Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126601) palimre


palimre
csendes tag

Sziasztok, az én problémám ezzel rokon, de sehol nem találok olyan fórumot, ahol segíteni tudnának. Vettem egy Lenovo A5000-es telefont amin Android 4.4. volt, aztán frissítődött Lollipop 5.0.2-re. (azóta ezerszer megbántam, hogy ilyet vettem mert nagyon sok minden másképp működik, mint általában az androidokon)

Nemrég kiderült, hogy ha ismeretlen számról hívnak, az nem csöng ki, mert a rögzítőre van irányítva a hívás. Pedig én inkább szeretném fogadni, mert egyes ismerőseim nem küldik a számukat.

Viszont úgy látom, hogy a Lenovo menürendszerében - ellentétben a Samsung és más típusokkal - nincs olyan beállítási lehetőség, ami ezt kezelné. De az is lehet, hogy máshol megvan, csak úgy elrejtve, hogy én nem találom. Már órákat töltöttem a kereséssel, és semmi eredmény. Tudtok erről valamit, hogy ezen az idétlen gépen hol tudnám megkeresni?

(#126602) Graphics válasza palimre (#126601) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az ismeretlen szám alatt azt érted, hogy nincs megadva szám ,és úgy hívnak, akkor nézd meg a Telefonkezelő / vagy Biztonság menüben.

Itt találsz erre vonatkozó dolgokat, max este megnézem a Lenovomon, azon is hasonló rendszer van

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#126603) silver10 válasza #18193920 (#126554) üzenetére


silver10
aktív tag

Csak tanúságképpen mindenkinek, nem offolás a célom.. Te személyesen is ismersz és tudod, hogy óvatos duhaj vagyok. Mégis elkövettem egy hibát, ami nekem is vírust és kártékony alkalmazásokat eredményezett.
Én nálam régóta be van pipálva az ismeretlen forrásokból telepítés engedélyezése. Amíg megbízható forrásból voltak APK-im nem is volt baj. Kaptam nemrég kollégámtól egy logikai játékot, ami nagyon tetszett. Utána kezdődött a baj. Nála semmi probléma nem lett, de gondolom azért mert nem rútolt a készüléke, mint nekem. És úgy sejtem, a systemhez tudott hozzáférni a rejtőzködő kártevő(gondolom a Super SU-t kikerülve). Arra lettem figyelmes, hogy bekapcsoláskor megjelent: android frissítése!!!??? Mondom mi? TWRP recóm van, nem tudna OTA-n frissíteni, meg régóta nincs mit. A telepített alkalmazások között 6 db finomságot találtam. Pl. Qyeah!, Kkcps! stb. Úgy belassult a teló, mintha nem 3 GB RAM és MT 6595M , hanem 1 giga ram+MT6589 volna benne.Eltávolítás, teló újraindít, visszatelepülnek. Ahha! Recoveryből rendszer visszaállít, frisseítések , változások Titánium B.-ból visszarak és örül. Telefon gördülékeny újra.Na azóta még körültekintőbb vagyok, hogy megspóroljam az ilyesmiket.

(#126604) A texasi válasza Bazi.Joe (#126598) üzenetére


A texasi
aktív tag

Flyme kevesebb RAM-ot eszik, mint a MIUI

Ettől eltekintve - szubjektív véleményem - minden a MIUI mellett szól!
:K

[ Szerkesztve ]

(#126605) Cyberslider


Cyberslider
őstag

[link] ? :F

Sajnos nem igazán kaptam választ a kérdésemre, és mivel ezek a kínai mobilok kínaiak nekem :D ezért még mindíg nem értem, hogy mit is kell nézni, milyen ROM kellene, vagy ha nem olyan akkor át lehet flashelni ezeket, vagy mi az isten :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#126606) berek21 válasza Cyberslider (#126605) üzenetére


berek21
senior tag

Nézd ha nagyon nem akarsz romolni, akkor redmi 3s az eustock-ról. Magyar nyelv, meg gari, meg eu verzió. Pont ma van róla teszt a mobilarénán. Problem solved. :)

LG Velvet eladó!

(#126607) GIJoe válasza atthany (#126590) üzenetére


GIJoe
addikt

Ez inkább egy kupac szamóca, inkább Meizu M3S vagy a Sima M3 100$ ért, korrekt kis telefon...

(#126608) Graphics válasza atthany (#126590) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

EZ a jótól fényévekre van... :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#126609) Victoryus válasza beg (#126600) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ez nagyon hasznos volt, köszi! A rendeléses topicba be kéne tenni az összefoglalóba! Végre látom a csomagom! :) Sf oldalán nem frissült 2 napja.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#126610) aytukabozs válasza beg (#126589) üzenetére


aytukabozs
addikt

hhm, ez a goldvay az új chigon? :P
klassz :)
mondjuk a boltot nem értem, ezek közt most mi a különbség?

redmi 3X 2/32 silver 124 $
redmi 3X 2/32 silver 145 $

Az itteni 4g hiánya mellett még mi lehet az oka hogy a fórumban keresve nem nagyon látom hogy foglalkozott volna ezzel a telóval a nép?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#126611) Ájvé válasza aytukabozs (#126610) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs különbség a 3S-hez képest. Nem nyújt többet se, ezért nem került szóba. Ha már van B20-as 3S akkor nem nagyon érdekel senkit a 3X. 3S az global piacra szánt, még 3X kínai piacra ezek szerint. ROM-juk is azonos egyébként, de 3X-hez nincs Global ROM csak kínai, ez azért némileg visszatartó erő lehet (ha nem megy fel rá a 3S Global ROM-ja persze).

[ Szerkesztve ]

(#126612) aytukabozs válasza Ájvé (#126611) üzenetére


aytukabozs
addikt

Optikailag azért többet nyújt ;)
A 3s kasztnija egyszerüen nem jön be...

Az a baj hogy asszonkám első látásra szerelmes lett a múltkor általad ajánlott mi4s-be, de persze a lila változatba. :D
Most kapkodok jobbra-balra hogy annál eyecandy-bbet mutassak neki, de nem igen megy :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#126613) Puszunty


Puszunty
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni: eustockról szeretnék rendelni férjuramnak 5" telefont leváltani a samsung s3-at. Melyiket ajánljátok ár/érték arányban? (nem feltétlenül kell, hogy dual sim-es legyen) Érdemes innen rendelni, vagy inkább Kínából próbálkozzak? Köszönöm a segítséget! :DDD

(#126614) Graphics válasza Puszunty (#126613) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Redmi 3S B20, ezzel szerintem nem nyúlsz mellé.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#126615) bb71 válasza Puszunty (#126613) üzenetére


bb71
őstag

Én nem örülnék, ha feleségem rendelne nekem telefont... :B

(#126616) WOT-H-A-C válasza bb71 (#126615) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Én sem, tuti 6" vagy nagyobb és arany színű lenne a telefon meg a tok is. :DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#126617) cappa72 válasza silver10 (#126603) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi!

Ez nagyon hasznos leírás volt! :K
Tehát ha jól értelmezem, akkor ismeretlen források engedélyezve, és root páros, valamint egy külső program kombinációjából jött létre. Fincsi...

Emlékszel melyik volt az a program? Kipróbálnám.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#126618) Upo válasza WOT-H-A-C (#126616) üzenetére


Upo
addikt

Ez van, ha az asszony máshol nem tudja kiélni a méret iránti igényét... ;]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#126619) WOT-H-A-C válasza Upo (#126618) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ne is mondd... Hiába győzködöm, hogy a kisebb méretet könnyebb mindenhova elpakolni! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#126620) #79335424 válasza WOT-H-A-C (#126619) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne legyél már ennyire naív! Tudod jól, hogy amikor ezzel érvelsz, az már veszett persze nyele. :)

(#126621) WOT-H-A-C válasza #79335424 (#126620) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#126622) attiati


attiati
veterán

csak ugy ropkodnek itt nokre a szexista megjegyzesek ;)

(#126623) WOT-H-A-C válasza attiati (#126622) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Elnézést kívánok! Az asszony tényleg egy aranyszínű Shark 1 et használ arany flip tokban. :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#126624) palimre válasza Graphics (#126602) üzenetére


palimre
csendes tag

Kösz a választ. Igen, arra gondolok, amikor a hívó telefonja nem küldi a számot.

Sajnos a Biztonság menüpont alatt nem találok ilyesmit. Olyan lenne, hogy Ismeretlen forrású alkalmazásokat is lehessen telepíteni, de nem ezt akarom. Olyasmi, hogy az ismeretlen hívók tiltása, vagy engedélyezése nincs ebben a pontban sem.

Telefonkezelő menü nálam nincs. Van a gyárilag kapott "Telefon" alkalmazás, ennek a beállításai közt vannak a Hívásbeállítások. Le lehet tiltani az összes bejövő hívást, át is lehet irányítani minden hívást hangpostára, lehet a saját számom megjelenítését tiltani és engedélyezni, de ez a lehetőség ott sincs.

Ha megtalálnád valahol, nagyon hálás lennék.

(#126625) beg válasza WOT-H-A-C (#126623) üzenetére


beg
veterán

Az enyém kék telefont rózsaszín+strasszköves tokban.
Teljesen más világ...

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#126626) #79335424 válasza beg (#126625) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az enyém feketét, fekete tokban. De raktam rá neki egy narancssárga Harley matricát, hogy egyedi legyen. :)

(#126627) Graphics válasza palimre (#126624) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Biztonság vagy Security már nincs rajta?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#126628) Puszunty válasza bb71 (#126615) üzenetére


Puszunty
csendes tag

Köszönöm! Na ezen hangosan felnevettem. Minden kütyüt én rendelek, én olvasok utána. Az ő szakterülete a a kéziszerszámok. :DDD

(#126629) cappa72 válasza Puszunty (#126628) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez igen! :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#126630) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Redmi 3s-re honnan érdemes tempered glasst venni? Van ajánlott Ali/Ebay eladó?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#126631) bb71 válasza Puszunty (#126628) üzenetére


bb71
őstag

Mea culpa :R

Akkor sem :B

(#126632) berek21 válasza beg (#126625) üzenetére


berek21
senior tag


Akkor az én páromé már szinte szolodan elegáns. :D

LG Velvet eladó!

(#126633) A texasi válasza berek21 (#126632) üzenetére


A texasi
aktív tag

Belinkelnéd, kérlek, hol vételeztétek?

(#126634) berek21 válasza A texasi (#126633) üzenetére


berek21
senior tag

Sajnos linkem nincs, mert az ali saját appján rendeltem. De itt egy képernyőkép a könnyű kereséshez.

LG Velvet eladó!

(#126635) aytukabozs válasza berek21 (#126634) üzenetére


aytukabozs
addikt

Jobb felső sarok?
Megosztás gomb? ;) :)

Így e;

http://s.aliexpress.com/EBfaIbmq
(Ne kattintson senki, más van a linken)

Még saját linkshrinkerük is van...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#126636) berek21 válasza aytukabozs (#126635) üzenetére


berek21
senior tag

Hoppá! Ezt benéztem nem kicsit. :R
Íme a link. Igaz mobilról.
http://s.aliexpress.com/vMJf63I7

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#126637) KamuMazsola válasza berek21 (#126636) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Linkesítve

Üdv.: KamuMazsola

(#126638) kmarci25 válasza berek21 (#126636) üzenetére


kmarci25
veterán

Az az egy árva feedback meg pont Te vagy, ugye? :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#126639) berek21 válasza kmarci25 (#126638) üzenetére


berek21
senior tag

Pontosan. :D

LG Velvet eladó!

(#126640) silver10 válasza cappa72 (#126617) üzenetére


silver10
aktív tag

A Cogs nevű kirakós logikai játékot kaptam pendrivon. OTG-vel betoltam és telepítettem. Azért gyanakszom mindenképpen erre, mert weboldalakra szinte mindig ugyanarra megyek fel. Prohardver és egyéb magyar okostelós portálok, újságok, receptek, a lakásfelújítás miatt jó néhány ezzel kapcsolatos webáruház, időjárás előjelzés, Dirty Windows. Csupa olyan oldal, ahonnan semmilyen kockázatra nem számítok.. Már kb egy éve nem voltam még kínai, vagy orosz android fejlesztők oldalán sem. A poén, hogy pár nappal előtte olvastam kimondottan a rootolt androidos telefonok elleni vírustámadásokról. Annak idején próbáltam az aranyszabályt betartani. Mentés minden lehetséges módon. Az MTK DT márr nem tudta kezelni ezt a Soc-ot. de szerencsére TWRP-ből ment a backup. Így minden veszteség nélkül helyre állítottam a rendszert.

(#126641) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Haver keresne telefont..
Kritériumok:
Max 70k
Ne legyen szélesebb a Samsung S5-nél azaz 7,4cmnél..
És a kamerája legyen jó.
B20 mindenképp kell..
Ja és ne legyen bonyolult a rendszer, azaz ne hívogasson engem fél naponta, hogy ez és ez hogy működik. :D
Leeco Letv Le 2 Pro 4 GB-os verziót nézte, csak sajnos ez nem B20-as.

Ötlet? :R

(#126642) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Azt lehet tudni ,hogy melyik dual simes telefonnak a legjobb a 3G-je ? Mindenki a B20-at emlegeti hónapok óta , de én már annak is örülnék , ha normális lenne a 3 G-m . A német szolgáltatómnál csak az van sajnos !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#126643) Zeki válasza pècsimunkás (#126642) üzenetére


Zeki
nagyúr

Honor 6 biztos, de lehet a többi Honor is belül dupla antennás.

(#126644) pècsimunkás válasza Zeki (#126643) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi , ennek utánna járok . Ha Honor 8 is az , akkor az OnePlus megy a háztól nemsokára .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#126645) KamuMazsola válasza pècsimunkás (#126642) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Mindenképp legyen benne a 900 és a 2100 MHz-es frekvencia. Itt az euban azokon megy a 3G.

Üdv.: KamuMazsola

(#126646) berek21 válasza pècsimunkás (#126644) üzenetére


berek21
senior tag

Igen a honor 8 dupla antennás. A párom vidéken használja dombos környezetben, és nem volt olyan hogy ne lett volna használható jel. Előtte a zenfone 5-ös több helyen is árnyékban volt.

LG Velvet eladó!

(#126647) pècsimunkás válasza berek21 (#126646) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi , ezzel el is dőlt ! Januárban be akarom vezettetni a netet , ha elmarad akkor lecserèlem a OnePlust , mielőtt agyfaszt kapok tőle ! Meg , ha addig nem töröm össze :W ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#126648) Bazi.Joe válasza pècsimunkás (#126647) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Na mi a baj az Oneplussal?

(#126649) pècsimunkás válasza Bazi.Joe (#126648) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Szar a 3G-s tèrerőm . Lehet a szolgáltató is egy fosch , de az előző telefonomon -Coolpad - ott is megvolt a 3G , ahol ezen nincs . A hètvègèn már vissza raktam volna a sím kártyâkat a Coolpadba , de mivel úgy vágtam le őket , nem sikerült rendesen vissza rakni a keretbe , a telefon meg nem látta a kártyákat .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#126650) Bazi.Joe válasza pècsimunkás (#126649) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Tudod háromig meg sem áll!
De gondolom ez nem általános probléma Onepluséknál?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.