Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72251) jokeph válasza MK VII (#72250) üzenetére


jokeph
nagyúr

Megfogadom. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72252) csepis


csepis
újonc

Sziasztok!

Olyan gondom lenne ,hogy húzni szeretnék egy 8320 ast msi pro carbon 970a-lapban de csak 4.1 ig megy stabilan fölé nem, azt is 1.5- ös fesz el ,ibt teszt alatt azt vettem észre , hogy a fesz 1.5 röl leugrik 1.475 re is és akkor crash el a gép, kérdés ez normális e vagy mivel tudnám fixen tartani a feszkót (LLC?) a cél egy 4.5 lenne stabilan.

Ui: csak feszkót meg szorzót emeltem

(#72253) hundai válasza csepis (#72252) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia!
Iszonyatosan sok az a fesz 4,1hez, annyit ~1.375ből mennie kellene. Szerintem a 4,5 olyan 1,4 körül meglenne, bios képekkel, hőfokokkal okosabbak lennénk :)

-Wake up Neo!

(#72254) csepis


csepis
újonc

Visszavettem a feszt 1.424 re :)

itt a többi:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#72255) hundai válasza csepis (#72254) üzenetére


hundai
aktív tag

Első kép:
CnQ, C1E, SVM, iommu enabled,
hpc disabled, valamint a win energiagazdálkodásibsémát is állítsd be. Mellesleg az a fesz elég lenne ~4,5&4,6hoz is simán. LLC-t állítottál? Az fx patches ibt-t megtalálot a topikban ha visszakeresel.

-Wake up Neo!

(#72256) csepis


csepis
újonc

Belőttem őket egyedül az LLC-t nem ,de azt bioson belül nem is találom azt szoftverrel kéne?vagy ha biosba nincs akkor lehet nem is lehet állítani? :F

(#72257) Beretvás válasza csepis (#72256) üzenetére


Beretvás
addikt

abban a lapban nincs llc és valójában sokkal több fesz kell abban a lapban az adot cpu-hoz mint pl egy saberben..

(#72258) Leon77


Leon77
őstag

Sziasztok. Érdeklődnék olyanoktól, akinek van aprós tapasztalata.

Lassan (kábé egy hónap múlva) megválok szeretett FX konfigomtól és Ryzen-re váltok.

Vajon csak simán adjam el darabokban, vagy jobban járok, ha egyben hirdetem meg? Atom stabilan viszi a 4,9GHZ-t 0-24 ben 1866 on futó 1600 as armokkal (4*4gb), 4,8ghz-n elég a cpu-nak az én lapomban 1,41 volt.

Vagy inkább megijednek a népek attól, hogy húzva volt a cpu? A bios beállításokban jó sok munkaórám van a tesztelgetésekkel együtt. :F

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#72259) csepis


csepis
újonc

Akkor szerintetek meddig merjem engedni a feszt? Valaki esetleg próbálkozott ilyen lappal húzni?

(#72260) bebe159 válasza Leon77 (#72258) üzenetére


bebe159
aktív tag

Szerintem ez emberfüggő, hogy valakinek kell-e így vagy nem. Én így talán jobban rámennék, ha tudom, hogy jó kocka. De lehet, hogy másnak meg az jut eszébe, hogy "úristen ez 0/24-ben majdnem 5 ghz-en járatta..."
Ha darabokban adod el, talán többet tudsz kapni értük, és talán többen bogarásszák a különböző hardverkategóriákat, mint a konfigokat. Még azt írhatod a hirdetésbe is, ha egyben viszik, akkor olcsóbban adod.
Én úgy csinálnám, hogy beírom, hogy mit tudott, darabokban a megfelelő kategóriákba raknám fel, a hirdetésekbe linkelném a többi alkatrészt, és olcsóbban adnám egyben.

[ Szerkesztve ]

(#72261) ViZion válasza bebe159 (#72260) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Mivel vizezve volt, így a 4,9 GHz nem rémisztő sztem. Magam részéről a konfigokat ritkán nézem, inkább alkatrészeket. Egyben eladni jobb, egyben van a pénz. Darabokban esetleg tovább tart, de többet lehet kapni érte.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72262) Leon77 válasza ViZion (#72261) üzenetére


Leon77
őstag

+1

Eddigi tapasztalataim ezt támasszák alá (mármint darabokban eladni sokkal jobban megéri), de szvsz jó kockám van és jó lenne, ha olyan venné, aki ki tudja belőle hozni azt, ami benne van. Mindegy, 1 hónap múlva meglátom. :R

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#72263) fisi


fisi
senior tag

Sziasztok!

Nmerég rakattam össze egy kombót FX 6300 proccal amiből menet közben csere lett FX 8350 re
Eddig egy Coolmaster Hyper 103 tette a dolgát hang nélkül azonban rárakva a 8350re ez megváltozott, bár továbbra sem ordenáré a hang de sokkal jobban hallható mint eddig. Tudnátok egy igazán halk hűtőt ajánlani?
Általános célokra és játékra van diszkréten használva a cucc húzás nélkül. Nézegettem az ajánlott hűtőket de egy részét nem találta, a PCX -nél néztem őket.

Ötleteiteket köszönöm!

Ház Zalman Z 3 , alaplap meg Gigabyte GA-78LMT-USB3 v6 2x 8 giga rammal.

[ Szerkesztve ]

(#72264) bebe159 válasza fisi (#72263) üzenetére


bebe159
aktív tag

Én személy szerint nem tudom, hogy melyik halk (az enyém biztosan nem :DDD ), ha itt nem jön jó válasz, akkor kérdezz rá a procihűtő topikban.

(#72265) ViZion válasza fisi (#72263) üzenetére


ViZion
félisten

A hűtők az összefoglalóban, régi lista, de jó.
Húzás nélkül... OK, de biosban milyen értékre állítottad? Kereső fentebb: finomhangolás, tuning...
be kell állítani, leírtuk ezerszer. Se adatlap, se konkrét adatok (freki, hőfok, fesz, etc...)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72266) fisi válasza ViZion (#72265) üzenetére


fisi
senior tag

Szia. Elnézést hogy nem írtam, az oka egyszerű, mivel nem tudom meg nem is érdekel különösebben. Gondolom alap minden mivel még a biost előhivo billentyűzetet se látom olyan gyorsan vált. De megnézem majd délután.
Személy szerint ez a biosban való állítgatás sohasem vonzott. :)

A hőfokrol annyit hogy az Aida tegnap miközbenment a prime 95, 63 fokot mmutatott vmi CPU diódameg 48 vvolt alaplapra 54 fokot írt. A procit 93-95 százalékban hajtotta meg 3.76 GHz n

[ Szerkesztve ]

(#72267) ViZion válasza fisi (#72266) üzenetére


ViZion
félisten

Pedig ezt meg kell csinálnod, vagy el kell vinni vhova, ahol beállítják. Pár óra csak, teszteléssel együtt. Ha durvább tuning a terv, akkor több, és ott lehet később is csavar a dologban, szal. nem erőltetném 4,3 fölé, azt röhögve viszi mindegyik stabilan, hűvösen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72268) fisi válasza ViZion (#72267) üzenetére


fisi
senior tag

Nem kell tuning csak menjen szépen hűvösen :)

(#72269) Beretvás válasza ViZion (#72267) üzenetére


Beretvás
addikt

Abban a lapban örüljet ha megy neki.. :U

(#72270) ViZion válasza Beretvás (#72269) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, bakker, az utána került oda... ehh, akkor a 4 GHz is jó lesz. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72271) fisi válasza Beretvás (#72269) üzenetére


fisi
senior tag

Mi a baj a lappal? Kifejtenéd bővebben?

(#72272) fisi


fisi
senior tag

Valaki Kalocsa környékén aki némi pénzmag ellenében ezt a finom hangolást elvégzése?

(#72273) Beretvás válasza fisi (#72271) üzenetére


Beretvás
addikt

Gyenge tápellátás régi chipset. 970 esekböl is csak a drágábbak valok fx alá.

(#72274) fisi válasza Beretvás (#72273) üzenetére


fisi
senior tag

Osszesegeben nem is egy hard-core szét tuningolt gépnek készült. Esetleg tudsz segíteni a finomhangolásban?

[ Szerkesztve ]

(#72275) fisi válasza ViZion (#72265) üzenetére


fisi
senior tag

Bios képek

(#72276) fisi


fisi
senior tag

Ez meg a CPUZ meg az Aida , de pontosan mit küldjek el még?

(#72277) Slavia válasza ->Raizen<- (#72238) üzenetére


Slavia
aktív tag

Hát nekem meg fx 8300 van és csak 300Mhz-t emeltem rajta de azt is érezni lehet.:)Feszültség emelés nélkül.

(#72278) Beretvás válasza fisi (#72275) üzenetére


Beretvás
addikt

sajnos giga biosa messze áll tölem, de jön itt majd valaki akinek van/volt giga lapja.

(#72279) lee56 válasza fisi (#72275) üzenetére


lee56
őstag

Nincs itt semmi látnivaló kérem szépen. Ha tuningot nem akarsz, akkor ezek a beállítások jónak tűnnek, ha mégis többet szeretnél kihozni az FX-edből, ahhoz a lapod és a hűtőd is kevés lenne, ahogy már a többiek mondták korábban.

Egyet talán tehetsz, de az se lesz könnyű; a "CPU Voltage"-t fokozatosan lejebb állítva és tesztelgetve szintenként, hogy meddig stabil még, ezzel tudod a fogyasztás s a hűtőd hangerejét csökkenteni majd talán. De ez is tuning ugye csak nem a megszokott irányba :) , de ugyanúgy mint a felfelé tuningra, itt sincs semmire garancia, és talán még nehezebb az igazán stabil feszültséget megtalálni, amit semmivel nem tudsz megingatni. Ha ez már túl macerásnak tűnik, akkor csak kapcsold ki a "core performance boost"-ot, az a turbó, de igy kis teljesítménycsökkentést is elszenvedhetsz majd, de ez is csökkenti majd a hőfokokat némileg.

(#72278) Beretvás : Jelen :P

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#72280) fisi válasza lee56 (#72279) üzenetére


fisi
senior tag

Köszönöm Lee!

Semmilyen tuningra nincs szükségem viszont úgy döntöttem hogy a Hyper 103 at lecserelem egy Arctic Extreme Rev 2 vagy mire ha befer az sokkal halkabb lesz szerintem a nagyobb ventilátor és a sokkal kisebb fordulat miatt is. Ennek a mostani hűtőnek a hangja nekem már zavaró hisz átlag 1900, terhelésen 2400 on forog.
Az Arctic meg Max 1500 at. Remélem ezzel megszűnik a hang. Amúgy CPUz Ben stressen kimegy a proci 4-4,04ghz ig ilyenkor az Aida szerint 43watt körül eszik. Egyedül nekem a hanggal van bajom. Ezt akarom megszüntetni. Meg hát olvasom a sok hú nekem 30 40 fokon megy a proci hsz eket ezt szeretném megközelíteni.
Ennyi.

(#72281) SweetenGeR


SweetenGeR
csendes tag

Egy fx-6300as proci meddig bírná a tuningot? Hűtő Cooler Master Seidon 120V ver.2 (dupla ventivel használva).
Alaplap: MSI 990XA-GD55

Tudnátok pár tippet adni hogy mit érdemes bekapcsolni/kikapcsolni a processzor tulajdonságainál?

Balázs

(#72282) Kuter válasza SweetenGeR (#72281) üzenetére


Kuter
senior tag

Amig le nem fagy :)

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#72283) ViZion válasza SweetenGeR (#72281) üzenetére


ViZion
félisten

Tippünk az nincs. Tudjuk mit kell. Felfelé görgetni és összefoglalót elkezdeni olvasni. Meg a keresőt használni. Meg adatlapba ezt a konfigot írni. A kereső. Fontos.

No offense, de Tudod kb. 2 hetente jön vki és kb. ezt megkérdezi. Utána jön egy hsz-cunami, mi mondjuk, h összefoglaló, meg a kereső, az fontos. Ő mondja, h írjuk le két mondatban. Mi: nem lehet. Ő: merbunkóknemsegítenekpedigafórum... mi: de hát leírtuk már, ez az összefoglaló, ha nem elég, akkor kereső, az hasznos. Ő: demerakkoris, miazmá'ménemírtok egzakt értékeket? Mi: mert tesztelned kell, ezt is leírtuk... etc... etc...

Jah, MSI lap itt nem sok van, de azért a keresőnek adj egy esélyt, hasznos :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72284) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok srácok!

Most sajna nem tovább akarom húzni a procim hanem kezdő bányászként kicsit visszavennék belőle (a villanyszámla miatt). Szóval szeretnék egy profilt ami minél kevesebbet fogyaszt amíg erőlködik a VGA. Emlékeim szerint a 8 magost vissza lehet downgradelni 4 magossá, de nem találom ezt a beállítást a Biosban. Egy Asus Sabertoothom van V 1.0-ás. Ha valaki segítene nekem ebben hol keressem megköszönném. És egyéb tanácsokat is szívesen fogadok meddig fogjam vissza a procit és milyen beállításokkal. (Csak a + tuningban vagyok otthon Fx-nél :D) :R :R :R :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#72285) ViZion válasza Bossp (#72284) üzenetére


ViZion
félisten

Erre a célra inkább vmi intel konfigot kellene beállítani, egy kis penyával, sok slotos 1155 vagy ilyesmi deszkában. Amúgy biosban 2. vagy 3. fül, cpu settings rész, de ha manual-t elolvasod, abban is benne van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72286) jokeph válasza Bossp (#72284) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

Az FX8xxx-ből lehet csinálni 2 magost is. :)

Nálam itt ép 4 magos volt :)

Modulokat tudsz tiltani, egy modul 2 mag. :K - a Saber Biosát nem ismerem, de valami hasonló lehet ott is a megoldás :) Ez egy MSI 970A Carbon Gaming PRO.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72287) Bossp válasza ViZion (#72285) üzenetére


Bossp
addikt

Igen tudom. De most álltam neki egyenlőre saját konfiggal + 1 VGA-val. Nem tellett egyből teljesen új konfigra :D. Ha meghozza az árát akkor befektetek abba is. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#72288) Bossp válasza jokeph (#72286) üzenetére


Bossp
addikt

Köszi köszi! :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#72289) ViZion válasza Bossp (#72287) üzenetére


ViZion
félisten

hááát, ahogy a dolgok most alakulnak, nem biztos, h 1 VGA-val jó üzlet. 2 kollégám is "hobbibányász", egyiknek 1db 1080 zcash-t termel, másiknak ETH AMD VGA, több karival. Még jó áron vette az 570-eket, meg egy 580-at 95k-ért. Ma már majdnem dupla a VGA ár és az éter is lejjebb ment -naponta okosítanak engem is :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72290) Bossp válasza ViZion (#72289) üzenetére


Bossp
addikt

2db 390-essel megéri 0 befeketetés-sel :D. Egyébként totál meghülyült szerintem a fogy mérőm. Eddig 220 akat mutatott csak windows alatt és 360-volt egy kártyával a bányászat belőttem 2 magra alulfeszeltem 3Ghz. 120 wattra csökkent windows alatt Bányászat alatt viszont 380 W... :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#72291) hundai


hundai
aktív tag

FX-8350 @5.5 1,644V :Y

-Wake up Neo!

(#72292) Habugi válasza hundai (#72291) üzenetére


Habugi
addikt

5.1-hez az a 800pont R15-ben nagyon hurka.., az 5.5 @1.65V pedig löl.. :N

A brahi nagyjából itt kezdődik.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#72293) lovas001 válasza hundai (#72291) üzenetére


lovas001
aktív tag

Az a feszültség az a határ amit sose mertem meglépni :)

[link]

Egyéni legjobbam

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#72294) Omli85 válasza Habugi (#72292) üzenetére


Omli85
őstag

Én 1.56v meg húzott 390 mellet már azon imádkoztam ne olvadjon le a táp addig amíg lefutnak a bencsek :D 630W-s táp falból meg 650-660-a húzott a gép :D

Kicsit hiányzik eskü Ryzennel nem nagyon van mit feszegetni me falnak megy mint a bolond hangya :DDD.
Ettől függetlenül azét elég kraftos szal nem panaszkodok de visszasírom néha az FX-es tuningos mókákat :D.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#72295) Habugi válasza lovas001 (#72293) üzenetére


Habugi
addikt

Amennyiben jól emlékszem, egyben ez az eredményed az abszolút topic rekord is itt. :)

(#72294) Omli85:

:C :))

Ismerős a taglalt érzés/jelenség, nálam húzott 280X ment mellette, az is tud ám kajálni amint átléped vele a +100mV-ot.
Megjegyzem a szintén 650W-os tápomat lazán le tudtam kakukkoltatni anno ezzel a kombóval, szóval valamit tuti jobban csináltál mint én ha nálad ez kimaradt.. :D

"Kicsit hiányzik eskü Ryzennel nem nagyon van mit feszegetni me falnak megy mint a bolond hangya.. "

:K :R

Nálam ugyan ez játszódott le a gyiiIntellel is, az FX-eknek lelke van és ez nem tréfa répa, nagyon hiányzik.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#72296) Bossp


Bossp
addikt

Fx-el és 7970 Villámmal 690 W falból *.*! Persze egy Fsp Gold 700-nak 850-900-ig elvileg meg sem kottyan de azért aggódtam! :D :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#72297) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Új alaplapot szeretnék venni egy FX-8320 alá. Nem vagyok nagy tunningos, normál keretek között szeretném overlockolni a procit (~4 GHz). Pillanatnyilag is Cooler Master EVO 212 toronyhűtő van rajta.
A kérdésem az lenne hogy melyik alaplapot lenne érdemes megvennem a kettő közül.

ASUS 970 Pro Gaming/Aura (amiket olvastam róla)
- modern, újragondolt felület és csatlakozók
- 970-es chipset, de jól bírja akár az FX-9xxx szériás procikat is és így FX-83xx procikat szépen lehet benne overclockolni

ASUS M5A99X-EVO R2.0 (amiket olvastam róla)
- AMD 990X chipset tunninghoz
- nagyobb passzívhűtés

Egyéb hardverek a gépben: 2x8GB 1833MHz RAM, 2x HDD + 1x SSD, Cooler Master Thunder 700W táp (RS-700-ACAB-D3)

Bár visszaolvastam sokat a topicban és nézelődtem is különböző helyeken azért inkább gondoltam megkérdem, előre is köszönöm a tanácsokat :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#72298) lovas001 válasza Riccsiz_h (#72297) üzenetére


lovas001
aktív tag

Én 99X evora voksolok. Szerintem nagyon jó kis lap

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#72299) jokeph válasza Riccsiz_h (#72297) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

Igazából mindkét választottad megfelel (persze azért a 990FX acélosabb ;] ), amire írtad.

Esetleg 970-esből még ami modern és jó a tápellátása (és újonnan 25k magassága): ASROCK 970A-G/3.1

Szerintem azt vedd amihez olcsóbban (garral ha nem új) hozzáférsz. ;)

Ez az:

[link]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72300) bebe159 válasza Riccsiz_h (#72297) üzenetére


bebe159
aktív tag

Én is a 990-re szavazok, a nagyobb hűtés mindenképp jobb lehet. (Bár a másik lapról nem tudok semmit.)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.