Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72751) mrrr74 válasza Ribi (#72750) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Úgy számoltam, hogy kb. 20.000 ft lenne a ráfordítás ha új procit veszek és a régit eladom. De így lesz 3 év garim, hűtőm azt hiszem van rá (brochen eco)

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#72752) jokeph válasza mrrr74 (#72747) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha dolgozol vele, akkor érdemes. Az FX 8350 elég bika darab, már alapon is. meg jobban meg is lehet kínálni mint az FX 6100-ast, ez már a te procid második, átdolgozott finomhangolt változata +1 modullal (2 maggal).

Ha kis difivel ki tudod hozni, és bírja a lapod meg a tápod, bizonyosan előrelépés.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72753) bebe159 válasza mrrr74 (#72751) üzenetére


bebe159
aktív tag

Nem vennék újonnan fx procit, a gyenge vrm hűtés és a 4+1 fázis gyenge 8xxx alá, ha tuningot is akarsz.

(#72754) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Köszönöm Nektek, akkor átgondolom. Valószínűleg az alaplap lenne a szűk keresztmetszet.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#72755) DraXoN válasza mrrr74 (#72754) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

alap órajelen biztos működik benne, de tuningot.. sokat valószínűleg nem bírna.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#72756) mrrr74 válasza DraXoN (#72755) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Így viszont nem lennék sokkal előrébb. A mostani konfiggal semmi bajom, akkor nem cserélem feleslegesen.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#72757) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok! Fx-8320am van 4 GHz-n 8 maggal. Ha letiltok belőle 2-t vagy 4-et, és minél magasabb órájelen járatom, akkor lehet jobban futnának a játékok?

(#72758) ViZion válasza Stylerr (#72757) üzenetére


ViZion
félisten

Arra való a turbó, csak sok feszt ad neki. Próbáld alapból 4,4-re húzni, mennie kellene. Összefoglalóban az útmutató.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72759) DraXoN válasza Stylerr (#72757) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Mondjuk a videokártyád nem az a nagyon "izmos" holmi (ha az van ami az adatlapodon), könnyen lehet az korlátoz.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#72760) Jakuskacsa válasza Stylerr (#72757) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Sziasztok! Sok, sok hsz-el ezelőtt foglalkoztunk ezzel Lovassal, de a tiltásnak is akkor van értelme, ha modulonként 1 magot lehetne tiltani. Amit mint kiderült kb lehetetlen. Lovas nem tudom hányszor, de én vagy 3x húztam újra a wint, mert szoftveresen próbáltam tiltani. Az egyes modult alapból nem lehet, mert akkor a proci adja meg magát.... 5 meg olyan szám ami max egy 5 hengeres benzintemetőben szól jól, nem egy fx-ben :D
Egyébként rég hangzott el itt, de az fx -nek egy titka van, dobjál hozzá egy normális videokártyát, rakd fel a felbontást 1440-re, (ha nem tudja a monitor akkor DSR), majd tádá" és máris megszűnik a cpu limit, és 1440 ben a játékok 80% -ban kihajtsa ez az őskövület is a vidkártyát.
Leszámítva a sok elbénázott egyszálas játékot, de egyre többre jön javítás, lásd Forza Horizon, (1 mag helyett most 2 vagy akár 4 et is hajlandó használni :D).

Nálam közel egy éve 8350@4,7, 16Gb ram, 2100Mhz, és egy Gainward 1070GLH van, és teljesen hibátlan 1440 re is, ha nem akkor engedek egy két ultra beállításon, meg a DoF alapból off, stb, és máris 60+Fps-em van játékfüggően. Van amiben több...
Van olyan ami még 4K-ban is elmegy fix 60fps el.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#72761) Stylerr válasza Jakuskacsa (#72760) üzenetére


Stylerr
addikt

Köszönöm Urak! Erre a DSR 1440re otthon ránézek. Egyébként 4.2 GHz-n már kekhalált dobott 1,350 V-n, így 4 GHz-n futtatom.

(#72762) ViZion válasza Stylerr (#72761) üzenetére


ViZion
félisten

háát, az ezer dologtól lehet, vannak leírások, h miként kell húzni. Bios beállításokról képet dobhatnál ide.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72763) Slavia válasza Stylerr (#72761) üzenetére


Slavia
aktív tag

Nekem 8300 van,(gigabyte udp3 970a 8+2) 4Ghz-n ddr3-1600-s ramok mellett 1 óra prime95 után eddig nem hibázott. (1.2V) Jau van nem egy nagy OC! :) De nekem is Scythe hűtőm van (Samurai ZZ Nem túl izmos) Illetve az északi hídra közvetlenül rállítottam egy amd gyári ventilátort. 57-58 fokon megállt az északi híd hőmérséklet 23 C külső hömérséklet mellett.Teszt mellett egyébbként filmeztem neteztem meg miegymás.Megbántam hogy nem egy 990 Asus deszkát vettem mondjuk....(VIZION) Egyébbként a amint már milliószor leírtam a gigalapoknak van egy"betegségük" a duplapost bios.

[ Szerkesztve ]

(#72764) Slavia


Slavia
aktív tag

Személyes megjegyzés: úgy vettem észre hogy a 8-s szériánál 4Ghz+ nál "jön meg az kraft." 3.8ghz-3-6Ghz nál úgy "eldöcög". :) Illetve a külső (teszt) hőmérsékletet érdemes figyelni az oc közben. Ha nincs Bazinagy hűtőd,vagy vized akkor nyáron főleg hosszú és nagy terhelés mellett nem árt ha vissza vesz az ember. :)

(#72765) jokeph válasza Slavia (#72764) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egyetértek, én is így tapasztaltam. Nekem FX8320e van, 3,2 GHZ alapórajel. fix 4,6 GHZ-ra húzva a legtáltosabb (manuálisan 1,4Vcore).

Igaz, ehhez kellett a játékvíz (Cooler Master NEPTON 140 XL) hűtés is. így lepadlózva sem ment 55 fok fölé a 30 fokos szobában sem. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72766) Slavia válasza jokeph (#72765) üzenetére


Slavia
aktív tag

Cooler Master NEPTON 140 XL---> Jaah hát így könnyű karatézni! :D Majd ha veszek nagyobb házat át alakítom fejlesztem a léghűtésemet én is. Addig pláne mivel már nem lesz 40 fok tartósan legallábbis eldöcögök így is.:)

[ Szerkesztve ]

(#72767) jokeph válasza Slavia (#72766) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, a gyári légkavaróval 4 GHZ-nél megállt az élet, még 4 maggal is. :DDD

Nagyon bevált ez a játékvíz (tudtommal már nem gyártják ezt a típust), használtam jutottam hozzá 14e ft-ért. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72768) gyantaszuz válasza gyantaszuz (#72684) üzenetére


gyantaszuz
tag

Kb. 1 hete használom az új lapot. Viszont tapasztaltam 1-2 furcsaságot.
Például számomra indokolatlan fps droppokat, szóval elkezdtem jobban beleolvasni a dolgokba.
Tesztelgettem kicsit a masinát, turbo core-t kilőttem, így kicsit jobbnak véltem a helyzetet.
Aztán szigorúan teszt jelleggel gondoltam megemelem az órajelem APM, Turbo kikapcsolása után 200 Mhz-cel (3400-re), aztán Prime95.

Na hát itt kb 8 perc után már főtt is a dolog. HwMonitor szerint a hőfokok rendben vannak (processzor kb 45-50 fokig, míg a lap is 61 fokig mászott fel).
Tuningolni egyébként továbbra sem tervezem, csak szimpla kíváncsiság vezérelt.

Aztán gondoltam ránézek Aidával is, ahol ezt láttam a 12 voltos ágon (Turbo core nélul, gyári órajelen).
Ez mennyire normális? :))

A jelenlegi konfig:
mobo: Gigabyte 970a gaming
CPU: 8320e + Cooler Master TX3
Ram: 2x4 GB Kingston Hyperx Fury @1866
VGA: Gigabyte 1050 2 GB
PSU: chieftec 500w ctg-500-80p
+ egy savage ssd

(#72769) ViZion válasza gyantaszuz (#72768) üzenetére


ViZion
félisten

Adatlapod nincs kitöltve. Összefoglalót olvasd át, van Asus tuning leírás, tudod alkalmazni a tiédre is az alapokat. Tápot bevizsgáltatni lehet, SW mérés nem pontos.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72770) gyantaszuz válasza ViZion (#72769) üzenetére


gyantaszuz
tag

Köszi a választ, de akkor kérdem úgy, hogy:
Vajon mi okozhatja a droppokat? Lehet-e köze akár a tápnak is hozzá?
Normális a 13V a 12voltos ágon? (gondolom nem, ha már egy 200 Mhz-es szimpla órajel emelésnél is kékhalál meg failed prime 95 tesztem volt)

Tuning még továbbra sem érint, csak szimpla kíváncsiság volt, hogy egy konstans magasabb órajelnél van-e drop, turbo core nélkül.
Továbbá azért is itt kérdezősködöm, mert nemrég cseréltem a processzort és alaplapot. Azelőtt nem volt ilyen gondom.

Az előző hsz-ben minden adatom szerepel a konfigurációról. :B
Köszi előre is az ötleteket, tippeket! :)

(#72771) lee56 válasza Slavia (#72763) üzenetére


lee56
őstag

"Egyébként a amint már milliószor leírtam a gigalapoknak van egy"betegségük" a duplapost bios."

Erre egyébként már van megoldás tudtommal, a giga lapok topikjában írta is valaki hogy nála bevált anno.

Kissé furcsa módon a Turbót BE kell kapcsolni, az APM-et meg KI, és megszűnik a duplaindulás, remélhetőleg nálad is és gyantaszuz-nál is, ha nála is fenn állna ez, egy próbát megérhet. :)

No Comment

(#72772) ViZion válasza gyantaszuz (#72770) üzenetére


ViZion
félisten

Tápot SW-vel mérni nem tudod pontosan. Drop ezer dologtól lehet, bios beállítást nem tudjuk. Valszeg VRM nem bírja, sok a fesz, akármi. Tuning =/= C. És tuningolni kell. Segítség a feldolgozáshoz tuning: A tuning a gépjárművek gyári kivitelének átalakítását, átépítését jelöli. A szó eredeti jelentése: hangolás, finomítás. FX-ed van, szal. érint. Ha nem, akkor nincs mire herdálni a karaktereket, intelt kell venni, ott nincs tuning. Összerakod, megy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72773) bebe159 válasza ViZion (#72772) üzenetére


bebe159
aktív tag

Ja, végül is a rádiókra is "tuning" van írva. :D

(#72774) DraXoN válasza lee56 (#72771) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nálam ezen módon nem szűnt meg a "dupla indulás".

A megszüntetéshez nekem a "CPU Unlock" funkciót kellett kikapcsolnom.
Nem is volt értelme bekapcsolva hagyni, olyan csak Athlon II és Phenom II CPU-k esetében volna lehetséges.

Az alaplap egy: Gigabyte GA-990X-Gaming SLI

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#72775) Pro!Petya válasza Jakuskacsa (#72760) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Hali!

De jó hogy írod, már én is beakartam dobni a témát (FX + normális vga)!

"Egyébként rég hangzott el itt, de az fx -nek egy titka van, dobjál hozzá egy normális videokártyát, rakd fel a felbontást 1440-re, (ha nem tudja a monitor akkor DSR), majd tádá" és máris megszűnik a cpu limit, és 1440 ben a játékok 80% -ban kihajtsa ez az őskövület is a vidkártyát.
Leszámítva a sok elbénázott egyszálas játékot"..

Ez így van, ahogy írod! :K
Annyit tennék hozzá hogy ez teljesen játékfüggő, és nem mindegy hogy annak is multi vagy a single része!

Nálam is 8350@4,8 ketyeg egy Strix1080Oc-val.

Offba rakom, biztos ami biztos :D
3 játék amiket mostanában probáltam vele:
(Mindegyik maximum beállításokkal, vsync off)

BF1 multi:

FHD-ban nevetséges 50 - max 75% (persze van mikor 99% ra is felugrik,mert maximumra annyit dob, de az a pár sec nem számít..nálam) amire meg tudja hajtani a vga-t.
Átlagba pár óra után a hwinfo olyan 65%-ot dob.( +-1-3%)
1440-be már nőtt az átlag kihasználtság egy jó ~10% -ot.
Nálam a megváltást a DX12 bekapcsolása hozta meg párosítva a fenti felbontásra skálázással. 75-99% között mocorog pályától függően... :((( ez azért annyira nem jó, Mert pl van olyan map (argon forest) ahol stabilan 90-99% -ot kitapos belőle , de máshol meg lébecol 75-90 között.
(Szerintem még lehet kéne adnom egy két lépcsőt scale res-nek,addig míg nem kezd visszaesni az fps..)

TF2 multi : FHD!!-ba tartós 95-99% a usage. (Nem is kell DSR vagy scale res. ehhez)

G.R Wildlands single ;] : FHD 85-99% , "@1440"-be 95-99%

:R :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#72776) Slavia válasza lee56 (#72771) üzenetére


Slavia
aktív tag

Jaah már réges rég megtaláltam a megoldást azért posztolgatom néha hogy keresésben könnyű legyen megtalálni.

A megoldás alaptétele, hogy a CPB (Turbo Core) opcióhoz nem szabad nyúlni, hagyjuk AUTO-n, mert ennek kikapcsolása "zavarja össze" a GIGA lapokat. Igen ám, de a tunginhoz kellene az, hogy a Turbo mégis ki legyen kapcsolva.

A megoldás: APM kikapcsolása. Ezt egyébként is meg kellene tennünk, hogy a TDP limiter ne fogja vissza a CPU-t a tuning során, de az APM letiltása a gyakorlatban az eredményezi, hogy a Turbo kikapcsol annak ellenére, hogy a BIOS-ban "Auto"-n marad.

Az eredmény: nincs dupla indulás, és a gyakorlatban nincs turbo. Emellett a HPC mód bekapcsolása elméletileg ugyancsak kedvező hatással van a tuningra.

(#72777) Pro!Petya válasza Pro!Petya (#72775) üzenetére


Pro!Petya
addikt

+1 game

T.C. The Divison : FHD ~96-99%

Ez ma jött ezért a pótlás! :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#72778) gyantaszuz válasza ViZion (#72772) üzenetére


gyantaszuz
tag

Köszi a tippeket. Nem vagyok fogalomzavarban egyébként, csak szerintem nem értettük egymást. :)
Kb. 5x olvastam a korábban említett cikkeket, valamint kipörgettem az összes releváns topicot tomshardware-en/overclock.neten és itt.

Bios oc próbálkozás nálam:
turbo, apm, hcp, svm off
egyedül szorzót emeltem, feszültséghez egyáltalán nem nyúltam.

Nincs ötletem, hogy miért nem tudok belőni egy konstans, minimális 3,4 ghz-et (alap +200mhz) default értékekkel, mert instant bsod meg prime 95 fail vár.
Mindegy is, marad így max. öcsémnek lesz egy új gépe "karácsonyra" :))

(#72779) ViZion válasza gyantaszuz (#72778) üzenetére


ViZion
félisten

Bios képeket rakj ide. Meg milyen fesz freki ami stabil.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72780) jokeph válasza gyantaszuz (#72778) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

Olvastam a HSZ-eket, a memóriáid azok 1866-osok gyárilag?

Vagy az 1866 OC-vel van elérve?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72781) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Lassan csatlakozok hozzátok Gigabyte 970A-DS3P+FX 6300-al egy FM2-es platformot váltom le.
Azt szeretném megkérdezni,hogy a procira melyik hűtőt érdemes rárakni a 2 közül ideiglenesként? :R

Alpenföhn Sella
Cooler Master Hyper TX2 (amit jelenleg is használok MX-4 pasztával)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#72782) hobizoli válasza FoLey-v (#72781) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem ha meg nem vetted meg, azt a FX technikát, akkor ne is eroltesd

a Ryzen se sokkal dragabb mar, es alsohangon is 6-7 evvel ujabb

több drón kell ;P

(#72783) Zeratul válasza hobizoli (#72782) üzenetére


Zeratul
addikt

Gondolom nem akar memóriát váltani ebben az elszállt árazásos időben.

(#72784) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Van nálam egy-két napig még egy AM4 platform, A8-9600 processzorral.
Lényegében ez valamilyen szinten FX rokon.

Kérdésem az volna, hogy volna valami teszt amit esetleg lefuttassak?

"sajnos" videó kártya nincs a rendszerben csak amit az APU tud, külön kártyát meg nem tudok berakni, mert ami van az asztali gépemben (R9 280) azt nem bírná el a gép tápja, de a kártya se férne be a gépházba (pluszban nem akarom "kitörni" a hátsó panelt ahova esne a kártya).

Ami érdekes,
Tuningal eddig jutottam: [link]
Feszültséget benne 1.3v ra kellett már állítani, a gyári hűtő nem bír már ennél többet...
3.8Ghz-en gyári feszültségen stabil (ASUS automatán 3.9-re állította, de az nem stabil, egyet visszavéve azonban az).

Ami "érdekes", hogy az egyszálas sebessége jóval több mint az FX6200am 4.3Ghz/4.5Ghz-re húzott sebessége (4.3Ghz több szálas, 4.5Ghz turbó órajel van beállítva).
Az nálam:
- 1 szálon 225pont,
- 6 szálon 1106.4pont,
az érdekesség kedvéért:
- 4 szálon 835.8pont

A A8-9600(4000Mhz-en):
- 1 szálon 250pont,
- 4 szálon 836.7pont

Az enyém gyengébb ugyan 1 szálon, de 4 szálon az L3 miatt azért kb. "utoléri".

Az AM4 CPU Asus PRIME B350-A alaplapba lett rakva.
Úgy néz ki az AMD nem zárja a szorzót a Bristol Ridge apuknál, viszont a legtöbb alaplap nem támogatja (jelenleg?) az órajel módosítást az APU-k esetében.. Asuson kívül én mondjuk nem is tudok jelenleg mást.. Pletyka szinten hallottam egy beta MSI bioszrol ami még tud ilyet, de nyomát nem találtam (bár nagyon nem kerestem).

szerkesztés: A memória 2400DDR4 CL16-16-16 (a memória XMP profilt ugyan támogat, de biosban csak az értékeit tudtam kiolvasni és manuálisan, kézzel kellett beállítanom a sebességét, nem tudom közvetlen beállítani a profilt.. gondolom ez vagy bug, vagy valami idióta "olcsó alaplapot vettél te csóró, így szenvedj" ASUS jellemző).
A tuning érték vége is kb. 4000nél van, bár könnyen lehet ez a tápegység miatt, mert annak nincs 8 tűs alaplapi csatlakozója, csak 4 tűs, és nagyobb feszültségnél, így lehet a feszültség nem elég stabil.
Egy jobb táppal (és hűtővel), lehet máshol lenne a vége a rendszernek.. De nem az én rendszerem lesz, így időm sincs sok teljesen "kitesztelni".

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#72785) hobizoli válasza Zeratul (#72783) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ujan
ez elszallt ar?
2x4GB DDR3-1866 20-21k
2x4GB DDR4-3000 meg 24k
en ennyin nem szarakodnek egy elavult technikával

ossze kene szamolni, hogy a FX CPU, a deszka meg a DDR3 RAM egyutt mennyi lenne, meg mennyi ez Ryzen-bol

eleve mire akarja hasznalni? mert ha nem kell igazabol a tobbszalas loero, akkor egy 2/4-d kispenya is eleg lehet, ami sokkal huvosebben is gyorsabb tud lenni egy FX-nel

több drón kell ;P

(#72786) jokeph válasza FoLey-v (#72781) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szervusz!

Mikből áll az FM2-es konfigod ?

Csak mert, nehogy csalódjál...

Mi lesz a fő felhasználási terület?

Ha játék, akkor konkrétan melyek? (Blizzard gamek javahoz az FX-ek vérszegények)

Update:

Az az ami az adatlapodon van?

Az ATHLON procid egyszálon alig van elmaradva az FX-nél.... aligha lesz látványos a különbség. :(

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72787) Zeratul válasza hobizoli (#72785) üzenetére


Zeratul
addikt

FM2 alaplapja van akkor evidens hogy van DDR3 memóriája. Ha meg DDR4 re vált akkor már nem 8 GB vesz, hanem min 16-t. Többek között ezért sem váltok ryzenre.

(#72788) Habugi válasza DraXoN (#72784) üzenetére


Habugi
addikt

Amennyiben az FX-ekkel szeretnéd összehasonlítani a 9600ast Cinebench R15-el futass egy ill. többszálas tesztet ne pedig CPU-Z-vel mert egy raklap meleg taknyot nem ér a beépített benchmarkja.. :N

Egyrészt elég sűrűn változik a verziószáma, másrészt még azonos verzió esetén is irreálisan durván szórja az eredményeket az egyes arch-ok között..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#72789) Jakuskacsa válasza Habugi (#72788) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ezt megerősítem, volt olyan verzió, ahol az fx-em 4.8 on verte a 6700K-t ast többszállon... :D

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#72790) hobizoli válasza Zeratul (#72787) üzenetére


hobizoli
nagyúr

naes? ha ugyis elpasszolja a FM2-t, akkor eladhatja mar a RAM-t is vele egyutt mar
aki megvenne annak is gondolom kell bele vmi, es ugy egy mukodo dolgot vesz meg

proci-RAM-deszka egyben el, uj megvesz, kesz

ne legyen mar ez a korlatozo tenyezo, egy uj vs 6 eves kozott :U

több drón kell ;P

(#72791) gyantaszuz válasza ViZion (#72779) üzenetére


gyantaszuz
tag

Egyedul igy stabil (teljesen default feszek).

@jokeph
Igen, gyarilag 1866mhz-esek.

bocsi a fapados kepekert :B





[ Szerkesztve ]

(#72792) jokeph válasza gyantaszuz (#72791) üzenetére


jokeph
nagyúr

Úgy vélem, az instant terheléses halált a pici 1,1xxx volt-os Vcore okozza.... tedd fel kézzel 1,2-re. ha tényleg ezért dobja el a kanalat, akkor 1,2-vel +200MHZ-el stabilnak kell lennie.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72793) FoLey-v válasza hobizoli (#72790) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nem passzolom el az FM2 platformot nekiajándékozom a bátyámnak.
Mellesleg engem nem izgat annyira a játékok meg az fps huszárkodás FX-et akartam és kész. :))

jokeph Miért csalódnák? :DDD Egyszálon lehetséges,de többszálon alulmarad a X4 740. :K
Mire használnám? Munkára és néha játékra. ;]

Szóval a feltett kérdésemre is kapok már választ? ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#72794) ViZion válasza gyantaszuz (#72791) üzenetére


ViZion
félisten

Próbáltad úgy húzni a procit, h ram 1333-ra, HT link és CPU NB freki 2000-re van fixálva?
Mert akkor lehetne kb. látni,h a procinak hol a vége. Utána meg a többit egyenként feljebb emelni, amíg stabil.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72795) jokeph válasza FoLey-v (#72793) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv.

Nos, saját véleményemet/javaslatomat fogod olvasni:

Én az Alpenföhn Sella-t tenném fel.

Hogy miért?

Nagyon felhasználóbarát, nagyon könnyű szerelni, maga a hűtő sem több fél kilónál, nem húzza az alaplapot.

Illetve nagyon csendes, és (nemcsak ár) kategóriájában a legjobb. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72796) Zeratul válasza FoLey-v (#72793) üzenetére


Zeratul
addikt

Ha teljesen új platform lesz akkor viszont megéri a Ryzen a Pilediver helyett.

(#72797) Beretvás válasza Zeratul (#72796) üzenetére


Beretvás
addikt

de miért kell helyette költeni a pénzt? ha megmondta hogy FX et szeretne...????

(#72798) Zeratul válasza Beretvás (#72797) üzenetére


Zeratul
addikt

Családban nem rég cseréltem egy AM3 X2 athlont FX6300-ra, így tudom mekkora teljesítménye van. Valamivel erősebb mint i3-am. Az X2 höz képest sokkal erősebb, de adott volt mind a deszka mint a ram, csak proci csere volt. Új platformot már nem építenék rá, csak ha nagyon ár alatt meg tudnám szerezni.

(#72799) Beretvás válasza Zeratul (#72798) üzenetére


Beretvás
addikt

ez te vagy.. de neki nem ez volt a kérdése...

(#72800) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Én csak hűtéssel kapcsolatban tettem fel a kérdést nem Ryzen vs. FX vitára voltam kíváncsi. :DDD
Megsúgom,hogy az alkatrész holnapra jön meg és azért tettem fel a kérdést,mert kíváncsi voltam a véleményetekre.
Mellesleg én nem engedhetem meg magamnak,hogy vegyek ezt meg azt van még költeni az autómra is sajnos. :)
Nincs nagy igényem,de mindig is kiakartam próbálni egy FX-et,hogy mit tud munkára tökéletes,játékra nekem elég,hogy menjen és kihajtsa rendesen a HD 7870-met. :))

jokeph Köszönöm a választ akkor CM-met odaadom a bátyámnak. Majd később veszek bele jobb hűtést. :R

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.