Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) TRob1 válasza orion1025 (#10850) üzenetére


TRob1
veterán

De még ha létezik is az a szűrő, ki tudja az is mennyire van kitisztítva, és mennyi ideig nincs működés alatt...

Amúgy pont akartam írni hogy nincs egy kicsit túlszaporodva a sok növény? :U

¤ R'n'R ¤

(#10852) farkas26 válasza Anulu79 (#10849) üzenetére


farkas26
tag

Így úgy néz ki,mintha vízkő lenne az üvegeden.

"A jövő sem a régi"

(#10853) Anulu79


Anulu79
addikt

Növény van még két víztetőig érő. A nevüket sajnos nem tudom. Szűrő is van. Csak minden épp átmosás alatt volt amikor fényképeztem. Az üveg volt a lényeg. A szűrő éjjel nappal megy.

(#10854) orion1025 válasza TRob1 (#10851) üzenetére


orion1025
őstag

Belső szűrőben sok baktérium nem tud megtelepedni, még ha az egy hiperszuper EHEIM is.Sokszor még egy normális méretű külső szűrővel is kínlódni kell, mert nincs elég hely egy normális biológiai szűrésnek.

Anulu79:
A negyedik okot pedig kihagytam még a felsorolásból: a kevés növény miatti stressz, na meg az általad is írt esetleges hiányok.Sajnos a belső szűrő csak piszok összeszedőnek való, másra nem alkalmas.Én még arra is figyelek, hogy a külső szűrő ne kapkodjon be semmilyen növényi maradékot, amikor nyirbálás vagy miegymás van, olyankor halhálóval kiszedem a felesleget, mert ugyanúgy terhelné a vizet a szűrőben is.A szűrő tartalmát is szigorúan akvárium vízben kell öblögetni, mert a rátapadt minimális baktérium kolóniát megöli a klór és társai.Aztán a vízkezelők használata is ajánlatos, mert irritálja a halak kopoltyúját a klóros illetve nehézfémes víz.

Millió dologra ki lehetne még térni.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10855) Anulu79 válasza orion1025 (#10854) üzenetére


Anulu79
addikt

Így néz ki "berendezve". Nem tudom, hogy mennyire látszik de van még egy gömbmoha is "növényként".

(#10856) orion1025 válasza Anulu79 (#10855) üzenetére


orion1025
őstag

Ami nincs beültetve az Limnophilia valamely válfaja (sessiliflora vagy aquatica).Magasabb aljzat is kellene, abban hamar meg tud kapaszkodni, mert sprinter növény.A festett kavics sem előny, mert mérgező anyagok oldódnak ki belőle, aki ilyet árul azt börtönbe zárnám egy gömbakváriummal a fején.Inkább vegyél apróbb szemű sötét dekorhomokot vagy valami hasonlót, de még egy apró szemű bazaltzúzalék is jobb ha nincsenek talajlakó halak amik turkálnak az aljzaton.

Ja és középen az a mészkő sügeres akváriumba kell, és keményíti is a vizet.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10857) Anulu79 válasza orion1025 (#10856) üzenetére


Anulu79
addikt

Aljzatot meg növényt (2db) szeretnék még bele venni ebben a hónapban. Festet kavics meg több színben van a boltban. Jól át lett mosva ez is elég rendesen.

(#10858) orion1025 válasza Anulu79 (#10857) üzenetére


orion1025
őstag

Nem az átmosás számít, hanem az idő közben kioldódó anyagok amik jöhetnek maguktól, illetve felületi sérüléstől.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10859) Anulu79 válasza orion1025 (#10858) üzenetére


Anulu79
addikt

Ja értem. Egyébként egyszerre mennyi vizet kell cserélni?

(#10860) orion1025 válasza Anulu79 (#10859) üzenetére


orion1025
őstag

30% maximum.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10861) mdk01 válasza Anulu79 (#10859) üzenetére


mdk01
addikt

Figyi...
Remélem segítségként fogod fel, de olvass sokat és még annál is többet. Ne csak gyűjtő fogalmakat hanem más akvarista tapasztalatait próblémáit és az arra adott tanácsot.
Fix bevált módszer szinte semmire nincs ami akvrisztikával kapcsolatos, és megoldások sem csak nagyjábóli alapszabályok ezért ha sokat olvasol nagyjából kialakul a fejedben az egyes dolgokról, problémákról egy összkép ami nagy kincs pláne ha több éves tapasztalat társul mellé.
Szívesen válaszolunk ha tudunk hogy egyes dolgokat mi hogyan oldunk meg illetve csinálunk(ezzel is segítve az összkép kialakulását) de nagyon sok dologra neked kell rájönnöd magad.
Sokszor teljesen alap dolgokat kérdezel azért írom ezeket.

Vízcsere változó ki hogy csinálja mert ez is akvárium függő. Én 30% körül cseréltem de idővel rájöttem amit más növényesek már régóta szajküztak hogy 50% és valóban az kell úgy hogy az elmőlt 3hét már 45-50% vizet cserélek de ez kb. maximum amit cserélni szabad ha nincs semmi egetverő gond.
Mivel látszik a leengedett vízen hogy az kb.60% ezért szóltak hogy sok a vízcsere s neked elég lenne 30-40% mert kicsi az aksi.
Az üveget meg ne szárazon töröld hanem vagy felengedve szinte teljesen vagy jó sok vízzel a szivacsban.
Amúgy vízkőnek látszik igen valszeg máskor is így csináltad és sokszor kevés víz okozta ezt.

Írj le mindent az akváriumodról telejsen vagy linkeld be az akvaristás nickedet a múltkor ott is láttalak ha jól emlékszem...remélem ki van töltve.:U

[ Szerkesztve ]

(#10862) mdk01 válasza orion1025 (#10860) üzenetére


mdk01
addikt

Az ránézésre egy 54literes aksi aminek kicsi a pufferje ha 30% fölé csúszik abból baj nem lehet. Bár ez soktényezős majd meglátjuk pontosan mi van abban az aksiban.

[ Szerkesztve ]

(#10863) mdk01 válasza orion1025 (#10854) üzenetére


mdk01
addikt

Sokszor még egy normális méretű külső szűrővel is kínlódni kell, mert nincs elég hely egy normális biológiai szűrésnek.

Én meg pont a hétvégén jöttem rá hogy sikerült egy túl jó biológiai szűrőt csinálni mivel denitrifikálás van a szűrőmben, ergo adagolom a növények miatt a KNO3-ot és eltűnteti a hordó szinte az egészet úgy hogy jelenleg kicsit többet kell adagolnom.
Most lesz 20.-án 1 éve hogy megállás nélkül megy a szűrő ezért sikerült idáig eljutni, de amúgy is tervbe volt hogy 1év után szétszedem így meg pláne, hogy kicsit megbolygassam.:)

[ Szerkesztve ]

(#10864) orion1025 válasza mdk01 (#10863) üzenetére


orion1025
őstag

Hasonló tápanyag eltüntetést nálam is észre lehet venni, de egyenlőre most az algázással jobban el vagyok foglalva a frissen indított témánál.Ellenben a Heteranthera régebbi levelei nekiálltak kicsit megpöndörödni, na arra kell még valami értelmes magyarázatot találnom.Ha tudsz okosat mondani, szívesen fogadom.1-2-Grow növény, előző hét csütörtökön lettek beültetve, azóta van olyan szál ami ~20cm-s lett, de a közepétől lefele elég sok levél kicsit megtekeredett.Az előző felállásban a vízicsillagom csinált ilyet, de miután tápot váltottam ez a probléma megszűnt, viszont most is ugyanazt használom.Két napja nekiálltam többet adagolni, aztán kiderül kell-e valami pótlékot is adagolnom a vízbe.

Világítást is tervezek cserélni, lehet az is közrejátszik, elvégre ez a növény elég fényigényes, nálam meg ledes téma megy kezdetek óta.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10865) myk74


myk74
senior tag

Nyíregyházán ha valaki igényelné az alábbi ritkításból származó növényeket
az kérem jelezze pü-ben!Esetleg egy csokit elfogadok :DDD

Tálca nem nagy kb 30x20cm-es

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#10866) myk74


myk74
senior tag

Duplán ment!

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#10867) mdk01 válasza orion1025 (#10864) üzenetére


mdk01
addikt

Én miután megemeltem a tápadagot a valiznériám kezdett el eltorzult leveleket hozni meg pöndörödni, és mint kiderült a valiznéria nem szereti a sok tápot....ezért sem lehet látni növényes aksiba valószínűleg.
Aztán most a crypto.aponog. kezdett el furcsa leveleket hozni de az még nem 100% de gyanítom az sem szereti a sok tápanyagot, mert gyak. mind két növény low tech alapnövény az akvarisztikába és a bárhol megélnek szinte de a crypto. biztosan.
Szóval lehet hogy neked is vmi ilyesmi van a háttérben.

Az anubias levelének a pereme nekem a sok fénytől szokott behullámosodni.

(#10868) orion1025 válasza mdk01 (#10867) üzenetére


orion1025
őstag

Igen, azok a növények kellőképp igénytelenek, így valószínűleg azt is szokták meg.Anubias nana-m meg volt nem is olyan rég, bár ki nem állhatom őket, de azok meg sötétség kedvelők.Amikor volt, leteszteltem két tövet.Az egyiket HM mellé raktam a fényáradatba, a másikat eldugva nagyobb növények alá, és ami szabadon volt az nem nőtt semmit és mindig bealgásodott, a sötétben lévő kolegája meg mindenben ellenkezőleg viselkedett.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10869) mdk01 válasza orion1025 (#10868) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem szint úgy csinált az anubias, az ha kap egy leheletnyi fényt már gyönyörű.

(#10870) Anulu79 válasza mdk01 (#10861) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi az infókat. Nem tudom, hogy milyen infókat kell leírnom. Valaki itt jól tippelt mert tényleg egy 54 literes akváriumról van szó. Az érdekesség az, hogy anno amikor "feltöltöttük" halakkal egy kivételével (pink dánió) mindegyik kipusztult. Ez az egy nagyon nagy túlélő. Pedig belőle is volt több az aksiban.
Majd leírom a teljes konfigot mert szettet vettünk akváriumből.

(#10871) sellerbuyer válasza myk74 (#10865) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ha ott nem kell senkinek és esetleg elpostázod, nekem jól jönnének.

(#10872) myk74 válasza sellerbuyer (#10871) üzenetére


myk74
senior tag

Szia.Pénteken gazdára talál ha minden igaz.Ha nem,akkor jelzek .
Nem értem, itt nyögvenyelősen viszek el még úgy is hogy ingyen adom.pff :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#10873) orion1025 válasza myk74 (#10872) üzenetére


orion1025
őstag

Én is akartam már érdeklődni nálad a növények ügyében egy másik oldalon, de általában senki nem hajlandó postázni ilyeneket, így eszembe sem jut megkérdezni senkit.Közel egy hónapig hajtottam 1-2 tő Heterantherát még úgy fél éve, hajlandó lettem volna fizetni is érte a postán felül, mert szinte sehol nem lehetett kapni a nagy hidegre hagyatkozva.Sőt még kedves helybéli magasabb rangú rutinosabb embertársaink sem méltattak válaszra, így sajnos az én segítési szándékom is azon a szinten megreked, de igaz ez bármire :)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10874) weresgyufa


weresgyufa
tag

Egy barátom kérésére:
Eladó lenne, bontatlan soha nem használt, tartalék fénycsövek tengeri akváriumhoz.
AquaMedic Reef Blue és Reef White 15K csövek T5 39W, bolti áruk feléért azaz 2100HUF és 2250HUF-os áron.
Érdeklődni nálam lehet. :R

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#10875) myk74 válasza orion1025 (#10873) üzenetére


myk74
senior tag

Nálam az a gond hogy folyamatos 12 h éjszakai raktáros-pakolós fizikai melóm van,2 gyerek (kicsi 2 hetes),délelőtt alvás,délután oviba a nagyért 1 h szünet itthon, és jöhet a munka!Régen nappal dolgoztam ,rengeteget postáztam,mostanában ezt nehezen tudom megoldani!Én mindenkinek válaszolok! :DD

Nincs kéz Nincs csoki!

(#10876) orion1025 válasza myk74 (#10875) üzenetére


orion1025
őstag

Nem is szemrehányás volt, csak sajnos ez a tendencia.Akik meg rutinosabb rókák ebben a témában, azok a legbunkóbbak általában, és szinte lenézik azt aki egy ominózus postázást szóba mer hozni...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10877) myk74 válasza sellerbuyer (#10871) üzenetére


myk74
senior tag

Megvan a gazdája! :R
albert8 ,jöhetnek a képek! :C

Nincs kéz Nincs csoki!

(#10878) Anulu79


Anulu79
addikt

A növényeket hogyan kell szaporítani? Vannak trükkök, technikák? Vagy elég bonyolúlt a dolog?

(#10879) orion1025 válasza Anulu79 (#10878) üzenetére


orion1025
őstag

Az attól függ milyen fajta.Van amelyiket tő osztással, van amelyiket szár levágással.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10880) Aszfaltbetya válasza orion1025 (#10860) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

'

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10881) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Világítást hogy szoktátok? Ha lekapcsoljátok teljes sötétség, vagy hagytok egy kevéske világítást más lámpával?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#10882) albert8 válasza SSJmeszes (#10881) üzenetére


albert8
addikt

Én teljesen lekapcsolom mindig.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10883) orion1025 válasza SSJmeszes (#10881) üzenetére


orion1025
őstag

Állítólag ha van egy kevéske éjszakai fény (pár db kék ledből szokták), akkor nem ugrálnak ki a halak.Nem hinném urban legend, sok helyen olvastam róla.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10884) farkas26 válasza SSJmeszes (#10881) üzenetére


farkas26
tag

Nálam mindig le van kapcsolva teljesen.

"A jövő sem a régi"

(#10885) mdk01


mdk01
addikt

Lakapcsolva teljesen, ha meg kiugrik majd visszapattan az üvegről.:DDD

(#10886) Garold


Garold
senior tag

Régóta tervezgetem egy "nagy" akvárium megvételét, de mielőtt nekifognék szeretném belőni a járulékos költségeket. Most még csak a tervezésnél tartok várom a visszajáró adómat. :DDD

Jelenleg egy új 200l-esel szemezek ami bútorral, gyári műanyag tetővel 75k körül lenne (mivel úgy látom helyiek, Nyíregyháziak is aktívak a topicban a Széchényi utcára szoktam járni, ha van olcsóbb-jobb bolt / ajánlat lehet bombázni - főleg azért járok ide, mert korrekt, szimpatikus a tulajdonos pár). A jelenlegi 60l-es pedig menne a gyerkőc szobájába fialtatós aksinak.

A kérdés amire viszont nem találtam még választ:
- külső, vagy belső szűrő - pro és kontra ha van bevált konkrét típus szívesen látom
- milyen levegőztetőt?
- félig homokos félig kavicsos talajt szeretnék, de nekem nagyon tetszik a sötét aljzat - milyet és mennyit? Ár tekintetében neten érdemes-e kutakodni utána?
- 3D háttér megéri a borsos árát? Dob annyit a látványon?
- milyen és mennyi növényt?

A világítás, vízmelegítő, halak kérdésében nagyjából tisztában vagyok, de ha van jó tanács szívesen fogadom!

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#10887) orion1025 válasza Garold (#10886) üzenetére


orion1025
őstag

Nem tudom számít-e az én válaszom, de megpróbálok segíteni.

Külső szűrőt javasolnék, de abból egy combosabbat.Az EHEIM mint márka azt hiszem senki számára nem ismeretlen, ebből 1500L/h-s körülit vagy afelettit keresgélj.Belső szűrő semmire való, az tényleg csak vízmozgatásra jó.És fontos, hogy esőztetőt használj ekkora akváriumban.Ha nem akarsz CO2-t használni, akkor felszínmozgatással kellő oxigén bejut a vízbe, így nem lenne szükség külön levegőztetőre, amennyiben épkézláb mennyiségű élőlény lenne benne.

Amennyiben nem akarsz nagy növényesítést, akkor elég csak általános aljzatot venni, meg a növények tövéhez lenyomkodni pár tápgolyót.A mennyiség kiszámítására találsz táblázatot a neten.Ha rám hallgatsz semmilyen kavics és bazalt zúzalékot nem veszel meg.Vannak akik praktikeres térkő homokot használnak, de legjobb tudomásom szerint be tud rohadni, ellenben olcsó és zsákban kapni, de szerintem ne reszkírozz.Nálunk például lehet kapni nagyobb zacskókban sötétszürke és piszkosfehér aprószemű keveréket aminek nincs éle, valami hasonlót nézz, de ne gyöngykavicsot, annál jóval kisebbet.Az aprószemű aljzat azért is jó, mert nem tud a résekbe belemenni a mulm, így könnyű kivarázsolni az aljzatból.

A 3D háttér szerintem undorító és mű, inkább egyszínű fólia vagy fotókarton, miegymás.

Növényeket az alapján válassz, hogy milyen halakat tartasz, mekkora világítás és tápozás van tervben.Ha sokat akarsz, oda már elkél táptalaj is.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10888) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Adott egy 200 literes akvárium (100x50x40). Pár napja vettem egy Atmant 3338 (1200l/h) külső szűrőt.

Íly módon kötöttem be:

A gondom annyi, hogy eléggé nagy sodrást csinált, és a halak igencsak erölködtek és elbújtak a növények mög.

Ezek után a nyomó oldalon lévő hosszúkás perforált csövet lecseréltem a "legyezőre" a vízfelszíntől kb 6-8 cm-re és picit az üvegre nyomva.
Látszólag jobb lett a helyzet, de még mindig soknak találom (lehet, hogy csak túlaggódom, de a tűzgurámik még mindig a nyugodtabb helyet keresik).
Esőztetőt nem használok, van benne buborékoztatom.

Van esetleg ötletetek hogyan tudnék még egy kicsit az áramlásból elvenni?

(#10889) orion1025 válasza AndrewTdi (#10888) üzenetére


orion1025
őstag

Vegyél EHEIM csapos csőtoldót és kész is :)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10890) Garold válasza orion1025 (#10887) üzenetére


Garold
senior tag

"Nem tudom számít-e az én válaszom" - persze hogy számít :R , bárkitől bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok.

Az EHEIM név nem ismeretlen számomra (vízhűtés körökből), de ahogy elnézem az árakat a Professionel és Experience széria aranyárban van. A Classic pedig kicsit fapadosnak tűnik...
Ha veszek is ilyet akkor biztos nem újonnan.

Az pedig teljesen új infó számomra hogy csak esőztetéssel teljesen megoldható a levegőztetés - látszik hogy van még mit tanulnom :D

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#10891) AndrewTdi válasza orion1025 (#10889) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Van kis csapocska a csatlakozásnál.
De ha ott "megyfolytom", tecceni fog a szűrőnek?

(#10892) orion1025 válasza Garold (#10890) üzenetére


orion1025
őstag

Persze érdemes használtan nézegetni, én 7000Ft-ért vettem a a 2011-s szűrőm új rotorral és tömítéssel igaz ez kisebb teljesítményű.A Classic szűrők lehet fapadosak, de rengetegen használják és nem véletlenül.Na meg nem utolsó sorban halkak is, én nem válnék meg tőle semmi pénzért.

Az esőztetést pedig nem konkrétan csobogásra gondoltam, hanem vízfelszín alá dugva pár cm-l és a vízfelszín felé irányítva ~10-15 fokos szögben, hogy fodrozódjon rendesen.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10893) orion1025 válasza AndrewTdi (#10891) üzenetére


orion1025
őstag

Nem lesz tőle baja, elvégre ha tömődik a töltet benne, az is valamennyire lefogja.Amúgy én is túláramlással küzdöttem eleinte, és nálam a jet lett a megoldás.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10894) AndrewTdi válasza orion1025 (#10893) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Jet? :F

és melyik ágat szűkítsem? szívót vagy a nyomót?

[ Szerkesztve ]

(#10895) orion1025 válasza AndrewTdi (#10894) üzenetére


orion1025
őstag

A nyomó ág szokott kisebb lenni egy mérettel.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10896) Garold válasza orion1025 (#10892) üzenetére


Garold
senior tag

Értem!

Tudom hogy nincs túlszűrt akvárium, de 200l-hez nem lenne sok az 1500 l/h? A gyártói ajánlásoknál pl egy 700 l/h is max 250l-t írnak. Tudom hogy növényes aksihoz jóval nagyobb szűrő kell, de ez nem az lenne.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#10897) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

(#10898) orion1025 válasza Garold (#10896) üzenetére


orion1025
őstag

Minél nagyobb egy szűrő teljesítménye, rendszerint annál nagyobb a szűrőkosara.A 700L/h meg csak egy névleges teljesítmény, töltettel megpakolva az már messze nem lesz annyi, na meg az emelő magasság miatt is elvész valamennyi, így mindjárt közelében sincs annak az értéknek.Ez persze csak jó tanács, nem okoskodás :)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10899) BiriBum válasza Garold (#10886) üzenetére


BiriBum
őstag

Sok múlik azon, hogy milyen fajta halakat szeretnél bele rakni.

Nálam egy 180 L-es medencében növendék afrikai sügérek vannak és "csak" belsőleg van szűrve. Igaz, elég gyakran cserélem a vizet.

A 200L-es akváriumba nagyjából 30kg aljzattal számolj. Itt szintén lényeges, hogy mit szeretnél benne tartani.

A műszikla 3d háttér sokat levehet a nettó víztérfogatból. Szerintem a vékonyabb rücskös műgyanta- vagy perlitháttér igencsak jó hatású félénk halak esetén. A tanganyika-tavi, helyben ikrázó sügérek esetén kifejezetten ajánlott.

(#10900) Garold válasza BiriBum (#10899) üzenetére


Garold
senior tag

Halak tekintetében 2 vitorlás, 4-6 gurámi, 4 alganyaló, 4 páncélos harcsa van tervben, a többi hal képlékeny, mert 3 éves kislányom szokott választani. :DDD Elragadta őt is az akvarista hév, amikor mondtam páromnak hogy venni kéne új akváriumot mondta a kicsi lány hogy jó, de a jelenlegi aksi akkor megy az ő szobájába a TV helyére - ezt határozottan támogatom is.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.