Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54351) b. válasza Petykemano (#54348) üzenetére


b.
félisten

azért a 4 K és az 1440P eléggé a jelen 2021 ben, az 1080 P pedig inkább a múlt , főleg egy PS5 megjöttével.
Steam, POnt itt szoktam olvasni, hogy nem mérvadó

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54352) killbull


killbull
aktív tag

Menj el oroszországba és csodálkozz hogy sokan még mindig Core 2 Duon tolják a WOT ot! A WOT konkrétan azért sikeres mert egy kenyérpirítón is elmegy. A Steames statisztika is ezt mutatja hogy a 4K a kissebség!

RX 6500XT ről lenne jó valamit tudni, az RTX 3050 vagy 3050Ti szerintem most is jobb lesz nála, főleg ha azt nézzük hogy streamelni vagy videót felvenni fényévekkel jobb minőséget tud. Egy GTX 1060 is szebb képet tud GPU ból streamelni a mostani 6000 es szériától az AMD nél, a régiekről nem is beszélve. Erre is ráfeküdhetne az AMD!

Pont emiatt várom a 3050 et mert mindenben jobb és pl nem PCIe x8 hanem x16!

Ha a 6600 at csinálná budgetnek az AMD vagy a 6600XT t mert az PCIe x16 az pl döntő tényező lehetne!

(#54353) killbull


killbull
aktív tag

A fejlesztők elárulták, hogy milyen PC-vel konfigurációkkal játszanak 2021-ben az orosz játékosok.
Egy tankos játékos PC-jének átlagos paraméterei a következők:
2 GB-os videokártya 8 GB RAM 1920x1080-as képernyőfelbontás Átlagos ping: 45
Ugyanakkor van majdnem 5000 olyan regisztrált játékos, aki 64 GB RAM-mal hajlandó csak csatába menni, sőt 10-en 256 GB memóriával felvértezve nyomogatják a W-t.

A legnépszerűbb képernyőfelbontás a full HD, a játékosok 41%-ának ez van beállítva.
A WOT-ot majdnem 2400 különböző CPU típussal hajtják meg. A játékosok 54%-a használ 4 magos processzort, a legnépszerűbbek az i5-9400F és a Ryzen 5 2600. 62%-nak van Nvidia kártyája, a legnépszerűbb operációs rendszer pedig természetesen a Windows 10, de 5 játékostársunk még Windows 2000-es tolja az ipart.

[ Szerkesztve ]

(#54354) Petykemano válasza Busterftw (#54350) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát igen, csak ami az nvidia esetén "az adoptáció persze sokkal lassabb" és "valahol el kellett kezdeni", az a másik esetben "Az AMD meg inkabb a jovore fokuszalt a sok demo tech-el, ami nem nagyon materializalodott a jatekokban."

Egyébként persze természetesen én egyetértek veled, valahol el kell kezdeni. (Egy nagyon picit azért hiányolom "Kell a fenének 4K 50-60fps, inkább arra kellett volna fejleszteni, hogy az 1440p stabil legyen 120 v 144 Hz-en" és "teszteljék máson a hüje béta feature-ükat, velem csak olyan tranzisztort fizettessenek ki, amit tényleg ki is használnak a játékok" fölháborodott kommenteket az nvidia felé)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54355) gejala válasza Petykemano (#54354) üzenetére


gejala
őstag

Az a helyzet, hogy a játékosok nagy részét nem érdekli a 144 hz. Aki nem játszik online shootert, azt meg pláne nem. Ezzel nem lehet eladni a kártyákat.
A konzoloknál viszont megy keményen a 4K marketing. Lehet, hogy csak 30 fps meg dinamikus felbontás, de azt látják az emberek, hogy itt 4K van kéremszépen. $500-ért. Ilyen környezetben nem tudsz eladni $500+ kártyákat azzal, hogy hát 4K az nincs, de van 1440p sok hertzzel meg gsyncel.

(#54356) Petykemano válasza gejala (#54355) üzenetére


Petykemano
veterán

Én nem vagyok 144Hz-es gamer. Ha választanom kéne, hogy 1080p 144Hz vagy 4K 40-50fps (csak hogy még csak ne is 60 legyen), akkor számomra a 4K-ban több érték lenne.
Azt nem tudom mennyi, de nyilván mindegyik fícsör az 1080p/60fps-hez képest feláras.

Ezt most csak azért mondom, hogy értsd: egyetértek veled.

Ezzel együtt úgy tűnik, az AMD meg fogja próbálni $500-ért vesztegetni az 1440p-s kártyáját.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54357) olymind1 válasza Petykemano (#54356) üzenetére


olymind1
senior tag

"Ezzel együtt úgy tűnik, az AMD meg fogja próbálni $500-ért vesztegetni az 1440p-s kártyáját."

És a videójuk címe alapján náluk ott kezdődik a gaming. :U :N Mintha 1440p-s monitorok potyognának az égből és mindenki 500ért venné a vgakat :DDD Tudom, hogy csak marketing duma, de kezdenek ezek is kissé nevetségessé válni.

[ Szerkesztve ]

(#54358) Yutani válasza Petykemano (#54356) üzenetére


Yutani
nagyúr

... ami aztán a kiskerben úgyis $1000 lesz.

#tarcsad

(#54359) Busterftw válasza Petykemano (#54354) üzenetére


Busterftw
veterán

Nvidiarol nem olvasok a jovo ubertechnikarol, csak az AMD eseteben.
Igy nem nehez a kettot objektivan nezni. Az RT ekezve volt, a DLSS ekezve volt.
AMD-nel meg minden az egekbe magasztalva, csak aztan Oscar bacsi meg valahogy nem jon sosem. Most meg az AMD kapar az Nvidia utan RT-ben, meg DLSS miatt.

(#54360) awexco válasza Busterftw (#54359) üzenetére


awexco
őstag

Nem szabad fullba nyomni a kretént :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54361) Petykemano válasza olymind1 (#54357) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát tartok tőle, hogy az 1440p gaming valójában $700-nál fog kezdődni.

Ja igen, ahogy Yutani mondja.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54362) Petykemano válasza Busterftw (#54359) üzenetére


Petykemano
veterán

Én a Vega óta nem olvasok "jövő ubertechnikáról" az AMD-vel kapcsolatban.
Talán mondhatjuk, hogy vége annak a korszaknak, amikor az AMD el****ott technológiai kommunikációval próbálta megnyerni a vásárlókat.
Én csak a RDNA1 sem a RDNA2 kapcsán nem tapasztaltam olyan techno-varázslást, mint korábban.

Én nem állítom, hogy az RDNA2 jobb, mint az Ampere, de szerintem az nehezen vitatható, hogy tradícionális shader-alapú grafika tekintetében az AMD zárta az ollót az Nvidiával.

Megint más kérdés, hogy ez mire elég, vagy hogy ettől az nvidia már hány lépéssel lépett el.
Az RT-ben elkezdtek felkapaszkodni. Szerintem ebben az Nvidia a dedikált hardveres egységek miatt előnyben van. (Abu talán tudna nyilatkozni azzal kapcsolatban, hogy vajon az Infiniti Cache mennyiben tenné lehetőséget chiplet formájában kiegészteni dedikált RT hardverelemmel?)

Az idei év nagy "ígérete" Az AMD "dlss" megoldása, amiről nagy a csönd.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54363) Busterftw válasza awexco (#54360) üzenetére


Busterftw
veterán

Egyetertunk, de:
"argue with the argument not the person"

(#54364) tisztelturam


tisztelturam
tag

Én nem látom a 3080 sőt a 3070 verést sem az AC O-ben..kamu a video akkor vagy most mi a pálya?

[AMD RX 6700 XT vs RTX 3070 | Test in 5 Games]

[ Szerkesztve ]

(#54365) atok666 válasza gejala (#54355) üzenetére


atok666
őstag

...Az a helyzet, hogy a játékosok nagy részét nem érdekli a 144 hz....

Ezt mi alapjan irod?

Atok

(#54366) Busterftw válasza tisztelturam (#54364) üzenetére


Busterftw
veterán

Csoda driver mar kinn van.

(#54367) hokuszpk válasza tisztelturam (#54364) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

#54324

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54368) Yutani válasza tisztelturam (#54364) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mennyire hiteles a videó? Mi ez a Mark PC?

#tarcsad

(#54369) tisztelturam válasza Yutani (#54368) üzenetére


tisztelturam
tag

Ezt én nem tudom megmondani. De már írták hogy azóta pl jött új amd driver és már máshogy festene a "párharc"
Majd ha kint lesznek a hivatalos tesztek kiderül

(#54370) Abu85 válasza tisztelturam (#54369) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem új driver jött, hanem konkrétan olyan driver, amihez nem kell az AMD szerveréhez csatlakozni, hogy működjön a hardver. Ez azért nem mindegy, aki a press driver előtt közöl eredményt, az fake-et közöl. Még ha meg is szerzi a drivert, nem fog működni, mert nincs hitelesítőkulcsa az AMD-től.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54371) Petykemano


Petykemano
veterán

(#54372) Z10N válasza Petykemano (#54371) üzenetére


Z10N
veterán

Remelem lesz 6400/6300/6200/6100/6070/6050/6030 :D
Talan a low end kaphato is lesz $200 alatti cimkevel es 5 evvel ezelotti teljesitmennyel :D Mar nagyon varom :N

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54373) Petykemano válasza Z10N (#54372) üzenetére


Petykemano
veterán

:(
(bilibe lóg a kezed)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54374) Z10N válasza Petykemano (#54373) üzenetére


Z10N
veterán

Azt mondod? Pedig egy jo kis 6150LE-re palyaznek $179-ert. Akkor marad a 6050LE.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54375) Petykemano válasza Z10N (#54374) üzenetére


Petykemano
veterán

A viccet félretéve: ilyenek szerinted tényleg lesznek?
/6300/6200/6100/6070/6050/6030

Nem fogják ezeket betolni most már tényleg APU-ba?
Legutoljára nem az 5500/XT volt a legkisebb lapka és számozás?

Én tökre azt várnám, hogy most hogy a sávszélesség problémáját -1080p-ig - megoldja 32MB infinity cache, egy komolyabb APU-nak (125W) is elegendő lesz a DDR4/5 által biztosított 50-80GB/s

Persze bányászni ezzel is lehet.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54376) Pkc83


Pkc83
őstag

Lehet ,hogy hülyeséget kérdezek de ezt a bányászatot
nem lehetne egy combos 16 magos procival meg akár
256 Gb 4Ghz+ rendszermemóriával megoldani? :F
Akkor talán másnak is jutna Vga. :K

(#54377) Televan74 válasza Petykemano (#54371) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem mostanában lesz 6700XT kártyám. Marad a 2070Super! :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#54378) Z10N válasza Petykemano (#54375) üzenetére


Z10N
veterán

A $479 alatt hatalmas ur tatong $50 es $250 (most mar $279) kozott (aka amd: "sweetspot") pedig $20-30 dollarokent be lehet szurni egy termeket. Az 8-9 termek. Ha az apuk reszet lecsiped (legyen 3db: $50-70-100) akkor is marad 4-5 sku-nak hely. Szoval siman kene lennie 6400/6300/6200/6100-nak ilyen arak mellett. Nyilvan a 6070/6050/6030 poen volt. De APU-ba is meg GCN5 Veganal jarunk. Ideje lenne mar RDNA-ra valtani. Ezenkivul az APU-k korrektek, de le vannak maradva. Eleve a 2000G es 3000G Vega11 csonkitott volt, de a 4000G-ben mar visszalepes a Vega8 (rohej). Szo se rola a Vega8 a kis 2200G-ben (ami 3 eves) remekul hasit casual gamingre a htpc-be es passzol is melle, de 2021-ben mar edes keves. Mar reg 16CU-nak kene az alapnak lennie, ha 7+ evvel ezelott a ps4-be 18CU-t bele tudtak rakni, de ezt mar sokszor kibeszeltuk (Fenghuang 28CU, Vega M 20-24CU, etc). Ha tavaly mar kapott a XSS RDNA2 20CU-t akkor nem tudom mit tokolnek meg.

6600/XT $350-400
6500/XT $250-300
Alatta meg ezek a csodak.

"Legutoljára nem az 5500/XT volt a legkisebb lapka és számozás?"
Suttyomban volt 5300XT is, sot 5300 96bit 3GB :DDD

"Én tökre azt várnám, hogy most hogy a sávszélesség problémáját -1080p-ig - megoldja 32MB infinity cache, egy komolyabb APU-nak (125W) is elegendő lesz a DDR4/5 által biztosított 50-80GB/s"
En is, de latod milyen tokelten az AMD mar evek ota. Ziccereket hagynak ki abban amiben erosek. Hanyszor le lettunk hurrogva, hogy nem kell 100-150W APU. Mikozben gpu sincs a helyukre.

"Persze bányászni ezzel is lehet."
Azt mar mindenen is lehet.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54379) Z10N válasza Z10N (#54378) üzenetére


Z10N
veterán

Ha az NV kepes volt a GT1010-t nemreg kiadni, illetve talalni a raktarak melyen meg 1050Ti-t, akkor az AMD-nek is illene teritenie, ha mar ballagnak arban az NV utan szepen, mint a pincsi kutya. Most sem banyasz kartyakat kene kiadni (alszent modon), hanem szorni kifele lowendbe ezeket, mint az rx550-t. Persze ezeket is megvennek a banyaszok, de legalabb ezek idovel visszakerulnek a korforgasba. A korabbi apu banyasztra visszaterve, szerintem a jelenlegi vega apuk ddr4-gyel keves savszelt adnak. DDR5 melle meg, ha jon az rdna apu, akkor a cache miatt nem fog a minereknek fekudni. Bar kitudja...

RX550/560 utodot nem is hallottunk meg az RX5000 szerianal se. Pedig az apuk messze jarnak meg az elobbitol is. Szoval van gap.

Ahogy nezem a 2400G-ben levo Vega11 is 27%-kal van lemaradva az ajtotamasztek rx550 mogott. Az rx560-ban meg ketszer annyi CU van. Szoval vagy combosabb apukat adnak ki vagy toljak a lowend kartyakat. Mert ez igy eleg gaz a vezeto apu gyartotol.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54380) Z10N


Z10N
veterán

A XSS soc 20CU (rdna2) gyakorlatilag mar keszen van jo ideje. Egy kis modositassal (az MS licensz miatt) tolni kene kifele a hibas lapkakat egy csipet HBM2 lapkaval. Csinalnak belole egy kicsi 4c/8t 12CU, kozepes 6c/12t 16CU es nagy 8c/16t 20CU verziot. Mondjuk $150-tol. Es nem mokazni a 4700G 8c/16t Vega8 verzioval 2021-ben.

Aztan felolem adhatjak dragan a tularazott vgakat. Ezt meg vinnek, mint a cukrot, mert kozel XSS teljesitmenyt adna $150-tol (vs $299).

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54381) Petykemano válasza Z10N (#54378) üzenetére


Petykemano
veterán

"A $479 alatt hatalmas ur tatong $50 es $250 (most mar $279) kozott (aka amd: "sweetspot") "

Szerintem ezt a tátongó űrt már nem akarják betömni.
Ennek szerintem nem, vagy csak kisebb részben magyarázata az általános drágulás. Persze biztos alacsony itt a marzs - a gyártás is biztos drágább és a GDDR6 is. De szerintem főképp arról van szó, hogy a rendelkezésükre álló waferkapacitást olyan termékekre igyekeznek fordítani, amin nagyobb a marzs, vagyis a drágább termékekre. Bármit legyártanak $500-1500 között bármilyen mennyiségben, elviszik. Nincs szükség arra, hogy alacsonyabb árszegmensbe terméket kínáljanak. És ha kínálnának, nem tudnák kiszolgálni a igényeket.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54382) Busterftw válasza Petykemano (#54381) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem sem jonnek ezert mar alsobb kategoriaba kartyak.
Ahogy mondod eleve nincs rajtuk sok profit, fix kapacitasnal plusz meg elvennek a wafert a jobban tejelo gpuktol, ott is buknanak lovet.

Amugy is ugy vannak vele, hogy akinek kell 200 dollarert kartya, az majd vesz valamit elozo 2 genbol. (Persze most azoknak is elszallt az ara)
Ilyen 1080p 60hz-144hz-re nem kell 5nm ddr5 zsiruj architechturas gpu, megteszi egy rx 580. :)

(#54383) Z10N válasza Petykemano (#54381) üzenetére


Z10N
veterán

"Szerintem ezt a tátongó űrt már nem akarják betömni."
En meg akkor a zsebuket (sok ev utan). Eljen az Adavanced Mining Devices.

"Persze biztos alacsony itt a marzs - a gyártás is biztos drágább és a GDDR6 is."
Furcsa, hogy amikor a Polaris ment, akkor ez nem volt gond. A gddr6 pedig mar tudjuk, hogy $7-8/GB a 14Gbps.

"De szerintem főképp arról van szó, hogy a rendelkezésükre álló waferkapacitást olyan termékekre igyekeznek fordítani, amin nagyobb a marzs, vagyis a drágább termékekre."
Ahogy gondoljak. Akkor ne is csinaljanak gpu-t. A proci ugy is jobban megy chiplet szinten. Majd vesz mindenki konzolt.

"Bármit legyártanak $500-1500 között bármilyen mennyiségben, elviszik."
Jelenleg. Aztan majd banyaomlasnal, meg csak megint neznek evekig. Ok tudjak. Ezenkivul ott vannak a 12-14nm gyartosorok es a Polaris design. Olcson lehetne csakanyokat gyartani. Ha meg keves a wafer, akkor csak cpu-t kell gyartani a vga piacot meg hagyni az NV-nek es majd az Intelnek. Kar erolkodni.

"Nincs szükség arra, hogy alacsonyabb árszegmensbe terméket kínáljanak."
Szukseg van. Hajlandosag nincs. Lasd elobbi, lesz akkor konzol.

"És ha kínálnának, nem tudnák kiszolgálni a igényeket."
A "draga" 7nm-n gyartott 5300-t is kiadtak sunnyogva...

Szoval minden amit felsoroltal (es igaznak bizonyul majd), az a vasarlok arconkopese (es csak kifogas). Azoknak a keveseknek, akik meg AMD-t akarnak. Eleg siralmas, ha ezzel is ballagnak az NV utan. Mondtam, hogy az NV meg a GT1010-t is elokaparta. Ok meg nem tudnak Polarist gyartani a banyaszoknak. Nah, mindegy.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54384) killbull válasza Z10N (#54378) üzenetére


killbull
aktív tag

Ennek a 6600 alatti résznek akkor lenne értelme ha PCIe x16 os lenne. Anno hetekig győzködtem magam mert 20+ éve AMD Sapphire márkára esküszök. Konkréten ha valaki csak frissítené a régi gépét amibe egy VGA val akár már youtube os lejátszást is hardveresen tudná lejátszani pl VP9 - AV1 annak hatalmas korlátai vannak. PCIe 2.0 ba x8 ast rakni...

Itt arra gondolok hogy pl az RX 5500XT ből a 4GB os ha megtelt vramba elkezdett laggolni a játék. Szóval szerintem ide eleve nem is fejleszt az AMD és ezért ilyen. Le kell írnom nagy nehezen én pl ezért adtam el a VGA m, most kapóra jött a magas VGA árak és megyek át NVIDIA ra ha lehet, ott a legkisebb is PCIe x16 os és nincs rommá korlátolva.

Ez az epic fail hogy a budget szinten csak az jár jól aki full új gépet épít PCIe 4.0 val, a régiek meg IJ!

(#54385) Petykemano válasza Z10N (#54383) üzenetére


Petykemano
veterán

"Furcsa, hogy amikor a Polaris ment, akkor ez nem volt gond. A gddr6 pedig mar tudjuk, hogy $7-8/GB a 14Gbps."

Ami azt illeti, szerintem is furcsa.
De most a PC iránti igény is 20-30%-kal magasabb és a bányászat és az AI is felfutóban.

"Ahogy gondoljak. Akkor ne is csinaljanak gpu-t. A proci ugy is jobban megy chiplet szinten. Majd vesz mindenki konzolt."

Ne aggódj, a prospektusban benne lesz a kínálat - hogy ne veszítsék el az állandó és biztos keresletet, csak kapni nem lehet.
Olyan ez, mint amikor barát-zónába kerülsz. Sajnos még nincs túl az előzőn, aki úgy megbántotta, és már tudja is kivel jönne össze legközelebb, ha észrevenné, de olyan jó, hogy TE legalábbis ott vagy neki.

"Jelenleg. Aztan majd banyaomlasnal, meg csak megint neznek evekig. Ok tudjak. Ezenkivul ott vannak a 12-14nm gyartosorok es a Polaris design. Olcson lehetne csakanyokat gyartani. Ha meg keves a wafer, akkor csak cpu-t kell gyartani a vga piacot meg hagyni az NV-nek es majd az Intelnek. Kar erolkodni."

Szerintem nem lesz bányaomlás. Legalábbis olyan hirtelen beomlás nem lesz.Ez nem jelenti azt, hogy idővel ne jelenhetnének meg a bányagépek a second hand piacon, tehát nem azt mondom, hogy örökké meg fogja érni, de én arra nem számítok, hogy egy szép napon bezuhan a bitcoin felére-harmadára és a következő nap milliószámra jelennek meg az olcsó gpu-k a használtpiacon.

És sajnos a 12-14nm-es gyártósorok se nagyon állnak rendelkezésre. Állítólag a GF is tele van megrendeléssel. És itt készülnek - még - az IO lapkák is.

az (mi)N(e)vidia és az Advanced Mining Devices is mindent megtesz azért, hogy mégis lanyjulna a kereslet a gpu-k iránt a bányából, akkor az ott szükségtelenné váló GPU-k ne omoljanak vissza rájuk.

"Szukseg van. Hajlandosag nincs. Lasd elobbi, lesz akkor konzol."
Úgy értettem: nem szorulnak rá arra, hogy olcsóbb szegmensekbe is gyártsanak. Nem arról van szó, hogy van egy halom kapacitásuk, és a gyártósorról lejövő termékeket valahogy el kellene adni, hogy minél nagyobb volumenre tudják teríteni a fejlesztési költségeket.

"Szoval minden amit felsoroltal (es igaznak bizonyul majd), az a vasarlok arconkopese (es csak kifogas). "

Így van!

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54386) Z10N válasza killbull (#54384) üzenetére


Z10N
veterán

Az 5500XT eleve egy csonkitott szegyen. Lassan 5 eve nincs ertelmes sku ebben az arszegmensben. Megertlek, ha NV-re valtasz.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54387) killbull válasza Z10N (#54386) üzenetére


killbull
aktív tag

Nem csak az, az a tény hogy az AMD GPU stream része amivel veszteségmentesen tudsz streamelni meg videót felvenni kb 2010 es szinten van. 10 év alatt képes volt egy valami High quality mootion boostot vagy mit fejleszteni.

Ugyan ez NVIDIA, ott kezdődik hogy van vagy 4 - 5 preset OBS Studio ba és ha tudod ezeket a preseteket, azon a szinten van hogy a 2700X et OBS be Medium presetre rakod x264 kódolással akkor 30 - 40% ot megeszik a CPU ból, ugyan ezt a minőséget tudja az NVIDIA alapból ha nem jobbat GPU encoderből, sőt ezt tudom Medium preset feletti minőséget tud.

Egyszerűen csak a hívők maradnak AMD n.

[ Szerkesztve ]

(#54388) Z10N válasza Petykemano (#54385) üzenetére


Z10N
veterán

"De most a PC iránti igény is 20-30%-kal magasabb és a bányászat és az AI is felfutóban."
Amikor tavaly azt mondtam, hogy nem lesz kereslet ki lettem rohogve, mert nem lesz az embereknek penze :DDD Es lam igazam lett :D Az AI-ra vegyenek csak szepen professzionalis kartyat. Eleve, ha gpu gyartok olyan ostobak, hogy nem pro kartyakat adnak banyaszatra is, amikor ugy is megvennek, akkor nincs mirol beszelni.

"Ne aggódj, a prospektusban benne lesz a kínálat - hogy ne veszítsék el az állandó és biztos keresletet, csak kapni nem lehet."
Sokaig ezzel nem lehet szineszkedni. Eppen kimasztak a gpu arokbol es most ezzel a manoverrel megint vissza masznak.

"Szerintem nem lesz bányaomlás."
A banyaszat tartos lesz innentol. De a hobby minereknek a profit a lenyeg, ha pedig az leesik egy szint ala, akkor adogatjak elfele a cuccot. Persze a sok altcoinnal kihuzzak ameddig lehet. De ez olyan lesz, mint a covid. Sok hullamban fog erkezni.

"És sajnos a 12-14nm-es gyártósorok se nagyon állnak rendelkezésre. Állítólag a GF is tele van megrendeléssel. És itt készülnek - még - az IO lapkák is."
Akkor van wafer. Nem kell obegatni, hogy nincs. A banyaba tobbszoros aron elvinnek.

"szükségtelenné váló GPU-k ne omoljanak vissza rájuk."
Marpedig rajuk fog olmolni, ez mar nincs a kezukben. Ilyen arak mellett sokak fognak kivarni, akik megsem mennek konzolra.

"Úgy értettem: nem szorulnak rá arra, hogy olcsóbb szegmensekbe is gyártsanak."
Akkor en se szorulok ra, hogy ujat vegyek. Ezenkivul erdekes modon a GT1010-t az NV csak elokaparta valahonnan, pedig abszolut nincs szuksege ra. Az amd meg finnyaskodik, meg sunyiban 5300-zik 3GB-tal. Amikor megmondtak, hogy 4GB a min.

"Nem arról van szó, hogy van egy halom kapacitásuk, és a gyártósorról lejövő termékeket valahogy el kellene adni, hogy minél nagyobb volumenre tudják teríteni a fejlesztési költségeket."
En pedig vehetek NV-t is vagy majd Intel-t. Nem nekem tesznek szivesseget.

Mar csak az a kerdes, hogy a fejlesztok ugye az uj konzolokkal elkezdenek zen/rdna-ra optimalizalni. De pc fronton nem lesz hozza vas, meg nv se. Akkor kinek fognak fejleszteni pc-re? Megcsinaljak a konzol verziot, aztan majd kilokik pc-re, de minek. Aztan menni fog a mantra, hogy a pc-sek nem veszik, ezert felesleges is csinalni.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54389) Petykemano válasza Z10N (#54388) üzenetére


Petykemano
veterán

most hogy már a notebookon való bányászatot hirdetik, lehet, hogy a gamer notebookok ára is fel fog szökni és irodai használatra való notebookok is megdrágulnak, vagy nem lesz rájuk kapacitás.

A NV 12/16nm-ről kapott elő kártyákat. a bányászvonal nagyrészt 12nm-es Turing, a 1010 pedig 16nm-es pascal. Lehet, hogy a TSMC-nél azok a gyártósorok nincsenek teljesen leterhelve, befért.
AZ AMD azért tűnhet úgy, hogy finnyáskodik, mert náluk az 5500XT és 5300 is 7nm.

Szerintem itt az tudná esetleg megmenteni a napot, ha az AMD is elkezdene SAmsungon gyártani. 2 éve még volt szó arról, hogy lesz Polaris 30 a Samsung 11nm-en.
De szerintem ezzel már nem fognak erőlködni. Ilyen ide-oda terített diverzifikált gyártást legföljebb a chipletesedéssel várnék csak.

A nagy bányászfarmok egyébként valami bérgyorsító vagy cloud-gaming platformként továbbélhetnek, ha a bánya szép lassan elkezd nem megérőssé válni..

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54390) Petykemano


Petykemano
veterán

"News from Taiwan, recent Apple shifts to next-node has freed up some more 5 & 7N capacity. Bidding was fierce for Q2 allocation, with Mediatek & AMD big winners. Crypto ASIC makers got a small amount of wafers too. They wanted more & willing to pay, but TSMC prioritizes partners."
[link]

Az információ forrása nem ismeretes
Talán lesz termék a polcokon, bár a "Bidding was fierce" arra utal, árcsökkensére nem érdemes számítani. Ha minden jól megy, talán MSRP-n elérhető lesznek a portékák. Az 5600X és 5800X ellátása állítólag már helyreállt, msrp-n elérhetők.
[link]

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54391) Z10N válasza Petykemano (#54389) üzenetére


Z10N
veterán

"most hogy már a notebookon való bányászatot hirdetik, lehet, hogy a gamer notebookok ára is fel fog szökni és irodai használatra való notebookok is megdrágulnak, vagy nem lesz rájuk kapacitás."
Mi nem dragul manapsag? Most jelentettek be par hete a dramot, a heten az ssd-t :DDD Csodalom, hogy eddig is volt mobilba kapacitas.

"A NV 12/16nm-ről kapott elő kártyákat. a bányászvonal nagyrészt 12nm-es Turing, a 1010 pedig 16nm-es pascal. Lehet, hogy a TSMC-nél azok a gyártósorok nincsenek teljesen leterhelve, befért."
A polaris meg 12/14, szoval van erre kapacitas. Ha az nv csinalja, akkor nem most kell abbahagyni a kullogast. Szoval ez is beferne.

"AZ AMD azért tűnhet úgy, hogy finnyáskodik, mert náluk az 5500XT és 5300 is 7nm."
Ezt megertem. De most is lesz hullo. Abbol pedig termeket kell csinalni. Az 5300 is selejtes 5500-bol van, gddr6-tal megtamogatva. Mikozben az 5300XT gddr5.

"Szerintem itt az tudná esetleg megmenteni a napot, ha az AMD is elkezdene SAmsungon gyártani. 2 éve még volt szó arról, hogy lesz Polaris 30 a Samsung 11nm-en. De szerintem ezzel már nem fognak erőlködni."
Marpedig a banyaszoknak ezt kene ontani. Es keresnenek rajta busasan. Cserebe meg 10 ev mulva is polaris lesz mindenhol :D

"Ilyen ide-oda terített diverzifikált gyártást legföljebb a chipletesedéssel várnék csak."
Szerintem meg pont nem. Emlekszel a Vega mizeriara, hogy az eltero gyartasu interposer nem fekudt a hutesnek.

"A nagy bányászfarmok egyébként valami bérgyorsító vagy cloud-gaming platformként továbbélhetnek, ha a bánya szép lassan elkezd nem megérőssé válni.."
Ez nem is rossz otlet. Csak ki fog ilyen shady farmoknak fizetni. A nagy cegek stabilitast varnak bergyorsitasnal. Cloudgamingre pedig konzumerkent mire fizetsz elo? Meg a nagyoknak se megy siman.

Nah, mindegy. Majd elvalik. De nagyon sotet jovokep lesz.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54392) hokuszpk válasza Pkc83 (#54376) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

rossz az elkepzeles, akkor proci se jutna, nemhogy vga.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54393) Pkc83 válasza hokuszpk (#54392) üzenetére


Pkc83
őstag

Azért általában a gamerek nem a 16+ magos procikat veszik nem?
Engem nem nagyon érdekelne ha azoknak felmenne az áruk. :N
Amúgy technikailag meg tudnák oldani vagy sokkal gyatrább lenne a teljesítmény?

(#54394) hokuszpk válasza Pkc83 (#54393) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

volt valami coin, amire az AMD a Threadrippert ajanlotta; de ha 16 magos hozna profiotot, akkor nehogy azthidd, amikor kifogytak a készletek, nem vinnenek helyette 2 darab 8 magosat vagy 4 darab 6 magosat. Az összes Intelt is elkapkodnák. 8,9 vagy 10 szeria, mind1lenne.
Az emberi mohóság olyan, mint Einsten szerint a hülyeség és a világegyetem. Végtelen.
- Bár az öreg nem volt benne 100% -ig biztos, hogy a világegyetem tényleg végtelen.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54395) Pkc83 válasza hokuszpk (#54394) üzenetére


Pkc83
őstag

Ja végül is igazad van mert ugye a vgak-ból is visznek mindent.
Viszont én ezzel együtt is jobban örülnék ha nem a vga-kal nyomnák az
ipart. Procit meg ramot nem veszek olyan gyakran mint mondjuk vga-t.

"Bár az öreg nem volt benne 100% -ig biztos, hogy a világegyetem tényleg végtelen."

Ebben ugye még most sem lehetünk teljesen biztosak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54396) Cathulhu válasza hokuszpk (#54394) üzenetére


Cathulhu
addikt

Asszem a Monero volt, amit 17-ben ugy megerte banyaszni procival, hogy 3 honapon belul visszahozta egy fullos threadripper arat. De lehet mar homalyosak az emlekeim

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#54397) b. válasza Cathulhu (#54396) üzenetére


b.
félisten

Az most is az egyik legjobb altcoin.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54398) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD Radeon RX 6700 XT is 32% faster than RX 5700 XT in Ashes of the Singularity benchmark

Ez eleg szep elorelepes, bar hatalmas orajel elonye van az RDNA 2-nek.
Remelem majd latunk olyan tesztet ahol egy fix 2GHz-en megy majd az 5700XT es az uj 6700XT is, ott lennek igazan kivancsi az elorelepesre, ha lesz.

A 6700XT egy fix 2GHz-en azert eleg kellemes huvos maradna, fogyasztas is jo lenne.

...

(#54399) olymind1 válasza Devid_81 (#54398) üzenetére


olymind1
senior tag

Azért az ára is 20 %-kal drágább lett az 5700XT-hez képest, akkor már nem is olyan számottevő az előrelépés, tudom elég félig üresen nézem a poharat, dehát ez van ha folyamatosan tolják fel az árakat. :(

(#54400) Devid_81 válasza olymind1 (#54399) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Es meg ha csak 20%-rol lenne szo, de sztem ez sem all meg 600-700 euro alatt most :O

...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.