Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) Abu85 válasza Jack@l (#54900) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elég sokat. Ugye maga a PCI Express áll a vezérlőből, illetve az I/O kivezetésből. Utóbbival van a gond, mert az nem skálázható. Ez azt jelenti, hogy 28 nm-en is kb. ugyanakkora részt vesz el a lapkából, mint 7 nm-en, vagy modernebb node-on. Mivel a többi részegység skálázható, így jelen pillanatban ott tart a helyzet, hogy egy RDNA2 WGP annyi helyet igényel a lapkán, amennyit egy x4-es PHY tömb. Tehát ha 16 sáv helyett nyolcat használnak, akkor arra a helyre befér két WGP, vagyis 256 darab ALU részelem. És ha ezt tényleg az RDNA2-re számolod, aminél ugye a kisebb verziók 3 GHz környéki működésre vannak tervezve, akkor ennyi ALU lényegében +1,5 TFLOPS-ot jelent. Utóbbi sokkal többet ér, mint nyolc PCI Express sáv. Egyszerűen így gyorsabb lesz a hardver.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54902) Raggie válasza killbull (#54897) üzenetére


Raggie
őstag

Egyébként készült mérés már az új VGA-kkal hogy számít-e náluk bármit is ez a limitáció?
Vagy csak találgatjátok, hogy "úgyis szar, mert nem 16 csak 8 sáv"?
Azt értem, hogy a régebbi kártyáknál volt valami hátrány, de lehetséges, hogy ezt kiküszöbölték már és azért raknak bele csak 8 sávot, mert nem keletkezik hátrány belőle.

Clint Eastwood FTW

(#54903) paprobert válasza Raggie (#54902) üzenetére


paprobert
senior tag

Nagyobb órajelek, nagyobb bottleneck. Az lesz a csoda, ha nem számít.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#54904) killbull válasza Raggie (#54902) üzenetére


killbull
aktív tag

Volt, ha keresed a topicba megtalálod! Ezért megyek NVIDIA ra ott a régieknél se számít mert annyival jobb. Ezt is kikeresed elég megnézni mikor a 2080Ti t rakták PCIe 2.0 ba és pár FPS volt csak a különbség.

AMD RX 5500XT nél meg ha 4GB ost vettél laggolt a gép ha betelt a VRAM. 8GB nál annyira nem de a hátrány ott is kijött ha PCIe 3.0 ba rakták

[RX 5500 XT is Handicapped by PCIe 3.0! PCIe 4.0 Shows HUGE Improvement!]

Biztos jó lesz az RX 6500XT nagyobb teljesítménnyel jobban lefolytva mint az RX 5500XT!

[ Szerkesztve ]

(#54905) KillerKollar válasza Raggie (#54902) üzenetére


KillerKollar
senior tag

(#54906) killbull válasza KillerKollar (#54905) üzenetére


killbull
aktív tag

Ez NVIDIA!

Ez meg AMD!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#54908) killbull válasza KillerKollar (#54907) üzenetére


killbull
aktív tag

Csak az RX 5500XT 4GB szenved tőle.

Nálam azon van a hangsúly hogy magát a slotot szeretném úgy használni hogy nincs korlátolva. Meg még pár apróság hogy volt egy időszak kb 2 hét amikor csontra fagyott állandóan a gépem a driverek miatt. AMD nél meg semmi olyan nincs ami érdekelne, a játékok többsége nem AMD nek kedvez.

(#54909) Alogonomus válasza killbull (#54904) üzenetére


Alogonomus
őstag

Itt pedig az jött ki, hogy komolyan nem számít. Annyira semmiképpen sem, amennyire a linkelt videód grafikonjai sugallják. Valamelyik videós csal, és nem nehéz rájönni hogy melyik. :U

(#54910) killbull


killbull
aktív tag

Olvasgassatok a vélemények között legalúl, ezért adtam el az RX 5500XT Nitro+ SE met a bányába csak szabaduljak meg tőle. 20+ év alatt nem szívtam ennyit VGA val soha, maga az RX 5500 egy trash, az RX 6500 is az lesz mert laptopból van összekukázva. És amúgy is egy 2x újra kiadott RX 590 el volt egy szinten.

[link] <--- A lap alján a hozzászólások!

[ Szerkesztve ]

(#54911) killbull válasza Alogonomus (#54909) üzenetére


killbull
aktív tag

4 GB ost nézd ne a 8GB ost! Ha megtelik a VRAM akkor kell tekernie a káryának és akkor bevan korlátolva a sloton!

16 minimum FPS azért sztem már számít!

8GB osnál meg csak laza 9 FPS!

[ Szerkesztve ]

(#54912) killbull válasza Alogonomus (#54909) üzenetére


killbull
aktív tag

Még annyit kérdeznék hogy használtad is az 5500XT t? Nekem volt egy 2 hetes időszakom amikor egy driverrel olyan szinten meglett fektetve egy 600 000 es AMD config hogy a végén már a szerelőnél kötött ki a gép és lett nyúzva hogy van e hardveres hibája a gépnek. És 30 percet nem bírtál se játszani se youtubeozni. Jó ám gyomorideggel instalálgatni a drivereket hátha majd jó lesz!

Ugráltam örömömben mikor eladtam az 5500XT, most egy R7 260X van WOT ra elég, érdekes nem akar fagyogatni, 4K 60 fps youtube is easy neki!

(#54913) Alogonomus válasza killbull (#54911) üzenetére


Alogonomus
őstag

Csak amit te linkeltél, ott 20-30% hátrányokat hoztak ki a 4 GB-os változatnál, míg a valóság inkább ez a 10% alatti különbség lehet. Ráadásul az is csak a 4 GB-os változat esetén jött elő, amilyen kártya viszont a legújabb generációban nincs, és aligha lesz, mert az eggyel korábbi generációnak is a legalját jelölte az a 4 GB-os verzió.

[ Szerkesztve ]

(#54914) solfilo válasza killbull (#54912) üzenetére


solfilo
veterán

4K youtube-ot valószínűleg a proci tolja izomból, mert az R7 260X nem tudja már gyorsítani VP9 átállás óta. ;)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#54915) Yutani válasza Alogonomus (#54909) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én is ezt a videót néztem, és semmi drámát nem láttam. Egy 1080p-re kiadott kártya az 5500 XT 4GB, és ott hozza is a tesztelt játékokban a játszható szinten (AVG FPS 60+), és a minimumok sem 30 FPS-ek még PCIe 3.0x8-on sem. Az, hogy a kollégánál sok problémát okozott, lehet éppen az adott darab problémája (user errort nem írok, mert én kérem ki a kollága nevében, a PH fórumozói olyat nem követnek el).

Más kérdés az ára, ebben Z10N kollégával értek egyet, Polaris árban kellett volna adni.

#tarcsad

(#54916) killbull válasza Yutani (#54915) üzenetére


killbull
aktív tag

Nekem elég hogy szívtam vele és 1 hétig nem volt gépem HD 4850 óta AMD love volt. Procit tud gyártani az igaz, de én akkor is AMD n voltam mikor láttam éveken át hogy amit vettem épp az NVIDIA val mindig +10 fps ugyan abban az árkategóriában.

De nem vergődök, csak annyit mondok azok érzik akiknek volt is ebből az RX 5500XT ből, más keresgetni mi mennyi meg más mikor saját magad szenvedsz. Polaris régen jó volt de zsír új technológia kicsit többet vártam akkor. Nem látok semmi extrát most se az az RX 6500XT n pedig ha lenne PCIe x16 sáv maradnék mert a Sapphire mindig a legjobb PCB t gyártja még Pulse ba is.

Mondjuk 130W ról még 150W ra is megy a fogyasztás RX 5500XT vs RX 6500XT és ez állítólag budget kategória.

RX 6500XT- PCIe 4.0 x16 - 100W peak - 8GB Így lenne korrekt!

Emezeknél meg 90W alapból jobban szeretik a játékokl, PCIe x16 al, és csak a sima 3050 van 1660 on, a 3050Ti meg 1660Ti vagy afelett.

[ Szerkesztve ]

(#54917) Alogonomus válasza killbull (#54912) üzenetére


Alogonomus
őstag

A víruselszabadulása kapcsán home office-ra váltáshoz raktam össze ősszel egy munkatársamnak gépe. B450; R3100; 16GB 3600; RX5500 4GB. Semmi panasza nincs a gépre. Simán tud dolgozni is rajta, meg játszani is 1080p monitoron. Egyetértek Yutani kollégával, hogy nálad jobbik esetben a kártya lehetett hibás példány.

(#54918) Yutani válasza killbull (#54916) üzenetére


Yutani
nagyúr

Alacsonyabb kategóriában úgy tűnik, jobb választás lesz az NV. Ha majd normalizálódnak az árak, körülnézek, de addig marad az RX 470. Én nem fizetek sarcot senkinek.

#tarcsad

(#54919) killbull válasza Alogonomus (#54917) üzenetére


killbull
aktív tag

Nem volt hibás, 1 évet használtam, ment a bányába 140 000 ért, ha az a kártya hibás nem bírtam volna eladni!

De látom nem olvasgatod végig az Amazonos hozzászólásokat, haveré jó akkó itt nincs probléma mer ő szereti azt jóvan! :DDD

(#54920) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Régóta nem úgy terveznek már a mérnökök, ahogy itt elgondolják. Alapvetően van egy optimális határ minden egyes dizájnra. Ez garantálja, hogy a termék jó nyereséggel adható el az adott szegmensben. A lényeg mérnöki szemmel az, hogy az adott szegmenst célzó lapka a lehető legnagyobb teljesítményre legyen képes. Ma már nyolc PCI Express sávhoz szükséges PHY annyi helyet elvisz a lapkán, amennyiben simán lehet építeni +1 TFLOPS-nyi teljesítményt. Ergo utóbbi a gyorsabb. Gyártási szinten a lapka költsége nem változik, így azt a felépítést választják, amelyikkel nagyobb teljesítményt lehet elérni. Ezért nem rak a kisebb GPU-kba manapság az AMD és az NV 16 sávnyi PHY-t. Csak lassítanának rajta, mert kevesebb ALU-nak lenne hely.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54921) Yutani válasza Abu85 (#54920) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azt mondod, lapka terület alapján tervezik meg a teljesítményszinteket?

#54919 killbull: 70% 5 csillagot, 16% 4 csillagot adott arra kártyára. Ha mindenkinél szar lenne, akkor miért van megelégedve vele 86%-a a vásárlóknak?
Ezzel nem vonom kétségbe a te tapasztalataidat, de nem is általánosítanék egy kártya és user esete alapján.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#54922) killbull válasza Abu85 (#54920) üzenetére


killbull
aktív tag

Azt választják amelyik több pénzt termel!

[https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gt-1030.c2954] Bus Interfa:PCIe 3.0 x4

[https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gtx-1050.c2875] Bus Interface: PCIe 3.0 x16

Ezek a kártyák bőven gyengébbek mint az RX 5500XT

[https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gtx-1650.c3366] Bus Interface:PCIe 3.0 x16

GTX 1650 lett volna az ellenpárja és valahogy nem kellett senkinek cikkek tömkelegét meg videókat gyártogatni hogy mennyire vannak lekorlátolva az amúgy is budget kártyák.

Én ha mérnök lennék maximalizálnám a felhasználást, vagy eleve nem adnák ki szemetet (már bocs) de akkor lett volna egy RX 5600 3GB.

Most is megcsinálhatnák hogy az RX 6600 lenne a legalja a budgetnek és vinnék mint a cukrot, az RX 6500XT helyett meg toljanak ki több laptopba való chipet!

:R

(#54923) Petykemano válasza Yutani (#54921) üzenetére


Petykemano
veterán

következő generációban biztos lesz 4x Pcie5 is. :D

Egyébként ha abból indulunk ki, hogy "mindent eladnak, ami legördül", akkor tényleg nem nagyon kell gondolkodni.
Mármint úgy értem, hogy amit abu mond, hogy mi a terv, hogy a legnagyobb a teljesítmény, az nyilván úgy igaz, hogy ideális körülmények között: abban a konfigban ahová szánják. És el is adják oda, új PCIe4-es procik mellé. Azon kell gondolkodni, hogy hogyan tudják maximalizálni a perf/mm2-t, hogy többet tudjanak eladni.
Ha nem adnának el mindent, akkor lenne értelme lekezdeni gondolkodni azon, hogy hogyan tudnánk valamit kezdeni és akkor jöhetne az, hogy meg tudnánk célozni a régi géppel rendelkező gpu frissítőket jobban, ha 16x széles lenne a pcie busz. Ez persze azt is jelentené, hogy a kínálati oldal nagyobb, vagyis nem lenne szűkös a wafer sem volumen, sem ár tekintetében, tehát beleférne egy picivel nagyobb lapka, amit aztán több piacot is meg tudnak kínálni.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54924) Abu85 válasza Yutani (#54921) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Másképp nem is érdemes tervezni. Van egy célzott lapkaterület. Nincs kőbe vésve, de ha fel tudnak váltani egy olyan részt, ami az adott teljesítményszinten alapvetően csak 2-4%-os lassuláshoz vezet, és a helyére tudnak olyan részt rakni, ami +1 TFLOPS-ot jelent, ami a kis lapkáknál bőven +10%-os extra, akkor a mínusz nyolc sáv de plusz két multiprocesszorral a termék +6-8%-os teljesítményen van. Nyilván az utóbbit választják, mert végeredményben a terméket az fps adja el, és az 8 sávnyi PCI Express ellenére is 256 extra ALU-val lesz nagyobb. Ennyi az egész titka. Olyan lesz a dizájn, ami a legnagyobb teljesítményre képes az adott lapkaméretben. Nyilván benne van a pakliban, hogy lesznek olyan felhasználók, akik nem fogják ezt megérteni, mert nem tudják látni a big picture-t, de ők kevesen vannak ahhoz, hogy eldobjanak 6-8%-nyi teljesítményt 16 PCI Express sávért cserébe. Többet hoznak azok a felhasználók, akik csak az fps-t nézik.

#54923 Petykemano : Ez egyébként bőven lehet. 5 nm-en már négy sávnyi PCI Epxress helyére lehet 1 TFLOPS-ot pakolni. Tehát ha 16 sáv helyett négy sávot használsz, akkor ugyanarra a lapkaméretre az már +3 TFLOPS. Ez +20% is lehet teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54925) killbull válasza Yutani (#54921) üzenetére


killbull
aktív tag

20 éve nem fagyott a gépem csak akkor ha betelt egy játékba a memória! Megvettem az RX 5500XT t ment kb 10 - 11 hónapig hibamentesen és utána 2 hétig szenvedtem a vége felé. Akkoriban a fórumok is hemzsegtek ettől mert a WIN 10 tehetett róla! Utólag meg direkt jártam ide fórumra hogy segítsek másoknak melyik drivert telepítsék mert pl RX 590 topicba is jött pár emberke aki crashelgetések miatt fórumra kényszerült segítségért!

Most is voltak érdekességek pl SSD kinyíró funkció és a többi WIN 10 nél, ha nem futsz bele nagy a mosoly ha meg igen megy a gyomor ideg!

[ Szerkesztve ]

(#54926) killbull válasza Abu85 (#54924) üzenetére


killbull
aktív tag

RX 5500XT 8GB ugyan ott volt mint az RX 590 8GB 2x újracsomagolva!

Akkor is próbálod megmagyarázni de ez nem fejlesztés, ez kb gyere Jóska kukázunk valamit a szemétből az alsó kategóriába. Fejlesztés kb az hogy új technológián adott áron vagy még olcsóbban több FPS t ad! 2020 elején vehettem egy RX 590 teljesítményt és kb a fejlesztést fizettem ki nem kaptam több FPS t

Az RX 590 egy 2018 Novemberi kártya!

Írogathatnék példát a GTX 1050 vagy GTX 1050Ti ról hogy lépkedsz felfelé GTX 1650 re FPS ben, de itt nem történt semmi FPS növekedés.

[ Szerkesztve ]

(#54927) Z10N válasza gejala (#54888) üzenetére


Z10N
veterán

Az olyan marketing BS szovegek miatt, mint a "we love pc gaming" es "sweet spot", illetve az altalatd emlitett "where gaming begins". Ha a taiwani videokat megnezed amit korabban linketem es naponta kerulnek fel ujabb videok akkor latod, hogy van beloluk. Nyilvan nem annyi, mint NV-bol (abbol tele van a polc). Szoval itt a ceg megiteleserol van mar szo (taglaltam mar parszor). Sajnos ezzel pedig egyetertek: "szóval ez alatti kártyákkal ők már nem számolnak játékra". De ahogy gondoljak. En meg hosszu ido utan (15 ev) elgondolkoztam, hogy ujra NV kartyat veszek Taiwanrol 2060S vagy az ujra gyartott 1660S.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54928) Abu85 válasza killbull (#54926) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az árak felmentek PC-ben. De nem fognak visszamenni. Ha túl drága, akkor ott az Xbox és a PS. Ez nekem se tetszik, de nem fogok fizetni. Elmegyek PS5-re, aztán ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54929) killbull válasza Abu85 (#54928) üzenetére


killbull
aktív tag

Csak AMD nél ment fel, és vajon pl Steamen miért használ NVIDIA t a többség!

Lássuk!

GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB: átlagár 53 921 ft - 2020.01.26
GIGABYTE GeForce GTX 1650 SUPER WF OC 4GB: átlagár 64 790 ft - 2020.01.03

SAPPHIRE Radeon RX 590 8GB: átlagár 90 490 ft - 2020. 01. 07.
SAPPHIRE Radeon Pulse RX 5500 XT 8GB: átlagár 81 830 ft - 2020.01.01
SAPPHIRE Radeon RX 5600 XT Graphics 6GB: átlagár 119 451 - 2020.01.29

Ha azt nézzük van RX 590 - 70 000 ft ért is, így még viccesebb hogy + 20 000 ft ért megkapod ugyan azt az FPS t vagy rosszabbat!

RX 590 egy 2018 Novemberi kártya!

2020 Januárjában ezek a lehetőségek voltak!

Nézd meg ugyan annyi áron RX 590 ről RX 5500XT re mit kapsz meg mennyibe kerül egy RX 5600XT ha alul akarsz budgetbe lenni, de AMD nél már ott bukott az egész hogy RX 5500XT 81 830 ft budget vs NVIDIA 17 040 ft al olcsóbban több fps vagy egyenlő GTX 1650 Super!

Itt az összehasonlítás, NVIDIA nál növekszik az FPS, AMD nél csökken vagy ugyan annyi úgy hogy régebbi technológiát veszel alapul és szarabb az új!

Itt meg az van hogy nézd meg hogy mit kaptak az NVIDIA felhasználók egy 1050Ti ról 1650 Super upgradere! kemény max 11 000ft al drágábban.

[https://www.gpucheck.com/en-usd/compare-multi/nvidia-geforce-gtx-1050-ti-vs-nvidia-geforce-gtx-1650-super-vs-amd-radeon-rx-590-vs-amd-radeon-rx-5500-xt/intel-core-i7-8700k-3-70ghz-vs-intel-core-i7-8700k-3-70ghz-vs-intel-core-i7-8700k-3-70ghz-vs-intel-core-i7-8700k-3-70ghz/ultra-vs-ultra-vs-ultra-vs-ultra]

PS5 ön meg konzolon nem lehet szimulátorozni!

Engem nem fizetnek hogy valamit pártoljak!

[ Szerkesztve ]

(#54930) Abu85 válasza killbull (#54929) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mindent annyiért adnak, amennyiért megveszik. A Radeonokat is. Ha azokat a GeForce-okat el lehetne adni drágábban, akkor eladnák drágábban. Jelenleg annyira durva a piac helyzete, hogy minden eladható, csak megfelelő árcédulát kell ragasztani rá, ami így is elég magas lesz.

Ez most tényleg olyan dolog, hogy vagy megveszed, vagy nem. A konzol a menekülőút, az árban normális szinten ragadt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54931) killbull válasza Abu85 (#54930) üzenetére


killbull
aktív tag

Levezettem hogy nyeltem be az AMD marketinges lecsós kenyeret! Marketing erre van végülis hogy benyelessék akivel lehet! :)

(#54932) Abu85 válasza killbull (#54931) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a te egyéni problémád. Ettől a piac még nem fog megváltozni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54933) Yutani válasza Petykemano (#54923) üzenetére


Yutani
nagyúr

következő generációban biztos lesz 4x Pcie5 is. :D

AMD-nél biztosan olyan lesz a 7500XT. :) És vissza is tértünk az első négyjegyű típusszámmal ellátott Radeonokhoz. Nómenklatúrában és teljesítményben is. :DDD

#54924 Abu85: Ilyesféle egyensúlyozást csak úgy lehet kivitelezni, ha csak a jövőt veszik figyelembe, a jelent nem (PCIe v4.0 penetráció). Tehát a belépő kategória vásárlóitól (is) azt várja el az AMD, hogy váltsanak PCIe v4.0-ra, mert a kártyájuk azon a platformon futja ki magát igazán. És akkor jön a kérdés, az 5500XT megjelenésekor hol tartott a PCIe v4.0 elterjedése? És hol tart most, amikor már jóformán kifutott termék?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#54934) killbull válasza Abu85 (#54932) üzenetére


killbull
aktív tag

Nem probléma mer kerestem 45 000 ft ot azzal hogy kipróbáltam 1 évre az RX 5500XT t, csak próbálom mások szemét is felnyitni hogy ne hibázzanak! :D

(#54935) Abu85 válasza Yutani (#54933) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És ez az AMD-nek miért baj? Terveznek egy kártyát a legújabb platformjukhoz. Úgyis 80%-ban teljes gépbe adják el. :)
Kajak megmondom, hogy aki régi platformon ragadt, annak nem a PCI Express 4.0 hiánya lesz a legnagyobb baja, hanem a SAM hiánya.

#54934 killbull : Bárki megnézheti a legfrissebb teszteket az egyes VGA-król. :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54936) b. válasza Abu85 (#54935) üzenetére


b.
félisten

Szerintem az RT és DLSS hiánya nagyobb probléma a régi radeonon maradtaknak mint a SAM hiánya.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54937) Petykemano válasza Yutani (#54933) üzenetére


Petykemano
veterán

Abu mikor lett ilyen céges szekértoló?
Tudod, olyan fan, akit jobban érdekel a választott céges egyházának nyeresége és üzleti érdeke, mint a fogyasztó. A média szerepe épp az kéne, hogy legyen, hogy jómodorra tanítsa az arrogáns cégeket és lerántsa a leplet a marketing-blöffjeikről. Ehelyett itt drukkolnak a nyeregben levő cégeknek az újságírók.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54938) Abu85 válasza b. (#54936) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt különösebben leszarják szerintem. Ellenben azért a Resizable BAR ma azért hoz az AMD SAM-en 7-13%-ot, mert nem erre voltak tervezve a játékok. A jövőben maga a funkció 20-30%-os előnnyel is járhat, amikor már a konzolról úgy portolnak, hogy az új gépekben (nem csak az AMD-nél ugye, hanem az NV-nél is) van Resizable BAR lehetőség. Ez azért nem mindegy.

#54937 Petykemano : Mert a cégek arról híresek, hogy hallgatnak a médiára. Megírhatom minden nap az Intelnek, AMD-nek és az NV-nek is, hogy kényszerítsék a boltokat arra, hogy adják MSRP árban a termékeket, de ebből nem lesz semmi. Ti vásárlók tudtok ellene tenni azzal, hogy nem veszitek meg a túlárazott termékeket. Abból érteni fognak, óóó nagyon is. :) De amíg használt termékért is irtózatos pénzeket fizetnek ki manapság, addig nem fog változni semmi.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54939) Jack@l válasza Abu85 (#54938) üzenetére


Jack@l
veterán

Ahogyan érteni fognak a gátlástalan híroldalak is, ha megcsappan az olvasószám. :)
Mert ugye naív felfogásban ők az olvasóért vannak.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#54940) Abu85 válasza Jack@l (#54939) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván okkal törődünk egyre többet a konzollal a hírekben és a cikkekben is. :))

Az oldal felől ez egyszerű tényező. Ha más érdekli az olvasókat, akkor máshoz igazodunk. Egyelőre egyébként nem látom, hogy hatalmas para lenne itt, mert hiába drágák a hardverek, sokan megveszik, és van olvasó bőven. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54941) b. válasza Abu85 (#54938) üzenetére


b.
félisten

Jó hát értem én hogy tolod a marketinget megint. Mint mindig az a jó ami ott van és az nem számít ami nincs! A z a valamami nincs az AMD nél, az biztos hogy rossz megvalósítással van a másik cégeknél ! Mint szoktam írni néha jó lenne ha a PH cikkírójaként hagynád a fórumot folyni a medrében, minta többi oldalak cikkírói teszik. Én egy felhasználó vagyok saját véleménnyel és látom hogy a Turing kártyám mit tud a mostani érkező játékokban ezekkel a ficsőrökkel és látom a radeon 5700 mit tud. A SAM ráadásul korlátozott drága ryzen CPu-t igényel nem hozzáférhető AMD VGA kal hiába is ad plusz ficsőrt. Ettől függetlenül látom hogy jó dolog lesz, mielött félreértenél.
A másik dologhoz pedig : Hidd el nem ezért a színvonalért van sok olvasótok amit most csinálsz hanem azért amilyen volt egykor az oldal és abból éltek és az miatt mert az egyik legjobb fóruma van világszinten is. Nem a mostani AMD defensing bulvár munkádnak köszönhető, hidd el.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54942) Petykemano válasza Abu85 (#54938) üzenetére


Petykemano
veterán

Félreérted, megkockáztatom félre akarod érteni, amikor úgy interpretálod az általam felemlegedett "média szerepét", hogy én ezt úgy érteném, hogy az újságíróknak a cégekhez címezve kellene kiáltványokat írni.

Nyilván akárhány újságíró is tenné ezt, önmagában annak semmilyen hatása nem lenne.

Pontosan, ahogy mondod, a vásárló tömeg tud legnagyobb hatással lenni.
De közvélemény formálásában - a céges marketingen kívül persze - a legnagyobb részt a média viszi. Nagyon nem mindegy, hogy a média milyen üzeneteket közvetít a közvélemény irányába.

Amikor polgártársaink fölháborodását a megdrágult PC alkatrészek (vagy benzin, vagy kenyér, vagy ingatlan) kapcsán bizonyos véleményformálók úgy reagálják le, hogy "egyéni szocprobléma", vagy "hát az élet már csak ilyen, fogadd el, ennél már csak még drágább lesz", akkor az a véleményformáló pont nem abba az irányba lökdösi a közönségét, hogy "ne vedd meg. Azzal tudod térdre kényszeríteni a nyerészkedőt (lett légyen az scalper, vagy milliárdos profitot zsebre tevő), ha most nem veszed meg" Persze nyilván 1 emberen nem fog múlni semmi. Millióknak kéne tudni nemet mondani.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54943) Abu85 válasza b. (#54941) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Éppenséggel se Turingon, se Navi 1x-en nincs ReBAR. Szóval azok számára ez a tényező lényegtelen.

#54942 Petykemano : Mit tud tenni a média? A termékek árát a kereslet-kínálat határozza meg. A média ellenben nem kereskedelmi tényező. Ír termékekről, leteszteli azokat, ír róluk egy véleményt, aztán vagy megveszi az olvasó, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54944) b. válasza Abu85 (#54943) üzenetére


b.
félisten

De Turingon van DLSS, VRS és raytracing és ezt írtam a kiinduló kommentemben.

Pontosan az összefogásra lenne szükség a részetekről is nem a beletörődésbe. De szerintem abban igazad van hogy ez nem változtatna a piac és a cégek mostani hozzáállásán.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54945) awexco


awexco
őstag

[Budapesten állítanának szobrot a bitcoin kifejlesztőjének]

Háát annak az elentüntetésére még én is elmennék ... VGA hiányában tojásos dobozokkal dobálni őket :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54946) Yutani válasza Petykemano (#54942) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem értem, mit sírtok, nem jó a háromszoros VGA ár? Dehogynem, az eladóknak... :DDD

#tarcsad

(#54947) Petykemano válasza Abu85 (#54943) üzenetére


Petykemano
veterán

Azt gondolom, hogy egy újságírót leginkább az motiválja, hogy hatással tud lenni közönségére: informálni és formálni tudja az olvasókat. A megbízhatóság érzetének kialakulásához nyilvánvalóan elengedhetetlen egyfajta szakértelem, hozzáértés.

Szerintem a média hatással tud lenni a keresletre olyan apróságokkal, mint amiket az előbb is mondtam. Ír a termékekről, leteszteli azokat, ír róluk egy véleményt - és például itt nem mindegy, hogy a kategóirájában minden korábbinál drágább $350-os 2060-ért a földet nyalva hajlong és hálálkodik a média, hogy "vééééégre egy megfizethető árú termék", hanem fanyalog, hogy hát köszi, de hol itt az előrelépés? Nem mindegy, hogy a média tényfeltáró cikkében a gyártási költségek növekedésének, a keresleti-kínálati viszonyok hangsúlyozásával hessegetik el az olvasók kételyeit, hogy épp lehúzzák-e őket, vagy épp a duzzadó profitra és marzsra mutatnak rá a fogyasztói elégedetlenség húrjait pengetve.

Érted? Más területen ugyanez úgy hangzik ez, hogy nem mindegy, hogy azt hangsúlyozod, hogy örüljünk, hogy a fenséges despota nem lövet közénk, vagy azt, hogy a fennálló rendszer igazságtalan. Pedig hát minden korban megvoltak a jogszabályi körítései a fennálló rendnek, amire hivatkozva lehetett vállat vonogatni.

De mindenesetre értem, hogy Te az objektív és leíró újságírásban hiszel és nem szeretnéd senkinek sem megmondani, sugallni, hogy szerinted valami megéri-e, szubjektív információkkal nem szeretnéd befolyásolni a vásárlással kapcsolatos döntéshozatalában.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54948) Abu85 válasza Petykemano (#54947) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A termék megjelenésénél még nem tudni, hogy mennyi lesz a boltban. Szóval nehéz megmondani, hogy megéri vagy sem a megjelenés előtti pillanatban.

A gyártás drágul ugyan, de nem annyira, amennyire a VGA-k. A drágulás bele van számolva az MSRP-be. Minden más fölötte egy extra tétel, amit a magas kereslet rak rá. Szóval az már nem a gyártás drágulásának hatása.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54949) hokuszpk válasza awexco (#54945) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

naakkor kezdjunk bombarecepteket gyujteni, mert ritkan megyek at radikalisba, de azt a szobrot mar most bizisten szivesen felrobbantanam.

legfeljebb majd lesz egy olyan emlektablank, mint a Hofi fele "Budapesti partizanok felrobbantottak ... de hogy kik voltak a partizanok ?"

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54950) Petykemano


Petykemano
veterán

FSR -> 2021 June

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.