Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) sasa311 válasza Pocee (#10050) üzenetére


sasa311
veterán

Működne kicsiben, de hidd el, a tengeri akvárium nem gyereknek való, hanem "felnőtt játék" (nem főként az ára miatt).

Ha magadnak akarod akkor beszélhetünk róla (de az azért hosszabb menet, mint egy tengeri és muszáj legalább az alapokkal képbe lenned), de ha a gyereknek akarod maradj édesvíznél ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10052) Pocee válasza sasa311 (#10051) üzenetére


Pocee
senior tag

csak ott lenne elhelyezve,azért írtam,hogy ne legyen hangos mert 4hónapos sincs még,de szerintem csodálná.
Én meg elmúltam 30,7 évig neveltem kaméleont,8.éve nevelem a madárpókom,úgy érzem van felelősségtudatom ezekhez a dolgokhoz,persze szívesen veszem ha dobsz egy linket ezekkel a dolgokkal kapcsolatban ahol eltudok indulni olvasni az alapoktól.
Ha tengeri mennyire dobná meg az árat? édesvízi x ?%

Mr.Brightside

(#10053) sasa311 válasza Pocee (#10052) üzenetére


sasa311
veterán

Ha nem valami fos gagyi (pl. gyári szett, stb...) szettet veszel, hanem rendesen meg van csinálva, akkor 300%...

És habár nem olyan hűde hangos, én hálószobába nem tenném, csak nappaliba.

Persze ha még mindig érdekel szívesen segítek.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10054) Pocee válasza sasa311 (#10053) üzenetére


Pocee
senior tag

Persze,hogy érdekel,csak tudnom kell hogy spóroljak karácsonyig.
Akkor kb 60lben ha tengeri akkor olyan 180ezer?kb?mert akkor marad az édesvíz.
esetleg kezdőknek valami cikkajánló?

Mr.Brightside

(#10055) mdk01 válasza Ap3x89 (#10049) üzenetére


mdk01
addikt

Kevés lesz a 30k 96literhez ha mindenből normálisat szeretnél szerintem.
Szűrő, vízmelegítő jó ötlet lehet a háttér mögött csak a mélységből akkor veszítesz.

Nézelődj aztán kérdezzél konkrétat és válaszolunk ha tudunk.:)

(#10056) mdk01 válasza Pocee (#10054) üzenetére


mdk01
addikt

Tengerit hagyjad sztem az már komoly, szaktudást és pénztárcát igényel, nem a felelősségtudat miatt akar sasa sem lebeszélni.
Kezd édessel és ha meguntad,bár azt nehéz akkor jöhet a tengeri.

(#10057) sasa311 válasza mdk01 (#10056) üzenetére


sasa311
veterán

El lehet kezdeni a tengerit, nincs azzal gond, csupán tudomásul kell venni, hogy egyrészt jóval drágább, másrészt több odafigyelést igényel, mint egy édesvizi.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10058) SzalaiG válasza Pocee (#10054) üzenetére


SzalaiG
addikt

(#10059) Ap3x89 válasza sasa311 (#10057) üzenetére


Ap3x89
aktív tag

tudnál nekem ajánlani valami kezdő szettet 100l liter körül? ha jól olvastam te nagykerben dolgozol kb 30 e ft ig? köszi

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#10060) sasa311 válasza Ap3x89 (#10059) üzenetére


sasa311
veterán

30e-ig sajnos nem tudok neked ilyet ajánlani. Ennyiből csak nagyon gagyit lehet összerakni. Ahhoz viszont nem szívesen adnám a nevem :B

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10061) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag



(#10062) Ap3x89 válasza sasa311 (#10060) üzenetére


Ap3x89
aktív tag

akkor milyent tudnál ajánlani? linkek árak esetleg? persze ha ráérsz. köszi

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#10063) Rakman válasza sellerbuyer (#10061) üzenetére


Rakman
tag

Gratula, jól néz ki! :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rakman

(#10064) sellerbuyer válasza Rakman (#10063) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Köszi! :R

(#10065) farkas26


farkas26
tag

Valaki tudja,hogy mitől szokott befeketedni a guppy szeme?

"A jövő sem a régi"

(#10066) mdk01 válasza farkas26 (#10065) üzenetére


mdk01
addikt

Miért, az probléma vagy csak érdekel?
Az enyéimnek is fekete.

(#10067) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Nem nagyon konyítok a dolgokhoz. van egy 250 literes akváriumom, ahhoz szeretnék valami jó, külső szűrőt venni, mivel a mostani nagyon pici hozzá (450L/h).
Mi az amit érdemes venni de megmaradhat a gatyám is (az ára miatt)? Esetleg van olyan ami levegőztet is, vagy ahhoz hagyjam meg a mostani kis 4000-es forintos buborékoztatót?

Tudtok segíteni ilyenben?

nem tudom mi lehet még fontos.
Vitorlások, gurámik, neonok, stb halak vannak benne, szépen megélnek egymás mellett.

(#10068) farkas26 válasza mdk01 (#10066) üzenetére


farkas26
tag

Csak kíváncsi vagyok,mert az enyéimnek,kaja után szokott teljesen befeketedni,de nem mindig.
És mitől van ez?

"A jövő sem a régi"

(#10069) mdk01 válasza farkas26 (#10068) üzenetére


mdk01
addikt

Na ezt még nem figyeltem.

(#10070) Pocee válasza sasa311 (#10053) üzenetére


Pocee
senior tag

Szia!

Hosszas tépelődés után úgy döntöttem,hogy egyedi akvárium lesz,mármint nem plugnplay.
Valszeg nem fogom tudni egyben megvenni,hanem csak darabokban.
Szűrőre áldoznék többet,az eheim-ekkel mik a tapasztalatok,30-35 lenne a szűrőkeret?
Van tőle jobb?
Kb 150 literes lesz az aksi,eheimből melyik ajánlott vagy ennyiért más márkából jobbat kapok?

Mr.Brightside

(#10071) sasa311 válasza Pocee (#10070) üzenetére


sasa311
veterán

Árulunk eheimet is, de szvsz túl van árazva.
Sicce szűrők olcsóbbak, a motorjuk ugyan az (a Sicce gyári beszállítója az Eheimnek) a szűrő kiépítése és a több szűrőközeg miatt szerintem jobb vétel.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10072) SzalaiG válasza sasa311 (#10071) üzenetére


SzalaiG
addikt

Kérlek adj egy linket a Sicce-hez!

(#10073) sasa311 válasza SzalaiG (#10072) üzenetére


sasa311
veterán

sicce

Gyárilag nem csak szivacs van bennük, hanem kerámia is!
Ill. nem 1l szűrőanyag / 100L víz, mint az eheim, hanem jóval nagyobb a tartály (a legkisebb is 2,8L ha minden igaz)

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10074) AndrewTdi válasza sasa311 (#10073) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Tudsz esetleg nekem ajánlani valami Sicce külső szűrőt egy 250 literes aksihoz? Ez jó lehet? Ehhez kell még vennem valmit, vagy ez tartalmaz mindent ami kell és csak összerakom és bedugom a konnektorba?

[ Szerkesztve ]

(#10075) sasa311 válasza AndrewTdi (#10074) üzenetére


sasa311
veterán

Szia!

jó lenne de az sajnos nincs raktáron.

És igen, teljesen felszerelt midnen Sicce szűrő, csövekkel csapokkal, mindennel.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10076) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Ritka pillanat. :)



(#10077) mdk01 válasza sellerbuyer (#10076) üzenetére


mdk01
addikt

:C

(#10078) sellerbuyer válasza mdk01 (#10077) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az a fura az egészben, hogy utálják egymást, mint az atom. Most meg órákon keresztül így pihiztek. :DDD

Lehet, hogy ez egy gyönyörű barátság kezdete....? :U

[ Szerkesztve ]

(#10079) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Ja, a féreg sztorit nem is meséltem még, mert sok volt a meló.

Voltak fent nálam vendégek, ilyenkor beszélgetés közben előferdül sokszor, hogy az akit bámulom, csak úgy.

Egykedvűen nézegettem most is, amikor azt látom, hogy fura, sötét kaki lebeg a vízben lefelé. Azért lettem most figyelmes a jelenségre, mert szokatlanul nagy volt, még a nagyobb halak sem csinálnak ilyen hosszút és vastagat és szokatlanul sötét színe is volt.

Hát ahogy követem a szememmel, egyszer csak azt látom, hogy a kaki minimális kígyózó mozgásokat végez! Utána meg már egyre erőteljesebben, úszna lefelé a vízben. A döbbenet erősen kiült az orcámra. :) Aztán mikor talajt fogott, egy kicsit keresgélt, majd villámgyorsan befúrta magát. Nem viccelek, egy kisebb fajta földigiliszta méretű volt! :Y

Egyébként ezért is szeretek élő tubival etetni, mert az ugye beveszi magát a talajba, ezzel jót is tesz, mert átmozgatja, tisztítja (az más kérdés, hogy amit megeszik, azt ki is sz....ja ugyanoda), valamint a harcsáknak és egyéb talajtúróknak hosszú távon jó kis táplálékot biztosít, amit ráadásul le lehet vadászni, tehát duplán ízletes a halaknak.

De ilyet még nem láttam, hogy ekkora monster-ré nője ki magát egy tubi! :Y Félek, hogy éjszaka a kisebb halakat megeszi! :DD

(#10080) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Vélemények?
Régebbi felvételek! Azóta változott egy s más!

Aquarium

Aquarium II

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#10081) sellerbuyer válasza SSJmeszes (#10080) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Jaaaajjjj neeeee... Miért kell mindig ez a buta gitár, hárfa, meg zongora, meg ilyenek az akis videók alá? :W

Az aki amúgy szép. :) Nagyon díjazom a természetességet az akiban, magam részéről. Mondjuk a "népsűrűség" nekem kicsit nagynak tűnik. :U

(#10082) albert8 válasza SSJmeszes (#10080) üzenetére


albert8
addikt

Szépek, de szerintem a hal kicsit sok, mind 2 ben :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10083) mdk01 válasza SSJmeszes (#10080) üzenetére


mdk01
addikt

Még nem olvastam a hsz.-okat, de én is akartam írni hogy sztem is kicsit sok a hal.:)
Amúgy szép nagyon, de a halak 1/3-át kivenném, mert elveszik látvány.

(#10084) SSJmeszes válasza sellerbuyer (#10081) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Hang nélkül még rosszabb!:)

A nagy akváriumban a nagy márnák nincsennek már benne. A vitorlások is sokkal szélyelebb vannak azóta.

A diszkoszos akváriumban meg a sok pillangó sügérből maradt négy hím!:( Sajnos elég rövid életűek..

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#10085) sellerbuyer válasza SSJmeszes (#10084) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nem azt mondom, hogy hang nélkül, de némileg kevésbé butább zenével is el tudnám képzelni. Mondjuk láttam már olyat, ami alá rock-ot nyomtak, na az még szörnyűbb volt. Szeretem a rock-ot, de nem itt van a helye és nem így...

Ezek a halak, amik a videón láthatóak, mind nagytestűek, nagyra nőnek. A tengernyi vitorlásból egy ekkora, ráadásul ilyen sűrű növényzetű akiban max. kettő, de még az is sok lenne egyéb halakkal együtt tartva.

No mindegy, azért a természetesség nagyon díjazandó. Sokkal jobb egy ilyen növényekkel teleültetett aki, mint egy halálfejes, kishajós, színes talajos mineknevezzem... :N

(#10086) sellerbuyer válasza SSJmeszes (#10084) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Még csak most nézem a diszkoszos videót... Istenkém! Nincs zene! Ez zene füleimnek! :C Ez is nagyon szép aki.....és ez is nagyon sűrűn benépesített.... :N

(#10087) SSJmeszes válasza sellerbuyer (#10085) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Van videóm etetésnél!:D
Jobb akkor, ha azt nem is látod!:))

Igazából muter a 2 akvárium tulaja! Én is mindig mondom neki, hogy elég lesz a halból már bele.
Egyénként a nagy akvárium 500L es.

De köszönöm a dicsérő szavakat. Amit látsz egyébként mind itt nő meg benne. Tehát nem így lettek betelepítve. Minden egyes hal, amit látsz ott nőt meg. A kicsik is nőnek mint a gombák.

Ugye a tubifex ( tehát elő kaja ) és minőségi lemezes, szemes, SERA kaját kapnak.;)

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#10088) sellerbuyer válasza SSJmeszes (#10087) üzenetére


sellerbuyer
őstag

:C

(#10089) mdk01 válasza SSJmeszes (#10087) üzenetére


mdk01
addikt

Diszkoszos aksinál a videó 2/3-nál kaptak vmit nem? elég nagy nyüzsi lett.:)

Amúgy sztem kálium hiányosak a növényeid, mert lehet látni a leveleken.

A levegőt mivel oldjátok ilyen szépen be? Szép apró bubikat csinál.

(#10090) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

(#10091) weresgyufa válasza SSJmeszes (#10080) üzenetére


weresgyufa
tag

woww.... mekkora ez a medence? Meg ha jól látom akkor a diszkoszokkal együtt Rainbow shiner-ek (Notropis chrosomus) vannak? Hogy bírják a meleget, mert szubtrópusi halacsok és inkább a hidegebb vizet kedvelik.

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#10092) Aszfaltbetya válasza SSJmeszes (#10080) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

végre egy kolléga aki diszkoszt tart ;)

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10093) Aszfaltbetya válasza sellerbuyer (#10090) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

jolmegnott a kis dog miota atvittem ;)

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10094) sellerbuyer válasza Aszfaltbetya (#10093) üzenetére


sellerbuyer
őstag

:K :C

(#10095) Aszfaltbetya válasza mdk01 (#10089) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

szerintem a visszafolyo viz beomlese lessz amire gondolsz ,
vizesesszeruen jon be szerintem

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10096) mdk01 válasza Aszfaltbetya (#10095) üzenetére


mdk01
addikt

Greenaqua-ba láttam élőben ezeket a visszafolyó ágra rakható lapát szerű üveg izéket és akkor értettem meg miért olyan baromi jó dolog. Viszont sztem itt nem az van, vagy nem tudom.

(#10097) Aszfaltbetya válasza mdk01 (#10096) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

valoszinuleg eros atemelo pumpan folyik vissza a viz es ha megfelelo szogbol jon a viz ezt a hatast eres el,

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10098) albert8


albert8
addikt

Nálam ez a helyzet: :)


[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10099) albert8


albert8
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10100) G. Klještić


G. Klještić
újonc

Üdv!
Egy kis reklám:

Hobbim a gyöngyfűzött halak, és más állatkák készítése. Célom, hogy a lehetőségekhez képest minél élethűbbre készítsem el a figuráimat. Frissen nyílt facebook oldalamon lehet róluk pár képet megtekinteni:

http://www.facebook.com/Corydoras112

Akit érdekel a dolog kérem lájkoljon és kövessen. Rendelésre bárkinek készítek figurát, bár ezt nem tudom olcsón vállalni, mert rendkívül időigényes míg egyet is elkészítek. Viszont kétségen kívüli előnye az élő hallal szemben, hogy soha nem döglik meg, nem eszik, és víz sem kell neki :D

Ako nešto može poći naopako, poći će naopako

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.