Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) akela91 válasza Atlantis (#7150) üzenetére


akela91
addikt

Pedig nagyon jó lapod van, legalább neked van LLC beállítási lehetőség... Ramok nálam 1867-en szépen mennek.:)

(#7152) Atlantis válasza akela91 (#7151) üzenetére


Atlantis
veterán

Igen, külön-külön minden nagyon jó csak valahogy együtt nem az... :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7153) DeadMeat válasza Atlantis (#7150) üzenetére


DeadMeat
veterán

asus.... többet nem mondok mert valaki még megsértődik :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7154) baboss


baboss
őstag

Sziasztok segítségre lenne szükségem. Alaplap Asus croshair 4 extreme am3. bios frissítéssel (3027) Amd fx 8120 proci van . Eddig szoftveres cpu szorzót állítottam. Azt a tanácsot kaptam ,hogy biosbsan állítsam a szorzót.Ami nem akar menni sehogy nem engedi.
Letöröltem az amd ovre drivert és a alsuite 2 -öt.A biost vissza állítottam alapra.
Extreme tweaker - cpu ratito - auto - kat és nem engedi átállítani.
Tols - gobutton fil - cpu ratit - auto - kat és nem engedi átállítani.
Nem tudom,hogy mit kéne átállítanom,hogy az auto-t át tudjam állítani manuálra,hogy a cpu szorzót tudjam állítani.

(#7155) baboss


baboss
őstag

Bocsi a bios béta nem tudom,hogy számít e.

(#7156) pilu85 válasza miresz (#7028) üzenetére


pilu85
őstag

magyarul 2-3-4 szál= integer magok lekapcsolnak...az alap magok jelét megnöveli... Dirt3 nem használja az integer magokat,ez nem gond. Pl a battlefield 3 meg használja...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7157) Borokafa válasza DeadMeat (#7153) üzenetére


Borokafa
őstag

Pedig az utóbbi időkben a legtöbb negatív "értékelést" a Gigabyte kapta.
Én meg direkt ezért bevállaltam és teljesen elégedett vagyok vele

(#7158) lee56 válasza Borokafa (#7157) üzenetére


lee56
őstag

Na várjál csak, még nem próbáltad 16GB rammal :D
Amúgy nekem sincs gond, a 8-at még szereti a phenom is, lap is :)

Atlantis Azóta nem jött ki újabb BIOS a Sabertoothhoz? Előbb utóbb csak megoldják, addig meg marad az 1333, ha inkább a mennyiség számít (gondolom, mert különben minek vettél volna ennyit :) )

Igen, ha a ramok jók, akkor szinte biztos hogy a lap, ill. a BIOS-a miatt van ez a hiányosság.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#7159) pilu85 válasza Atlantis (#7150) üzenetére


pilu85
őstag

hát inkább a lapra tippelnék...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#7160) Borokafa válasza lee56 (#7158) üzenetére


Borokafa
őstag

Ezt valószínűleg nem is fogom kipróbálni :D

(#7161) Atlantis válasza lee56 (#7158) üzenetére


Atlantis
veterán

Nincs újabb BIOS...én nem akarom tunugolni a RAM-ot, csak a névleges 1600-at vigye...ez olyan nagy elvárás egy (elvileg) minőségi ASUS laptól?
Ha nem lennék lusta átszerelni megint a gépet, eladnám/cserélném ezt a lapot...attól félek, hogy a proci is menne vele, mert úgy AMD szinten kezdek mérges lenni, ugyanis a VGA driverük is a hulladék kategóriába tartozik.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7162) lee56 válasza Atlantis (#7161) üzenetére


lee56
őstag

Csak aztán meg ne bánd :D nV se ír mindíg hibátlan drivert :)
És ahhoz képest hogy a gyárilag 1066-os ddr2-es kingmaxok egykor még a 800MHz-et is csak a gyárinál több feszültséggel vitték stabilan, szerintem még egész jól állsz :)

Mellesleg ekkora mennyiségnél lehetnek stabilitási gondok, amikre általában elég a kicsit több feszültség. De az hogy egy méregdrága Crosshair 4-5 lapban hibátlanul megy 16GB is (már amelyikben nem hibás épp a RAM slot :D ), a csak nagyon drága kategóriás Sabertoothban viszont nem, arról meg az asust kéne megkérdezni :)

No Comment

(#7163) Atlantis válasza lee56 (#7162) üzenetére


Atlantis
veterán

Lehet, mindenesetre Quadro driverrel nem szívtam ennyit, mint a FirePro-val.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7164) Lavidaloka válasza akela91 (#7146) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

A GTA4-hez képest a Battlefield3 meg se fog kottyanni neki.... :K

Csak Kapcsold ki a Turbo Core-t

[ Szerkesztve ]

ホンダシビッククーペ

(#7165) akela91 válasza Lavidaloka (#7164) üzenetére


akela91
addikt

Bírta szépen. :)
Természetesen ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#7166) Alastair' válasza Lavidaloka (#7164) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A GTA4-el pont az a gond, hogy nem terheli kellőképp a procit. Egy 4 magos procinak alig mennek alatta a magjai, mert totál szarul van írva a játék.

Alister from Hell

(#7167) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Észrevettétek, hogy egy magot terhelve kevesebb feszt ad a lap a procinak, mint ha teljesen le van terhelve?Pl 1 mag leterhelve 1,168V kap, mind a hatot 1,181-198V kap a cpu.Jól van ez így, vagy valami bug?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7168) AusWolf válasza DeadMeat (#7167) üzenetére


AusWolf
őstag

Ezt én is megfigyeltem már, de szerintem ez teljesen rendben van, mivel a magok órajelei is külön vannak szabályozva.

Más dolog: Hallottam, hogy az FX-eknek spéci Windows frissítések kellenek a terhelés helyes elosztásához. Pontosan melyek ezek a frissítések? A Windows update letölti őket magától?

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7169) Tom5 válasza AusWolf (#7168) üzenetére


Tom5
addikt

(#7170) AusWolf válasza Tom5 (#7169) üzenetére


AusWolf
őstag

Köszi. :R

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7171) Asbee


Asbee
veterán

Ma feltettem a már nem beta bios-t. LLC nincs továbbra sem, még mindig alapban kevesebb feszt ad a lap ahogy adok neki + feszt, viszont a dropp megszűnt. 1,275-ös alapfesszel 4.0 ghz stabil. 2 óra prime alatt 48 fok fölé nem ment, játékok alatt se volt gond.

Aki brockent használ neki max terhelésen mennyit pörög a venti? Mert nálam felmegy azonnal 1100-re. Nem mintha hangos lenne, játék alatt vga úgy is elnyomja, csak lehet fölöslegesen pörög szinte maxon, főleg ha max temp 71 C.

[ Szerkesztve ]

(#7172) Borokafa válasza Asbee (#7171) üzenetére


Borokafa
őstag

A max. az 1500, az 1100 az reális lehet. Nekem is kb. 1000-ig megy fel a fordulat. és még nem érte el sosem az 50°C-ot a proci :)

(#7173) Asbee válasza Borokafa (#7172) üzenetére


Asbee
veterán

Értem azt hittem 1300 a max. Nálad mennyin megy a proci?

(#7174) steve0707 válasza baboss (#7155) üzenetére


steve0707
tag

Nem probléma hogy BÉTA, ;) ugyan azt használjuk.

Nézd. ;]

Küldtem 1emailt,mert képet is küldtem nem 1db.ot.

Sok sikert ;]

[ Szerkesztve ]

(#7175) baboss válasza steve0707 (#7174) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm megnézem.

(#7176) kovsol válasza pilu85 (#7156) üzenetére


kovsol
titán

Dirt 3 tényleg nem használja az integer magokat csak a lebegő pontosat, mert full CPU limites beállítás mellett se hajlandó 50% fölé tolni a procit. [link]
De Phenom 2 x4 -t se tolja maxon ennek ellenére: [link]
Azonos óraje, VGA, beállítás.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7177) frescho


frescho
addikt

Nem tudom mennyire OFF, de nincs mas otletem, ahova hirtelen fordulhatnek: FX-6100-as skalazodas meresehez keresnek lelkes embert, aki nem retten meg mas-mas CPU beallitasok mellett megismetelt tesztektol.

https://frescho.hu

(#7178) kovsol válasza frescho (#7177) üzenetére


kovsol
titán

szerintem írd le milyen tesztek milyen beállításon és lesz itt aki megcsinálja neked!

May the Force be with you!

(#7179) lapartman


lapartman
tag

Van valakinek FX-8120-a HD7870 mellett? Ha igen, dobna pár játék/teszteredményt?

(#7180) baboss válasza steve0707 (#7174) üzenetére


baboss
őstag

Az oc tune utiliti oldalon beállitottam mindent. kivéve a cpu ratio nem csinál semmit ha az auto-ra kattintok.
AZ extreme engine oldalt beállitottam
A please key in numbers directy oldalon csak a extreme ov-ét engedte állitani
ez alatt minden auto nem enged állitani.

(#7181) kovsol válasza lapartman (#7179) üzenetére


kovsol
titán

igazából azonos órajelre tuningolva megegyezik az fx8150 eredményével, arról találsz neten rengeteg eredményt. A két proci órajelen kívül nem tér el egymástól, azt meg pár másodperc alatt áthidalhatod :)

May the Force be with you!

(#7182) baboss


baboss
őstag

Kezd a hócipőm tele lenni az egésszel van egy GIGABITE GA-990FXA-UD5 lapom talonba ,ha nem tudom ezt a cpu szorzót beállítani visszarakom a gépbe.

(#7183) Borokafa válasza Asbee (#7173) üzenetére


Borokafa
őstag

4GHz-1,24V

(#7184) Borokafa válasza baboss (#7182) üzenetére


Borokafa
őstag

A Giga 990XA nálam teljesen rendben van.

(#7185) lapartman


lapartman
tag

Tudom, csak arra várok, Windows 8-ban hátha erősebb lesz az FX-8120. Youtubon nézek videókat, valakinek van FX-8120/7870 konfigja, és több FPS-t produkál ugyan olyan felbontáson/grafikán, mint egy 2500k 7870 mellett, tesztek meg nem ezt mondják...

(#7186) steve0707 válasza baboss (#7180) üzenetére


steve0707
tag

:U Szvsz.a hálózati csatlakozó kihúhása után vedd ki az ellemet 3-5percre.
Nekem is volt a Ch.IV.Formula BIOS gond és megoldódott ezzel a trükkel.

Mindjárt kapsz email-t.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#7187) AusWolf válasza lapartman (#7185) üzenetére


AusWolf
őstag

Nekem 8150-em van, bár nem 7870-nel, hanem 7770-nel. Ha gondolod, dobhatok pár eredményt, csak írd meg, mi érdekelne.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7188) kovsol válasza AusWolf (#7187) üzenetére


kovsol
titán

Nem egy kategória a két kártya, sajnos iszonyat nagy szakadék tátong a 78xx és a 77xx között :( Nem is tudom ezt hogy gondolták amúgy.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7189) baboss válasza steve0707 (#7186) üzenetére


baboss
őstag

Feltelepitettem az asus Al suite szoftveres tuning programot a cpu szorzót felraktam 21.5
4300 Mhz mentettem biosba még nem inditottam ujra a gépet . Lehet hogy megoldja a problémét , de ha jól emlékszem már próbáltam és nem jött be .

(#7190) steve0707 válasza baboss (#7189) üzenetére


steve0707
tag

Szvsz.a "BIOS" az alapbeállítás helye,nem 1szoftveres X-Y.progi.

Addig foglalkoznék a BIOS-al míg nem 100%-os,neagggya Isten elszáll valami a "hibás"szoftvereskütyütől? :F

Saját vélemény nem kell megkövezni :P

Ment a email. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7191) baboss válasza steve0707 (#7190) üzenetére


baboss
őstag

Leállítom a gépet és kiveszem az ellemet .KIprobálom amit tanácsoltál.De elötte még megnézem az emai-t amit küldtél.Köszi az infókat és a tanácsokat .

(#7192) AusWolf válasza kovsol (#7188) üzenetére


AusWolf
őstag

Igen, szerintem sem ártott volna betömni ezt az űrt. De gondoltam, hátha érdeklik a natúr CPU eredmények is. ;)

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7193) lapartman válasza AusWolf (#7187) üzenetére


lapartman
tag

Köszi, de úgy nem jó :S 7770 6850 szintjét nem tudja hozni. A 7870 meg majdnem olyan erős, mint egy GTX580.

(#7194) MiklosSaS válasza lapartman (#7193) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az uj jatekokban hozza a szintjet.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7195) lapartman


lapartman
tag

Hát újakba hozza, de régebbiekben nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#7196) AusWolf válasza lapartman (#7195) üzenetére


AusWolf
őstag

A régieknél meg mindegy, hogy 60 fps, vagy 65. ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7197) Alastair' válasza kovsol (#7176) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Megnéztem az F1 2011-et is: beállítások, eredmény. Elég szépen hajtja a magokat játék közben. Ami vicc, hogy a menübe a 4-dik mag parkol. :D
Ugyan úgy le van minden offolva, mint a dirt3 esetében, hogy a vga limit esete még csak fel se merülhessen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7198) Alastair' válasza Alastair' (#7197) üzenetére


Alastair'
nagyúr

1440x900, 1920x1080, ezek is végig low grafon. Az eredmények semmit se változnak, a felbontás mind1 a procinak. Az X4-nek tuti itt a vége, ebben a játékban. Ha elkezdem növelni a grafikát, közelít a vga limit felé.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7199) frescho válasza kovsol (#7178) üzenetére


frescho
addikt

Cinebench x64 single es multi core teszt alap orajelen kikapcsolt turbo mellett:

1 modullal
3 modullal, modulonkent 1 maggal
3 modullal, modulonkent 2 maggal

turboval:

3 modullal, modulonkent 2 maggal

+1 tuningolt (mondjuk 4GHz)

Ugyanez BF3-ra, de elso korben mar ez is jo lenne.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#7200) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Ha valakinek van kedve egy 4.0-ás 955-öst hasonlítgatni az FX-el, itt van pár CB11.5 eredmény: 1 core, 2 core, 3 core, 4 core

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.