Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) Pietrosz válasza Izzé (#5650) üzenetére


Pietrosz
addikt

Pont ezért érzem, hogy valami nem stimmel.

(#5652) BeLucZ válasza Izzé (#5650) üzenetére


BeLucZ
addikt

sok minden függ a tesztelési metódustól, driverből milyen beállítást végeznek, milyen konfigban van tesztelve a cuccos, legfrissebb szoftverekkel van a tesztelve, szép tiszta oprendszeren van e tesztelve és hogy le van e fizetve az oldal :D

szvsz 10%-os különbségek is lehetnek nagy átlagban

(#5653) Abu85 válasza Pietrosz (#5648) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ők már az új driverrel tesztelték a HD 7870-et. Arra ez a driver az első. A többire is felmegy viszont, ami most van fent az AMD ftp-jén. Majd újratesztelik mások is.

(#5650) Izzé: Az elveinken csak azért nem fogunk változtatni, mert nem azt kapjuk, amit egy másik oldal. Ha változtatunk valamit, akkor az inkább a programok miatt van. Például a Dragon Age 2-t kivettük, mert nagyon feküdt a GCN-nek valamiért, na meg azért is, mert nem lehetett vele normálisan mérni. Meg a Crysis 2 is ment, mert nagyon jó terepet ad a mesterségesen teremtett gépigény a trükközésnek. [link] - lásd itt ezeket a torz eredményeket. Amíg nem volt okos az AMD tesszellátora, addig ok volt a dolog, de így már sok az előny abból, amilyen agresszív a Gen9 vertex re-use képessége, és a játék torzítja az egészet, mert ennyire mesterségesen teremtett részeket (mint például sík felületek tesszellálása) nem fogunk sok programban látni. Az elveink persze változatlanok.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5654) fatallerror


fatallerror
addikt

szerintetek mire lehet számítani következőnek? kb 30e ft van a 7770 és a 7850 között, mi lesz közöttük? 7830?

don't tell me what i can't do!

(#5655) FireKeeper válasza fatallerror (#5654) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

vagy 7790. vélhetően Pitcairn lesz letiltott részekkel, 7850-szerű NYÁK-kal, és 256bites memvezérlővel. ez alapján logikusabb lenne 7830-nak hívni, de az előző generációnál is 6790 lett, pedig az meg letiltott Barts alapokra épült (tehát azt is 6830-nak kellett volna hívni). viszont a butított Cypress-t meg 5830-nak hívták. szóval tökömtudja :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5656) fatallerror válasza FireKeeper (#5655) üzenetére


fatallerror
addikt

jó de a lényeg h a megszokott forgatókönyv szerint lesz kisebb kártya nem vmi egyedi tervezés

don't tell me what i can't do!

(#5657) FireKeeper válasza fatallerror (#5656) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

túl nagy a rés, hogy ne tömjék be, de akkora meg nincs, hogy megérje rá egy külön chipet gyártatni (főleg nem a szűkös gyártási kapacitás mellett), ergo az egyetlen várható lépés egy butított Pitcairn.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5658) fatallerror válasza FireKeeper (#5657) üzenetére


fatallerror
addikt

igaz :] szerintem csak akkor jön oda vmi ha a régieket kipucolták onnan

don't tell me what i can't do!

(#5659) SylverR válasza FireKeeper (#5657) üzenetére


SylverR
senior tag

Én viszont remélem, hogy nem fogják "betömni a rést".
Ugyanis amiatt sír mind az AMD, mind az nVidia, hogy csökken a kereslet. Mégis miafenét várnak a vásárlóktól?
6450 gddr3, 6450 gddr5, 6550 gddr3, 6550 gddr5, 6670 gddr3, 6670 gddr5, 6750, 6770, 6790, 6850, 6870, 6950, 6970, 6990.
Ez 14 különböző kártyakonfiguráció. És akkor a különlegességeket még nem számoltuk. Mégis kinek van ennyi kacatra szüksége..?
A mostani felállás nekem tetszik! 7750, 7770, 7850, 7870, 7950, 7970, és ha minden igaz a Tenerife 7990 néven befedi az utolsó rést. Ennyi. Bőven elég! Még mindig sok...

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#5660) KillerKollar válasza SylverR (#5659) üzenetére


KillerKollar
senior tag

A tenerife 1 GPU-s és csak 20%-al gyorsabb a 7970-nél ami annyit tesz hogy a 6990-nél épphogy lenne gyorsabb ha az lenne a 7990...úgyhogy azt nemtudom hogy lesz-e 7990 mert régebben biztosra állították,mostanában már olvastam olyat is hogy késik vagy talán nemis lesz,de az biztos hogyha lesz akkor 2 GPU-s lesz...és nemhiszem hogy 2 "Tenerife" lesz rajta,az szerintem valami 7980 vagy 8970 lehet majd ősszel,de nem 7990,egy GPU-val semmiképp sem.

(#5661) SylverR válasza KillerKollar (#5660) üzenetére


SylverR
senior tag

De miért muszáj a legerősebb kártyának 2 gpu-snak lennie..?
Símán elnevezhetik 7990-nek.

Nem!

(#5662) FireKeeper válasza SylverR (#5659) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

lol... befedi az "utolsó rést"... jah, azt a rést, ami kb a felhasználók 0,0001%-át érdekli.
emellett nyitva hagyja a 40k-70k között rést. na ne viccelj már. az AMD sem saját maga ellensége. az fix, hogy amíg van a raktárakban Barts/Cayman alapú kártya, addig marad a rés, de amit ezek kezdenek elfogyni, jönni fog egy "hiánypótló" kártya.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5663) SylverR válasza FireKeeper (#5662) üzenetére


SylverR
senior tag

40k-70k közötti rést. :(((
Jelenleg azért "drága" a 7800, mert nincs ellenfele. Így az előző gerenerációk teljesítménye alapján árazza be. Nem most kell megvenni! Illetve nem muszáj vásárolni, ha nem tetszik. Idővel szépen lemegy az ára. A friss termékek mindig is marha drágák voltak.
Kifejezetten emlékszem, hogy a 8500-as Radeon ára 80k körül volt. Míg az All-In-Wonder verzió 120k fölött volt elhelyezve. Míg mikor mi annó megvettük, 40k-ra csúszott le a sima 8500 ára. Később meg 20kra.
Elismerem, hogy a legfelső rész nem fontos neked vásárlónak. De az AMD-nek fontos. Reklámból.

Nem!

(#5664) KillerKollar válasza SylverR (#5661) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Egyszerű: Olcsóbb 2 "gyengébb" GPU-t rápakolni egy kártyára mint kifejleszteni legyártani egy olyan kártyát ami nem melegszik túl,még az elviselhető értéken belül van a fogyasztása és teljesítményben legalább 40-50 %-ot ráver a az elötte lévő modellre...már ha annyival drágábban akarják adni amennyivel a 6990 drágább a 6970-nél akkor ez a minimum.A világ legerősebb videókártyája cím presztizskérdés,a 400 sorozatnál sem tudott az NV kihozni 2 GPU-s kártyát a fogyasztás és a hőtermelés miatt,az AMD viszont tudott és hozott is,ha pedig most az NV tervez GTX 690-et akkor az AMD is versenybe fog szállni vele a leggyorsabb kártya címéért.

[ Szerkesztve ]

(#5665) FireKeeper válasza SylverR (#5663) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

De az AMD-nek fontos
egy évek óta folyamatosan csökkenő méretű piacon? annyira nem hinném. maximum HPC piacra.

én csak azon akadtam fenn, hogy szerinted a 7770 és 7850 közötti kegyetlen nagy (mind teljesítmény, mind árbeli) difit nem kell betömni egy másik kártyával. márpedig az kapitális nagy öngól lenne.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5666) fatallerror válasza SylverR (#5663) üzenetére


fatallerror
addikt

tudod mikor fog lemenni 20kra a 7850 : DD ez a kártya ha 55e alá megy már szép dolog lenne, előbb fogy el mint lemenjen 1 bizonyos szintig : D

don't tell me what i can't do!

(#5667) SylverR válasza fatallerror (#5666) üzenetére


SylverR
senior tag

:(((
Erre inkább nem kommentálok... *facedesk*

@killerkollar:
Tudom, hogy azért gyártott 2 GPU-sat. De jelenleg elég jó a fogyasztás-teljesítmény mutató a GCN chipeknél, illetve az nVidia nyomvonalába lépett az AMD. "Nagy" és komplex chipek ezek - főleg a Tahiti -. Símán elképzelhető, hogy inkább csak egy nagy chipet építenek.
A Tenerifével az a baj, hogy az nem Sea Islands. Nem lehet 8000-res. Ennyi. 7980 meg 7880-as nevek meg hülyeség számba mennek.

@Firekeeper:
Éppen erre utaltam. Csökkenő piac.
Elég lesz 6 kártyát legyártani, nem kell 28 különböző kártyát legyártani azonos családon belül.
Szerintem a 7770 és a 7850 közé nem kell plusz termék? Kellene. De ez az AMD számára nem éri meg! Ha megteszi, köszönjük, de a saját kárára cselekszik. Én inkább a jövőbe tekintek, és kérem, hogy ne tegyék.

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#5668) TESCO-Zsömle válasza SylverR (#5659) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kihagytad a 6930-ast. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5669) SylverR válasza TESCO-Zsömle (#5668) üzenetére


SylverR
senior tag

Elnézést, és köszönöm. :)) :R

Nem!

(#5670) Yany


Yany
addikt

Néhányan igen nagy butaságokat írnak a piaci réssel kapcsolatban, ami a 7850 alatt tátong. Az egésszel az a gond, ha az AMD nem tömi be, akkor betömi az NV. Mivel ez a rés viszonylag nagy, ezért igen sokan pont onnan vásárolnának (vagyis a piaca is vélhetően nagy)... azt, ami kapható. Egyszerű dolog ez.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5671) Abu85 válasza Yany (#5670) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontosan. Ezt idővel betömik. Az AMD azért nem tömi be, mert még semmi sem kényszeríti őket erre, így kiélvezik a helyzetet. Ha az NV-nek lesz ide terméke, akkor figyeljétek meg, hogy az AMD is talál egy fejlesztést a semmiből. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5672) gyiku


gyiku
nagyúr

(#5673) fatallerror válasza gyiku (#5672) üzenetére


fatallerror
addikt

jókis ára lesz : D 6 gb vram meg brutál így leírva :]

am szerintem senkinek nincs szüksége 1 ilyen kártyára (otthonra)

don't tell me what i can't do!

(#5674) FireKeeper válasza fatallerror (#5673) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

dehogyisnem, neki ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5675) fatallerror válasza FireKeeper (#5674) üzenetére


fatallerror
addikt

na de neki se a teljesítmény érve van hanem h elcsöppen a fütyije : P

don't tell me what i can't do!

(#5676) gyiku válasza FireKeeper (#5674) üzenetére


gyiku
nagyúr

nekem?

hüllő

(#5677) TESCO-Zsömle válasza gyiku (#5672) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Baxus, tévedtem 20$-t. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5678) fatallerror válasza TESCO-Zsömle (#5677) üzenetére


fatallerror
addikt

nincs is ott ár leírva : D

don't tell me what i can't do!

(#5679) ---Lasali--- válasza FireKeeper (#5674) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

:D :D :D

(#5680) TESCO-Zsömle válasza fatallerror (#5678) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És tényleg.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5683) fatallerror válasza TESCO-Zsömle (#5680) üzenetére


fatallerror
addikt

lol honnan szedtél troll face-t? : D

don't tell me what i can't do!

(#5684) SylverR válasza fatallerror (#5683) üzenetére


SylverR
senior tag

Lehet, hogy ő maga az. :DDD

Nem!

(#5685) TESCO-Zsömle válasza fatallerror (#5683) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez egy nagyon hülye kérdés... (Partick admirális)

Honnan lehet ilyen dolgokat szedni?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5686) fatallerror válasza TESCO-Zsömle (#5685) üzenetére


fatallerror
addikt

azt hittem h ph-s smiley de nem és csak később esett le h feltöltött képed ^^

don't tell me what i can't do!

(#5687) FireKeeper válasza TESCO-Zsömle (#5685) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Ez egy nagyon hülye kérdés :C

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5688) Bici


Bici
félisten

Abu, várható, hogy az AMD kiad végre egy Profi tervező karit a Tahiti alapjaira?
Tudtommal a cypress óta nem adtak ki újat, ami számomra érthetetlen.
Kösz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5689) Abu85 válasza Bici (#5688) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Idén lesz nagy FirePro és FireStream frissítés, de csak később.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5690) subpixels


subpixels
tag

Lenne egy kérdésem, hogy Amd Video Codec Enginehez, hogy milyen szoftver támogatása? Gondolok arra, hogy 4 hónapja jelen van a piacon, és azóta mi történt? Másik kérdés, hogy Nvidiának is megjelent NVE, nem csinálnátok egy ilyen teszt, amiben összevetítettek a mostani megoldásokat minőségben és gyorsaságban?

(#5691) Bici válasza Abu85 (#5689) üzenetére


Bici
félisten

:R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5692) Bici válasza Abu85 (#5689) üzenetére


Bici
félisten

Még annyi kérdés, hogy a GCN birtokában tervez az AMD komolyabb fejlődést elérni a professzionális GPU piacon? Illetve a CUDA támogatásról bármi infó? Ha jól tudom, már lehetséges az nV részéről.

ui.: és linux driver fejlődéssel kapcsolatban bármilyen publikus terve van az AMD-nek?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5693) Abu85 válasza Bici (#5692) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Reserve Enginering nélkül senki sem fog CUDA-t támogatni. Az NVIDIA csak a CUDA fordítójának forrását tette nyílttá. Arra gondolom számítottak, hogy a gyártók nem fogják támogatni ezt a kezdeményezést, de arra szerintem nem, hogy a közösség sem. Szóval egyelőre nem történt semmi. A CUDA-t akkor fogják a konkurensek támogatni, ha az NV odaadja a fejlesztést a Khronosnak. Ezzel biztosítható a függetlenség. Addig a gyártók rá se néznek.

Havonta érkeznek Linuxra driverek a Windows-os Catalystek mellett. Ez a jövőben sem változik meg.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5694) Bici válasza Abu85 (#5693) üzenetére


Bici
félisten

Okés, értem.

És egyéb GPGPU-val kapcsolatos fejlesztésekről van hír?
pl. nV karik támogatottságának megközelítése, a szoftver gyártókkal való szorosabb együttműködés, stb. Jelenleg az nV karikat szélesebb körben támogatják a grafikai progik.

Illetve a linux driverekkel kapcsolatban arra voltam kiváncsi, hogy várható-e minőségbeli ugrás e téren? Itt pl. az nV driverek minőségének és sebességének utolérésére utalok.

Ezt a két kérdést feltettem kb. egy évvel ezelött is Neked, és akkor is kb. ez volt a válasz, és azért tettem fel megint, mert szívem szerint AMD karikat vennék munkára is, és a linuxos HTPC-mbe is, de egyelőre ezt a két elvárást az nV jobban teljesíti, de amint esetleg fordul a kocka, váltanék AMD platformra.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5695) Abu85 válasza Bici (#5694) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az év közepén lesznek erről hírek. Előbb az új Intel és AMD termékek megérkeznek. Azok IGP-je szintén GPGPU képes, de OpenCL, vagy C++ AMP oldalon. Erre a fejlesztőknek reagálni kell, hiszen a dGPU-k beépítési rátája csökken. Azt nem tudom, hogy az Intel mikor mutatja ezeket be, talán csak az őszi IDF-en, de az AMD az AFDS-en bejelenti az OpenCL-re való átállást. Az biztos, hogy a GDC-n az Intel már jelezte, hogy az OpenCL programozókra az igény az elmúlt hónapokban drasztikusan nőt. Vagyis a piac reagál arra, hogy mi a gyártófüggetlen, mindenki által támogatott szabvány. Na meg persze ebben az Intel lobbija is benne lehet ... például megmutatták, hogy 2012-ben mennyivel kevesebb gépbe építenek majd dGPU-t. Erre a szoftverfejlesztőknek reagálni kell, mert a felvásárlópiac igényei is változnak.

A gyártók oda teszik a pénzt, ahol visszajön. Ez jelenleg a Windows és az Android (esetleg speckó chipek esetében más OS). Az AMD is ide invesztál. Minden más OS támogatott, de a prioritás szempontjából másodlagos, mert nem jön belőle pénz. Konzumer oldalon mást nem lehet várni. Az AMD egyedül a multimédiás vonalra koncentrál a Linux esetében pont a HTPC-sek miatt, de ott is inkább az MS-sel képzelik el a jövőt, mert a Linux nem terjed. Minden évben az van, hogy na majd idén, aztán nem történik semmi változás. Ezzel a gyártó költi a pénzt a támogatásra, de nemhogy nem nő a konzumer vásárlóbázis Linuxra, hanem pont, hogy csökken. Így meg kidobott pénz az egész.
Ahol fontos oda természetesen belerakják a pénzt, így a G szériás Fusionök vagy a FirePro kártyák speciális támogatást kapnak, de máshova nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5696) Bici válasza Abu85 (#5695) üzenetére


Bici
félisten

Köszi az infókat! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5697) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Nem ma jelenik meg hivatalosan a HD 7990?

(#5698) fatallerror válasza KillerKollar (#5697) üzenetére


fatallerror
addikt

pletykadátum volt :] és látszólag is :]

don't tell me what i can't do!

(#5699) KillerKollar válasza fatallerror (#5698) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Pedig már nem kéne hogy messze legyen a megjelenés,nagyon nyomatták ezt az áprilist...

(#5700) fatallerror válasza KillerKollar (#5699) üzenetére


fatallerror
addikt

én még ehavi hírben is olvastam ezt az ápr 17et de látod h nincs : D

don't tell me what i can't do!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.