Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) gbors válasza Abu85 (#5800) üzenetére


gbors
nagyúr

igazából nem a bejelentés dátuma a fontos, hanem hogy mikortól lehet birtokba venni. aki 1k USD-t ki tud (és akar :D) adni egy VGA-ra, az rendszerint nem erős a várakozásban.

a dupla tahitis kártyákat egyelőre nem tudom hová tenni. van már valamelyikhez ár?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5802) Abu85 válasza gbors (#5801) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

1200-1500 dollár. Persze nem csak HD 7970 CF, hanem 1,1+ GHz GPU órajel, megy ugye 6-6 GB memória. Kifejezetten 5+ monitoros Eyefinity-hez, vagy három 4K displayhez.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5803) KillerKollar válasza Abu85 (#5802) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Most a 7970 X2-ről beszélünk igaz?Vagy a 7990-en is 6-6 GB memória lesz?

(#5804) gbors válasza Abu85 (#5802) üzenetére


gbors
nagyúr

á, értem. szóval ez az a szituáció, amikor a praktikus gondolkodású ember megveszi a prosztó 690-et 1000 dollárért, míg az igazán nagy farok 2x6GB memóriával kezdődik :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5805) Abu85 válasza KillerKollar (#5803) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. Az egyéni akciókról van szó. Nem hiszem, hogy 6-6 GB lenne rajta, egyelőre az is kérdéses, hogy van-e értelme a nem limitált számú 1000 dolláros VGA-knak.

(#5804) gbors: Hát, igen. Tehát nagyjából 600-700 dollár felett van az a határ, ahol a vásárlóbázis durván megritkul. Innentől kezdve viszont nem számít a pénz és előtérbe kerül az e-pénisz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5806) Angel1981 válasza Abu85 (#5800) üzenetére


Angel1981
veterán

"Szóval ezeket az igényeket 1000-1000 példányban legyártott csúcskártya gyártónként bőven lefedné."

Biztos vagyok benne, hogy globálisan azért pár 1000 darabnál nagyobb rá az igény, hiába, hogy 1000 USD. Pár ezer felhasználóért ki sem fejlesztenék hivatalos referencia designnal.

[ Szerkesztve ]

(#5807) radi8tor válasza Angel1981 (#5806) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt csak presztízsből fejlesztették ki. Hogy megmutassák mi vagyunk a legjobbak, nekünk van a leggyorsabb kártyánk.
Nem érdekli őket, hogy még 1000 embernek kéne ilyen kártya. Legalább annyival többet ér majd, ha elfogyott mind.

⭐ Stella

(#5808) Abu85 válasza Angel1981 (#5806) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

1000+ dolláros kártyákra. Nincs. Ezek az e-pénisz igények. Azért ilyen drágák, mert a globális eladás nem nagy.
Ha a teljes VGA-piachoz hasonlítasz, akkor a 400 dollár feletti réteget már nem is jegyzik külön, mert százalékosan nem kimutatható az eladás. Ezért osztják a piacot a piackutatók 100 alatti, 100-300 és 300 feletti részre. De a 300 feletti rész is az 1% környékén lavírozok, vagyis idővel le kell vinni ezt a részt is 200 dollárra, hogy ne kerekítéssel legyen meg az 1%.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5809) Angel1981 válasza Abu85 (#5808) üzenetére


Angel1981
veterán

Linkelnél ilyen kimutatást?
Nagyon megköszönném!

A GTX690 esetében az EVGA külön írta, hogy egy háztartásba csak egy darabot szállít.
Ha globálisan(!) pár ezer ilyen kártya lenne csak kereslet, szerinted tényleg szükséges lenne ilyen szabályra?
(Ennyire azért nem lehet rossz a kihozatal, ezzel ne jöjjön senki!)

[ Szerkesztve ]

(#5810) Abu85 válasza Angel1981 (#5809) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A piackutatóknál előfizethetsz ezekre. Egy pdf-ben adják oda mindig. Mindegyik pdf le van kódolva jelszóval, és az előfizetéshez kapsz majd felhasználónevet és jelszót, amivel meg tudod nézni. Persze a részletes kimutatás nagyon drága. Nekem is a JPR-től van meg ez, de nem tőlük kaptam, hanem az egyik gyártótól. Ez is 2011Q4-es. Újabb nincs. Nem könnyű ezeket több oldalas, részletes kutatásokat ingyen megszerezni. Zsetonon meg nincs rá. Szóval ahogy csurran cseppen. Az a baj, hogy ez nehezen szivárog, mert jelszavas a PDF, vagyis semmit sem ér, ha nem tudod a belépésre a kódot.

Az EVGA önhatalmúlag korlátozza ezt a saját webáruházán belül, mert havonta nem tudnak 20-nál többet szállítani. Világos, hogy limitálni kell a rendeléseket, de ez nem jelent gondot, mert ha egyet rendelsz az EVGA-tól, akkor egy másikat vehetsz mondjuk a Best Buy-ból. Az EVGA ugye nem csak a saját áruházában árul, hanem még a vezető kereskedőknél, és az OEM-eknél is.
Nem a kihozatal a rossz, hanem a saját webáruházban a havi tétel kevés. De ez nem fog változni, mert elsőbbséget a kereskedelmi partner kapja, és csak utána a webáruház. Ha a partnerek elviszik az EVGA termékeit, akkor nyilván a saját webáruházukba nem jut egy sem. Szóval ez egy elővigyázatosság. De 1000 dolláros terméknél ez bőven bevállalható kellemetlenségek nélkül. A cégek minimális eladásokat realizálnak ebből. A nagy eladások 300 dollár alatt vannak, sőt, inkább 200 dollár alatt. Az 1000 dollár az e-pénisz szint.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5811) Angel1981 válasza Abu85 (#5810) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, értem, köszi!

(#5812) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

arról esetleg nincs valami pletyka, hogy a 7770 és a 7850 közötti rést mikor szándékozzák betömni? valami 7790/7830 jöhetne mert árban és teljesítményben is nagy a szakadék.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5813) Abu85 válasza FireKeeper (#5812) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ellenfél nélkül nem fogják betömni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5814) FireKeeper válasza Abu85 (#5813) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

és kepleres konkurensről valami hír? kíváncsi vagyok, vajon jobban skálázódik-e lefelé, mint anno a fermi.

radi8tor1: tisztában vagyok vele ;) de akkor offba teszem, ha így jobban tetszik :)

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5815) radi8tor válasza FireKeeper (#5814) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Khm, ez a Radeonos topic. ;)

⭐ Stella

(#5816) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Infók.

Más kicsit előre. :D
8870-en lehet hogy lesz 3 GB GDDR5-ös memória? :U
8970-esen meg XDR2-es lehet 3 GB méretbe? :B ;]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#5817) FireKeeper válasza ViiiiktorOC (#5816) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha így folytatják több kártyájuk lesz a felsőkategóriában, mint lyuk a Magyar költségvetésben ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5818) Löncsi válasza FireKeeper (#5817) üzenetére


Löncsi
őstag

Lehet válogatni legalább, NV-nél a középgategóriában pl. egy fekete lyuk van csak. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#5819) FireKeeper válasza Löncsi (#5818) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha az új generációt nézzük, az AMD-nél nem kisebb.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5820) radi8tor válasza ViiiiktorOC (#5816) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hirtelem azt hittem a 8970-ről szól a linkelt hír. :U

⭐ Stella

(#5821) FireKeeper válasza radi8tor (#5820) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

először én is azt hittem valami hd8k hír lesz :N

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5822) ViiiiktorOC válasza radi8tor (#5820) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Ott van a "más" szócska. :DDD

Lehet 3 gb-ra esély vagy marad a 2?

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#5823) dobost válasza FireKeeper (#5812) üzenetére


dobost
senior tag

Ezt várom már én is vagy 2 hónapja (7830), de nem sietik el... :DDD

(#5824) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

New cards ID

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#5825) Löncsi


Löncsi
őstag

[link]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#5826) ViiiiktorOC válasza Löncsi (#5825) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Az komoly lenne! :D NV nézne! ;]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#5827) gbors válasza ViiiiktorOC (#5826) üzenetére


gbors
nagyúr

és jönne a GK110 alapú monster...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5828) KillerKollar válasza gbors (#5827) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Neked ez a mániád? :D Nem lenne rá szükség,ez csak egy gyárilag tuningolt HD 7970,az NV is fel tudja húzni a 680-as órajeleit ha akarja...

(#5829) FireKeeper válasza gbors (#5827) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem hinném, hogy a high-end játékos szegmens olyan fontos lenne, hogy még egy chipet küldjenek ide. talán a professzionális piacra esetleg.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5830) gbors válasza KillerKollar (#5828) üzenetére


gbors
nagyúr

én kérek elnézést - micsoda elvetemült ötlet, hogy csinálnak egy GPU-t, és kihoznak vele egy... (hatásszünet) videokártyát?!?!?! :DDD

#5829: miért nem hinnéd?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5831) FireKeeper válasza gbors (#5830) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ide már van egy komplett, kész, potens chipjük, aminek a konkurencia kénytelen volt aláárazni hogy versenyben maradjon. emellett nem hinném hogy lenne belőle annyi extra profit, ami megérné a fejlesztést, elvégre is aki 600-as felsőkategóriás geforce-ot akart venni, az már szerintem megtette.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5832) KillerKollar válasza gbors (#5830) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Azt a GPU-t nem a Geforce családba tervezték...ha lesz válasza az NVnek a GHZ Editionra az a GTX 680-as tuningolt változata lesz,ugyan azt megtehetik a 680-al mint amit az AMD megtett a 7970-el.

(#5833) gbors válasza FireKeeper (#5831) üzenetére


gbors
nagyúr

milyen fejlesztést? lesz GK110 chip, max. egy kártyát kell köréépíteni. emellett az nVidia azt nyilatkozta a techreportnak, hogy a GK110-et akkor vetik be GeF-ként, ha az AMD-nek adandó válaszként muszáj lesz. ami ugye nem arra utal, hogy szóba sem jöhet.

#5832: nem a GeF családba tervezték? akkor mekkora mázli, hogy van mindene, ami ahhoz kell, hogy GeF-ként is menjen ;] (amúgy honnan a bennfentes info, hogy mit hová terveztek?)
egyáltalán nem biztos, hogy a GK104-gyel fel tudják venni a versenyt egy 1100MHz-es Tahiti-vel. a 925MHz-es 7970-nél minimálisan gyorsabb a 680 úgy hogy az átlagos boost clockja 1080MHz körül van. az 1100MHz-es Tahiti ellen 1280MHz körüli boost clock kellene, ami egyáltalán nem biztos, hogy jól tömeggyártható. + a memória órajelére is rá kéne rakni 10-15%-ot.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5834) KillerKollar válasza gbors (#5833) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Olvasgattam már régebben a vitáidat Abuval és ő is megmondta hogy hihetetlenül drágán és nagyon butítva lehetne csak kiadni a GK 100-at asztali változatban részben a fogyasztás miatt,nem érné meg semmiképpen sem,mindenképp jobban járnak ha a GK 104-en módosítanak.

[ Szerkesztve ]

(#5835) FireKeeper válasza gbors (#5833) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én úgy tudtam, hogy a GK104 lesz a játékos igények kielégítésére, míg a GK110 megy a prof piacra. ennek megfelelően a GK110-ben lesznek játékos szemszögből "használhatatlan" extrák (mint ahogy a Tahitiben is vannak), így lehet hogy a fogyasztással nem arányosan nő a teljesítmény.
a húzott Tahiti ellen érdemes szimplán meghúzni a GK104-et.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5836) Abu85 válasza FireKeeper (#5835) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Úgy néz ki, hogy a játékok mégsem ragadnak le a GK104 szintjén. Szóval a Tahitibe helyezett compute hatékonyságot több program ki fogja használni. Így viszont szükség lehet a GK100-ra, nagy lapka ide vagy oda. Egyelőre szerintem még az NV-nél is csak opciós lehetőségként merült fel, de a Dirt Showdownban maxon a HD 7870 is gyorsabb a GK104-nél. Egy játék ugyan nem csinál nyarat, de nem árt felkészülni arra, hogy a Tahiti több új játékban legyorsulja a GK104-et. Igazából szerintem az egész attól függ majd, hogy hány játék épít extrém mód az LDS-re, ahogy a Dirt Showdown. Ha kevés, akkor nem sok értelme van a GK110-nek. Ha nem alakul kedvezően a helyzet, akkor nem árt bevetni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5837) KillerKollar válasza Abu85 (#5836) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nem azt mondtad régebben hogy csak olyan 1500 dolláros áron tudnák piacra dobni és lassabb lenne a 690-nél?Mert ez esetben semmi értelme nem lenne.Amúgy most GK 100 vagy GK 110?Mert a 110 gondolom a következő generáció,de egyenlőre csak arról volt szó hogy jelen generációban valószínüleg nem lesz GK 100 hogy a következőben nem lesz-e egy módosított változata(GK 110),ami talán rendesen megoldható asztali változatban is,arról még semmit nem mondtak tudtommal.Más részről meg ugye még a GK 107 sincs kész+ a GTX 660 ami még ha jól tudom 104esre fog épülni,a fölső kategóriában pedig már 3 kártyájuk van ebben a generációban,még se onnan jön be a bevétel,minek oda még1?Arról nem is beszélve hogy sok idő és pénz lenne kifejleszteni szerintem egy desktop GK 100-at,a Radeon pedig gyakorlatilag már minden szegmensben kínál HD 7000-es kártyát még kijön a 7990 meg a 7930 és utána fókuszálhatnak a HD 8000-re,ha meg az NV még idén ki akar adni egy GK 100 a 600-as sorozatban könnyen megeshet hogy annak már a 8000-ekkel kéne felvennie a versenyt.

[ Szerkesztve ]

(#5838) Abu85 válasza KillerKollar (#5837) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De, és nyilván drága lenne, de ha a szükség úgy hozza, akkor bele kell menni az árversenybe. Ezt nem a VGA-piacért kell megtenni, azért már nem éri meg küzdeni. A fontos az, hogy a CUDA életben maradjon PC-n, mire megjön a Maxwell APU.
A GTX 690 a legtöbb játékban nem fogható, de most ugye azokra a játékokra kell gondolni, ahol a rámennek a Compute-ra. Mondtam, hogy ha kevés ilyen lesz, akkor nem vészes a helyzet, de sok program mellett már a GTX 690 sebessége is visszaesik, így a GK110 megverheti.
GK110 van. Valszeg volt GK100, de lelőhették még korábban, nem érdemes ezzel foglalkozni.
A GK107 létezik. Ott a GT 640. Azon csak a GDDR5 memóriával lehet javítani, szóval ez így alakult. A Cape Verde túl erős.
Igen, az NV problémája, hogy a felsőbe kínálnak megoldásokat, de ahol nagyobb lehetnek az eladás oda annyira nem. Ez igazából a gyártókapacitásból eredhet. Ha nincs meg a kellő kapacitás, akkor felesleges kínálni 650-660-at, hogy csak úgy ki legyenek listázva a webáruházakban.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5839) KillerKollar válasza Abu85 (#5838) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Kevertem,a GK 106-ra gondoltam,tudtommal olyan is lesz még,vagy tévedek?Ha ilyen drága lenne akkor most a GTX 690 árán kiadnak egy kártyát ami van ahol gyorsabb és van ahol lassabb nála?Ez eléggé rossz fényt vetne az NV-re hiszen az ember elvárja egy csúcskártyától hogy minden játék alatt az teljesítsen a legjobban az egész termékpalettából.Másrészről meg ha télen jöhet a HD 8000 akkor érdemes még a GTX 600-as sorozatba összedobni drágán egy olyan Geforce karit amin vagy nem lenne túl sok hasznuk vagy irreálisan sokba kerülne?

(#5840) Abu85 válasza KillerKollar (#5839) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lesz olyan is. Majd kiderült mi lesz belőle.
Egy dual GPU-s kártya másképp működik. Nem olyan szégyen azoktól kikapni.
Nem hiszem, hogy gondolnak a konkurens sorozatra. Az mindig bonyolítja a fejlesztést, hogy jaj most mi lesz, ha ez meg ez jön. Egy mérnökcsoport a termékkel törődik, nem foglalkozik azzal, hogy mi lesz ez meg az ellen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5841) KillerKollar válasza Abu85 (#5840) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nyilván,csak ha ennyire összpontosítanak erre a generációra akkor lehet hogy el fognak maradni a következővel és az nem feltétlenül lesz szerencsés dolog,hiszen sokan nem fogják kivárni az NV-t inkább vesznek egy 8000-es kártyát.A GTX 480-al is részben ez volt a baj szerintem.

(#5842) gbors válasza KillerKollar (#5834) üzenetére


gbors
nagyúr

asszem szükségtelen bármit hozzátennem...

#5835: ez így van. a GF100 és a GF110 is ilyen chipek voltak, aztán mégis milyen szépen teljesítettek. igaz, a 480-assal télen fűteni lehetett, de ebben a kategóriában ez belefér. viszont ment, mint az állat.
a GK104 módosítása nem biztos, hogy megoldás - ld. #5833.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5843) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

[link]
Ennyit a GHz editionról.Ha jól látom ez egy AMD-s diagramm és még ők is elismerik hogy lassabb mint a 680.1920x1080 alatt legalábbis,2560x1600 alatt pedig ugyan olyan gyors.Itt van az összehasonlítás a HD 7970 ellen: [link]

(#5844) fatallerror válasza KillerKollar (#5843) üzenetére


fatallerror
addikt

ezek kamu slide-ok, nem ilyen 1 amd-s... és szerintem a teljesítmény sem valós

don't tell me what i can't do!

(#5845) Löncsi válasza KillerKollar (#5843) üzenetére


Löncsi
őstag

Ha AMD-s diagram lenne, akkor nem ilyen oszlopok lennének szvsz.. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#5846) FireKeeper válasza KillerKollar (#5843) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

egy hivatalos AMD-s slide-ban szvsz tuti benne lenne a Dirt Showdown, mivel ott nagyon szignifikáns a Radeon előnye.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5847) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA


Ilyen diagramokat szokott az AMD csinálni. alap, hogy 0,8-ról indul. :D
A kép egy kicsit ronda, mert prohardver vízjeles, de a lényeg látszik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5848) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Akkor nem AMD,de nem is feltétlen fake :)

(#5849) Löncsi válasza Abu85 (#5847) üzenetére


Löncsi
őstag

Amúgy diagramot nézve én sem értem az nVidiát.
Megnézi az ember, egyedül a GTX680/670-en van 2Gb framebuffer, miközben az AMD időtlen ideje ad ilyen kártyát.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#5850) p87 válasza KillerKollar (#5843) üzenetére


p87
senior tag

Ne aggódj, abban biztos lehetsz, hogy gyorsabb lesz mint a gtx680, AMD most úgy variál ahogy akar, és biztos nem azt akarják, hogy lassabb legyen.

És úgy néz ki a 7990-es is gyorsabb lesz gtx690-nél ha az új gpu-kat kapják és márpedig azokat fogják.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.