitás (remélem nem egyedi dolgok ezek.... :U )

Never give up!

(#126723) TIT


TIT
veterán

Üdv!

Motorola G2 az 1.simet nem érzézkeli csak a 2.-est és felkiáltójel van a térerő mellett.
Austriai teló,lehet,hogy csak a 2.sim független?

(#126724) b0bcat


b0bcat
addikt

Hátha érdekel valakit... :D

Nem egészen fél évvel ezelőtt írtam, hogy egy ismerősömnek érkezett 3 db Homtom HT3 készülék. Ma kaptam tartós tapasztalat-visszajelzést a modellről. És hát nem valami kedvezőt. :U

A három közül egy már elhalálozott, de júzer hiba miatt (nem egészen egy hónapon belül), miután sikerült betörni a kijelzőjét. A másik kettő még működik, de nagyon nem elégedettek velük. :( Arra panaszkodnak, hogy belassultak a készülékek, valamint furcsa dolgok történnek rajtuk szoftveresen, pl. névjegyek tűntek el százával (a felhőből is!).

Erre persze mondhatnánk, hogy júzer hiba, de az anyuka, aki rendelte a pakkot, előtte is használt már kínai készüléket huzamosabb ideig (Mlais M9-et), és ott semmi hasonló probléma nem merült fel. Arra jutottunk tehát, hogy szerintük, a saját hosszabb távú tapasztalataik alapján, ezek bizony nem jó készülékek. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#126725) tibcsi0407 válasza b0bcat (#126724) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Vagy csak a Google contactsync megzavarodott.

https://utdetailing.hu/

(#126726) viktorhu válasza b0bcat (#126724) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezt (névjegyek százával tűntek el) nehéz a telefonra fogni, mert a google contact sync csinálja a kontaktok szinkronizálását, nem a telefon saját szoftvere. Itt azért simán egy júzer error lehet még mindig a legvalószínűbb opció. Vagy a régi telefonon szinkronizáltak egy másik fiókot is, amit ehhez nem adtak hozzá, vagy az előző telefonon nem mindent felhőbe mentettek, hanem a telefonra, vagy többféle account között keresztbeszinkronizáltak és a google vagy egy másik felhő account a nem létező kontaktot tekintette újabb állapotnak, és ezért letörölte saját magáról is...

Belassítani meg minden telefont lehet, azért a mlais korában nem volt kevés az 1+8 giga, ma meg eléggé az, és ha ott fut a háttérben a facebook messenger meg a whatsapp, akkor már nem sok marad, esetleg bevetettek még egy lassú memóriakártyát is...

Mondom ezt úgy, hogy az életben nem találkoztam még homtom telefonnal, de ezek a panaszok annyira tűnnek a mobil hibájának, mint a betört kijelző.

(#126727) Bazi.Joe válasza Laza... (#126722) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Remélem a jó példa ragadós!

(#126728) han_lev válasza viktorhu (#126726) üzenetére


han_lev
senior tag

Néha nem árz fileba importálni a névjegyeket a felhőből, googlerol... ki tudja....

MI9 6/64

(#126729) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok

Mi a véleményetek a flosmall oldalról?
Írnak olyat h visszafizetik a vámot.
Ajánlott tőlük rendelni?

Ezeket néztem:
XIAOMI Mi5s Plus
LeEco Le Pro 3

Előre is köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#126730) A texasi válasza Killerlaca (#126729) üzenetére


A texasi
aktív tag

spemall ---> no para

[ Szerkesztve ]

(#126731) Laza... válasza Killerlaca (#126729) üzenetére


Laza...
addikt

Újszülötteknek minden vicc új. De segítek: vám nincs, és azt vissza is fizetik ;] az áfa (tax) amit senki nem vállal be :B :D

Never give up!

(#126732) citkar válasza Laza... (#126731) üzenetére


citkar
addikt

Nekem két csomagom is megfogtak a (francia) határon s az ÁFA-t kifizettem, majd küldtem nekik a számlát s megtérítették a Spemallnál, a Flosmallnál nem vásároltam még.

(#126733) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Köszönöm az infókat.
OK. Nem fizetnek vissza semmit, de ettől még normális webshop vagy felejtős teljesen?
Csak infóként mennyire fogdossák meg manapság a telefonokat a vámon?

Citkár: Ez komoly? Visszafizetik az Áfát? :Y

[ Szerkesztve ]

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#126734) tibcsi0407 válasza Killerlaca (#126733) üzenetére


tibcsi0407
félisten

95%. Ez már nem az a világ. :))

https://utdetailing.hu/

(#126735) citkar válasza Killerlaca (#126733) üzenetére


citkar
addikt

Van olyan postázási lehetőség, amelyiknél azt ígérik nincs, vagy ha mégis, megtérítik az árát.
Nekem kétszer is volt, mind a két alkalommal kárpótoltak.

(#126736) Killerlaca:
Akkor ha Eu Express postázási lehetőséget választod (illetve én fizettem ÁFA-t, amit megtérítettek).

(#126737) Laza... :

Más webshopról nem nyilatkozok, azoknál nem igényeltem ilyen szolgáltatást. Beleszámoltam az ÁFA-t, ha kellett. A Spemallnál megpróbáltam ezt az ÁFA mentes dolgot és működött, hogy egyedül lennének-e ezzel, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#126736) Killerlaca válasza tibcsi0407 (#126734) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Köszi. Sajnos...
Spemall-ról rendelve már nem jön rá se Áfa se vám ugye?

[ Szerkesztve ]

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#126737) Laza... válasza citkar (#126732) üzenetére


Laza...
addikt

Spemall más tészta. De amit írtam, az a realitás (mondjuk 99%-ban). Mindezt mondom úgy, hogy túl vagyok pár PP vitán. Akik régen itt vannak, biztosan emlékeznek még erre :)

Never give up!

(#126738) tibcsi0407 válasza Killerlaca (#126736) üzenetére


tibcsi0407
félisten

EU Express esetén már nem.

https://utdetailing.hu/

(#126739) voci


voci
tag

Van esetleg olyan itt aki Aliexpressről a Goldwaytől rendelt Redmi 3S-t és már megkapta?
Ezt nézegetem, EU Expressel tényleg nem jön rá már semmi más költség? Mai árfolyamon 44-45eFt lenne.

(#126740) Gabócza válasza voci (#126739) üzenetére


Gabócza
senior tag

Igen, nincs egyéb költség. Kb. 7-10 nap alatt jön meg Párizson és Bécsen keresztül.

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#126741) voci válasza Gabócza (#126740) üzenetére


voci
tag

És mi a vélemény a Goldwayről? Megbízhatóak?

(#126742) Gabócza válasza voci (#126741) üzenetére


Gabócza
senior tag

A termék és a szállítás rendben volt, végig tracking szám alapján követhető. Magyarul is tudó Global Developerrel küldték, úgyhogy romolni se kellett. Garancia ügyintézéssel szerencsére nincs tapasztalatom.
Ha vissza tudod igényelni az áfát, vagy megér plusz 10e Ft-ot a magyar garancia, akkor eustock jobb választás, egyébként szerintem innen érdemes megrendelni. Mindenhol máshol drágábban láttam csak...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#126743) janakbacsi válasza voci (#126741) üzenetére


janakbacsi
őstag

nekem is megjött 2 hét alatt a készülék. minden rendben volt, plusz költség nincs.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#126744) aytukabozs válasza voci (#126741) üzenetére


aytukabozs
addikt

Szerinted? ;)

Összehasonlításul, tavaly boldog-boldogtalan egy akkor alig 1 éves boltból rendelgetett hasonló metodikaval akik most járhatnak kb 7000 eladásnál... :)

Szerk. Hoppá, nem frissitettem post előtt :/

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#126745) KamuMazsola válasza aytukabozs (#126744) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Tényleg, mi lett velük? Volt magyar kontaktjuk is, csak nem tudtam vele felvenni a kapcsolatot, aztán ez el is tántorított tőlük. Most úgy látom leapadt a készletük is, pedig anno nagyon ajánlott volt itt.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#126746) A texasi válasza aytukabozs (#126744) üzenetére


A texasi
aktív tag

Shenzhen Chigon

(#126747) Graphics válasza aytukabozs (#126744) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Több az már 1evesnel :) 2013 óta jelen vannak Alibaba-n

@KamuMazsola: Nem főállású "munkahelye" volt a srácnak. , És más okok miatt is abbahagyt

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#126748) voci válasza Gabócza (#126742) üzenetére


voci
tag

Értem. Köszönöm mindenkinek az infot.

[ Szerkesztve ]

(#126749) aytukabozs válasza Graphics (#126747) üzenetére


aytukabozs
addikt

:R

Úgy értem hogy mikor itt szét voltak hype-olva, akkor voltak 1 évesek, de akkor legyen 2.
A goldway akkor is 3 éves fórban van, meg úgy 150k eladásnyival.. :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#126750) RVR400 válasza b0bcat (#126724) üzenetére


RVR400
veterán

CleanMastert nem kell használni (névjegyzékből random töröl, és az SD-kártáyról is néha fényképet, ahogy gondolja, teljes futtatás után meg néhány teló már be sem indul többet csak full flash után, Cubot S168 böngészőből kilép miatta, stb), meg nyilván belassul, ha teleszabják ilyenekkel, ez nem írható a teló hibájának, még akkor sem, ha Homtom...
A Mlais M9-ben erősebb proci, erősebb GPU, 960-as felbontás, nem pedig 1280-as, ennyi az egész.

(#126732) citkar: Akkor a Spemall is lutrizik, mint a Tinydeal, és vagy bejön nekik vagy nem az EU Express vámmentesként beharangozott dolog? A plusz pénzt elteszik, abból meg fedezik az ilyen eseteket.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.