Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) t72killer válasza joker1220 (#4398) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Énis laptoppal nyomom, amiben ráadásul csak egy GT 520m grafika van. extrém olcsóért kaptam, és amire most használom (starcraft2, heroes V), arra elégnek tűnik. Először egy masszívabb darabot akartam venni gtx 560/570m-es vagy hd 6970-es grafikával, de akkor most itt ülnék kb 70% kihasználatlan, előre kifizetett teljesítményen.

Ha a vas teszi a dolgát, kár újat venni. Ha már tuninggal is kevés, akkor érdemes körülnézni. Így simán átugrik az ember 2-3 generációt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4402) gbors válasza BotaN (#4392) üzenetére


gbors
nagyúr

mi ebben a szomorú? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4403) BotaN válasza gbors (#4402) üzenetére


BotaN
senior tag

Számomra az benne a szomorú hogy többet kell várni, régen fordítva voltak a dolgok.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#4404) TESCO-Zsömle válasza gbors (#4402) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Biztos türelmetlen.

Vajon tudja, hogy az egész Core széria mobil prociból lett kifejlesztve? :B

sz: Hogy eltaláltam... :DDD

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4405) BotaN válasza TESCO-Zsömle (#4404) üzenetére


BotaN
senior tag

Jóvan' nem kell lehurrogni, tartom amit tartok, türelmetlen vagyok, és információéhes. Ez a cikk amit itt linkelt egy kolléga, és ami kint van főoldalon is csak tovább borzolt.

sz: A fordított dolgot arra értettem hogy előtt jött az asztali variáns utána a mobil, a VGA piacon.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#4406) TESCO-Zsömle válasza BotaN (#4405) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mindig az jön előbb, ami a fontosabb.

Régen az asztali fejlesztések kerültek módosítva a mobil gépekbe, ma a mobil szegmens határozza meg az asztalit.

A második generációs Fusion APU már Bull magokat fog párosítani a WLIV4 gpu mellé.
A harmadik generációs APU-ban pedig a HD7900-asokkal érkező új architektúra CU-jai beleolvadnak a Bull magokba.

A jövő Fusion APU-jai határozzák meg a jelen asztali gépét.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4407) BotaN válasza TESCO-Zsömle (#4406) üzenetére


BotaN
senior tag

A kérdés már csak az hogy mikor jön majd olyan játék/grafikát intenzíven használó program, ami majd ezt a Bull magos, "7900" CU-s kombót ki is használja. Jó lenne egy meghatározó PC sztenderd is.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#4408) TESCO-Zsömle válasza BotaN (#4407) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vedd azt alapul, hogy a 30k alatt kapható legerősebb mostani Fusion APU a legtöbb játékot gond nélkül futtatja 720p-n, némelyiket 1080p-n is.

Az AMD nagyon ráállt a (GPU)teljesítmény-sűrítésre. A HD7900-asokról azt írták, hogy még a jelenlegi WLIV4-nél is brutálisabb teljesítmény/négyzetmilliméter aránnyal bír.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4409) BotaN válasza TESCO-Zsömle (#4408) üzenetére


BotaN
senior tag

Nem is ezt vitatom hanem sokszor hallom, egyre gyakrabban azt hogy az APU legnagyobb előnye hogy a grafikus mag (nem is mag de mind1) közvetlenül eléri a memóriát, írhat olvashat, stb, és az API megkerülésével sok ezerszer gyorsabban képes mondjuk textúrát betölteni.

Tehát adott lesz egy erős APU, de vajon mikor következik be az áttörés és mondja azt valaki hogy, ok elég sok ilyen gép van már, kukába a VGA-val, és áttérek a gyorsabb APU-ra.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#4410) TESCO-Zsömle válasza BotaN (#4409) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha jól tudom, Carmack már most örülne neki a Rage kapcsán...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4411) BotaN válasza TESCO-Zsömle (#4410) üzenetére


BotaN
senior tag

Igen, és is erre referáltam, és azt is tudom hogy ő nem szokott rossz fába vágni. Ha 10-20 más fejlesztő is ezt mondja akkor ott már van miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#4412) TESCO-Zsömle válasza BotaN (#4411) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Persze. Csak ugye kérdés, hogy végül is mi lesz, és hogy jutunk el oda.

Egy biztos. A konzolokkal jelen álláspont szerint a PC képtelen felvenni a versenyt. Egy másfél millás konfig, több száz wattot nyeldekelve is annyival nyújt többet, hogy rá tudsz kötni 9db monitort...

És itt elvágták...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4413) gbors válasza BotaN (#4411) üzenetére


gbors
nagyúr

szerintem ez a közvetlen memória-elérés borzalmasan túl van hype-olva, egyelőre gyakorlati előnye meglehetősen kevés van. a tesszelációról is ez ment 2 éve - megváltotta a világot? :N

Carmack egyáltalán nem tévedhetetlen - olvass el néhány komolyabb műszaki értékelést pl. 2004-2005-ből a Tech4 motorról. Ouch!

a korábbi kérdéssel kapcsolatban (-> szomorú) pedig annyit, hogy ez a legózós desktop PC-modell már csaknem 20 éves, már épp ideje, hogy jöjjön helyette más :) lassan már ott tartunk, hogy a displayen és a beviteli eszközökön kívül minden elfér egy telefon méretű gépezetben - ezzel szemben áll a többszáz wattos torony, nagyságrendekkel nagyobb teljesítménnyel, és alig értékelhetően magasabb játékélménnyel (az esetek 80-90%-ában). látszik a minta, nem? ;)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4414) BotaN válasza gbors (#4413) üzenetére


BotaN
senior tag

Persze és tudom nem érdemes széllel szemben vizelni, de én valahogy még mindíg ragaszkodom a kis zajos, meleg, sokat fogyasztó, és nem utolsó sorban jó drága gépemhez :D

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#4415) Angel1981 válasza gbors (#4413) üzenetére


Angel1981
veterán

Carmackkal kapcsolatban +1! :K
A közvetlen memória-eléréssel együtt az az ember maga is túl van hype-olva! :U

[ Szerkesztve ]

(#4416) cszn válasza Angel1981 (#4415) üzenetére


cszn
őstag

Hát nem tudom. Sztem mindegyik engine amit csinált a maga idejében az egyik legjobb volt. Nincs túlhypeolva, mert tényleg kivételes tehetség csak ez egy ilyen öngerjesztő folyamat. Annyit beszélnek meg vitatkoznak róla, hogy már csak ha csodát csinál van elismerve. :U

(#4417) Angel1981 válasza cszn (#4416) üzenetére


Angel1981
veterán

Természetesen elismerem, hogy érti a dolgát, ott van a legjobbak között, de hogy folyamatosan "programozó pápá"-nak, meg hasonlóknak hívják, azért erős túlzás.
Van rajta kívül még jó pár ilyen képességű programozó, csak mivel ő idősebb, a múltban is tudott nagyokat alkotni, míg többiek még gimisek voltak csak.
Egyébként nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen engine-t dobtak össze ezalatt a 7(!) év alatt, elég nagyot kell ütnie majd, de a 6. érzékem azt súgja, ez valahogy nem fog bekövetkezni...

(#4418) gbors válasza cszn (#4416) üzenetére


gbors
nagyúr

ez igaz volt a quake 3a-ig bezárólag. a komoly mellényúlásoktól nem mentes tech4-re éppen lehet mondani, hogy ott volt a legjobbak között, de miután nem sok akkora költségvetésű engine készült akkoriban, ez nem volt igazán nehéz. az ue2004 és a cryengine pedig szimplán kenterbe verte. mondom ezt úgy, hogy nekem tetszett a doom3 vizualitása.

én amúgy várom a rage-et, és a motorra is nagyon kíváncsi vagyok - de ha valami nagy királyság lesz belőle, akkor az sokkal inkább lesz egy váratlan újabb nagy dobás, mint egy zseni töretlen szárnyalása.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4419) cszn válasza gbors (#4418) üzenetére


cszn
őstag

Én annyira nem értek hozzá, csak mint örök játékos figyelemmel kísérem a fejlődést. :U

Nekem a fizikát meg minden kutyafülét összevetve, _játékélmény_ szempontjából a doom3 engineje sokkal jobban tetszett mint a cryengine. Valahogy utóbbi nem tűnt olyan gördülékenynek, egységesen összerakottnak. Ezzel szemben a Crysis 2 motorja nagyon eltalált szerintem.
Egyébként a cryengine nem egy zsákutca volt a fejlesztési irányt tekintve?

(#4420) Angel1981


Angel1981
veterán

Bocs, srácok, kicsit sok volt az off, és frankón nem emlékszem, hogy beszéltünk volna róla; a két felső kategóriás modell debütálása várható a legkorábban (7950, 7970)? :)

(#4421) Angel1981


Angel1981
veterán

Most olvasom a friss pletykákat, asszem ez még nem volt:

[link]

Jelenleg úgy néz ki, hogy a nagyágyúk már csak jövőre jönnek... :(

(#4422) Izzé


Izzé
őstag

Egy 28nm-s bartsot nem akarnak a 77xx-ba? Nagy lesz így a szakadék a 78xx és a 76xx között. :U

(#4423) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

a következő Radeon sorozat az vékonyabb csíkszélességen készül majd?
ha igen, akkor jól gondolom, hogy nagyobb az esély a komolyabb teljesítményű passzív kártyákra? :F

(#4424) radi8tor válasza scott_free (#4423) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyobb az esély, de kérdés van-e értelme.

⭐ Stella

(#4425) Angel1981 válasza scott_free (#4423) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem valószínű, hogy több lesz, mint eddig.
Mármint passzív megoldás max. a középkategóriáig van alkalmazva, a felső középben már csak ventisek vannak gyakorlatilag - 1-2 gyártó egyedi próbálkozását leszámítva.
Más kérdés, hogy a csíkszélesség váltás miatt valószínűleg a HD7000-ből a középkategória teljesítményben meg fog felelni a HD6000 felső középkategóriájának (6850, 6870).

(#4426) proci985 válasza Angel1981 (#4421) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

durva lenne, amit írnak a 7870nek fele tdpvel vernie/hoznia kéne a 6970et sebességben.

passzív téma: ha a tomshardwares adatok valósak, akkor simán lehetne passzív. 7850 90Wos, azt már minden további probléma nélkül lehetne passziválni, de szerintem a 7870es is menne egy komolyabb bordával. a 68x0 körüli 7670nek a maga 60Wjával meg főleg, és az már úgy elég kellemes teljesítmény lenne.

árazásról még nincs info?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4427) Robi BALBOA válasza proci985 (#4426) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Passzívan egy 6970 teljesítményű kari, elég jól hangzik csak csinálják is meg(normálisan). :K

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4428) proci985 válasza Robi BALBOA (#4427) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

120Wot még meg lehet, nálam egy 110es kártya fut passzívan (persze házszellőzés meg van oldva). picit túl jól hangzik, de megtörtént már, hogy az előző generáció csúcskártyája a köv generációban fele fogyasztással kb fele teljesítményt tudott.

másrészről pedig figyelembe véve, hogy a 6xx0 start nem volt a legegszerűbb, lehet, hogy működne.

persze amíg nincs start, addig semmi nem biztos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4429) oliba


oliba
őstag

HD4850-esem hajtottam véletlenül fél éven keresztül passzívan. Elfelejtettem bedugni a ventit az 5V-os Zalman Fan Mate-be és soha nem volt problémám. Furmarkot persze nem bírta

(#4430) Zoo123


Zoo123
senior tag

Az új generációról 7xxx van már valami hír?
Vagy ezek is úgy jönnek mint a 6xxx-es széria: majd decemberben :F

Az 5850 már nagyon várja az utódját egy 7950 vagy 7970-es formájában, de csak akkor ha legalább 2x olyan gyorsabbak lesznek mint az 5850. :)

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#4431) Angel1981 válasza Zoo123 (#4430) üzenetére


Angel1981
veterán

Úgy néz ki, hogy már a december sem tartható, jövő év első negyedévre csúsznak... :(((

(#4432) stranger28 válasza Angel1981 (#4431) üzenetére


stranger28
addikt

És én még meg akartam várni. :P

(#4433) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

A TSMC a változatosság kedvéért megcumiztatja a népet. :W

(#4434) Angel1981 válasza Misi 007 (#4433) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem kedvtelésből csinálják, biztos nyomós okuk van rá, hiszen a csúszás általában profitcsökkenést is jelent.

(#4435) gbors válasza Misi 007 (#4433) üzenetére


gbors
nagyúr

nem cumiztatnak meg ők senkit, saját magukon kívül. szerintem éjjel-nappal dolgoznak azon, hogy a fejlődés jelen üteme tartható legyen - miután a piac optimista előrejelzéseket vár tőlük, ők ilyeneket adnak (lehet rajta vitatkozni, hogy mennyire teszik jól), és az optimista előrejelzéseknek az a tulajdonsága, hogy ritkán válnak valóra.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4436) M^xx válasza Angel1981 (#4431) üzenetére


M^xx
aktív tag

A fenébe, itt a BF3 gondoltam még idén be tudok újítani egy 7xxx kártyát :O Ha lenne esetleg valakinek 6950 cfje és BF3-mal játszik az kérem írjon pár sort, hogyan teljesít a cf. :R

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#4437) stranger28 válasza M^xx (#4436) üzenetére


stranger28
addikt

Szia!

Fullhdban, kimaxolva 60 a minfps és 85 a max. Átlagban pedig kb. olyan 65-70. Egy kártyával is majdnem ilyen volt, majd ha kijön a full játék, akkor fog futni rendesen a CF. Úgyhogy erre még ne alapozz, mert béta és ez eléggé érzik is rajta minden téren. :)

str

[ Szerkesztve ]

(#4438) radi8tor válasza M^xx (#4436) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem vannak 100 és 120 FPS-ek is benne. De nem sokat játszottam a grafikus beállításokkal eddig.

⭐ Stella

(#4439) M^xx válasza stranger28 (#4437) üzenetére


M^xx
aktív tag

Köszi a válaszokat !

zack-nál úgynéz ki minden okés a cf-el

"Nekem 2,5GB eszik VRAM-ból. Gondolom összevonja az Afterburner a 2x2GB-ot.
A CF jól skálázódik, mind a 2 GPU 85-99% között volt terhelve."

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#4440) stranger28 válasza M^xx (#4439) üzenetére


stranger28
addikt

Nekem is leterheli mindkettőt egyformán, de akkor se túl sok fps-t csinál. Crysis 2 kimaxolva dx11+highres 65-70 fps. Ezért várnék tőle többet.

(#4441) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Semmi új hír?
Már eladtam a 4870-et. A 7850 is csak Q1-ben jön? Remélem kellemes ára lesz a gyártástechnológia miatt. :K

(#4442) radi8tor válasza Mandarinn (#4441) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És a kedvező USD/HUF (EUR/HUF) árfolyam miatt. :U

⭐ Stella

(#4443) stranger28 válasza radi8tor (#4442) üzenetére


stranger28
addikt

Igen, pont írni akartam én is, hogy így kevésbé lesz az igazi. :( Még jó, hogy nyáron vásároltam be, 50 rugót rá kéne fizetnem mostanság..

(#4444) Mandarinn válasza radi8tor (#4442) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Reméljük addig reális helyére erősödik a Forint ((270-280) ez csak színjáték)
Ha nem akkor marad egy használt HD6850. Bár ahogy nézem a kollégák szinte új áron adják a portékát. Nem igazán értem ki fogja ennyiért megvenni tőlük.

(#4445) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Én is 7850-ben gondolkodom arra szerettem volna a 3850-et még idén lecserélni.

(#4446) fatallerror válasza Mandarinn (#4441) üzenetére


fatallerror
addikt

öö ha eladtad akkor most mit használsz? :U

tök rossz h semmit sem tudni az újoncokról egyik féltől sem, ez igaz a cpu-ra is...

én abban az esetben próbálnám összehozni a cserét ha 30-35 ezer körül meglehetne kapni a 6850-6870 teljesítményét és akkor még a gyenge cpu-m ellenére is talán kihúznáma 2012es évet is

bár ha a suli után találok melót ami lehetetlen akkor komplett gépcsere lesz

don't tell me what i can't do!

(#4447) Mandarinn válasza fatallerror (#4446) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Kaptam kölcsön egy Nvidia 7950GT-t :D
Min grafikán megy a League of Legends :K

(#4448) fatallerror válasza Mandarinn (#4447) üzenetére


fatallerror
addikt

és a többi játékról lemondasz aztán lehet fél évig nem lesz új vga :/

don't tell me what i can't do!

(#4449) Mandarinn válasza fatallerror (#4448) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Van lapitopi HD6770-el. Addig elvagyok vele.
De a Diablo 3 nagy kísértés lesz. Ahhoz már mindenképp kell majd a nagy gépbe valami kártya.

(#4450) KAMELOT válasza Zoo123 (#4430) üzenetére


KAMELOT
titán

a HD5850 utódja HD7850 úgy szokott lenni.
HD5850-től kétszer gyorsabb a HD5970 2GPU-val vagy a HD6990 :) :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.