Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) pifu001 válasza bozont (#7300) üzenetére


pifu001
tag

nem mondod :D

annak mond aki kezdte az egészet.
nehogy már mindig én legyek a hülye. ;]

AMD FX-8120, 4000 MHz ,KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT x2, ASROCK 970 Extreme4, HD6850 2GB GDDR5 , FSP Hexa 500W , WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX , LCPOWER PRO-920R - Veritas , COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP

(#7302) szucsok90 válasza MiklosSaS (#7295) üzenetére


szucsok90
csendes tag

Nekem 4,41 GHz-en majdnem befogta az i7-960-at :) kép

(#7303) MiklosSaS válasza pifu001 (#7297) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Maskor meg is kell nyitnod a linket nem csak a szadat jartasd. 4.5 ghz az nem tuning ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7304) stratova válasza MiklosSaS (#7295) üzenetére


stratova
veterán

Ott bekapcsolhatott a hővédelem (csak tipp) volt neked jobb eredményed is (a 4.6 GHz-es 2600K alatti FX-6100-as 4.82-4.87).

(#7305) pilu85 válasza lee56 (#7298) üzenetére


pilu85
őstag

de, az fx 6100 inkább 3 magos mint 6 mag, ez a odulos felépítés oylan mint az intelnél a HT csak ez hatékonyabb...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7306) pilu85 válasza MiklosSaS (#6953) üzenetére


pilu85
őstag

légyszi írd már le az eredményeket, nem látom a képen...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7307) MiklosSaS válasza stratova (#7304) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Amit fent belinkeltem a "nagytudasu" kolleganak azok nem az en eredmenyeim voltat, nekem a max az 4.98 volt 4.88 ghz-en, de akkor mar sult-fot a proceszor.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7308) Borokafa válasza pilu85 (#7305) üzenetére


Borokafa
őstag

Ez pont nem olyan mint az intelnél :)

(#7309) lee56 válasza Borokafa (#7308) üzenetére


lee56
őstag

:W Látom másokra is ráférne némi művelődés a témában :)

No Comment

(#7310) MiklosSaS válasza pilu85 (#7306) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A kep alapjan, amit az egyik kollega linkelt ezek az eredmenyek:

fx 6100:
-3,3 ghz = 3.94
-4.5 ghz = 4.50

Phenom II X4 965
- 3.61 ghz-en , a minim az 3.99 a maximum amit latok az 4.23
Tehat alaporajelen a phenom jobb, tuningolva FX van feljebb 4.5 ghz-en, am nem tudom a phenom milyen frekin ketyeg mert csak 3.61-ghz-et ir ki.

Az en eredmenyeim 6100-al:

3.8 ghz : 4.49
3.98 ghz = 4.62
4.01 ghz = 4.84
4.88 ghz = 4.98.

Az intel eredmenyeit nem irom ki.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7311) kovsol válasza MiklosSaS (#7310) üzenetére


kovsol
titán

"4.88 ghz = 4.98."
itt tuti a meleg miatt már leszabályozta

nálam
4Ghz 4.87
4,2Ghz 4.91

May the Force be with you!

(#7312) MiklosSaS válasza Borokafa (#7308) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azert nem igy van. Az intelnel a proceszorokban van 2 mag (i3) HT-vel, amit 4 magosnak lat a win, van 4 mag (i5) HT nelkul, es van 4 mag HT-vel (i7) amit 8 magnak lat. A modul az maskepen van. Kb ugy van hogy, 1 embernek 2 keze, 2 embernek 4 keze, es 2 osszeragasztot embernek van 3 keze.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7313) MiklosSaS válasza kovsol (#7311) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gondolom hogy igy van, mert nagyon kicsit valtozik 4.04-rol 4.88-ra a teljesitmeny.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7314) lee56 válasza MiklosSaS (#7312) üzenetére


lee56
őstag

Szóval ezzel azt akarod mondani hogy az FX-ek egy mutáns sziámiikerpár modulokból állnak? :D Inkább ne írj semmit kérlek szépen :))

No Comment

(#7315) DeadMeat válasza lee56 (#7314) üzenetére


DeadMeat
veterán

:D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7316) pilu85


pilu85
őstag

épp egy 2 megá s3 vga tevékenykedik a gépembe mert késik a hd6870 ezért kértem. köszi.

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7317) kovsol válasza lee56 (#7314) üzenetére


kovsol
titán

Pedig nem mond olyan hülyeséget a példával :) És te se jársz messze a sziámi ikrek példával :)
[link] [link]
Jól látszik van amin osztozkodnak van ami különálló.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7318) pilu85


pilu85
őstag

annyiból van igaza,s ahogy olvasni is lehetett, a gond az, hogy nincs meghatározott fogalma annak hogy mi számít 1 mag-nak.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7319) Atlantis válasza MiklosSaS (#7310) üzenetére


Atlantis
veterán

Miért hasonlítod a 2600k-t a 6100-hoz? Nézd meg a két processzor árcéduláját...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7320) FeRRaR1 válasza MiklosSaS (#7312) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Intel is rendel alá tranzisztorokat a HT működése érdekében, vannak a mag mellett kiegészítő részek, de inkább tekinthető a mag virtuálisnak, ugyanis valahol a 2500K veri a 2600-at a HT miatt!
Emlékszem a P4 2800 HT időszakra, amikor a HT szintén inkább lassított mint gyorsított.

AMD meg fogott 2 teljes értékű magot, és lettek benne megosztott részek, amivel tranzisztort spóroltak 2 maghoz képest, viszont sokkal jobb a hatásfoka mint a HT-nek.

Az AMD pont a másik végén fogta meg a dolgot, sokkal szimpatikusabb megoldás, így itt már ténylegesen beszélhetünk 8 magról, mint 4 sima 4 virtuálisról.

Keze meg egyiknek sincsen, csak lába :P (intelnek még az se)

Tényleg ki vesz láb nélküli CPU-t már milyen igénytelenség ez?!?!

Ezt nem tudtam kihagyni Sorry :)

(#7321) lee56 válasza kovsol (#7317) üzenetére


lee56
őstag

Tudom, csak viccesen hangzott :DDD
De akkora már a keverés modulok meg magok kapcsán hogy akik nem tudják biztosan miről van szó csak mégjobban összezavarodnak szerintem, azért írtam hogy ne :)

Akkor inkább már az én példámat jegyezzék meg, az egyszerűbb, és talán pontosabb is :P
A 4-8 "magos"-ként árult procikból, vonjunk le egy magot, mivel nincs 2 és valószínűleg nem lesz 10 magos, ez így átlagnak még megfelelő arány lesz :D

(#7318) pilu85 : A magnak azért van, inkább a modul a mumus :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#7322) AusWolf válasza AusWolf (#7073) üzenetére


AusWolf
őstag

Na felapplikáltam az MX-4-et a gyári hűtővel. Gyakorlatilag mintha semmit nem csináltam volna, ugyanúgy melegszik. :( 5 perc AIDA64 stressz teszt után 66 °C. Úgy látszik, igaz a mondás: sz*rból nem lehet várat építeni.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7323) kovsol válasza AusWolf (#7322) üzenetére


kovsol
titán

Azt az aida stressz tesztet kb felejtsd is el, alig melegíti a procit és nem is dobja ki a hibát. AMD OverDrive beépített tesztje nálam olyan hibát is kidobott és megfagyasztotta a gépet pár perc után ahol prime és aida még vígat hibamentesen futott :Y

May the Force be with you!

(#7324) lee56 válasza FeRRaR1 (#7320) üzenetére


lee56
őstag

Igen, a HT-val ez az egy apró probléma, hogy nem minden esetben gyorsít :)
És maximum 20% körüli sebességet hoz. A CMT rendszer viszont 80% körülit, és mindíg!, amennyiben képes a program megdolgoztatni ennyi szálat. Úgyhogy az intellel ellentétben az AMD már tényleg jogosan, hívhatja annyi magosnak amennyi szálat kezel, még ha valójában nem is különálló teljes értékű magok vannak benne, ez így már érthetőbb? :D
Nem tőled kérdeztem, mielőtt még visszakérdeznél :P

No Comment

(#7325) MiklosSaS válasza lee56 (#7314) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez kurva jo volt :))))))))))))))))) kerlek meg irjal, jot rohogtem .

Komolyra forditva, azt akartam mondani hogy nem teljes 6 mag van benne, de visszont jobb mint az intel HT-je, ami csak virtualis.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7326) lee56 válasza MiklosSaS (#7325) üzenetére


lee56
őstag

Örülök hogy örülsz :D , te viszont csak akkor írjál ha előtte alaposan felkészülsz a témából jó, mert már kezdem unni a korrigálást :)

Komolyan? De még mindíg nem érted, 4 magosnak nevezni egy 8 magos FX-et, épp olyan butaság lenne mint 8 magosnak egy i7-et.. :)

Az intel HT-s virtuál magokat még jó hogy nem számolják bele :D

Amúgy meg pont ezaz hogy nem lódítottak azért akkorát, és ha nem tetszik akkor meg a marketing osztályukat pereld be :)

(#7328) kovsol : Én is arra várok, legalább akkora fejlődést szeretnék mint a Phenom1->2-re :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#7327) MiklosSaS válasza lee56 (#7324) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csak itt az a fura hogy az intel sohasem nevezte az i7-est 8 magosnak, de az AMD nagyot loditott azzal hogy 8 nativ magosnak nevezte a talicskajat bulldozerjet.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7328) kovsol


kovsol
titán

Én arra leszek kíváncsi, hogy am3+ lapba belemegy-e az új széria. Nekem tetszik ez az irány ami felé halad az amd, egy következő generációt majd bepróbálnék szívesen :)

May the Force be with you!

(#7329) MiklosSaS válasza kovsol (#7328) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Olvastam kulfoldi site-okon hogy bele fog menni, marad az am3+ lap, csak lesz uj generacios chipset 1xxx.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7330) stratova válasza MiklosSaS (#7327) üzenetére


stratova
veterán

Ez egy furcsa helyzet, mert a legjobban tényleg a HT felépítésre hasonlít Bulldozer, mégis van benne 8 INT egység. Ami miatt neked és valószínűleg sokan másoknak is megtévesztő lehet, hogy 8 "magos" lévén ehhez ugye 8 lebegőpontos is "járna". A fentiekben elsősorban FPU igényes (renderelés) alkalmazásokban vetettétek össze, ott nyilván jogos a nemtetszés.
Szerencsésebbnek tartom a modulos meghatározást magam is. Ha Intelnek lenne 3 magos HT-es CPU-ja hasonló viszonyban állna FX-6100-zal, mint 4100 i3-mal vagy 8150 i7 2600-zal.

Akad itt egy teszt VM-ekről i7-3960X és FX-8150 viszonylatban. Röviden tömören nekem a tesztből úgy tűnik, ha nem is minden esetben jobb, de egyenletesebb teljesítmény érhető el ilyen tesztkörnyezetben, mint a 6 mag + HT megoldással (sajnos éppen a Xen nem szerette a konfigurációban szereplő alaplapot, pedig arra lettem volna igazán kíváncsi).

[ Szerkesztve ]

(#7331) AusWolf válasza kovsol (#7323) üzenetére


AusWolf
őstag

Egy 5 perces OverDrive stabilitásteszt sikeresen lefutott, csak közben a proci 68 fokig felment 3400-as venti fordulatszámmal. Majd később elindítok egy hosszabbat is, csak előbb maxra állítom a ventit, meg még szükségem van a gépre más célból is.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7332) kovsol válasza MiklosSaS (#7329) üzenetére


kovsol
titán

Azért remélem a 970 is kezelni fogja, mondjuk most is kezelik a régebbiek a bulldozert, szóval szerintem nem lesz gond.

May the Force be with you!

(#7333) MiklosSaS válasza kovsol (#7332) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem egyaltalan nem lesz gond a kezelesben. Minden 9xx lap fogja kezelni. Az lesz majd kerdeses hogy a 8xx lapok fogjak-e ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7334) lee56 válasza kovsol (#7328) üzenetére


lee56
őstag

"Vishera processors bring an important number of updates including up to eight Piledriver cores, higher frequencies, improved instruction per clock performance, advanced instruction sets (thus also increasing application performance), additional DDR3 memory support and next-generation AMD Turbo Core Technology. Vishera should be launched in the second half of 2012." (egy februári hírből)

FX 8350, 6300, 4320 lesznek az első fecskék.

Amúgy menniük kellene minden AM3+ képes lapban, csak több mint valószínűleg új BIOS-ok lesznek szükségesek hozzá.

Érdekes viszont tavaly óta sehol nem hallottam az új 10es chipsetes alaplapokról, pedig egy szeptember-október körüli processzor starthoz már most kéne lenniük lassan nem?
AM3+os 9es alaplapok már voltak tavaly ilyenkor szerintem.

(#7335) pilu85 : Épp most írtam :D

(#7336) stratova : Ez is igaz, hmm :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#7335) pilu85


pilu85
őstag

emberek, piledriver-ről van valami hír?? lesz idén?? vagy csúszni fog fél évet mint a bull??? jól tudom hogy fog menni am3+ ba is??? ,ialatt írtam jött rá vagy 3 válasz elém :D :D

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7336) stratova válasza lee56 (#7334) üzenetére


stratova
veterán

Trinity is a nyakunkon mégsem úszkálunk FM2-es lapok tengerében.

pilu85: Piledriver Trinityvel kissé csonkított (nincs L3) formában debütál május idusán. Vishera-nak (Zambezi utóda) pedig az eddigi hírek szerint mennie kellene az AM3+-os 9xx-es lapokban.

[ Szerkesztve ]

(#7337) pilu85 válasza stratova (#7336) üzenetére


pilu85
őstag

trinity meg liano asztali gépbe...nem normális aki oylat vesz, vagy ha igen nem értem miért...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7338) pilu85 válasza lee56 (#7324) üzenetére


pilu85
őstag

akkor kéne egy oylan teszt amiben pl a 2500k,nak a dupláját hozza az fx...ugyanis 2* annyi szálas/ magos -ahogy írtad...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7339) MiklosSaS válasza pilu85 (#7337) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egy irodai vagy otthoni (net, film, pici jatekok) gepekbe nem rossz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7340) MiklosSaS válasza pilu85 (#7338) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

olyan soha sem lesz, sajnos.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7341) stratova válasza pilu85 (#7337) üzenetére


stratova
veterán

Mert kompakt, csendes mégis multimédiára alkalmas konfigurációt szeretne, de ez már HTPC téma. Az alaplapi grafika közelében sincs a Llano-ban leledzőnek, sem teljesítményben sem fejlettségben, diszkrét kártyával pedig megette a fene a kis fogyasztást és a kis méretet is.

[ Szerkesztve ]

(#7342) pilu85


pilu85
őstag

akkor olcsóbb egy sima kis proci meg integráét gpus alaplap...szóval irodainak megint nem nagy cucc, meg arra van 10k-s proci intelnél...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7343) lee56 válasza pilu85 (#7338) üzenetére


lee56
őstag

Na és kétszer annyiba is kerül? :W Vonatkoztassatok már el a magoktól kicsit.
Ár/teljesítmény, csak ez számít, lényegtelen mi van a dobozra írva :)

(#7344) pilu85 : Hehe, pedig javában azzal fogja az AMD a kenyerét keresni, ahhoz képest hogy nálad bukta, alig győzik gyártani :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#7344) pilu85


pilu85
őstag

http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=360482 ez olcsóbb multimédiás rendszerhez. (amd-s vagyok, de a liano meg trinity is nagy bukta szerintem, értelmetlen))

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7345) kovsol válasza pilu85 (#7338) üzenetére


kovsol
titán

De 1 szálon erősebb az intel, itt a sok lúd disznót győz elven működik az amd jelenleg :DDD

Tulajdonképpen szerintem i5 vs fx8120 és i3 vs fx6100 van jelenleg amit érdemes összevetni, 8150 túlárazott, és az fx8120 könnyedén beéri tuninggal, az fx4100 meg harmatosra sikerült.

(#7343) lee56 Laptop fronton nyerő a cucc, és most az hozza a zsetont.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7346) miresz


miresz
veterán

Már jó ideje olvasom csak a topicot,és inkább nem írok semmit. Rengeteg újdonsült szakértőnk lett ismét. :DDD

(#7347) pilu85 válasza lee56 (#7343) üzenetére


pilu85
őstag

Laptopba jó a liano, de ne azt mondd már, hogy az asztali pc-k javát a liano teszi ki amdnél... :O

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7348) lee56 válasza pilu85 (#7347) üzenetére


lee56
őstag

Nem AMD-nél hanem azoknál akik veszik tőlük mint a cukrot :D Az OEM-ek :) , aztán mennek a teszkóba meg a nagy áruházakba :) Hidd el nagyon sok embernek nem kell a 12"magos" (fele HT :D ) i7, és GTX580 ereje, se a fogyasztása :) Sőt a legtöbb ember még szétszedve se látta a gépét, mi vagyunk a kisebbség, remélem nem ráztalak meg ezzel nagyon :))

(#7346) miresz : Asszem én is átállok read-only-ba, fárasztó ennyit gépelni :DDD

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#7349) DeadMeat válasza lee56 (#7348) üzenetére


DeadMeat
veterán

Élvezem én is a műsort :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7350) MiklosSaS válasza lee56 (#7348) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez igy van, par honapja itt Angliaban teli vannak a boltok Llano-s notikal. 2 eve 10 nitbol 2 max 3 volt AMD most szinte 1:1 aranyba vannak.
Ezt azt jelenti hogy nem rossz megoldas mobil vasakban. Csak azt sajnalom hogy en szivtam a HP-val. Kurvara melegszik a A6-3410mx-es Llano.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.