Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) TESCO-Zsömle válasza fatallerror (#5748) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

7990 - 650-700$
7970x2 - 800-900$

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5752) fatallerror válasza TESCO-Zsömle (#5751) üzenetére


fatallerror
addikt

végülis reális találgatás :K

de még mindig drága, legalábbis nekem drága és nem (csak) a csóróság miatt hanem ennyit nem ér nekem 1 ilyen vga és szerintem a legtöbbünknek nem

don't tell me what i can't do!

(#5753) FireKeeper válasza fatallerror (#5752) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem is a legtöbbünknek készül :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5754) fatallerror válasza FireKeeper (#5753) üzenetére


fatallerror
addikt

rofl ismerjétek már fel a szarkazmust : D

de egyébként mind1 is mert kb megjelenés napján már tucattal lesz itt a ph-soknak is szóval vinni fogják

don't tell me what i can't do!

(#5755) radi8tor válasza fatallerror (#5754) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem most biztos nem, januárban eladtam a 7970 CF-et. Majd talán év végén lesz valami. De akkor már lehet 89xx szériát kell(ene) vennem.

⭐ Stella

(#5756) fatallerror válasza radi8tor (#5755) üzenetére


fatallerror
addikt

elég lett volna csak az egyiket eladnod...

jó h felhozod a a 8000es szériát, kíváncsi vagyok h megjelenik e idén, elég értelmetlen lenne de elméletileg megjelenik mert most csak a tsmc csúszása miatt jelentek meg 2012ben a vga-k tehát alapból a szokásos őszi-téli frissítés lenne....mivel ősszel télen van a fő játékszezon ezért nem tudom h ez a mostani elcsúszott időszak lesz az új vga frissítés időszaka v visszaállnak a megszokott évvégire :U
ha visszaállnak akkor a 7000esek ill az nv-nél is hatalmas szívás ez a mostani sorozat hacsak nem adnak ki csak felsőkategóriás cuccot és lejjebb helyezik a mostani kártyákat tehát egyidejűleg megy 2 széria

nem tudom h értitek e mire gondolok, kicsit zavaros

don't tell me what i can't do!

(#5757) radi8tor válasza fatallerror (#5756) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Értem. Olcsóbb lesz a jelenlegi 79xx széria az új 89xx megjelenésével.

Pénz kellett. Sok pénz. Ehhez mindkettőt el kellett adnom. :O

⭐ Stella

(#5758) radi8tor válasza radi8tor (#5738) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PowerColor Devil 13 lesz a neve.

⭐ Stella

(#5759) TESCO-Zsömle válasza radi8tor (#5758) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Huhh... Szabvány szerint 525W...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5760) ViiiiktorOC válasza TESCO-Zsömle (#5759) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

3*8? :DDD ;] Brutális!

Egyébkét tényleg jó kérdés hogy akkor decemberbe megint jön vagy lehet h csúszik tavaszra az új széria megjelenése. :F

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#5761) TESCO-Zsömle válasza ViiiiktorOC (#5760) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem nem számít. Épelméjű ember nem cserélget évente kártyát, hacsak a munkája meg nem követeli, vagy nem ez a hobbija. Egyszerűen nincs rá logikus indok. Ha a 6950-esemen nem lett volna emeletes DVI, akkor most nekem se lenne 7970-esem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5762) fatallerror válasza TESCO-Zsömle (#5761) üzenetére


fatallerror
addikt

hiába indokolatlan akkor is évente van új sorozat :] és az amd elkészült a 7970nel időben csak a tsmc miatt nem tudták gyártani szóval ők lehet nem fogják nézni a tényleges piacrakerülést és képesek újat kiadni de nem hiszem h minden árkategóriába mert akkor azzal a saját 7000es sorozatjukat ölnék meg ill nem feltétlen mert addig fogyni fog elég 7000es szóval hülyeség vagy sem üzleti szemmel nézve lehet kiadják az újat a megszokott időben :]

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#5763) TESCO-Zsömle válasza fatallerror (#5762) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Félreértesz. Nem az új sorozat indokolatlan, hanem midig a legújabbra váltani. Az új sorozatok kellenek, mert van rá igény, és a fejlesztési költségeket is el kell osztani...

Vagy te vennél HD7970-est 500k-ért, annak biztos tudatában, hogy:
- Az elkövetkező 5 évben nem lesz "utódja"
- A fenti következtében 5 év alatt se esik az ára 400k alá.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5764) fatallerror válasza TESCO-Zsömle (#5763) üzenetére


fatallerror
addikt

jaja leesett már h felhasználó szemszögből nézed :]
de ez nem csak napjainkban van így hanem régen se volt biznisz évente újítani :]

don't tell me what i can't do!

(#5765) fatallerror


fatallerror
addikt

az előbb említett 7970 X2

don't tell me what i can't do!

(#5766) ViiiiktorOC válasza fatallerror (#5765) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Szép! Viszont akkor ezt a PC adja ki. És azért lesz 7970X2. Mint a 6870X2. :) :U

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#5767) TESCO-Zsömle válasza ViiiiktorOC (#5766) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem biztos, ha tényleg ki akarják hozni 2*8 csatival a 7970 "GHz Edition"-t, annak a 7990-es lenne az ideális név.

Bár itt homlokegyenest beleütköznének az x2 eltörlése okozta problémába.

Ugyanakkor azt -többek között- azért törölték el, mert hiába van odaírva, hogy HD7970x2, nem hoz 2x-es teljesítményt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5768) fatallerror válasza ViiiiktorOC (#5766) üzenetére


fatallerror
addikt

gondolom h igen, ez ilyen saját kreálmány mert tudtommal nem lehet 300w-nál magasabb tdp-jű kártyát készíteni

don't tell me what i can't do!

(#5769) ViiiiktorOC válasza TESCO-Zsömle (#5767) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

De 2*8-ra GHz E-re te azt 1 chipre érted nem?
Tenerife lesz lehet a Ghz E. Vagy az kamu dia?

fatallerror: Hát OEM részre 300 a határ. De ez a 7970X2 3*8, azazazértaz nagyonkomoly!!! ;]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#5770) fatallerror válasza ViiiiktorOC (#5769) üzenetére


fatallerror
addikt

ja h az oem piacra 300, akkor semmi :]

egyébként szerintem nem a gyártók a hülyék h kiadnak ilyen 200-350 ezres kártyákat hanem aki megveszi :B
tehát ha havi 2 millát keresnék akkor se vennék drágábbat mint az aktuális 1 gpu-s csúcs...
játszottam februárban (alan wake), márciusban (mass effect 3), most fogok (max payne 3), utána csak ősszel 2-4 játék érdekel benchmark meg nem érdekel szóval én elég ritkán játszom és fog a franc fél milliót költeni a gépre, a kényelmes 40-60 fps megvan már 1 7850essel is...

don't tell me what i can't do!

(#5771) TESCO-Zsömle válasza ViiiiktorOC (#5769) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Arra. Azt viszont nem merném 100%-osan kijelenteni, hogy a Tenerife = a GHz Editionnal. Pont a dia miatt.

Am az EVGA is csinált már VGA-t 3*6 csatival... Asszem GTX 285 Classified... Sőt, volt 8+8+6 is.

Ha ezen két teljes értékű 7970-es van CF-ben, akkor az abszolút maximális fogyasztása 550W feletti csúcsértékeket is mutathat.

Igazából ez a sok csati az extrém tuningnak van. Mivel a kiépítés abszolút nem szabványos, így a szabvány által kiosztott teljesítményérték/csatlakozó dolgot is el lehet felejteni. Márpedig egy ilyen 8-as csatin nem csak 150W tud átszaladni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5772) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Abu85 "elszólta magát" ezzel a kártyával kapcsolatban: [link]

⭐ Stella

(#5773) ViiiiktorOC válasza radi8tor (#5772) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Ezt már más is elszólta! :D
Megnéznék amugy egy Asus Ares II-t. ;]

Computexen lesz infó a 7990-ről? Mert lassan juniba vagyunk.

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#5774) fatallerror válasza ViiiiktorOC (#5773) üzenetére


fatallerror
addikt

"úgy tudom" h ott lesz bejelentve új amd és új nvidia kártya is

don't tell me what i can't do!

(#5775) KillerKollar válasza fatallerror (#5774) üzenetére


KillerKollar
senior tag

AMD részről a HD 7990 és a Powercolor bejelenti a 7970X2-őt,Nvidia részről pedig a GTX 660(660 Ti?).

(#5776) fatallerror válasza KillerKollar (#5775) üzenetére


fatallerror
addikt

igen, ezekről beszéltem :] az az X2 végül is már be van jelentve

don't tell me what i can't do!

(#5778) fatallerror


fatallerror
addikt

PowerColor HD 7970 X2 Devil 13 Taken Apart

don't tell me what i can't do!

(#5779) ViiiiktorOC válasza fatallerror (#5778) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Széép! Bitang! :) 690ellenfél:D

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#5780) smkb válasza fatallerror (#5778) üzenetére


smkb
őstag

"The card draws power from three 8-pin PCIe power connectors. "

Ezt komolyan gondolják ???? :)

(#5781) Abu85 válasza smkb (#5780) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze. Ennél csak az ára lesz szebb. :D Majd ha jön a MARS III, akkor nagy bunyó lesz a limitált szériás csúcs-kártyáknál. Remélem egy-egy eljut ide is. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5782) ÁdiBá válasza fatallerror (#5778) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Látom ott figyel még a CrossFire csatlakozó a kártyán.
Ebből két darab elég jó lehet + egy 680GTX fizikával meg egy bónusz 1500W tápegységgel.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#5783) radi8tor válasza ÁdiBá (#5782) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2 utas hatékonyabb, mint a 4 utas. Az áráról nem is beszélve. Lesz vagy fél milla ez a kártya.

⭐ Stella

(#5784) fatallerror válasza ÁdiBá (#5782) üzenetére


fatallerror
addikt

fizikával itt sincs gond, biztos dög nehéz : P

don't tell me what i can't do!

(#5785) KillerKollar válasza Abu85 (#5781) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Márpedig jön a Mars III: [link] :)

(#5786) FireKeeper válasza fatallerror (#5784) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

amúgy is bonyás a hibrid NV-AMD konfigot életre kelteni PhysX mellett. és amúgy is szinte kivétel nélkül csak sz@r B-kategóriás címek használják a PhysX-et :P

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5787) fatallerror válasza FireKeeper (#5786) üzenetére


fatallerror
addikt

hé a batman nagyon jó -.-

don't tell me what i can't do!

(#5788) Abu85 válasza fatallerror (#5787) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kivétel erősíti a szabályt. :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5789) Löncsi válasza fatallerror (#5787) üzenetére


Löncsi
őstag

Ez egy Radeon topik, mit tettél. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#5790) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Most akkor HD 7990 nem is lesz,csak ez a limitált kiadású 7970 X2 csillagászati áron?Mert akkor a GTX 690-nek nem lesz ellenfele...ugyanis a 7970 X2 az Asus Mars III ellen indul,nem a GTX 690 ellen.Arról volt szó hogy a Computex-en mutatja be a HD 7990-et az AMD.

[ Szerkesztve ]

(#5791) FireKeeper válasza KillerKollar (#5790) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

komolyan, egy világ omlik össze bennem :N :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5792) KillerKollar válasza FireKeeper (#5791) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Csak kérdeztem,mert furcsának tartanám,elvégre az AMD-nek a HD 3000-es szériától kezdve minden generációban volt 2GPU-s csúcskártyája,így gondoltam hogy a HD 7000-es széria sem lesz ezalól kivétel.

(#5793) ÁdiBá válasza KillerKollar (#5792) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Engem annyira nem vonz egyik se.
Én már a Következő generációt várom. ;]

ÁdiBá

(#5794) Angel1981 válasza KillerKollar (#5790) üzenetére


Angel1981
veterán

Szinte biztos, hogy lesz, csak erősebbre akarják a GTX690-nél, és emiatt még kicsit finomítják, ezért csúszik.

(#5795) ViiiiktorOC válasza Angel1981 (#5794) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Reméljük igazad van!
Ami érdekes hogy semmi infó semmi szivárgás nincs róla se fotó!
Jól megy az őrzése! :DDD

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#5796) KillerKollar válasza Angel1981 (#5794) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Az lehetetlen,ha be akarnak férni 300 Wattba :) [link]
"Although AMD has yet to show their hand at the ultra-high end with their dual-GPU powered card, the Radeon HD 7990, based on what we know so far, it would seem NVIDIA is a strong position at this point. As we've shown, the GeForce GTX 690 is about as fast or faster than a pair of Radeon HD 7970 cards running in CrossFire mode. That means AMD would have to be able to put together a dual-GPU powered card clocked higher than the current Radeon HD 7970 to best the GeForce GTX 690. That’s not likely to happen in our opinion, as AMD's Tahiti GPUs have more demanding power requirements vs. the GK104."

(#5797) ÁdiBá válasza KillerKollar (#5796) üzenetére


ÁdiBá
addikt

De ott van a HA!
Mi van ha nem akarnak beleférni a 300W-ba?! ;]

ÁdiBá

(#5798) KillerKollar válasza ÁdiBá (#5797) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Hát szerintem nem esélyes hogy magasabb órajeleket adnak a HD 7990-nek mint a HD 7970-nek és mint ahogy olvastad a 7970 CF-et is veri a legtöbb helyen a 690-es.

(#5799) gbors válasza ViiiiktorOC (#5795) üzenetére


gbors
nagyúr

pont ez a furcsa benne. ennek a kategóriának olyan iszonyú széles piaca nincs, és ahogy telnek a hetek, egyre többen közülük vesznek 690-est, és még ennek a töredéknek is csak a töredékét fogja érdekelni a 7990, ha mondjuk max. 10%-kal lesz gyorsabb. még egy jó kis fudot sem láttunk, hogy miért ne vegyen az ember 690-et :D
most vagy nem terveznek 7990-et, vagy valami irdatlan brutalitás fog jönni (bár nem látom, hogyan), vagy ismét nem értem az AMD marketingeseit...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5800) Abu85 válasza gbors (#5799) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD-nek van saját rendezvénye június közepén, szóval nem feltétlen akarnak mindent ellőni a Computexen.
Amúgy annyi van, hogy júliusban jönnek az egyedi dupla Tahiti cGPU-s termékek. A PowerColorét már megírtam, és jön még a HIS is egy megoldással. Szerintem a HD 7990 megjelenése attól függ, hogy a piaca mekkora lenne a kártyának. Most, ha megnézed, akkor a GTX 690 már 1000 dolláros. Szóval ezeket az igényeket 1000-1000 példányban legyártott csúcskártya gyártónként bőven lefedné. Ha három gyártó csinál, akkor még gond is lesz az eladással.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.