Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
Új M1(P) vs teszt a HWUB-tól: [link]
Az M1P előnye sok esetben elég tisztességes és ha a fogyasztást is figyelembe veszed, akkor eléggé tekintélyt parancsoló.
Ugyanakkor a a különbség nagyjából akkora, amekkorát egy olyan termék hoz, ami egy új gyártástechnológián készül és amit a tervező nagyon oda akar tenni.
teljesítmény tekintetében az 5nm-es M1P több esetben pariban van az x86-os konkurenciával. Némely esetben a különbség nagyobb, de úgy vettem észre, hogy azok tipikusan azok a helyzetek, amikor képbe kerül egy dGPU is.
Ami a fogyasztást illeti az amd épp most dobta be, hogy az 5nm 2x power efficiency és 2x density. Ha mondjuk 20%-kal magasabb IPC-t számolunk és pontosan ennyivel alacsonyabb turbó órajeleket is egy 5nm-es cpu esetén, akkor egészen biztosan nagyon másként néznének ki az x86-os procik fogyasztási mutatói is.
Nem állítom, hogy na majd jön az AMD 5nm-en és agyonveri az M1-et, de ezek alapján úgy tűnik, hogy a zen4+N5 képességeire vonatkozó racionális várakozások mellett várható, hogy versenyképes terméket fognak tudni lerakni.
Hát persze az igaz, hogy később. Ha mondjuk az AMD-nek 2022 év végén lesz hozzáférése N5-ön APU-kat gyártani, akkor az ugye az M1-hez képest 2, az M1P-hez képest 1 évvel későbbi terméket jelent. De ez a különbség mindig megmarad, amíg az Apple el tudja vinni 1-2 évvel hamarabb a legfejlettebb gyártástechnológiát.
Kár, hogy ebben nem szerepelt még az Alder Lake-P. Lehet, hogy egy karhosszal jobb eredményt nyújtott volna a Cezanne-nál. De az is teljesen nyilvánvaló, hogy az Intel akkor fogja tudni visszavenni az szellemi elsőségét az Apple-től, ha
- a saját gyártástechnológiájával beelőzi a TSMC-t
- bevásárolja magát a TSMC-nél a legújabb gyártástechnológiára az Apple elé.Én egyikre se látok nagy esélyt. Egyrészt az Apple mellényzsebből fel tudná vásárolni az Intelt vagy a TSMC-t. Ezt a financiális lóerőt nehéz volna überelni.
Másrészt arról is volt már szó, hogy a TSMC azért jobb, mert sok a partner. Szerintem egyébként nem biztos hogy csak ez. Hanem mert az Apple financiális lóereje hajtja a kerekeket.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- E-roller topik
- Kábellel oldaná meg a 12VHPWR gondjait az ASUS
- Robot fűnyírók
- CPU léghűtés kibeszélő
- Hogyan verte le egy telefon chip az egész laptop ipart? – x86 vs ARM
- Milyen okostelefont vegyek?
- Futás, futópályák
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- PlayStation 1 / 2
- További aktív témák...
- GTX 1050 Ti Windforce OC 4GB
- XFX Swift AMD Radeon RX 9070 XT 16G - alig használt - garancia: ALZA.HU 2028 decemberéig
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ProArt RTX 4060 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! EVGA XC3 ULTRA RTX 3070Ti 8GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Asus Dual RTX 3070 Ti 8GB OC videókártya garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! 64GB Kingston Fury Beast RGB 6000Mhz DDR5 memória garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy A56 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Asrock Z790 i9 13900K 64GB DDR5 1TB SSD RTX4080 16GB Aerocool P500B Digi ARGB ADATA 850W
- 226 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5060
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
