Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103051) WOT-H-A-C válasza Yag (#103050) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem tudtam teljessen átnézni de szerintem jobban jársz ha keresel rívjút rólavagy jútyúb videót.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#103052) pècsimunkás válasza gipsztigris (#103046) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Meg több zp700- nál akkumlátor problèmák - nálam is , de nálam volt egy kis USB csatlakozós problèma is . Amúgy nem lett volna rossz telefon . Kb fèl èvig lehetett normálisan használni , utánna jöttek elő sokaknál a problèmák. Ha a Zoponál ez előfordulhat , akkor milyen telefonokat kèszìthetnek a másod - harmad vonalbeliek ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#103053) KTU válasza pècsimunkás (#103052) üzenetére


KTU
addikt

akkor milyen telefonokat kèszìthetnek a másod - harmad vonalbeliek

Miért a ZOPO az 1.-be van? :U ;] :DDD

Amúgy meg,
Volt ZOPO-m több is, és működnek most is rendesen.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#103054) aytukabozs válasza Yag (#103050) üzenetére


aytukabozs
addikt

Abban a leírásban nincs róla szó,
De nem is kellett volna olyan messzire menned. :D

"A telefon elejének felső része ad otthon a beszédhangszórónak, az előlapi kamerának, a szenzoroknak és a fehérben világító értesítő lednek. " (Mobilarena/Legendd | 2014-06-03 11:10)

Ja? És nem sértés ám a kattintható link se' :P

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#103055) zolipapa66


zolipapa66
tag

Na lesz még egy ocsóóóság TCL ONO

100 $

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#103056) Indy1 válasza atee_13 (#103004) üzenetére


Indy1
tag

Megrendeltem

(#103057) pècsimunkás válasza KTU (#103053) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Jó nem az èlvonal a Zopo , de nem is Ulefone , Cubot , Elephone , Star , stb , stb.
Legalább is èn nem tartom annak .
Inkább a JiaYu , THL szintünek mondanám . Ami nem rossz .
Persze ez csak az èn szerèny vèlemènyem ...

Amúgy ha jól emlèkszem neked is volt zp700 - ad ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#103058) aytukabozs válasza zolipapa66 (#103055) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hmm jól hangzik.
De azt azért ne felejtsük hogy a webshopokba kerülve azért vagy 20%-kal magasabb árra számíthatunk...

(#103057) sky11

Ulefone=Star ;)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#103059) pècsimunkás válasza aytukabozs (#103058) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Tudom, csak a gyártók közti nìvóra akartam rávilagìtani . Most hirtelen ezek , ès ìgy jutottak eszembe .

A TCL meg , ha itt van 40-45 körül , mèg bomba áron lesz akkor is ! Szvsz

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#103060) Mercutio_ válasza aleister (#103049) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nem kapsz választ esetleg írd be a droid mélyvíz topicba.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#103061) dokee78


dokee78
félisten

Köszönöm a segítséget,azt hiszem nem vagyok még kész egy kínai csodára.
Túl aggódós vagyok,majd legközelebb.

(#103062) aytukabozs válasza dokee78 (#103061) üzenetére


aytukabozs
addikt

:D :))

(amúgy szvsz csak 1 dolgot kellene tenned, megmásfélszerezni a büdzsét,
azon az áron már nagyobb gyártók, kevésbé kompromisszumigényes készülékei is szóba jönnek.
Az aggódás valahol természetes, de ha kicsit beleolvasol az itthon kapható sláger brandek topicjaiba akkor rájösz hogy felesleges, mert ezek is meghibásodnak és sok esetben a garanciális ügyintézés leagalább annyira idegtépő mint kínába küldeni a cájgot..(nem beázott készülék garanciából kizárása beázásra hivatkozva, több hónapos szervizelések, stb...))

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#103063) zero977


zero977
tag

ltelt az 1 év ideje lecserélni az Elephone P8-at.
Nem tudom most éppen mi a tuti az 5" col feletti 2GB RAM-os, de 225 dollár alatti" kategóriában, de ezeket írtam fel magamnak:
-Lenovo Lemo K3 Note
-Lenovo Golden Warrior S8 A7600
-MEIZU M1 NOTE
-INEW L1
-Ulefone Be Touch

Van ezenkívül ajánlott, vagy innen melyik az?

(#103064) aytukabozs válasza zero977 (#103063) üzenetére


aytukabozs
addikt

S8-at, L1-et én ejteném az 'elavult' soc miatt,
ulefone-t a brand miatt...

szerk.
jahogy ez az s8 nem az az s8 :D
(ilyenkor nyer értelmet ha linket is kap az ember :P)

TCL ből van még 1 sajnos nem túl felkapott, de pofás modell az M2U

sajnos nincs notiledje és gombvilágítása,
és ami miatt nem vettem még meg nincs 4PDA, XDA és Logoutos threadje sem :/

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#103065) pècsimunkás válasza aytukabozs (#103064) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Tènyleg pofás ez a TCL . Mondjuk nálam a noti LED hiánya , telefonvásárlásnál kizáró ok .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#103066) aytukabozs válasza pècsimunkás (#103065) üzenetére


aytukabozs
addikt

mmgen, sajnos nálam is erős negatív tényező...
nem értem egy gyártó mért hasal el ilyen féldolláros tételen...
mert amúgy kb azt tudja amire szükségem van :/

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#103067) RBJ


RBJ
addikt

5" ról 4.7" váltani nagy visszalépés lenne? vizuálisan nem tudom elképzelni, hogy mennyi a különbség. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#103068) Viktor0610 válasza RBJ (#103067) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem is lehet elképzelni, mert pl. sok Sony készülék hatttttalmaaaaas házban van, míg pl. az LG a készülékeit jellemzően jó kijelző/előlap százalék aránnyal készíti. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#103069) aleister válasza Mercutio_ (#103060) üzenetére


aleister
veterán

Köszi!
Beírtam.

Bár több mint valószínű, hogy az xposed+gravityBox okozza. Ezek viszont kellenek a hülye 2. SIM slot üres hibaüzenet miatt. :W

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#103070) need


need
addikt

Sziasztok..

kissé járatlan vagyok a témában...

azaszionynak dual simes a telefon készüléke..

az elsőbe Voda a másodikba Telenor van téve
ha a Vodát használja és arról inditja a hivást és persze beszélget is.. és hívják a Telenorron akkor olyan mint ha ki lenne kapcsolva..konkrétan pillanatnyilag nem kapcsolható..
nem lehet beállítani valahol hogy hívás várakoztatás vagy valamit..vagy a telefon jelezze hogy kereték a másik hálózaton..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#103071) WOT-H-A-C válasza need (#103070) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

dualstandby telefonja van a prodnak , 2 lehetősége van:

1. átirányít
2. veztek egy dual aktív készüléket

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#103072) need válasza WOT-H-A-C (#103071) üzenetére


need
addikt

köszi... ;)

na most akkor a Vodát a Telenorra a Telenort a Vodára irányítsam át..?!
ha igen azt hol találom meg..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#103073) atee_13


atee_13
őstag

Előre is bocs ha rossz a topik. SOS ben kellene fénymásolni 2 oldalt, de már nem tudok elmenni sehová. Van valami app amivel lefényképezem és úgy oldja meg a képet, hogy jó legyen fénymásolatnak? Itthon sajna csak nyomtató van.

(#103074) Bendegúz98 válasza Indy1 (#103056) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Vagy bátor voltál, vagy vakmerő. Sok sikert :K

(#103075) aytukabozs válasza atee_13 (#103073) üzenetére


aytukabozs
addikt

Camscanner pl. (De sok hasonló van)
Pdf-et csinál, aztán azt ki tudod nyomtatni...

(Az alján lesz egy kis *created by camscanner* 'pecsét' ha az ingyenes verziót használod...

(#103072) need

Valamennyire telefonfüggő, de jellemzően a tárcsázóból menü gombbal érhető el (hacsak nem 4.0 előtti a rom.)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#103076) Yag válasza aytukabozs (#103054) üzenetére


Yag
tag

Én kérek elnézést, hogy nem tudtam kifejteni a kérdést, de most hogy asztali PC-ről írok, talán jobban meg tudom tenni pár mondat erejéig. Mivel tegnap mobilról böngésztem és néztem még a fórumot is nem volt lehetőségem a szerkesztő felületen a link beszúrására, persze így most utólag hogy szóvá tetted a link meglétét vagy nem meglétét való igaz beírhattam volna manuálisan is a [URL = http ://] [ /URL ] de mivel nem használom napi szinten így ha egy perjelet is rossz helyre teszek sem lenne linkelt hivatkozásom így inkább csak natúrba tudtam betenni.
A jelzőfény tényét azért kérdeztem, mert ha már ráleltem erre az összehasonlítós oldalra amit szerencsére itt találtam, gondoltam az egyik összehasonlítási alapm a hivós-jelzőfény meglétét vagy hiányát is bele tudnám venni. Már ha ez a compare oldal ezt taglalja egyáltalán. Mivel erről a telefonról biztosan tudom, hogy van előlapi értesítő ledje, így gondoltam ha meglelem azt a sort ami ezt írja akkor az összes többi telefonról is megtudom, hogy van vagy sincs rajta értesítő led. Tudom hogy ez nem egetrengető kérdés de ha már egy kritérium tud lenni és választást megkönnyítő kérdés vagy tény akkor figyelembe venném. Kár hogy az ilyen részletes specifikációs oldal nem tér ki erre és arra, hogy esetleg ablakos flip-tokkal használható-e. Na ez már aztán gondolom végképp nagyon szubjektív választási vagy döntési kérdés, de számomra még ez is számíthat egy telefon kiválasztásánál ... azért köszönöm. :R

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#103077) atee_13 válasza aytukabozs (#103075) üzenetére


atee_13
őstag

köszi a segítséget

(#103078) KTU válasza aytukabozs (#103075) üzenetére


KTU
addikt

Épp most kereste ilyesmit, ami eddig úgy néz ki bevált Scanbot - PDF Document Scanner
Nagyon jól körbevágja, "kihúzza",és automatizálni lehet, hogy melyik felhőbe küldje a PDF-eket.
Több darabot is összefűz, egyszerűen használható.

(#103077) atee_13: ha még itt vagy neked is szól!

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#103079) aytukabozs válasza Yag (#103076) üzenetére


aytukabozs
addikt

Használd a szerkesztőben (is) az asztali nézetet.
Így mikor linkelni akarsz csak kijelölöd a szöveget amibe a hivatkozást akarod rakni, lent rányomsz a link gombra, a felugróba beilleszted a linket, és voila... Megy mobilról is ;)

Lehet hogy csak én vagyok ilyen szervilis barom, de úgy vagyok vele hogy ha én mobilról vagyok, akkor feltételezem más felhasználók is. És nem érezném fairnek hogy 1 felhasználó (én) miatt több felhasználónak kelljen + energiákat mozgatni (kimásol, beilleszt, jaj de nagy meló :P)...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#103080) atee_13 válasza KTU (#103078) üzenetére


atee_13
őstag

Köszi ezt is megnézem!

(#103081) Yag válasza aytukabozs (#103079) üzenetére


Yag
tag

Asztali nézet ... hm. Valóban lehetne benne szerkeszteni cserébe a hsz-eket csúszgálhatom jobbra-balra. Ettől eltekintve megértelek ha tökéletességre törekszel ami a hsz-ekben elhelyezett hivatkozások 100%át jelenti. Lehet hogy csak én vagyok "laza" ebben a kérdésben, de ha olykor, véletlenül pár hsz-ben csak passzívan jelenik meg a link se lenne akkora baj lévén, hogy asztali PC-ről nem olyan bonyolult művelet kimásolni és beilleszteni mint url-t. Ettől eltekintve úgy látom még is. Természetesen a jövőben törekszem majd, hogy az általad preferált linkek a megfelelő minőségben kerüljenek be a topicba. Előre is elnézést kérek majd mindettől függetlenül, de ha úgy látom hogy a műveleti bonyolultság nem áll arányban a beillesztendő link munkaigényével akkor továbbra is statikusan használjam a beillesztéseket. Nem miattad, de talán megérted, hogy lehetnek olyan helyzetek amikor mobilról nem sok idő van arra, hogy piszmogjunk egy belinkeléssel. Ettől talán nem érzem úgy ha mobilról fórumozok akkor diszkrimnatíve minden műveletet úgy kell csinálnom mintha teljesértékű pc-ről fórumoznék.

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#103082) KTU válasza Yag (#103081) üzenetére


KTU
addikt

Én mikor tabletről vagyok, meg se nyitom az így bedobott címeket,
Mert az nem link :U

Most visszanéztem mi is volt,
Ezt se néztem meg :DDD

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#103083) aytukabozs válasza Yag (#103081) üzenetére


aytukabozs
addikt

Na ja, értékítélet kérdése.
Az én kényelmem a fontosabb, vagy a többi fórumozóé. :)

Nem vagyok itt senki amúgy, csak ajánlottam egy hozzáállást és ennyi.
Elolvastad, felfogtad, hogy alkalmazod-e az egyedül rajtad áll.

No de ugorgyunk... :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#103084) body007 válasza aytukabozs (#103079) üzenetére


body007
addikt

Én csak kijelölöm a sort és középső gombbal beillesztem. Van a linux-nak haszna is :P

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#103085) b0bcat válasza pècsimunkás (#103052) üzenetére


b0bcat
addikt

A feleségem használ egy ZP700-at bő egy éve. Az első akku aránylag hamar tönkrement, de a Mobilamb-ról rendelt második jól működik. A nejem jól elvan vele, de nekem semmivel nem érződik magasabb kategóriának, mint pl. a Cubot. Csak árban erősebb. :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#103087) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Üdv!

Blackview Breeze V2-ről van valakinek tapasztalata?

(#103088) b0bcat válasza #45553408 (#103086) üzenetére


b0bcat
addikt

Az én nejem is kijelentette, hogy csak legalább ilyen jóra hajlandó cserélni. :K Nehéz ügy, mert legfeljebb 4,7 colos telefon kellene neki, de kikötése a jó kamera. :U

Matthew: Most merengek, hogy vennék egy ilyen V2-t a nagyobbik lányomnak. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#103089) #79335424 válasza Yag (#103081) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én kb. két éve nem használok PC -t, csak ARM Androidos eszközöket és semmilyen problémát sem okoz a linkelés. Azt is lehet egyszerűsíteni egy jó böngészővel, meg egy vágólap kezelővel. Én a Clipper+ -t használom és ha a behívások számát nézzük, akkor a legtöbbet használt alkalmazásom. Nagy segítség, nem véletlenül van 4,8 -as értékelése. Persze, nem kötelező linkelni, csak bele kell kalkulálnod, hogy nem KTU az egyetlen, aki csípőből ugorja az ilyeneket. Mivel Te kérsz/kérdezel, ezért tulképp saját magaddal szúrsz ki.

Az értesítőledet nem lehet pótolni, de alternatív eszközökkel (pl. NoLed, vaku, BLN) a funkció többnyire helyettesíthető. Sztem az a legfontosabb, hogy root legyen, mert kellő jogosultsággal sok hiba, vagy hiányosság orvosolható. Az enyémen van értesítőled, csak a működtetése sztem el lett k..va. Ezért felülbíráltam és most már úgy jelez, ahogy én akarom. A tokhoz alkalmazkodás is csak egy szoftver. Ha nem tetszik amit csinál, akkor root joggal azt is felülbírálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#103090) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!
Kineztem magamnak a oneplus one 64Gb os verziojat ami kb. 110-120 ezer forint.
S gondom az hogy ez a telefon egy simes.
Van alternativa ket simes teloba ami arban ugyanott van es hardveresen is tud annyit mint egy oneplus one telo???

(#103091) gipsztigris válasza pusi1981 (#103090) üzenetére


gipsztigris
addikt

Talán a Honor6-os.....de csak talán!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#103092) synar válasza pusi1981 (#103090) üzenetére


synar
őstag

A Meizu MX4 32GB-ot akartam írni, utána láttam hogy az egy sim-es, bár van az is belőle, ha igaz.

[ Szerkesztve ]

(#103093) buca84 válasza synar (#103092) üzenetére


buca84
őstag

Amit linkeltél az is 1 SIM-es.

(#103094) synar válasza buca84 (#103093) üzenetére


synar
őstag

Épp mos akartam javítani, bocs elnéztem: a dual 4G tévesztett meg.
4G: TD/FDD LTE 1800/1900/2100/2300/2600MHz, persze a 800MHz nics is benne. Sorry, amúgy nem lenne rossz. Miért nem készít már valaki egy tökéletes telefont? :) Legózzunk már össze egyet magunknak.

[ Szerkesztve ]

(#103095) akos727


akos727
senior tag

Mi a best buy mostanaban 100 euro alatt? Illetve van olcsobb 64 bites cpu-val, ami megerne?

(#103096) matthew95(2) válasza b0bcat (#103088) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

Na akkor jó. A GPS-ek hogyan szoktak működni ezekben a kínai csodákban. Mert nekem az egyik kikötés az lenne, hogy az tökéletes legyen.

(#103097) beg válasza matthew95(2) (#103096) üzenetére


beg
veterán

MT67xx a korábbi kétkedőket is meggyőzi, snapi általában jó. Nagyban függ a készüléktől, gyártótól, alkalmazott technikától. Úgy általánosában nem lehet kijelenteni, hogy tökéletes vagy sem.

(Ahogy ez elő is fordul más kínai csodánál, samu, sanyi és a többiek estében is tapasztaltam gatya gps-t)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#103098) Yag válasza #79335424 (#103089) üzenetére


Yag
tag

Köszönöm, ebből a hsz-ből sokat tanultam. Bevallom eddig feltételesen kezeltem a rootolásos lehetőségeket. Abból indúltam ki, hogy ami a gyárból kijön mitől ne lenne jó? Hát az előbb két mondatban rávilágítottál arra amit eddig nem vettem figyelembe. Ha újonnan is jön ki a gyárból se biztos hogy jó. Értem, köszönöm.
A kérdés további kérdést merít fel bennem. Ha root- joggal lehet az értesítő ledet úgymond aktiválni, honnan szerezhetek adatot, hogy mely típusokban van egyáltalán értesítő led ami ha nem is megy de babrálva már műkdhet. Vagy egyszerűen csak rá kell nézni és az avatott szem látja hogy van vagy nincs ?

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#103099) Mercutio_ válasza Yag (#103098) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olyan nem sűrűn van, hogy a gyár kiad pénzt a ledre, de nem használja, inkább az fordul elő, hogy vagy a színe /fényereje nem felel meg, vagy nem minden eseményt jelez amit lehet/kell.

A root azért is jó, mert sok ingyenes app-ban vannak zavaró reklámok, az ezt eltűntető app-nak pedig root jog kell.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#103100) #79335424 válasza Yag (#103098) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha nem vagy született problémamegoldó, vagy nem az a perverziód, hogy sípot és piros nyakkendőt hordasz, akkor ugyanazt tudom javasolni, amit itt a rutinos chinamobilozók. Olyan telót válassz, aminek van közösségi háttere! Bármit veszel, lesznek kérdéseid, csak nem mindegy, hogy tud -e rájuk válaszolni valaki. Ha van háttere, akkor kérdezni is tudsz. Bármilyen hitelesnek tűnik egy adatlap, a saját tapasztalatot megosztó user infója többet ér.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.