Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) kovsol válasza MiklosSaS (#7245) üzenetére


kovsol
titán

amd 9xx chipset, amd 6xxx gpu + fx proci
ennek is van előnye, ezen a + intel SSD -n felnevettem, mintha egy háttértár nem működne ugyan úgy egy másik gépben. És ilyen egész platformot az intel még nem tud felmutatni.

Azért kíváncsi lennék mire nem volt elég neked az fx6100 4,6Ghz en, ha játékra akkor ott a kis hd7770-t lazán kiszolgálta, ha meg munkára veszel gépet akkor meg minek veszel olyan procit ami arra a feladatra nem tökéletes ?

És mi az, hogy ha NEM VAGY IGÉNYES akkor vegyél ilyet ? jah értem aki intelt vesz az igényes ember. Ezt a kifejezést használni egy processzorra, na ilyet se hallottam még.
Most már igazán elmehetne innen a sok flame keltő inteles a saját topicjába.

(#7249) pifu001 azért ne essél már át te is a ló túloldalára, ezek a procik az intel i5-2500k val vannak kb párba. Ahol az egy szál erejét kell kihasználni ott az intel az erős, és mind1 i3 i5 i7 ról van-e szó.

(#7252) Tom5 lassan az intel proci oda jut mint az Apple termékek, komolyan mondom. Ha nem olyanod van akkor tuti csóró igénytelen balfék vagy.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7252) Tom5 válasza kovsol (#7251) üzenetére


Tom5
addikt

+1
Látom belőled kijött, én türtőztettem magam.
Igénytelenek vagyunk. Kb tojok rá. ;]

(#7253) pifu001 válasza kovsol (#7251) üzenetére


pifu001
tag

jólvan na, nem kell mindig lecseszni :(((

csak unom már a sok inteles okoskodást itt, az ember kedvét elveszik mindentől az intel procijukkal.

valaki már nekem is adhatna igazat, én nem hasonlítgatom inteles topic-okban az fx-eket semmihez.

(#7250) Asbee mit kezdek megint??? nehogy már te is mindig engem cseszegess. én csak az amd.t védem. :((

[ Szerkesztve ]

AMD FX-8120, 4000 MHz ,KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT x2, ASROCK 970 Extreme4, HD6850 2GB GDDR5 , FSP Hexa 500W , WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX , LCPOWER PRO-920R - Veritas , COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP

(#7254) Asbee válasza pifu001 (#7253) üzenetére


Asbee
veterán

Nem cseszegetlek én, de teljesen fölösleges reagálni erre a pár inteles flamerre. Mindkét procinak megvan az előnye, hátránya amivel szerintem a többség tisztában is van. Majd megunják és szépen tovább állnak.

[ Szerkesztve ]

(#7255) pifu001 válasza Asbee (#7254) üzenetére


pifu001
tag

vettem :K

igazad van!!!

amúgy igen is előkelő helyen vannak az fx-ek. [link]

[ Szerkesztve ]

AMD FX-8120, 4000 MHz ,KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT x2, ASROCK 970 Extreme4, HD6850 2GB GDDR5 , FSP Hexa 500W , WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX , LCPOWER PRO-920R - Veritas , COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP

(#7256) pifu001


pifu001
tag

ez is jó :C

[link]

AMD FX-8120, 4000 MHz ,KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT x2, ASROCK 970 Extreme4, HD6850 2GB GDDR5 , FSP Hexa 500W , WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX , LCPOWER PRO-920R - Veritas , COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP

(#7257) FeRRaR1 válasza MiklosSaS (#7245) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Azért ezen meglepődtem, hogy egy dupla annyiba kerülő termék veri az olcsóbbat.
Köszönöm, hogy felnyitottad a szememet.

(#7258) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Nem tudom ki, hogy van vele, de én csak azért vettem fx-et, mert olcsó volt.55k-ért eladtam a régi vasat, bementem a boltba és 55k-ért megvettem az fx-et.
2 Magról 6 magra váltottam, sajna az intelt nem engedhettem meg magamnak, még használtan sem lett volna elég rá a pénz.
Erősebb az intel?Igen. Ár/értékben is jobb? Na ez már nem annyira igaz.Ha minden igaz a kövtkező két generáció, de legalább egy bele fog menni a lapba.Intel ezt nem mondhatja el magáról, cserélhetném a lapot is cpu mellett.
Még blokkot sem kellett cserélnem, ami még legalább 15k-t tartott a zsebemben az intelhez képest.
De most már tudom, hogy ez igénytelenség, nem pedig ésszerű döntés ;]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7259) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Ezek közül melyik párosítás lenne jobb?

Lap ez lenne:[link]

A procik pedig ezek![link] vagy [link]

Ami még fontos,máshol nem akarok venni,mert helyben van,és igazából nem fontos hogy mekkora lesz a teljesítmény ugrás,csak vmivel gyorsabb,újabb és fejlettebb gépet szeretnék!Ja és egy TX3-as hűtőt tennék rá a procira,megbirkózna vele?

(#7260) Tom5 válasza Dark KillerX (#7259) üzenetére


Tom5
addikt

Alaplap jó választás, sokunknak ez van.
Prociból ha teheted akkor FX6100.
TX3 pedig bőven elég alap feszes tuninghoz is.

(#7261) FeRRaR1 válasza Tom5 (#7260) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ha bőven nem is, de elégséges lesz, FX6100- egyértelmű.

(#7262) synthattik válasza pifu001 (#7253) üzenetére


synthattik
aktív tag

már bocs ,hogy offolok,de ha vki ide jön megkérdezni,hogy esetleg lecserélje e az inteles platformját fx re te egyből nekiugrasz ahelyett,hogy segítenél neki azért ez mutat vmit,hogy milyen ember vagy,erről ennyi.
Más-Csak akkor mondhatok vmiről véleményt ha pozitív?nem a levegőbe beszélek volt nekem is és azért vettem 8 széria fx et,hogy ne legyen gondom sokáig vele, nekem nem benchmarkokhoz kell,meg tesztekhez,nekem szinte csak játékhoz ,1-2 dologohoz kell a gép.
Akinek melóra is van a masina,oda tuti kell a 8 szál.Nem lettek rosszak ezek a procik,csak sajna ott hasalt el amire főként vettem,beraktam alá 1 egész jó vidkarit és voltak játékok amik rosszabul mentek mint a phll-esel.
szóval én tavaly vettem és alaplappal együtt kb 80k volt,azért az nem kevés pénz szntem 1 proc+alaplap kombóra,azért már elvárhat az ember vmit én úgy érzem.
ezzel szemben van a kis i5+asrock lap kombi 50k ért ,igaz nem szorzózármentes a proci de fölösleges,úgyhogy nem csak csillagászai összegekből lehet összerakni gépet.
És lőn elégedettség minden úgy megy ,ahogy szerettem volna,és mindenki örül,csak amit buktam vele annak nem,de ez már egyén szoc probléma.
Ez csak az én véleményem és senki nem hurrogja le az amd-t, csak nekem ez a széria annyira nem jött be.
Köszönöm kedves figyelmeteket :R

[ Szerkesztve ]

(#7263) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Az igenyeseggel azt akartam mondani, aki igenyes es akkar egy eros procit, az menjen az intel fele. Ezzel nem akartam senkit sertegetni. Ime egy pelda:

Szimulalok egy programot (aritmetikai + terkepzsugorito (igy becezunk egy kurva nehez programot). A draga kis bulldozer, felnyomva 4.66-ghz-re kb 47 perc allat vegezte el. Egy i5 2400 megcsinalta alapon 34 perc allat, es a 2600k felnyomva 4,9-re befejezte 24 perc allat. Es azt is hozza teszem hogy az AMD platform amig dolgozott meg az e-mailt is nehezen olvastam el, amig az i7 mellet youtube-oztam. Szerintem egy 8xxx sem lett volna sokkal gyorsabb, max 20 %.
Most kepzeljetek el mi van akkor ha napi 6-7 kell szimulalni ?!
Kovezzetek meg erte, nem banom de szerintem profeszionalis celokra csak intel johet szoba. Az AMD tul gyenge ehhez.
Ne nevezetek intel fanboynak, 12 evig AMD volt, az utolso 3 evben pedig tandenben volt c2d e4500 gep + athlon64 x2 . Valahogy mindig jobban szerettem az AMD-et, csak most kiba_ott rajtam a kislapatjukkal bulldozerukkel. Elhittem azt a kurva marketinget amit beharangoztak, es idiotan belemasztam a bulldozerbe. Maig banom.

Reszemrol itt lezartam az OFF-ozast !
Mindenki oruljon annak amije van.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7264) kovsol válasza MiklosSaS (#7263) üzenetére


kovsol
titán

Csak azt felejted el, hogy akik itt amd fx -t vesznek azok nem melóra, hanem otthoni gépnek használják teljesen átlagos alkalmazásokra és játékokra. Ha te ilyeneket melózol nem tudom miért vettél egyáltalán 6100 -t. :F

May the Force be with you!

(#7265) MiklosSaS válasza pifu001 (#7255) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pont ez a szar ami miatt FX-re valtottam. Ingaztam i5 es 6100 kozzot.

@kovsol: A kurva sok pozitiv marketing, a bazi nagy reklam. En voltam az elso akinek bulldozerje volt. (Angliaban kb 4-5 nappal hamarabb volt kaphato).

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7266) bozont válasza MiklosSaS (#7263) üzenetére


bozont
veterán

"Kovezzetek meg erte, nem banom de szerintem profeszionalis celokra csak intel johet szoba."
Mondjuk ezt nem is vitatja senki, de a legtöbb ember inkább játékok szempontjából vizsgálja a processzorokat (ahogy én is, mert arra kell), csak sokszor kifelejtik ezt a fontos tényezőt ha vitáról van szó.
Játékokban és főleg, ha magasabb felbontásról beszélünk, már megcsappan az intelek előnye, 1-2 játékban gyorsabbak csak, sokszor ott is minimálisan (most csak egykártyás rendszerről beszélek, CFX/SLI esetén nem tudom mi a helyzet). Olcsóbb szegmenseben egyértelműen egy F6100 vagy esetleg Phenom II X6 (ártól függően) a legjobb vétel, míg mondjuk 50-60k kategóriában már inkább egy 2500K-t vennék én is. Persze egy gyengébb vga-hoz (mint ahogy sok embernél látom) túllövés már egy ilyen intel, szóval azt sem árt figyelembe venni vásárláskor, hogy mit kell kihajtani és azt mekkora felbontáson (persze ha mellette munkára is van használva a gép az megint más tészta). De egy valami biztos, aki kimondottan Blizzard játékokhoz vesz gépet, annak csak is valamelyik Intel SB az ajánlott. :D

mod.:
"Elhittem azt a kurva marketinget amit beharangoztak"
Én mondjuk nem emlékszem olyan túlzó marketingre, inkább a fórumokon kapták fel a dolgot az emberek, nekem már megjelenéskor sem volt túl nagy csalódás a bulldozer, hiszen nagyjából tudtam mire számítsak. Persze kicsit gyengébb lett, mint amit vártam, de nem sokkal és most már egész jól beállt az áruk is.

[ Szerkesztve ]

(#7267) kovsol


kovsol
titán

Diablo 3 topicban ígértem egy tesztet különböző proci beállításokkal

1-2-3 modul, és 3modul/szál [link]
Ezek után aki fx4100 -t akar szerintem inkább spóroljon az fx6100 ra.

és készül a teszt CB 11.5 szintén 1-2-3 modul turbo on/off beállításokkal. majd linkelem azt is amint kész, már nem sok van hátra.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7268) lee56 válasza MiklosSaS (#7263) üzenetére


lee56
őstag

"Kovezzetek meg erte, nem banom de szerintem profeszionalis celokra csak intel johet szoba. Az AMD tul gyenge ehhez."

Tessék egy kő :) Mert azért ezt így általánosságban kijelenteni, mintha egy intel salesman-t olvasnék.. Nem jött be az Amd marketing, most Intelt reklámozol? :D Sokkal közelebb állt volna a valósághoz ha mondjuk azt írod, hogy a legtöbb program munkára intelre optimalizált, és bár tényleg még erősebbek is az intelek egyszálas teljesítményben, a multitszálas munkafolyamatok mint pl. a videókonvertálás, jól megy az FX-eknek is :)

Ráadásul kicsit hendikeppelve is vannak szegények, mint általában a nagyon újszerű technológiákkal ez lenni szokott, nincs felkészítve rá rendesen a win7, gyártástech és egyéb problémák miatt nem tudott olyan magas alap GHz-eken kijönni ahogy szerették volna, pedig mindenki másképp emlékezne a startra ha mindegyik FX +1GHz-el startolt volna, kb ahogyan eleve eltervezték.

Az meg hogy hagytad hogy a marketing felerősítse az elvárásaid az már egyéni szocproblem :) Én mondjuk inkább a teszteknek meg a fórumoknak hiszek, és soha nem vennék egy terméket a 0dik napon, pontosan a marketingcsapda miatt, legalább tanultál akkor belőle, drága lecke, de hasznos :)

No Comment

(#7269) Zeratul válasza lee56 (#7268) üzenetére


Zeratul
addikt

(#7270) Rico33


Rico33
aktív tag

Kérdeznék valamit, mindennemű trollkodás, ellenérzés vagy haragszitás nélkül.Miért mondja mindenki, hogy az AMD a "szegény emberek" platformja?
Egy szinte mindenki által javasolt alaplap AMD és Intel oldalon.A procikat nézve FX8120 vs i5.Ha ugye megy a tuning az FX-re, kell neki izmosabb hűtő cc. 8-12k.Kérdem én ujfent:miben nyilvánul meg az AMD oldal "olcsósága" ?
Ismét leszögezném, pusztán az ÉRDEKLŐDÉSEM miatt kérdezem, mivel lassan érik a csere a gépemnek, semmi támadás nincs az FX ellen vagy promózás az Intel mellett.

(#7271) lee56 válasza Zeratul (#7269) üzenetére


lee56
őstag

Állj a sor végére :DDD

No Comment

(#7272) addamka válasza Rico33 (#7270) üzenetére


addamka
őstag

Ha jól rémlik az i5-2400 szorzólockos, így kevésbé fogod tuningolni, az AMD-s lap talán egy fokkal több szolgáltatást nyújt (2 PCIx16, 4 RAM slot, SATAIII).

Még decemberben vettem a gépet, akkor az i5 2500k-s konfig kb. 10ezerrel lett volna több, ami annyira nem nagy tétel lett volna, de győzött a kíváncsiságom. Nem bántam meg, amire kell megfelel.
A 970 extreme3-as lappal mondjuk volt némi USB kezelési gondom, néha megmakacsolta magát 1-1 port, az 1.40-es biosban javítottak valamit, azóta jó.

Gyári hűtő alapon bírja, kicsit meleg, de betudom annak, hogy a házon spóroltam balfék mód, nem a jól szellőző kiskínai típust sikerült rendelni látatlanba :D

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7273) FeRRaR1 válasza Rico33 (#7270) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nézz vissza kicsit, pár 10 hsz-el ezelőtt írtam árakat.

Az hogy kell e hűtő az a tuning mértékétől is függ, meg a legtöbb ember már rendelkezik valamilyen hűtővel, amit nyugodtan használhat, mert kompatibilis a régi AMD foglalatokkal.

De egy alulfeszelés + kis tuning gyári hűtővel is megy.

(#7274) Dark KillerX válasza Tom5 (#7260) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Köszönöm szépen a megerősítést! :R

(#7275) DeadMeat válasza Rico33 (#7270) üzenetére


DeadMeat
veterán

Most komolyan javasolsz amd-hez egy erős közép kategóriás lapot, intelhez meg az alját?Kicsit érdekes így nem gondolod?Ha már alja kategória [link] Minnyá más a leányzó fekvése nem?
BTW a kérdés jogos :K Csak akkor egyforma hendikeppel induljanak a versenyzők :)

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7276) lee56 válasza Rico33 (#7270) üzenetére


lee56
őstag

"Miért mondja mindenki, hogy az AMD a "szegény emberek" platformja?"

Hát ha ez alatt azt értik hogy általában véve ár/értékben jobb mutatói vannak, akkor pontosan ezért :) mert olcsóbban megkapod adott teljesítményt. Más kérdés hogy ezt főleg pont az okozza, hogy mindíg kicsit le vannak maradva az Inteltől, amit az ki is használ általában és elkéri a felárát, főleg a cúcsprocesszorainak nagyon.

Ha vásárlás előtt állsz akkor nézd meg hogy mik azok a szoftverek amiket legtöbbet használsz, és nézz utána neten hogy mely proci hogyan teljesít alattuk. Szerintem ez a legjobb tanács amit adhatok, a többi részletkérdés :)

Amúgy ezek az FX-ek közel sem tökéletesek, mint mondtam én is meg mások is itt, van sokminden amiben jobbak más processzorok, de egyáltalán nem olyan rosszak mint ahogy a legtöbb csalódott emberke beállítja őket, és ez nem csak erre a fórumra igaz, külföldön is rengeteg lehurrogó kommentet lehet olvasni a mai napig, olyan emberektől akik megnéztek 1-2 tesztet (főleg olyanokat amikben tényleg nem erős az FX, pl. egyszálas teljesítmény mondjuk régebbi játékok alatt ezért néha egy phenom is gyorsabb ott), és csodát vártak amikor kijött ez a proci,

Egyébként ki az a mindenki? Én még nem hallotam ezt így. :)

No Comment

(#7277) MiklosSaS válasza Rico33 (#7270) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez nem igy van, 8150-hez durva alaplap arban azert mar nem "ocso" dolog.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7278) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Érdeklődnék:
Havernak nézek gépet, de eddig csak intel fronton nézelődtem.I3 2100 30k+ alaplap 19k + 4GB memória 7k = kb 56K
Ugyan ez i5 2400al 76k.

A helyzet az, hogy az i3 nem éppen időálló, de az i5re nincs pénz.Ezért kezdek el nézelődni AMD fronton.FX 4100 kilőve, erről tudom h nem jó cpu, az i3 jobb nála.Viszont az AMD FX 6100ról nem sok mindent tudok.Az ára még ok, mert kb 37-38k.Tehát olcsóbb mint az i5. Teljesítménye kb hol helyezkedik el?A gép csak játékra lesz, egy 6850/6870 vagy GTX560 társaságában.
Tehát i3<fx6100=<i5?
Milyen alaplapot ajánlotok hozzá?Húzva nem lenne, és usb3, sata3 sem fontos.Memória milyen legyen?Minél olcsóbb, annál jobb:)

[ Szerkesztve ]

(#7279) bozont válasza MiklosSaS (#7277) üzenetére


bozont
veterán

Az a lap amit linkeltél elég jó a 81x0-hez is, még tuningolni is lehet benne, de egy 970 Extreme 3 vagy 4 sem sokkal drágább és azok már biztosan megfelelnek szinte minden igénynek. Ha meg nem tuningol az ember, akkor a 870 Extreme 3-tól is lehet olcsóbb lapot találni amiben vígan elmegy az összes FX. De egyetértek lee56-tal, nézd meg azokban az alkalmazásokban amire neked kell, melyik hogy teljesít és az alapján dönts. De rosszul egyik variációval sem jársz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#7280) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Ez milyen eredménynek [link] számít az FX procikhoz viszonyítva?

(#7281) bozont válasza bozont (#7279) üzenetére


bozont
veterán

Az utolsó két mondat Rico33-nak szólt már. :)

(#7282) stratova válasza Dark KillerX (#7280) üzenetére


stratova
veterán

FX-4100-at lényegesen felül FX-6100-at kicsivel alulmúlja.

(#7283) Dark KillerX válasza stratova (#7282) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Köszi!

Igazából ez nem lesz mérvadó a vásárlás szempontjából,mert nem CB-ni fogok,ha megveszem az FX procit!

(#7284) Rico33


Rico33
aktív tag

Hát akkor egy szuszra válaszolok kb mindenkinek .
Napi szinten olvasom a fórum szinte minden alaplapos, processzoros fórumát, ergo amit levontam konkluziót, azt foglaltam össze...szóval beállhatok a megkövezendők sorába? ;]
Az emlitett alaplapokat és cpu-kat ajánlották a legtöbben, ami egyarán alkalmas játékra és munkára. A hűtőcseréhez csak annyit: min 80% javasolta (!!) a hűtőcserét az ajánlók közül, a hangja és a teljesitménye miatt.És ugye aki platformot cserél, nem biztos hogy rendelkezik régebbi, de jó teljesitményű AM3 foglalatos hűtővel, ami jó lesz az FX-hez is ( to FeRRaR1).

Bár úgy kezdtem és kérdeztem hogy az okokra vagyok kiváncsi, volt némi "visszatámadás"...bár ez már lehet valami berögződés, aki itt kérdez és összevet a "sötét oldallal" az csakis trollkodni jön ide? :(

Summa summárum, kivárom az új procikat, az idő nem sürget, addig is tanulok Tőletek :R

peace

(#7285) Tom5 válasza ProEvoFan (#7278) üzenetére


Tom5
addikt

Asrock 970 extreme 3 + FX 6100 + 2X4GB Kingston Hyper X 1600 CL9
Teljesen megfelelő egy 6850/70 mellé játékra. Kicsit olvass vissza, pont a témát tárgyaltuk.

(#7286) kovsol válasza Tom5 (#7285) üzenetére


kovsol
titán

ilyen a gépem :)
(#7287) Tom5 meg azért hd6850 vs 7850 se mind1 :DDD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7287) Tom5 válasza kovsol (#7286) üzenetére


Tom5
addikt

Tudom. Az enyém is kivéve a procit.

(#7288) pifu001 válasza synthattik (#7262) üzenetére


pifu001
tag

"már bocs ,hogy offolok,de ha vki ide jön megkérdezni,hogy esetleg lecserélje e az inteles platformját fx re te egyből nekiugrasz ahelyett,hogy segítenél neki azért ez mutat vmit,hogy milyen ember vagy,erről ennyi."

hát nem kellene beszólnod, mert nem úgy jöttek ide egypáran hogy le szeretnék az inteles cuccaikat cserélni amd-re. én azokon akadtam ki akik villogtak itt at inteles cuccaikkal, mert innét sem megy át senki sztem villogni inteles topicba. és ha nem tetszik nyasgem :C

ja és én befejeztem, ezentúl jót röhögök magamban a sok intel vérpistikéken, :DD :C

[ Szerkesztve ]

AMD FX-8120, 4000 MHz ,KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT x2, ASROCK 970 Extreme4, HD6850 2GB GDDR5 , FSP Hexa 500W , WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX , LCPOWER PRO-920R - Veritas , COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP

(#7289) stratova válasza pifu001 (#7288) üzenetére


stratova
veterán

Nem az álláspontoddal hanem a stílussal van inkább gond. Azért is ugrottak korábban neked, de tényleg OFF. Kicsit árnyaltabb fogalmazás mellett, nem borul ez a téma olyan "flame-war"-ba, mint sok hír témája.

(#7290) MiklosSaS válasza ProEvoFan (#7278) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A 6100-as kb az i3 es i5 kozte van. Tuning nelkul picit tobb mint egy i3, tuningal pedig eljut az i5 2300 max 2400 szintjere. Tuningolni lehet, szerintem lezserul megy 4,5 -4,8 ghz-re, csak szeret zabalni tuning eseten, es ne es tevedesben, nem 6 magos hanem 3 modulos. Tobb program 3 magosnak latja. Hozza az etvagya miatt (tuning eseten) jo VRM-es lapokat ajanlok. Nekem ment jol az asus m5a97-pro lapban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7291) pifu001 válasza stratova (#7289) üzenetére


pifu001
tag

értem, legközelebb finomabb leszek ;)

AMD FX-8120, 4000 MHz ,KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT x2, ASROCK 970 Extreme4, HD6850 2GB GDDR5 , FSP Hexa 500W , WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX , LCPOWER PRO-920R - Veritas , COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP

(#7292) MiklosSaS válasza pifu001 (#7288) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem a villogasrol van szo. Egyebkent hogy is lehet villogni egy xar proceszorral? Legyen az intel, amd vagy arm. Villogni lehet egy vadi uj AUDI/Mercedes/Maseratti -val, egy bankszamlaval stb .

Egy szo mint szaz, ha valaki mutat nekem 5 olyan olyan tesztet ahol az fx-8120 min25-50 %-ban teljesit jobban mint egy i7-2600 akkor en annak oda adom ajandekban. (nem 8150 es 2700k, vagy 3820, hanem a leggyengebb felso kategoriabol).
Hogy van az hogy egy 6 masgos "ocska" phenom II jobban teljesit mint a 8 szalas (4 modulos) ici-pici talicska ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7293) pifu001 válasza MiklosSaS (#7292) üzenetére


pifu001
tag

na húzzál már el innét ide vissza: Skegness, UK

mielőtt olyant mondok hogy felborul a monitorom is , hülyegyerek :C

AMD FX-8120, 4000 MHz ,KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT x2, ASROCK 970 Extreme4, HD6850 2GB GDDR5 , FSP Hexa 500W , WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX , LCPOWER PRO-920R - Veritas , COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP

(#7294) lee56 válasza MiklosSaS (#7292) üzenetére


lee56
őstag

3modul=6mag, mi az hogy néhány program 3 magosnak látja? :F

"Hogy van az hogy egy 6 masgos "ocska" phenom II jobban teljesit mint a 8 szalas (4 modulos) ici-pici talicska ?"

Hányszor kell még leírni neked? (Egyszerűbb lenne ha átolvasnád végre a PH-s Bulldozer elemzést, mert úgylátszik még mindíg nem tetted meg, különben nem kérdeznél ilyeneket folyton..) De segítek picit : Az FX-ek nem túl erősek szálanként ezeken az alap-órajeleken.. Tuninggal viszont már mindjárt más a helyzet.

A flamet meg jó lenne már abbahagyni, mindkét oldalról! , aki ide jön nem hiszem hogy a kettőtök drámájára kíváncsi. :) Van a Tv-ben is éppen elég szappanopera :D

Pifu, asszem nem sikerült túl jól ez a finomság, finomícs még rajta :D

(#7295) miklosss2012 : A teljesítmény is viszonylagos, általában az árral kombinálva van értelme, az FX6100 pedig nem rosz ahhoz képest hogy némelyik X4phenom2 már drágább...

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#7295) MiklosSaS válasza pifu001 (#7293) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vizes-agyugyerek sertegetni en is tudok, az nem nehez. Ervelj ba_meg ne sertegess.
Tuningolt 6100-as alig teljesit jobban mint alap phenom II alapon.

[link]

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7296) kovsol válasza lee56 (#7294) üzenetére


kovsol
titán

Van ami úgy írja, hogy 3C/6T, de igazából szerintem te is olvass utána a bulldozer modulok felépítésének és meglátod miért van hogy bizonyos szemszögből 3 magos, bizonyos szemszögből 6 magos. Felépítése miatt pontvadászatra nem alkalmas, de egy középkategóriás otthoni gépbe, egy középkategóriás vga kártya mellé tökéletesen elegendő.

(#7295) miklosss2012 nálad valami bibi volt, mert 4000Mhz en többet kapok én mint te kaptál 4500 on.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7297) pifu001 válasza MiklosSaS (#7295) üzenetére


pifu001
tag

no comment :C

érvelj csak magadnak hátha elélvezel tőle :C

ez neked tuningolt amit belinkeltél?? :Y

muhahahaha ha ehhez sem értesz, mit játszod a fejed itt??

van egy olyan topic hogy tuning kezdőkenek ajánlom figyelmedbe :DD

[ Szerkesztve ]

AMD FX-8120, 4000 MHz ,KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT x2, ASROCK 970 Extreme4, HD6850 2GB GDDR5 , FSP Hexa 500W , WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX , LCPOWER PRO-920R - Veritas , COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP

(#7298) lee56 válasza kovsol (#7296) üzenetére


lee56
őstag

Attól még hogy 3T/6T, ez a Turbó hatásfokjavítása miatti trükk, ettől még nem lesz 3magos, ez akkoris ferdítés, de mikklos-tól már kezdem megszokni :)

Nem igazi 6 magos, de közelebb van a 6-hoz mint a 3-hoz, vagy akár a 4.hez, igazából úgy 5 körül lenne realis elméleti teljesítménye szerint :D Ezt a józan marketinggel is megírták amikor anno a 80% CMT hatékonyságról diáztak, és a tesztek is alátámasztották azóta szerintem.

Amúgy kösz, én viszonylag tisztában vagyok a dologgal, legalábbis lexikálisan, tapasztalatom processzor hiányában az nincs vele :)

No Comment

(#7299) kovsol válasza lee56 (#7298) üzenetére


kovsol
titán

saját eredményeim a modulok és magok skálázódásáról: [link]

May the Force be with you!

(#7300) bozont válasza pifu001 (#7297) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem ezt most fejezd be, vagy folytassátok privátban mert senki nem kíváncsi a vitátokra, na meg már közel jársz egy kis rövid pihenőhöz is szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.