Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) FireKeeper válasza stranger28 (#5100) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha már egy nőt venni kell, az amúgy is régen rossz :N

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5102) S-Attila válasza stranger28 (#5100) üzenetére


S-Attila
aktív tag

De tutira van, amelyiket meg lehet. De az már olyan is.

Na, de most már off off. :)

(#5103) Ari18 válasza stranger28 (#5064) üzenetére


Ari18
őstag

Köszi szépen az összefoglalót. Most akkor filózhatok, hogy eladjam e a 6950-et vagy ne :F

TESCO-Zsömle Neked is köszi ;)

(#5104) stranger28 válasza Ari18 (#5103) üzenetére


stranger28
addikt

Na akkor überoffal kezdem, hátha segít neked és, akinek hasonló gondolatai vannak. :) Nekem kettő volt a 6950-ből, az egyiket már eladtam, a másikat majd akkor, ha valóban sikerült a 7900. Nem bukok túl sokat/semmit pénzügyileg. Teljesítmény ugyebár a másik fele, én a naiv és az nvidia fan között próbálom szemlélni a dolgot. Ha olyan lesz a 7970, amire számítok, meg fogja érni. Ha nem, akkor marad a 6950, aztán nvidia, esetleg 8000. Na most az a kérdés, hogy neked megéri-e. Mire nem elég a 6950? Ez itt a kulcs. Azért mertem eladni a másikat, mert minden fut egy kártyával is, csak nem kell minden FPS-felező f@szságot maxra tolni, ami mellesleg nem is látszik véleményem szerint. Miért szeretnél váltani?

[ Szerkesztve ]

(#5105) Ari18 válasza stranger28 (#5104) üzenetére


Ari18
őstag

Igazából elég mindenre ez az én hülyeségem, hogy mindig a legújabb kell. A másik fele, hogy most annyiért el tudnám adni, mint a amennyiért vettem anno. Így nem buknék rajta. Nekem elég lenne a 7950 is nem kell a 70-es.

[ Szerkesztve ]

(#5106) stranger28 válasza Ari18 (#5105) üzenetére


stranger28
addikt

Értelek. Ez nekem is sokat számított, hogy annyiért megy el 3 hónaposan, mint amennyiért vettem. Hát ha azért akarod megvenni, mert új, azt neked kell eldönteni, hogy megéri-e. :) 130 körül lesz gondolom a 7950, az majdnem két kártya ára. Szerintem, ha hozza a 6950 CF-t, vagy kicsit alatta van, várj kicsit és vedd meg, ha meg lemarad vagy drága, majd újítasz később. :) De ha meg muszáj, akkor úgyis muszáj lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#5107) Ari18 válasza stranger28 (#5106) üzenetére


Ari18
őstag

Nehéz dolgok ezek :DDD majd meglátom, hogy hogyan teljesít és annak függvényében vásárolok.
Mondjuk 130-at sokallanék érte, inkább olyan 100-110 a határ, amit képes lennék érte kiadni.

"De ha meg muszáj, akkor úgyis muszáj lesz."

Valahogy így van :D

[ Szerkesztve ]

(#5108) gyiku válasza PepeG2530 (#5066) üzenetére


gyiku
nagyúr

mennyi memoria van ezen?

hüllő

(#5109) radi8tor válasza TESCO-Zsömle (#5095) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mit hajt ki?

⭐ Stella

(#5110) stranger28 válasza radi8tor (#5109) üzenetére


stranger28
addikt

Próbálkozik. :D

(#5111) TESCO-Zsömle válasza radi8tor (#5109) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ami FUT. De oda is van írva... :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5112) radi8tor válasza TESCO-Zsömle (#5111) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Remélem kapok prémiumot, és akkor január végén megyek is a boltba. :DDD

⭐ Stella

(#5113) TomiLi


TomiLi
addikt

Ez a hír mennyire tekinthető hitelesnek? Vagy ez még csak a szokásos találgatás?
Az idle 3W az mi az??? Nem megy a venti ??? :Y

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#5114) Mandarinn válasza PepeG2530 (#5066) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Lehet már tudni pontosabb adatokat a HD7770-ről?
Órajelek meg miegymás? ár?

(#5115) proci985 válasza TomiLi (#5113) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

3w... lehet menni fog hybridben az alaplapi integrálltal.

másik oldalról persze, csak az ember ráköti a második monitort, aztán ez is elkezd zabálni.

stranger28: azért szerintem egy 6950es is elég jól bírja. persze, metro2033 fhd ultra+dof nem fog menni, de vizuálisan szerintem jó közelítéssel nulla különbség van a high és az ultra között. valamivel a gtx480/gtx580at is el kellett adni, mondhatnám cinikusan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5116) FireKeeper válasza proci985 (#5115) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

örülnék végre már egy ilyen megoldásnak :K
win alatt minek zabáljon, ha nem muszáj? :C

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5117) stranger28 válasza proci985 (#5115) üzenetére


stranger28
addikt

Nem a másik topikba akartad írni? Csak, mert pont itt írtam le ugyanezt. (#5104) stranger28

[ Szerkesztve ]

(#5118) TomiLi válasza proci985 (#5115) üzenetére


TomiLi
addikt

Az túl szép lenne! :C Az nagyon tetszene - még ha sokak szerint felesleges is - hogyha "leállna" a vga idle, és átadná a szerepet az apu-nak! :C Engem pont a ventilátor zero hangja miatt érdekelne....

Bogyóka

(#5119) lsc válasza FireKeeper (#5116) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyien valós a 3 W /nem hiszem, igaz attól még igaz is lehet/az kevesebb fogyasztás mint egy integrálté, akkor az minek, hogy "zabáljon" ?

Mod : Az integrált kártyák 10 W körül esznek, akkor a 3 W kevesebb, nem ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5120) FireKeeper válasza lsc (#5119) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mi zabáljon? nem értem.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5121) FireKeeper válasza lsc (#5119) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

lehet hogy ez a GPU több részét le tudja lőni, mint egy integrált. plusz az alacsonyabb csíkszélt is vedd figyelembe, illetve a fejlettebb fesszabályzót, bár azt lehet nem számítják bele a fogyasztásba.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5122) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ha már találgatós topic. Mire lenne értelme lecserélni a HD6970 CF-t?
1. Várjak márciusig a HD7990-re?
2. Január végén 1-2 db HD7970-re?
3. Ne cseréljem le, mert nem fogok játékok alatt gyorsulást tapasztalni 79xx szériával (csak kevesebbet fogyasztana).

⭐ Stella

(#5123) stranger28 válasza radi8tor (#5122) üzenetére


stranger28
addikt

4. Várj szerintem nyárig, nem hiszem, hogy olyan gyenge lenne, vagy bármire is kevés a 6970 CF. :) És addigra lesz választék, 7970 esetleges hibái, driverek javítva lesznek, talán még az nvidia is beszáll, normalizálódnak kicsit az árak, stb. Fogyasztási szempontból szerintem megérné, bár a dián csak <300W-ot írnak, ami elgondolkodható.

[ Szerkesztve ]

(#5124) radi8tor válasza stranger28 (#5123) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hja, csak most még el tudnám adni 70-ért a kártyákat. Nyáron már lehet 60-ért is alig vinnék. Ki tudja..

⭐ Stella

(#5125) FireKeeper válasza radi8tor (#5122) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

omg, én a 4850-nel is elmókolok, te meg 7970CF-ről beszélsz? :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5126) radi8tor válasza FireKeeper (#5125) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fázós vagyok, szeretem ha fűtik a lábam jobb oldalról. ;] :P

⭐ Stella

(#5127) stranger28 válasza radi8tor (#5124) üzenetére


stranger28
addikt

Elmegy az 80ért is. Akkor neked is azt javaslom, amit magamnak és még valakinek itt, add el az egyiket, amíg jó áron megy, utána meg kiderül hogyan éri meg. :)

(#5128) SzlobiG válasza radi8tor (#5122) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem várj meg 1db 7970 lassabb lesz mint a CF-ed ez 100%. Vagy ha nem akarsz várni akkor 7970CF ott már biztosan lesz érzékelhető ugrás.

(#5129) PepeG2530 válasza gyiku (#5108) üzenetére


PepeG2530
csendes tag

Hi,

8 db Modul, össz 2 GB DDR5 van rajta.

(#5130) PepeG2530 válasza Mandarinn (#5114) üzenetére


PepeG2530
csendes tag

Pénteken kaptuk, én azóta nem dolgozom :)
Hétfőn szabizok, szal, max kedden lesz vmi komolyabb infó róla.

(#5131) Sonja


Sonja
veterán

AMD Radeon HD 7970 Listed Online - Csupán csak 625€. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5132) SzlobiG válasza Sonja (#5131) üzenetére


SzlobiG
félisten

Annyi biztosan nem lesz.:)

(#5133) stranger28 válasza SzlobiG (#5132) üzenetére


stranger28
addikt

Viszont az az 525-ös benne van a pakliban..

(#5134) TESCO-Zsömle válasza Sonja (#5131) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Odabaxna, ha nettó 525€ lenne.

Az nálunk bruttó 666€-s árat jelentene januártól. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5135) radi8tor válasza Sonja (#5131) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Üres HSZ.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5136) proci985 válasza SzlobiG (#5128) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

2000 shadert mondanak, 900 körüli órajelen. még ha optimalizáltak a pipelineon, akkor is szerintem legalább 40-50%ot fog kapni a 7970 a 6970CFtől. ha nem többet. 2g vram meg azért még mindenre elég.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5137) rocket válasza radi8tor (#5122) üzenetére


rocket
nagyúr

3-as pont kicsit szerkesztve, nem lesz akkora gyorsulas mint azt az eddigi hype indokolna.
Magyarul az lesz ami ezelott eddig is, oriasi hype alapok nelkul, es megjelenes utan visszateres a realitasok talajara ;)

#5113:Generaciok ota ugyanazokat a szlogeneket ismetelgetik "Overclocking 1GHZ and Beyond" :DDD

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5138) SzlobiG válasza proci985 (#5136) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én is így látom nem lesz itt olyan nagy durranás főleg, hogy hamar jön ez megint...

(#5139) radi8tor válasza rocket (#5137) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ameddig a játékok nem használják ki, addig nincs értelme az új Gen-nak.
6970-et sem használta ki CoD, akkor 7970-től sem várok csodát. Majd 8-asra váltunk (talán).

⭐ Stella

(#5140) rocket válasza radi8tor (#5139) üzenetére


rocket
nagyúr

Xbox360 konzol portok biztos nem, es ezekkel van tele a padlas :)
Nextgen konzol portok mire jonnek (ha jonnek meg egyatalan majd akkoriban PC-re), addigra kint lesz a refresh, szoval ez tipikusan az a generacio lesz amit jo messze el kell kerulni.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5141) TESCO-Zsömle válasza rocket (#5140) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért ez így elég erős...

78xx-ek jók lehetnek. Főleg annak, aki alacsony fogyasztással akar gépet építeni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5142) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Saját találgatás:Az oldalon azt írták hogy 625 euró,75 euróval drágább mint a GTX 580,azaz az 550 euró.Namost kiszámolva az 550 euró 88%-a a 625 eurónak,azaz 12%-al drágább annál.Árgépben rákerestem a GTX 580-asra,legolcsóbban 121-ezer forintért lehet kapni,ennek a 112%-a 135520 forintot jelent,magyarán ha normalizálódtak az árak akkor ennyiért lehet majd kapni OLCSÓBB HELYEKEN.Ha reálisak a 625 euró.

(#5143) rocket válasza TESCO-Zsömle (#5141) üzenetére


rocket
nagyúr

Az lesz mint eddig is, erdemesebb lesz megvenni az elozo generaciot meglevo keszletek erejeig, mert teljesitmeny/ertek aranyban jobb lesz, es ez a tobbsegnel meg mindig ez szerepel elsokent, es nem a "sporoljunk 2 eurot a villanyszamlan".

A lenyegtelen ujdonsagok mint az Eyefinity HD3D meg az ehez kapcsolod tobbi szokas szerint kis reteget fog erinteni.

Kovetkezo felvonas majd az lesz amikor realizalodik az emberekben, hogy a grafikonokon cherry picked eredmenyek vannak, es jon majd a "varni kell amig kiforrja magat a driver" :DDD
Tiszta szinhazi eloadas lett az egesz GPU uzletag, kar hogy ugyanazok a fejezetek ismetlodnek, csak a szereplok neve mas :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5144) rocket válasza KillerKollar (#5142) üzenetére


rocket
nagyúr

Mint mindig most se kell az elso webshopban kozolt arbol kiindulni.
Ez is a szinhazi eloadas egyik felvonasa, valami nagyravagyo online bolt kiir egy arat, hogy klikkelgessenek :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5145) Löncsi válasza radi8tor (#5139) üzenetére


Löncsi
őstag

+1.

De ez az új Radeon inkább csak ráncfelvarrás, semmint igazán forradalmi valami.

Persze elég impresszíven hangzik a sok feldolgozó egység, de valóban nincs sok minden ami kihasználja + fogyasztás miatt nagyon ingyen sem kellene... Kisebb kártyákra leszek kíváncsi.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#5146) SzlobiG válasza rocket (#5143) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na meg a DX11.1 képzelem mennyit fog érni 2012-be kb semmit a sok konzolport miatt azt ha a hírek igazak 2013-ba meg nextgen konzolok jönnek sehol nem lesznek a PC-k, na akkor fogok venni egy konzolt megint és pc marad netezésre max blizzard játékokra. :K

(#5147) rocket válasza SzlobiG (#5146) üzenetére


rocket
nagyúr

Nagyobb szam a DX11.1 mint a DX11, azon kivul semmit.

Leirtad a PC jovojet, Angry Birds, HOG, Match3 stb. jatekok, meg az MMORPG-ek a PC jatekok jovoje.
En ezek miatt biztos nem adnak 2 forintot se egy hardverre, meg szerintem meg vannak paran akik igy gondoljak, es nem azert mert nem jatsszak ezeket, hanem mert nem kell hozzajuk mainstream hardver se.

Tovabb fejlesztett Eyefinity kava korrekcio is az egyik huzo ujitasa a HD7x csaladnak, megyek is felallitom a satrat a bolt elott, hogy enyem lehessen az elso kartya, enelkul nincs elet :DDD

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5148) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

[link] Egy érdekes pletyka a konkurenciáról :)

(#5149) rocket válasza KillerKollar (#5148) üzenetére


rocket
nagyúr

Csak?

Radeon HD9890 123X faster than GTX780 Quad SLI. ;]

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5150) Abu85 válasza SzlobiG (#5146) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A DX11.1 inkább a fejlesztőknek szól mint nekünk. Az szabványos újítások nagy része fejlesztői igény miatt kerül bele, és képminőségben nem jelentenek majd extrát. Ha a fejlesztő caps bitek ellenőrzésével dolgoztat, akkor a mai DX11-es karik is képesek számos DX11.1-es szolgáltatást kihasználni. Persze valószínűbb, hogy hatékonyabb erőforrás-ellenőrzésnél maradnak sokan, ha nem kell a motorban valami VSC bitet használni, amire ugye a DX11.1 már lehetőséget ad. A fejlesztők számára a legnagyobb újítás a 64 kB-os constant buffer és a D3D11_MAP_WRITE_NO_OVERWRITE funkció. Mindkettővel növelni tudják a processzor oldalán a feldolgozás hatékonyságát. Az értékesebb extrák pedig sajnos gyártóspecifikusak lesznek. Itt az MS keze meg van kötve. Egyrészt az OS sem alkalmas nagyon arra, hogy a GPU oldaláról limitációk nélkül kezelje a virtuális memóriát, másrészt az NV az ARM-mal, az AMD pedig az AMD64-gyel, vagy x86-64-gyel képzeli el a jövőt. Ez a kettő összeegyeztethetetlen szabványos szinten belül. Az NV-nek és az AMD-nek is külön kiterjesztést kell írni a saját elgondolásaikra, ráadásul úgy, hogy az OS korlátjait, és a processzorarchitektúrák különbségeit is meg kell kerülni, illetve el kell fedni, vagyis az első megoldások nem lesznek valami hatékonyak. Persze a semminél így is jóval többet fognak érni. Az újítás egyébként a megatextúrázás hardveres gyorsítását helyezi előtérbe. Ebből kiderülhet, hogy jelenleg kb. a Rage alatt lehet javítani és kész. Persze a jövőben mindenki úgy gondolja, hogy a megatextúrázás általánosan alkalmazott lesz, így mindenképpen ki kell gyúrni a rendszereket ebből a szempontból, mert az nem a legjobb opció, hogy a textúrázási munkák oroszlánrészét a proci végzi. Itt majd jön még egy probléma az anizotrópikus szűréssel kapcsolatban. Ez az eljárás ugyanis nem teljesen kompatibilis a megatextúrázással. Majd erre is kell valami megoldás. Érdemes készülni rá, mert úgy járunk, mint az AA-val.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.