Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55190) Petykemano válasza sutyi^ (#55188) üzenetére


Petykemano
veterán

jövő ilyenkor szerintem már a 32GB lesz az új 16GB.
A DDR5 idén év végén várhatóan megérkezik, sőt, talán jövő ilyenkor már a zen4+AM5 is bemutatkozik. A DDR5 esetén a max die density érték 16Gb helyett 64Gb-re ugrik. Szerintem ebből kezdetben a 2x-es "mainstream" kapacitás ugrás nem lenne túl merész.

És a zen4 magdömpinget hoz.
(Ez ugye a realitás talaján állva azt jelenti, hogy a $300-ra emelt 6 magos 5600X-et válthatja majd ebben az ársávban egy 8 magos példány, lecsúszik a 16 magos példányok árazása abba a kevésbé meredek görbébe, amivel a 6-8-12 magos példányokat árazzák. Vagyis lehet majd kapni mondjuk ~$500-ért 16 magos procit. És innen indul majd a meredek emelkedés. 24 magos $750. Viszont szerintem az AMD nem fog 32 magos procit hozni AM5-be első körben.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.