Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#5200) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Idézd, hogy én hol említettem consumer szintet, értelmet, vagy árat.

Arra vonatkozott a kérdés, hogy miként teljesítene a Rage, ha egy ilyen kaliberű adattárolón lenne tömörítetlen textúrával...

Miért akarja mindenki az értelmét és a lehetségességét firtatni teoretikus dolgoknak? :F

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5202) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#5201) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a válasz arra vonatkozott, hogy kb mindegy. amíg nem jutunk el rendszerszintű integrációig, addig egész egyszerűen ilyen HW nem fog otthoni szinten rendelkezésre állni. persze maga a kérdés ettől még érdekes, szóval a válasz engem is érdekelne.

valszeg itt is az lesz, mint a doom3nál, ott is eltellt kb 4-5 év, mire a HW elég erős lett az újdonságok kompromisszummentes elbírásáig.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5203) nkmedve válasza TESCO-Zsömle (#5201) üzenetére


nkmedve
őstag

Épp az a gond a megatexture technológiával, hogy elméletben jó, de gyakorlatban nagyon sok gond van vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#5204) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Vót má? :U

Elvileg van benne magyarázat a 3W-ra is...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#5205) TomiLi válasza Stukker1987 (#5204) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi!

Így már érthető is a 3W - és nem hülyeség! Én inkább a több gpu-s rendszernél látom előnyét.

(#5199) FireKeeper Szerintem ennek a megoldása túl bonyolult lenne. (Kár - már csak az alacsonyabb zaj miatt pl netezés közben)
PC ház: jogos! :C Így legyen! :B

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#5206) SzlobiG válasza TomiLi (#5205) üzenetére


SzlobiG
félisten

Idáig is lekapcsolta a 2. kártyát CF esetén.

(#5207) Abu85 válasza SzlobiG (#5206) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak hibernálta. Az még +6-10 watt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5208) FireKeeper válasza Abu85 (#5207) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

APU-s konfig esetén ezt vajon csak hybrid CF-nél tudja megcsinálni, vagy bármilyen kártyával? vagy ez a technológia csak a 7900 sajátja lesz?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5209) Abu85 válasza FireKeeper (#5208) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ilyet még ne kérdezz. Nem válaszolhatok. Nem kell sokat várni a válaszra.
Általánosan elmondhatom, hogy Dual Graphics esetén a hibernálás működik, ami a kis GPU-k esetében képes 4-5 wattos fogyasztásra redukálni a VGA-t.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5210) SzlobiG válasza Abu85 (#5207) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát 3W v 10W annyira nem oszt nem szoroz szal nem egy eget rengető újítás ez. Annál jobban érdekelne a rendes idle fogyasztás mer most jól néz ez ki hogy 300/3W...

(#5211) radi8tor válasza SzlobiG (#5210) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha kikapcsolod a gépet akkor is 5 W-ot fogyaszt. :)

⭐ Stella

(#5212) SzlobiG válasza radi8tor (#5211) üzenetére


SzlobiG
félisten

De kihúzom a konnektort akkor semmit. ;] :D

(#5213) S-Attila válasza SzlobiG (#5212) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ha kihúzod az egész konnektort, akkor megeshet, hogy többé te sem fogsz semmit fogyasztani. :O

[ Szerkesztve ]

(#5214) SzlobiG válasza S-Attila (#5213) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az meglehet.:D A ból lemaradt.

(#5215) schwartz válasza Abu85 (#5170) üzenetére


schwartz
addikt

En nagyra tartom az oreget de az, hogy az id-tech 5-hoz az szar xbox illik az kit erdekel? Irta volna a motort PC-re majd portolta volna boxra... ;]

If he dies, he dies.

(#5216) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Valamit most nagyon nem értek. Nem arról volt szó, hogy fele annyit fog fogyasztani a 7970? Erre most 300 wattokat irogatnak. Ha tényleg így lesz, akkor nem ér meg 600 USD-t (induló ár) nekem az a 30%-os gyorsulás.

⭐ Stella

(#5217) TESCO-Zsömle válasza radi8tor (#5216) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mihez képest feleannyit? :F

A 7870-es fog feleannyit fogyasztani, mint a 6970-es.

Egyébként a demó.kártyán 2db 6-pines PCIe csati volt, ami azt jelenti, hogy -szabvány szerint- 225W-nál nem ehet többet, és a diákon is <300W van, ami azt jelenti, hogy 300W alatt, ha még emlékszik a publikum, hogy mit jelent a kacsacsőr meg a rókaszáj...

Gondolom itt a gyártókra és a felhasználókra lesz bízva, hogy mennyi lesz a fogyasztás, mert -szintén a diák szerint- bőségesen hagynak tuningpotenciált a kártyákban...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5218) Z10N válasza SzlobiG (#5151) üzenetére


Z10N
veterán

O Johannes Kepler. Gondolom feltunt :U

ui: a kodneveknek erdemes neha utanaolvasni, nem veletlenul adjak a tervezok

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5219) polonic válasza Z10N (#5218) üzenetére


polonic
félisten

Na igen. Ez igaz.

"Semmit érő példa" . . . :)

[ Szerkesztve ]

(#5220) SzlobiG válasza Z10N (#5218) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerinted érdekel ez engem? Az már inkább hogy egy nagy kamu a grafikon.

(#5221) nova001


nova001
senior tag

hello
van egy laptopom amibe van egy ati hd 6650 1gb vid kati...a laptop kijelzöje szélesvásznú és az a bajom hogy pl ha játszok egy régi gamet ami pl 1024*768 tud max akkor nem nyutja meg a képet a monitor hanem középre rakja és 2 oldalt ugye fekete csik lesz...a control centerbe ez látszik
vmi ötlet ??

(#5222) Abu85 válasza nova001 (#5221) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért rakja középre, hogy a kép ne torzuljon el. Ha széthúzná, akkor mindenki totál dagi lenne, és például a kör ellipszisnek látszana. A 4:3 képarányú felbontást 4:3-ban jeleníti meg, hogy megfelelő legyen az élmény.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5223) nova001 válasza Abu85 (#5222) üzenetére


nova001
senior tag

akkor ez a helyes ? és ha én ugy akarom látni nem lehet megoldani ?

(#5224) Abu85 válasza nova001 (#5223) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy egy notebook kijelzője fel van arra készítve, hogy átváltsd ezt. Esetleg szoftveresen, de az AMD szándékosan dönt úgy, hogy a képarányhoz igazítja a képet, mert nem szép, amikor torzul a kép. Nagyjából így:
4:3-as kép [link] 16:9-be alakítva [link]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5225) nova001 válasza Abu85 (#5224) üzenetére


nova001
senior tag

nekem tetszik :D:d

nincs valami más amivel helyetesithetem a control centert ?? mint nvidiánál a riva tuner

[ Szerkesztve ]

(#5226) stranger28


stranger28
addikt

Az a bizonyos trükkös grafikon.. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#5227) radi8tor válasza stranger28 (#5226) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor megcélzom a 7990-et :P

⭐ Stella

(#5228) BeLucZ válasza stranger28 (#5226) üzenetére


BeLucZ
addikt

szerintem ez kibaszott nagy kamu :D jó ha átlagban 25-30%al lesz gyorsabb egy 580asnál, ami még így is szép eredmény, de azért ezt tudod kinek adják be :D nevetséges...
birom ezeket a belső méréseket

(#5229) stranger28 válasza BeLucZ (#5228) üzenetére


stranger28
addikt

Mondom, hogy trükkös a grafikon, nézd meg jobban a beosztást.

(#5230) TESCO-Zsömle válasza stranger28 (#5229) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs benne semmi trükk, a beosztás egyenletes, 10%-onként van skálázva.

Aki meg egy grafikonból bármit le tud szűrni a skála alapos megnézése nélkül, az meg is érdemli... :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5231) stranger28 válasza TESCO-Zsömle (#5230) üzenetére


stranger28
addikt

Ha az ember ránéz, azt látja, hogy a piros 4-5x akkora, mint a zöld, ami a GTX 580. Azért ez elég trükkös szerintem. :) De nyilván nézni kell a beosztást is, csak azt nem mindenki szokta.

(#5232) Abu85: Erről szól a statisztika; 30%-ról beállítják, hogy 300%. Borzalom..

[ Szerkesztve ]

(#5232) Abu85 válasza stranger28 (#5231) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eigen. Ez benne a trükk. ;] Ennél már csak a mínuszból induló grafikon a jobb, hogy kisebbnek tűnjön a konkurencia előnye. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5233) BeLucZ válasza stranger28 (#5229) üzenetére


BeLucZ
addikt

de én ugy mondom hogy nevetséges hogy tökéletesen értelmeztem a grafikont :)
tehát hogy 50-60%ot ver rá bizonyos játékokban, viccesen hangzik :) max ahol kifogy a vramja a ref 580nak, de ugyebár van belőle 3 gigás verzio is....

meg hát az emberek hány százalékát érinti a 2560????
nézzük meg full hdba is.... :) garantálom hogy nem lenne ennyi, fermik nem komálják annyira a full hd feletti felbontást ez köztudott

(#5234) stranger28 válasza BeLucZ (#5233) üzenetére


stranger28
addikt

Akkor bocsi. :R
50-60% benne lehet a pakliban, pont a felbontás miatt. Crysis2-nél az a ~30% szintén reális lehet. De nyilván túloz a dolog, láthatóan túl jó fényben szeretné feltüntetni a 7970-et.. :)

(#5235) SzlobiG: Most írtam, hogy a felbontás a kulcs, meg az, hogy nyilván szeretnék felcsigázni az embereket.

[ Szerkesztve ]

(#5235) SzlobiG válasza stranger28 (#5231) üzenetére


SzlobiG
félisten

De ne azt nézd csak ahol 30%-os gyorsulás van...Civ5 5 60% na persze.

Meg köztudott, hogy ezek a grafikonon mindég egy nagy kamuk mind2 gyártó oldaláról felesleges foglalkozni vele én annak hiszek ha egy teszt oldal leteszteli, sőt több tesztoldal.

(#5236) BeLucZ válasza SzlobiG (#5235) üzenetére


BeLucZ
addikt

Mondom ami reális az AVG 30 % általánosan az 580ashoz képest mert akkor lenne egy szinte egy 6990el, na most egyáltalán nem biztos hogy veri azt, mert az is nagy dolog lenne, nem tudom hány kupicával huzott fel az illető aki készitette ezt a grafikont :D

(#5237) TESCO-Zsömle válasza stranger28 (#5231) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mint mondtam, aki "ránézésre", csak az oszlopok méretéből ítél egy grafikonnál, az meg is érdemli...

Kicsit olyan ez, mint a viccben... Azt megnézed, hogy 30, de azt nem, hogy 30 micsoda...

sz: Műszaki középsuliba jártam, és az osztályfőnök hárklis volt a lehagyott mértékegységekre. Egyszer megcsinálta, hogy akinél nem volt mértékegység, annál (szájíze szerint) pótolta.

Így lett a feladat végeredménye 28,7 zsákkrumpli*kilométer/bicikli...

Persze a tulaj megkapta az egyesét...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5238) stranger28 válasza TESCO-Zsömle (#5237) üzenetére


stranger28
addikt

Ez így van, tanuljon meg látni/gondolkozni. De ez azért erős: "Nincs benne semmi trükk" :) Tegyük fel, hogy ezek az adatok. Nem másították így meg valóban, csak máshogy mutatják be, amitől háznyinak tűnik a dolog. Ez meg trükk, na. :D

szerk: :DDD Ilyen nekem is volt, de az csak simán aláhúzta, aztán közölte, hogy milyen hülyék vagyunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#5239) TESCO-Zsömle válasza stranger28 (#5238) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na de nem érted...

Mi trükk egy grafikonon, amin az adatokat nem másították meg? Az adatok ott vannak félreértelmezhetetlenül. Hogy tudsz bármit leolvasni egy grafikonról úgy, hogy nem nézed meg a skálát? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5240) KillerKollar válasza BeLucZ (#5236) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Azért olyan címeknél amik kihasználják rendesen a 2 GPU-t nem 30% van a GTX 580 és a HD 6990/GTX 590 között...Ne feledjük el hogy a GTX 590-en 2 GTX 580-as GPU van,csupán alacsonyabb órajeleken a HD 6990 pedig egy szinten van helyenként fölötte helyenként alatta,ez attól függ hogy milyen programmal tesztelünk,lényeg a lényeg ami kihasználja a 2 GPU-t ott jobban elhúznak mellette.

(#5241) stranger28 válasza TESCO-Zsömle (#5239) üzenetére


stranger28
addikt

Most nem rólam, vagy rólad van szó. Mi értjük a grafikont. De én megkockáztatom, hogy a vásárlók 40%-a két csíkot fog látni. Külföldön pláne. Erre próbálok rámutatni. Ez nekik trükk. De mindegy.

(#5242) TESCO-Zsömle: Grrr. :D

[ Szerkesztve ]

(#5242) TESCO-Zsömle válasza stranger28 (#5241) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A vásárlók 90%-a el se jut olyan helyre, ahol ezzel a grafikonnal találkozhat. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5243) gbors válasza TESCO-Zsömle (#5239) üzenetére


gbors
nagyúr

a vizuális ingerek sokkal erősebbek, mint a kianalizált számokból levont következtetések. később zsigerből a "torzított" kép fog beugrani akkor is, ha szépen levontad magadban, hogy pontosan mennyi is a különbség. nem hülyék, akik ezeket az ábrázolási módokat kitalálják.

(csak büdös nagy parasztok :D)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5244) TESCO-Zsömle válasza gbors (#5243) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akinek nem marketinge, ne vegye magára... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5245) proci985 válasza stranger28 (#5234) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

akkor is simán lehet, ha a GTX580 már kifogy a memóriából.

anno voltak egy időben cherry picked testek, amiben kijött egyik vagy másik gyártónak az előnye.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5246) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Egy kis hir: :D
Aztán kitudja mennyire volt vörös köd a monitor elött! :D

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#5247) radi8tor válasza ViiiiktorOC (#5246) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem semmi. :C

⭐ Stella

(#5248) SzlobiG válasza ViiiiktorOC (#5246) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát valami ilyesmire számítok, de kb %-ba közel annyival gyorsabb mint a másik grafikonon, viszont ha ennyivel nem lesz gyorsabb, akkor nem nagy ugrás lesz, szal reméljük igazak ezek... :U

(#5249) gyiku válasza PepeG2530 (#5130) üzenetére


gyiku
nagyúr

kaptatok drivert?

hüllő

(#5250) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Akad még pár dia itt ma! :D

1
2
3
4


Valaki megáldhatna egy olyan kóddal ami összehúzza képet. (imgw-féle)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.