Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) awexco válasza solfilo (#54550) üzenetére


awexco
őstag

Navi 3 ról tudni bármit is azon kívűl , h drága lesz ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54552) Petykemano válasza awexco (#54551) üzenetére


Petykemano
veterán

Én azt is tudni vélem, hogy odébb van az még!

A viccet félretéve, persze, nagy a verseny, meg minden, hogy ki jön ki először az intel után chiplettel de én meglepődnék, ha idén bejelentenék a Navi 3-at még akkor is, ha tavassszal kipumpálják az összes Navi2-t.

Én arra számítok, hogy az idei év csöndes szorgossággal fog telni.
Év elején még kipumpálják a Navi2-ket, Cezanne desktop, Van Gogh
Év közepén Frontier csinnadratta, CDNA2, Aldebaran, stb
ősszel Warhol - Az ALder Lake ellenében
Tél felé közeledve zen4/Genoa teaser
2022 CES - navi3 chiplet teaser, amivel azt hiszik elsők másodikak lehetnek, de novemberben (értsd: szeptemberi rajt elérhetőség nélkül) az nvidia fog villantani valamit.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54554) Yutani válasza Petykemano (#54552) üzenetére


Yutani
nagyúr

...és közben már senkit nem is érdekel, mert úgysem lehet kapni normális áron semmit. ;]

#tarcsad

(#54556) Petykemano válasza #32839680 (#54553) üzenetére


Petykemano
veterán

Igen, igazad van... vagy lehetne.
De szerintem nem fognak lefékezni a fejlesztéssel, az előrehaladással. Értem ez alatt azt, hogy "hóhóhó, nem kell olyan gyorsan a még drágább 5nm-re menni. Kicsit bütykölgessük, kicsit javítsunk a perf/area mutatón ezen 7/8nm-es gyártáson és hagyjuk meg a drága 5nm-t az Apple-nek, meg aki szereti, és szolgáljuk ki a gamerek igényeit, akik csak olcsóbban tudnak kártyát venni"

Én nagyon reménykedem abban, hogy lesz majd ilyen, hogy amikor már levonul a mobil piac a 7nm-ről, akkor budget opciókat majd még azért ott gyártják, olcsón és nagy volumenben.

De haladni kell a korral. AI gyorsítók és Exa-age szuperszámítógépek világát éljük, elsősorban arra kell fejleszteni. Tehát az AMD és az Nvidia is menni fog a drága 5nm-re (Akár TSMC, akár Samsung)
A technológia fejlesztés nagy része arra fog fordítódni, hogy haladni, haladni - ami morzsa erről az asztalról lepotyog, az lesz, de nem fognak azzal bíbelődni, hogy gyártsanak nekünk elérhető áron avitt gyártástechnológián.

Olyan lesz, mint a pénztárnál. Állsz sorba, várakozol. látod, hogy nyílik egy új pénztár, örülsz, mert átáll oda előled két vásárló. De épp amikor oda jutnál, hogy felpakolhatod a holmidat a szalagra, jelzi ez a pénztáros, hogy bocs, de ő zár. És mire átérsz a másik pénztárhoz, már ott is hosszú a sor.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54557) hokuszpk válasza #32839680 (#54553) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tippre az AMD jelen strategiaja szerint ha elkeszul ( de ha nem akkoris ) kiadjak.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54558) Z10N válasza Petykemano (#54547) üzenetére


Z10N
veterán

32MB felejtos 6600/XT-be 1440p-hez es meg igy is draga lesz. 6500/XT-be meg eppen elmenne 1080p-re. A "budget" 6300/XT-be meg eleg a 16MB a korcs 96/64 bithez.

Komolyan orulnunk kell lassan, ha a szemetet megvehetjuk ertelmes aron.

Az APU-kat meg mar megint herelik. Ahelyett, hogy erositenek. Kiveve abban az esetben, ha elerheti vegre a zen magok nagy L3 cache reszet. Bar jobb lenne a dedikalt infi cache.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54559) Petykemano válasza Z10N (#54558) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem a target nem.változott:
6700/XT: 1440p
6600/XT<= : 1080p

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54560) Z10N válasza Petykemano (#54559) üzenetére


Z10N
veterán

Tehat majd egy 1080p-s kartyaert $300-400 kernek. Tudod, hova dugjak fel :D

Akkor a 6500/XT mi lesz 720p? :D A 6300/XT meg 360p? :D Elmennek a pics@ba.

Es akkor toljak a 4K marketing BS-t. Konzolon olcsobban kapok 4K elmenyt :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54561) Alogonomus válasza Z10N (#54560) üzenetére


Alogonomus
őstag

Akkor a 339$ MSRP egy RTX 2060 esetén milyen reakciót vált ki belőled?

(#54562) beef válasza Alogonomus (#54561) üzenetére


beef
őstag

Elkezd csorogni a nyála :DDD

(#54563) Z10N válasza Alogonomus (#54561) üzenetére


Z10N
veterán

1) Az rtx2060 tobb, mint 2 eves.
2) sose volt $339 msrp-je, $349 es $299 volt
3) a dollar jelet az osszeg ele irjak
4) illetve amd-rol volt szo, nem ngreediarol

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54564) Z10N válasza beef (#54562) üzenetére


Z10N
veterán

Nem nagyon. Pont ellenkezoleg. A sweetspot $200-250 kozott van. Ennel tobbet nem is eri meg tobbet adni egy vga-ert. Plane most, amikor fixen $300-ert kapsz XSS-t 1440p-re. Amit mar hasznaltan 80-85k-ert megkapsz. Ennyibol pc-n a lap es a proci alig jon ki manapsag.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54565) Z10N válasza Z10N (#54564) üzenetére


Z10N
veterán

Ui: Most nezem, hogy az XSX 175-180k is mar tobb helyen. Sot valaki husveti akcioba 160k-ert adja. Es ahogy nezem az angoloknal is egy rakatnyi XSS van £200-ert, ami draga 425-s GBP-vel szinten 85k. Szoval nem csorog semmi se, max az AMD bull$hit arazasbol a poce le.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54566) Alogonomus válasza Z10N (#54563) üzenetére


Alogonomus
őstag

1) Fél éve mégis 339 dollárért dobták újra piacra.
2) Eredetileg 399 dollár volt.
3) Az ékezetes betűk használatát pedig már alsó tagozatban elsajátítják a gyerekek.

(#54568) b. válasza Alogonomus (#54566) üzenetére


b.
félisten

Olvasd már el a cikket amit linkeltél.. AZt tervezi, amiből nem lett semmi, idén is ez felröppent [link] azóta sem semmi. Nem jelent meg az RTx 2060 újra egyelőre ezért nincs árazás sem , csak pletykák. cikkben pedig le van írva, hogy 349 MSRP vel jelent meg az RTX 2060 nem 399 -cel, az az RTX 2060 Super...
Amúgy meg sokan örülnének egy 5700 / XT nek vagy 2060-2060 super körüli kártyának 329- 399 dolláros áron, a jelenlegi helyzetben, mert a mostani generáció szinte visszalépés ezekhez képest árazásban...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54569) sutyi^ válasza Petykemano (#54559) üzenetére


sutyi^
senior tag

A targettel nincs baj, csak kérdés hogy az ennyire megnyesett cache mennyire fog visszanyalni.

Mert ha a túl közel árazzák a "330USD-s" RTX 3060-hoz amin több a VRAM, de legalább még 1440p meg is nyekken a kevés cache miatt, akkor ez szerintem esélyes hogy mehet a Gamers Nexus Disappointment PC 2021 Edition-be.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#54570) killbull


killbull
aktív tag

Az RX 6600 1440P re van!

Itt nagyjából tudjátok nézni a Relative Performance részen melyik kártya hova várható és akkor nem lesz kavarodás árban se!

[RX 6600]

(#54571) Alogonomus válasza b. (#54568) üzenetére


Alogonomus
őstag

A második megállapításban igazad van, az első állításodat viszont mire alapozod? A linkelt cikk szerint tesztelték a modellt. Vagy szerinted a 2 éves modellt tesztelték újra tavaly ősszel?

(#54572) b. válasza Alogonomus (#54571) üzenetére


b.
félisten

Arra hogy elolvastam a cikket ? :DDD Frissítették az eredeti tesztet akkor( azért Pascal van benne ) és egy másik oldal hírére hivatkozik, mint pletyka. Nem jelent meg újra még.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54573) Raggie válasza Alogonomus (#54571) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem igen, a másfél éves 2060-at tesztelték(2019 elején lett kiadva és a linkelt teszt 2020 szeptemberi). Nem találató más 2060-as teszt azon az oldalon. Egyszerűen csak ilyen lassan kaptak tesztpéldányt vagy valami más indoka lehet.
Nem lett még továbbra sem úkra kiadva a 2060-as.

SZERK: b. megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#54574) Obliterátor válasza Z10N (#54563) üzenetére


Obliterátor
tag

A kolléga itt csak arra kart utalni h a konkurencia még szarabbul áraz mind az amd. Azért nem értem már hetek óta a hozzászólásaid mert ekézed az amd h milyen drágán adja majd a gyenge kártyáit mindeközbe az nvidia meg 330 usd msrp adja a 3060-at ami csak egy 2070 teljesítményét tudja.

Nincs ingyen konyha meg szeretetszolgálat. Az amd pont oda fog árazni ahol az nvidia van. Amelyik kategóriába többet tud ott több pénzt fognak elkérni érte. Ahol nem ott kevesebbet. Ha tisztességesen akarsz érvleni akkor az összes amd sku-t hasonlítsd össze az összes nvidia párjával ár/teljesítmény alapján. Máris nem lesz olyan drága az amd ha azt látod h mind2 cég egy kapitalista lehúzós banda.

Vagy várd meg az intelt de szerintem azok is oda fognak árazni amennyit a kártyájuk tud. 1 forinttal se fogják olcsóbban adni mint mások.

(#54575) killbull válasza Obliterátor (#54574) üzenetére


killbull
aktív tag

Már linkeltem fentebb hogy az RX 6600 egy 2060 szintű kártya és nem 1080P re van, tévhit van srácok!

Az RX 6500 meg még sehol sincs info, az van 1080P re nem az RX 6600!

(#54576) killbull


killbull
aktív tag

Szerintem nincs semmi túlárazva, az a baj hogy mire idekerül mindenki ráteszi a hasznát és nem azt kapod amit érdemelsz!

Nézd az árakat!
[Az összes grafikus kártya listája]

(#54577) Busterftw válasza Obliterátor (#54574) üzenetére


Busterftw
veterán

Csak ekozben az Nvidia noveli a dvga market sharet az AMD meg vesziti a vasarlokat.
Annyibol igaza van, hogy hosszabb tavon ez visszauthet.

(#54578) Yutani válasza Obliterátor (#54574) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az MSRP ár mostanában Columbo feleségéhez hasonlít: beszélnek róla, de még senki nem látta. Szóval az ilyen vita igazából okafogyott, mert brutál drága minden. Majd ha megszűnik a jelenlegi helyzet és lesz MSRP közeli áron VGA kártya, lesz értelme egymásnak esni. :)

#tarcsad

(#54579) killbull válasza Obliterátor (#54574) üzenetére


killbull
aktív tag

RTX 3060 MSRP 399 dollar
RTX 2070 MSRP 499 dollar

Nem trollkodok de komolyan nem értem az összehasonlítást!

(#54580) Yutani válasza killbull (#54576) üzenetére


Yutani
nagyúr

Inkább angolul és $ árban, mert az Áfa nélküli forintos MSRP ár igencsak átverős:

https://www.gpucheck.com/en-usd/graphics-cards

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#54581) killbull válasza Yutani (#54580) üzenetére


killbull
aktív tag

Szpászíbá comrade!

3060 329 MSRP
2070 469 MSRP

Egy másik megközelítésből se értem hogy függ össze a 2 kártya, a 3060 nyer árban, 3% teljesítménykülönbség mellett!

De alsó kategóriában ami budget megint az NVIDIA jobb, már ha csak azt nézzük hogy mint régebben is írtam RX 6600 és az alatta lévő kártyák mint kiherélt PCIe 4 x8 kártyák az NVIDIA meg nem és csak akkor kapod ezt a teljesítményt ha PCIe 4 slotod van!

[ Szerkesztve ]

(#54582) killbull


killbull
aktív tag

Említésre se méltó az egész belépő szint AMD nél, konkrétan a mobil át van helyezve változtatás nélkül PC re és így kiherélve van eladva, ez zéró fejlesztés.

Ugyan úgy mindkettő 150 Watt és az egyik mobil a másik asztali!
[AMD Radeon RX 6600]
[AMD Radeon RX 6600M]

Mennyünk át emezekhez azt nézzük meg miből is áll egy 3050! :D
Itt fejlesztés is van, nyitogasd meg a linkeket és figyeld hogy 6600 nál meg se moccan, ugyan az minden paraméter, míg emezeknél más! :D

[NVIDIA GeForce RTX 3050 Mobile]
[NVIDIA GeForce RTX 3050]

Nem akarok senkit meggyőzni semmiről én már nem vagyok hívő! Az egyik egy kiherélt copy paste cucc, a másik oldalon viszont x16 értékű paraméterekben is erősebb cucc kerül az asztali szekcióba amit szerintem hívhatunk fejlesztésnek!

(#54583) Raymond válasza killbull (#54575) üzenetére


Raymond
félisten

Hiaba linkelted meg irod tobbszor is, attol meg nem lesz igaz. A 6800-asok 2160p-ben mar kifulladtak mert az InfinityCache nem eleg oda, azok a 1440p-re idealisak. Aztan jott a 6700-as ami a tesztek alapjan egyel lejjebb lepett mert az meg 1440p-ben fullad ki a vagott InifinityCache miatt igaz meg OK ott is. Akkor szerinted a meg jobban megvagott 6600 mitol lesz 1440p kartya? Semmitol, 1080p-ben lesz igazan otthon igy nyugodtan belyegezheto 1080p kartyanak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54584) killbull válasza Raymond (#54583) üzenetére


killbull
aktív tag

Nézd meg az oldalt amiket linkeltem, erre van kitalálva hogy ha akarsz egy videokártyát lásd hogy melyik mire való, akár a PCB t is megnézheted milyen a VRM, mindent!

Ott vannak a kockák, ami zöld az arra megfelelő, évek óta így csinálom.
Arról meg nem tehetek hogy valaki vesz egy középkategóriás vagy alsó kategóriás kártyát és mindent ultrán kell játszani és itt sír hogy nincs fps!

(#54585) Obliterátor válasza Busterftw (#54577) üzenetére


Obliterátor
tag

A market share az elmúlt x év hibája, ami alatt az amd nem tudod versenyképes videokártyát kiállítani a csúcsszegmensbe. Hiába volt gyorsabb , olcsóbb és erősebb egy rx470 mint egy 1050ti , mindenki nvidiát vett mert az emberek azt nézik kié a leggyorsabb kártya.

A marketing , a streamerek , a sok közösség, platfromok mind nvidia kártyát ajánlanak. Többek között én is azt vettem , mert nem volt konkurencia ezen a teljesítményszinten.

A 6000-es széria teljesítményben már versenyképesebb lehetne de nem készül belőle elég. A DLSS és RTX meg aztán megint olyan marketinget tol maga után ami miatt nem csodálom h mindenki is nvidia kártyát akar venni. Az egyikben szimplán jobb az nividia a felépítése okán a másik nem is létezik amd-nél.
Ahhoz h növekedjen a market share , hosszú évekig versenyképes és elérhető kártyát kell gyártaniuk minden szegmensbe. Csak akkor tudnak újra labdába rúgni ha lesz egy mindent verő kártyájuk. (lásd CPU részleg)

Az a pár tudatos vásárolni aki perf/price mutatót néz továbbra is hozzájárul ahhoz a 1X% részesedéshez. Vagy nem érdekli az RTX/DLSS.

Az a még meg nem jelent 6600-as sorozat azon az áron fog jönni amit tudni fog. Market share ide vagy oda. Az a pár db így is el fog fogyni , ráadásul a tsmc szűkös kapacitása okán nem is lehet nagyobb volumenre számítani. Amd-nek a konzol az első a maradékért meg harcolhat a többi termékük.

Sok elemző szerint egész évben kitart majd a hiány. Ezáltal a market share se fog változni , sőt szerintem még rosszabb is lehet ! Amíg a samsungnál lejön a szalagról 5 kártya addig a tsmc-nél jó ha 1 vga-ra jut szilicium. Jövőre nem jön új konzol , az apple már 5nm fog gyártani , felszabadul egy csomó gyártósor. Ha akkor az amd tudja folytatni az RDNA3-al azt amit idén elkezdett akkor lesz verseny és market share.

(#54586) olymind1 válasza killbull (#54570) üzenetére


olymind1
senior tag

Apró betűs részben írják:

"Based off of speculation/reddit and other sources online.

Placeholder"

Persze jó lenne ha igaz lenne valamint 250€ körüli áron jönne, de úgyérzem az csak vágyálom marad.

(#54587) killbull válasza olymind1 (#54586) üzenetére


killbull
aktív tag

Mivel eleve nem jelent meg miért beszélnénk tényekről mikor csak találgatunk. Ha átmész az 5000 es szériára az 5600XT ultimate 1080P volt az 5500XT meg sima 1080P.

Leírtam a véleményem úgy hogy mutattam egy két dolgot, én 2019 be is úgy vettem kártyát hogy NVIDI nál vehettem volna gyorsabb kártyát és volt inkább lassabb mer AMD.

Vehettem volna 1660 Supert 5500XT Nitro+ helyett!

(#54588) solfilo válasza killbull (#54587) üzenetére


solfilo
veterán

De ha belátod, hogy csak találgatás, akkor miért tényként írod a dolgokat? ;)

solfilo

(#54589) Obliterátor válasza killbull (#54579) üzenetére


Obliterátor
tag

Z10 kolléga egy jó ideje azt nehezményezi hogy az új 65XX és 66XX széria mennyire kevés előrelépést hoz az előd 55XX és 56XX szériához képest. Cserébe meg milyen drága lesz.
Erre reflektáltam én hogy az nvidia se tett másképp a régi 30-40% előrelépés (3060) bizony elmaradt és még olcsóbb sem lett. De igazából tökmind1 mert a piac áraz és most minden 2x-3x drágább lesz. Ezért kár előre beszélni az árakról egy ilyen helyzetben.

(#54590) olymind1 válasza Obliterátor (#54585) üzenetére


olymind1
senior tag

"Hiába volt gyorsabb , olcsóbb és erősebb egy rx470 mint egy 1050ti , mindenki nvidiát vett mert az emberek azt nézik kié a leggyorsabb kártya."

Én pont úgy voltam, mekkora lehúzás volt az a 1050TI kártya az RX470 hez képest, az 1060 a 3 GB miatt szintén kiesős volt, így maradt egy normálisabb hűtős RX480 alig drágábban mint egy 1050TI, látványos sebesség különbséggel.

Az RTX és NAVI kártyák óta, egyik oldal sem szimpatikus a feltolt árak miatt. :((( A bányász hülyeségről nem is beszélve :(((

Előre lépés van, de az árak meg mennek felfele, így aki idáig se akart/tudott sokat vgara költeni az legalább most se tud újat venni :D Ha előre szeretnénk lépni egy 4.5 éves kártyáról, nem is tudom milyen lehetőségek vannak, mert nemhogy lehoznák a teljesítmény az alsóbb kategóriákba, hanem nem is gyártanak oda. Node megvárom ezeket az olcsóbb rdna2 csodákat, hátha tud valamit megint durrantani az amd, már ideje lenne lassn 5 év után. :U

(#54591) killbull válasza Obliterátor (#54585) üzenetére


killbull
aktív tag

"A marketing , a streamerek , a sok közösség, platfromok mind nvidia kártyát ajánlanak. Többek között én is azt vettem , mert nem volt konkurencia ezen a teljesítményszinten."

Nem a teljesítmény szint hanem az hogy az AMD már tudta 2014 be is a GPU ból való encodolást! 2019 be ott tartottunk AMD nél hogy ugyan azt a minőséget tudja amit 2014 ben csak fejlesztettek rajta annyit hogy 60 - 90 dps helyett tud 360 fps t 1080P be, és a minőség ugyan az.

Ugyan ez NVIDIA nál ott kezdődik GTX 1660 tól felfelé hogy ha érted a lényeget: x 264 Superfastet tud az AMD míg az NVIDIA Medium preset feletti minőséget tud encoderből.

Ha Twitchre akarsz streamelni GPU encoderből akkor AMD kiesett mert 6000kb a limit feltöltésben, és annyira kockás darabos a minősége hogy nem fog senki nézni emiatt. AMD t csak azokat veszi meg akik nem tudják ezeket az x264 beállításokat hogy mi melyik mire jó és miért fontos hogy elérj egy minőségi szintet.

Nálam pl 5500XT vel 30 000 kb el kellett tolni YouTubera a streamet amit más kb 9000 kb ből megoldott jobb minőségbe NVIDIA val.

Egy Medium preset OBS be megeszik egy 2700X et 40% ba all core teljesítménybe és NVIDIA ezt kb 1% teljesítményvesztéssel kitolja GPU ból úgy hogy meg se érzed!

Ez is egy érv miért ne AMD, és a minden 6000 es szériába is ugyan ez van csak megtoldották hogy tud decodolni AV1 et, amit már az új RTX 3000 is tud egyébként!

(#54592) killbull válasza solfilo (#54588) üzenetére


killbull
aktív tag

Hol szerepel a tény szó?

(#54593) killbull válasza Obliterátor (#54589) üzenetére


killbull
aktív tag

Nem hoz semmit, feltolták a memórát, ennyi, én ezért adtam el az 5500XT met pedig imádtam a Nitro+ ot, és majdnem ugráltam az örömtől hogy 45 000 el drágábban ment el mint amennyiért vettem. Mindezt mert a Nitro+ overkill PCB és biztonság meg minden!

(#54594) olymind1 válasza killbull (#54587) üzenetére


olymind1
senior tag

Én is örülnék ha igaz lenne a 5700 teljesítmény 8gb-rammal olcsóbban/egyáron az 5600XT-vel (MSRP árra gondolok) és kapható is lenne úgy hogy hegyekben tornyosulnának a boltok raktáraikban.

(#54595) solfilo válasza killbull (#54592) üzenetére


solfilo
veterán

Ha tényeket közlünk, nem szoktuk hozzá mondani, hogy most tényeket fogunk mondani. :)

De jó, hozok példát #54582-ből:
Említésre se méltó az egész belépő szint AMD nél, konkrétan a mobil át van akkor helyezve változtatás nélkül PC re és így kiherélve van eladva, ez zéró fejlesztés.
Ugyan úgy mindkettő 150 Watt és az egyik mobil a másik asztali!

Még meg sem jelent a termék, de már jelen időben írsz, s készpénznek veszed, hogy a mobil és desktop ugyanolyan TDP-vel fog bírni.
Az "ez zéró fejlesztés"-t csak azért húztam alá, mert a két RTX linked alapján úgy fest, nem lesz két fejlesztés zöldeknél, mindkettő GA107, csak a notis verzió vágott lehet a desktophoz képest.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#54596) killbull válasza olymind1 (#54594) üzenetére


killbull
aktív tag

Váljon valóra az álmod! :)

(#54597) sutyi^ válasza olymind1 (#54594) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ha lesz is belőlük sok, azt nem a Hungarisztáni primőr piac fogja kapni...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#54598) killbull válasza solfilo (#54595) üzenetére


killbull
aktív tag

Topic neve: AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk

Ha esetleg van AMD s vagy NVIDIA s haverod aki bent dolgozik akkor pontosabb lesz, vagy szerezz titkokat! :) Ennyi lehetséges, szívesen nézegetnék jobb oldalt amin infok vannak ezekről a kártyákról de nem tudok én se jobbat!

(#54599) Z10N válasza Alogonomus (#54566) üzenetére


Z10N
veterán

Ad1) Senkit sem erdekel, hogy fel eve mennyiert "adtak ki ujbol", amikor jott az rtx3000
Ad2) Sose volt $399, az a SUPER, teljesen mas sku, szoval megint buktad.
Ad3) Latom, mivel masba mar nem tudtal belekotni, ezert elkezdtel lemenni dedoba. De azert probalkozal meg :D Csak angol bill-t hasznalok, mint a legtobb informatikus. Errol ennyit.

Engedd meg, hogy en is mondjak egy frappanasat: "Okosabb maradtal volna, ha csendbe maradsz.". Szoval megkernelek, hogy legkozelebb ne kommentelj ra, ha irok. Igy megkimeled magad a tovabbi egestol. Tovabb gorgetve pedig latom, hogy meg angolul sem tudsz olvasni.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54600) Z10N válasza Obliterátor (#54574) üzenetére


Z10N
veterán

"A kolléga itt csak arra kart utalni h a konkurencia még szarabbul áraz mind az amd."
A kolleganak a kontextust is ertelmeznie kene. Nem erdekel, mint csinal a konkurencia. Azert vagyok itt, mert az amd erdekel. Az amd arazasat onmagahoz nezem. Marpedig az katasztrofa, mar par eve.

"Azért nem értem már hetek óta a hozzászólásaid mert ekézed az amd h milyen drágán adja majd a gyenge kártyáit mindeközbe az nvidia meg 330 usd msrp adja a 3060-at ami csak egy 2070 teljesítményét tudja."
Lasd elobbi. Nem erdekel az nv. Illetve nem mondtam, hogy gyenge. Nem letezik rossz vga csak rossz arazas. Nem kell utana menni arazasban. Ezenkivul nem csak en vagyok ezen a velemenyen, hanem kulfoldon is. Ahol us dollarban veszik es ott is soknak tartjak. Ennyi.

"Nincs ingyen konyha meg szeretetszolgálat."
Ki mondott ilyet? De amugy fejlodni ki fog? Regen szo nelkul volt ilyen. Max a birkak orulnek ennek.

"Az amd pont oda fog árazni ahol az nvidia van."
Csak mire fel? Az RT felemas. Ezenkivul a market sharere ra kene nezni. Ilyen helyzetben nem okos lepes ilyet csinalni, pont ellenkezoleg Ezenkivul teljesen ellent monda a par eves mottojukkal. Erdekes, hogy cpu fronton nem voltak ilyen pofatlanok. AMD-t mindig is a korrekt arazasa miatt vettem cpu/gpu. Erdekes amikor a zen bejott akkor senki se hasonlitgatta boszen az intelhez. Kisebb market share-rel boven ala araztak a nagynak. Azota mi tortent?!

"Amelyik kategóriába többet tud ott több pénzt fognak elkérni érte. Ahol nem ott kevesebbet."
Ezt csak olyan pozicioban lehet bejatszani amikor kiegyenlitett verseny van. %20 alatti market sharerel ilyet nem erdemes bejatszani. Marmint lehet. Csak nem kell meglepodni, ha gyorsan %15 lesz belole. Valaki pedig emlitette, hogy ha lemegy %10-ra akkor game over.
Ez a par szazalek pedig hamar el fog szallni, amikor mar a fanatikusok is fanyalognak, koztuk en is.

"Ha tisztességesen akarsz érvleni akkor az összes amd sku-t hasonlítsd össze az összes nvidia párjával ár/teljesítmény alapján."
Elmondtam mar, hogy nem erdekel. Nem kell az ngreediat alapul venni. Azt csak akkor lehetne megtenni, ha minimum a piac %40+-at birtokoljak. Az a mostaninak, tobb mint a duplajat, de inkabb triplajat. Az amd-nek onmagaval kell versenyeznie ilyen szinten, hogy azt a maradek vasarlot megtartsa, hogy stagnaljon. Ahhoz hogy novekedjen a market share meg olcsabban kene adnia (lasd ryzen). Arra nem lehet buszeknek lenni, hogy megyek az ngreedia utan. Aki ezt nem fogja fel, az mar benyalta a marketing bull$hitet.

"Máris nem lesz olyan drága az amd ha azt látod h mind2 cég egy kapitalista lehúzós banda."
Nekem meg nem kotelezo vasarolnom. Ok tudjak, elmondtam. Mutattam a konzol arakat. Azokkal senki se tud versenyezni, mert alaznak. Tobb youtuber elmondta ugyanezt. Es ezzel tolunk nyugatabbara is igy vannak, ahol jobban elnek es megengedhetik maguknak.

"Vagy várd meg az intelt de szerintem azok is oda fognak árazni amennyit a kártyájuk tud. 1 forinttal se fogják olcsóbban adni mint mások."
Ezt meg senki se tudja, meg a teljesitmenyet se. Ha viszont okos az Intel, akkor pont, hogy nem. Kihasznaljak, hogy a ket nagy kozott ellaviroznak es az eleve nagy reszesedesuket kihasznalva robbantanak. Persze sok a felteteles mod. De ha okosan csinaljak hatalmasat szakithatnak.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.