Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) DeadMeat válasza Tom5 (#8294) üzenetére


DeadMeat
veterán

Én is azt hittem nem lehet roszul felrakni a blokkot.... aztán egy 180 fokos fordítás után 10 fokot esett a hőmérséklet...

Amugy van egy sanda gyanúm, hogy ha az a 65 fok valóban annyi volna, a procid hővédelme már 4 fok óta be kellett volna kapcsoljon..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8302) akela91 válasza DeadMeat (#8301) üzenetére


akela91
addikt

Nem hiszem, hogy annyira van állítva, egy dolog, hogy az az ajánlott, de kizártnak tartom, hogy 6x fokon kikapcsoljon. 80 körül esetleg.
Egyébként valóban lehet 2 féleképp felrakni a hűtőt(mugen-t is). Vízszintesen(a gépházzal) hosszabb a borda akkor van jól felrakva. Nem tudom jobban körülírni...

[ Szerkesztve ]

(#8303) Tom5 válasza DeadMeat (#8301) üzenetére


Tom5
addikt

De itt tényleg nem lehet máshogy feltenni...Hővédelem meg nem lőtte ki. Kezdem unni a dolgot. :U

(#8304) akela91 válasza Tom5 (#8303) üzenetére


akela91
addikt

Nincs más ötletem, ha van lehetőséged próbáld ki más gépben is a procit.

(#8305) DeadMeat válasza akela91 (#8302) üzenetére


DeadMeat
veterán

Elvileg az a megadott érték a megengedhető maximum (Tj max) amin a proci üzemelhet.
Eddig így volt, nem hiszem hogy ez most változott volna meg..
Amd is max temp-nek nevezi, szerintem nem véletlen..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8306) Atlantis


Atlantis
veterán

Egy gyors 8120 fogyasztásmérés, mindegyik fél óra Prime tesztet jelent:
- alap órajel, 1,2V : max. 241W, max. hőmérséklet 60°C.
- 3,8Ghz, 1,2V : max. 273W, max. hőmérséklet 61°C
- 4Ghz, 1,25V : max. 317W, max hőmérséklet 68˙C.

Környezeti hőmérséklet 27°C. Valószínűleg a pasztázás a proci pár héttel ezelőtti kiszerelése után nem sikerült túl jóra, de nem érdekel, ezek még így sem rossz értékek.
A CPU/NB mindegyiknél 1,25V-on, CPU/NB 2400Mhz-en, HT 2600MHz-en volt.
Többi beállítás/érték alapon.

A feszültség emelése tehát eléggé megdobja a fogyasztást. Más kérdés, hogy mennyit üzemel teljes terhelésen a proci...nem sokat. Kvázi ugyanannyi géphasználattal a havi áramfogyasztásom 6kW-ot emelkedett az előző E8400 alapú géphez képest. Ez persze csak durva érték, elég nagy hibaszázalék lehet benne, de sokkal rosszabbra számítottam.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8307) Tom5 válasza Atlantis (#8306) üzenetére


Tom5
addikt

idle hány fokos a proci?

Amúgy végre valaki akinek olyan meleg a procija terhelve mint nekem. :U

[ Szerkesztve ]

(#8308) Atlantis válasza Tom5 (#8307) üzenetére


Atlantis
veterán

39°C.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8309) Tom5 válasza Atlantis (#8308) üzenetére


Tom5
addikt

:Y mint nálam és látom neked sem az alap hűtés van a procin.

(#8310) Atlantis válasza Tom5 (#8309) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, nem az van rajta. Mindegy, mint írtam, engem ez nem zavar, hadd izzadjon a kis rohadék, ha már nekem sincs klíma a lakásban. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8311) Tom5 válasza Atlantis (#8310) üzenetére


Tom5
addikt

Még egy új pasztázást megkap aztán csuminudli nálam is.

(#8312) Atlantis válasza Tom5 (#8311) üzenetére


Atlantis
veterán

Én lusta vagyok ezért megint szétszedni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8313) Asbee


Asbee
veterán

Nálam amd overdrive ami nagyjából pontosan mér, de azért azt is fenntartásokkal kezelem. Idle van hogy kevesebbet jelez mint a szobahőmérséklet. Nem lehet hogy az ilyen magasabb értéknél is pontatlanul mér?

(#8314) 88Prot


88Prot
tag

Na ezt nemértem... :D

Adott egy FX 6100 belőttem 4200MHz-re + 2-5770 CF-ben; BF3 ( ahogy tudom ez az egyik olyan illetve egyetlen olyan game ami kihasználja ezeket az FX Procikat ) tehát Battlefield 3 Op Metro a map a buborékhoz beálltam egy biszonyos helyre néztem az FPS-st 1440*900ban 175 FPS Fraps szerint 1920*1080 125FPS, feladatkezelő szerint 65%os a procc kihasználtság. Kiváncsi voltam a 4200MHz mit tud a 3300Mhz-es stock órajelhez képest, megdöbbentett kicsit az eredmény 1440*900--175FPS 1920*1080--125FPS :D procc kihasználtság 85-90% :D amikor mégcsak 1 5770em volt, tudtam hogy VGA limites a gép mondom kipróbálom Crossfire-t am csak érdekességképp leírom azokat az eredményeket is 1440*900 1*5770 126 fps 1440*90 2*5770 200fps (akad) ez metron egy másik állásba volt azért eltérőek az adatok csak a differenciát akartam szemléltetni.

(#8315) kovsol válasza 88Prot (#8314) üzenetére


kovsol
titán

mi se értjük mit beszélsz ne félj :DDD

May the Force be with you!

(#8316) 88Prot válasza kovsol (#8315) üzenetére


88Prot
tag

sztem inkább azt nem értjük, hogy te mit nem értesz... :(

(#8317) soultrapp válasza Tom5 (#8311) üzenetére


soultrapp
senior tag

Csáó!azért,ha újra pasztázod írd már meg mi lett a végeredmény.

Különben én is így vagyok alapból 28fokos a szoba 3.6ra van most húzva a procim és idle temp39 load most nem néztem még de olyan 65 körül szokott lenni.
Különben félóra prime után mikor még 24 fokos szobában néztem 4ghz-en akkor 65fok volt a max,de néha ingadozott lement 57-65fokok közé,de gondolom ilyenkor még nem kapcsol be a hővédelem. Vagy igen?
Egyébként már én is kezdtem sokkot kapni,de mondták,hogy félóra prime után jó a 65 és nem akarom jobban idegesíteni vele magam.(hozzá teszem szétszereltem még egyszer,hogy újra pasztázzam,de nem változott semmi a szerelés meg adott nem lehet rosszul feltenni ráadásul szimetrikus a két oldala).

Pedig neked még a házad is szellősebb.

Na de most komolyan azért ilyen hűtőtől kicsit többet várna az ember.

(#8318) FeRRaR1 válasza 88Prot (#8314) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ezen mit nem értesz? VGA limit van így is úgy is, mivel gondolom nem minimum grafon tolod, így nem a CPU a szűk kereszt metszet, már ha itt bármit annak lehet hívni 100 Fps felett :)

Így a tuningal a plusz fogyasztáson kívül nem nyersz semmit BF 3-at nézve.

(#8319) Asbee válasza soultrapp (#8317) üzenetére


Asbee
veterán

Fx 6100-nek 71 fok a max.

(#8320) 88Prot válasza FeRRaR1 (#8318) üzenetére


88Prot
tag

Áh de miez hogy VGA limit van megint? :D ill még mindig? ::D::D:DD könyörgöm most olyan mintha lenne a gépben egy 6950... :D (kb játék válogatja) :D:D:D

(#8321) kovsol válasza 88Prot (#8320) üzenetére


kovsol
titán

nagyon egyszerű kideríteni
indíts el egy msi afterburnert és monitoroztasd, hogy mind a két VGA kártya maxon pörög-e

May the Force be with you!

(#8322) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Mindenki a hűtőben keresi a bajt, de itt a proci lesz a ludas.. 32 nanós csíkméret, "6, 8" mag
Kicsi az átadó felület.. ha megnézitek a maghőt (ne az értéket) terhelés alatt hatalmasat ugrik pillanatok alatt a hőfok.
Vagy az IHS alatt van valami furfang, de a hűtőnek már nem nagyon tudja átadni a hőt, azért melegszik ennyire, vagy a senzorok vacakok... és közel sem ennyire meleg a proci, mint azt kijelzik..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8323) soultrapp válasza DeadMeat (#8322) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hát az lehet nem annyira meleg a proci mint kijelzi,mert mikor nekem 65 fokot írt ki még a hőcsövek is csak langyosak voltak nem beszélve a bordáról.
Egyébként például azt vettem észre,hogy tegnap alap 3.3-on volt a proci tc bekapcsolva és battlefield közben felment 64ig a max hő.
De ma 3.6on tc kikapcs apm kikapcsolva már csak 59fokig ment.

(#8324) 04ahgy válasza DeadMeat (#8322) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pontosan. De ugyanez a jelenség a Sandy Bridge esetén is fellép, IvyBridge-et meg kevésbé tudsz léggel lehűteni, mint vízzel, mert kevés a hűtőre jutó delta T. A kis csíkszélesség átka.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8325) fatallerror válasza 04ahgy (#8324) üzenetére


fatallerror
addikt

és akkor mi van? víz v zseléhűtést kell venni?

don't tell me what i can't do!

(#8326) DeadMeat válasza 04ahgy (#8324) üzenetére


DeadMeat
veterán

Csak azt nem értem, hogy ha ilyen meleg valóban, akkor a hővédelem miért nem kapcsolt be?

fatalerror: nem nézegeted a hőfokot :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8327) Asbee


Asbee
veterán

Ez alapján akkor lehet, hogy a direkt hőcsöves hűtők még rosszabbak is, mert mondjuk a külső hőcsövek már nagyon a szélén vannak?

(#8328) fatallerror válasza DeadMeat (#8326) üzenetére


fatallerror
addikt

van benne igazság, ha olyan nagy a baj akkor úgyis rinyál meg leáll :] a tuninghőmérséklet miatt meg reklamálni vicces

don't tell me what i can't do!

(#8329) 04ahgy válasza fatallerror (#8325) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nincs semmi, de terhelésre többtíz fokot ugrik a maghőmérséklet a pillanat törtrésze alatt, és a kupak sem tűzforró, mikor a szilícium belsejére a szenzorok hetvenpár fokot írnak. Figyelembe kell venni a kis die size miatti kis hőátadó felület kvázi alacsony hőszállítását is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8330) fatallerror válasza 04ahgy (#8329) üzenetére


fatallerror
addikt

na szép, vmi okosat azért majd csak kitalálnak... és ennek milye káros hatása van? pl más alkatrészre, az alaplapra?

don't tell me what i can't do!

(#8331) =HG=


=HG=
addikt

Én már régen mondtam, hogy bizony ezek melegedősek ugyan annyira mint az x6...sok mag, sok hő!! :D
De ne rinyáljatok! nem volt még GTX 470-e senkinek?? Ahogy kb 3 percet nyomsz BF3-al(HD-ben) 45-ről 90 C...na az meleg !! :DD És csak akkor kezd 60%-ot adni a hűtőventinek...

[ Szerkesztve ]

(#8332) FeRRaR1 válasza 88Prot (#8320) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Játék válogatja ezt is, de a BF3 alatt nyilvánvalóan VGA limit van, ennyi.

De egyszerű a helyzet, vedd le minimumra a grafikát, vagy tedd kisebb felbontásra, és nézd meg úgy, hány % a CPU használat.

Garantálom, hogy több lesz.

(#8333) 04ahgy válasza fatallerror (#8330) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem, semmire sem káros, hisz kívül sokkal kevésbé meleg, mint belül.

(#8331) =HG=: GTX480 nem jó? Olyanom volt, de GTX470 is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8334) =HG= válasza 04ahgy (#8333) üzenetére


=HG=
addikt

ÖÖÖÖÖÖ...ezt most nem értem.. :F
Csak arra reagáltam, hogy a meleg az 90 c-nál kezdődik..( csak példának írtam).Fincsin melegíti a lábam a gép hátulján.. :K

[ Szerkesztve ]

(#8335) fatallerror válasza 04ahgy (#8333) üzenetére


fatallerror
addikt

akkor meg kár vele foglalkozni, ha meleg meleg, el csak nem füstöl :] de amúgy biztos vagyok benne h megoldják idővel

don't tell me what i can't do!

(#8336) 04ahgy válasza =HG= (#8334) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én meg azt próbáltam megpeddzeni, hogy a GTX480 még melegebb, az a 100 fokot is néha túllépte. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8337) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

FX6100 alapon (3.3GHz), 1.2875V max feszültséget kap, semmi tuning, Scythe (Infinity) Mugen hűtő, ~15 perc Prime95, indítástól leállítás utánig (melegedési és hűtési görbe).

Ezen remek leírás alapján a CPU hőmérsékleteket akár figyelmen kívül is hagyhatjuk, a lényeg a magok hőmérséklete. Gyanítom, hogy az AMD által megadott maximális hőmérséklet is (61 és 70°C) a magokra vonatkozik.

52°C-nál meg tudta fogni a Mugen, egy viszonylag rosszul szellőző házban (zajcsökkentés van beépítve, ami annyit jelent, hogy bitumenlapokkal és akusztikai szivaccsal van beborítva a ház belseje).

Harrrr!!!!

(#8338) kovsol válasza Ndruu (#8337) üzenetére


kovsol
titán

Én 3,6Ghz@1,13V al használom és nálam a cpu hőmérséklet megy fel 50-52 fokra, épp milyen meleg van a szobában. Szerintem te is nyugodtan adjál neki kevesebb feszültséget. Én 4Ghz en is kevesebbet adtam neki mint, most te alapon járatod. A kis H50 hűtőm még 4Ghz en is jóval hűvösebben tartja mint neked ez amit most mutattál.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8339) Ndruu válasza kovsol (#8338) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Majd holnap megpróbálgatom. Talán fogyasztást is mérek, ha lesz erőm.

Harrrr!!!!

(#8340) 04ahgy válasza kovsol (#8338) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A terhelés elvételekor megfigyelve a görbét jól látható, hogy Ndruu-nál a Core1, Core2, CoreN érték a CPU belső hőmérséklete, a 70°C-os érték figyelmen kívül hagyandó. Az 50 fokos érték viselkedik úgy, mintha a szilícium belsejében lenne a szenzor.

Ez alapján neki is 50-52 fokra megy fel, mint neked, magasabb feszen. Más alaplapotok van, máshogy olvassák ki a szoftverek az értékeket. Kár vészmadárkodni, vagy a hűtésének hatékonyságát firtatni ezáltal.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8341) kovsol válasza 04ahgy (#8340) üzenetére


kovsol
titán

mag hőmérséklet nálam ilyen 45-47 körül meg szokott állni, akkor nekem is az a mérvadó ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8342) Asbee


Asbee
veterán

Nálam rosszul méri a magot vagy nincs ami rendesen kiolvassa. Fél óra prime alatt 31 fok. :)
De már nem is foglalkozok vele.

(#8343) kovsol válasza 04ahgy (#8340) üzenetére


kovsol
titán

Jah és most nézem adatlapját az alaplap és a procink is egyforma
Amúgy én is túltettem már magam ezen a hőmérséklet cuccon. Most már inkább a gép halkításán ügyeskedek inkább.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8344) Tom5 válasza Ndruu (#8337) üzenetére


Tom5
addikt

Így már nyugodt vagyok én is. Köszönjük. :R

(#8345) 04ahgy válasza kovsol (#8341) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A szilícium belsejében mindenképp az a szenzor van, aminek a visszaadott értékei a leginkább hirtelen változást mutatják idle és terhelés között.

De való igaz: én sem foglalkoztam sosem a hőmérséklettel, akár AMD akár Intel volt épp a gépben.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8346) Bali27


Bali27
addikt

feltettem az Enterpriset... Ugyan olyan gyalázatos az Aida értékem.. Mindjárt kivágom a gépet a 3.ról.. :W

(#8347) kovsol válasza Bali27 (#8346) üzenetére


kovsol
titán

Én kifizetem a futárt, inkább küld át ide :D Várható volt, hogy tökre mind1 windows7 melyik verziója van fent.

May the Force be with you!

(#8348) akela91 válasza Bali27 (#8346) üzenetére


akela91
addikt

szvsz, ha érzetre olyan gyors mint kéne, akkor kár a pontokat hajkurászni. Tudom, sovány vigasz...

(#8349) Asbee válasza Bali27 (#8346) üzenetére


Asbee
veterán

Ha amúgy semmi lassulást egyebet nem érzel szerintem sz@rd le magasról.

(#8350) =HG= válasza Asbee (#8349) üzenetére


=HG=
addikt

A harmadikról :DD

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.