Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7704) bozont válasza pilu85 (#7700) üzenetére


bozont
veterán

Pont ez az, nem öltek bele sokat, lehozták a szerver procikat kicsit átalakítva asztalinak. Az AMD-nél most sokkal nagyobb hangsúly van az APU terén. Én nagyon kíváncsi vagyok a Trinity-re mit alkot majd és igen, tudom hogy processzor terén gyengébb lesz mint az Ivy, viszont vga terén valószínűleg jóval erősebb lesz. Multimédiára, belépőszintű játékgépnek elég jó lesz szerintem, de engem főleg a laptopok terén izgat jobban a dolog. Ha jól emlékszem akkor 2 generáció múlva megszűnik a CPU vonal (+/-1) és csak az APU-k maradnak.

(#7705) pilu85


pilu85
őstag

igen közép/alsókategben tudna érvényesülni az amd, ha hagyják majd...
nagyonnagyon féltem az AMD-t. :S :S

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7706) AusWolf válasza lee56 (#7682) üzenetére


AusWolf
őstag

Nem jó a hozzáállás, kedves kolléga. Igaz, hogy 30 litert eszik 100-on, de akkor is a Plymouth Hemi Cuda az izomautók királya. :P

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7707) kovsol válasza pilu85 (#7696) üzenetére


kovsol
titán

nem tudom te milyen 7-8 évről beszélsz, IT -ban az iszonyat sok idő. Addigra már lehet nem is lesz cpu a gépekben... Úgy csináltok mintha most, hogy +5% al gyorsabb procit kiadott az intel így most két hónap múlva már az AMD procitok el se indítaná még a windowst se ... Játékra tökre megfelelő még az fx6100 is, egy középkategóriás gépbe, mert úgyis a középkategóriás VGA kártya lesz ami meghatározza majd a játékok alatti teljesítményt. egy fx6100/fx8120+6850/7850 teljesen jó lehet. És akkor van egy teljes AMD platformod, annak is van pár előnye azért. Most ha beteszek egy i7-2600k -t meghúzom 4500Mhz -re, akkor mitől lesz nekem gyorsabb a jelenlegi gépem a játékokban? semmivel, mert így is csontra gpu limitem van. Ahol meg nem ott be van kapcsolva a vsync, mert fölösen nem pörgetem maxon a gépemet, hogy csak fölösen melegedjen. Ami egy szálat használ program ott meg a mostani max 75 helyett lenne 100fps em, omg megváltozna az életem :Y jah nem, mert amúgy is fix 60fps el játszok :U

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7708) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Egy kis Bulldozer RAM valid az érdeklődőknek: 3120.2MHz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7710) DeadMeat válasza 04ahgy (#7708) üzenetére


DeadMeat
veterán

Erős :D
Gratula hozzá. :C

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7711) 04ahgy válasza DeadMeat (#7710) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Köszönöm, szerintem még van a rendszerben tartalék. :D Jövök még.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7712) AMD!4ever válasza kovsol (#7707) üzenetére


AMD!4ever
őstag

azaemdészarulvisziaprájmot
megazintelszázhetvenefpéesazaemdémegcsakszáznegyvenfúúúj.

:DDD :DDD

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#7713) darkwater válasza AMD!4ever (#7712) üzenetére


darkwater
csendes tag

kééész :C

beszarábia :DD

"A nőknek biztos azért lassú a felfogásuk, mert Windows alatt futnak" "A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

(#7714) frescho válasza kovsol (#7707) üzenetére


frescho
addikt

Az AMD lecserelte a K8-al bemutatott vonalat egy teljesen uj fejlesztesre. Az FX teljesitmenye azonos orajelen alacsonyabb es az energia hatekonysaga is megkerdojelezheto. Az viszont pozitiv, hogy azonos teljesitmenyhez sokkal kiebb chip is eleg, ha elhanyagoljuk az L3 cache-t.

Az elkovetkezo 1-2 ev megmutatja, hogy az AMD "good enough" CPU reszet az Intelnel sokkal erosebb IGP megoldas kompenzalni tudja-e. Az a tippem, hogy a mobil (fokent consumer) eszkozokben bejohet ez a strategia.

Ehhez az iranyvonalhoz 1-2 dolgot azert erdemes lenne az AMD-nek hozzatenni:

- agresszivabb, hatekonyabb turbo: single thread app teljesitmeny
- alacsonyabb fogyasztas: van alacsony fogyasztasu modelljuk, de annak a teljesitmenye mar nem good enough)

Az Intelnek ugyanakkor az IGP-re nagyon ra kell gyurnia. Az Ivy 30%-os elorelepese szep, de meg mindig a Llano alatt van.

https://frescho.hu

(#7715) bozont


bozont
veterán

Találtam Cinebench eredményt a régi processzorral, viszont az OpenGL-re kicsit több mint 10fps-sel többet kapok az új procinak hála.

(#7716) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

sziasztok. 8120 tulaj lettem, mivel sajnos hűtőre még nincs pénzem így a gyárival megy. a biosba belőttem 3,1ghz-re és 1,225V-t adtam neki. szerintetek jó ez a beállítás?
Valami tanácsot esetleg tudtok adni, hogy biosban mi a legjobb beállítás hűtés, meg ilyen olyan dolgok terén? olvasgattam egy kicsit a totyikot, de időm híján nem túl sokáig.

Üdv: Zsolti

(#7717) 04ahgy válasza Bloodaxe (#7716) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem a gyári beállítás is bőven jó...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7718) AusWolf válasza Bloodaxe (#7716) üzenetére


AusWolf
őstag

Én 8150-nel azt tanácsolom a gyári hűtőt használó FX-8 tulajoknak, hogy kapcsolják le a fél procit, meg a turbót, és akkor valószínűleg elég lesz. :D Ideiglenesen én is így használom. :DDD

Komolyra fordítva a szót, ha nem mész gyári beállítások fölé, és nem erőlteted a prime-ot, meg az OverDirve/AIDA stabilitástesztet, akkor talán elboldogulsz a gyári hűtővel is. Viszont mindenképpen érdemes lenne beszerezned egy jobbat.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7719) pilu85 válasza kovsol (#7707) üzenetére


pilu85
őstag

node a phenom 2 x4 miylen régi és ha újonnan megvetted 3 éves és még 2-3 ig jó leszm kis tuninggal biztos . az már 5-6 év. akkor ezeknek lehet adni 6-7 évet. de egy 2500k bak is mondjuk laza 4ghz-n és akkor nicsn agyonhúzva se.

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7720) Bloodaxe válasza AusWolf (#7718) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

nem, semmi ilyen míg nincs rá másik hűtő:) egyedül gamelni szeretnék. gyári beállításokat hol lehet visszaállítani a biosban?:) egy hyper tx3 elég neki szerntetek ~3,6 ghz-re?

Üdv: Zsolti

(#7721) #21346560 válasza Bloodaxe (#7720) üzenetére


#21346560
törölt tag

Szerintem elég, valaki írta itt hogy olyat használ és elégedett vele.

(#7722) DeadMeat válasza pilu85 (#7719) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ha azt nézed, egy közel 8 éves x2-vel is lehet játszani... Böngészni meg még ugyan ennyi ideig is lehet vele...De már a kettővel ezelőtti vga-kat sem "elégítette" ki.. A mostan ph2-k elegek a játékokhoz igazad van, viszont ezt már jövőre nem hiszem, hogy el fogod tudni mondani róla.Na meg miért tartsak meg egy 4-5 éves procit, ha minimális + költségért erősebbet, nem mellesleg energiatakarékosabbat kapok?
kovsollal értek egyet az a 6-7 év ebben a világban rengeteg..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7723) Bloodaxe válasza #21346560 (#7721) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

rendben, köszönöm:) a procival én is nagyon elégedett vagyok, de ez a hűtő... :D

Üdv: Zsolti

(#7724) #21346560 válasza DeadMeat (#7722) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ugyebár az a "baj" hogy itt szakmai hozzáállás van.
Sokan el sem tudják képzelni, hogy egyesek milyen gépet használnak és még ha lenne lehetősége bővíteni/fejleszteni, akkor sem teszi meg, mert az neki nagyon jó!
Konkrétan egy példa az egyik ismerősöm fia celeron 1800-as procit használ 512MB ram és alaplapi integrált vga-t. Játszani... és őt nem zavarja hogy szaggat a játék (talán nem is tudja, hisz nem méri semmivel,csak én láttam), meg hogy 1024x768-ban tolja, meg hasonló dolgok....

(#7725) miresz válasza #21346560 (#7724) üzenetére


miresz
veterán

Az kemény. :D

[ Szerkesztve ]

(#7726) DeadMeat válasza #21346560 (#7724) üzenetére


DeadMeat
veterán

Vakmerő a fiú :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7727) miresz


miresz
veterán

Nah,alulfeszeltem a 8120-at ebben a lapban is. A vége a következő lett: 3,2Ghz, tc=off Vcore 1,085V,Nb 2,2Ghz 1,165V prime stabil,39C' A másik beállítás: 4 Ghz tc=off 1,215V,Nb 2,6 Ghz 1,215V prime stabil,56-58C'. Mindez H60-al hűtve. Az 5GHz-es eredményeim meg már fennt voltak,aki régi olvasója a topicnak az már látta.Persze itt már nem prime stabil,és kellett,hozzá -20C' :D

ui: Mindez win7 alatt,win 8 alatt valami miatt hűvösebb a proci,és a játékok is jobban futnak. Sokkal jobb a task managere a win 8-nak.

[ Szerkesztve ]

(#7728) DeadMeat válasza miresz (#7727) üzenetére


DeadMeat
veterán

Jól mennek ezek a nyócszázhuszak nagyon :K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7729) likeaRAINBOW válasza miresz (#7727) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

win8 én fantáziám is eléggé mozgatja. mennyivel jobb?

(#7730) pilu85 válasza likeaRAINBOW (#7729) üzenetére


pilu85
őstag

volt egy teszt prohardveren, valami 3-4-5% al mentek jobban a játékok. :S :S nagyon nemsok.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7731) miresz válasza likeaRAINBOW (#7729) üzenetére


miresz
veterán

Rengeteg még a bug,de szerintem jó lesz. Ami nagyon jó benn az a task manager,nagyon jól elosztja proci terhelést a magok között,és a tc,sem ugrál össze-vissza feleslegessen,mint 7 alatt,ezáltal nem is melegszik a proci annyira mint 7 alatt. Pl Dirt3 win 7 alatt 4 szálat 70-80%-on terhel,win 8 alatt megy az összes szál 10-20%-on.
A több fjúcsör meg megszokás kérdése. :D

( #7728 ) DeadMeat:Mindegyik tipusu FX megfordult már nálam,és a konkluzióm az,hogy a legjobb vétel a 6100,és a 8120,bár nekem a 4100 is nagyon tetszett,Bf3 multi alatt is jól teljesített win 8-al.

[ Szerkesztve ]

(#7732) pilu85 válasza miresz (#7731) üzenetére


pilu85
őstag

ez mind szép és jó, de gondolom alulmarad a játékokban a riválissal szembe :S

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7733) miresz válasza pilu85 (#7732) üzenetére


miresz
veterán

A játékokhoz elsősorban Vga kell,nem proci,full,hd-ban semmi különbség pl egy 8120,és egy 2500K között. Aki meg ilyen kaliberű procit vesz nem hiszem,hogy 800*600-ban játszik,ahol lenne jelentősége.A másik része,hogy,ha vissza olvasnál egy kicsit mélyebben ebben a topicban,akkor nem kérdeznél hülyeséget.

(#7734) Asbee válasza miresz (#7733) üzenetére


Asbee
veterán

Olvasni minek. Csak lökni a marhaságot mert itt az új intel...

(#7735) DeadMeat válasza Asbee (#7734) üzenetére


DeadMeat
veterán

De legalább használja a válasz gombot :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7736) pilu85 válasza miresz (#7733) üzenetére


pilu85
őstag

nem kérdeztem, hanem mondtam, és azért fullhdban is sajna nem amd felé dől a mérleg nyelve, ha sokszor nem is sokkal....okoska.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7737) Asbee válasza pilu85 (#7736) üzenetére


Asbee
veterán

Váltsál már topikot. Eleget hallottunk a mély elmélkedéseidről.

(#7738) MiklosSaS válasza pilu85 (#7736) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nehogymar igazat adjanak neked. Ember, talicskas topikban vagy ! Elfelejteted ? Kis-szazmillio topik van a neten ahol meg van mondva vilagosan hogy a 2500k jobb jatekban mint a 8150, tesztek bizonyitjak.

En arra lennek kivancsi ha valaki hasznal bulldozert passziv hutovel ? Hany fok full loadban ? Es menyi a fesze ? Egy AMD fanbojnak kell osszerakjak egy 4100-as gepet, az a fo hogy csendes legyen, erre mondjuk az i3 alkalmas lenne de nem akar intelt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7739) lee56 válasza pilu85 (#7705) üzenetére


lee56
őstag

Az általad említett kategóriákban nemcak hogy tudna érvényesülni hanem gyakorlatilag jobb is mint a nagy konkurens, már évek óta, eddig nem tűnt fel? :)

És annyira nem kell félteni a céget, ha esetleg személyedben elveszt egy hardkór gamert, azért még nem fog csődbe menni :DDD

(#7706) AusWolf : öÖöÖ :D Kicsit sántít az analógiád szerintem, de miért baj az ha az ember figyel az energiahatékonyságra is? :)

No Comment

(#7740) likeaRAINBOW válasza MiklosSaS (#7738) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Ninja 3 van a gépbe, tudok csinálni mindenféle tesztet.

Proci, ház venti off,
csak ház venti megy, ninja3 venti nem

milyet szeretnél pontosan?

Processzor, és hátsó ventillátor ~1600rpm el, 1,192V @3,6Ghz 56 fok

[ Szerkesztve ]

(#7741) MiklosSaS válasza likeaRAINBOW (#7740) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csak azt szeretnem tudni hogy tartja rendesen, esetleg jatekban b3, gta4, milyen hofokon megy. Kosszi !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7742) likeaRAINBOW válasza MiklosSaS (#7741) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

toltam neki egy jó 10percet, 58 fokon tetőzött ventrillátorokkal.

large FFT-t toltam elvileg az ad nagy hőt.

indítok egy BF-3at, aztán megnézem

(#7743) miresz


miresz
veterán

Nah,látom semmit sem változott a topic, ismét van egy-két ügyeletes AMD szakértőnk. :D

(#7744) soultrapp


soultrapp
senior tag

csáótok!valakinek van 6100 alulfeszelve?4ghz-en?És mennyire?

(#7745) Borokafa válasza soultrapp (#7744) üzenetére


Borokafa
őstag

Alulfeszelve 4GHz :F Ha alapfeszen tudja már annak is örülni kell.
Az enyém 1,24V-on tudta.
miresz: nekem is tele a bucim az okoskákkal :D

[ Szerkesztve ]

(#7746) jozsef m. válasza miresz (#7743) üzenetére


jozsef m.
tag

Egykét ügyeletes moderátor se ártana, ha benézne ide.

(#7747) DeadMeat válasza soultrapp (#7744) üzenetére


DeadMeat
veterán

Van ja :D 3800mhz 1.15V A négyezerig még nem jutottam el :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7748) soultrapp válasza Borokafa (#7745) üzenetére


soultrapp
senior tag

De neked uefiben mennyi van beállítva?
Mert én most néztem nekem 1.275 volt alapból,de levettem 1.2500ra és negyedóra prime után minden jó.
max fok 64.

(#7749) 04ahgy válasza Borokafa (#7745) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem is tudtam, hogy ennyire antituningosak az FX-6100-ak. A mienk tegnap nagyon ment: [link]. Subaruwrc-vel teszteltük.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7750) likeaRAINBOW válasza MiklosSaS (#7741) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

46fok volt a amx, kb 10 eprc BF3 után, Ninja 3 hűtő, meg mögötte, ház hűtő ugyanúgy 1600rpm környékén.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.