Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) FireKeeper válasza proci985 (#4750) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

véleményem szerint már a Piledriverért is kár. max annyi értelme van, hogy kihajigálják azokat a chipeket amiket szerverbe nem tudnak eladni, meg az AM3+ lapba beleugró tulajok nem lincselik meg őket a rövid élettartam miatt. ha nem lenne óriási presztizs/bizalom veszteség, én utólag visszamondanám az egészet, és csak FM2-be jönne minden desktopon.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4752) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#4750) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én labortesztet linkeltem. Az összes hűtő azonos körülmények közt lett lemérve. A hőmérsékletek nem delták, hanem a forráson (fűtőelem) mért hőfokok, amit korábban én már leírtam, és a képen is szerepel (heat on source).

A házi mérésekben nem nagyon bízok. Nem tudod teljes mértékben elválasztani a CPU-t az alaplaptól. Legjobb esetben is csak becsülni tudod az értékeket. Emellett ott vannak az "anomáliák", ahogy hívtad őket. (btw, ha nem a hőcsőről beszélsz, akkor ne azt írd, hogy idő kell míg megindul a víz...) Első anomália, hogy a gyártók előszeretettel csinálják ferdére a CPU kupakját. A második, hogy a Qxxx szériánál nem véletlen anomália, hogy a magoknak párosával (rendszerint 0-2 és 1-3) eltér a hűfokuk. A magyarázat, hogy ezek nem native 4-magos procik, hanem két összetokozott kétmagos. A hőmérséklet pedig attól függ, hogy milyen jó a hővezetés az adott (kétmagos) proci és a kupak közt. Ez pedig lutri.... Attól függ, hogy épp mennyi forraszanyag kerül a CPU és a kupak közé. Ha több, akkor jobb a hővezetés, ha kevesebb akkor rosszabb. Komolyabb hűtésnél az esetek zömében itt vérzik el a dolog... A kupak 40°C-os, mert a hűtő bírja a terhelést, de a magok 60°C-on járnak, mert elégtelen a hővezetés. És akkor a pasztázást meg se említettük...

A másik dolog, hogy a belső hőmérők pontossága... Hogy is fogalmazzak... Erősen megkérdőjelezhető. Függ a procitól, az adott hőmérséklet-tartománytól, függ az alaplaptól és végső soron a BIOS számolja ki előre programozott adatok alapján azt, amit te látsz. Nem véletlen mérnek a nagyok infrával... Ez ellen nem tudsz mit tenni.

"Hogy 40-50°C-on forrjon benne a víz..." ilyet egy szóval nem mondtam, honnan jött?

Én mondom, nem te. :P

Az Abit kihozta 35k alatt a 4-fázisú Voltera-val szerelt lapját, ami anno elég jó volt tuning terén... DFI már kicsit paprikás volt, EVGA-t meg jobb nem is említeni...
De tartom magam ahhoz, hogy nem a minőségi alapanyagok emelik meg az alaplap árát, hanem a sok licenc... PCIe, USB2.0, USB3.0, ATX, DDR3, PCI... Valamennyi egy-egy külön szabvány a maga szabályaival és mindért fizetni kell, ha alkalmazni akarod...
Végső soron minden alkalmazott megoldás valakinek a szellemi terméke, és ezen megoldások túlnyomó többsége le is van védetve.

Jövőre még csak az AM3+-os Piledriver jön. A Steamroller majd csak a Kaveri APU-ba debütál nyakon öntve GCN-nel. :))

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4753) gbors válasza TESCO-Zsömle (#4747) üzenetére


gbors
nagyúr

attól, hogy azzal dolgozol, ami van, még nem árt a releváns teszteredményeket nézni... no mindegy.

tárgyilagosan nézve, a fusion komponensek együtt sem fognak nagyobbat alkotni, mint egyenként - egészen addig, amíg a számukra előnyös módon megírt szoftverek el nem kezdenek szaporodni. jó kérdés, hogy erre mikor kerül sor - az ingyenes power user alkalmazások között akár jöhet ilyesmi hamar is, de a többi területen kevésbé lennék optimista.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4754) FireKeeper válasza gbors (#4753) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azt is számold bele, hogy az intel is APU-ra vált az Ivy bridge-dzsel, ráadásul annak a GPU része ugyanúgy Open CL-t és C++ AMP-ot fog támogatni mint az AMD APU-i. ergo azok a szoftverfejlesztők is ráállnak a GPU-ra való írással, akik ezt azért nem tették meg eddig, mert a piaci viszonyoknak megfelelően inkább intelre optimalizáltak.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4755) P.M.S


P.M.S
csendes tag

Valószínűleg az intel APU-s lépése ezt a folyamatot eléggé meg gyorsítja majd.

(#4756) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#4752) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

persze, ez az előnye a valós tesztpadnak, és ez egy vitathatatlan előnye. a probléma viszont az, hogy valós prociról légen 300Wot nem lehet elvezetni. vesd össze a frostyteches teszteket az spcresekkel, utóbbinál teljesen hihető dolgok jönnek ki, előbbinél meg a 150Wos tesztpadon mért eredmények még egy brutál víztől is jónak számítanak.

pár dolog egy picit másképp van intelnél, legalábbis ennél a szériánál. a magoknál van elcsúszás hőfokokban (magasabb hőfokoknál alacsonyabb, alacsonyabb hőfokoknál egész magas, 40 fok alatt már jópár fokot csúszik), de a kupak egy fokon belül van az intel specsheet szerint, az egész tartományban. tehát itt közel sincsenek akkora inkonzisztenciák, mint pár olcsó amds lapoknál (viszont lézeres hőmérőm tényleg nincs). a kupak és a magok közötti hőátadást meg egyik egyetemi laborban anno lemérték, egy fok alatt volt, tehát sok vizet nem zavar. ez egybevág azokkal a tapasztalatokkal, hogy páran leszedték a heat spreadert anno amikor a proci még új volt, és meglepődve konstatálták, hogy +-1fokot "javult"ak a hőfokok.
a magok és a kupak közötti hőátadás tényleg nagyon jó. tandemben használt ventiknél (ez fontos a két torony miatt, egyébként egyik csak pullból kap) nálam 1-2 fok a max eltérés kupak/magok között vízszintben nézve asztalon 50-60fokos hőfokok felett (ld magok elmérése). mind a hűtő, mind a proci polírozott, tehát a homorúság se lehet probléma. paszta mx4, de mx2höz képest az már nem javult semmit. gyakorlatban meg még a magoknál a chip topológiája és a hőcsövek fizikai elrendezése is bejátszik, de ez az amibe már végképp nincs beleszólásunk.
az együtt mozgó magokról tudok, hogy emiatt van kentisfield szériánál, emiatt is írtam magpárakat.

dfi lapot pont napokban nézegettem anandon, a 4 oldalas indepth oc leírás kissé szíven ütött. és az még csak nem is a p45ös variáns volt, amit néztem. licensz egyébként tényleg elég sokat dob, de a pcb maga is baromi drága. innentől meg minél bonyolultabb áramkörök kellenek, annál drágább lesz a cucc. licensz tekintetében azért nincs akkora hatalmas különbség z68 és x79 között, SB is kb egyezik, ettől függetlenül árban elég hatalmas a különbség.

nem lesz még egy start valamikor év végén? piledriverre q1 vége/q2 elejét hallottam, az áll még?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4757) Angel1981 válasza FireKeeper (#4742) üzenetére


Angel1981
veterán

Most az, 10 év múlva meg megmosolyogjuk! :)

(#4758) TESCO-Zsömle válasza gbors (#4753) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs értelme a releváns teszteredményeknek utána menni, amíg a másik oldalon csak pletykákból és reményekből gyúrt eredményeink vannak... Majd ha kint lesz a HD79xx-ek hivatalos specifikációja, akkor lehet biztosat mondani. Addig ez az egész csak jóindulatú becslés, optimista vágyakozás...

Hát, azért én reménykedek. Alapvetően mindkét komponenst az együttes munkára találták ki. Együtt lesznek egésszé, és mint tudjuk, az egész több, mint a részek összessége... Persze igazad van. A kulcs a SW-es támogatás, de mire ez kijön, addigra már 3 éve lesz Fusion a piacon és kint lesz a DX11.1 is, ami módot adhat a heterogén chipek jobb kihasználására. Ez kétélű dolog, mert ugye az Intelé a piac, szóval nem éri meg olyasmit fejleszteni, ami náluk nem megy... DE! A Kaveri-vel egy időben már az Intel-nek is lesz komoly APU-ja a Haswell formájába.

proci985: DFI-ben nem fogsz csalódni, ha túléled az agyvérzést, amit a BIOS okoz...

Még egy start? Tudtommal a Piledrivel alapó AM3+-os CPU-k még nem startoltak el egyszer sem, csak bejelentették, hogy kitolják az AM3+ élettartamát...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4759) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Kicsit félbeszakítom a gondolat meneteket! :) Sorry:)
Meglep hogy AMD visszavág a egy ilyen kártyával. Ha ez igaz akkor elég közel adja ki az új generációhoz.

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#4760) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Akkor holnap minden kiderül és mindenki derül?

(#4761) P.M.S válasza Misi 007 (#4760) üzenetére


P.M.S
csendes tag

Valószínűleg.

(#4762) radi8tor válasza TESCO-Zsömle (#4758) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is túléltem a DFi-t. (hozzátenném soha életemben nem tuningoltam előtte) Csak azért adtam el, mert nem fejlesztették már a BIOS-át és Gulftown mellett nem volt jó a memóriakezelése. Bloomfieldhez tökéletes lap.

⭐ Stella

(#4763) FireKeeper válasza ViiiiktorOC (#4759) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

inkább 7930 legyen GCN-el, az jobban érdekel. :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4764) gbors válasza FireKeeper (#4754) üzenetére


gbors
nagyúr

rossz irányból nézed az egész kérdést - ha ez a szemlélet lenne elterjedt, akkor tele lennénk DX11-es játékokkal.
új programozási paradigmára átállítani fejlesztőket borzasztóan sokba kerül - még akkor is, ha a jelenlegiekhez hasonló programozási nyelvet kell használni. pénzbe kerül a képzés, a képzés alatt el nem végzett munka, ill. az újdonságok használatába való beletanulás alatti jóval nagyobb hibamennyiség. ezt fejeld meg azzal, hogy az utóbbi évek költségcsökkentéseinek köszönhetően a kommerciális szektorban dolgozó programozók nagy része nem éppen top talent, úgyhogy egy ilyen átállás minden lesz, csak nem zökkenőmentes. ezért ahhoz, hogy valaki egy ilyet meglépjen, ahhoz a heterogén megközelítésnek igen killer eredményeket kell hoznia. a kép- és hangfeldolgozás területein talán megéri - de máshol?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4765) P.M.S válasza gbors (#4764) üzenetére


P.M.S
csendes tag

Viszont ez nem hirtelen fog megtörténni mivel az egész ha úgy nézed még gyerek cipőben jár, szóval ez még időbe is telik ami a fejlesztőknek ad rá időt ha nem is annyit.

(#4766) Z10N válasza ViiiiktorOC (#4759) üzenetére


Z10N
veterán

Erdekes lepes. A 78xx erkezese elott kiszorjak a selejtes Cayman-okat. Viszont azt jo latni, hogy nem fogjak megcsonkitani annyira mint az 5830-at. A fogyasztasat 175W-ra tippelem. Illetve ahogy latom a gyartok szabad kezet kapnak, akkor a nagyobb fesz miatt vagy akar a 6970 pcb miatt a 225W max is lehetseges. Viszont ezeknek ket heten belul a piacon kene lenniuk.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4767) proci985 válasza FireKeeper (#4754) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

meglátjuk.

általánosan jól párhuzamosítható kódot baromira nehéz írni, nem véletlenül nincsenek szépen skálázódó játékok. párhuzamos programozás és elosztott rendszereken futó kód mostanában kezd leszivárogni alapképzésekbe mscről. nehéz validálni, nehéz hibakeresni és nehéz jól leprogramozni. emiatt több idő a program kifejlesztése, azaz drágább is lesz.

új technológiák szép meg jók, de a kérdés, hogy tényleg megéri e őket használni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4768) P.M.S válasza ViiiiktorOC (#4759) üzenetére


P.M.S
csendes tag

Érdekesen hangzik. Ezt nem gondoltam volna hogy még belekalkulálják hiszen az új GTX560 nem sláger terméknek készült.

(#4769) Z10N válasza proci985 (#4728) üzenetére


Z10N
veterán

Hidd el az eyefinity/surrondview, meg ha nem is jatekoknal, de munkanal es zenelesnel kulonosen jol jon, tapasztalatbol mondom. Sokaig en is dualscreen-t hasznaltam aztan, most ugye 3 kijelzo meg neha a tv-t rakotni az mar 4 kijelzo. A munkameneten es a hatekonysagon sokat dob, ezt meg vhol tanulmanyban is kimutattak. Pl.: kodolasnal: web/debug/konzol, zenelesnel: sequencer+sampling/vst rack+vsti-k/mixer+mastering, hetkoznapinal: bongeszo/commander/dvbt stream vagy film, jatekoknal meg ugye nem kell ecsetelni :)

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4770) Z10N válasza TESCO-Zsömle (#4731) üzenetére


Z10N
veterán

#4723 + #4731
Jo is lesz az, 8550D/8650D + 8750/8850 hybrid CF-be :)

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4771) ViiiiktorOC válasza Z10N (#4766) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Nagyon érdekes, mert ha holnap már jön a mobil HD7000 akkor tavasszal minimum az asztali is jön, kicsit megvannak késve. Amúgy remélem csak kacsa ez! :D

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#4772) Z10N válasza ViiiiktorOC (#4771) üzenetére


Z10N
veterán

Vagy csak raktarsopres generaciovaltas elott, amibol mar lattunk parat, jo aron es limitalt peldanyszamban "best buy" gyanus lehet. A kerdes az inkabb, hogy az AMD mennyit vesz at a selejtes chipekbol egy piac felmeres utan, mert ugye nem koteles megvenni a rosszul legyartott peldanyokat. Az is megeshet, hogy csak korlatozott piacra lesz, a hirben is emlitettek ilyet. Viszont ha van mar €-s ara akkor eselyes az eu-ban is, mert vhol csak $ emlegetnek, mashol meg €-t is. Van egy olyan "erzesem", hogy zsufolt lesz ez a december-januar az AMD-nel :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4773) proci985 válasza Z10N (#4769) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jelenleg nálam visio/dia + dokumentáció // visual studio két kódrészlettel megy. két 5:4es 19"eshez képest a 21.5"ös FHD az egyik helyett már kb olyan volt, mintha 3x19"re váltottam volna. nagy terület egyébként webprogramozásra jobb volt, viszont nekem az nem vág annyira profilba.

további fejlesztés kijelző tekintetében tervben van (ezért vettem anno 6950 2gbt), de egyelőre kivárok. mindenesetre az eyefinity selling point, ennél a cserénél nvidia vétele nekem fel sem merült.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4774) Z10N válasza proci985 (#4773) üzenetére


Z10N
veterán

Helyes, welcome to the club :R

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4775) goodboy007 válasza ViiiiktorOC (#4759) üzenetére


goodboy007
senior tag

Ennek aztán sok értelme van, mikor a 2GB-os 6950-est is elveri az új 560Ti.
Most, ha kiadnak belőle egy butítottat az 1GB-os árán azzal csak maguknak csinálnak konkurenciát.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#4776) ViiiiktorOC válasza goodboy007 (#4775) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Hát én se látok benne semmit! :DDD
De úgy látszik igaz: [Radeon HD6930]
Hol vannak a mobil 7000-ek?:D

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#4777) stranger28 válasza ViiiiktorOC (#4776) üzenetére


stranger28
addikt

Szerintem a dec. 5. csak pletykaszinten volt említve. Vagy volt már hivatalos adat is róla? Mert akkor én is elkezdem várni. :D

(#4778) FireKeeper válasza stranger28 (#4777) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

másik topikban dec9-es dátumot láttam.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4779) Angel1981 válasza FireKeeper (#4778) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, igazából én is többet láttam emlegetve azt a dátumot, de legyen igaza a "dec. 5" híveinek! :)

(#4780) TESCO-Zsömle válasza Angel1981 (#4779) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha Dec. 5. lett volna, akkor reggel 6:01-kor kint lett volna a kapcsolódó hír/cikk...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4781) P.M.S válasza TESCO-Zsömle (#4780) üzenetére


P.M.S
csendes tag

Valószínűleg igazad van. Kár amúgy már érdekelt.

[ Szerkesztve ]

(#4782) Z10N


Z10N
veterán

#4778 es #4779

Akkor ugy nez ki meg varhatunk egy hetet. 1600-ig csak be kene jelenteni, ami 1700 ugye, bar maskor mar 0600 utan fent van a hir. Lehet mara csak a 6930 volt tervben :D

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4783) Angel1981 válasza TESCO-Zsömle (#4780) üzenetére


Angel1981
veterán

Az időeltolódás ilyenkor soha nem számít?
Mármint, hogy pl. hivatalos bejelentés és sajtótájékoztató; Los Angeles, 10:00 AM - és akkor ehhez igazodik a többi időzóna bejelentése is.

(#4784) TESCO-Zsömle válasza Angel1981 (#4783) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De, minden bizonnyal.

Reggel 6:00-kor a Keleti Parton (New York, Washingtos, stb...) pont éjfél van (0:00:00).

Gondolom ezért is szokott nálunk akkor kikerülni a hír. 6:01 (itt) az aktuális nap első perce ott.

Végül is ezeket a termék-megjelenéseket napra szokás megadni, nem órára/percre... És ugye a nap éjfél után kezdődik...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4785) Z10N válasza Angel1981 (#4783) üzenetére


Z10N
veterán

A hirekben London-rol volt szo. Mas tema: 7950 $449, 7970 $549?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4786) FireKeeper válasza Z10N (#4785) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha ez igaz, akkor dugják fel a GCN-jüket, ennyi pénzt az életbe nem szedek össze nyárig :(((
asszem valami ultra-brutál olcsó hd5000-re, vagy valami vérpistike által kiszuperált cayman-ra fogok vadászni majd... :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4787) P.M.S válasza FireKeeper (#4786) üzenetére


P.M.S
csendes tag

Nyugi hátha...
Amúgy ha ennyit kérnek majd érte akkor nagyon ütnie kelessz...

[ Szerkesztve ]

(#4788) stranger28 válasza FireKeeper (#4786) üzenetére


stranger28
addikt

Ha jól sikerülnek én majd eladom a moddolható 6950-et, ha gondolod. :D Ha meg bulldozer féle lesz, akkor megvárom az nvidiát és akkor válok meg tőle.

(#4789) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

arról van valami infó, hogy akár a VLIW-es, akár a GCN-es kap-e hardveres DirectX 11.1 támogatást?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4790) Angel1981 válasza FireKeeper (#4786) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát, ez tényleg nem kevés - az ATI / AMD - nek talán még nem is volt ilyen drága 1 chipes kártyája...
De még nincs megerősítve, reméljük, ennyi azért nem lesz...

(#4791) P.M.S válasza Angel1981 (#4790) üzenetére


P.M.S
csendes tag

Netalántán az is lehetne szerintem hogy az alsóbb széria(HD78XX) kap olyan gyorsaságot és árazást mint a mostani HD6900-sok. Persze ez csak egy ötlet.

(#4792) stranger28


stranger28
addikt

Hát az 500 igazából nálam a lélektani határ, úgyhogy remélem nem így lesz.. legfeljebb 7950-re váltok "csak".

(#4791) P.M.S Lehet benne valami, de ki tudja. :)

[ Szerkesztve ]

(#4793) FireKeeper válasza P.M.S (#4791) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a 7800 konkrétan a mostani 6900 lesz csak 28nm-en.
mod: jah hogy az árazást mondod. az más. szerintem egy picivel afölé fogják belőni, hogy a 6900-as raktárakat is kisöpörjék, meg hát az "újdonság varázsa".

egyébként csak engem emlékeztet ez a taktika az intel-féle Tick-Tock-ra? új architektúra Tick, átültetés kisebb csíkszélre Tock.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4794) FireGL


FireGL
aktív tag

X53TK-SX058V - ASUS

HD7670M

http://www.sixpol.com/X53TK-SX058V_m189537_1.htm

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#4795) stranger28 válasza FireGL (#4794) üzenetére


stranger28
addikt

Nofene. Kár, hogy februárra érkezik hozzájuk, ami nem most lesz. :D

(#4796) P.M.S válasza FireKeeper (#4793) üzenetére


P.M.S
csendes tag

Jó persze az alap hogy felette legyen picivel.

(#4797) Z10N válasza FireGL (#4794) üzenetére


Z10N
veterán

AMD-Quad-Core A6 3420M, 8GB DDR3, 7670 1GB, 750GB @5400. Mindez 90W-os tappal. Meg a vegen a kiemelkedo fogyasztasi mutatok igazak lesznek (7850/7870 90/120W). :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4798) TESCO-Zsömle válasza Z10N (#4797) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ne feledd, hogy a HD6xxx-eknek 32nm-en kellett volna jönniük! Nem 40-en.

Ezért lett a 6970-es 30$-al olcsóbb, mint az 5870-es. Mert csíkszélváltás híján a jól bejáratott, régi, olcsó 40nm-es sorokon kellett gyártani, de ezért maradt el a várt plusz is...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4799) Z10N válasza TESCO-Zsömle (#4798) üzenetére


Z10N
veterán

Ezt ertem, de mi koze ennek a 7670M-hez? :DDD Biztos, hogy ezt nekem akartad cimezni? ;)

ui: Ha csak nem azt akartad mondani, hogy a 40nm--->28nm valtas lefelezi a fogyasztast adott mm2-en.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4800) TESCO-Zsömle válasza Z10N (#4799) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Arra céloztam.

Adott csip 28nm-en kevesebb, mint feleakkora, mint 40nm-en.

40*40=1600
32*32=1024
28*28=784

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.