Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9701) sellerbuyer válasza mdk01 (#9700) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az a link nem jó, mert mindenkinek a saját blogját hozza be.

Ez a helyes link.

Megjelöltelek ismiként.

(#9702) sellerbuyer válasza mdk01 (#9699) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Biztos Bp.-n is van ilyen

Kizárt. :D

Most néztem a blogodat, nagyon jól néz ki az akid a bútorral együtt.

Nem rossz ötlet a sziámi, köszi. Mondjuk ami nálatok 400 Ft, az itt 800-1.200 lesz min., mérettől függően.

100l-t cserélsz kéthetente egy 250-es akiban? Az durva. Én is kéthetente cserélek, de max. 30-35l-t és ebből max. 10l ionizált víz, de az is csak havonta egyszer. Mondjuk a pesti víz az nagyon jó halazáshoz, így nem kell agyonlágyítani, máshol meg más a helyzet, ez igaz. Így is soknak tartom az ilyen nagy arányú vízcserét, bármit is írnak erről az "okosok".

Megnézem majd az akvaristán a topic-ot, majd friss fejjel, most már késő van. Mondjuk én nem igazán szoktam tesztelgetni, meg tudni, hogy most akkor mészkő, meg nitrátszint, meg stb. Én a saját tapasztalataimra építek és érzésből nyomom. :) Így sokkal élvezetesebb és pár tíz éve már bevált. :D

(#9703) TRob1 válasza mdk01 (#9700) üzenetére


TRob1
veterán

Grat az akváriumodhoz és a bútorhoz is... ügyes munka. :K

¤ R'n'R ¤

(#9704) mdk01 válasza TRob1 (#9703) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi:)

(#9705) mdk01 válasza sellerbuyer (#9702) üzenetére


mdk01
addikt

Megpróbálok kevesebbet cserélni majd meglátom. Egyelőre úgy is ez ilyen gyakorló aksi, mert nincs gyakorlatom.

(#9706) sellerbuyer válasza mdk01 (#9705) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A halakat mivel eteted? Eléggé változatos az étrendjük, vagy többnyire ugyan azt kapják?

(#9707) mdk01 válasza sellerbuyer (#9706) üzenetére


mdk01
addikt

Lemezes táp + garnikaja + fagyasztott sórák + ritkán tubi

[ Szerkesztve ]

(#9708) Aszfaltbetya válasza mdk01 (#9700) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

te nem olcsobb akkor egy ozmo gepet venni ?
12 ert hasznaltan kapsz ,
25ert ujonnan
en is vettem inkabb egyet es ennyi mint hogy baszakodjak az ioncserelt vizzel
tegnap arra ebredtem hogy egy ikraztato diszkoszos akvarium berepedt oldalt es elkezdett ereszteni
minden akvarista remalma

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9709) sellerbuyer válasza mdk01 (#9707) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nekem akkor indultak be a növényeim, amikor sokféle kaját kezdtem adni a halaknak.

Reggeli menü: Daphnia, szemcsés (merülő), liózott vörösszúnyog lárva, néhány db szárított garnéla.

Esti menü (lámpaoltás környéke): Szemcsés kétféle (merülős és nem merülős), lemezes (jófajta), liózott tubifex.

Néha 100%-os spirulina tabletta, forrázott zöldségek (pl. uborkafélék, saláta), gyümölcsök (pl. sárgadinnye).

Egy időben garnikaját is adtam, csak hát bazidrága, meg a garnik egyáltalán nem fértek hozzá, mivel a mollyk pár pillanat alatt felfalták. Így inkább félretettem a maradékot garnélás aki kialakításához majd egyszer...

Természetesen mindenből nagyon kicsit adok. Minden mindig elfogy! A halaim baziéhesek folyton, túletetés még csak véletlenül sincs. A növények szépen fejlődnek, algát meg már megbeszéltük. :D

(#9710) mdk01 válasza sellerbuyer (#9709) üzenetére


mdk01
addikt

Igen írta a hölgy akvarista társunk is hogy fontos a táp milyensége is, hogy miből mi szabadul fel bomláskor és mint te is írod a változatosságnak is kb. ez a lényege.
Több mindent adok én is, de akkor megpróbálom a 4félét egy kicsivel felnövelni.
Köszi :)

(#9711) mdk01 válasza Aszfaltbetya (#9708) üzenetére


mdk01
addikt

Igen olcsóbb arra hajlok én is csak panelba nem annyira egyszerű egy ilyen kütyüt felszerelni pláne még egy hordót is alárakni, meg tárolni vhol hogy a vízcseréknél készen legyen. Még gondolkodom, de sztem nem lesz. Inkább más kompromisszum.:)

(#9712) Plero


Plero
tag

Sziasztok.

Mi lehet az az aki falán?
Kép1

Kép2

Kép3

Régi és új képek

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#9713) mdk01 válasza Plero (#9712) üzenetére


mdk01
addikt

A barna foltok?
Letörölhető?

(#9714) Plero válasza mdk01 (#9713) üzenetére


Plero
tag

Igen, de inkább fekete mint barna.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#9715) mdk01 válasza Plero (#9714) üzenetére


mdk01
addikt

Nem az ami nekem?
#317181-től olvasd.

Nekem is inkább jó sötétbarna, majdnem fekete és mindenhol ott van csak nem feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#9716) sellerbuyer válasza Plero (#9714) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nekem gombának tűnik, bár nem túl közelről látni...

(#9717) mdk01 válasza sellerbuyer (#9716) üzenetére


mdk01
addikt

Ezekre a gombákra jó az algaírtó, vagy azt már nem viszi le?

(#9718) sellerbuyer válasza mdk01 (#9717) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Fogsincs, nem használok vegyszert. :)

Viszont ha ez ugyan az a gomba, ami pl. a fürdőben szokik előferdülni, akkor semmi jó nem várható, amíg a teljes akit ki nem takarítja gombásodás elleni cuccal (kitelepítés után), olyannal, amit a fürdőben is kell használni.

Azért még reménykedjünk, hogy alga, messziek a képek sajna, nem nagyon látni. Egy makró jobb lenne.

Azért gyanítom a gombát, mert a ragasztón van a cucc és hát ez elég jellegzetes tünet sajnos, hogy a ragasztó gombásodik. Ezért vannak már gombaölősek, csak azt meg nem szeretik az akvaristák, mert ugye szerintük árt a halaknak. Sakk-matt. :U

(#9719) mdk01 válasza sellerbuyer (#9718) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem is van a szilikonon alul bár nagyon nem dörzsölgettem, hogy lejön-e, meg hogy mi az.
Az mitől keletkezik?

Ami nekem volt az a sötétbarna az könnyen lejött.

[ Szerkesztve ]

(#9720) Aszfaltbetya válasza Plero (#9712) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

barna alga
ne ijedj meg sok feny eri az aksit valameik iranybol es meleg a viz a hoseg miatt ,
leghatasosabb modszer a vegervenyes kiirtashoz ha savazod az ariumot takaritasnal es nagy oblites az kiirtja
de siman le is torolheted
az alganyalok szeretik

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9721) mdk01 válasza Aszfaltbetya (#9720) üzenetére


mdk01
addikt

Barna alga sok fény hatására?
Ez nekem új.
.....vagy a melegvíz ennyire kompenzálja?

(#9722) sellerbuyer válasza Aszfaltbetya (#9720) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Barna alga a kevés fénytől van és nem csak a ragasztáson keletkezik.

(#9723) Grillo


Grillo
senior tag

Nekem is volt barna alga, akkor jött elő, amikor csak 5-6 órát kapott világítást az akksi. Mondjuk almacsiga nyomta, mikor már értékelhető vastagságú rétegben volt. Nekem is leginkább a sarkokban gyűlt fel, de minden oldalon megjelent. Ahol igazán zavart, az a növények levelein volt, de aztán mióta megy a villany 10-12 órát, azóta eltűnt.

(#9724) mdk01 válasza Grillo (#9723) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem 7órát megy, de elég erős, 2900lumen
Felemeljem 8-ra? Akkor meg az anubias sínyli meg a pontalga miatt. Ha meg emelem a foszfátot akkor meg sakk matt.
Lehet fel kellene áldozni az anubias-t, csak annyira formás és így is eléggé kezd rondulni.

MÁS:A kavicsok felső rétegén a kavicsok között miért vannak néhol buborékok? Az a gomba növényes xarságom oxigént termel? Esetleg az is barna alga és az termel oxigént ha tud az egyáltalán. Holnap tolok képeket kíváncsi vagyok mint mondtok.

[ Szerkesztve ]

(#9725) Grillo válasza mdk01 (#9724) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem is anubias van a javai moha mellett, és semmi baja. Mondjuk nekem valami ikeás bútorvilágítás van felrakva.

(#9726) sellerbuyer válasza Aszfaltbetya (#9720) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ja most nézem, hogy te természetes fényre gondoltál... így már érthető. :B

(#9727) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

a kavics kozotti buborek altalaban azert van mert bomlastermek van ott es gazt termel ,
takaritasnal erdemes atforgatni es akkor tavozik

nekem is keletkezett barna alga olyan akvariumban amit termeszetes feny vilagit , es jelenleg nincs futve a hoseg miatt .

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9728) Plero


Plero
tag

Akkor világítsak többet és hűtsem a vizet?
A víz hőfoka olyan 25-27C között mozog. A világítás olyan 9 órát megy.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#9729) Noddy


Noddy
senior tag

Sziasztok!

Algásodás szempontjából a napfény mennyire tényező? Ha jól van beállítva a tápanyag és CO2 szint, de az aksi napfényt kap akkor mindenképpen algásodni fog, vagy kordában tartható a rendszer?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9730) mdk01 válasza Aszfaltbetya (#9727) üzenetére


mdk01
addikt

Átszoktam forgatni mert vízcserénél egy házi porszívóval(villanycső) szívom a vizet és egyben a maradékot a kavicsréteg felső 2cm-éből. Bár lehet hogy mélyebb rétegben képződik a gáz és és csak fent látom ahol összegyűlik.

(#9731) kymco válasza Noddy (#9729) üzenetére


kymco
veterán

Az algásodás mindig több tényező függvénye. foszfát, nitrát, fényviszonyok, co2 stb.

www.refujvaros.hu

(#9732) Aszfaltbetya válasza mdk01 (#9730) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

amint forgatod az ajzatot tobb kevesebb lefele megy kis darabka ez kepzi a gazt nem erdekes
ez alap dolog :)

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9733) mdk01 válasza Aszfaltbetya (#9732) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi:)

Mint írtam próbálgatok az aksin minden félét és volt itthon vas tápanyagom külön.
Gondolván igaz hogy nem sárgák a levelek és nő minden,de mivel régen raktam már bele és tudván a vas általában hiányzik a növényekből, csak burítok bele egy 2-3ml a 250l-be aztán lesz ami lesz.
Mára szebb az anubias is, meg a törpe bacopa is mintha többet nőt volna mint eddig egy nap alatt ráadásul úgy néz ki ez a barna xarság is eltűnőbe van a növényekről.
Ez most jól esett.

Egyszer csak ráérzek mi fán terem ez az akvarizálás.:)

[ Szerkesztve ]

(#9734) kymco válasza Noddy (#9729) üzenetére


kymco
veterán

Bocs, de mobilról írtam, azért voltam szűkszavú.
Általában több tényező együttállása okozza az algásodást, ha csak egy tényező mászik el egy kicsit, akkor nem szokott gond lenni. De a tapasztalatom, hogy általában több tényezővel vagyunk határon, és amikor pld a fény megugrik, ott fog virítani az alga, de ha leesik, akkor is. Szerintem a közvetlen napfény tuti algásodást okozó tényező, de itt a fórumon is olvastam már ellenpéldáról.

www.refujvaros.hu

(#9736) sellerbuyer válasza mdk01 (#9735) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát igen, köszi meg minden, kár, hogy kb. a világ végén van. A benzin annyiba kerülne, amiből itt az öt centire lévő halasnál tudnék venni egy kisebb rajt (bár kereskedőtől utálok vásárolni ilyesmit). :) A buszjegy lehet, hogy két-háromszor annyiba kerülne, mint a benzin, bérletem nincs, bliccelni meg igen drága ha elkapnak, meg nem is akarom. Azért tényleg köszi! :K Pesten nem egyszerű az élet a távolságok miatt. :((

Csak egy példa: anno vidéken laktam, 160km-re Pesttől. Amikor Budára kellett utaznom Pesten keresztül, akkor Pest határáig a vidéki úton 160km-en fogyasztottam el annyi benzint, amennyiből átértem a dugókban, csúcsidőben Pestről Budára! Ez nem egyszer fordult elő, többször tesztelve, a legkülönbözőbb napokon! :K

Az akvaristán is csak úgy keresgélek, hogy kik laknak közelben, ill. kik hozzák el legalább a közelbe, amit venni szeretnék. 1-2db kis értékű hallal sajnos nem igen szoktak mászkálni (még többel is ritka) sajnos. :(

Köszi, hogy gondoltál rám! :R

(#9737) Aszfaltbetya válasza mdk01 (#9733) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

az anubias nalam 28-29 fokon van tartva
4 naponta vizcsere
es a fagyasztott kajaval valo etetes sokat szamit

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9738) Noddy válasza kymco (#9734) üzenetére


Noddy
senior tag

Köszi. Hát az a baj, hogy csak ablak mellett van hely. Mindenesetre megpróbélok mindent jól belőni és hátha a napfény nem fog gondot okozni, ha pedig igen akkor valami árnyékolást kitalálok.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9739) mdk01 válasza sellerbuyer (#9736) üzenetére


mdk01
addikt

Nincs mit, arra jártam belinkeltem.:)

(#9740) mdk01 válasza Aszfaltbetya (#9737) üzenetére


mdk01
addikt

Hát mondjuk pont akkor mikor beletoltam a vasat abba a két napba kaptak fagy .sórákot a halak. Ha ennyit számít és nem feltétlen csak a vas miatt volt akkor mindennap kapnak.
Fényt mennyit kapnak nálad?

Köszi

(#9741) Aszfaltbetya válasza mdk01 (#9740) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

este 6ig termeszetes feny 6 tol 10ig mesterseges

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9742) albert8


albert8
addikt

Holnap takaritok, aztán át kellene már kötözni a mohát.
Cérnával lehet kötözni?

Erre ti, hogyan kötöznétek fel?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9743) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Szerintem az algásodás oka nálatok a természetes fény "használata" lehet. Nálam a világítás nappal megy, kb. reggel 7-től este 9-ig, majd éjszaka sötét van teljesen.

(#9744) albert8 válasza sellerbuyer (#9743) üzenetére


albert8
addikt

Nálam reggel 10-től megy délután 6-ig, de sajna nekem is van természetes fény.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9745) Aszfaltbetya válasza albert8 (#9744) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

nekem minimallis az algasodas,
szorgos szemelyzetem van :)

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9746) myk74 válasza albert8 (#9742) üzenetére


myk74
senior tag

Miért is kellene átkötözni?Ritkítsd meg ,csipesszel ha sok.De ha át akarod kötözni,vegyél horgászdamilt 14-16-osat,vagy kérhetsz tőlem is!Fúrjál keresztbe a felső részére 2-3mm-es lyukakat és azon át tudod bújtatni a damilt.Én így csinálnám :C

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#9747) albert8 válasza myk74 (#9746) üzenetére


albert8
addikt

Nem szeretném megvágni a fát, igy is ketté kellett vágni, ahogy tudod. Találtam sötétzöld cérnát az nem jó? A damil sajna szétjön és nem tudtam úgy kötözni vele ahogy szerettem volna. + még azon is gondolkoztam, hogy ragasztok a tetejére egy kis műanyag hálót és arra futtatom a mohát, talán ez lenne a legjobb, de van olyan ragasztó amit használhatnék?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9748) weresgyufa válasza albert8 (#9747) üzenetére


weresgyufa
tag

Menj el méterúru boltba és keress olyan cérnát ami akrill vagy nylon mivel ez nem pamut, nem bomlik el a vízben, nem is old ki magából festékanyagot sem. Nekem az ikráztató gombolyagom ilyen csak az olyan mint a pamut kinézetre szal vastag. :)
Nekem bevált, az ADA kötöző fonal is ilyesmi, az sem bomlik le valami műszál téma. :R

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#9749) mdk01 válasza weresgyufa (#9748) üzenetére


mdk01
addikt

Damil miért nem jó?

(#9750) mdk01 válasza albert8 (#9742) üzenetére


mdk01
addikt

Dugdos át egy szúnyoghálón aztán csak azt kell egyszer lekötözni. Nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.