Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121702) fezsoo válasza #45553408 (#121701) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Nem semmi teló. De ez momentán nem fér bele a keretbe! :(

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#121704) Gaborka30 válasza GIJoe (#121694) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszi mindenkinek :)
Valóban nem számít a 4 mag :)
Valami hasonlókban gondolkodtam eddig is, de nagyon azért nem szeretnék vackot venni, ezért kérdezősködtem :)

(#121705) zebede válasza Gaborka30 (#121693) üzenetére


zebede
őstag

2 giga RAM és 16 giga ROM olcsóság nem jó nekik, itthoni garival?

27k a Doogee x5 pro, 30k a Doogee x6 pro. [link]

(#121706) MonRo válasza monti0222w (#121688) üzenetére


MonRo
tag

+1
Fülesem van, kiváló termék.

(#121707) citkar válasza F.B.I. (#121684) üzenetére


citkar
addikt

Nem tudom a cellux jó-e, nem-e marad rajta vmi ragacs, ami nem előnyös, bár nem valószínű.
Lehet csak nem volt szerencséd, arra akartam kilyukadni, hogy én is elég béna vagyok, buborék szokott maradni, de mégis stabilan ráragad a kijelzőre.
Az utóbbi fóliákhoz adtak spéci tisztítókendőt, egy nedveset és egy szárazat. Amelyikhez nem adtak régebben ott monitortisztító folyadékkal kezeltem előtte. De a gyári fólia levételét követően azonnal tettem fel az újat.

[ Szerkesztve ]

(#121708) beencee válasza beencee (#121690) üzenetére


beencee
senior tag

Pontosítanék:
- dual simes
- hölgynek való, tehát tepsi nem szükséges
- nettó 30k az árplafon
- itthon, számlával megvásárolható

(#121709) Zeki válasza beencee (#121708) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd meg a Huawei telefonokat. Az Auchanban ki vannak állítva. Garis, számlás, hazai.

(#121710) b0bcat válasza Zeki (#121709) üzenetére


b0bcat
addikt

Ár-érték arány... :U De ha ragaszkodik valaki az itthoni garihoz, akkor nincs nagy választék. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#121711) Joeker67 válasza beencee (#121708) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Olvass néhány kommenttel feljebb, szerintem azok neked is jók lennének, más, ahogyan a többiek írták nagyon nincs.

[ Szerkesztve ]

(#121712) zebede


zebede
őstag

Van már valakinek legalább úton a megrendelt Vernee Thor?

(#121713) detroitrw válasza zebede (#121712) üzenetére


detroitrw
addikt

Az enyemet csutortokon inditottak hollandiabol :B
< 2 het mire ideer :P

(#121714) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

A Oukitel k4000pro már az országba megérkezett :C
Jövő héten nálam lesz,kíváncsi vagyok,milyen.

[ Szerkesztve ]

(#121715) viktorhu válasza zebede (#121705) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez itthoni gari volna?

EU Stock s.r.o. | Záhradnícka 10.
945 01 Komárno | DIČ: 2023136665

(#121716) gagyilovag válasza beencee (#121708) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Leagoo keress rá,forgalmazzák itthon is,és jó kis cucc,van választék,színben tudásban,méretben bőven.

vagy
Doogee x5 PRO fehérben,számlásan garival 26-27000ft

[ Szerkesztve ]

(#121717) tahepa válasza viktorhu (#121715) üzenetére


tahepa
senior tag

"...A hibásnak vélt terméket és a hibabejelentő lapot kitöltve az alábbi címre kérjük visszajuttatni:

WayteQ Europe Kft.
Budapest
Gubacsi út 6.
1097 "

ASZF

[ Szerkesztve ]

(#121718) zebede válasza viktorhu (#121715) üzenetére


zebede
őstag

Idézet a GY.I.K-ből:

A szerviz is Szlovákiában található? Oda kell kiküldenem a hibás terméket?

Vásárlóink kényelme érdekében magyarországi szervizzel rendelkezünk, így nem kell a hibás terméket külföldre küldeni. A garanciális ügyintézés így gyorsabban, és kényelmesebben elvégezhető.

Hol található a magyarországi szerviz, elérhetősége?

Magyarországi szervizpartnerünk a WayteQ Europe Kft.,/I]

A pontos címet pedig előttem leírták.

[ Szerkesztve ]

(#121719) citkar válasza viktorhu (#121715) üzenetére


citkar
addikt

Én egy Eustocknál vásárolt akciókamerát vittem szervizbe a WayteQ Europe Kft. Ceglédi út 1-3 1107 Budapest címre, a garanciapapíron ez szerepelt. Bár eddig sok jó tapasztalatom nem volt :/

(#121720) zebede

"De egy kínába visszaküldős garinál csak jobb lehet."

Minden kínai szervizzel vegyesek a tapasztalatok és általában a rosszakat írják le az emberek.
Személy szerint nekem a kínaival jók (prémium garit leszámítva jobbak, mint a hazaiak).

[ Szerkesztve ]

(#121720) zebede válasza citkar (#121719) üzenetére


zebede
őstag

Minden hazai szervizzel vegyesek a tapasztalatok és általában a rosszakat írják le az emberek.
De egy kínába visszaküldős garinál csak jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#121721) EG0


EG0
aktív tag

Totál off, de nekem személyes tapasztalatok alapján kezd elegem lenni az olyan női igényekből, hogy
"- legyen márkás ne valami szar, szóval ne hívják pl. Kutyuskának
- legyen rendes magyar számla meg garancia, olyan bolttal ahova vissza tudom vinni
vagy ne menjen már tönkre 1-2 év alatt biztosan
- legyen jó a kamerája, mert sokat fotóznék vele
- esetleg jó lenne dual SIM
- ne legyen lassú, meg csúnya kijelzője, meg nagy legyen a háttértár (jó, itt a "memória" szót használják)
- külsőre legyen szép, lehetőleg fémes, olyan iPhone-os vagy Galaxy-s.
- van rá 30e Forintom, de nagyon max. lehet 40e is"

Én meg csak hallgatom, hogy b*zmeg, válassz, az első 6-ból melyik 3 tulajdonság kell!
Vagy kezdj el még gyűjteni egy 2-3-szoros szorzóig...

(#121722) csubuka válasza citkar (#121719) üzenetére


csubuka
addikt

Nekem gond nélkül cseréltek már telefont javítás helyett, ha szépen, normálisan kommunikálod a bajodat, akkor igen segítőkészek is tudnak lenni (még pandáséknál is, TD is okés volt...). *Itthon már volt olyan szégyen, hogy konkrétan elvesztették a terméket és ezért adták vissza a pénzt...

[ Szerkesztve ]

(#121723) b0bcat válasza EG0 (#121721) üzenetére


b0bcat
addikt

+1

Sokszor nagyon magasak az igények az anyagi kerethez képest. :U

Talán azt gondolják többen, hogy a kínai telefon az valami olyan csoda dolog, ami ugyanazt tudja, mint a márkás, csak sokkal olcsóbban. Pedig ez így többnyire nem igaz. :( Aki kínai készüléket vesz, az mindig valamiféle kompromisszumot köt. (Legalább azt, hogy pusztán egy márkanévért nem fizet többletet.)

Rengetegszer le lett már írva: jó kamerás kínai telefon az alacsonyabb árszegmensben nincs. Sőt, a drágábbak között is ritka. Aki jó képeket szeretne lőni, annak a zsebébe kell nyúlnia. A kamerától eltekintve azonban jó ár-érték arányú ajánlatokat lehet találni a kínai kínálatban. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#121724) viktorhu válasza EG0 (#121721) üzenetére


viktorhu
veterán

A doogee a kínai-angol átírás bizonytalansága miatt néz ki furán, de a kutyához semmi köze, a doogee szerint dúzsí-nak kell ejteni. A jelentése meg itt: http://www.doogee.cc/article.php?AId=4

Ott van a Chuwi, ami elvileg a csí-nek akar egy másik átírása lenni, ami meg már a magyar köznyelvbe is kezd átjönni :)

Aztán ugyanez az Elephone-nal is, nekik viszont még a logójuk is elefánt (a két egymással szembeforduló E a két füle, középen az L az orrmánya), és nem tudom, hogy mitől rosszabb név, mint ha almának vagy három csillagnak (Sam Sung) neveznék mondjuk. Ők szándékosan játszottak a névvel, még Elephone Trunk néven is adtak ki telefont (trunk = orrmány).

Szerintem ha valaki ezen áll le rugózni, annak örüljünk, hogy hamar megismertük a színvonalát, és nem kell feleslegesen további energiákat fordítanunk az illető megismerésére :)

(#121725) laychi


laychi
veterán

Sziasztok.

Eljött a telefonrendelés ideje,visszavittem a telóm,ami volt,csere,javítás nem játszott az üzlet részéről,így visszakaptam a 200 Euro-t szerencsére :D

Melyik eu warehouse-ból érdemes rendelni németországba,ami olcsó,bő választék áll rendelkezésre,gyors a kiszállítás?

Szerk.: Xiaomi redmi note 3 pro a kiszemelt továbbra is,de ha árában,kis ráfizetéssel van jobb választás,akár heliox20-25-ös chipekkel szerelt telefonok,azokat is várom.

Továbbra is szempont:
- jó akkuidő
- 5-5,5 inch
- gorillaglass
- jó gps
- 3-4gb ram
- min. 16-32GB belső tárhely
- pörgős soc(cpu-gpu egyaránt)+rendszer
- jó minőségű fénykép videó készítés,selfi kamerára is értve(asszony szereti lopkodni a telót ilyen célra :D )
- jó beszédmikrofon,hangszóró,kihangosításnál is legyen kellőképpen hangos(zajos munkahely) - messenger,egyéb internetes alapú telefonálásnál/videóbeszélgetésnél is legyen jó hangereje.

[ Szerkesztve ]

(#121726) viktorhu válasza laychi (#121725) üzenetére


viktorhu
veterán

Biztos fogsz tippeket kapni, pl. ott az Efox.de, ami a német piacra szakosodott verziója a coolicool-nak, viszont szerintem nézz rá az amazon.de-re is, mert egész más a színvonal, mint amit a kínai webáruházak tudnak, és ott is megvan mindenféle kínai telefon.

(#121727) Graphics válasza viktorhu (#121724) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

elephone logoja egy meresz lopas...E betu.. keress ra
...szep story az elefantos is, meghato meg minden. De lopas ...

A nevuk is , hisz a Lephone a Lenovo telefonok neve volt egy idoben. Erre jatszik ra a ceg..

Ugyanilyrn az Umi logoja is....regi Xiaomi Mi logo, uj pedig Vaio kopp...

A
Szar cegek...ha nincs kreativjuk... nem varok toluk semmi

Bocsi , de neked lehet nem fontos. De masokat ne minosits amiatt, mert ilyen cegek leteznek es nem tetszik vkinek...

Kedvencem az ulefone... ugyanaz a betutipus mINt a Nemreg levaltott Lenovo logo.. 2perc volt photoshopban nekem....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#121728) svgyula válasza EG0 (#121721) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A fehér színt kihagytad :D
(#121727) Duliee
Akkor Lenovo részéról pedig a "ZUK" a lopás mert az pedig lengyel autó márkanév ez meg nekem nem tetszik :P

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#121729) #79335424


#79335424
törölt tag

Ezek után már tényleg kíváncsi lennék arra, hogy mit jelenthet a Zopo (mármint eredetileg :) ).

(#121730) viktorhu válasza Graphics (#121727) üzenetére


viktorhu
veterán

Most ezért kár volt századszorra bekopizni a mi és az elephone logó összehasonlítását, ilyet már mindenki látott eleget, csak a két fület meg az orrmányt nem sikerült felismerni, ami a másolással együtt is kreatívvá teszi a dolgot. Amúgy meg minden másolás a telefonokban, egy cég kitalál valamit, és mindenki más átveszi a pinch-to-zoom-tól a selfie kamerán és a lekerekített szélű kijelzőn keresztül most éppen az ujjlenyomat-olvasóig.

A Lephone meg nem volt közismert, semmi értelme utánozni, szerintem sima telephone - elephone szójáték, ami a kínaiak angol szintjét ismerve szerintem inkább aranyos mint bántó :)

[ Szerkesztve ]

(#121731) Graphics válasza viktorhu (#121730) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kreatívvá? A Lopás nem túl kreatív tevékenység.

Ez minden csak nem az... Ne haragudj meg, de 2 perc az egész művelet ezt megalkotni / kb öcsém is megcsinálja... /, A készülékeik is így készülnek akkor... ?

Jelenleg nagyon nem találok olyan kínai gyártót, ami a B vonalon kreatív lenne... Összelopkodnak mindenhonnan... Más gyártók farvizén akarnak előretörni...

Lehet védelmezni őket... De az Elephone számomra a legnagyobb nulla ezen a téren... Rosszul kezdték, ez van...

Ormány még mindig!

A Lephone neked lehet nem volt közismert... De Kínában réges rég az volt, mielőtt ez a hitvány Elephone banda létrejött volna.. Szóval hogy mi ismert és mi nem... Azt azért ne innen magyarisztánból döntsük már el :)

De felőlem mindenki azt vesz amit akar, én ezt a B brandes hokit nem erőltetem :) Aranyos biztos :D

Tudod egy cég ha létrejön, terveznek egy arculatot a cégnek... De ezek nem képesek önálló gondolatokkal előállni.. És ez a készülékeknél is visszajön... Olyat válogatnak ami már a piacon egy ismert márkára hasonlít. Kínában ez aranyos, biztos... Ott más a mentalitás. Csak ciki.

Na halihó , kár erre több szót pazarolni, ami egyértelmű az egyértelmű :)

szerk.: Az LG logója elég régóta piacon van , számomra nem annyira érdekfeszítő jelenség az, hogy másolat vagy sem, szerintem nem..

De mondom, részemről lezárva, védelmezd nyugodtan az ilyen másolócégeket :) Hali :)

Tedd off-ba ,mert nem tartozik a témához

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#121732) tibcsi0407 válasza laychi (#121725) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nemsokára írok egy beszámolót a LeEco Le2 Pro-ról, az is illik a leírásodba.
Olcsóbban van a Le2, aminek 1 GB-al kevesebb a memóriája, meg a kamera kisebb. Minden másban egyeznek.

https://utdetailing.hu/

(#121733) viktorhu válasza Graphics (#121731) üzenetére


viktorhu
veterán

A kreativitás az ötlet, nem az, hogy hány percig tart photoshopban lemásolni. Lehet az alapján is telefont választani, egyszerűbb is sokkal, csak ki kell gyűjteni a logókat, és stopper indul. Az LG logó hány másodperc?

(#121734) viktorhu válasza Graphics (#121731) üzenetére


viktorhu
veterán

Az elephone piacának totál mindegy, hogy Kínában mi ismert, B20-as telefonokat csinálnak, max korlátozott td spektrummal, szóval alapvetően európai piacra dolgoznak.

(#121735) Graphics válasza viktorhu (#121734) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tedd off-ba, nem tartozik a témához.

Örülök, hogy lelkes híve vagy ennek a szitaművek Corporation-nek. :R

@Somatom: Részemről a hozzáállás kérdéses, ha futja rendes készülékre / habár kérdéses / akkor a külsőségek is pont ennyire fontosak lehetnek /lehetnének :)

Na mai offot is kimaxoltuk :D jöhetnek a telefonok

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#121736) #79335424 válasza Graphics (#121735) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem legyen az ügyvédek problémája, hogy ki, kitől, mit lop! Engem, mint felhasználót ez mennyiben érint?

(#121737) laychi válasza tibcsi0407 (#121732) üzenetére


laychi
veterán

Már kézben van a készülék?

Esetleg a leírást megelőzően tudnál küldeni egy két benchmark eredményt(antutu,geekbenc,stb...) illetve kamerafotót,hogy milyen. Meg esetleg leírhatnád a hangszóró,kamera minőséget,videó is érdekelne,nem csak fotó.(legalább lenne egy vázlatod)

GPS érdekelne még,kapcsolódás gyorsasága,jelerősség :)

Egyébként milyen színekben kapni?

(#121738) Outlander válasza laychi (#121737) üzenetére


Outlander
őstag

Tehát a leírás előtt szeretnél kérni egy leírást? :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#121739) laychi válasza Outlander (#121738) üzenetére


laychi
veterán

Nem,csak egy vázlatot,ahogy írtam is :D

(#121740) tibcsi0407 válasza laychi (#121737) üzenetére


tibcsi0407
félisten

1 héten belül lesz teszt, addig még az első benyomásokat meg kell tapasztalnom.
Egy Antutu screenshot van, amit korábban posztoltam.

https://utdetailing.hu/

(#121741) laychi válasza tibcsi0407 (#121740) üzenetére


laychi
veterán

olyan screenshot is van,ami a 3d,ram,stb score-t is tartalmazza az összpontszámon kívül?

sorry,csak minél előbb intézni kellene valamit :S

[ Szerkesztve ]

(#121742) monti0222w válasza tibcsi0407 (#121740) üzenetére


monti0222w
addikt

Ez a X20 verzió, nem pedig a X25-s, vagy rosszul tudom? :)

(#121743) tibcsi0407 válasza laychi (#121741) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Majd az csak a tesztben. :)

Minto0222w

Ez az X20-as Pro. Az X25 meg nem kapható. A Meizu használhatja meg csak egy bizonyos időpontig.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#121744) Roli5 válasza viktorhu (#121734) üzenetére


Roli5
tag

Én baromira szeretem az Elephone készülékem. Jelen pillanatban egy M2-t. Sokkal minőségibb, mint a híres (számomra rémhíres) Xperia, IPhone, Samsung bizonyos típusai. Lehet köpködni, de nem képről ítéljük már el az Umit, Elephonet és társait.
Esetleg a Vaio levédette a betű típusát? Á, dehogy. Hát akkor milyen lopásról is beszélünk? Legalább kitaláltak maguknak egy logót, nem mint a többi általad preferált márka. És náluk legalább nem a wellness szállodák előtt álló szépfiúk és miss picsák felmatricázott autóit és szaunázását fizetem ki, hanem a kis ferdeszemű munkáját.
Ez az én véleményem.

(#121745) #79335424 válasza Graphics (#121735) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem futná, ha lenne olyan készülék, de nincs. Az viszont egyáltalán nem érdekel, hogy mi van ráírva, az meg pláne nem, hogy hogyan van kanyarítva a logo. Azért vettem, hogy használjam, nem azért, hogy mutogassam. Kap egy szilikonos flip tokot, és soha többet nem látszik a felirat, vagy a logo. Marad a lényeg, a használati élmény.

(#121746) Graphics válasza #79335424 (#121745) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem ertjuk egymást, de persze ez nem gond.

Nem azon van a hangsúly, hogy látom a logót vagy sem.

De mindent leírtam már. Az, hogy a logó tervezése ennyire nulla ráfordítással készül, úgy érzem, hogy a készülékeken is visszaüt.. és volt már rá példa.

Osszefugges nincs, de ha valaki akar vmit a piacon... ne legyen ennyire lusta.

Szerkesztés. Semmi pozitívat nem látok benne. Ha erre nincs pénz mire van? Szitaznak, amiktől beszéltünk csak levesznek a szalagrol egy terméket, és kész.

Tudod Te is, hogy gyártó partnerek vannak. A fejlesztés nem az márkák sara...Nem nevezem még azokat se, akik sok szart csinálnak, vagy presale megoldással indulnak egy egy szériával...

Ez az én véleményem . sajnálom :D

@Roli5: Nem tudsz elvonatkoztatni a márkától , hisz használod, így ne vitazzunk róla. Legyen igazad.Az még hogy a többiek nem találtak ki semmit... hát oké :) Nem szeretném tovább folytatni

:R

Részemről a téma lezárva, bocsánat ha egyik másik markakedvelő lelkébe gázoltam.

Sajnos felreertjuk néha egymást, ez van. De így kerek a világ.

Most jó pár napra torlom a topicot az előzményekről, mert kezd elegem lenni sajnos. Mindenkinek további jó forumozast.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#121747) Roli5 válasza Roli5 (#121744) üzenetére


Roli5
tag

Bocs viktorhu, nyilván nem Rád értettem az 'általad preferált márkákat'.

[ Szerkesztve ]

(#121748) #79335424 válasza Graphics (#121746) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagy, azt sugallja, hogy nem a csicsamicsára pazarolták a fejlesztési keretet. Ez sztem pozitív üzenet. Csak nézőpont kérdése.

(#121749) RVR400 válasza #79335424 (#121748) üzenetére


RVR400
veterán

Hanem egy nagyobb fenekű hajóra, hogy minél több tizenéves gyárthasson rajta dzsunkafont... Ennyit a nézőpontokról.

(#121750) #79335424 válasza RVR400 (#121749) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az, hogy egy cég egyedi design -t tud teremteni, még nem jelenti azt, hogy telót is tud gyártani. Épp jó példa a korábban említett Sony, ami a telóeladások alapján a futottak még kategóriában kocog. Akkor miért ne lehetne reális ennek a fordítottja, azaz, hogy nuku egyediség, csak a technika?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.