Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) pilu85 válasza Borokafa (#8700) üzenetére


pilu85
őstag

akkor nem túl fontos az alulfeszelès. fõleg tudva azt hohy a legkomolyabb gamma se használ 100százalèkon egy 6100ast. mint írta egy ph-s a 6 szál 60 százalèk körül pörgött bf3 alatt. tehát 70-80 w-nál nemigen ehet többet. a vgA az ami baromira eszik. viszont arra gondoltam hogy 3 ghz ra csökkentve mèg mndig elegendõ a teljesítmènye egy átlagkártya mellè. jól alulfeszelve már hátha elbánik vele a brocken
70 fok a megengedett hõm. a 65 mèg mindig happy.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8702) bozont válasza pilu85 (#8699) üzenetére


bozont
veterán

Én meg pont lemaradtam róla, de sajnálom hogy annyit gondolkoztam a dolgon, 1 nappal előbb még volt mikor rendelni akartam. :O

(#8703) pilu85 válasza bozont (#8702) üzenetére


pilu85
őstag

a c kateg-re sikerült gyors lecsapnom, tènyleg nem agyon vert,pár kicsit hajlott borda semmi több,nagon megèrte. merlin up. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8704) Borokafa


Borokafa
őstag

Munkahelyi gépemen most futtattam le az Aida teszteket (i5-2400), este majd összehasonlítom az FX-eredményekkel. Azt hiszem hozzá fogom rakni az AMD-s diagramhoz, a Ph.II x2-vel együtt csak úgy érdekesség képpen.

(#8705) pilu85 válasza Borokafa (#8704) üzenetére


pilu85
őstag

várjuk szeretettel a limkedet ebbe a topilba. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8706) perfegor17


perfegor17
senior tag

fx-8120
3,1 ghz 5.00 pts
3,3 ghz 5,31pts
3,5 ghz 5,61pts
3,7 ghz 5,95 pts
gondoltam megosztom veletek ezeket a cinebench eredményeket.

(#8707) perfegor17 válasza perfegor17 (#8706) üzenetére


perfegor17
senior tag

3,9ghz 6,20 pts
[link]

(#8708) pilu85 válasza perfegor17 (#8707) üzenetére


pilu85
őstag

köszi. majd megnèzem hogy lapátol a 6100am. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8709) galaxyS válasza perfegor17 (#8706) üzenetére


galaxyS
csendes tag

Ha már kiirtad ezeket az eredményeket meglestem, mit tud a Phenom 2 x6@1090T 3.6GHZ-n.
és nem értek valamit a te CPU-d 8 mag és 3.7ghz-n 5.95pontot kap. akkor az X6 hogyhogy 6.38-at kap :)

(#8710) Macka


Macka
veterán

Van valakinek stabil beállítása 8120-hoz 4.5-4.6 Ghz környékéhez?

(#8711) stratova válasza galaxyS (#8709) üzenetére


stratova
veterán

Ez a 8 mag nem olyan mint a 6 magosod, inkább 4 modulos.

Az AMD másik leleplezése a Bulldozer modullal kapcsolatban a Flex FP feldolgozó, mely a két integer mag között található lebegőpontos végrehajtó neve. Korábban már taglaltuk, hogy a rendszer érdekes újdonsága, hogy az integer magok és a lebegőpontos egység külön ütemezőt kap, vagyis anélkül használható ki a 256 bites szélesség, hogy az AVX-hez hozzá kellene nyúlni.

Az X6-ban minden integer maghoz tartozik egy-egy lebegőpontos egység, Bull architektúrájában 2 int magra jut egy. A "renderelő" programok pedig ugye lebegőpontos számításra vannak kihegyezve.

"Kicsit" részletesebben

[ Szerkesztve ]

(#8712) galaxyS válasza stratova (#8711) üzenetére


galaxyS
csendes tag

értem. köszi,

(#8713) kovsol válasza Macka (#8710) üzenetére


kovsol
titán

Ilyen nincs, hogy valaki adjon stabil beállítást ... nincs két egyforma CPU és alaplap. Mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia.

May the Force be with you!

(#8714) Cseneles válasza perfegor17 (#8707) üzenetére


Cseneles
őstag

nekem a cinebench 11.5 4core 8 treads-ot ir ki :F ez miért van?

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#8715) kovsol válasza Cseneles (#8714) üzenetére


kovsol
titán

mert nem azt írja, hogy 4 modul 8 szál, hanem 4core 8treads

May the Force be with you!

(#8716) Cseneles válasza kovsol (#8715) üzenetére


Cseneles
őstag

Ez nem igy van másoknak 8core 8treads et ír ki....valami gáz lehet nálam :W

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#8717) perfegor17 válasza Cseneles (#8716) üzenetére


perfegor17
senior tag

nálam is 4c 8 szál nem tudom mi lehet.

(#8718) Cseneles válasza perfegor17 (#8717) üzenetére


Cseneles
őstag

mondjuk pontban hozza amit kell szóval nemudom

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#8719) perfegor17 válasza Cseneles (#8718) üzenetére


perfegor17
senior tag

Nem tudom de 4,5ghz-n már kicsit instabil xD

(#8720) SSJmeszes válasza perfegor17 (#8719) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

4,5GHZ nekem sem stabil az istenért se! 4.1Ghz használom az enyémet!
~60°C

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8721) kovsol válasza Cseneles (#8716) üzenetére


kovsol
titán

ha felraktad a windows javítást utána írja így úgy tudom

May the Force be with you!

(#8722) Borokafa


Borokafa
őstag

Nem is tudom erre mit mondjak:[link]

[ Szerkesztve ]

(#8723) pilu85 válasza stratova (#8711) üzenetére


pilu85
őstag

lebegõpont ide vagy oda de a bf3 is használja az össz zzálat,azèr h nem render procram.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8724) Macka válasza kovsol (#8713) üzenetére


Macka
veterán

Akkor a CPU feszültségének emelésén kívül még mit kellene állítgatnom? :F

(#8725) pilu85 válasza Macka (#8724) üzenetére


pilu85
őstag

ez a kérdés engem is foglalkoztat. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8726) stratova válasza pilu85 (#8723) üzenetére


stratova
veterán

Ennek senki nem állította az ellenkezőjét, csak éppen egy olyan programra kérdezett rá a kolléga, ahol Bulldozer nem azt hozza, amit a nevéből adódóan a régi felépítés szerint elvárt volna. Gondoltam némi magyarázat nem árt.
Tényleg ott csücsül benne 8 int egység, ami pl. virtualizálásnál is hasznosabb lehet, mint az Intel féle HT. Phoronix szerint ha nem is mindig jobb, de egységesebb teljesítményt nyújt mint az i7-3960X (ami ugye 6/12-es!).
Szóval tőlem nem kell megvédeni Bullt, nem trollkodni járok ide.

[ Szerkesztve ]

(#8727) DeadMeat válasza Macka (#8724) üzenetére


DeadMeat
veterán

Szorzót, Nb órajelet, "fsb-t" Ram sebességet, időzítést.Csak a szokásos dolgokat.

Tényleg itt számít valamit ha az fsb-t pl 240-re emelem és a szorzót csökkentem?A magasabb szorzó, de alap fsb helyett?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8728) Borokafa válasza DeadMeat (#8727) üzenetére


Borokafa
őstag

Az fsb ( ref. clock ) emeléssel egy picivel jobbak az eredmények.

[ Szerkesztve ]

(#8729) =HG= válasza Borokafa (#8728) üzenetére


=HG=
addikt

Nem picivel.....csak nem sokat tudsz emelni FSB-n sajna....
És tapasztalatom szerint akkor sem, ha szórzót visszaveszed.....

[ Szerkesztve ]

(#8730) kovsol válasza =HG= (#8729) üzenetére


kovsol
titán

Nem tudom én 240 -re simán felraktam mellé HT és NB 2400Mhz ramot visszaosztottam 1333Mhz -re, de az emelés miatt így ment 1600-on. Az a negatívuma a dolognak, ha túl kicsi szorzót adsz akkor max 2-3 lépésben állítja az órajelet. És ugye 7x240Mhz lesz az alap órajele így a fogyasztás még jobban megnő. Viszont ha legalább akkora szorzónál maradsz mint az alap akkor rendesen állította nálam több lépcsőben az órajelet, de ugye akkor is 1680Mhz volt C&Q mellett az alap.
És akkor lesz csak "jelentős" eltérés így, ha a másik esetben ahol csak szorzót emeled,ha ott nem rakod feljebb a ramot és az NB -t. Viszont ha mondjuk a procid bírja stabilan a 4200Mhz -t, de a 4300 -t már nem, így tudsz emelni mondjuk +2"fsb" értéket rá és akkor lehet a 4242Mhz meg megy.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8731) Borokafa válasza =HG= (#8729) üzenetére


Borokafa
őstag

Dehogynem, az csak alaplap kérdése.
És azonos Cpu ,NB és memória órajel mellett bizony nem nagy a különbség.
Próbáld ki :) Én már próbáltam

(#8732) =HG= válasza Borokafa (#8731) üzenetére


=HG=
addikt

Hát nekem sokkal jobb értékeket dobott 18*225-ön, mint 20*200-on :K

Bár igaz, hogy a 225-öt már nem nagyon szerette, volt fagyogatás :K

[ Szerkesztve ]

(#8733) pilu85 válasza =HG= (#8732) üzenetére


pilu85
őstag

hány % az a sokkal jobb??? 5??? nem fogod észre venni sose és sehol...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8734) =HG= válasza pilu85 (#8733) üzenetére


=HG=
addikt

Nem mondtam, hogy észreveszed, csak tesztekben látsz különbséget....Mint ahogy azt sem veszed észre, hogy 4 vgy 4,5 Ghz-en megy a proci, de mérhető.....Tekintve, hogy fsb emeléssel az egész rendszeredet gyorsítod, igy azt mondom, hogy számít..Ha csak a processort akarod értékelni, akkor valóban mind1, hogy szorzót, vagy fsb-t emelsz.

(#8735) O_L_I


O_L_I
őstag

Sziasztok,
Szerencsés (?) tulaja lettem egy FX8120-nak.
Van pár dolog ami még új és nem teljesn világos.
1, Milyen körülmények között lehet kicsikarni a Max turbo core frekit? (én eddig akár hány magra engedtem a primeot nem láttam felmenni 4ghz-re)
2, ha a lapom nem támogatja HPC mode kikpcsolását akkor meg vagyok lőve?
3, ezzel a procival nagyon nagy lett különbség a lap által és a magok által riportolt hőmérsékletnek. Melyiknek higgyek?

(#8736) #21346560 válasza O_L_I (#8735) üzenetére


#21346560
törölt tag

1.-re nem tudom a választ nálam ki van kapcsolva biosban,
2. passz
3. sajnos érdekesen mér, mindig a magasabb hőmérsékletet tekintsd mérvadónak!

(#8737) Cseneles válasza #21346560 (#8736) üzenetére


Cseneles
őstag

1. A Turbo Core 1 és illetve 4 mag esetén működik! Ha bármiféle alkalmazás 2-3-4 szálas utasításkészlettel működik akkor aktiválódhat(Prime95 az összes magot használde ha megadod neki hogy csak 2 vagy 4 magot használjon akkor látni fogod) 4ghz az csak 1 mag esetén fogod látni! 4 magnál 3400 ha jól tudom 8nál 3100ghz
2 Laptól függ de ha nem támogatja akkor kb lapcsere
3 Hőmérsékletet nemigazán tudod pontosan mérni szoftveresen...de tapasztalatból mondom 40 fok felett már aránylag pontos de laptól függ
BOCS EZ O_L_I NAK AKART MENNI XD

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#8738) O_L_I válasza Cseneles (#8737) üzenetére


O_L_I
őstag

Köszi!

Sajnos nálam ez a jelek szerint nem egészen így megy. :O

(#8739) addamka válasza O_L_I (#8738) üzenetére


addamka
őstag

Windows-os hotfixeket feltetted ami a CPU-hoz ajánlott (nem kötelező)?

BIOS-ban APM bekapcsolva kell legyen hozzá.

A turbo core-ról pedig:
3400MHz ha belefér a TDP limitbe (meg persze thermal throttling is beszólhat) akkor mind a 8 magra vonatkozik, 4000MHz pedig max 4 mag terhelése esetén, szintén TDP limit függvénye.

Hőmérséklet az passz. Mielőtt újrapasztáztam meg betettem a házba plusz ventiket eléggé izzott a dög, AIDA-val mérve a CPU hőmérséklet 80 fok felett volt, és nem thermal throttlingolt, csak miután a CPU magok is elérték a 61 fokot. Így kérdés, melyiket nézi mondjuk ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#8740) #21346560 válasza addamka (#8739) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én feltettem de nem vettem észre semmi változást.....

(#8741) addamka válasza #21346560 (#8740) üzenetére


addamka
őstag

Sokat én se, de előtte ritkábban kapcsolt be a turbo core.
Ha sikerül egy SSD-t összekaparnom, akkor lesz reinstall, ki kell derítenem vajon csak az idő szépíti az emlékeim, vagy tényleg előtte gázabb volt. Az is igaz azóta volt pár BIOS frissítés is.
GTA4 alatt felmegy 4GHz-re, mert az pl csak 3 magot használ. Szintetikus izékkel meg ritkán méregetek.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#8742) O_L_I válasza addamka (#8739) üzenetére


O_L_I
őstag

Megvan!
A C6 Statet nem szabad kikapcsolni mert akkor nem tudnak lekapcsolni a magok és nem tud a max turbo core aktiválódni.

(#8743) O_L_I


O_L_I
őstag

Nem tudtok esetleg valami CPU freki loggoló programot?
Nagyon kíváncsi lennék hogy játék alatt hogy alakulnak az órajelek.

(#8744) pilu85 válasza O_L_I (#8743) üzenetére


pilu85
őstag

elindítod a feladatkezelőt, ctral alt del majd játszol. majd a játékból kilépsz, s láthatod a feladatkezelőben mi a szitu. :) ha erre gondoltál.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8745) O_L_I válasza pilu85 (#8744) üzenetére


O_L_I
őstag

Ott nem látom hogy az órajelek hogy alakulnak.

Valami ilyesmire gondolok csak ez nem támogatja a bullt.

[ Szerkesztve ]

(#8746) pilu85 válasza O_L_I (#8745) üzenetére


pilu85
őstag

10százalèk pontossággal meg lehet becsülni.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8747) =HG= válasza O_L_I (#8745) üzenetére


=HG=
addikt

Egyébként nem értelek benneteket, az oké, hogy megnézi mindenki mit tud a proci tuning szempontból, de utána minek húzva használni? Bulloknak pont az a lényege, hogy ha nem kell a teljesítmény, akkor "takarékos" üzemmódban használhatod...Ha meg kell a kakaó, akkor teszi a dolgát...Úgyhogy szerintem biosban visszaállít mindent alapra, és használ.... :K

(#8748) O_L_I válasza =HG= (#8747) üzenetére


O_L_I
őstag

Pontosan erre vagyok kíváncsi, hogy játékok alatt hogy alakul a turbo core...
Ha fix órajelen használnám húzva akkor nem lenne sok értelme ezt nézegetni :)
Csak annyit variáltam az órajelekkel hogy FSB húzással kijöjjön a 2000 a memóriára meg egy kicsit az alap órajelet húztam de a trubo core frekit pl nem is emeltem.

[ Szerkesztve ]

(#8749) O_L_I válasza pilu85 (#8746) üzenetére


O_L_I
őstag

Hogy? A terhelés görbéből te megmondod hogy milyen órajelen volt a proci egy adott pillanatban? Na azt megnézem egy játéknál ahol folyamatosan változik a CPU load.

(#8750) pilu85 válasza O_L_I (#8749) üzenetére


pilu85
őstag

egy 50 szalèkot kõnnzen meg lehet látni ha a "csík közèpen jár...:p

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.