Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) Asbee válasza Atlantis (#7399) üzenetére


Asbee
veterán

Én úgy tudom a maghő az a prociban lévő érzékelő, a kupak(cpu) az meg számolva van. Emiatt lehet pontatlanabb a cpu hő.

(#7402) soultrapp


soultrapp
senior tag

csáótok!lenne egy pár kérdésem fx 6100-al kapcsolatban.
fesz emelés nélkül ki meddig tudja húzni?mit hogy állít be?
mert nekem olyan problémám lenne,hogy turbo core-t kikapcsolom és emelem a szorzót 19.re vagyis 3.9 ghz ig,de amd overdriveban hiba van 4perc után.ezt írja ki:
Calculation test: illegal sumeout,possible hardware failure,

igyen a lap asrock 970 extreme 3 memória kingston 2*4gb 1600hz-es ,
remélem tudd valaki segíteni.

(#7403) Asbee válasza soultrapp (#7402) üzenetére


Asbee
veterán

Nálam alapfesszel 1,275, 4,0ghz-en megy.
Kevés a fesz. Egy picit emelj rajta állítsd a szorzót 20-ra. Kis lépésekben emeld a fesz-t ha nem stabil. Azt még nézd meg nem-e droppol a lap lefelé.

(#7404) akela91 válasza soultrapp (#7402) üzenetére


akela91
addikt

Mekkora cpu fesz mellett? Csak mert mindenkinek más...

(#7405) synthattik válasza soultrapp (#7402) üzenetére


synthattik
aktív tag

feszt is emeltél ehhez az órajelhez?mert ha nem valszeg azért hibázik.Ha meg már emeltél ,akkor 1 kicsivel told még meg és akkor már remélhetőleg nem fog hibázni.

(#7406) soultrapp válasza akela91 (#7404) üzenetére


soultrapp
senior tag

nekem uefiben 1.275 a fesz elvileg, reméltem nem kell emelnem a feszt,mert sokan írák emelés nélkül is megy 4.0ghz-et

(#7407) Asbee válasza soultrapp (#7406) üzenetére


Asbee
veterán

Mivel hűtöd?

Nézd meg biosban mennyi feszt kap a proci. Majd futass stress tesztet, és mondjuk cpu-z-vel )az pontos szokott lenni) nézd hogy mennyit kap a proci.

[ Szerkesztve ]

(#7408) soultrapp válasza akela91 (#7404) üzenetére


soultrapp
senior tag

lehet hülye kérdés,de azt hogy droppol-e hol tudnám megnézni pontosan?

(#7409) soultrapp válasza Asbee (#7407) üzenetére


soultrapp
senior tag

alpenföhn Nordwand-al pont ma szereltem be.

(#7410) akela91 válasza soultrapp (#7408) üzenetére


akela91
addikt

Figyeled Aida-val pl a CPU feszt, miközbe terheled a procit. Ha 100% terhelésnél ugrál a fesz (lefelé) akkor droppol. Sajnos nekem is droppol rendesen, és nem tudok mit tenni ellene, mert ebbe a csoda UEFI-ben nincs LLC manuális kezelés.

(#7411) Asbee válasza soultrapp (#7409) üzenetére


Asbee
veterán

Adjál neki +0,025V feszt és tedd a szorzót 20-ra. Prime-al tesztelj. Ezzel a hűtővel feszelheted azért, pesrze döntsd el mennyire éri meg adott órajelhez.

[ Szerkesztve ]

(#7412) soultrapp válasza Asbee (#7411) üzenetére


soultrapp
senior tag

az a helyzet,hogy most kíváncsiság miatt akarom húzni kicsit,de jó lett volna,ha ment volna annyit fesz (3.9)emelés nélkül.

tényleg apm-et kikapcsoljam vagy maradhat? ez a tdp elvileg,ha jól tudom.
úgy jó a tesztelés szerintetek beállítom 20ra akkor a szorzót tc ki,apm marad bekapcs.indítok tesztet amd overdrivban és ,ha nem jó akkor asrock extreme utilityben emelem a feszt?

de ha most indítok tesztet,hogy a tc bevan kapcsolva akkor is megtudom nézni droppol-e nem ?

(#7413) soultrapp válasza akela91 (#7410) üzenetére


soultrapp
senior tag

hát az a helyzet indítottam egy tesztet kb 1percre alapon tc bekapcsolva.
Így is ugrált minimum a cpu core. 0.888 maximum 1.400 average 1.252 ezt a statics
viszont amikor néztem is közben nem csak a statisztikát akkor volt hogy lejjebb ment 1.2.re de utánna meg felfelé .

(#7414) akela91 válasza soultrapp (#7412) üzenetére


akela91
addikt

Apm-et kapcsold ki szerintem, bár nem hiszem, hogy bezavarna. TC is off. LLC-nél milyen beállítási lehetőségek vannak? Inkább Biosba add a + feszt, de tényleg csak minimálisat adj neki. prime95-el teszteld.

[ Szerkesztve ]

(#7415) soultrapp válasza akela91 (#7414) üzenetére


soultrapp
senior tag

prime95 ből melyik a legújabb? nem használtam még ezt.

(#7416) =HG=


=HG=
addikt

Próbálom itt nyomon követni a tuning eredményeket, próbálkozásokat, de egy nagy kavalkád az egész, mert nem lehet tudni, hogy ki melyik Fx-et nyúzza!!! Beírhatnátok magatoknak alulra !

(#7417) akela91 válasza =HG= (#7416) üzenetére


akela91
addikt

Nekem ott a profilomban, és mindig megnézem másét(már akinek le van írva)... De akkor berakom aláírásnak is. Sorry...

[ Szerkesztve ]

(#7418) soultrapp válasza akela91 (#7414) üzenetére


soultrapp
senior tag

adtam hozzá annyi feszt meg lejjebb vettem 3.9ghzre,de még most is hiba aidával nézve,mert nem tudom melyik prime95-öt töltsem le.

(#7419) Asbee válasza soultrapp (#7418) üzenetére


Asbee
veterán

APM off. Primeból 27.7 azt hiszem a legújabb .

(#7420) DeadMeat válasza soultrapp (#7418) üzenetére


DeadMeat
veterán

[link]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7421) FeRRaR1 válasza DeadMeat (#7420) üzenetére


FeRRaR1
őstag

[prime95_266_x64.exe]

Frissítem magam, ez a legújabb nem beta, ismeri a Bulldozer architektúrát, és rendesen működik.

:R

(#7422) soultrapp


soultrapp
senior tag

mivel még nem használtam soha ezt,gondolom onnan tudom ,hogy nem jó hogy valamelyik része leáll ugye? mert sajnos nekem az egyik azt csinálta.

(#7423) akela91 válasza soultrapp (#7422) üzenetére


akela91
addikt

Akkor hibázott a proci sajnos. Ahogy piros lesz valamelyik az már baj. Vidd lejjebb az órajelet, vagy feljebb kicsit a feszt.

(#7424) DeadMeat válasza soultrapp (#7422) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem, az nem jó.
Amivel kezdj szerintem:turbo APM kikapcsol, feszültséget manuálisan lődd be a proci alapfeszére.Pl 1,275V LLC-t állítsd disabledre.Egyelőre csak a szorzót emeld meg, fsb-hez ht-hez nb-hez ne nyúlj.Ramokat is hagyhatod alapon.
Prime:just stress, és a legfelső opciót válaszd.
Ez így kiindulásnak, ha hibázik egy egységnyit emelsz a feszen.Kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7425) soultrapp


soultrapp
senior tag

Na mindegy nem szarakodok vele,mert feszt nem nagyon akartam emelni,de mikor 4.ghz nél 0.25öt emeltem csak és akkor a prime ki is fagyott többet meg nem akarok rajta emelni.
kifogtam egy szarabb procit gondolom mivel másnak megy emelés nélkül vagy nem tudom mi lehet a baj. nem tudom bios frissítés segíthetne-e.

de köszi a segítséget mindenkinek aki próbált segíteni!

(#7426) =HG= válasza akela91 (#7417) üzenetére


=HG=
addikt

Csak azért mondom, mert mindenkinek profilját nézegetni nehézkes. Ha szakmai fórumon ott van aláírásnál, csak rápillantassz, és tisztában vagy a dolgokkal, meg a kérdezőnek sem kell állandóan írni, hogy milyen konfigban van az az alkatrész, amivel kapcsolatban kérdez...
Egyszóval célszerü szerintem :K

(#7427) soultrapp válasza DeadMeat (#7424) üzenetére


soultrapp
senior tag

mi az az llc? sajnos azt nem tudom. én nem a legfelsőt futtattam hanem a harmadikat a Blend-et. Small fft-kellett volna?

a ram a biosban alapból 1333 de én azt felraktam 1600 mert annyin menne a ramom.

[ Szerkesztve ]

(#7428) akela91 válasza soultrapp (#7427) üzenetére


akela91
addikt

Nem a rammal van a gond. Bármelyiket lehet futtatni a 3-ból, mindegyik egy kicsit más részét teszteli a procinak. Egyiknél sem szabad hibáznia. LLC (LOAD LINE CALIBRATION)- ezzel ki lehet küszöbölni a fesz droppot, ha magasra állítod.
Nézz be ide: Tuning, kezdőknek, szájbarágósan

[ Szerkesztve ]

(#7429) soultrapp válasza akela91 (#7428) üzenetére


soultrapp
senior tag

ezzel az llc-vel annyi baj van csak,hogy nekem nincs ilyen az uefiben(vagy nem látom),de szerintem nincs.Azért köszi!

(#7430) DeadMeat válasza soultrapp (#7429) üzenetére


DeadMeat
veterán

Igen a small ftt-t használd a blend sok ramot eszik, tesztel, de azzal mi most nem foglalkozunk.És ha esetleg a ram hibázik, akkor ugye megáll a prime, azt hiszed a proci a ludas, közben a ram kap pl kevés feszt, vagy rosz az időzítés, ect.Azért is mondtam, hogy a ramot hagyd alapon, úgy biztos nem hibázik, szól közbe.

VAn, nekem is van, akkor neked is ott kell legyen.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7431) Ndruu válasza soultrapp (#7429) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

CPU Load Line Calibration, így találod meg.

Harrrr!!!!

(#7432) Atlantis válasza Ndruu (#7431) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezt kikapcsolni érdemes vagy High beállításra tenni? Mert ha jól értem, az a jó, ha be van kapcsolva és minél magasabb értéken van. Ekkor kisebb a drop,nem?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7433) DeadMeat válasza Atlantis (#7432) üzenetére


DeadMeat
veterán

Laptól függ, de igen ez a lényege.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7434) soultrapp válasza DeadMeat (#7433) üzenetére


soultrapp
senior tag

na kikapcsoltam az llc-t gondolom kikellett,mert olyan volt írva hogy am3+ disabled am3 enabled. és 3.9ghz futtattam vagy 4percig a prime.ot,és addig nem volt semmi baja csak kiléptem mert kicsit soknak tartottam a cpu fokot 64fok is volt 4perc alatt.
pedig jól hűt a hűtőm Alpenföhn Nordwand. bírnia kellene nem?

[ Szerkesztve ]

(#7435) akela91 válasza soultrapp (#7434) üzenetére


akela91
addikt

Sajnos ez baj. 61 fölé ne menjen fél óra prime után sem.

(#7436) DeadMeat válasza soultrapp (#7434) üzenetére


DeadMeat
veterán

Bírnia kellene jah.Kicsit csavarj a ventin, vagy vedd lejjebb a feszt.Amúgy amd szerint 71 fokig mehet a 6100.
Az enyém is ilyen kis forrófejű :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7437) akela91 válasza DeadMeat (#7436) üzenetére


akela91
addikt

Csak ha 4 perc után ennyire felmelegedett, és még nyár sincs... Bajok lennének így.

(#7438) soultrapp válasza akela91 (#7435) üzenetére


soultrapp
senior tag

hát én is azt hittem jobban fogja hűteni,de úgy van amúgy beállítva,hogy manual level 4 és 45 fok után gyorsabb. ez így szerintem fain.ti mivel szoktátok nézni a fokokat? mert én aidával néztem,de nem tudom mi a legpontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#7439) DeadMeat válasza soultrapp (#7438) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hwmonitorral ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7440) soultrapp válasza DeadMeat (#7439) üzenetére


soultrapp
senior tag

na most járattam 15 percig 66fok és 56fok között mozgott.
néztem végig hwmonitorral és axtuval. na a hw írt ki hülyesége,hogy max fok 127 miközben végig néztem és nem ment 66 fok fölé. na mindegy örülök,hogy megy így is annak meg főleg,hogy megoldódott a probléma az llc kikapcsolásával.
mondjuk egyikőtök azt mondta be kell kapcsolni vagy magasra állítanani a másik meg hogy ki.
de uefi is azt írta,hogy am3+ disabled am3 enabled.
egyébként nb frekvencián is van értelme húzni?
szerintetek sokkal többet fogyaszt,ha az apm kivan kapcsolva?mert így ugye kimegy a tdp határból vagy tökmindegy ,mert úgy is kimegy belőle.

[ Szerkesztve ]

(#7441) DeadMeat válasza soultrapp (#7440) üzenetére


DeadMeat
veterán

de uefi is azt írta,hogy am3+ disabled am3 enabled. Meg is válaszoltad a kérdésed :D
A kikapcsolásával kapcsoltad be ;) hüje megoldás de ez van.
Ha leugrik hirtelen a hőfok az bajj lehet, mert valószínű bekapcsolgat a hővédelem.
Ha be van kapcsolva az APM nem tud kimenni a tdp-ből, leszabályoz egyből próbáld ki :D

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7442) soultrapp válasza DeadMeat (#7441) üzenetére


soultrapp
senior tag

akkor láttam,hogy leugrik a hőfok mikor kiírta a köv tesztet.
legalábbis remélem,hogy azért:-( maxon fordulaton ment a hűtő.
de ennek a hűtőnek sztem bírnia kellene ennyit.
mondjuk semmi nem terheli így a procit mint ez.
amúgy magyarul mit jelentene az az llc?de ha bekapcsolom az apm-et akkor gondolom egyből hiba a tesztnél.

[ Szerkesztve ]

(#7443) soultrapp


soultrapp
senior tag

na megnéztem húzás nélkül a hőmérsékletet tc bekapcsolva prime 10perc max 52fok .

(#7444) kovsol


kovsol
titán

Annak viszont örülök, hogy virtualboxban futtatott virtuális gépeim meg se kottyan a procinak.
Ha épp nem ügyködök akkor alapjáraton ilyen 4-6% proci terhelés van és a virtuális gépre átváltva se érződik semmi lassulás. Kb olyan szinten kezeli mintha nyitnék még1 böngészőt :) Na ez dimenzió ugrás a korábbi C2D után. Gyorsabban fut pl az ubuntu virtualban mint laptopomon elsődleges OS ként :)
Arra is gondoltam, hogy a virtuális gépen futtatok egy másik virtuális gépet, ahhoz vajon mit szólna :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7445) akela91 válasza kovsol (#7444) üzenetére


akela91
addikt

Tiszta Inception lenne. Álom az álomban helyett Virtuális gép a Virtuális gépben. Vajon hanyadik szintig jutsz el? :DDD

(#7446) FeRRaR1 válasza kovsol (#7444) üzenetére


FeRRaR1
őstag

(#7447) soultrapp


soultrapp
senior tag

Jó reggelt!

Nektek mennyire melegszik a fx6100?húzva?nekem sajnos volt 66 fokos is,mondjuk 10 perc prime után 3.9re húzva.alpenföhn nordwandal.
ki mivel hűti?

[ Szerkesztve ]

(#7448) Tom5 válasza soultrapp (#7447) üzenetére


Tom5
addikt

8120 1,275V@4Ghz Mugen 2 revB. venti olyan közepes fordulaton (előlapi panel) és belenyal a 65 fokba IBT alatt. Játéknál ez olyan 60+/-pár fok. De az a fura, hogy a mugen éppen csak langyos... :F

(#7449) akela91 válasza Tom5 (#7448) üzenetére


akela91
addikt

8120 1.2000V@4GHz Mugen 2 :DDD 1200rpm 1 óra prime 53 C; Játék közben 45C.

(#7450) Tom5 válasza akela91 (#7449) üzenetére


Tom5
addikt

Szerintem szarul mér a lapom...mondom a lamellák alig langyosak. Tőben épphogy meleg az a borda része a mugennek.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.