Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) lee56 válasza radi8tor (#8950) üzenetére


lee56
őstag

Én sehogy, márcsak két okból kifolyólag se, 1. nincs FX procim, 2. nem tuningolok :D
Csak arra próbáltam célozni hogy ilyet már láthattunk, mikor kijöttek az első Bulldozeres FX-ek, akkor is ment a tuningcsúcsdöntögetés :)

(#8952) szunya1 : Ez már igaz, mire kihasználnák a programok, addigra elavul a Bulldozer, de ez általánosságban is igaz szokott lenni ebben a bizniszben, az IT már csak ilyen :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#8952) #16729600


#16729600
törölt tag

Olyan 126 év lemaradásban vannak a programok, játékok a 4 mag kihasználásban, a 8 szálat kihasználó cuccok érkezését mi meg se érjük, szóval elég mindenre a jó kis Bulldozerünk :)

(#8953) pilu85 válasza #16729600 (#8952) üzenetére


pilu85
őstag

a legjobb cucc kihasználja. :) frosbit motor.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8954) Piloss válasza kungzi (#8936) üzenetére


Piloss
senior tag

Bizonyos helyzetekben javítja a teljesítményt.

Meg ahogy néztem néhány program utána már normálisan mutatja a magokat/szálakat

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#8955) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

De amúgy most full komolyan kérdem. Mert, hogy Noctua D14 el nem megy. Az már biztos.
Mivel tudom lehűteni ezt a Fx8120 at?
@4.3Ghz 1.4V (NB alap 2.2Ghz, Ram is alapon van) Tehát, ha csak a procit húzom, még így is felmegy ezzel a beállítással 72°C.
Ház Corsair 600T, 2x20cm, 1x12!
4.3Ghz nak ez az alja amivel megy.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8956) Asbee válasza SSJmeszes (#8955) üzenetére


Asbee
veterán

Jól mér?

(#8957) #16729600 válasza SSJmeszes (#8955) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az én kínlódásosokkal teli tapasztalatom :) Amikor beraktam a 8120- at az istennek se akart nem megfőni, főleg az előző 8150- hez képest volt aggasztó a helyzet. Aztán 28. kísérletre raktam a procira 128 mázsa MX - 4 et és úgy meghúztam mérgemben az Alpenföhn Nordwand revB hűtőt, hogy elég komolyan meghajolt az alaplap.Ezek után minden fasza lett.
Mondjuk nehezen magyarázható, mert a 8150- nél elég volt a hűtőt normálisan kézzel meghúzott csavarokkal rögzíteni, míg itt fogóval kellett nekiesni a csavaroknak,

(#8958) kovsol válasza #16729600 (#8957) üzenetére


kovsol
titán

Ha meghajlik az alaplap az komolyabb gondokat is okozhat a rendszer stabilitásában.

May the Force be with you!

(#8959) #16729600 válasza kovsol (#8958) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nekem perpill beton stabil a rendszer ( win 8 cp 64 ) ,de csak így normalizálódott a hőmérséklet tuningnál.A sima kézzel való meghúzáskor 4 Ghz- től már horror hőfokok voltak, ami ugyebár egy prémium kategóriás hűtőnél nem valami nyerő.

(#8960) Asbee válasza kovsol (#8958) üzenetére


Asbee
veterán

Ahhoz már szerintem durván meg kell hogy hajoljon hogy ilyen gond legyen. Sokszor ha csak egy asztalon van a lap nem házban és az ilyen batár hütők meghajlítják ott nincsen gond.

(#8961) kovsol válasza Asbee (#8960) üzenetére


kovsol
titán

Nekem már nem egyszer volt gondom meghajlott alaplappal. Random kékhalálok, volt, hogy el se indult míg nem rúgtam bele egyet :DDD

May the Force be with you!

(#8962) Asbee válasza kovsol (#8961) üzenetére


Asbee
veterán

Az szép nekem sosem volt ilyen gondom. :D

(#8963) pilu85 válasza #16729600 (#8957) üzenetére


pilu85
őstag

hogy èrted h meghajolt?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8964) O_L_I válasza pilu85 (#8963) üzenetére


O_L_I
őstag

A gyári lefogató nincs a hátlapon összekötve, így előfordulhat, hogy a megfeszített hűtő "kiflit" rak a lapba. Ezért szoktak a komolyabb hűtésekhez merev hátlapot is adni.

A 6100-ad amúgy nagyon hűvős fejű. Épp 1,36-on 4ghz-n fut a a prime és 65C-nél megállt a meglegedés.

Ez perse soknak tűnhet de: mATX ház CPU Freezer13, front 12cm arctic, hátsó 8cm arctic
és a falnak fordítva van a gép az asztal alatt.

(#8965) #16729600


#16729600
törölt tag

Az meg egy másik misét is megérne, hogy ennyi idővel a megjelenés után nincs nagyon se bios, se normális maghőmérséklet monitorozó program ami valós értékeket szolgáltatna.Az a
közbeszéd, hogy nincs reális érték mérés csak a magasabb tartományokban.Eme tény felett mindenki nagyvonalúan elsiklik, én ellenben meg nem értem mi ennek az oka? :F

[ Szerkesztve ]

(#8966) pilu85


pilu85
őstag

valaki megtudja mondani hogy alaőfesz 8*3,1 ghz-n illetve alapfesz 8*4,1 ghz-n. megy a proci, mennyi watt különbség lehet????

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8967) pilu85 válasza O_L_I (#8964) üzenetére


pilu85
őstag

a tied is jól megy. forrófejűbb sokkal. :) de nem baj. 4,4en passmarkba 10100 pontot kapott. de visszavettem alapfeszre. így "csak" 4,1 en megy . :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8968) Asbee válasza pilu85 (#8967) üzenetére


Asbee
veterán

Nem te mondtad múltkor hogy nincs semmi ami ekkora teljesítményt ki tudna használni? (vga-ról volt szó) ?

(#8969) pilu85 válasza Asbee (#8968) üzenetére


pilu85
őstag

ha 10 wattomba kerül akkor nem izgat. de az már igen ha + 80watt barátom. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8970) lee56 válasza pilu85 (#8966) üzenetére


lee56
őstag

Hát ez egy olyan dolog hogy még saccolni is nehéz, mivel még azonos típusú processzoronként is változó lehet a disszipáció, attól függően hogy hogyan sikerültek a gyárban.
A legjobb ha saját magad méred ki műszerrel, már ha van :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#8971) pilu85 válasza lee56 (#8970) üzenetére


pilu85
őstag

akkor irány a lidl a fogyasztásmérőér. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8972) SSJmeszes válasza Asbee (#8956) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Fogalmam sincs, hogy jól mér e.
Nincsenek megfelelő eszközeim megnézni, hogy mennyit mér.

@szunya1: Én meg akkor lehet neki esek egy bitfejes fúrógéppel!:D:D:D

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8973) Asbee válasza SSJmeszes (#8972) üzenetére


Asbee
veterán

Engem is bosszant hogy elég szarul mér én is csak abban bízok hogy nagyjából pontos terhelésre.

(#8974) pilu85 válasza SSJmeszes (#8955) üzenetére


pilu85
őstag

igen ezért hagytam inkább alapfeszen 4,1 en és csak 200mhz a különbség.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8975) SSJmeszes válasza pilu85 (#8974) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Igen akinek megy alapfeszen.:)
Nekem nem. Ha jól emlékszem akkor a 4.1Ghz ~1.35 kell neki.

És azt vettem észre, hogy menne itt sokszor a tuning, csak egyszerűen a hőfok szól közbe.
Tehát 75°C elkezdi dobálni le fel az órajelet (szorzót) feszel együtt. A teszt továbbra is megy.. csak le fel dobálja. Ami játékban hatalmas gond lenne, ha eléri azt a teljesítményt aminél elkezdene balhézni.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8976) O_L_I válasza SSJmeszes (#8975) üzenetére


O_L_I
őstag

Ki van kapcsolva az APM?

(#8977) SSJmeszes válasza O_L_I (#8976) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Természetesen kivan!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8978) Bali27


Bali27
addikt

Amióta a 6100-am 1.4v-n és 4.5 Ghz-en futtatom, helyre jött a párkapcsolatom... :Y :C :C :C

(#8979) SSJmeszes válasza Bali27 (#8978) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Prime alatt mi a hőfok?
És mi hűtővel?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8980) Asbee válasza Bali27 (#8978) üzenetére


Asbee
veterán

Nem melegszik picit? :D

(#8981) Bali27 válasza SSJmeszes (#8979) üzenetére


Bali27
addikt

Csak poénnak szántam.. Amugy régebben tényleg ennyivel toltam.. ugy 2-3 hónapja tesztelgettem amikor az uj hütöt mevettem..De nem volt vészes...azt tudom..

(#8982) pilu85 válasza Bali27 (#8978) üzenetére


pilu85
őstag

nemtudom fogyasztani hogy fogyaszt, 4,5 en 1,4 en zabálnak.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8983) Asbee válasza pilu85 (#8982) üzenetére


Asbee
veterán

Nem feltétlenül érdekel mindenkit a fogyasztás. Pl engem se.

(#8984) pilu85 válasza Asbee (#8983) üzenetére


pilu85
őstag

jó, a villanyt nem te fizeted...meg más pénzét se herdálnám...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8985) Asbee válasza pilu85 (#8984) üzenetére


Asbee
veterán

Te honnan tudod hogy én mit fizetek és mit nem? Annyira rá vagy állva erre a fogyasztás témára. Aki Fx-et vesz és komolyabban tuningolni akar az nyilván tisztában van vele, sokat fog fogyasztani.

(#8986) kovsol válasza Asbee (#8983) üzenetére


kovsol
titán

engem se érdekel különsebben, főleg, hogy mikor nem használom úgyis 1400Mhz és 0,8V al pihenget, amikor meg izzasztva van akkor se minden mag van maxon tekerve.

May the Force be with you!

(#8987) Borokafa válasza Asbee (#8985) üzenetére


Borokafa
őstag

Én is úgy vagyok ezzel, hogy érdekel a fogyasztás. A tápom BeQuiet nagyon jó, 83% a hatásfoka, de standbyban 10W -ot fogyaszt, ezért menni fog és jön egy korszerűbb. Az újabb típusok standby fogyasztása 1W alatti. Mivel utálom kikapcsolni az elosztót, ezért az évi fogyasztása ennek az apróságnak kb. 3000-4000Ft ha jól számoltam.(már régen tanultam :) )
Tuningolni is mindig úgy szoktam, hogy aC&Q meg az egyéb energiatakarékossági cuccok bekapcsolva maradtak.

[ Szerkesztve ]

(#8988) Bali27 válasza kovsol (#8986) üzenetére


Bali27
addikt

Akkor végül is mi a tapasztalat? TC-t érdemes bekapcsolni vagy sem? Mert azt tapasztaltam hogy ha be van kapcsolva akkor tényleg sokat fogyaszt. Ha nincs bekapcsolva akkor felhuzom 3.6 ra a 6 magot..
Nem tudom ha valami 1-2 szálat használ, akkor a 3.9 es TC-n, vagy pl 3.9 es simán a jobb? Mert nem tudom hogy 1 szálra ilyenkor hány mhz jut.. 4-el vagy 6-al osztja el a 3.9-et? Vagy nagyon nagy baromságot kérdeztem???

(#8989) RedDot válasza radi8tor (#8950) üzenetére


RedDot
tag

Biztos a homlokára csapott mikor "megtudta", hogy a lap biosa a hibás és ő csak egyre magasabb órajeleket ér el... :)

[ Szerkesztve ]

(#8990) pilu85 válasza RedDot (#8989) üzenetére


pilu85
őstag

nem nèztem bios mennyit ír alapfesznek. 4.1 en prime alatt pár perc alatt 60 fok fölè èr. bár csak 600 as fordulaton megy a venti. nekem am optimális. 1 lèpcsõvel alulfesz (-0.025) 8*3.7 en beton stabil,kellõen gyors,ès ha prime alatt nem megy 55 fok fölè, akkor napi használat során sose fogja elèrni az 50 fokot. toltok cpu passmark eredmènyeket? :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8991) pilu85 válasza RedDot (#8989) üzenetére


pilu85
őstag

nem nèztem bios mennyit ír alapfesznek. 4.1 en prime alatt pár perc alatt 60 fok fölè èr. bár csak 600 as fordulaton megy a venti. nekem am optimális. 1 lèpcsõvel alulfesz (-0.025) 8*3.7 en beton stabil,kellõen gyors,ès ha prime alatt nem megy 55 fok fölè, akkor napi használat során sose fogja elèrni az 50 fokot. toltok cpu passmark eredmènyeket? :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8992) kovsol válasza Bali27 (#8988) üzenetére


kovsol
titán

Nem csoda, hogy sokat fogyaszt úgy, mert ha kell ha nem random feldobálja a feszültséget ilyen 1,4+V ra is. Én Win7 alatt inkább kikapcsoltam. Majd Win8 alatt adok neki még1 esélyt, talán az ütemező abban már jobban kezeli a TC adotta lehetőségeket.

May the Force be with you!

(#8993) pilu85 válasza kovsol (#8992) üzenetére


pilu85
őstag

turbocore sztem hülyesèg. mert általába az összes mak megy a turbocore èrtkèn.(apm ki).+ winraron kívül nem lâttam olyat ami 4 szálat használna a 8ból, s 4 szálat is csak 60-70 szalèkon terhelte. kicsit vakítás jellegû a turbocore.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8994) RVR400 válasza Bali27 (#8988) üzenetére


RVR400
veterán

Ez jó kérdés. A múltkor kipróbáltam, hogy bekapcsoltam minden fícsört a procihoz (APM, C&Q, mg még volt valami) aztán nyomtam neki egy auto TC-t, aztán a Sniper Elite V2 - ami előtte nagyon szépen játszható volt - egész faszán elkezdett akadozni.
Mondjuk ez egy FX4100 19.5*216-on. A C&Q-t bekapcsolva hagyom mindig, szépen le is veszi az órajelet 1500-ra, amikor nem kell a sebesség, IDLE módban 38 fokon megy a proci, játék alatt sem melegszik tovább 52 foknál. Persze egy Hyper TX 212 egy AC ventivel sokat segít a hűtésen. :)

(#8995) O_L_I


O_L_I
őstag

Rengeteget próbálgattam az elmúlt napokban hadd osszak meg néhány tapasztalatot:

1, Turbo Core: Nagyon szerettem volna használni de sajnos a valós életben vajmi kevés haszna van és hacsak nem szándékosan erre tesztel az ember (1-2 magra terhel) akkor magától szökőévente kapcsol be és tartósan nem is marad úgy szinte soha.

2, C6 State: Turbo corehoz kell a core parking ha nincs TC akkor nem is kell.

3, C&Q: Bekapcsolt C6-nál nem lehet win7-ből kikapcsolni a C&Q-t energia menedzsmentből ami szomorú mivel bár gyorsabban vált órajelet mint a phenomok de továbbra is látható laggokat csinál a játék közbeni órajel változás. Még egy szög a Turbo Core koporsójában mivel kikapcsolt C6 mellett újra működik a win7-es trükk tehát játék előtt teljesítmény centrikusra állítva fix órajelet kapunk míg energia takarékos módban szépen leveszi azt.

4, APM (aka HPC): Nem is értem hogyan siklott el afölött a PC társadalom, hogy valójában a proci saját ref órajelén terhelve nem fér bele az arra procra megadott TDP keretbe. Ami még rosszabb nem is arról van szó hogy néha néha vissza veszi, hanem bizony prime95 alatt majdhogynem több időt tölt a proc az alacsonyabb órajelenen mint a referencián. Mondanom sem kell ha van rá lehetőség ki kell kapcsolni.

Hogy érdemes-e egy 965C3-ról 6100-ra váltani? "Out of the box" állapotban nem biztos, de a fenti dolgok "rendbetétele" után IGEN.

(#8996) RVR400 válasza O_L_I (#8995) üzenetére


RVR400
veterán

Talán hülyén fog hangzani, amit írok, de én 965BE-ről váltottam FX4100-ra, és nem bántam meg. Minimálisan gyorsabb a rendszer, stabilabb, jobban húzható a proci (a 965 csak túlzott feszemeléssel volt hajlandó 4 GH-znél nagyobb órajelre), kevésbé melegszik.

(#8997) pilu85 válasza O_L_I (#8995) üzenetére


pilu85
őstag

Like a hsz-ed. c6 ra nem emlékszem. de nem laggol nekem jártékban.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8998) Asbee válasza O_L_I (#8995) üzenetére


Asbee
veterán

APM nálam dettó ugyanez. Amikor először tettem be a gépembe csak lestem hogy prime alatt miért megy alacsonyabb órajelen. Mondjuk nálam van auto, enabled , disabled igaz nem próbálgattam mi a különbség auto és enabled között.

[ Szerkesztve ]

(#8999) pilu85 válasza Asbee (#8998) üzenetére


pilu85
őstag

apm=auto. te is elsiklottál, énse tudtam mielőtt nem vettem. de nagyon jó procik ezek. meg szinte csak tuningkor van szükség az apm-et kikapcsolna. de ha alapon is, akkor meg esetleg túllépi pár wattal oszt kancsó. de nemtudom mikor jön el az az idő hogy az fx6ot illetve fx8 at egy játék fullig leterheljen. :) köszi a procit Oli. ezzel ellennék 5 évig, ha nem jönne a Vishera. :)

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9000) frescho válasza O_L_I (#8995) üzenetére


frescho
addikt

Szepen osszefoglaltad.

Azt meg erdemes hozzatenni, hogy a TC akkor feszt ad a procinak, amival vigan 4GHz folott is lehet kergetni. Izombol tulfeszeli teljesen foloslegesen. Ezert van az, hogy ki-be kapcsolgat.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.