Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53752) Habugi válasza inspiroyhome (#53722) üzenetére


Habugi
addikt

Őőő, elnézésed kérem, hogy ismét a hűtővel bontottalak, őszinte leszek, annyi újonc jött most a topicba mint friss FX tulaj, a privik ellenére is nagyon nehezen tartom fejben melyikötök kicsoda/kivel hol tartottunk, ezt sajnos a névmemóriám sem segíti, hagy maga után némi kívánni valót.. :B

Többet nem bontalak a hűtővel! :R

(#53723) eldiablo:

Amióta megkapta az 1.2.1-es patchet egészen megemberelte magát a játék, a "főszál" 100%-os terhelése teljesen megszűnt, ezzel párhuzamosan a 280X sem 50-60% szüttyög, elég normálisan tartja már az FX 90% fölött. FHD, High, V-sync/MotionBlur/DoF trio nálam insta kikapcs minden játékban, minden más On/High.
Jah, míg elnem felejtem, a FoV-ot is feljebb húztam bő 15-20 fokkal (3. játék zsinórban ahol nem kell haxolni ini/cfg-ben, mert menüből elérhető, remek tendencia, remélem megmarad mert agyf@sz kapok az 50-60as alap FOV-októl..), ez is többletterhelés elvileg a VGA-nak, amivel picit tovább csökkenthető a CPU limit esélye..

Vedd le nullára a látótávot, kizárólag akkor van minimális jelentősége amikor egy háztetőről nézelődsz körbe, zombiszeletelés közben 100-200mézeres körben sem látod semmi nyomát, cserébe szépen megdobja a teljesítményt.

Egyébként nincs olyan proci amivel ne lenne még ígyis limites, 5Ghz-es Haswelleken is ledadog néha a játék, Abu írt is róla egy cikket, API téma.., mi más..! :)

Az említett patch nagyon sokat segít, nem elhanyagolandó a patchnotes sem, ez áll a végén:

"KNOWN ISSUES WE ARE WORKING ON:
• performance issues of systems based on the AMD processor
"

Szóval elméletileg nyomják az ipart, hogy AMD procival is jól menjen (manapság minden GameWorks játék úgy jelenik meg, h 1-2 hónapot simán kitolhatnák amíg kiadják és patchelik/optimalizálják.., AC Unity, FC4, DL.., stb).
Momentán órajellel tudunk némiképp kompenzálni DL-ben, 35alá már nem esik be nálam, az átlag olyan 50 körül lehet. A max az pedig helyszínfüggő, láttam már 120as FPS-t is zárt helyen...

(#53726) hackeeeee:

Ezzel még sosem találkoztam! :(

(#53745) lovas001:

Szerintem nyugodtan adhatsz neki 1.6V-ot egy boot erejéig (akár kicsivel többet is), csak ne terhelj rá semmivel utána, CPU-Z indít, shot a 8magról 5.5-ön, kikapcs/restart. A bátorságpróba nálam 5.4-ig tartott.., ha megléped az 5.5-ös bootot 8maggal akkor lehet én is nekiesek.. ;]

(#53748) Ashenvale86:

Kérdezz itt bátran a topicban mielőtt/miközben nekiállsz, ámbár majd fogod látni hogy az órajel/fesz lépcsőzetes emelgetése/tesztelése egyáltalán nem nagy kaland. :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.