Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Angel1981 válasza radi8tor (#4200) üzenetére


Angel1981
veterán

Ne feledd, hogy ezek a típusjelzések még csak spekulatívak. :)
Én az egy chipes megoldások híve vagyok, azt biztosabbnak tartom.
Ha van rá keret, és tegyük fel, a modellszámozás is megmarad, akkor szerintem a 6970-ről a 7970-re vagy a 7950-re lesz érdemes váltani (utóbbi azért jöhet szóba, mert általában jelentősen jobb ár/teljesítmény mutatóval rendelkezik, lásd 6970-6950, 5870-5850).
8970-nél ugyanez lesz a helyzet - kérdés, hogy érdemes lesz-e beruházni rá, mert amíg nincs nextgen konzol, a PC-s játékok grafikája sem fejlődik, a játékélményről nem is beszélve... :(
Én a mai napig megvagyok a 4870-nel, mert egyszerűen nem látom értelmét lecserélni, pedig már több, mint 2 éves. Korábban ilyenre nem volt példa. :)

[ Szerkesztve ]

(#4202) DemonDani válasza radi8tor (#4200) üzenetére


DemonDani
addikt

majd a 9990-re

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4203) atti_2010 válasza radi8tor (#4200) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Melyik játékot nem viszi el lazán az a 6970 ? Váltani jelenleg a fogyasztás miatt érdemes de ahhoz nem ártana tudni a 7xxx széria adatait.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4204) Angel1981 válasza atti_2010 (#4203) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem hiszem, hogy akár terheletlenül, akár terhelve jelentős lenne az eltérés.
Az előbbi esetében azért nem, mert már a HD5000 is nagyon takarékos volt terheletlenül, és igaz, hogy ezt is folyamatosan javítják, de hogy pl. 20W-ot, vagy 10-et fogyaszt nyugalmi állapotban, már nem olyan mérvadó. :)
Az utóbbi esetében sem lehet nagy változás, mivel a kártyák már jó ideje kb. azonos fogyasztással rendelkeznek az adott kategóriában; alsó kb. 20W-50W, középső 50W-100W, felső 100W-200W, csúcs, 200W-350W.

(#4205) Oliverda


Oliverda
félisten

WoW Cataclysm DX11 Benchmarks

Még a végén kiderül, hogy nem is olyan rossz dolog a DX11.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4206) DemonDani válasza Oliverda (#4205) üzenetére


DemonDani
addikt

persze nem csak egyféle képen lehet használni a DX11-et ez köztudott hogyha nem arra hajtanak hogy szebb legyen, hanem arra hogy gyorsabb, és ennek érdekében a grafika nem javul akkor ugyan azt gyorsabban tudja előállítani. Ez már a DX10nél is így lett volna, a 10.1nél pedig méginkább, csak senki nem így használta... persze 1-2 akadna ahol gyorsult, nem megváltó a wow...
amúgy meg nézd már meg hogy mennyi FPS-t produkál... szánalmasan ronda :DDD
az nv minden felbontás alatt jobban gyorsult az is érdekes

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4207) Oliverda válasza DemonDani (#4206) üzenetére


Oliverda
félisten

10 millió ember magasról tesz arra, hogy ronda, és vidáman csengeti érte a havi 3K-t.:)

Igen, 2 százalékkal jobban gyorsul az nV, de ennek pont az ilyen alsó kategóriás cuccoknál lehet igazán jelentősége, ahol mondjuk 20-ról 26 FPS-re gyorsul a DX11-nek köszönhetően.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4208) DemonDani válasza Oliverda (#4207) üzenetére


DemonDani
addikt

2-10-16% az a 2% :DDD de ez nem meglepő tőled :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4209) Med1on válasza Oliverda (#4205) üzenetére


Med1on
aktív tag

Az mondjuk már régebben kiderült, hogy nem az ördögtől való a DirectX 11. :) Itt speciel elég jól alkalmazták, de biztos, hogy sokan akik nem a Frapsot nézegetik csak azt látják, hogy "nem lett szebb a kép" pedig ők az interneten látták, hogy mennyivel szebb a DX11 (esetenként még a szomszédtól is ezt hallották). :DDD

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#4210) Oliverda válasza DemonDani (#4208) üzenetére


Oliverda
félisten

Ott a 2%, de a 10 és 16%-ot hol látod ezen a grafikonon?

Vagy megint sok volt a négyzetre emelősör? ;]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4211) Pug válasza DemonDani (#4208) üzenetére


Pug
veterán

Látom már megint megy a fan-trollkodás részedről, nem lepődtem meg :DDD :(

[ Szerkesztve ]

(#4212) DemonDani


DemonDani
addikt

gyerekek azon nyomban befejelem a téglafalat :DDD , most ez komoly Oli?

(#4211) Pug
köszönjük az építő jellegű kritikát, menj te is építs valamit legóból :N

[ Módosította: #65675776 ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4213) DemonDani válasza DemonDani (#4212) üzenetére


DemonDani
addikt

no deeplink hiba ellen

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4214) Pug válasza DemonDani (#4212) üzenetére


Pug
veterán

Számomra ennyire bonyolult volt :DDD :R

(#4215) Oliverda válasza DemonDani (#4212) üzenetére


Oliverda
félisten

Fejeld csak, hátha jó hatással lesz rád.

Vodanettel, egy régebbi ie alatt én ezt látom:

Most megnéztem egy másik gépen másik nettel, ott már más.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4216) DemonDani válasza Oliverda (#4215) üzenetére


DemonDani
addikt

neked kéne fejelgetni :P

Ott van a "Benchmark per Mausklick auswhalen" felirat alatti kockák helyén a különböző beállításoknak kéne kiírva lenni-e és azokra kell kattintgati :K
Használj olyan böngészőt amit tudsz is használni... Feltételezem valamilyen blockkoló eltüntette (adblock, noads, ucss... ne adj isten hülye hozzá a böngésző, bármi) és nem jöttél rá hogy valami hiányzik :N

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4217) Oliverda válasza DemonDani (#4216) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem használok semmilyen blokkolót. Valószínűleg nem is a böngészővel van a baj, hanem a vodanet tömörítésével.

Amúgy mint ahogy már írtam, megvan, bár ha kulturáltan, normális hangnemben ezzel kezdted volna, lehet hogy hamarabb is kiderült volna, a teljesen felesleges körök helyett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4218) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Valami fejlemény az új 7000-es szériáról?
Régen legalább ment a találgatás a következő szériáról most meg a vita megy a nagy semmiről!

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4219) Angel1981 válasza Robi BALBOA (#4218) üzenetére


Angel1981
veterán

Pont egy órával a hozzászólásod előtt volt a hírzárlat feloldása. :)

(#4220) Robi BALBOA válasza Angel1981 (#4219) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Azóta már utánna jártam és ahogy láttam nem semmi lesz ez a 7000-es széria. ;]

Régen jobban pörgött ez a totyik, ha volt valami hír morzsa az új szériáról akkor már linkelve is volt egy perc alatt.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4221) Angel1981 válasza Robi BALBOA (#4220) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez így szokott lenni - két generáció között pangás, aztán ahogy közeledik az új, úgy pörög fel egyre jobban. :)

(#4222) Interceptor


Interceptor
addikt

Még idén várható az teljes új generáció? Vagy marad úgy, hogy ahogy eredetileg ?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#4223) DemonDani


DemonDani
addikt

van elég sok uj adat de a topik halott... ez mindent elárul :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4224) Angel1981 válasza DemonDani (#4223) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát nézd.
Magáról az architektúráról közöltek infót, de a termékpalettáról tudtommal semmi konkrétum nem hangzott el, ezért annyira nincs miről "találgatni". :)
Kérdésedre a válasz egyébként; igen, nagy valószínűséggel már idén megjelenik a 28 nm-es "HD7000", bár könnyen lehet, hogy csak Q4-ben, és szinte tuti, hogy nem az egész termékpaletta.

(#4225) Angel1981


Angel1981
veterán

Hmmmm - 2 hete, hogy ismertették az új generáció felépítését, de egy árva pletyi sem érkezett azóta, pedig elvileg szeptember-október környékén megjelenik a SI... :(

(#4226) radi8tor válasza Angel1981 (#4224) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor lehet 1 évesen adom el a 6970-eket ;]

⭐ Stella

(#4227) DemonDani válasza Angel1981 (#4225) üzenetére


DemonDani
addikt

;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4228) zuzu000


zuzu000
őstag

Akkor mi van ha az AMD eléri a HD 7000-8000-9000-es szériát,akkor könnyen össze lehet keverni a régi ATI kártyákkal ?
Ma is láttam egy hirdetést itt aprón ,ahol nem tüntette fel a HD jelzést,csak a számot.

(#4229) DemonDani válasza zuzu000 (#4228) üzenetére


DemonDani
addikt

talán gyanus lesz majd 3 év mulva egy 9800 60kért nem? picit azért végig gondolatlan kérdés volt... :DDD aki hülye haljon meg amugy ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4230) boby13friend


boby13friend
csendes tag

Sziasztok!

szerintetek melyik kari teljesít jobban (4870 vs 3870 X2) mert ez a 2 oldal ellent mond egymásnak.
HWcompare Test Spec

Gpureview Spec

[ Szerkesztve ]

(#4231) DemonDani válasza boby13friend (#4230) üzenetére


DemonDani
addikt

ha vásárlás előtt állsz, ez nem a legjobb topik, de mindenképpen a 4870et kell megvenned :K ez teljesen egyértelmű

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4232) Angel1981 válasza DemonDani (#4231) üzenetére


Angel1981
veterán

+1

4870, egyértelműen.
És erre a kérdésre valóban nem ez a topik a megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#4233) dangerzone


dangerzone
addikt

Tudni valamit, mikor is jonnek ki a 78xx 79xx-asok?

(#4234) S-Attila válasza dangerzone (#4233) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A 3. vagy 4. negyedévben, előreláthatólag.

(#4235) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A Donanimhaber munkatársai szerint a Radeon HD 7000 széria PCI-Express 3.0 támogatással érkezik.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#4236) Attix82


Attix82
őstag

Amúgy a PCIE 3,0as VGA-k belemennek a 2.0-asba?

(#4237) S-Attila válasza Attix82 (#4236) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Igen.

(#4238) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Én arra leszek kíváncsi, hogy a HD7-es kariknál lesz-e érezhető/mérhető különbség a PCI-E 2.0 és PCI-E 3.0 között, arra tippelek, hogy estleg a kétmagos szörnyeknél lesz egy kis különbség, de remélem az 1 magos csúcs karit még nem fogj majd vissza a PCI-E 2.0.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4239) caizzz válasza Robi BALBOA (#4238) üzenetére


caizzz
aktív tag

nem annyi a kulonbseg, hogy tobb aramot tud lenyomni a a vganak?

marakujás kőbányai

(#4240) S-Attila válasza caizzz (#4239) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem.

1.x: 2,5 Gigatransfer/sec/irány
2.x: 5 Gigatransfer/sec/irány
3: 8 Gigatransfer/sec/irány

(#4241) caizzz válasza S-Attila (#4240) üzenetére


caizzz
aktív tag

na akkor shame on me, elegge le vagyok maradva az ujdonsagok teren :)

marakujás kőbányai

(#4242) Robi BALBOA válasza caizzz (#4241) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Mi pedig ezért vagyunk itt, hogy te mindíg jól informált legyél. ;) :DD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4243) Angel1981 válasza Robi BALBOA (#4238) üzenetére


Angel1981
veterán

Szerintem úgy lesz, ahogy gondolod.
Olvastam még erről tesztet régebben, és azt hozták ki, hogy ha korunk legerősebb VGA kártyáinál a 16x sávszél a 100%-os teljesítmény, akkor a 8x kb. 99%, 4x kb. 90, 1x kb. 75, szóval nem olyan lényeges, mint sokan gondolnák.

(#4244) ViiiiktorOC válasza Angel1981 (#4243) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Erre gondoltál?
Amúgy szerintem a 7000-es család legerősebb tagja is bent lenne a 2.0 határain belül.

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#4245) Angel1981 válasza ViiiiktorOC (#4244) üzenetére


Angel1981
veterán

Jaja, talált! :K

Hát ha nincs is benne, a veszteség elhanyagolható...

(#4246) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Jó ez a kis összehasonlítás, de én megnéznék egy PH álltal mért kis tesztet is mondjuk több vga-val(mert a 5870-nél azért vannak durcább karik is).
ATI(AMD) 6770, 6870, 6970, 6990 és még egy két régebbi kari a 4-es és 5-ös szériából csak a tisztán látás végett, NV GTS450, GTX560(ti), GTX580, GTX590 és itt is még egy két régebbi kari. Mérni min/átlag/max fps-t.
Tudom nem egyszerű művelet, de jó lenne egyszer és mindenkorra pontot tenni ennek a kérdésnek a végére.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4247) ViiiiktorOC válasza Robi BALBOA (#4246) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Az a teszt a HD5870-es után készült.
Igen tényleg jó lenne egy ekkora kaliberű teszt! Bár szerintem kicsi a valószínűsége.:(

Egy kicsit off. Jólemléxek hogy a Hd6970-esnél azt írták hogy majd később újra megismétlik a tesztet? Nah oda belehetne szúrni egy ilyen kis tesztet. ;]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#4248) S-Attila válasza ViiiiktorOC (#4247) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Szerintem előbb inkább jelenjen meg a Fusion teszt, aztán talán lesz ideje a szerkesztőségnek ilyesfajta ínyencségekre is. :)

(#4249) Angel1981 válasza S-Attila (#4248) üzenetére


Angel1981
veterán

Jah....
Elvileg már hetek óta készül, nem értem, mi tart eddig.... :U

(#4250) ViiiiktorOC válasza Angel1981 (#4249) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

És még mindig készül. Reméljük azért mert fantasztikus lesz!:)

Kíváncsian várom hogy a 28 nm-es gyártás h befolyásolja a fogyasztást.
Pl.: 6870-esnek a 151W-ját egy hasonló szintő kari 28nm-en mennyit spórol.:)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.