Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72301) Riccsiz_h válasza Riccsiz_h (#72297) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Köszönöm szépen az útmutatást :R

Üdv. Riccsiz

(#72302) Hardstyler01 válasza hundai (#72255) üzenetére


Hardstyler01
tag

Szia

Nekem is ez az alaplapom van és azt akarom kérdezni hogy a CnQ, C1E, SVM, iommu enabled-re rkajuk de miért? meg a hpc az nem magas számítási teljesítmény módpt takar?

Az svme meg a c1e meg nem csak virtuális meghatókhoz kell?

:R

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#72303) ViZion válasza Hardstyler01 (#72302) üzenetére


ViZion
félisten

SVM csak virtuális géphez kell, ha akarod/kell.
C'n'Q és C1E energiagazdálkodási opciók, ha nem HC tuning, akkor enabled.
HPC ahogy tetszik, ha enabled, akkor kevesebb P state van.
Mindez ott van az összefoglalóban is, részletesen.
RTFM :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72304) Hardstyler01 válasza ViZion (#72303) üzenetére


Hardstyler01
tag

Szia

Köszönöm szépen átfutottam többször is a fenti összefoglalót, de kérlek linkeld már be nekem a hpc-t mert nem találom hogy mi ez pontosan...

Meg a 970A Gaming Pro Carbon-ba van egy software p-sate (auto,enalble disable) az is mi pontosan ha erről is van leírás az összefoglalóban szívesen várom
:R

[ Szerkesztve ]

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#72305) ViZion válasza Hardstyler01 (#72304) üzenetére


ViZion
félisten

Összefoglalóban vannak linkek, tuning leírásokhoz. Ott van az angol és a magyar verzióban is.
SW P-State az gondolom engedélyezi/letiltja a P-state állítást szoftveresen. Jelentősége nincs sok, korábban kísérleteztünk ezzel, van rá progi, de macerás. Idle lejjebb lehet vinni a fogyasztást, tuningra meg ott a bios, más jelentőségét nem láttam, buktatót annál többet. Nem jut eszembe a progi neve, de keress p-state-ra itt, pár éve volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72306) Karima


Karima
őstag

Sziasztok!
Egy Gigabyte 970A-ud3-ba (rev 1.2, legfrisebb BIOS-al) tettem tegnap egy fx 8350-et, rá pedig egy Gammax 300-as hűtőt. Nem tuningra vettem, csak ez volt a kb legerősebb proci, amit még elbír az alaplapom, gyári beállításokkal szeretném használni. Az lenne a kérdésem, hogy az normális, hogy a fenti konfig (AIDA-val mérve) idle-ban 49fokot produkál (a szobában kb 24 fok van), nem extrém terheléssel (Lightroom) pedig 58-59-et. És még csak nem is több száz képet szerkesztettem. A venti fordulatszáma idle-ban is a gyári max kb 95%-án megy, így hozza a fenti értékeket. A ventilátor a ház hátulja fele néz. Ezt csak azért írom, mert pár helyen úgy láttam beszerelve, hogy a memóriák, azaz a ház eleje felé néz, úgyhogy lehet h ez a hiba, de ez az elhelyezés nekem nem tűnt logikusnak.
Előre is köszi a segítséget.

(#72307) ViZion válasza Karima (#72306) üzenetére


ViZion
félisten

Normális, mert alapból sok feszt kap. Összefoglaló és be kell állítani azt a feszt, frekit, amit szeretnél.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72308) Karima válasza ViZion (#72307) üzenetére


Karima
őstag

Köszi! , akkor a hűtőborda megfordításával (hogy a ramok felé nézzen a venti) ne is vacakoljak, sokat nem nyernék vele. Azóta megnéztem pár installation guide-ot, és mindenhol a ramok felé néz a venti.

(#72309) ViZion válasza Karima (#72308) üzenetére


ViZion
félisten

Az jó úgy, esetleg felfelé tolja, ha fent rácsos a ház, de nem mindet lehet így rakni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72310) Karima válasza ViZion (#72309) üzenetére


Karima
őstag

Tehát az jó, hogy a gép hátulja fele néz a ventillátor? (most már megnéztem a gyári leírást is - időben - és ott is az ellentétes irányba rakták fel)

(#72311) bebe159 válasza Karima (#72310) üzenetére


bebe159
aktív tag

Talán jobb, ha a ramos oldalon van, mert akkor fújja a bordát, és nem szív róla. Ha nem szimmetrikus a hűtő és 2 torony van (pl. az enyém), akkor is a keskenyebb részről szív, és szélesebben bordázott ágat fújja.

(#72312) macy válasza Karima (#72310) üzenetére


macy
addikt

Van a házadon hátul szellőző vagy venti?

(#72313) pajav8 válasza pajav8 (#71105) üzenetére


pajav8
tag

Helló!
Megkotlott az ASROCK Fatal1ty 970 Performance alaplap, és se cserélni se javítani nem tudják.
Olyan alaplapot keresek ami elbír egy FX9590-et. A gép fejlesztésre lenne nem játékra.
Tudnátok ajánlani olyan alaplapot ami megbírkózik a procival? Lehetőleg az aquából mert levásárolható az előző lap ára(kb 33k Huf)

Köszönöm.

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#72314) hundai válasza pajav8 (#72313) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia!

ASUS M5A99FX PRO R2.0-ba már nyugodt szívvel beletenném azt a procit, 3500FT-al drágább mint a régi lapod.

-Wake up Neo!

(#72315) ViZion válasza pajav8 (#72313) üzenetére


ViZion
félisten

MSI és giga van nekik, MSI-ből csak az újabb van raktáron, arról sok infó még nincs, neten kellene rákeresned, hátha vhol írtak véleményt. Illetve deszkás topikban, ott megmondják melyik mennyi VRM fázis, etc.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72316) Karima válasza bebe159 (#72311) üzenetére


Karima
őstag

Köszi. Este megfordítottam (most a borda ventis oldala a ramok fele néz), előtte letisztítottam, újrapasztáztam MX4-el, de kb koppra ugyanazokat az eredményeket hozza. Lehet, hogy a Gammaxx300 csak ennyit tud? A gép hátulján van egy venti, bár már régi is, és nem is túl nagy.
Más: a feszültséget, szorzókat hol tudom állítani gigabyte biosban? Mert mutatni ugyan mutatja, de inaktív, nem tudom változtatni.

(#72317) Hardstyler01 válasza Hardstyler01 (#71884) üzenetére


Hardstyler01
tag

Sziasztok

Sikerült a régebben említett SC2-lagot emberire szorítani a 7700K killer Left 2 die pályán (brutal) fokozaton

Sikerült kinyernem a 8320E-ből 5Ghz-es Turbót!
igen turbót mert a játéknak csak 2 mag kell többen nem használ!

A konkrét kérdésem az lenne hogy mit gondoltok arról: Megy ez a pálya 5 Ghz-en a CPU hőmérsékletét sikerül 60 fok alatt tartani, viszont a CPU Dióda fölszalad 70 fölé! :F Mit javasoltok kupakolás, jobb paszta, még erősebb hűtő, ebbe a sorrendbe :DDD ? (Köszönöm nem váltok Intelre! Összefoglalót elolvastam igen a linkeket is! :DDD )

:R

[ Szerkesztve ]

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#72318) Habugi válasza Hardstyler01 (#72317) üzenetére


Habugi
addikt

A Turbo elsősorban azért életveszély, mert agyatlan feszekkel kínálja a CPU-t adott órajelek mellé, kvázi amennyiben X fesz mellett Turbóval sikerült 5Ghz-en játszanod, az annyit jelent h kézzel kitesztelve ugyan ezt az órajelet Turbó nélkül tartósan alacsonyabb fesz mellett rendszeresítheted.

60-70fok egyébként ebben az időben nem dráma értékek, a fesz amit a Turbo terhelésre odapakol szerencsétlennek az szerintem inkább riasztó lehet.. :B

Nálam ~2évig ment egy 8320-as 1.5V-al valamivel 5Ghz felett, jellemzően közelebb a 60°C-hoz sem mint a 70-hez, nem mintha sok jelentősége lenne és kutya baja nem lett.. :N

Forrasztott.., szóval skalpolni ne próbáld meg.. :)

Azzal nyerhetsz a legtöbbet ha kézzel nekiállsz kitesztelni mennyi fesszel elégszik meg 5Ghz magasságában, Turbohoz képest sok nafta és hőtermelés spórolható meg ezáltal.
CPU-nak, lapnak/VRM-nek is tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#72319) Hardstyler01 válasza Habugi (#72318) üzenetére


Hardstyler01
tag

Köszönöm

De akkor nem baj hogy nagy a különbség a cpu felület és a cpu dióda között? (mondjuk ha forrasztott akor tényleg nem tudok semmit csinálni :DDD )

Régebben azzal riogattak hogy 60fok fölött "visszaveszi a teljesítmény" csak ha így van akkor melyik hőfokot figyeli dióda vagy felület?

Tehát összeségében azt mondod hogy jó ez a hőfok nem lesz baja nem vesz vissza!!?
:R

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#72320) Omli85 válasza Hardstyler01 (#72319) üzenetére


Omli85
őstag

Futtas egy HW infót és csekkold le milyen feszt vág oda neki az 5GHz-s turbó esetén. Ha vállalható értéket kapsz akkor semmi para a 60 fok körüli nem 8-10 órás konstans terhelés nem nagyon fog ártani neki. Nálam 63-65 fokokon csattogott a dózer 10-12-órás etapokat mikor több anyagod kódolt egymás után mai napig semmi baja :) pedig nálam a beton stabil 4.5 mellé is 1.488v kellett :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#72321) Hardstyler01 válasza Omli85 (#72320) üzenetére


Hardstyler01
tag

5Ghz 1.576v ez volt eddig a legmagasabb amit lencsevégre kaptam de ugye most biosba is kapott egy picit nem tudom hogy ilyenkor amit ő gondol hogy jó lesz én azt pluszszolom a bios beállítással?

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#72322) Omli85 válasza Hardstyler01 (#72321) üzenetére


Omli85
őstag

Háát azért az az 1.576v az annyira nem bizalomgerjesztő nekem az mát tűréshatáron túl van :D én vízzel is csak 1.56v-ig merészkedtem csak, hogy meglegyen a "Megvolt az 5GHz" acsi :D. Szerintem nicns az az isten aki logikát talál a turbo órajel alatt dobált feszültség értékre :DDD . Lehet, hogy LLC-nek van hozzá egy kis köze és azzal lehetne csalni fene tudja én sosem használtam a turbo-t az az igazság.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#72323) Hardstyler01 válasza Omli85 (#72322) üzenetére


Hardstyler01
tag

Mondjuk ez csak csak épp hogy felvillan ennyire eléggé ingadozik visza is meg 4Gz-re aztán 1,4 Ghz-re ahogy van terhelés de modom a cpu felület 58-60 fok engem ez a dióda hőfok aggaszt hogy felugrik 76-ra is... nem fura hogy túl nagy a különbség?

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#72324) Omli85 válasza Hardstyler01 (#72323) üzenetére


Omli85
őstag

Én a kupakhőt szoktam figyelni a többi kalkulált érték így azokban sosem bíztam. Ha a kupak 65 alatt maradt tartós terhelés mellet nekem az elég volt :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#72325) Habugi válasza Hardstyler01 (#72321) üzenetére


Habugi
addikt

Ehhhemm.. 1.576V mi?! Valami ilyesmire tippeltem.. ;] :DD

Megvan ám ennek is a maga szépsége.., bizonyos dolgokat már csak azért is érdemes értékelni/szeretni, mert a sorscsapás kategórián belül is tudnak egészen egyediek/kiemelkedők lenni, na az AM3+ féle Turbo az pont ilyen. :DDD

A döntés a tiéd de azt a Turbot én az első adandó alkalommal vágnám agyon a helyedben, kb amikor legközelebb belépsz a BIOS-ba..

Kezdésnek manual belősz egy 4.9-et és szintén kézzel adsz neki valami 1.485 - 1.5V körüli feszt, tolsz neki egy R15 multit és ha túléli kékhalál nélkül akkor az SC2-öt és egyéb 1-2szál only játékokat a következő ~30ezer évben zötty nélkül fogja vinni.
Igény szerint persze mehetsz feljebb is órajelben vagy kezdhetsz helyből 5Ghz-el.

Ami a hőmérsékleteket illeti azon felül ami infót már közöltünk.., azt kell tudnod h az AMD elvileg max65°C -ot javasol hosszútávra, igen ám csak ezt a maghőre vonatkozóan ami pedig egy kalkulált érték.
Adja magát hogy ahány gyártó/lap/BIOS, na ez a kalkulált érték kb annyi féle..

Teljesen normális dolog hogy a socket/kupak szenzor és a maghő között difit tapasztalsz, ez általában 10-15°C jelent a legtöbb embernél, a socket/kupak javára, kvázi akkor vagy az AMD által közölt határérték közelében, amikor a socket/kupak 75-80°C környékén van.
Ezt a szenzort érdemes figyelned, hosszútávon nem ajánlott 75 fölött járatni.

Pepitában ennyi, Turbo OFF, manual fesz, HWInfoval vagy hasonlóval figyeled terhelésre LLC függvényében mennyi az annyi.
Lényegesen kevesebb fesszel meglesz a 4.9-5Ghz valószínűleg, kiméled vele a CPU/Lap kombót, hűvösebb és gyorsabb is lesz a vas.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#72326) Omli85 válasza Hardstyler01 (#72323) üzenetére


Omli85
őstag

Habugi mester szavait még annyival kiegészíteném, hogy ilyen fesz mellet adott esetben érdemes csekkolni a vrm hőmérsékletet is esetleg megtámogatni valami szélkavaróval. Bár mivel nem konstans sok magon lesz terhelve a cpu így valószínű nem lesz gond, de azért ártani nem árthat :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#72327) Hardstyler01 válasza Habugi (#72325) üzenetére


Hardstyler01
tag

Látom mindenki temeti szegény turbót! Én kitartok mellette és szeretném kitesztelni hogy ez jól működhet! Mégpedig azért mert ez az egész erről a mai szemmel nézve rosszul megírt SC2 pályával küzdök, amit Formaster kolléga kitesztelt 5GHz-es I7700K val és tudom hogy ott is voltak gondok az fps-el bőven! :D
Ez inkább arról szól mint ahogy a belinkelt kép is mutatja, hogy ez a nyamvadt játék csak nem használja ki folyamatosan a magokat, hanem i borzalmas tüskéket lő a kihasználtságot mutató diagramba és nem egy szép vízszintes vonalat 100-on! :D
Erre meg pont jó a turbó, ha nem dől a zombi sereg vegye csak vissza 4Ghz-re ha nyugi van 1,4Ghz-n is eljátszok bőven!
itt tényleg a turbót akarom kitesztelni kvázi utolsó emberként ahogy látom aki még ebbe bízik hogy az AMD mérnökei nem dolgoztak ezen hioába! :D
jelenleg biosba visszább vettem a feszt és most a maximum érték 1,554 CPU 60fokos Cpu, a dióda pedig 70körül!
LLC állítás nincs az alaplapomon! (cuccok fülnél a teljen konfig)
@Olmi: VRM hűtő turbó 5Ghz-el pedig enyhén meleg!

Összességében megterhelőnek tartom a kézzel beállított fix tuningot ehhez a max 2 magot használó játékhoz!
:))

[ Szerkesztve ]

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#72328) Omli85 válasza Hardstyler01 (#72327) üzenetére


Omli85
őstag

:C Kitartó vagy ebből ismerszik egy igazi FX-es :R ;). Végül is erre a felhasználási célra neked tény előnyösebb és többet profitálsz belőle mint a fix órajelből.

A hőmérséklet adatok így csökkentett fesszel szerintem már teljesen rendben vannak. Esetleg menj feljebb 5.1 5.2 :DDDD.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#72329) Hardstyler01 válasza Omli85 (#72328) üzenetére


Hardstyler01
tag

:R
Nem merek! elmondom neked ezen a pályán így van 10 fps-em! :D

Úgy érzem hogy most találtam el legjobban a kofigot! Stabil, "normális" hőmérsékletek :) Lehet még talán kipróbálok még egyel lejjebbi fesz lépcsőt hátha kánikula lesz jövő héten! :D

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#72330) Omli85 válasza Hardstyler01 (#72329) üzenetére


Omli85
őstag

Csak vicceltem ;) így is elég korrekt az eredmény és sajna az ellen nem lehet mit tenni, hogy az a nyuvadék motor az legjobban valami 2 magos 7GHz-s procit szeretne :DD.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#72331) wsanyi válasza Karima (#72306) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Új vagy használt CPU? Milyen pasztát használsz? Mennyit tettél a hűtő alá? Rendesen letisztítottad a CPu tetjét és a hűtő alját, ha használt volt?

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#72332) hobizoli válasza Omli85 (#72330) üzenetére


hobizoli
nagyúr

FX 5GHz-n mennyi fps tud SC2-ben egy x VGA-val....?

több drón kell ;P

(#72333) Omli85 válasza hobizoli (#72332) üzenetére


Omli85
őstag

Nem tudom én nem játszom SC2-vel anno játszottal de az nem most volt hanem mikor kijött :D.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#72334) Zoltanberta2


Zoltanberta2
csendes tag

sziasztok.

MSI 970 gaming alaplaphoz HD7870 kártyához melyik FX-et vegyem?
8350? 35k
8320? 32k
vagy 6350? 29k

van érelme az FX8xxx-nek? használja valami?

leginkább csak WOT-ozok mostanában

(#72335) hobizoli válasza Zoltanberta2 (#72334) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Cinebench15 :DDD

több drón kell ;P

(#72336) Slavia válasza Karima (#72306) üzenetére


Slavia
aktív tag

Meg tegyél a Vrm-hez közel egy kis ventilátort mondjuk a gyárihűtő ventilátora megteszi szabályozva természetesen.

pl így: [link]

Stabilizálja a melegedést nem fog annyira ugrálni minden kis emelkedésnél,és ahogy az egyik fx veterán is írta állísd be a feszkót/szorzót manuálisan.

Még egy jó tanács gigabyte alaplapoknál (970/990)előszokott fordulni a duplapost bios,ez egy"bug".

A megoldás: APM kikapcsolása. Ezt egyébként is meg kellene tennünk, hogy a TDP limiter ne fogja vissza a CPU-t a tuning során, de az APM letiltása a gyakorlatban az eredményezi, hogy a Turbo kikapcsol annak ellenére, hogy a BIOS-ban "Auto"-n marad.

Az eredmény: nincs dupla indulás, és a gyakorlatban nincs turbo. Emellett a HPC mód bekapcsolása elméletileg ugyancsak kedvező hatással van a tuningra. (gab123)

[ Szerkesztve ]

(#72337) lovas001 válasza Zoltanberta2 (#72334) üzenetére


lovas001
aktív tag

Wot esetén egy egyszerűbb pentium konfig lenne a nyerő neked. Többnyire nem használ csak 1-2 szálat melyben gyenge az fx. Én ár értékben egyébként a 8320 mellet döntenék ha ez a 3 közül kellene.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#72338) Ry0K3N válasza Zoltanberta2 (#72334) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

WoT-hoz ne vegyél FX-et, nagyon gyenge az egymagos teljesítménye. Igaz kicsit javult a WoT open beta óta de a többmagos kihasználtsága még most is katasztrofális. Egy G4560-assal jobban jársz mint egy FX-el.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#72339) hobizoli válasza Ry0K3N (#72338) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt mondtam egy isminek is, FX8320e-t vett megis erre
aztán megy 65-70fps-n egy RX470-l
csak ezzel jatszik

több drón kell ;P

(#72340) Ry0K3N válasza hobizoli (#72339) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Nekem jó ha elérte 40-50-et FX6100-assal minden low-on iszonyat droppokkal. Most Ryzen 1600-assal meg mint a rakéta 120 frammel. Kell neki az egymagos teljesítmény nagyon.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#72341) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
9590-el kb milyen cinebech r15 pontszám mondható "jónak"? Most 660pontott kaptam

BIOSról lőttem pár képet, illetve egy aida mérést BF1 alatt.

Ha esetleg van pár gondolat, hogy mit kellene állítanom, hogy maradjon ilyen "hűvös" :DDD De egy kicsit gyorsabb ne habozzon. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#72342) Habugi válasza Norbika88 (#72341) üzenetére


Habugi
addikt

4700 mellé 5000-es Turbóval mélygyász a 660 pont, alulról kéne súrolnod a 800at.

Fent lenyitod a topic összefoglalót és megkeresed benne ezt a sort:

"Asus M5A lapok beállítása, FX tuning kezdőknek ITT!"

Szólj majd ha megvoltak az alapbeállítások, így a Turbo OFF is.

R15 mellé/alá egyébként sokkal inkább HWInfo64, a topicban ~egymilliárd shotot találhatsz azzal kapcsolatban hogy mely szegmens érdekes a SensorOnly nézetéből.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#72343) Norbika88 válasza Habugi (#72342) üzenetére


Norbika88
senior tag

Jah nem a tuning a célom, 5ghz fölött is megy szépe stabilan, turbo meg minden apm, cnq..stb nélkül, igaz akkor egy igazi kazán.

Inkább "undervoltolni" szeretném és sebbességből nem sokat veszteni, ebbe lenne jó ha valaki már foglalkozott vele 9590nél.

[ Szerkesztve ]

(#72344) Habugi válasza Norbika88 (#72343) üzenetére


Habugi
addikt

Még nem hordott a hátán olyan 8hengeres Visherát a Föld, ami ne hűlt volna a Turbo kikapcsolását követően, márpedig a BIOS-od alapján nálad megy. :)

Turbo oFF továbbra is, maradsz alapfrekin 4700-on és megnézed hogy mennyi az a minimum fesz ezen az órajelen amivel még stabil, pepitában kb ennyi. Ennek tesztelésére teljesen jó az R15 első nekifutásra, másodikra mehet FX Fixes IBT VH és hasonlók ha szeretnéd.

A kezdéshez kell egy kontrasztmérés kikapcsolt Turbo mellett 4700-on h adott LLC mellett mennyit nyakal be R15 közben, majd ezt a feszt szépen lépésenként elkezdheted tovább csökkenteni.

Igény szerint nyilván ha kevesled a 4700-at akkor a kontrasztmérést követően nem elkezdesz feszt csökkenteni, hova-tovább ahhoz nem is nyúlsz, szimplán csak elkezded emelni a frekit és megnézed eléred-e adott fesszel mondjuk az 5Ghz-et.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#72345) Pro!Petya válasza Norbika88 (#72341) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Hali!

Az a 660 nem mondható jónak R15ben ,sőt inkább azt mondanám arra hogy valami nem kóser.. 4,7 + turbo 5ghz-en

Összehasonlításképp az én méréseim :
4,5@ Lent...
4,6@ 729
4,7@ 742
4,8@ 764

Képekkel is megvannak ha megnézed a korábbi hsz-eim. ;)
(Hwinfo miatt érdekes lehet neked. Bár lehet nem mert neked minuszban kéne ofszettel játszani)

Most a melegre való tekintettel (kb a szobában sem lehet megmaradni.... + az FX is még az orrom alá fűt)
ezért 4.5-ön 1,4Vcore maxxal és az összes létező energiatakarékos feature / mód bekapcsolva + (még az asus féle is maxon)
és így kapok 709-718 között. :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#72346) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok!
miért 3 magot ir ki mikor elvileg 6 cores 6 threads ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#72347) Pro!Petya válasza Cry0 (#72346) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Jó az úgy! ;)
A 8 magos Fx-re ezt írja: 4c/8t :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#72348) bebe159 válasza Cry0 (#72346) üzenetére


bebe159
aktív tag

Modulok vannak benne, egy modul az 2 magot ér, így fizikailag fele annyi "magos."

(#72349) Cseneles válasza Norbika88 (#72341) üzenetére


Cseneles
őstag

Szeva! Szerintem orulj h egyaltalan lefut a teszt 4,7ghz+turboval 1,38v-on amit a biosban manualra raktal. Adj neki 1,42v korul es lass csodat kapsz normalisabb pontokat

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#72350) Leon77


Leon77
őstag

Srácok, elhagytam az fx tábort, de nagyon szerettem a konfigot. Sok órám, napom rament, mire minden beallitas összeállt és mire kiismertem a kis 8320 asom lelkivilagat. Utána fura is volt, hogy hónapokig hozzá sem kellett nyúlni. 4,9 en zotyogott probléma mentesen. Azt hiszem picit hiányozni fog.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.