Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) lee56 válasza MiklosSaS (#7350) üzenetére


lee56
őstag

Igazából, ezt a modulost felépítést is főleg annak köszönhetjük, hogy mivel látták előre hogy a közeljövőben már csak az APU-k jöhetnek szóba, és a phenom-ok felépítésével nem tudtak volna akkora grafikai fejlődést produkálni (meg amúgyis már régi volt az az architechtúra), mint amit most majd a Trinity és az utódai. Szóval ezek az FX-ek egyfajta kényszer miatt ilyenek, és tesztpéldányok, kísérleti nyulak is egyben, hogy minél jobban tudják integrálni a hagyományos processzormagok mellé a grafikáért felelőseket most és majd a jövőben. Ebben a bizniszben jó előre kell tervezni, és néha áldozatokat hozni bizony.

[http://www.anandtech.com/show/5493/amd-outlines-hsa-roadmap-unified-memory-for-cpugpu-in-2013-hsa-gpus-in-2014]

És elég jól haladnak az integrálással, ha minden jól megy 2014-re már teljes értékű APU-k lesznek, és valószínűleg hagyományos CPU-k kezdenek majd onnantól fogva kihalni szépen, mint a dínók :)

(#7352) pilu85 : Nem mindenki gamer, hidd már el :D , és a másik nyomós ok, azért mert veszik, ennek van piaca, sőt bővül, a hagyományos processzoroké meg ellenkezőleg, a helyükben te is ezt csinálnád nem? :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#7352) pilu85


pilu85
őstag

miért eröltetik az APU-t? Egy gamernek soha nem lesz szüksége rá.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7353) DeadMeat válasza pilu85 (#7352) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem a gémerek hozzák a pénzt a konyhára ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7354) pilu85


pilu85
őstag

hát szerintem elég sokat hoznak, mert sűrűbben cserélik a méreg drága vgajukat,procijukat.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7355) lee56 válasza pilu85 (#7354) üzenetére


lee56
őstag

Igen egyszer régen még így volt, dehát változnak az idők :)
Hadd idézzem ide DeadMeat kolega aláírását : Mar a jovo sem a regi :D

No Comment

(#7356) pilu85 válasza MiklosSaS (#7350) üzenetére


pilu85
őstag

majd kicserélik garba, s foylton megújul a géped. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7357) AusWolf válasza pilu85 (#7354) üzenetére


AusWolf
őstag

Nade jó, ha 1000 emberből 1 cserél évente, vagy inkább kétévente, és akkor szerintem sokat mondtam. Egyszerűbb számítógép meg a maradék 999-nek is kell. Irodák, helpdeskek, iskolák, egyéb cégek, egyszerűbb igényű otthoni felhasználók, akiknek elég, ha megy rajta a firefox, meg lehet közben zenét hallgatni - ők a többség. Elég, ha csak a saját ismeretségi körömet megnézem: összeadva nincs senkinek olyan gépe, mint nekem, pedig nem egy ultra-high-end rendszerről van szó. ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7358) pilu85 válasza AusWolf (#7357) üzenetére


pilu85
őstag

igazad van...megrökönyödve tapasztalom, hogy sok helyen még a régi celeron ketyeg. hog ymeg szedte magát azzala a szutyokkal az intel. boldog boldogtalannak az volt. :S Természetesen nekem Duron 900 as volt ami celeronnál még mindig jobb volt. LAza 11-2 éve.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7359) =HG= válasza AusWolf (#7357) üzenetére


=HG=
addikt

mx 2-vel jobban jártál volna egyébként!

Tudna írni egy 8120 tulaj hogy mit tudott kihozni a prociból ?(Estleg beállításokkal)
Az miért van, hogy amig x6 volt a lapomban simán állítható volt NB, most az FX-el eltünt biosból (vagy legalább is rohadtul nem találom) ?

(#7360) akela91 válasza =HG= (#7359) üzenetére


akela91
addikt

Nálam van NB a Biosba. 1.200V mellet 4.0GHz-et hoztam ki alulfeszelve. :)

(#7361) =HG= válasza akela91 (#7360) üzenetére


=HG=
addikt

Nálam is volt, x6-nál állítottam de most bermuda háromszög van biosba...

(#7362) DeadMeat válasza =HG= (#7361) üzenetére


DeadMeat
veterán

Friss biosz?Esetleg bios reset?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7363) AusWolf válasza =HG= (#7359) üzenetére


AusWolf
őstag

Az Arctic honlap szerint az MX-4 hővezető képessége jobb:
MX-2: 5,6 W/(mK)
MX-4: 8,5 W/(mK)
De most már úgy is mindegy. :)

A proci és a fülem egészsége érdekében úgy döntöttem, csak két modult használok, amíg nincs másik hűtőm.
Azt hiszem, a Bulldozerrel egy piros és egy fekete pontot írok az AMD-nek. A processzor fain, de szánalmas, hogy a gyári hűtője tuning nélkül sem képes a maximálisan megengedett hőmérséklet alatt tartani, még max fordulatszámon sem. :(((

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7364) MiklosSaS válasza AusWolf (#7363) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem tudom neked mid van, de nekem a gyari huto jol tartotta a 6100-ast tuning nelkul (na jo, mondjuk 3,3-rol rantottam 3,5 ghz-re). Biztosan jol mutat a lap? Probald meg picit alulfeszelni, vagy csereld ki rajta a pasztat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7365) AusWolf válasza MiklosSaS (#7364) üzenetére


AusWolf
őstag

Pasztát épp ma cseréltem Arctic MX-4-re, de nincs változás. Szerintem jól mutatja a lap, mert a venti is iszonyat hangos terhelés alatt. A legerősebb beállítással akár 5000-5200 rpm-ig is felmegy. Az alulfeszelés lehet, hogy nem lenne rossz. :) Lehet, hogy holnap megpróbálkozok vele. 8150-em van amúgy.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7366) =HG= válasza DeadMeat (#7362) üzenetére


=HG=
addikt

FX-hez való bios.....hiába resetelnék egyszerüen nem találom, hol lehetne állítani..1-el régebbi bios volt x6-hoz, ott rendesen állítható volt :F

(#7367) MiklosSaS válasza AusWolf (#7365) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azert eleg durva hogy a gyari huto nem birja alapon. Mi a fa_znak adjak ki akkor? Probald jol alulfeszelni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7368) Alastair' válasza =HG= (#7366) üzenetére


Alastair'
nagyúr

ASRock? Kellemetlen. Eddig is messzire kerültem, +1 újabb indok.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7369) MiklosSaS válasza =HG= (#7366) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem menteted le ? Az asus mikor bios-t updatelek, akkor megkerdi hogy akarom-e menteni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7370) Alastair' válasza MiklosSaS (#7369) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Miért is kell elmenteni? A honlapról letölthető és visszarakható bármelyik bios. :P

Alister from Hell

(#7371) MiklosSaS válasza Alastair' (#7370) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vader Lord, nem is tudom miert de mindig lementem az oregebb biost. Most hogy mondod, nem is tudom igazabol hogy miert ....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7372) AusWolf válasza MiklosSaS (#7367) üzenetére


AusWolf
őstag

Úgy látszik, nem véletlenül van gyárilag vízhűtéses változat is. Ez az AMD-s légkavaró 4 modulhoz nagyon ratyi.

Most egyelőre lekapcsoltam 2 modult a 4-ből, így 10 perc OverDrive stressz teszt után, tűrhető 2800-as venti fordulatszámmal 54 fok jött ki. Holnap lehet, hogy megpróbálom az alulfeszelést.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7373) MiklosSaS válasza AusWolf (#7372) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sok sikert hozza !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7374) =HG= válasza AusWolf (#7372) üzenetére


=HG=
addikt

Ja van hozzá vizes cucc, csak úgy 109000 az ára...Az egyik magyar webáruházba láttam, rendelhető! :N
A gyári hűtőt nem próbáltam, de a 8120 kb annyira melegszik, mint az 1100T...úgyhogy én már hozzászoktam a kis kiegészítő fűtéshez :DD

(#7368) Lord Vader Ugyan nekem ez azelső Asrock lapom, de annyira nem írnám le...egy pár díjat is besöpört anno ! Igaz, ezt a bios dolgot nem értem....3.1-es biost direkt az FX miatt adták ki, de ha jól emlékszem próbáltam már x6-al is ezt a biost, akkor még megvolt minden, ami az előző biosban is..Jobban szemlélve nem csak az NB beállítási lehetőség nincs meg,hanem két gyári autó OC menü is eltünt....
Arra gondolok, lehet direkt, nehogy elfüstöljön a lap...ugye 8xx széria még nem kimondottan FX-hez készült, csak írtak rá egy biost, hogy menjen vele :((

[ Szerkesztve ]

(#7375) Borokafa válasza =HG= (#7374) üzenetére


Borokafa
őstag

Pl. az Asrock 880G-U3S3 kis micro ATX lapon megvolt mindenféle beállítási lehetőség.

(#7376) Alastair' válasza =HG= (#7374) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hát az én lapom is 880-as, de nem tudom mennyit változna a bios a 955 után, FX még nem volt benne.

Alister from Hell

(#7377) bozont


bozont
veterán

Ma végre megérkezik az FX6100, de csak hétvégén lesz időm (meg pasztám) beszerelni. Addig is futtatok pár tesztet összehasonlításképpen a mostani processzorral is. Aki esetleg hasonló kaliberű cpu-ról akar váltani (Athlon II X2 250) és érdekelné valami teszt szóljon nyugodtan, ha megvan a játék vagy van belőle demó akkor megnézem azt is. Amit tervezek: GTA 4, Deus Ex - Human revolution, Bad Company 2, RE 5 demó, Skyrim és talán Metro 2033, meg a szokásos szintetikus tesztek, de azokat csak érdekességképpen. Aztán majd posztolom itt az eredményeket a hétvégén vagy valamikor a jövőhéten.

(#7378) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Nah 3700Mhz 1.15V bios beállítással passzív radival megvan, 2 órát ment rajta az amd overdrive stabilitás tesztje.. Mondhatom rá, hogy megvolt a burn in. 3600Mhz 1.1675V volt még egy hete, felette el sem indult.Most meg megy neki a fent leírt beállításokkal is.
Öröm bódottá :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7379) MiklosSaS válasza bozont (#7377) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vegyel hozza 1 jo darab hutot, aztan nyomd 4,5 ghz-re ... es ..... orulj.

Sok sikert hozza !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7380) bozont válasza MiklosSaS (#7379) üzenetére


bozont
veterán

Hűtő majd lesz később, most csak egy MX-2 pasztát veszek hozzá, ami volt a TX3-hoz már amúgy is elfogyott.
Mondjuk nem hiszem, hogy felhúzom addig, inkább 4GHz a cél, lényeg hogy ne nagyon kelljen feszültséget emelgetni. Persze ha alapfeszen megy 4,5-öt az nem lenne probléma, de sajnos kizártnak tartom. :D

(#7381) MiklosSaS válasza bozont (#7380) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem ment alapfeszen, nekem kb 1.415 amin sikerult stabilan vinni 4,6-on. De volt mai olyan 6100-as a kezembe amit nem birtam meg 1,5 V-al sem revenni a 4,4 ghz-re.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7382) #21346560


#21346560
törölt tag

Most akkor mi a normál fesz egy 8120-nak?
Mert a biosban 1.325-öt látok beállítva alaphelyzetben.

(#7383) Atlantis válasza #21346560 (#7382) üzenetére


Atlantis
veterán

Jó kérdés...nekem 1,38V-ot adott neki alapon a lap. Amúgy sem teljesen világos még ez a feszültség téma, más érték van UEFI-ben, más a AMD Overdrive-nál, más mutat a CPUZ és mást a AI Suite....a legszebb az egészben, hogy egyforma nincs köztük. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7384) lee56 válasza Atlantis (#7383) üzenetére


lee56
őstag

Szoftvereknek annyira ne, inkább a BIOS-nak higgy :) , vagy ha van feszültségmérő pont az alaplapon egy jó voltaméternek még lehet :)

No Comment

(#7385) Tom5


Tom5
addikt

Nálam UEFI-ben, Aida és CPUZ szerint is def beállítások mellett 1,285V az alapfesz 8120-nál és ez elég neki 4Ghz-hez is.

(#7386) #21346560


#21346560
törölt tag

Faca... akkor azért akarom hiába húzni mert elvileg kevés neki az 1.325, én meg még alulfeszelni akartam ennyiből és csodálkoztam hogy biost kellett resetelni :DDD

(#7387) akela91 válasza #21346560 (#7386) üzenetére


akela91
addikt

Szerencsén is múlik, illetve az alaplapon is, hogy mennyire tuningolható/alulfeszelhető az adott proc. Nekem 1.200V alulfeszelve viszi a 4.0GHz-et. Másnak 1.35 kell. Nekem szerencsém volt procival is, rammal is(1867MHz-et viszi 1.6V-on, pedig másnak nem).

(#7388) Atlantis válasza lee56 (#7384) üzenetére


Atlantis
veterán

Remek...akkor minek van ez a sok nyomorult szoftver? Csak képes lehetne valamelyik kiolvasni UEFI-ből az értéket....különösen az AOD-től várnám ezt el.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7389) lee56 válasza Atlantis (#7388) üzenetére


lee56
őstag

Hát, erre én is szeretném tudni a választ :D

No Comment

(#7390) Asbee válasza Atlantis (#7388) üzenetére


Asbee
veterán

Nálam AOD az egyetlen ami normálisan mér. Régebben aida is jó volt, de biosfrissítés óta már az se . :D

(#7391) MiklosSaS válasza Atlantis (#7388) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem peldaul az m5a97-pro-nal az alaplapom biosban 39 - 45 fok volt, de az aida vagy aod mutatott mar -777, -99, -1, 0, -0, 133 fokot is. Nem kell ra odafigyelni.

Az asus maximus IV gene-z/gen.3 lap is hulyen mutat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7392) Borokafa


Borokafa
őstag

Szinte az összes laphoz ad a gyártó saját monitorozó progikat, azok az esetek többségében jól mérnek.

(#7393) akela91 válasza Borokafa (#7392) üzenetére


akela91
addikt

Akkor nekem hőmérséklet szempontból is szerencsém van, mert 5 különböző progi is ugyanazt mutatja.

(#7394) MiklosSaS válasza akela91 (#7393) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ilyen szempontbol nekem is, de kurv_ra. Van 5 progi ami 10 felet mer. Valaszthatok,....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7395) Atlantis válasza Asbee (#7390) üzenetére


Atlantis
veterán

Nálam az a leghülyébb...szerinte 15°C-os a proci, minden más szerint 30°C. Ennyire azért nem jó a Noctua... :)

Közben adva még egy esélyt a RAM-okank, szétszedtem újra a gépet, kiszedtem a procit...minden lába a helyén van és állnak, mint a cövek...nem tudom, mit csináljak vele, most pl.: megint 12GB-ot lát a lap és a Windows is, de CPUZ szerint 16GB van. Minden létező program (még a BIOS is) minden slotban látja a modulokat, de összeadni mégsem bírja őket valahogy...

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7396) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Jelentem nálam is minden progiban egyforma a hőfok. Aida, hwmonitor AOD.A feszültségekre is egyformák.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7397) Asbee válasza Atlantis (#7395) üzenetére


Asbee
veterán

Nálam cpu hő az nagyjából rendben van mindenhol, mag az mindenhol szar. :D AOD elvileg pontos magokra.

[ Szerkesztve ]

(#7398) akela91 válasza Asbee (#7397) üzenetére


akela91
addikt

Nálam a magokat akkor mutatja pontosan aida ha az érzékelő fülön F5-öt folyamatosan nyomom. Ha elengedem egyből 18C :DDD

(#7399) Atlantis válasza Asbee (#7397) üzenetére


Atlantis
veterán

Jahogy a magok hőmérséklete más, mint a CPU-é? Elhiszem, de miért?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7400) Milka 78 válasza miresz (#7346) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem vagy ezzel egyedül! :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.