Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) laychi válasza Joshi (#39499) üzenetére


laychi
veterán

Minimum fps-re rá kellene gyúrnod, valami nem kerek.

(#39502) Joshi válasza laychi (#39501) üzenetére


Joshi
titán

Mit lehetne tenni? Amúgy MasterDeeJay-nek is olyasmi mint nekem.

[ Szerkesztve ]

(#39503) laychi válasza Joshi (#39502) üzenetére


laychi
veterán

Nekem a ram finomhangolva van, illetve ddr5, de majd futtathatok jedec-en is tesztet.
Most épp azt a drivert tettem fel,ami nektek van.
Játékverziót is frissítenem kellene, hogy valósabb legyen az összehasonlítás.
Tegnap néztem virágbót'ba, hogy 23gb+ a frissítés. Még nem volt kedvem megvenni :DDD

Nem tudom, hogy amd-vel mennyire megy a ram tuning.
13600K-val még ddr4-es rendszerem is volt. Topikjában találhatsz képet. 4133MHz cl16 finomhangolt beállításról.

[ Szerkesztve ]

(#39504) Joshi válasza laychi (#39503) üzenetére


Joshi
titán

Köszi, de ennyire már nem akarok bele menni a témába. :N

(#39505) laychi válasza Joshi (#39504) üzenetére


laychi
veterán

Driververziót frissítve is ugyan az az fps kb, min., avg., max. esetén is.
G-Sync on és off tesztelve.
Már csak a rebar-t kell megnéznem, off-ra van rakva.

[ Szerkesztve ]

(#39506) laychi válasza laychi (#39505) üzenetére


laychi
veterán

rebar kicsit javított a min és az avg fps-en

(#39507) Joshi válasza laychi (#39505) üzenetére


Joshi
titán

Az átlagom kb ugyan annyi mint neked. A kérdés csak az, hogy mennyi az alacsony fps-em, mert lehet hogy csak egyszer esett be ilyen alacsony értékre. Mivel van Freesyncem (monitor 144Hz-es), ezért nem olyan nagy gond ez.

(#39508) CJ4567 válasza MasterDeeJay (#39490) üzenetére


CJ4567
veterán

Valami nálam nem kerek... :DDD

RT ultra + FG:

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#39509) MasterDeeJay válasza CJ4567 (#39508) üzenetére

Nálam nincs sharpness. Driverem egyel újabb. Windows egyel újabb build.
Procim egy szálon sokkal gyengébb, több szálon erősebb. (7980XE 4.5ghz 36 szál, quad ch ddr4 4000 ecc reg, ramsávszél 100gb/s felett van)
Windowsnál ki van kapcsolva az a védett módú ram vagy mi, az is ad előnyt. (google windows 11 disable memory integrity)
Egyedi a biosom asrock írta külön igényeimnek megfelelően plusz moddoltam régebbi mikrokóddal specktre és meltdown patch kiírva.
AMD FSR 3 Frame Generation-t használ a frame gen, ami prociból megy gondolom nvidia kártyánál és lehet hogy szereti a sok magot/nagy sávszélt (vagy vram fogy el, sima ramból megy talán?)
Vramon lehetne még spórolni, nálam chrome az inteles kártyán fut, így lehet több marad a játékoknak.
Nem tudom, túl sok a tényező. Cyberpunk meg pont az a játék ami kihasznál sok magot ahogy tudom. 2.0 után hozták be asszem hogy 8 mag felett is használja.
Én az utolsó csavarig belenyúltam a gépbe, mindenbe amibe csak lehetett.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39510) CJ4567 válasza MasterDeeJay (#39509) üzenetére


CJ4567
veterán

Sharpnessnek nem kéne az FPS-hez nyúlnia, főleg nem ennyit.
Windowsom a legfrisebb stabil, nem preview, Update nem talál frissítést.
Memóriaintegritás alap, hogy ki van lőve :D
Nem hiszem, hogy a legújabb NV driver ennyit hozna CP2077-ben.

De a topikban mindenki más eredményéhez képest is alul vagyok. Amúgy végig GPU limites a benchmark-om, szóval nem értem :U

Direkt kipróbáltam 1920MHz-en is, 75FPS PT, 105FPS RT, szóval még mindig be kéne valahol hoznom elég sokat.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#39511) MasterDeeJay válasza CJ4567 (#39510) üzenetére

Még talán egy tippem van, asszem ezeken a kártyákon van valami ram hibajavítás. Nálam nem tudom hogy most be volt-e kapcsolva. A teslákon kikapcsoltam úgyhogy lehet itt alapból nálam ki van kapcsolva.
Illetve majd megmutatom az msiafterburnerbe a vcore/freki görbét. Nálam eléggé nehéz volt belőni mert a dög nem laposodott el a végén, kézzel kellett nyomkodni. 850@1860 amin van, ramhoz nem nyúltam.

Amúgy most kaptam 3mm-es padot (maradékokat noname szürke), délután a backplate-et meg tudom csinálni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39512) Joshi válasza CJ4567 (#39508) üzenetére


Joshi
titán

Ami feltűnt, hogy a TDP ~70%-ig ment csak el amíg nekem ~100%-ig. Illetve akinek 10GB-os 3080 kártyája van, azoknak simán eléri a 10GB memóriahasználatot a bench, nekem meg beéri 8GB-al. :DDD

(#39513) laychi válasza CJ4567 (#39510) üzenetére


laychi
veterán

sharpnes 0,5
vs 0

Mérési hibahatáron belül van.

[ Szerkesztve ]

(#39514) CJ4567 válasza Joshi (#39512) üzenetére


CJ4567
veterán

Alulfeszelve használom a kártyát (1815 @ 0,837V), de itt egy teljesen alap teszt, legújabb, tisztán telepített driverekkel:

RT:


Egy dologra tudok gondolni, az pedig az autómata DLSS, nem tudom, hogy kinél milyen beállítást takarhat :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#39515) Joshi válasza laychi (#39513) üzenetére


Joshi
titán

Linkeld már be a pontos Ciberpunk beállításaidat, illetve a kártya órajeleit is. Ez az eredmény köszönő viszonyba sincs az én beállításaimmal. Azt értem hogy az én 3090 kártyám nincs a végletekig kihajtva, de azért na.

(#39514) CJ4567: én is alulfeszelve használom, igaz nem kerestem meg a határokat.

[ Szerkesztve ]

(#39516) CJ4567 válasza Joshi (#39515) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem tudom, mennyit befolyásol az, hogy ő 2.02-n tesztel, nem 2.12-n.

No Sana No Life

(#39517) PuMbA válasza CJ4567 (#39516) üzenetére


PuMbA
titán

Tök sokat, így ennek semmi értelme sincs. Elég elolvasni a 2.1-es javítás leírását...az RT minőségéhez is hozzányúltak :)

[ Szerkesztve ]

(#39518) CJ4567 válasza PuMbA (#39517) üzenetére


CJ4567
veterán

Viszont most akkor van egy másik kérdésem is, MasterDeeJay felé: Nincs fent véletlen semmilyen mod, ami a RT minőségéhez köthető? :B

No Sana No Life

(#39519) Joshi válasza PuMbA (#39517) üzenetére


Joshi
titán

+ #39516 CJ4567

Azért írtam korábban hogy semmi értelme olyan játék bencht futtatni, aminél nincs default beállítási lehetőség. Annak lenne értelme, aminél csak a felbontást lehet állítani. Mindenki futtatja ahogy kedve tartja, így nem lehet összehasonlítani.

(#39520) zebra_hun válasza Joshi (#39519) üzenetére


zebra_hun
addikt

Igazad is van. Eredeti preset-eket kell használni megegyezés szerint.
Én is azért nem lépek be, mert verziók közt is van különbség.
Semmi kedvem napokig tölteni a templom nettel csak azért, hogy újramérjem. Nekem még a 2.11 van és egyetlen másodpercre sem indítottam a játékot, mivel nem vagyok gamer.
A téma, vagyis a bench érdekes és jó ;) Kizárólag ezért volt/van.

[ Szerkesztve ]

(#39521) MasterDeeJay válasza CJ4567 (#39518) üzenetére

Nálam fentvannak a mod managerbe de 90%-uk disabled: (keretrendszereket hagytam mert el tudnak csesződni)

Cyber Engine Tweaks
Codeware
redscrip
RED4ext
Mod Settings
Equipment-EX
ArchiveXL
Input Loader
TweakXL
Blade Runner 2077 Proxima Edition V450.0 Final Cut and optional BR Ultimate prop V4.08
Native Settings UI
Better Vehicle Handling
The Weapons ARE NOT broken 2.1
Simple XP Multiplier
No Intro Videos
Always First Equip
Infinite Attribute Reset - REDmod
FX Begone (Full Vignette Removal and Modular Effects Options)

Az utolsó mod meg játékmeneti effekteket kapcsolja ki (abból meg pont nincs a benchben), de az sincs bekapcsolva. Reshade van fent de annak még az ini fileját is kitöröltem csak üresen fut. Mondjuk az csökkentést okozna nem növekedést.

Joshi
Default beállítás elvileg az amikor a presetet kapcsolod, mert ha már belenyúlsz akkor egyből custom lesz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39522) PuMbA válasza Joshi (#39519) üzenetére


PuMbA
titán

Preset-ekkel lehet tesztelni, mert azok ugyanazt állítják be minden gépen. Tehát ha RT Ultra presetet állít be mindenki, akkor ugyanazok lesznek a körülmények, ha a verzió megegyezik.

[ Szerkesztve ]

(#39523) laychi válasza PuMbA (#39522) üzenetére


laychi
veterán

&#39515Joshi

Nálam is rt ultra van beállítva,leolvasható a képről...
a másik azért custom, mert a sharpening 0-ról 0,5-re lett állítva, minden más ugyan az.
játékverzió eltér, oké, majd frissítem aztán tolok a frissítettel is benchet

(#39524) Joshi válasza laychi (#39523) üzenetére


Joshi
titán

Jó, de kizárt hogy egy 3080 50%-al nagyobb fps átlagot hozzon a 3090-hez képest. Azért írtam, hogy ott vagy a bench beállítása vagy a kártya órajelei vannak elrugaszkodva. De akkor ezek szerint nálad a játék verziója se a mostani. Ha tesztelsz, akkor tedd már oda a GPU-Z képét is.

ui.: én nem patikamérlegen állítottam be a rendszeremet, nekem nincs már ehhez türelmem. A melegedéssel nekem nincs gondom, mert épített vizem van. A fogyasztás meg nem nagyon érdekel hogy most 350W vagy 400W.

[ Szerkesztve ]

(#39525) laychi válasza Joshi (#39524) üzenetére


laychi
veterán

Ugyan az, mint itt. [link]
2070MHz, pillanatnyi boost lehetett az a 2085
Vram+1500MHz ab-ben

Nekem is épített víz van.Külső rádióval.
2100rpm körül megy a pumpa, hogy ne csobogjon.

[ Szerkesztve ]

(#39526) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megtaláltam, milyen kari kell nekem a 3xxx szériából, ha mégiscsak ott kötnék ki: 3090 Ti :DDD : egy oldalon van a kazalnyi RAM.

Bár őszintén nem biztos: az utód 4090-nél jöttek ezek a tűzoltós sztorik, vhogy korlátozott a bizalmam a hangyap.cstüskés újfajta tápcsatiban :F

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39527) Laraxior


Laraxior
titán

:C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#39528) t72killer válasza Laraxior (#39527) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gratula, ez is megvan akkor :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39529) CJ4567 válasza Joshi (#39524) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam sincs messze kicentizve az alulfesz, 1815 @ 0,837V-on stabil a rendszer, hozza a gyári közeli teljesítményt a legtöbb játékban, vagy egy pár FPS-el rosszabb, cserébe nem akar felszállni a gép, és nem 300W+-t eszik a kártya magában :) Az XC3 nem a legjobb hűtő, szerintem kb. 260-280W körül van a reális korlátja.

No Sana No Life

(#39530) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Sima RTX 3080 memória újrapadozáshoz elég egy 80x40-es lap, vagy az kevés lesz? Hátoldalikat nem bántanám egyelőre.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#39531) zebra_hun válasza Laraxior (#39527) üzenetére


zebra_hun
addikt

Te genya :Y

Gratula, szép gyűjtemény. Irigy szmájli' :DD

(#39532) Laraxior válasza zebra_hun (#39531) üzenetére


Laraxior
titán

:D

Gyorsan toltam egy TimeSpy-t hogy milyen állapotban van a massza a GPUn. Asszem még nem kell szétszedni ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#39533) zebra_hun válasza Laraxior (#39532) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nem értem, hogy hogyan. Marha jó a hűtése. Nekem az evga 420W-on fullon a ventik, vmi 75-80C. Konkrétan visítottak :DDD
Eszement jó kártya.

Joshi:

Csináltam neked direkt OC és mindenféle furfang nélkül CP77 1080p bench-eket.

Mivel elfelejtettem letörölni a 2.02 verziót, így azon is futtattam.
Hatalmas a különbség.
Jól sikerült az update, szarabb mint volt :DD
Nekem a 2.11 van meg, de az sztem ua., mint a 2.12.
A 2.02 mérföldekkel jobb. OK, engem aztán nem izgat, azt sem tudom, hogy mi a fene az a cyberfing, nem is érdekel.

Csináltam egyet Frame Gen nélkül, a 3080 erősen UV-on, ahogy használja a gyerek.
Tehát semmi OC, 1965MHz@0.900V

Ezután FG, de semmi más. RT Ultra továbbra is.

Végül a régi verzió, FG on. Jól elcseszték a fejlesztők. Remek frissítés lett.

Nem tudom nálad mennyi az annyi, hátha segít. Nem versengésre szánom, ez a napi állapot.
OC az más téma.
Sajnos a gyereknek csak 1080p jutott, így 1440 nem lehetséges. Az 1440 monitoron meg 3080Ti van, nem sima.

(#39534) laychi válasza zebra_hun (#39533) üzenetére


laychi
veterán

Nvidia control panelben be tudod állítani DSR-rel az 1440p-t.

(#39535) zebra_hun válasza laychi (#39534) üzenetére


zebra_hun
addikt

Egyszerűbb neki 1080p-n futtatni, aztán hasonlítani. Ha visszamegyek a gép közelébe, levágják a ... :DD
Asszony nem engedi, hogy a közelébe menjek. Ma ennyi volt a gép. 15 perc... Terror van :DDD

(#39536) Joshi válasza zebra_hun (#39533) üzenetére


Joshi
titán

Különösebben nem érdekel a dolog. Én csak laychi hsz-ére akartam egy 3090-es tesztet tolni, csak hát eléggé kesze-kusza lett az egész. :DDD

(#39537) laychi válasza zebra_hun (#39533) üzenetére


laychi
veterán

minimum fps valamiért nagyon gyenge, de összevethető a tieddel(3. kép-pel)
Lehet piszkálnom kellene a ramon.
Vagy resetelni a biost és újra betölteni a profilt, mert volt benne matatva.

[ Szerkesztve ]

(#39538) laychi válasza laychi (#39537) üzenetére


laychi
veterán

jah, betöltöttem a bios profilt és voila...

(#39539) CJ4567 válasza zebra_hun (#39533) üzenetére


CJ4567
veterán

Az az 1965 @ 0,9V szép eredmény :Y

No Sana No Life

(#39540) zebra_hun válasza CJ4567 (#39539) üzenetére


zebra_hun
addikt

Kössz. Itt az optimális neki, "jól érzi magát" :D
Rekordokat nem kell ugyan itt döntögetni, arányaiban legjobb ennek a kártyának itt.
Pedig x8-ba megy, igaz pcie 4.0
Hátrányom semmi.

Laraxior:
Futtatnál egy mezei TS-t? Extrémet életemben nem próbáltam ki. Nekem az egész 30xx szériából a 3080ti a kedvenc. Hihetetlen hűtése van. :K

(#39541) CJ4567 válasza zebra_hun (#39540) üzenetére


CJ4567
veterán

Én kártyám tippre fél perc után összeomlana azon a beállításon :D Egyszer lehet, hogy jobban ki kéne hogy tesztelnem, mégis mi a "maximuma" alulfeszelve a kártyának úgy, hogy az XC3 hűtés is bírja :D

No Sana No Life

(#39542) zebra_hun válasza CJ4567 (#39541) üzenetére


zebra_hun
addikt

Sztem menne a dolog simán.
Abból gondolom, hogy ez nem egy benchmark huszár vga. Én bírka gariztattam a régi Gigabyte kártyám az x8 miatt, ami 2300MHz-et tudott.
Kicserélték egy olyanra, ami 2145MHz-et éppen kilehel...
Szóval remek üzletet csináltam, és ugyanúgy x8 mint az elődje.
Mindegy, elfogadtam már a szerencsémet...
1980MHz megy neki, de ez határ már.
1995MHz 0.900V-on x idő múlva hibázik, befagy. Határon meg nem akarom itthagyni a családnak, így a tuti biztos (a halál :DDD ) az 1965MHz.
Kopp-kopp, eddig sosem okozott problémát. 200W körül elvan szépen, igaz 141 fps-nél meghúztam a határt 1080p-n.
Ez nem pince vízhűtéses, házban vannak a radiátorok.
Mindennapokra tökéletes, vagizás elmúlt :DD

Szerk.:
Megnézem majd a Port Royal-t uv-olva. Melózom estig, úgyhogy nem most.

[ Szerkesztve ]

(#39543) CJ4567 válasza CJ4567 (#39541) üzenetére


CJ4567
veterán

Port Royal alatt 340-345W-nál korlátba ütközik 1935 @ 900mV-on, kártya mindjárt felszáll :DDD Sok lesz ez ennek a kártyának. 1905 - 1935 között ugrál amúgy.

7 loop után 79C GPU (GPU-Z, se HWInfo nem fut éppen, csak MSI AB), 2130RPM :DD

Tudom, hogy a legtöbb játék nem ilyen terhelést ad a kártyának, szóval játékokkal is muszáj tesztelni.

El is dobta magát 8 loop után.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#39544) zebra_hun válasza CJ4567 (#39543) üzenetére


zebra_hun
addikt

Hogyan kell csinálni loop-ot? Láttam már sokaktól ilyet.
Megnézem ha sikerül. Mindig egy körre mentem, de azt kimaxolva.
PR valóban erős terhelés, az én játékaim közelébe nem érnek.
Azon biztosan 200W felett lesz. Kíváncsi leszek rá.

(#39545) CJ4567 válasza zebra_hun (#39544) üzenetére


CJ4567
veterán

3DMark-ban a stress tesztből indítod a tesztet, nem simán, és akkor loopolni fogja a tesztet.

No Sana No Life

(#39546) MasterDeeJay

Legyen egy 3dmark is.

https://www.3dmark.com/3dm/111134942?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39547) Laraxior válasza zebra_hun (#39540) üzenetére


Laraxior
titán

Persze, este, ha hazaertem :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.