Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120751) interstate76


interstate76
addikt

Telefonvásárlási tippre lenne szükségem. A szempontok az alábbiak:
- min. 2 GB RAM
- optikai képstabilizátoros kamera
- maximum 5,5" méret
- lehet külföldi beszerzés
- keret: 40, maximum 50e Ft (ha lehet, akkor ÁFÁ-val együtt, ha úgy nincs találat, akkor ÁFA nélkül)
- OFF-ként jöhet 1 SIM-es tipp is

Előre is köszönöm a tippeket - ha lesznek!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#120752) ans1980 válasza szirodroid (#120748) üzenetére


ans1980
tag

Írtad hogy fut a telón a Battery Doctor. Nem lehet hogy az lövi ki energiatakarékossági szempontból? Próbáld meg leszedni, hátha változik valami. A százalékos akku kijelzést meg alapból tudja (elvileg) az android.

(#120753) ZolkoW válasza interstate76 (#120751) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem vagyok egy nagy tanácsadó,de ois-hez kevésnek tűnik a keret.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#120754) Graphics válasza interstate76 (#120751) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Optikai képstabit ennyiért szeirntem nem kapsz.

Javaslatok amikkel én találkoztam.

- InFocus M560 / kellemes hardver, minőségi ház, stbstb, nincs B20, közepes aksi, de alacsony fogyasztás.
kb megáll 37 körül EU shopból akár.
- Redmi 3 is szóba jöhet, itt szintén a B20 hiánya
- Vernee Thor ,hamarosan tesztelik, akár best buy is lehet belőle

Többi alternatívát még bedobják, ebbe az árba esetleg egy Redmi Note 2 is befér még

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#120755) Zeki válasza interstate76 (#120751) üzenetére


Zeki
nagyúr

OIS talán 2x ennyiért van.
Ez kb. 150 USD.
Vagy itthon xiaomi redmi note 2.

(#120757) Graphics válasza #45553408 (#120756) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ki volt az amúgy? Dobhatod privatba is

@dlaj: Korábban kitiltott user

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#120758) dlaj válasza #45553408 (#120756) üzenetére


dlaj
őstag

És mi bűnt követett el 21 naposan?

(#120760) beg


beg
veterán

És nem ez volt a mai legjobb hír a miért moderáltunk-ban, hanem az épp aktuális :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#120761) interstate76 válasza interstate76 (#120751) üzenetére


interstate76
addikt

Kösz mkinek a tippeket/véleményeket. :R

Átfogalmazom a kérdést: mennyiért lehet venni androidos okostelót optikai képstabilizátorral? 1 simes is lehet akár.

Egyébként a Lumia 830 szintjét hozó, vagy annál jobb kamerával rendelkező készülékre lennék kíváncsi.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#120762) beg válasza interstate76 (#120761) üzenetére


beg
veterán

Xiaomi mi5 pl.
Single SIM nem ide való.
A malacperselyt hizlald minimum 3-4x annyira amennyiért most akarsz high-tech kamerát :) Itt találsz párat

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#120763) Zeki válasza interstate76 (#120761) üzenetére


Zeki
nagyúr

Itt rátudsz szűrni az optikai képstabilitátorra: kimovil 257 Euróért a Oneplus 2.

(#120764) trebrona válasza beg (#120760) üzenetére


trebrona
nagyúr

18 azért már nem semmi...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#120765) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Sziasztok!

Fontolgatom a P780as Lenovo cserejet es talan a Redmi 3 (nem note az 5,5'' miatt) lesz a befuto.

Ezeket a funkciokat hasznalnam illetve volnanak fontosak:

- jo es gyors GPS
- jo ill. atlagon feluli kamera
- dual SIM (B20-as 4G nem fontos)
- min. 2GB memoria, de jobb a 3GB a jovore keszulve
- Magyar nyelv nem fontos, mert nemet vagy angol nyelven hasznalom
- birja az aksi, mint a P780 eseten :D

Olvastam a Redmi 3 zart rendszeru, amitol kicsit felek, mert a P780-at is teletettek mindenfele kinai kacattal es ujra tenni a ROM-t, hogy hasznalhato legyen. Ez a helyzet a Redmivel is? Masik telefon, ami felveheti a versenyt vele?
Mindenkeppen EU stock-s helyrol rendelnem. Tudnatok tippeket adni melyik a legjobb az osszefoglaloban szereplo listabol vagy csak nezzem az arat? Hogyan mukodik a garancia?

Udv,
M

[ Szerkesztve ]

(#120766) Beni2360 válasza Graphics (#120718) üzenetére


Beni2360
félisten

Megkérdezhetem, hogy a Battery Doctor mitől szemét szerinted? Mi a bajod vele?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#120767) GIJoe válasza interstate76 (#120761) üzenetére


GIJoe
addikt

felesleges túlbecsülni az optikai képstabit, pláne telefonba, én már estem ebbe a hibába, csak azért mondom...

(#120768) ReFleXx válasza Atomcsirke (#120695) üzenetére


ReFleXx
addikt

kamerat leszamitva nem rossz ez a vernee thor

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#120769) RVR400 válasza Beni2360 (#120766) üzenetére


RVR400
veterán

Mitől nem az?

(#120770) tibcsi0407 válasza interstate76 (#120761) üzenetére


tibcsi0407
félisten

LeEco Le max 2 :))

https://utdetailing.hu/

(#120771) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Sokan többet várnak egy telefon kameramoduljától, mint amit tud. A Sonynak volt egy mobilra csatolható kamerája úgy 50-ért. A mm-ban is lehetett kapni, egy átlag telóval és azzal jó képeket lehet lőni. Aki kamerabuzi annak ez nem alternatíva?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#120772) fateless válasza KamuMazsola (#120771) üzenetére


fateless
veterán

Legtöbben csak verbális fotósok (szóban fotóznak, de valójában nem számít nekik). Akik pedig készek hordozni magukkal egy ilyen kiegészítőt, ők már ennyi pénzért egy bridge kat. készüléket vesznek inkább, vagy használt alap DSLR-t, de min egy 50k körüli kompaktot

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#120773) svgyula válasza KamuMazsola (#120771) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Azoknak akik " Aki kamerabuzi annak ez nem alternatíva?" alternatíva a 3000ft-os nyomógombos ha kell dual sim-es telefon és egy tükörreflexes kamera :K Ha meg egybe akarja akkor gumizza össze! Normális ember nem vár egy telefontól ami esetünkben 40-50eFt (keret) olyan minőséget amit egy 40-50eFt-os fényképező tud. Úgy látszik ez még sok embernek nem jutott el a tudatáig!(nem rólad van szó!)
Lehet trükközni a nagy gyártóknak is az optikával meg a szoftverrel, de egy telefon sem fogja a célhardvert kiváltani! Amiket a posztereken meg kiállításokon látni azokat nem mobil telefonnal csinálták. Ezek arra jól, hogy képeslap vagy max A4-es képet élvezhetőt! lehessen belőle készíteni! Aki pedig szobafalnyi TV-vel nézegeti az a legjobb képekben is találhat hibát, Főleg a "pixelhuszárok" akik ezeket még nagyítgatják és azt számolják hány a zöld és piros pont :D Aztán jön a "szakvélemény" ez a telefon sz@r mert a barátnőm a falra kinagyítva már nem is olyan szép mert hasonlít a szomszéd Pista bácsira! :)) Ha kicsibe nézem akkor meg a macskára :Y

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#120774) salaud válasza Beni2360 (#120766) üzenetére


salaud
aktív tag

Bár nem tőlem kérdezted, de azért válaszolok én. Az összes battery doktor annyit csinál, hogy a szerinte felesleges alkalmazásokat amik a háttérben "futnak", kilövöldözgeti. De ezek az alkalmazások szépen újraindulnak ám, majd a program újra kilövi. Ez a folyamat egy végtelenített kör és a cpu-t nem engedi "mélyalvásba" menni, így hamarabb merül az akku. Optimalizálni nem tudnak, a rendszer energiakezelésébe nem tudnak belenyúlni. Viszont problémákat tudnak okozni bőven. Felesleges, mondhatni káros programok.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#120775) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Mercutio_: Hali! Lehet, hogy megvan a telefonod a V5 után. Zte Blade A1. Csak 3 mm-el magasabb és 1-2 tizeddel szélesebb. Nemsokára teszt róla ph-n.

Na jó, minden nem lehet tökéletes! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#120776) tibcsi0407 válasza WOT-H-A-C (#120775) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sőt, van már videoteszt is, ott is elég sok megtudható róla. :K

https://utdetailing.hu/

(#120777) Graphics válasza WOT-H-A-C (#120775) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Viszont LTE frekiből csak 2db-ot tud.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#120778) zizol válasza GIJoe (#120734) üzenetére


zizol
aktív tag

"akkor olvasgass még kicsit, szidták itt is páran..."
Jó nagy arcod van.
Nem kell olvasgatni, mert van a családban.
Inkább én javaslom neked hogy próbáld ki ne csak olvasgass.
Egyébként (nem neked írom) aki nem hibás darabot fogott ki, mindenki nagyon elégedett.
Illetve a felhozott hibákat is javították a frissítések során.

Üdv, zizol

(#120779) Graphics válasza zizol (#120778) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs nagy arca, ez tény, hogy elég sok volt selejt:

[link]

[link]

Persze, ha javították, és csak szoftveres nyűg volt, akkor oké.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#120780) interstate76 válasza interstate76 (#120761) üzenetére


interstate76
addikt

Gyerekek, nem gondoljátok ezt túl egy kicsit? Miután a Lumia 830 kapható itthon 80e Ft alatt, gondoltam rákérdezek olyanoknál, akik vágják az aktuális kínálatot, nincs-e némileg olcsóbban (40-50 ezer Ft, esetleg + ÁFA áron) androidos alternatíva Kínából. Most is logikusnak látom a kérdést.

Ebből hogy sikerült eljutni odáig, hogy aki relatíve jó fényképezős mobilt akar venni, az hülye? :W Van fényképezőgépem (szándékosan nem írok típust), de eszem ágában sincs mindenhová magammal cipelni, és bizony egy hétvégi túrázáson (ahová vigyen sok-sok kg túlsúlyt az, aki rá van szorulva) is jól tud jönni, ha a telefonod több, mint használható képeket készít. Nem akarom újratapétázni egy szem, felnagyított telefonos fotóval a Sixtus-kápolnát, de nem is szeretnék elszörnyűlködni, amikor monitoron/TV-n is meglátom a képeket. Azt gondoltam, ez egyfajta axióma, és nem kell szájbarágós magyarázkodásba bocsátkozni egy egyszerű kérdés miatt, de úgy látszik, tévedtem. :U

Akinek nem inge, ne vegye magára, ill. akik segítő jellegű választ adtak, azoknak nagyon kösz! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#120781) fila válasza maroni (#120722) üzenetére


fila
senior tag

Nekem is megjött a Thl T7, ennyi pénzért egy brutál jó vételnek tűnik!

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#120783) tibcsi0407 válasza interstate76 (#120780) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Lumiák mindig is kiemelkedtek a mezőnyből fotózási minőségben. De azért a 40-50 ezer FT-os értékhatáron is találsz már olyan készüléket, ami tökéletesen megfelel az elvárásaidnak szerintem.
OIS ugyan nem lesz benne, de az sem váltja meg a világot ilyen pici szenzoroknál.

https://utdetailing.hu/

(#120784) interstate76 válasza tibcsi0407 (#120783) üzenetére


interstate76
addikt

Értelek, de neked amúgy is a "nagyon kösz"-rész szólt. Azt nem értem, miért kell hülyének nézni azt, akinél telóvásárlás esetén fontos szempont a jó kamera. Nem érdekel, hogy más mindenhova cipeli a fényképezőgépét, én nem fogom, és telefonvásárlásnál az alap dolgok (jó szoftver, CPU/GPU-páros, hanghívások minősége, kijelző mérete és minősége, wifi és mobilnet, visszajelző ledek megléte) után a fényképező a legfontosabb szempont. Akinek volt már jó kamerás fényképezőgépe és van szeme, az tudja miről beszélek, akit meg nem érdekel ez a szempont, az minek okoskodik bele a témába? Rühellem a "megmondomatutitahülyegyerekeknek"-típusú arcokat. Na mindegy, hagyjuk, nem ér ennyit az egész. :N

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#120785) tibcsi0407 válasza interstate76 (#120784) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ezt nem kell magadra venni, ebben a topikban így oszlanak el a napok:
Kameranap
B20 nap
Mediatek vs Qualcomm nap
Crytek nap :DDD

Ilyenkor mindenki megosztja a szubjektív véleményét az adott témával kapcsolatban, aztán a végére senki sem egyezik a másikkal.
Egyébként nekem egy LeEco Le 1s van, ha érdekel, akkor nézz szét a topikjában. 13 MPX PDAF Samsung szenzor van benne. Itt a teszt kamera része. Azóta sokat fejlődött egyébként még ehhez képest is, hála a szoftveres javításoknak.
A többivel kapcsolatban nem tudok nagyon nyilatkozni. :)

https://utdetailing.hu/

(#120786) interstate76 válasza tibcsi0407 (#120785) üzenetére


interstate76
addikt

Mindenkinek az a fontos, amit ő annak tart. Én sem mondom senkinek, hogy ne vegyen B20-as telefont, nekem se mondja senki, hogy hülye szempontok mentén keresgélek.

Over, mert sok lesz az OFF. :K

Kösz még egyszer!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#120787) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Srácok, crytek megkapta a bant a folyamatos trollkodásért, viszont az sem járja, hogy folyamatossan vele humorizáljunk Valamit valamiért... :R

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#120788) tibcsi0407 válasza WOT-H-A-C (#120787) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Bocsi, még utoljára el kellett sütnöm. Ígérem, többet nem teszem. :))

https://utdetailing.hu/

(#120789) Zeki válasza interstate76 (#120786) üzenetére


Zeki
nagyúr

A ZTE Blade S6 kamerája okés. Ha találsz még valahol.

(#120790) interstate76 válasza Zeki (#120789) üzenetére


interstate76
addikt

Megnézem, thx!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#120791) peestike válasza WOT-H-A-C (#120787) üzenetére


peestike
senior tag

Off: Trollkodni trollkodás a trollal? (bocs...) :)

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#120792) zebede válasza interstate76 (#120790) üzenetére


zebede
őstag

geekbuying, eu warehouse, spain stock, 160 dodo: [link]

(#120793) interstate76 válasza zebede (#120792) üzenetére


interstate76
addikt

+ ZolkoW, Duliee, CineDOG1, beg, GIJoe (remélem, nem hagytam ki senkit, aki válaszolt)

:R

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#120794) #18193920 válasza fila (#120781) üzenetére


#18193920
törölt tag

A THL készülékekkel nincs gond, egyedül a support teljes hiánya ami inkább problémát okoz.
Hardveresen sok készülékük megfelelne a magasabb android verzió futtatására és mégis:
THL T100 4.4.2-n van
THL T11 (hivatalosan) 4.2.2-n
THL 5000 4.4.2
THL T6 Pro szintén 4.4.2

(#120795) kymco válasza #18193920 (#120794) üzenetére


kymco
veterán

:K Teljesen egyetértek. Jó a THL, de nincs szoftverfrissítés... (írom ezt THL T200C tulajdonosaként)

www.refujvaros.hu

(#120796) zebede válasza Graphics (#120742) üzenetére


zebede
őstag

De hétfő az már május 2 :) presale meg csak ápr. 30-ig van.

Ilyenkor hogy van, még sohasem figyeltem, amikor lejár az előrendelési határidő mennyit szokott ugrani az ár?

(#120797) RVR400 válasza interstate76 (#120780) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor meg kell venni a 25e Ft-os hardverével 73e Ft-ért, ennyi. ;)
A tesztképek meg...
Ha ez már megfelelő minőség, akkor viszont nem nagyon kell variálnod szerintem, mert ezek a képek teljesen átlagosak.

[ Szerkesztve ]

(#120798) ZolkoW válasza interstate76 (#120793) üzenetére


ZolkoW
őstag

Húgom 1020 után 930-at használ, és már megbánta (a régit le kellett adnia előfizetés megszűnésével), de többször mondta, hogy szerinte az Mi4-em jobb képeket csinál. ezt nem jelenteném ki, szóval azért ez túlzás, de 1-2 korábbi csúcsmodell Android talán meg tudja szorongatni a Nokiákat. A 1020 azért eléggé eltalon, azt maximum a legújabbak, ha egyáltalán valami. persze az is tudott bizonyos helyzetekben tipikusan telefonos fotót produkálni :)

*mármint a korábbi androidos csúcsmodellek már lassan bekúsznak az 50ezres ársávba.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#120799) Sanyesz. válasza #18193920 (#120794) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A "gond" abban nyilvánul meg, hogy azonos modell (pl. THL T100s, THL 5000) különböző chipkészlettel jelent meg, emiatt úgy kell kiválogatni, ha egy ROM-ot akarsz feltenni rá. Az általad említett készülékekből az első három volt nálam, kymco által említett is.. A support hiánya jogos probléma. Van egy-két fogyóeszköz bennük. Barátom THL 5000-ben már másodszor kell hangszórót+GSM antennát cserélni, de legalább lehet kapni, pedig ez nem egy mai darab. :)

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#120800) fila válasza #18193920 (#120794) üzenetére


fila
senior tag

[/Nekem a Honor 7-re nem jött még ki az MM hivatalosan, pedig az egy csúcsmodell.S]
Mire leírtam kijelezte az új romot :C :C :C

Páromnak korábban volt Thl T5, arra egyszer jött ki frissítés, de ő nem is hiányolja ezeket...

[ Szerkesztve ]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.