Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  MSI afterburner

Hozzászólások

(#101) konci79 válasza RetepNyaraB (#100) üzenetére


konci79
őstag

Köszi,közben meglett...
Hwinfo-ban kellett állítani, hogy melyik sorba és melyik oszlop, csak már rég használtam,így elfelejtettem...

(#102) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Win10 (hivatalos) van a gépemen. A legfrissebb MSI Afterburner. Viszont van egy olyan problémám, hogy amikor elindítok egy játékot, pl.: H&G vagy WOT, kikapcsolódik az Afterburner. Valakinek van valami ötlete mi lehet a gond?

(#103) RetepNyaraB válasza ritkaság (#102) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Sok játék (jellemzően online lövöldék, az anticheat engine miatt) nem támogatja az overlay-t és ilyenformán nem fog menni. Konkrétan guglizz az általad játszott gémekre. Ha mennie kéne, akkor az rtss szerver beállításaival lehet mókolni (stealth mode, detection level stb)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#104) ritkaság válasza RetepNyaraB (#103) üzenetére


ritkaság
tag

Köszönöm!

(#105) Ferrari fan


Ferrari fan
tag

Sziasztok,
Egy olyan problémám van, hogy az msi afterburner rossz memória órajelet mutat.
Bios és a Windows 10 is a beállított 3200MHz mutatja, de az afterburner csak 2400-at.
Mit kell beállítani, hogy a jó RAM órajelet mutassa?
Gépem:
Msi B450 Tomahawk MAX alaplap
CPU AMD Ryzen 7 2700x
RAM Kingston hyperx predator cl16 2X8Gb 3200MHz

(#106) modflow


modflow
veterán

A monitoring fülön beállítottam, hogy pl. a VGA hőfoka jelenjen meg a bal felső sarokban játék alatt.

Ennek a méretét hogy lehet növelni?
4K felbontáson nagyító kell hozzá. :)

(#107) RetepNyaraB válasza modflow (#106) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

RTSS szerverben van rá egy csúszka (On Screen dislplay Zoom). What U see is what U get - tedd rá a játékablakra piszkálás közben. Bár fullHD-n elég nagyok a lépései.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#108) modflow válasza RetepNyaraB (#107) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, közben megtaláltam. :)

(#109) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
Teljesen új vagyok a program használatában, most próbálom ki először. Egy kis segítséget szeretnék kérni!
1050TI karihoz semmi egyebet nem szeretnék, csak a fan speed-et állítani. Elsőre sikerült belőnöm az automata módot, ami nem is rossz, alacsonyabban tartja, mint ha nem használnám ezt a programot.
Mennyire javasolt az automata mód, tudtok-e tanácsot adni, miket érdemes bekapcsolnom? stb stb
Játék alatt beállítottam, hogy mutassa a fan speed-et, bár csak százalékban, de így is jó, az FPS értéket, a CPU hőmérsékletet. A CPU-ból nekem a magok nem kellenek, csak maga a CPU hőmérséklet.
Szóval pár tanácsot szívesen vennék, köszi előre is :)

(#110) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#109) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Időközben a fan rpm kijelzés is meglett :D

(#111) ritkaság válasza Jack Oneill (#110) üzenetére


ritkaság
tag

Szia!
Szerintem szánj rá időt és teszteld a manuális vezérlést. Nagyon jó eredményeket tudsz elérni. Persze ehhez több mindent kell a kijelzőn látnod és jegyzetelni, de minden játékhoz tudsz saját beállítást készíteni. :C

(#112) MasterDeeJay

Valamiért az msi afterburner+rivatunner nem lát csak 32 szálat pedig 48 van a gépemben. Próbáltam aida shared memory-t de abból is csak 32-őt lát. Ez valami limit lehet?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#113) fradi81


fradi81
veterán

Az miért van hogy a gpu% 0-100 között ugrál? Eközben a feladatkezelőben 70% körül megy a grafikon.

moto g72, Ninebot d28e

(#114) fradi81 válasza fradi81 (#113) üzenetére


fradi81
veterán

Megoldás [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#115) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Meg tudná valaki mondani, hogy ha beállítottam a következőket, akkor hogy-hogy nem állítja az Afterburner a Fan Speed-et (Auto-n) nagyobb %-ra?

- Leszabályoztam a temp limit-et 60°C-ra
- Feltoltam a memory clock-ot +442 MHz-cel
- Leszabályoztam a power limitet 33%-kal
- GPU usage 100%-on megy (NiceHash)

A power limit levételét, illetve a memory OC-t a NiceHash oldaláról vettem.

Mégis, a Fan Speed 59%-on van, az default beállítások előtti 70+%-hoz képest. Bár a power limit ugye lejjebb lett véve, mégis azt várnám, hogy ha 100% GPU usage lép fel és ilyen alacsony, 60°C-os temp limitet adtam meg (default 75°C körülre elég gyorsan felment terheléskor) memory OC mellett, a fan-nak nem kéne jobban dolgoznia?

Még egy furcsaság, hogy maga a GPU Fan nem egy választható item a Monitoring tabon, de nem csak Afterburnerben van hűlt helye, AIDA64-ben, valamint SpeedFan-ben sem találok róla semmit, holott az Afterburner ha tudja a %-ot, akkor azt mégis honnan veszi?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#116) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Él még a fórum? Kipróbálnám a programot, kizárólag értékek kiiratása céljából (nem OC), de előtte kérdeznék. Gigabyte RTX 2080 SUPER OC kártyám van ami alá fel van telepítve az AORUS ENGINE kártya piszkáló, monitorozó program.
Kérdésem csak annyi, hogy ha nem törlöm az AORUS ENGINE programot és telepítem az Afterburnert, nem fog a két program összeveszni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#117) Computer4U


Computer4U
kezdő

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha játék alatt afterburnerrel szeretném kiiratni az infókat rivatunerren keresztül miért van az, hogy csak kb 5 féle adat látszik.
Szeretném látni az 1% és 0,1% fps stb, de semmi. Hiába pipálom be, hogy monitorozza és írja ki OSD-n.

Köszi

(#118) Yodamest


Yodamest
addikt

Sziasztok,

Akárhogy próbálom nem tudom kicsikarni az afterburnerből, hogy a játékok hangját is vegye... legfrissebb verzió van fent, minden driver friss, képet rögzít, de hangot egyáltalán nem. Mindent végigzongoráztam, a lejátszó eszköz vagyis a hangkártya meg lett adva, de állítottam automaticra is, minden opción végigmentem. Nem tudom volt-e még valakinek ilyen gondja, a neten inkább csak mikrofon felvételről olvasni bejegyzéseket, de nálam az in-game hang hiányzik. :U

(#119) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

MSI Afterburner-nél más is észrevettem, hogy a Curve PC újraindítás után nem működik? Csak akkor kezd el újra működni, ha újra betöltöm a profilt és Apply-t nyomok, hiába látszik a legutolsó beállítás egyszerűen nem megy alapból, legalább is curve.
Ezt produkálja 4.6.3.-nál és 4.6.4. Beta 4-nél is

i9 / 4080 / 32"

(#120) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!

A videokarim egy asus gtx 1050 TI 4GB. Gyári venti szabályzása elég gyér számomra, ezt úgy kell érteni, hogy 80 fok körül kapcsol csak rá igazán. MSI afterburnerben ha grafikont állítok be a fan speed résznél, akkor minden rendben, úgy állítottam be, hogy 70 fok fölé ne nagyon menjen.
Na de itt jön az érdekes rész. Gondoltam kikapcsolom ezt a grafikonos dolgot. Helyette a temp limitet állítgattam, most speciel 65 fokra tettem (power limit 100). Ez most azt jelenti, hogy nem megy 65 fok fölé a hőmérséklet, és ezt ő automatán szabályozza. De miért lehet az, hogy így sokkal halkabb a vga venti, mint ha a grafikonos megoldással használom?

(#121) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#120) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Teszteltem, probaltam tobbfelekeppen, kulfoldi forumokon valaszt kaptam. Ha szetvalasztom a temp limitet es a power limitet, es a power 100%-on marad, akkor ha leviszem a temp limitet az en esetemben 65re,nem fog teljesitmenyt csokkenteni a kartya semmi esetbe sem. Annyi lesz, hogy automatan szabalyozza a ventilátort ugy, hogy ezt a hofokot ne lepje tul. Ilyenkor nincs szukseg sajat magam beallitott fan speed grafikonra sem. Mag es memoria orajelek valoban nem csokkentek.

(#122) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#121) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na most ugy neztem, hogy ablakban, kozben ment a jatek, lattam a kettot. Es bakker tenyleg csokken a mag orajel.

(#123) Roba


Roba
tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni, hogy miként jelenítsem meg az MSI AB-rel game közben a 10850K feszültségét? Egyedül ezt nem képes mutatni, minden mást amit szeretnék kijelez. A CPU voltage előtt pipa van, Properties: in OSD bejelölve. Azt látom, hogy AIDA64.dll:3 monitorozná, de nem teszi.
A gépem fent van az AIDA 64 is, az MSI AB 4.6.4 verziója van fent.

Mit tegyek, hogy kiírja a CPU feszültségét játék közben?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#124) #82860288


#82860288
törölt tag

Lementettem RTSS-ből az overlay filet, majd rendszer újratelepítés után betallóztam, de semmit nem jelenít meg, nem töltötte be a táblákat sem. :(((
Van erre valami megoldás az ovl fileból vagy elölről kell kezdenem az egészet?

(#125) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Neten se nagyon, a programban pedig végképp nem találom: tud egyáltalán az AB "CPU Package" hőmérsékletet mérni?
BIOS-omban a packagem bő 15 C fokkal magasabb, mint maga a CPU, szóval szeretném valahogy figyelni játékok közben is azt az értéket.

Köszi előre is.

Malaka!

(#126) westlake


westlake
félisten

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  MSI afterburner
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.