Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) pilu85 válasza leonel (#8550) üzenetére


pilu85
őstag

lefogadom hogy csak az amd szâjmenèse volt...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8552) lee56 válasza leonel (#8550) üzenetére


lee56
őstag

Lehet hogy soha, de kapsz helyette Piledrivert, talán még idén :)
Amúgy nyár folyamán még van rá esély, hogy egyszercsak hirtelen megjelentjen, szerintem.

pilu85 te meg lefuttathatnád az összes CPU tersztet abban a passzmarkban, hátha javulnak az eredményeid, ha meg így is ugyanaz, akkor töltsd le újra, valami nem stimmel a méréssel szerintem :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#8553) leonel válasza lee56 (#8552) üzenetére


leonel
aktív tag

Piledriver=vishera? :U

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#8554) lee56 válasza leonel (#8553) üzenetére


lee56
őstag

Piledriver az az új modul neve, a Bulldozer továbbfejlesztése, a Vishera pedig az AM3+ foglalatba érkező (valószínűleg utolsó) hagyományos processzor neve elvileg, de azok is FX néven kerülnek az üzletekbe csak 83xx és 63xx néven, vagyis valami ilyesmi van tervben most tudtommal.

No Comment

(#8555) leonel válasza lee56 (#8554) üzenetére


leonel
aktív tag

Bocs de akkor ez most nem tiszta... :(
Melyik lesz a fejlettebb ? A piledriver már nem am3+ lesz?
Bocs ha túl láma vagyok de tényleg nem fogtam. :DDD

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#8556) lee56 válasza leonel (#8555) üzenetére


lee56
őstag

Pedig már azt hittem ennél érthetőbben nem tudom leírni :)
Az utolsó AM3+ proci lesz Piledriver "magos" vagyis modulos, és annak a neve lesz a Vishera :) És nyilván nem lesz fejletlenebb mint az elődje :D

No Comment

(#8557) leonel válasza lee56 (#8556) üzenetére


leonel
aktív tag

Oks! Így már tiszta!!!! Köszönöm. :R
Utólag belegondolva a "pedig" szó zavart össze az előző hozzászólásodban pedig tényleg nem volt bonyolult - szerintem csak én futok csökkentett üzemmódban. :DDD :DDD

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#8558) pilu85 válasza lee56 (#8552) üzenetére


pilu85
őstag

próbáltam több passmarkba az összes cpu tesztet. mind sar eredmènyt adott. több win7en. biost agyonálligatva mindenhogy.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8559) bozont válasza pilu85 (#8558) üzenetére


bozont
veterán

Milyen konfigod van egyáltalán (kitöltenéd az adatlapodon is)? És milyen beállításokat használsz? Más tesztekben is kevesebb pontot kapsz?

(#8560) lee56 válasza leonel (#8557) üzenetére


lee56
őstag

Pedig, nem is tűntél annyira korlátoltnak :D

De az is igaz hogy néha kicsit körülményesen fogalmazok, lehet nem ártana kávéznod, nekem meg fogalmazásgátlót szednem :DDD

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#8561) kovsol válasza pilu85 (#8558) üzenetére


kovsol
titán

mas cpu teszt rendes eredmenyt ad? pl 3d mak?

May the Force be with you!

(#8562) pilu85 válasza kovsol (#8561) üzenetére


pilu85
őstag

este 9 felè megírom. konfigom/ giga 990xaud3 legújabb biossal. x1950gt vga ideiglenesen, 8gb kingston 1600mhz ram,400w fsp táp, fx6100, win7 hikomat release.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8563) leonel válasza lee56 (#8560) üzenetére


leonel
aktív tag

Kávé megvolt. :DD

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#8564) stratova válasza leonel (#8563) üzenetére


stratova
veterán

Sok név kering AMD-nél :)

(#8565) leonel válasza stratova (#8564) üzenetére


leonel
aktív tag

Aztaaaa - ez ám az összefoglaló! Köszönöm!! :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#8566) Adler válasza Asbee (#8485) üzenetére


Adler
aktív tag

Lehet, hogy egy kicsit optimalizáltabb, de teszt eredményekkel ezt nem tudom alátámasztani.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#8567) Whysperer


Whysperer
addikt

Olyan vicces nem? itt van ez az Ivy ami nagyon melegszik mint, jobban a elődje és Akkora FUNN ahogy a a fórumon védik mint az atom. "hjaj hát ennél tökéletesebb proci nincs stb." bezzeg amikor a Bull jön képbe rögtön fos mert melegszik 8)) Annyira szánalmasak ezek az Intelesek komolyan!

[ Módosította: Ndruu ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#8568) MiklosSaS válasza Whysperer (#8567) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A baj csak az hogy egy 3570K proci alapon nem megelszik, de szajon vagja a 8 modulos talicskakat. Nezd a fotot, es mikor a kepet csinaltam meg auto-n tuningoltam, azota megyen 4.4-ghzen 1.2 V fesszel, es a legdurvabb tesztekben/benchekben sem lepi at a 80 fokot.
Szerintem nem hasonlithato ossze.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8569) Calibos


Calibos
addikt

Szerintetek érdemes a jelenlegi gépemben lévő 965BE-t lecserélni egy FX 6200 (inkább játék orientált vagyok) :F

googléztam de értelmes tesztet nem láttam a FX 6200-ról

[ Szerkesztve ]

(#8570) MiklosSaS válasza Calibos (#8569) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem 6200-ra nem erdemes, ha cserelni kell, akkor mar inkab egy 8xxx-re csereld vagy vard meg a Visherat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8571) addamka válasza Calibos (#8569) üzenetére


addamka
őstag

8120 nem sokkal tűnik drágábbnak, hosszabb távon jobban járnál vele szerintem.

Amúgy a gyári paszta elég durván megkövülős fajta hidegen, vettem egy MX2-t, gondoltam gyorsan átkenem. Gyors nem lett, mert a hűtő nem akart leválni a CPU-ról, csak némi hő és anyázás hatására :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#8572) lee56 válasza Calibos (#8569) üzenetére


lee56
őstag

Akkor már csak az a kérdés hány magot tudnak kihasználni azok amivel játszol, és el lehet dönteni. 6 vagy annál több magot meghajtani manapság meg még nem túl sok játékmotor bír, és a BF3-on kívül nem is nagyon jut eszembe most más.
Az FX 6200 lényegében egy gyárilag tuningolt 6100, szóval nem biztos hogy megéri a felárát. Persze ha a jövőbiztosságot is szem előtt tartod, akkor mondjuk szóba jöhet a 8120 is, mert egyre jobb áron adják azt is.

Az intel vs amd szent háborút meg nem kéne itt megint elkezdeni szerintem..

No Comment

(#8573) Ndruu válasza Whysperer (#8567) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

El ne kezdjétek megint az Intel vs. AMD vitát!

Harrrr!!!!

(#8574) stratova válasza MiklosSaS (#8568) üzenetére


stratova
veterán

Publikus mi késztetett FX-6100-at váltó 2600K-d lecserélésére, ha ca. 8% pluszt ad c2c az Ivy? Szerk.: közben rájöttem, sajnálom.
Abban egyébként van valami, hogy Ivy melegedése egy inkább csak tuning esetén felmerülő kérdés. A szomorú inkább az, hogy AMD-nél is jobb lehetett volna gyárilag Llano és Zambezi is, mert a PH! felhasználóknál előszeretettel üzemeltethető alacsonyabb feszültséggel (csökkentve a felemlegetett fogyasztást) vagy/és magasabb órajelen (mert FX-ből mindegyik szorzózár nélküli). Sandy/Ivy inkább bolondbiztos. AMD-t meg megveszi az, akinek adott az AM3/AM3+ lap és szeret finomhangolni és nem sokat költeni.

[ Szerkesztve ]

(#8575) Calibos


Calibos
addikt

thx
Akkor kihagyom a FX6200, a 8120 hosszú távon tényleg jobban járnék, de Amd most talán betartja a megígért határidőt hogy megvárjam a visherát :D

[ Szerkesztve ]

(#8576) lee56 válasza pilu85 (#8562) üzenetére


lee56
őstag

win7 hikomat release : És előlépett az első számú gyanúsított :)

No Comment

(#8577) Calibos válasza lee56 (#8572) üzenetére


Calibos
addikt

Egyébként fogalmam sincs hogy melyik játék(pár játéktól eltekintve) mennyi magot használ ki.

(#8578) lee56 válasza Calibos (#8577) üzenetére


lee56
őstag

Hát ezaz, pedig ha főleg a célra szeretnél processzort vásárloni, tán nem ártana utánajárni nem? :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#8579) MiklosSaS válasza Calibos (#8577) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jatekban azert szerintem meg a phenomod kitart 1-2 evig.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8580) pilu85


pilu85
őstag

emberk ti melyik passmarkot toljátok??? a 7.0 nekem aszarul ad, a 6.1 es már 7000pontot ad 4ghz-n. http://www.passmark.com/download/64bitsoftware.htm itt a 2. letölthető cuccal is készítsen valaki fx6100al tesztet. köszönöm.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8581) Cseneles válasza pilu85 (#8580) üzenetére


Cseneles
őstag

Sziasztok!
Az érdekelne más is találkozott ciripelő hangal ASROCK 990FX Fatal1ty alaplappal kapcsolatba? Úgy vélem az enyimen mintha a fesszabájzók tól jönne a CPU mellöl...érdekes végtére nem vészes csak fura

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#8582) Asbee válasza Cseneles (#8581) üzenetére


Asbee
veterán

Előfordulhat. Terhelésre csinálja ?

(#8583) Cseneles válasza Asbee (#8582) üzenetére


Cseneles
őstag

terhelésen pont hogy nem alapból kb. olyan mintha a vinyo olvasgatna de nem az csinálja

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#8584) Asbee


Asbee
veterán

7.0 Proci 4,0 Ghz.

(#8585) pilu85 válasza Asbee (#8584) üzenetére


pilu85
őstag

így ad a 6.1 a 7.0 ból ki is hagyja az sse benchmarokt. vmi oylasmi lehet h sokfélét feltettem oszt ... :) de a lényeg h a proci csak jó akkor ill a rendszer.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8586) Asbee válasza pilu85 (#8585) üzenetére


Asbee
veterán

6.1-et nem tudtam kipróbálni bármit leszedtem ami elv 6.1 mindig 7.0-át telepített.

(#8587) pilu85


pilu85
őstag

na uninstall az összes passmark, 7 feltéve s már az is jól ad. így szivatni. :. 2 hétig minimum. :) azért köszi a soksos segíséget a sok ph-s emberkének. :)

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8588) Asbee válasza pilu85 (#8587) üzenetére


Asbee
veterán

Várható volt hogy nincs ott semmi komoly baj. :)

(#8589) pilu85 válasza Asbee (#8588) üzenetére


pilu85
őstag

valszeg az ncoreos crackelt verzió kavarhatott.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8590) Bali27


Bali27
addikt

Nekem 3.6 on megy az FX6100--- és ez lett..
Szerintetek milyen? :B [link]

(#8591) bozont


bozont
veterán

A GTA4 nektek normálisan fut? Nekem gyorsabb lett ugyan az FX6100-zal, de mégis laggol a játék, de nem tudom mi okozza. Ha teljesen leveszem a felbontást az sem segít.

(#8592) MiklosSaS válasza Bali27 (#8590) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Normalis eredmeny.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8593) galaxyS válasza bozont (#8591) üzenetére


galaxyS
csendes tag

Nekem is laggol(Phenom 2 x6 1090T@3.6)...->rettentően szarul optimalizált játék..
Amugy ha kioffolod az árnyékot, nagyon sokat dob a teljesítményen. illetve ha a látóhatárt leveszed..
+ ha a 4870 1GB-s VGA-val tolod ne lépd át az 1GB- VRAMOT, és legyen fenn az összes eddig megjelent Patch.

[ Szerkesztve ]

(#8594) pilu85 válasza galaxyS (#8593) üzenetére


pilu85
őstag

ezt tudva soha fel se fogom tenni a gta4et. nehogymá:)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8595) galaxyS válasza pilu85 (#8594) üzenetére


galaxyS
csendes tag

:) Tuningolásnál (CPU tesztprogiként, Prime mellé) jól jön :D

(#8596) Asbee válasza bozont (#8591) üzenetére


Asbee
veterán

ATi kártyával tud laggolni meg fps durván be tud esni közben. Nálam ég és föld lett a különbség hogy váltottam. Amúgy GTA 4 az egyik játék ami jobb lett ph2 után.

(#8598) pilu85 válasza Asbee (#8596) üzenetére


pilu85
őstag

írhatna normális drivert az ati. lassan 10 ève.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8599) Asbee válasza pilu85 (#8598) üzenetére


Asbee
veterán

Nekem még nem volt gondom ati driverrel , inkább a játék megírásán múlik szerintem.

(#8600) lee56 válasza pilu85 (#8598) üzenetére


lee56
őstag

Jaja nem a driver a baj, csak kicsit nV felé billent a mérleg amikor készült a játék :)

No Comment

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.