Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) Angel1981 válasza nkmedve (#4700) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, nagyon sok igazság van abban, amit írsz!
A kozumer dVGA piacra nagyobb csapást fog jelenteni, ha továbbra is ilyen kevés jó játék jelenik meg PC-re...
Arról nem is beszélve, ha beigazolódnak azon pesszimista hangok, hogy a nextgen konzolokra írt játékok a felépítésükből adódóan nem portolhatóak PC-re!
Akkor tényleg itt a vég - mármint a játékra használt dVGA-k tekintetében.
Remélem nem így lesz, mert szeretem a PC-s játékpiacot, még ha az utóbbi időkben mostohagyerekként is van kezelve...

(#4702) TESCO-Zsömle válasza nkmedve (#4700) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mint már mondtam, legyen nektek igazatok.

Senki se beszélt 25-30%-os drágulásról. 699->799 az ~14%; 699->849 pedig ~21%. Ez bőven belefér az elmúlt évek tendenciájába:

449$ - 3870 X2 +100
549$ - 4870 X2 +50
599$ - 5970 +100
699$ - 6990

799-849$ teljesen reális ár a HD7990-esért.

Az más téma, hogy a Forint árfolyama erre rátesz még ~15%. Ahhoz a gyártónak semmi köze...

Nyáron egy ilyen kártya 220k lett volna. Mi több, nyári árfolyamon a HD6990-es most ~150-160k lenne, nem 185...

Angel1981: A PC-s játékpiacot nem kell félteni. Jól meglesz az, csak dVGA meg CPU helyett APU-kon fogunk játszani, ami egy lépéssel közelebb lesz a konzolokhoz teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4703) stranger28 válasza Angel1981 (#4684) üzenetére


stranger28
addikt

Egy GTX580 4-way Sli-t láttam valamelyik nap youtube-on. Crysis 2-t kimaxolva futtatta 3 darab 30 colos dellen. Nem derült ki, de gondolom a 3 gigás verzió volt.. Úgyhogy a 6 továbbra is az értelmetlen kategória nálam. Esélyt se adni már a 3-mal is lehet szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4704) nkmedve válasza TESCO-Zsömle (#4702) üzenetére


nkmedve
őstag

Csúcskategóriában mondjuk a 15% áremelkedést én is reálisnak tartom (akinek van pénze úgyis meg fogja venni), addig nincs is baj amig az olcsóbb szegmensek árait is nem kezdik fennebb tornázni. Például közép-felsőközép kategóriában 15-20% drágulás már nagyon visszadobhatja az eladásokat, ez szerintem nem célja senkinek.

Öszintén szólva kicsit én is kezdem félteni a PC-s játékokat, de nem feltétlenül a dVGA-kkal kapcsolatban. Annyit szajkózták a kalózkodást, hogy már mindenki kezdi elhinni és lassan mindenki csak konzolra fejleszt. Nem tudom elképzelni, hogy az új konzolgeneráció ezen javitana, sőt.

(#4705) Z10N


Z10N
veterán

#4703 es #4704

Egyikkel sem jatszottam, viszont a Crysis1 vagy a GTA4 memoria "ehesebb" lehet eyefinityben imho vagy ez a Crysis2 dx11 patch-csel lett tesztelve? Remelem az uj konzolokkal elszabadulnak a "360" fokos latoter buvoletebel :D If you know what I mean ;)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4706) gbors válasza Angel1981 (#4701) üzenetére


gbors
nagyúr

egyáltalán nem kevés a PC-re megjelenő jó játék, csak ezek nagy részénél nem azon van a hangsúly, hogy tele legyenek pakolva erőforrás-zabáló effektekkel...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4707) Angel1981 válasza gbors (#4706) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát, én egy kezemen meg tudom számolni, hogy idén hány olyan játék született PC-re, ami érdekel, és mindemellé nem elcseszett konzolport, pedig szinte minden stílus érdekel...
Biztos bennem van a hiba...

(#4708) Robi BALBOA válasza stranger28 (#4703) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

2 gpu-s karin a 6Gb Vram-ot igazából csak 3Gb-nak lehet mondani. (aki tudja miről van szó az tudja, aki nem az nézzen utánna)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4709) stranger28 válasza Robi BALBOA (#4708) üzenetére


stranger28
addikt

Az is igaz.

(#4710) FireKeeper válasza Robi BALBOA (#4708) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

eyefinity-nél úgy még akár kevés is lehet. tekintve hogy a Caymannak már full hd fölött kezdett kevés lenni az 1GB. persze ez a felhasználók 0,000000001%-át, ha érinti. :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4711) Z10N válasza FireKeeper (#4710) üzenetére


Z10N
veterán

Mindenre fel kell keszulni. Ugye van egy reteg aki pont emiatt veszi meg ezt a kategoriat. Inkabb tobb legyen mint kevesebb. Pl.: eyefinity 3 vagy 6 kijelzo, 2560x1600, elsimitas, postprocess es maris ertelmet nyer :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4712) gbors válasza Angel1981 (#4707) üzenetére


gbors
nagyúr

van rengeteg konzolport, de ez miért is baj?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4713) Angel1981 válasza gbors (#4712) üzenetére


Angel1981
veterán

Az önmagában nem baj, hogy konzolport.
Az már inkább, hogy a multiplatform fejlesztések 90%-ban a PC abszolút harmadlagos, gyakorlatilag egy copy+paste-tel bevágják a programkódot, és annyi, ennek meg a játék, és a vásárlók isszák meg a levét...
Hagyjuk, ne offoljuk a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#4714) Z10N


Z10N
veterán

December 5 harmadszor
Abu, ha olvasod gondolom majd elhintesz ujbol par infot a hivatalos bejelentessel egyidoben azokbol a slideokbol es pdf domumentumokbol.

Nagyon erdekes spekulacio. Miszerint az belepo, az also es a kozep szegmens is rebranded lenne? A Cedar, Caicos es Turks triot meg meg is ertem, de a Junipert? A Barts-ot mar inkabb, bar a korabbi hiresztelesek ugye egy "crippled" Cayman-nak felelnek meg.

[link]

A képet linkesítettem a mérete miatt.

[ Módosította: Oliverda ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4716) Angel1981 válasza Z10N (#4714) üzenetére


Angel1981
veterán

De a dec. 5 csak a mobil szegmens, nem?

(#4717) KillerKollar válasza Angel1981 (#4716) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Akkor jelentik be hivatalosan a szériát tudtommal és kerülnek ki a hivatalos specifikációk,megjelenési dátumok és árak.

(#4718) Z10N válasza Z10N (#4714) üzenetére


Z10N
veterán

December 5 harmadszor #2 Rossz volt a link.
#4716 Igen mGPU-k, amit mar kapni is lehet hetfotol. Viszont az dGPU-krol is nyilatkozni fognak a hir szerint.
# 4717 Igen, elvileg lesz specifikacio/datum/arazas hivatalosan.

ui: Koszi Oli :DDD

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4719) TESCO-Zsömle válasza Z10N (#4718) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor hétfőn minden kiderül és mindenki derül...

...vagy sír...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4720) Angel1981 válasza TESCO-Zsömle (#4719) üzenetére


Angel1981
veterán

Úgy legyen! :)

(#4721) BeLucZ


BeLucZ
addikt

7970 teljesítményét meg lehet jósolni szerintetek nagyjából? Sok cikket olvastam ahol azt írták hogy hozza a 6990et, és én is számolgattam itt az eddig kinn lévő adatokból a százalékokat, de leginkább az jött ki hogy tényleg lehet benne valami, durván 30-40%-al lesz gyorsabb egy gtx580nál

persze ez csak felvetés, de akár reális is lehet....

pokoli teljesítménye lesz az biztos, kíváncsi vagyok kepler mit villant ellene, jó lenne ha nem a szokásos recept lenne hogy nv kiad egy gtx 680at ami 10%ot ver rá :)

[ Szerkesztve ]

(#4722) stranger28 válasza BeLucZ (#4721) üzenetére


stranger28
addikt

+30%-os árral :)

(#4723) TESCO-Zsömle válasza BeLucZ (#4721) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez egy új architektúra, amire nem nagyon vannak szabályok számítás terén, míg meg nem érkeznek az első tesztek.
A HD7970-esnek -a pletykák alapján- 50%-al kevesebb számolóegysége lesz, mint egy HD6990-esnek, de 20%-al magasabb órajelen fog járni.

Miheztartás végett a 6970-esnek 100%-al kevesebb számoló-egysége van mint egy 5970-esnek és 21%-al magasabb az órajele, átlagosan mégis csak 19%-al erősebb az 5970-es.

Ennek tükrében reálisnak tartom a dolgot.

Az egyetlen, ami kicsit ellent mond a dolognak az a 200W alatti fogyasztás, szemben a 6xxx-es csúcs-GPU 250W-jával. Ha ez tényleg igaz... Ha az AMD előrukkol egy architektúrával, ami ennyire odaver a korábbinak és mégis kevesebbet fogyaszt... Isten irgalmazzon a konkurenciának, mikor ez bekerül az APU-kba... ;]

stranger28: Csak itthon annyi. Külföldön +15%, ahogy eddig is volt...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4724) stranger28 válasza TESCO-Zsömle (#4723) üzenetére


stranger28
addikt

Igen, de szerintem sokan itthon veszik majd.

(#4725) TESCO-Zsömle válasza stranger28 (#4724) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Erre én mit mondjak, hogy ne legyen politikai töltete?

Az ország 2/3-a meg is érdemli... :W

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4726) BeLucZ válasza TESCO-Zsömle (#4723) üzenetére


BeLucZ
addikt

szerintem a 28 nm miatt reális lehet a 190W-os fogyi, ütős kis cucc lesz ez szerintem, meg számoljuk bele az OC-t is :D
szvsz nem lepődnék meg ha egy stabil 50% pluszt tudna a korábbi atis single gpu csúcshoz (6970), ami amúgyis csalódás volt számomra, főleg hogy 5870es után nem volt valami minőségi ugrás, legalábbis a tesztek alapján, bár akinek ilyen van és váltott róla biztosan tudna konkrétabbat mondani

(#4727) stranger28 válasza TESCO-Zsömle (#4725) üzenetére


stranger28
addikt

:)

(#4728) proci985 válasza Z10N (#4711) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

több monitor azért eléggé jó dolog:). én is gondolkodok egy harmadikon, bár úgy néz ki kettő már bőven jó programozni.

TESCO-Zsömle: 200W alatti fogyasztás annyit is jelentene, hogy a 7990 megint beférne a 300Wba, nagyobb kurtítás nélkül.

mondjuk 7850re is voltak érdekes pletykák, 100W alatti fogyasztás, 6950 teljesítménnyel. na az brutális lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4729) Z10N válasza Z10N (#4714) üzenetére


Z10N
veterán

Ujbol atnezve, semmi eselyet nem latom, hogy Juniper (VLIW5) vagy Barts (VLIW5) varians legyen a Cape Verde, inkabb egy felezett "crippled" Cayman (VLIW4) magas orajelen (1536/2=768). Meg ugye eleg pofatlan lenne kozep katrgoriaban elsutni ujbol :DDD (57xx/67xx). A Cedar, Caicos es Turks trio tovabbri is helytallo szerintem, illetve jelenleg is kivaloak erre a szegmensre.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4730) Angel1981 válasza BeLucZ (#4721) üzenetére


Angel1981
veterán

Én nem tudok ilyen optimista lenni, mert fogyasztásban nagyon vissza van fogva, és attól, mert új architektúra, nem biztos, hogy MOST annyival hatékonyabb is.
Ha 250-es TDP-je lenne, 60-80%-os többletet jósolnék, de így szerintem a 6970 teljesítményét csak olyan 30-40%-kal felülmúlni, de le legyen igazam! ;)

(#4731) TESCO-Zsömle válasza Angel1981 (#4730) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az AMD hangoztatta (és ez tudtommal hivatalos is), hogy a GCN még a VLIW4-re is rátesz egy lapáttal teljesítmény/mm2 és teljesítmény/W téren.

Ez az irány teljesen logikus lenne a Fusion szempontjából, ahol a TDP a legnagyobb ellenfél.
A Trinity ugyan kitolja a Llano 100W-ját 125-150W-ig, de egy komoly GPU-nak az még mindig kevés. Bár, ha azt vesszük, hogy a 7850-est 100W alá taksálják, a 150W-os TDP-be simán beleférhet egy 7750-es, ami elég vad... Mondjuk szvsz tolhatták volna feljebb is az asztali TDP-t... Komolyabb hűtők elbírnak 200-300W-al is, és abba már egy komplett 7850-est bele lehetne sütni...

Minden esetre én várom szeretettel a Kaveri APU-t harmadik generációs Bull magokkal (Steamroller) és GCN-nel a fedélzeten...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4732) FireKeeper válasza TESCO-Zsömle (#4731) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

de lehet ám, hogy a GCN compute teljesítményben lesz jobb teljesítmény/mm2 és teljesítmény/W téren, nem pedig játékoknál, elvégre is az architektúra bevallottan arra készült. de javíts ki, ha tévedek, lehet keverem valamivel :F
talán trinity-nél már eljutunk oda, hogy ha az APU önmagában nem is, de egy hibrid CF kártyával megtámogatva megkajálja a full hd-t, kaveri meg lehet önmagában is.
kérdés, hogy az APU-ból kihagyják-e az olyan tranzisztorzabáló, compute-hoz kellő dolgokat, mint pl az abu által sokat emlegetett ACE vezérlés.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4733) korcsi válasza TESCO-Zsömle (#4731) üzenetére


korcsi
veterán

"Mondjuk szvsz tolhatták volna feljebb is az asztali TDP-t... Komolyabb hűtők elbírnak 200-300W-al is, és abba már egy komplett 7850-est bele lehetne sütni..." És milyen memória szolgálná azt ki???

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4734) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#4731) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

amd procik 60fok fölötti hőfokokat nem nagyon szeretik. procihűtőknél meg már az is nagy szó, ha valamelyik 60fok körül elbír 150Wot (kb légen a legjobbak tudják ezt). GPUnál jóval nagyobb a felület (memstül vrmestül értendő a tdp), hőtűrésük is jobb (80-90fok még ok).

arról nem is beszélve, hogy mennyire meg kéne erősíteni a VRMeket, hogy hosszú távon is bírják a strapát. nem lehetne olcsó lapot csinálni, ami kibír 2-3 évet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4735) FireKeeper válasza proci985 (#4734) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha a kaveri nem SOI-val fog készülni (voltak ilyen pletykák), akkor már szerintem nyugodtan mehet 60 fok fölé is a hőmérséklet.
a fő gondot én is a relatíve kicsi memsávszélben látom.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4736) TESCO-Zsömle válasza FireKeeper (#4732) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A teljesítmény/x mutatóknál nincs játék meg copmute teljesítmény. Pusztán FLOPS-ok vannak, mert mást nem is lehetne összehasonlítani, hisz architektúrától függ, hogy mit milyen hatásfokkal dolgoz fel a GPU. Tény, hogy a GCN már általánosabb felépítést kap, mint a VLIW4 és ebből adódóan játékokban a hatásfoka nem lesz olyan jó, de ezt szerintem bőven kompenzálja majd a +33%-nyi számoló és a +15%-nyi órajel.

720p-n már a Llano is elég önmagában mindenre, és HybridCF-el meg lehet kockáztatni az 1080p-t is némi kompromisszummal. Bár a Trinity még 32nm-en készül, a TDP-keret kitolása jótékonyan hat majd a teljesítményre. Ráadásul életbe lép az újfajta PowerPlay (-Tune?), ami átfedést enged a GPU és a CPU közt. Vagyis ha a proci kevés terhelést kap, akkor a TDP-je egy részét átadhatja a GPU-nak, megnövelve annak teljesítményét.

Az ACE jó kérdés. Mivel elsősorban a HPC-szegmensre készült, és mivel teljesen moduláris (elhagyható), kizártnak tartom asztali vonalon a 100%-os alkalmazást. Legfeljebb részlegesen lehet jelen, támogató jelleggel. De itt bármi lehetséges...

korcsi: Hát kb ez itt a gond... DDR5 kéne...

proci985: Ez gyártástechnológia-függő.
Hűtőkhöz elfelejtetted odaírni, hogy síri csendben! A gyári borda is képes leadni 125W-ott, egy NH-D14 pedig gond nélkül birkózik meg 350-400W-tal is...

A VRM-mel nem lenne semmi gond. Minőségi digitális kell, 98%-os hatásfokkal és kész.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4737) Angel1981 válasza TESCO-Zsömle (#4736) üzenetére


Angel1981
veterán

"Tény, hogy a GCN már általánosabb felépítést kap, mint a VLIW4 és ebből adódóan játékokban a hatásfoka nem lesz olyan jó, de ezt szerintem bőven kompenzálja majd a +33%-nyi számoló és a +15%-nyi órajel."

Hát pont ezért "félő", hogy játékokban nem lesz hatékonyabb arányaiban véve.
Ami teljesítménybeli többlet mutatkozni fog, az a több tranyó, és magasabb órajel miatt lesz - mondjuk még így is erős lehet majd.

Mindegy, majd meglátjuk.

(#4738) FireKeeper válasza Angel1981 (#4737) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

vérpistikének elég, ha gyorsabb, ő nem fogja számolgatni a teljesítmény/wattot.
a GCN is hasonlít annyiban a Bulldozer architektúrára, hogy amolyan muszáj-lépés az AMD részéről, ha tényleg át akarják ruházni az FP feladatait az IGP-re a jövőben. persze valószínűleg a Bullnál ez kicsivel nagyobbat fog szólni :K

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4739) TESCO-Zsömle válasza Angel1981 (#4737) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én ettől nem félnék. A két + együtt már ~52%-os nyers erőnövekedés a HD6970-eshez képest a fogyasztáscsökkenés mellett. Nagyon el kéne kurjantaniuk valamit, hogy ebből ne legyen meg legalább +20-25% effektív növekedés játékokban. Persze a kérdés az, hogy ki lesz-e használva.

Az AMD nem az nVidia útját járja. Első helyen a szórakoztatás és a Fusion áll, márpedig oda nem tolhat be egy HPC-re optimalizált architektúrát. Persze sok a buktató és még több a kérdőjel. Kezdve olyan alapvetőekkel, hogy milyen VRAM lesz a GCN alá...

FireKeeper: Igazad van. Vérpistikét nem érdekli a teljesítmény/watt, neki nagy számok kellenek, amit meg is kap majd az 1GHz-es GPU-tól és a 8+GHz-es XDR2-estől.
Ahogy mondtad, ez az architektúra a Fusion-ba készült, akár csak a Bull. A VGA-piaci szereplése másodlagos...

Persze minden bizonnyal nagyobbat fog szólni, mint a Bull. Sokkal nagyobbat... +50% kisebb fogyasztáson... Leírni is félelmetes... Persze csak ha igaz... Minden itteni fejtegetés pletykákon és tendenciákon alapul...

sz: Azon vakaróztak itt páran, hogy "úristen milyen drága lesz"... Megértem őket, igazuk van... Csak abba nem gondoltak bele, hogy mivan, ha igaz... Ha a HD7970-es tényleg egálban lesz a HD6990-essel 190W-os TDP mellett. Ki meri állítani, hogy nem ér meg 200k-t? Ráadásul nem csak kevesebbet fogyaszt, de a CF-el se kell bajlódni... Szerintem jó üzlet... A HD7990-esbe meg bele se merek gondolni... Micsoda nyers erő...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4740) FireKeeper válasza TESCO-Zsömle (#4739) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azért azt megnézném, a GCN mit produkál mondjuk egy Milkyway@home projekt GPU feladatában :P a mostani HD4800-asom pár percig mókol egy feladattal, szerintem a GCN megzabálná másodpercek alatt ;]

ez a lehető legnagyobb OFF, amit itt le lehet írni, de az nVidia féle Kepler-ről lehet tudni valamit hogy teljesítménye milyen lesz?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4741) TESCO-Zsömle válasza FireKeeper (#4740) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A HD4850-es lebegőpontos teljesítménye 1.000GFLOPS. Legoptimistább becslésekkel számolva a HD7990-es meghaladhatja a 10.000GFLOPS-ot.

Fogalmam sincs. Fusion óta szinte csak az AMD-re koncentrálok, de nem nagyon volt/van mozgolódás az nVidia találgatós topicban...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4742) FireKeeper válasza TESCO-Zsömle (#4741) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az kegyetlen :Y

a Keplert igazából csak azért kérdeztem, mert ha jól emlékszem azt is inkább az általános számításokra hegyezte ki az nV (ami náluk is logikus, hiszen ott a Tesla termékcsalád). csak ugye az nV CUDA-ban gondolkozik kizárólag, ami nem jó mert zárt :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4743) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#4736) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hát, ha a D14 tényleg elbírna 300-400Wot, akkor nem igazán lenne értelme vízhűtésnek, de még ln2nek se nagyon. legyen inkább általános esetben 180-200W, de már az is necces. mire megindul a mozgás a hőcsőben rendesen, már 40fokot ugrott a proci. a 4000rpmes delta tandemmel meg annyit nem lehet nyerni, mint amennyire hangos lenne. méretekről nem is beszélve, egy htpcbe hova férne be akárcsak egy Archon/Armageddon is.

digis vrm meg szép és jó, csak drága.

és akkor még mindig ott van a memória

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4744) schwartz válasza proci985 (#4743) üzenetére


schwartz
addikt

Egy-ket leghutes azert eleg szepen teljesit.
A kozeljovoben megoldodhat a szukos mem-savszel kerdese is. (pl. ha szabvany lesz s elterjed a HMC)

If he dies, he dies.

(#4745) FireKeeper válasza schwartz (#4744) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azért az nem egy hét mire ez normális költségek mellett sorozatgyártásba kerülhet.
talán itt lenne értelme a Sandy Bridge-E négycsatornás memvezérlőjének ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4746) gbors válasza TESCO-Zsömle (#4723) üzenetére


gbors
nagyúr

Miheztartás végett a 6970-esnek 100%-al kevesebb számoló-egysége van mint egy 5970-esnek és 21%-al magasabb az órajele, átlagosan mégis csak 19%-al erősebb az 5970-es.

viszont ha az 5970-en 2x2G memória lenne, akkor az a 19% inkább 40-50% lenne - úgyhogy érdemes óvatosan bánni az ilyen analógiákkal.

az érem másik oldala, hogy a Cayman és a Cypress között a VLIW5 - VLIW4 váltás nem hozott komoly teljesítménybeli differenciát, az egyedüli igazán komoly különbség a frontendben van (az ész nélkül tesszeláló játékok gyorsabbak a Cayman architektúrán). a 7900-asok állítólagos architektúrája viszont eléggé más megközelítés, ezért akár komoly anomáliákra is lehet számítani - mindkét irányban.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4747) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#4743) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom honnan szedsz ennyi sületlenséget.

Tessék, itt egy táblázat amiből kiderül mire képesek a top hűtők. A tesztben fűtőelemmel terhelték a hűtőket és a forrás hőmérsékletét mérték.

A hőcsőnek nincs mechanikai tehetetlensége, mivel -szemben a passzív vízhűtéssel- a víz azonnal felforr, a gőz pedig utat tör. Ezért van a csőben alacsony nyomás. Hogy 40-50°C-on forrjon benne a víz...

Itt senki se beszél HTPC-kről. Nyilván a 200W-os TDP nem azt jelenti, hogy csak 200W-os APU-k jönnek, mint ahogy a Trinity +25-50W-os TDP-emelése se jelenti, hogy nem lesznek többé 35W-os APU-k... Nem értem miért kell itt mellébeszélni/félreérteni... Nyilván egy HTPC-be nem rak az ember 200W-os processzort, ahogy 200W-ra hitelesített VRM-et se. Nem egy olyan AMx és LGAx lapot dobtak piacra, ami nem támogatja az elérhető legnagyobb TDP-osztályt... Egy irodai gépbe vagy egy HTPC-be multimédiára kihegyezett, alacsony fogyasztású lap megy, de egy Gamer/WS lapba simán mehetne "drága" VRM 200W-os APU-val... És fog is menni, mert az AM3+-os Piledriver után nem lesz több CPU. Csak és kizárólag APU-k lesznek játékos célokra is...

gbors: Csak elmélkedek. Azzal dolgozok, ami van.

Természetesen ezzel tisztában vagyok. Ezért is írtam, hogy a kihasználás kérdéses. Engem nem érint, ritkán veszek fél évnél fiatalabb rendszert, pont emiatt. Akinek meg az új kell, az úgyis bevállalja. Akik ide (ebbe a topicba) járnak nem kiscserkészek. Tudják mi a dörgés. Ez itt a mély-víz...

Csak ismételni tudom magamat: Arra leszek kíváncsi, hogy muzsikál a GCN a Kaveri gyomrában Steamrollerrel fűszerezve...

Aki benne van az pontosan tudja, hogy ez is és a Bull is csak a Fusion alapkövei. Külön-külön gyengélkedhetnek, (főleg az első széria) de együtt... Együtt muzsikálniuk kell, ha nem akarnak buktát...

És nézd tárgyilagosan. A Kaveri már harmadik generációs Bull magokat kap második generációs GCN-nel.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4748) FireKeeper válasza TESCO-Zsömle (#4747) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igen, egy felsőkategóriás laptól már igenis elvárható hogy minőségi terhelhető VRM része legyen. pláne, ha kilövöd ugye a VGA fogyasztását, akkor egy 200W+perifériák fogyasztás elég baráti.
ráadásul ez a 200W is nyilván csak plafon.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4749) TESCO-Zsömle válasza FireKeeper (#4748) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Meg lehet nézni, hogy 20-30k-s AsRock lapokba tuningolnak szenesre procikat... Abba milyen VRM van?

Nem ezen fog múlni... Nem a puszta alkatrészek adják egy alaplap árának a zömét... Egy lap legyártása kifejezetten olcsó. De ugye ki kell fizetni a licenszeket, a csomagolást, a kellékeket (kábelek, könyvecskék, lemez, stb) a minőség ellenőrzést, szállítást...

...gyártó haszna, nagyker haszna, disztribútor haszna, kisbolt haszna...

...valuta árfolyam, vám, ÁFA...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4750) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#4747) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

IFX14em van, tehát van direkt összehasonlítási alapom ezekkel a tesztekkel. valamint eleget tesztelgettem, hogy tudjam mire képest, illetve ennél fogva kb legyen egy képem arról, hogy jelenleg légen mi elérhető a gyakorlatban. a procim pedig eléggé meredek fogyasztásgörbére még q6600 viszonylatban is, tehát a 40-180Wos terhelésekkel van saját tapasztalatom is. nem műterhelés, lappal volt nézve az átfolyó áram és abból jött ki a fogyasztás (konnektoros mérő alapján ezeknek nagyrészt stimmelniük kell, több ember tapasztalatai alapján is innen a fórumról). erre jönnek még rá a q6600 fórumos tapasztalatok.

ezek a tesztek már egy fokkal hihetőbbek, mint a frostyteches bench, a tizenvalahány fok 150Wos terhelés mellett. ami viszont nekem nagyon gyanús: 80-120Wra 13fok a deltaT (kb reális), 120-150re ez három fok (ez nem). az meg, hogy fokban 80-120 és 150-300 között egyezik a távolság, azt nem tudom hogyan sikerült elérni. illetve gyanús, hogy ez a celsius degrees lower is better akkor most deltaT vagy valós hőfok. ha utóbbi, akkor a teszt alapján többé nem lenne szükség vízhűtésre. meg felmerül a kérdés, hány fok van a szobában. ventik cseréjével meg 2000rpm fölött nagyon visszaesik a nyerhető deltaT (ld pl a well dressed megahalemset), szóval az is csak részben lenne magyarázat, ha delta pushpullt használtak volna.

a hőcsőnek tényleg nincs mechanikai tehetetlensége, de nem is arról beszélek. 3.6@1.46-1.48on volt egy ilyen érdekes anomália a vízszintben lévő rendszerrel, hogy beindítottam a primeot, és csak néztem az adatokon: első magpár 53fok, második magpár 67 fok, kupak 61. amikor lement az első kör (smallFFTnél van egy icipici terheléslyuk körök között) a második magpár beállt 62re, az első marad 54en, mag 61 fok. dolog pikantériája hogy újrapasztáztam mx4el, eredmény egyezett, csak a magpár volt 61en és a mag 62őn. namost, miért anomália: ez csak TY140 tandemmel, és csak 3.6on jött elő. 3.2őn 50-51-52 volt mag/páronként az eredmény. ugyanakkor 3.6on egy ventivel 63-66-63 (UK2000) illetve 67-70-67 (Papst 4412 f/gl) jött ki, szóval a második magpár viselkedése számomra rejtély. "Hogy 40-50°C-on forrjon benne a víz..." ilyet egy szóval nem mondtam, honnan jött?

ja igen, bónusz: 3.6@1.46-1.48on zenélt az alaplapi VRM, pedig a TY140 eléggé leért. egy 6fázisú, fethűtéses, maga idejében azért egész jó lapról beszélünk. a duplázott fázisú dq6okon kb két év alatt szálltak el a fetek vizezett és végig 3.6@1.45 körül járó q6600akkal. a tuningolt asrock meg nemtudom meddig bírja, de tippre szénnéhúzva szerintem nem éli meg a gariidő lejártát.

utóbbi miatt mondom, hogy drága lesz a lap és macerás lesz a hűtés. lehet emiatt is kellett mind amd, mint intel részről vizet csomagolni a csúcshűtők mellé, tesztelik a célközönséget. persze, a hűtést meg lehet oldani, vrmre meg a dfi már p35ön is használt volterakat, kérdés mennyire lesz drága az egész cucc.

"És fog is menni, mert az AM3+-os Piledriver után nem lesz több CPU. Csak és kizárólag APU-k lesznek játékos célokra is"
tény. érdekes lesz a jövő év.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.