Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) Yutani válasza Petykemano (#54499) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyetértek, a hőbörgés jogos. Ugyanakkor a játék beállításokkal lehet annyit variálni, hogy egy 5500XT 4GB is "jól" teljesítsen.

Egyébként a Navi23 nem kápráztat el így előzetesen. Vegyük a 6600XT-t. A TPU adatbázisa szerint (ami azért előzetes, nem hivatalos adatokat tartalmaz) lesz benne 2048 shader, 128 bit (+Infinite cache) és 180W fogyasztással bír 7 nm-en. Ott a szerencsétlen RX 470, ami szintén 2048 shaderes, 256 bites, 14nm-es és 120W-os fogyasztása van.
Nekem a 6600XT fogyasztása nem tetszik ilyen perspektívából szemlélve. Persze, dupla órajel (1206 vs 2500), de fele(?) akkora csíkszélesség. Ezt 150W alatt kellene hoznia (a 6600 lesz 150W 1792 shaderrel).

Kérdés, hova várjuk a 6600/XT kártyákat? Ha a 6600 hozza az 5700-at 30W-tal kevesebből, és a 6600XT hozza az 5700XT-t 35W-tal kevesebből, akkor végül is rendben van. 20%-kal kevesebb feldolgozóegység + 25%-kal magasabb órajel, felezett memóriabusz (+ Infinite cache), kisebb fogyasztás, azonos teljesítmény. Viszont egyelőre mindegy is, mert még ha túrásban nem is lesz jó, az általános pofátlan árszabás miatt nem lesz érdemes megvenni.

#tarcsad

(#54502) Raggie válasza killbull (#54500) üzenetére


Raggie
őstag

Megsúgom, hogy akritikus kernel power hiba az kismilliárd dologtól lehet, nem csak a VGA-tól. Sőt. Szóval ebből még ne vond le a szarazájemdészoftvere következtetést... :)

Clint Eastwood FTW

(#54503) killbull válasza Yutani (#54501) üzenetére


killbull
aktív tag

(#54504) Petykemano válasza Yutani (#54501) üzenetére


Petykemano
veterán

+1

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54505) killbull válasza Raggie (#54502) üzenetére


killbull
aktív tag

5 napig volt szervizbe a gépem ahol hardveres hiba nem volt, friss WIN 10 el, volt hogy 1 napig ment probléma nélkül. Szervizbe meg azért ment mert random lefagyogatott, a szervizben semmilyen telepített driver nem volt rajta, max amit a WIN 10 felrak.

Szóval egy natúr WIN 10 volt semmi chipset és VGA driver nélkül 5 napig beton stabilan.

Amint haza lett hozva a gép ment rá vissza az SSD m amin fent van a rendszerem, friss chipset driverrel, azonnal folytatta a fagyásokat.

12 órás memtest, XMP prfil állítgatás, memória feszültség lejjebb vétel, processzor újrapasztázás hátha elmozdult a processzor, ventilátor csere hátha hibás és soft zárlatot csinál a tápegységben.

Nagyjából ennyi lett kipróbálva itthon és fixen egyik se volt jó semmire mert amíg a legfrissebb driver volt rajta fixen fagyott a gép, rákerült egy féléves driver 1 hónapra abbahagyta. Nem fogok megint telepítgetni de játék alatt most se fagy. Előtte meg napi 3 fagyás, nem csak játék alatt, egy egyszerű youtube videót nem bírtál végignézni rajta!

Szerintem fixen leírhatom hogy AMD broken driver. Linkeltem fentebb egy videót eléggé beszédes! :)

Sok gamer társamnak zöld van, van amelyik olyan hülye a géphez hogy én segítek neki és egyik se panaszkodik hogy andom fagyogat a gépe!

[ Szerkesztve ]

(#54506) Raggie válasza killbull (#54505) üzenetére


Raggie
őstag

Ne itt offoljunk, de ha a szervizben friss windowsal semmi probléma nem volt, akkor meg is válaszoltad a dolgot... :U Win újrainstall és jó lesz otthon is.
Ráadásul a sok monitorozó, OC program meg egyéb ami rátelepítesz mind újabb hibaforrás, amiknek semmi köze az AMD driverhez. ;)

A chipset drivernek meg semmi köze a VGA-hoz és a VGA driverhez.

Valamint a linkelt videó egy teljesen más videókártya teljesen más hibajelenségéről szól. :DDD

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#54507) killbull válasza Raggie (#54506) üzenetére


killbull
aktív tag

Volt újra install WIN 10 ből, azzal indult az egész, csak nem írtam le mindent. A legröhejesebb az volt mikor kijött a szerelő és hozta a hálózati szűrőt hogy majd ingadozik az áram a hálózatomon és azért fagyogat a gép. Driver csere óta 1 restart volt az nem nagy szám, az azelőtti napi fix 3 fagyáshoz képest!

De amúgy végignézted a videót? Mennyi crash mag black screen? Meg úgy kapásból még vagy 10 ilyen videó hogy no more crash without adrenalin driver install videók...

Sokáig én se hittem el ezeket amíg meg nem történt velem és csak röhögtem ezeken a 19 es verziót kell használni nem is 20 as kezdetűt hogy ne fagyjon a gépe egyeseknek!

[ Szerkesztve ]

(#54508) Raggie válasza killbull (#54507) üzenetére


Raggie
őstag

A videóban 5700XT kártyáról van szó. Neked 5500XT-d volt, majd most R7 260X-ed van. Egyik sem az, mint amiről a videóban szó van, sőt ebből a mostani kártyád több generációval a taglalt videókártya előtti dizájn. Tehát a videó nem igazán releváns.

Ahhoz, hogy megtudd pontosan mi okozza a crasht elég egyszerű út vezet, csak a windows crashdump-okat kell kiolvasgatnod az újraindításokkor és szépen le fogja írni mi okozta. Egy friss win install és friss driver esetén kötve hiszem, hogy az lesz az. ;)

Clint Eastwood FTW

(#54509) Busterftw válasza killbull (#54507) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez azert nem uj dolog, 2019 decemberben kiadott 2020 Edition driverrel kezdodtek a gondok.
Aztan az uj driverek honapokig atlag 15-20 hibajavitast tartalmaztak, mikozben ugyanannyi volt a known issues lista.
Ez csokkent le 2020 ev masodik felere atlag 10 hibajavitasra es kb tart a mai napig. Sajnos rengeteg black screen es fagyasi problemak voltak.

(#54510) killbull válasza Raggie (#54508) üzenetére


killbull
aktív tag

Látom nem nagyon sikerült érteni a dolgot, de mint írtam érzelem alapú reakció hogy ha neked nem fagy akkor csak kuncogsz rajta. Segítek nem csak 5700XT vel csinálja, van 5600 és 5500 is válogathatsz youtubeon ahol segítik az emberek egymást mert ilyen broken az AMD drivere. Valamint nem tudom mennyire jársz AMD topicokba itt prohardveren ahol informálódni kell hogy melyik driver stabil. Elárulom amíg nem fagyott a gépem eszem ágában se volt ide fórumra felnézni, amint jöttek ezek a dolgok hogy szenvedni kell vele már segítettem másnak is melyiket rakja fel pl az az 590 es topicba mert rajtam kívül más VGA val is fagyogattak a gépek!

Nem kívánom hogy a te géped is fagyogasson de sajna létezik és elég szomorú!

[ Szerkesztve ]

(#54511) killbull válasza Busterftw (#54509) üzenetére


killbull
aktív tag

Van egy nagyon jó ismerősöm, együtt szoktunk WOT ozni, ő mesélt elég sokat a zöld oldalról. Pl nem megengedett hogy a gép lefagyjon, konkrétan ennyire más szemlélet hogy ezt nem tehetik meg a vásárlóikkal. Utána is jártam, és elkezdtem olvasgatni a zöld oldal mikor javítgat crasheket és nem egy egész évet néztem végig vagyis nem figyeltem meddig megy vissza de az utóbbi 5 drivert néztem át mit javítgattak és sehol nincs gép crash, csak max annyi hogy bezárul egy játék valami hiba miatt és nem komplett gép fagyások.

Nem kívánom azt a gyomorideget senkinek ami nekem volt, meg ami videót linkeltem a csávó elég ki van készülve ha azt is megnézed, és rendes sajnálom mert tudom milyen ez a dolog...

(#54512) Yutani válasza killbull (#54510) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem is szokott black screenezni az 1600X rendszerem, de én betudom annak, hogy előtte több Intel rendszeren is volt ugyanaz a Win10, és egyelőre lusta vagyok újratelepíteni. Előző rendszereken azonban nem volt ilyen probléma.

#tarcsad

(#54514) killbull


killbull
aktív tag

Legjobbakat mindenkinek stabilitásban, és olcsó árakat! :)

(#54515) fatpingvin


fatpingvin
őstag

kicsit thread breaker leszek de bedobnám a gondolatot: engem az bosszant a legjobban a videokártya piacon hogy gyakorlatilag nincsenek modern low-end kártyák. pl ami anno az RX460 volt meg a GT1030, maguk idejében korszerű technológia, low-end, megfizethető.

értem hogy az új generációkból először a highet fogják célozni de én mondjuk magam részéről kifejezetten örülnék egy RX640 vagy egy GT2030 kártyának amit mondjuk egy egyetemista pénztárcájából is ki lehet fizetni. :D nyilván ezeket hasraütve írtam de a lényeget sztem értitek

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#54516) Z10N válasza killbull (#54500) üzenetére


Z10N
veterán

"ma reggel már kezdte is a hibát hogy magától újraindult fórumozás közben, és fixen ott van a kritikus kernel power hiba az eseménynaplóba úgy hogy csak egy R7 260X van most a gépben."
Ugye a 260X a egy BonaireXT, ami egy 7790. Ezt a fagyast mar lassan 7 eve nem javitottak :DDD Ismetlem 7 eve. Errol beszeltem korabban, hogy sz@rnak ezekre. Kulon 3rd party tool van erre, hogy ne fagyjon ki az zero core bug miatt es az idiota automta orajel allitgatas miatt, ami meg a polarisnal is hiba. Persze ugy vannak vele, hogy kinek van mar Bonaire gpu-ja...

Nalam is itt van a harmadlagos gepben a 7790 es manualisan kell beallitani, hogy ne fagyjon ki, illetve alvo allapotbol visszaterve ne fagyjon ki a zero core bug es vesszen oda a session. Kuldtem be ticketet ra par eve, mint ahogy a zero core bugra, de sose javitottak.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54517) fatpingvin válasza Z10N (#54516) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez windows-specifikus hiba, nem?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#54518) killbull válasza Z10N (#54516) üzenetére


killbull
aktív tag

Isten vagy! Köszi hogy ezt leírtad! Sokat segítettél vele! :R

Szerencse hogy nem mertem hozzányúlni a mostani driverhez! Amúgy ez RX 5500XT vel is előjön! Hibák közt van, ez az egyik ha otthagyom a gépet magába pl sacc 20 percre meghal a böngésző és csak reset gomb után él újra... Nem fagy ez meg nem jön elő sokszor...

20.12.1 a legjobb driver nekem!

[ Szerkesztve ]

(#54519) Z10N válasza Petykemano (#54490) üzenetére


Z10N
veterán

"1) Mindent megvesznek tőlük, amit legyártanak"
Nagyon jol tudjuk, hogy miert van ez. Szoval erre rajatszani arconkopes.

"2) Nem áll rendelkezésre több kapacitás"
Detto. Lasd elobbi.

Ezzel csak azt a keves "image"-t es marketshare-t veszelyeztetik, ami megmaradt. De ok tudjak.

"Én nem hiszem, hogy most arról lenne szó, hogy ha tudnának, ne gyártanának többet és direkt fognák vissza a gyártási volument."
Szerintem meg ez is benne van. Eleve cpu-t gyartanak: olcsoban lehet tobb penzt keresni. Illetve nagyon jol tudjak mi a helyzet most, azaz rajatszanak, ami undorito. Ebbol is latszik, hogy a korabbi "sweetspot" csak mese volt habbal. Respect teren nalam az amd hatalmasat bukott gpu fronton. Eddig is balf@szok voltak a marketing + p/r reszlegen, de most mar mohok is.

A normalis arakat itt mar el kell felejteni jo hosszu idore. Itt mar csak a ceg policyrol es megitelesrol van szo, avagy "image"-rol. Es azzal, hogy kusznak az NV mogott es direkt rajatszanak a helyzetre, semmivel nem jobb, mint az ngreedia. Es ez a problema.

3-4 ev mulva banyaomlaskor, majd lesz ennek bojtje. Akkor majd rohogni fogok rajtuk es csak bongeszni fogom az olcso vga-kat toredek aron, mint ahogy a vega/polarisnal is tettem. De ok tudjak. Ahelyett, hogy ujat vennek realis aron, majd megint hasznalt lesz, tobb generaciora. Vegulis tudjuk, hogy a rovid tavu kapzsisag kifizetodobb, mint a hosszu tavu strategia.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54520) killbull válasza fatpingvin (#54515) üzenetére


killbull
aktív tag

Kiegészítem az én álmaimmal! RX 590 7 nm en átdolgozott GPU encoderrel ami a NAVI ba van csak ehhez még egy felújított encoder minőség javítással. Ezt úgy értem hogy a zöld oldalon 8000 kb el szebb képe van mint egy AMD 30 000 kb es stream minőségnek.

High end részen meg az AMD mehetne állatkodni hogy 2 GPU t tesz egy PCB re és összerakja egy HBM memóriával 8K 60 gamingre kihegyezve, és a mostaniakat meg amik állítólag erősek annak vigye le az árát! :P

(#54521) fatpingvin válasza killbull (#54520) üzenetére


fatpingvin
őstag

a multiGPU kártyák nekem is hiányoznak... gondolkodtam rajta hogy ebayről veszek magamnak egy FirePro S10000-et de ennyi pénzem nincs. inkább spórolok egy Xe DG2-es kártyára.

mondjuk most nyilván nincs nagy pénz a mid meg low-endben, nyilván nem ezeket fogják gyártani a limitált kapacitáson.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#54522) Petykemano válasza Z10N (#54519) üzenetére


Petykemano
veterán

Minden szavaddal egyetértek kivéve egyet:
Hogy jelenleg módjukban állna a "kedvünkre tenni", ha elengednék a mohóságot és az Nvidia árazásához igazodás helyett versenyző msrp árakat szabnának meg.

Én azt látom, hogy ha pl a 6700XT-t nem $480-ra árazzák, hanem oda, ahol a közönség azt érezné, hogy na ez egy tisztességes előrelépés perf/$ tekintetében (pl $399), most akkor se kapnád meg ennyiért, vagy legyen egy világbajnok $350 (hiszen az 5700XT már kb ennyiért ment), ami sok rajongó szívét megdobogtatná, de akkor se lehetne hozzájutni.

Ezért mondom, hogy szerintem nem lesz változás legalább addig, amíg a bányászat kereslete alább nem hagy.

A 3060 vagy a Ti volt, ami kb 50MH/s tudott?
Az ethnél meg kb 300000 GH/s kapacitással nőtt az elmúlt fél évben a hálózat.
Ha jól számolom, akkor az 6 millió kártya lenne. Ez ugye csak a növekmény és csak az ethereum. Nem tudom, hogy van-e még más népszerű altcoin, amit szintén megéri gpu-val bányászni.

Mindenesetre a múltkor azt számoltam, hogy az AMD 10000 waferből kb másfél millió 6700XT-t gyárt. Állítólag 60k 7nm wpm elett rendelkezik.

Legjobb esetben is pár negyedévnek el kell telnie, mire csak az ETH-re fordított hash kapacitást meg lehetne duplázni.

Úgyhogy nem lesz gyors a helyreállás.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54523) Busterftw


Busterftw
veterán

Talan idetartozik, epp most nezem Linus uj videojat a hianyrol es stb.
Egesz jo az elmelet es szamokkal alatamasztva.

(#54524) Yutani válasza Busterftw (#54523) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lehet benne valami. Tehát alapvetően nem a bányászok miatt van a jelenlegi helyzet, de a felőlük érkező igény azért csak nehezítő tényező. Hm.

#tarcsad

(#54525) Busterftw válasza Yutani (#54524) üzenetére


Busterftw
veterán

Mutatott erdekes dolgokat, pl az autogyartok maguknak koszonhetik a chip hianyt, mert a covid miatt csokkentettek a rendelest, ami egy kis ideig be is jott, de aztan nott a kereslet.

Nvidia egesz 2020-ban folyamatosan tobb es tobb vga-t adott el, a hianyt tenyleg a nagyobb demand okozhatja. Steam jatekosok szama rekordokat dontogetett a covid hullamoknal es hasonlok. Az Nvidia szerint 100-300 millio bevetelt hozott a banyaszat, az elenyeszo a gaming divizio bevetelenek.

[ Szerkesztve ]

(#54526) beef válasza Busterftw (#54525) üzenetére


beef
őstag

Az NV honnan tudja, hogy mennyi ment bányába? Max azt amit ő adott el oda közvetlenül, vagy a partnerei jelentették.
A steam stat meg, hogy mennyi plusz játékos van, az attól is lehet, hogy aki eddig sarokba támasztva használta gépet, most újra előszedte, biztos ebből is van nem kevés.

(#54527) solfilo válasza Busterftw (#54525) üzenetére


solfilo
veterán

JPR is eldönthetné hogy most nőttek vagy csökkentek a szállítások a zöldeknél. :W

JPR: GPU shipments soar once more in Q4 2020
Overall GPU shipments increased by 20.5% from last quarter, AMD shipments increased 6.4%, Intel’s shipments rose 33.2%, and Nvidia’s shipments decreased by -7.3%.

solfilo

(#54528) Busterftw válasza beef (#54526) üzenetére


Busterftw
veterán

De itt mar az is kozrejatszik, hogy a sarokban levo gep mar nem szuperal ugy ahogy regen, menjen bele egy uj vga.
Ha a gyerek itthon ragadt, rakjunk ossze neki egy minecraft gepet vagy egy ps5-ot.

(#54529) beef válasza Busterftw (#54528) üzenetére


beef
őstag

Persze, viszont az is amit írtam, hogy van gép, de eddig ideje nem volt, vagy jóval kevesebb. Most meg van.
Tehát elég sok változós az a Steam statisztika ami mögött nem látjunk a valódi okokat.

(#54530) b.


b.
félisten

Egy remekbe szabott 6700 teszt Igortól. [link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54531) sutyi^


sutyi^
senior tag

Welp... that's that then.

Download AIDA64 Extreme (beta)
Trial version, portable ZIP package

Version: 6.32.5659 beta (Mar 26, 2021)

Release notes:
• Support for ACPI 6.4
• GPU information for AMD Radeon RX 6600 (Navi 23)
    • GPU information for AMD Radeon RX 6600 XT (Navi 23)
• GPU information for AMD Radeon RX 6700 (Navi 22)
• GPU information for AMD Radeon RX 6700 XT (Navi 22)

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#54532) Z10N válasza sutyi^ (#54531) üzenetére


Z10N
veterán

Ezeket mar be kellett volna jelenteni. Ehelyett a 4-bol 1 lett bemutva, az is botranyos aron. Odaat mar a 50/50Ti paros is meg lett szelloztetve, az amd meg megint tokol szokas szerint.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54533) Petykemano válasza Z10N (#54532) üzenetére


Petykemano
veterán

Az Aida említés 2hét-2hónap múlva megjelenést sejtet általában

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54534) Z10N válasza Petykemano (#54533) üzenetére


Z10N
veterán

Mar az elobbi is sok csuszas. Persze papiron mindegy is...

Ilyen tempoban a "megfizetheto" 6500/XT nyaron lesz "bejelentve", abbol osz lesz mire kijon. Minimalis keszlet pedig telre lesz. Addigra jonnek a bundlle konzol csomagok is. Nagyon raernek (eskuszom jobban becsulom az NV-t ilyen teren). A "budget" 6300/XT-t pedig majd megint sunyiban jovo ev elejen eleresztik, mint a fingot. Ebbol is latszik, hogy mostmar tesznek ra nagy ivben a gamerekre a korabbi "sweetspot" dumaval egyutt. Bullshit az egesz.

Ez az RDNA2 ugye elvileg korszakalkoto (nativ RDNA, RT, infi cache, stb.) lenne az amd torteneteben, mint anno a GCN1 7000 szeria. Azt lezavartak 4 honap alatt (11 sku), meg fel evre ra jottek az egyeb megoldasok (osszesen 18 sku). Most meg mar eltelt 4 honap es van 4 sku, amibol 1 kapasbol out of range, de a masik 3 is DOA. Ha ennyire jo az RDNA2 nyomni kene orrba szajba mindenkinek, mint anno. Pedig a 28nm nem volt eppenseggel zokkenomentes, mikozben ez pedig mar 2 eves, masodik revizios 7nm (tsmc szerint pedig mar 3 eves) es nincs semmi fennakadas. Ekozben az tsmc 5nm-n mar 2019 oktober ota elkezdte a gyartast. 2020 oktober ota pedig tobb gyarto is kinal 5nm lapkat. A tobbi kifogas.

Sínen a TSMC 28 nm-es HP technológiája
2010 szept

Megrekedt a TSMC a 28 nm-es eljárás fejlesztésében
2011 apr

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54535) killbull


killbull
aktív tag

Dik mittalátam! :DDD

[GeForce RTX 3050 Ti vs Radeon RX 6500 XT]

[ Szerkesztve ]

(#54536) Petykemano válasza Z10N (#54534) üzenetére


Petykemano
veterán

A technológia jósága lehet, hogy hasonlatos a 2011-es korszakhoz, de a piaci helyzet más.

2011-ben a gpuk felvevőpiaca csak a gamerek és professzionális grafikai felhasználók voltak. Ma Ezeken túl piacot jelent (ennek a technológiának és gyártókapacitásnak) a ML és más compute gyorsítás, és a mining is.

Elképzelhető, hogy 2011-ben bővebben állt rendelkezésre 28nm-es gyártókapacitás, a TSMC-n kívül több cég.kínálta. Most a 7nm a TSMCnél biztosan szűkös.

Szerintem ez tényszerű. Ha pedig így van, akkor nagyobb kapacitáshoz csak úgy tud jutni, hogy drágábban, vagy később.

A keresleti oldalról pedig mindig elad, amit gyárt. Amikor a kapacitás szűkös, és mindent megvesznek, akkor üzletileg az az érdeke az AMDnek, hogy a rendelkezésére álló szűkös kapacitást minél magasabb áron értékesíti.
Ehhez képest 2011-ben lehet, hogy arra volt érdemes optimalizálni, hogy a korlátlan kapacitásból minél nagyobb volument tudjanak értékesíteni. Akkor tehát kellett alacsony árra célozni, most meg nem.

Ez eléggé sajnálatos helyzet a mi szempontunkból, de nem nagyon lehet Mit tenni. Kábé annyira életszerű azt várni ebben a helyzetben az amdtől, hogy adja olcsóbban a kártyáit, mint ahogy a vevőktől is evárható, hogy kofidis hitelből vegyék meg a drága árut.

Csak a túlkínálatban reménykedhetünk.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54537) Z10N válasza Petykemano (#54536) üzenetére


Z10N
veterán

Ez mind szep es jo, de a gamerek juttatak el oket idaig. Az a keves fanatikus, aki meg hitt bennuk. Viszont ezzel szembe kopik oket. Itt mar nem az arakrol van szo, hanem a megitelesrol. Ami annak a keves fanatikusnak a kedvet is elveszi, akik meg kitartottak mellettuk.

A tisztelet es megiteles tobbet er, mint a penz hosszu tavon. Persze a reszvenyesek ket fillerert eladnak az anyjukat is. Csak nezd meg mennyien elpartoltak az Inteltol az utobbi evekben, pedig a kekenel van boven fanatikus. Szoval lehet ezt csinalni, csak nem erdemes.

Az RTG mar csak egy mostoha gyerek. Akit ide-oda tologatnak. Fel a padlasra, majd le a pincebe, most pedig mar a banyaba sinylodik.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54538) Petykemano válasza Z10N (#54537) üzenetére


Petykemano
veterán

Távol áll tőlem, hogy cégeket védjek. Pont azért, mert a cégek lelketlen pszichopata személyiségek, pont ez teszi őket képessé a fogyasztóellenességre.

Én nem hiszem, hogy az RTG mostohagyerek lenne. A jövő az accelerated computing. DE abban igazad van, hogy ha az AMD megtalálná a helyét az összes wafernek a gyorsító / AI gyorsító / bányász piacon, akkor tényleg bezárná a gamer piacot. Pár évig persze még ki-kiadnának egy kártyát papíron, amit nem lehet kapni.

Szerintem nem érdemes haragudni. A cég se haragszik, nem köp szembe, csak az érdekét követi. Tegyük mi is azt.
Tehát nem érdemes haragudni, hogy ha egyszer helyreállnak az árak, na akkor az AMD-től biztosan nem veszek mégegyszer, hogy megtanulják... nem tanulják. Ha szarba vannak, tönkremennek, de nem tanulják meg. A cégek érzelemmentes pszichopaták. Nem kötődnek, nem hálásak, stb

Akkor és attól kell venni, akitől és amikor neked megéri

De ez nem jelenti azt, hogy a marketing osztály ne próbálna rájátszani az emberi érzelmekre. Hogy ugye nekünk mennyire fontosak a gamerek. Meg a győztesekkel cimborálni mennyire jó.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54539) gejala válasza Z10N (#54537) üzenetére


gejala
őstag

AMD eddig is csak akkor tudott jó kártyákat produkálni, amikor Sony/MS rendelt valamit a konzolokba (GCN, Polaris, RDNA2). Ezek között átnevezések, "overclockers' dream" Fury meg "Poor Volta" Vega volt csak. Szóval most megint évekig nem lehet számítani tőlük semmi jóra, az RDNA2-t kellett volna kihasználni. De hát ők inkább alig gyártanak belőle pár darabot PC-be, bányászat nélkül se lenne belőlük a polcokon.

Meg is van az eredmény, meredeken zuhan a részesedésük, már csak 16%. Ilyen ütemben év végére 10% alá mennek és akkor vége a dalnak. Ilyen kicsi potenciális játékosbázis mellett egy fejlesztő se fog velük foglalkozni (és most hagyjuk a "konzolokban is AMD van, minden is alapból hasítani fog rajtuk" mantrát, mert ez már a GCN korszakban se jött be).
Ha meg NV jóval előbb képes lesz nagy mennyiségű kártyát a játékosokhoz juttatni, akkor az AMD már tényleg nem fog tudni visszajönni, mert nem lesz honnan.

(#54540) b. válasza gejala (#54539) üzenetére


b.
félisten

Mindkét gyártónak anyagi érdeke a jelenlegi helyzet fenntartása, hiába nyilatkoznak bármit is. Nem fog Nv. sem előbb kártyákat juttatni a piacra mint az AMD és fordítva sem lesz. Erre most rá mernék tenni egy kisebb összeget, hogy ha az egyik gyártó kártyái elkezdenek állandó készlettel elérhetőek lenni, egy két héten belül a másik gyártóé is ott lesznek. Pedig két külön gyátócég két külön csíkszél.
Arról most ne is beszéjünk, hogy normál helyzetben most az AMD a felső kategóriában tarolhatott volna , mert nem igazán vették volna a az emberek a 3090-de a 3080 is kétséges- kártyát a 6800XT-6900 XT vel szemben, de mire lesz elérhető 6800- 6800 XT-6900 készlet kint lesz azonos áron a 3080 Ti és a 3070 Ti ,ami megint kétségessé teszi a piacszerzés lehetőségét a gamer szegmensben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54541) Callisto válasza b. (#54540) üzenetére


Callisto
őstag

Van azért sok dolog amiben egyetértek veled és ezt igen szépen leírtad. :K

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#54542) Z10N


Z10N
veterán

Nintendo Game Boy modded to mine Bitcoin

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54543) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Valamit lehet tudni a legkisebb tagokról a 6xxx-es szériában? Mondjuk a 6500 megjelenéséről?
Szeretné venni valami kártyát csak megjelenítésre ami támogatja a legújabb feature-öket ami meg a videó vágáshoz jó, hw-es gyorsításhoz. A mostani kényszer r7 240 elég karcsú 4k-ra... :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#54544) Televan74 válasza adamssss (#54543) üzenetére


Televan74
nagyúr

Április és 350$(bár ez még nincs megerősítve, csak találgatás). [link]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#54545) Petykemano válasza Televan74 (#54544) üzenetére


Petykemano
veterán

Manfred és Sid, valamint Shrek és Szamár közti beszélgetések jutnak eszembe

- Lehet tudni valamit a megjelenésről?
- Nanááá!!!
- Tényleg??
- Nem...

- És ez végre elérhető áron lesz?
- Nanááá!!!
- Tényleg??
- Nem...

- És ezt lehet majd végre kapni?
- Nanááá!!!
- Tényleg??
- Nem...

- Ott vagyunk már?
- Nem
- Pukk

Vagy a hupikék törpikék.

- Messze van még a bányaomlás, Törpapa?
- Nem, már nincs messze
- Messze van még a bányaomlás, Törpapa?
- Nem, már nincs messze
- Messze van még a bányaomlás, Törpapa?
- Igen, még messze van

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54546) b. válasza Petykemano (#54545) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54547) Petykemano


Petykemano
veterán

Navi 23: 32GB Infinity Cache
Van Gogh: 0GB Infinity Cache
AMD confirms Navi 23 has 32MB of Infinity Cache while VanGogh APU lacks it

Azt reméltem, az IC-vel végre megjön az áttörés az APUkat sújtó memóriasávszélesség problémára, amit eddig nem oldott meg sem a GDDR5M, sem a GDDR5, sem a HBM.

Szegény kis apuka. De talán ne csüggedjünk, mert állítólag a Van Gogh egy nagyon pici apu. Tehát még nem halt meg a remény. Azt nem értem, hogy miért a Cezanne fölött helyezkedik el. A Renoir alatt volt a Dali, ami a 14nm-es PIcasso továbbélése a budget vonalon. A Lucienne Renoir továbbélése "olcsóbb változatban" Cezanne alatt. Ha a Van Gogh tényleg pici-mini, annak kellett volna a Lucienne helyén lennie. [link]
De persze az, hogy LPD5 & LPD4X ramokat támogat egyértelműen arra utal, hogy low-power.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54548) hokuszpk válasza Petykemano (#54547) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

32GB ? akkor amelle mar nem is kell gddr6 -ot pakolni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54549) Petykemano válasza hokuszpk (#54548) üzenetére


Petykemano
veterán

hupsz, valójában megabejt

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54550) solfilo válasza Petykemano (#54547) üzenetére


solfilo
veterán

"Azt nem értem, hogy miért a Cezanne fölött helyezkedik el"
Lehet elrontotta az ábra készítője :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.