Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10501) farkas26 válasza KrAt (#10499) üzenetére


farkas26
tag

Hello!

Itt egy kis segítség: http://www.akvarista.hu/index.php?oldal=1&cikk=1498
http://www.akvarista.hu/?oldal=1&cikk=1500
http://www.akvarista.hu/?oldal=1&cikk=1494

"A jövő sem a régi"

(#10502) KrAt válasza farkas26 (#10501) üzenetére


KrAt
veterán

:R hasznos volt :)

Akkor ami kiderült (javítsatok ki, ha tévedek):

- ha kicsit barna a víz, akkor az még nem jelent rosszat, a fa miatt van (most kicsit még olyan), bár semmi nincs benne..
- kell egy szűrő, ebbe elég a belső, mert a vizet majd cserélem, kicsi az akvárium (nincs itt valakinek kicsi olcsó eladó? :) )
- 3-5 hetet várjak, mielőtt halak jönnek
- kell egy tető, neon világítással. Plexire gondoltam, hogy vágatok, és arra teszek neont.

(#10503) kymco válasza KrAt (#10502) üzenetére


kymco
veterán

A plexi tető nem jött be a tesómnak. Elvetemedett, karcolódott.. üveget javaslok.

www.refujvaros.hu

(#10504) SzalaiG válasza KrAt (#10502) üzenetére


SzalaiG
addikt

A neon helyett üveget javaslok.

(#10505) myk74 válasza KrAt (#10502) üzenetére


myk74
senior tag

Ezt most találtam:
pl világítás:[link]
pl szűrés:[link]
Ráköthetsz a légpumpádra egy ilyen szivacsosat is:
[link],szerintem elég erre a méretre
Vagy akvaristán [link]olcsón veszel egy belső szűrőt,és az asztali lámpádba betekersz egy kb 18wattos daylight 6500k energia takarékos égőt .Kezdésnek elég,utánna úgy is többet-jobbat akarsz majd. :DD
Kb 3-4 hétig szerintem is érdemes halak nélkül ,csak növényekkel járatni.Sok és nagyra növő halat ne tegyél bele,garnéláknak ideális lenne ez a méret.

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#10506) farkas26 válasza KrAt (#10502) üzenetére


farkas26
tag

Itt találhatsz olcsóban szűrőt http://www.akvarista.hu/index.php?oldal=36&show=posts&topic=1392
Meg használj víz előkészítőt,akkor nem kell 3-5 hetet várni a halakal. :)

"A jövő sem a régi"

(#10507) KrAt


KrAt
veterán

Köszi a válaszokat! :R :) Igyekszem beszerezni a dolgokat :)

Ami bekerült: növények :) Pár darab, nem is tökéletesen elrendezve, de valamire csak jólesz :)

Jövőhéten beszerzek egy szűrőt, melegítőt, meg lámpát.. Bár van egy kis led-szalagom, lehet megpróbálom azzal :)

(#10508) tajcsi válasza KrAt (#10499) üzenetére


tajcsi
senior tag

Én ebbe vörös neonhalakat tennék. Nagyon jól néz ki még zavaros vizzel is!

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#10509) KrAt válasza tajcsi (#10508) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :) Semmi extra nincs benne, láttam más soksoksok sokkal szebbet is, de kezdetnek asszem teljesen jó :)

Első halaknak ~20 black molly lesz (meg talán van benne pár márvány is), még nagyon picik, havernál túl sok van, ő adományozta :)

(#10510) villamos válasza tajcsi (#10508) üzenetére


villamos
őstag

Én meg nem. Ez egy 24 literes medence, jó esetben is legfeljebb 18-20 liter víz van benne. Ez egyszerűen kevés, bármiféle hal számára. Legfeljebb garnélák, vagy talán pár nano hal jöhet szóba.
A neon mozgékony jószág, ekkora medencébe tartása kimerítené az állatkínzás fogalmát.
Úgy látom, hogy 80-100 liter alatt nem is érdemes elkezdeni talán...

Nem foglalkozom ugyan halakkal, mert nincs rá lehetőségem, de többek között végigolvastam ezt a topikot, és több szakirodalmat, ill haltartással kapcsolatos témát átolvastam.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10511) SzalaiG válasza KrAt (#10509) üzenetére


SzalaiG
addikt

Tégy bele pár garnit! RC vagy Amano-t javaslok. Meg egy algázót.

(#10512) Motion_Blur válasza KrAt (#10509) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Üdv Uram! :R

Ha jól írtad az akváriumod méreteit, akkor az bruttó 24L, azaz kb. 20-21L víz megy bele. Ez sajnos nagyon kicsi, szóval a 20 molly-t felejtsd el ha nem akarod őket kínozni. Max. egy kisebb raj neon (5-6) az amit ekkora medencébe javasolni lehetne. De őszintén még azt se..

Nekem jelenleg egy 110L-es akim van amiben egy 14 fős neon raj él 1 pár páncélosharcsával + 1 algázóval. Csak viszonyításképpen.

Ha kicsit komolyabban akarsz a témával foglalkozni akkor 200L alatt bele se kezd. Nyilván költségesebb de ha "beáll a víz" akkor nagyon könnyű megtartani benne az egyensúlyt. :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10513) KrAt


KrAt
veterán

Köszönöm a válaszokat! :)

Valóban nem nagy, mikor megláttam, még ez is nagynak tűnt, aztán lassan kiderült, hogy pici.. :) Nemgond, sokat úgysem akarok tartani, majd ha lesz nagyobb. Kezdő vagyok, ki kell derülni, jó-e ez nekem :)

Black molly-ra én is kérdeztem, hogy nem lesz-e sok. Azt mondta, hogy nem, plusz mire mind felnő, addigra jó, ha a fele megmarad. Ez tényleg ilyen, vagy több fog megmaradni? :)

(#10514) tajcsi válasza villamos (#10510) üzenetére


tajcsi
senior tag

Egy francot, 6-7 neon siman elfer bele. Attol, hogy pici meg jol erezhetik magukat.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#10515) Motion_Blur válasza KrAt (#10513) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Alapszabály hogy egy halra annyi liter vizet kell számolni amennyi a kifejlett mérete cm-ben. És arra nem számolhatsz hogy a fele megpusztul. Meg egyébként is a black molly egy elég szapora, elevenszülő faj.

Leírása: [link]

Medence: Minimum 90 literes
Halnépesség: 100 literre 6-8 hal

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10516) Plero


Plero
tag

Eladó minden!

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#10517) mdk01 válasza KrAt (#10513) üzenetére


mdk01
addikt

Sok a mosolygós emotion.:)
Ahhoz hogy ez így is maradjon úgy látom sokat kellene még olvasnod.
Egyrészt miattad írom, de inkább a halak miatt, mert ha vmi nem jön össze te kivágod az aksit, de ez a hobbi kicsit több mint egy bélyeggyűjtés, itt mégis csak élőlényekről van szó.

Neon egyenesen felejtős egy kicsi aksiba. Nekik a termetük ellenére kell a nagy tér....csapathal
Tessék...és ez a minimum liter de ennél többet szoktak javasolni.

A black molly is nagyra nő(nőne ha lenne neki elég nagy aksi) és aki meg azt mondta fele kipusztul(mert gondolom idézet volt vkitől) szégyellje magát. Ha vkinél ez így volt akkor az elképzelhető azért volt mert ő is 20 mollyt tart 24literbe. Ezt ennél kicsit komolyabban kellene venni sztem.

Tarts garnikat vagy nanohalakat azok is nagyon szépek tudnak lenni és egy akvárium szépségét nem is feltételen csak a halak adhatják hanem akár egy szép egészséges növényzet.
Tessék egy egy kis növényes akvárium pár növénnyel milyen szép tud lenni, még szinte hal sem kell esetleg pár nano hogy mozgás is legyen benne.

A másik, hogy minél hamarabb szerezz be egy normális világítást mert elpusztulnak a növényeid, illetve ez a sárga fény csak arra lesz jó hogy bealgásodj. Ha ez megvan akkor kellene egy jó szűrő is, mert a jó fény után megint az alga fog következni ha nincs jó szűrőd.

[ Szerkesztve ]

(#10518) Louro válasza Louro (#10498) üzenetére


Louro
őstag

Erre ötlet, javaslat?

Mess with the best / Die like the rest

(#10519) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Úgy néz ki, lassan véglegesedik a dolog. Kevesebb hal lesz benne, és tudom, hogy nem egyszerű, de remélem, megbirkózom a feladattal :) Tanulni is tudok, ha mást nem, a saját hibámból.. :) De igyekszem :)

Ma sikerült egy fűtőt, szűrőt és hőmérőt beszereznem, lámpa és tető folyamatban van, aztán lassan kész is :) Remélem.. :) És a víz is gyönyörűen tisztul, majdnem tökéletes :)

[ Szerkesztve ]

(#10520) nickwaren válasza Louro (#10518) üzenetére


nickwaren
tag

Szia!

Gyakorlatilag sórákjaid vagy artemia-id vannak, de hívják még őket tengeri majmoknak is. Nagyon aranyos kis állatok, ahogy körözve úszkálnak. Én is tartottam őket, csak egy kicsit nagyobb edénybe. A víz zavarossága lehet a kajától van, ami igen apró szemcséjű, ahogy kiszűrik és fogyasztják, úgy tisztul a víz. Szokatlan, hogy ilyen kevés levegő kell nekik, mert én inkább mindenütt a több levegőt olvastam a tartásukhoz.

Tessék egy két videó a sajátjaimról:
videó 1
videó 2
videó 3

(#10521) mdk01 válasza nickwaren (#10520) üzenetére


mdk01
addikt

Szinte biztosra mondom hogy nem artemia-i voltak, de végülis tök mindegy.

(#10522) blasko92 válasza tajcsi (#10478) üzenetére


blasko92
őstag

Ha előbb írsz, akkor tudtam volna adni gyönyörű nagy anubiasokat :)

(#10523) nickwaren válasza mdk01 (#10521) üzenetére


nickwaren
tag

Pedig azok, angol oldalakon brine shrimp-nek hívják, valamint a szett oldalán is ezt írják. :K Szerinted akkor mik voltak, most már érdekelne? :U

[ Szerkesztve ]

(#10524) KrAt


KrAt
veterán

Gyors kérdés: LED szalag (átmenetileg) megfelelő lehet világításnak? Nincs drága / extra növény, sima egyszerű dolgok. Van itthon egy darab LED szalagom és stabilizált tápom, örülnék, ha az jó lenne :) Fénye szerintem elég van.

Amúgy kristálytiszta és 23 fokos lett a vizem, lassan minden ideális lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#10525) Pocee válasza KrAt (#10524) üzenetére


Pocee
senior tag

a spektrummal lesz a baj nem a lumennel,azért egy 6500K-s cső vagy kompkt nem ártana legalább...

Mr.Brightside

(#10526) mdk01 válasza nickwaren (#10523) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem is beopálosodott, az első feltöltés után és ráindítottam a szűrőt és óráról órára letisztult.
Úgy gondolom a linkelt kép alapján nem lehet megállapítani hogy artemia-k voltak, de ha igen akkor kíváncsi volnék miből lehetett.

(#10527) mdk01 válasza KrAt (#10524) üzenetére


mdk01
addikt

Mi az ideiglenes? Ha pár nap akkor oké de nem fogod megúszni a normális világítást.
Meg a led-szalag elég tág fogalom így a lumen sem biztos hogy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10528) Pocee


Pocee
senior tag

vettem easy life káliumot vasat és foszfátot,viszont hogy milyen sűrűn kell adagolni az nincs rajta,hetente szerintetek vagy naponta?
akinek volt vele dolga adjon már tippet plz

Mr.Brightside

(#10529) nickwaren válasza mdk01 (#10526) üzenetére


nickwaren
tag

Már mint miből lehetett megállapítani? Egyszerű, láthattad a videóimat, szóval mivel nem kevés ideig láttam őket, így nem volt nehéz megismerni őket. :)) Valamint a neten vannak fent kicsomagolási leírások és videók, régebben Sea Monkey-ként árulták őket ehhez hasonló kis szettekben. Egyébként ha a linkelt képre viszed az egeret az is ezt a feliratot adja: Artemia Salina - sórák. :K

(#10530) KrAt válasza mdk01 (#10527) üzenetére


KrAt
veterán

Stimm :)

Akkor adott esetben ez: [link] jó választás lehet?

(#10531) mdk01 válasza Pocee (#10528) üzenetére


mdk01
addikt

Olyan nincs hogy mennyit, neked kell mérni az értékeket. Ha nem méred akkor a növényekből tudod megállapítani mennyi kellhet nekik de ez egy hosszabb folyamat és figyelni kell.

(#10532) mdk01 válasza nickwaren (#10529) üzenetére


mdk01
addikt

Ez ideáig oké nem így értettem.
Krenatesz által beszúrt nem túl jó minőségű távoli képre gondoltam hogy abból hogyan sikerült megállapítani mert nekem nem menne.

(#10533) nickwaren válasza mdk01 (#10532) üzenetére


nickwaren
tag

Valahol már tegnap éreztem, hogy elbeszélünk egymás mellett. Én nem Krenatesz (nála amúgy is kizártak a sórákok, mert édes vízi akváriuma van) a hozzászólására reagáltam, hanem ami felette van Louro-é és erre a kérdésre: [link] :K

[ Szerkesztve ]

(#10534) mdk01 válasza KrAt (#10530) üzenetére


mdk01
addikt

Nem.
Az elképzelés majdnem jó, nekem is power kompaktok vannak, bár ha mégegyszer csinálnék világítást maradnék a T5 fénycső környékén, de a villanyaszerelő apukám lévén ennek volt itthon minden alkatrész. Az a baj a power kompaktokal, bár a fogyasztás/lumen értek nagyon jó, hogy csak az egyik vége van rögzítve(foglalat) így lefittyen a másik oldal és alá kell támasztani/függeszteni stb.
A másik gond konkrétan azzal amit linkeltél hogy 840-es ami azt jelenti hogy a 8=színhűség 80-90% közötti, a 40=pedig hogy 4000kelvines ami melegfehéret jelent. Ettől valószínűleg bealgásodnál ahogy én is anno, és 10-9 ember aki ilyet használ.
Olyat keress hogy 865 amik 6500k-esek. A 965 is jó de felesleges kb. 2x annyi pénzt adni azért mert a 9=95%-os színhűségért.

(#10535) mdk01 válasza nickwaren (#10533) üzenetére


mdk01
addikt

Jah ok.:)

(#10536) nickwaren


nickwaren
tag

Viszont feladnék egy rejtélyt az uraknak, legalább is nekem az.
Ősszel kaptam egy pár darab ezüst kárászt csalihalnak, az egyik került csak horogra. Viszont inkább őt is hazahoztam és meggyógyult. Itt kezdődik vele az érdekes eset, minden jegyében, színében egy teljesen átlagos ezüst kárásznak nézett ki, leszámítva a forradását. Aztán kb. egy hónapja elkezdett érdekes színt felvenni, gyakorlatilag tarka lett, mint egy tehén. A sötét foltok megerősödtek rajta, a világos részek meg elkezdtek sárgulni. Először valami betegségre gondoltam, de a szín változáson kívül minden rendben volt vele. Aztán elkezdtek elmúlni a sötét foltok és mostanra egy aranyhal lett belőle, gyönyörű szép sárga színben. Azt tudom, hogy olyan helyről származik ahol "koi" kárászok vagy aranyhalak is vannak a vízben, de nem értem, hogy a társai közül miért csak ő alakult át?

(#10537) Pocee válasza nickwaren (#10536) üzenetére


Pocee
senior tag

Nem szép dolog hülyének nézni az embereket... ;]
A helyedben már szépn sorolnám is neki a kívánságaimat :DDD

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#10538) nickwaren válasza Pocee (#10537) üzenetére


nickwaren
tag

Hidd el én is csodálkoztam, hogy van ilyen. Sajnos nem tudtam még normálisan lefotózni, de hátha így is látszik a különbség.


(#10539) Pocee válasza mdk01 (#10531) üzenetére


Pocee
senior tag

jó akkor mond meg mivel mérjem a káliumot mert sehol nem találok tesztet.

Vegyük át akkor sorjába és kérem aki tudja a választ írjon.
(jelenleg nincs lehetőségem drága teszteket venni.)

Tápozok green aqua-s mikro ill makroval+carbo.
Fonalalgám eltünt viszont jött helyette zöld pontalga és a köveim is bezöldültek és ezek a jelenségek nem akarnak szünni.Lehet vennem kellene még gyorsan növő növényeket mert jelenleg csak egy van a többi földön terül meg jávai moha(mondjuk abból sok van).
Vettem foszfátot,káliumot,vasat külön külön.
Pontalga,növények alsó levele fehérdeik sárgul majd rohad.
Tudom hogy mérni kellene de a tünetek mire utalnak adjak foszfátot is vagy csak káliumot és vasat?
mert tudtommal a sok foszfát is okozhat algát.

Mr.Brightside

(#10540) mdk01 válasza Pocee (#10539) üzenetére


mdk01
addikt

A greenaqua mikro makro carbo OK.
Miért vettél káliumot és foszfátot?
A vas megint OK, bár a GA mikro-ba az is van.

Ha az alsó levelek sárgulnak majd rohadnak az azt jelenti hogy nincs a növénynek elég tápanyaga és a régi leveleket lebontja hogy az újakat táplálja.

Fontos a Nitrogén, kálium, foszfát arányának a megtartás és ez a GA makroban kb. megvan. Ha most még ahhoz adagolsz káliumot és foszfátot felborulhat az egyensúly....viszont ha úgy érzed az akváriumodban termelődik annyi nitrát ami még pluszba kívánja hogy káliumot és foszfátot adagolj akkor ok, viszont ezt erősen kétlem mert a kaki és a kaja lebomlását követően nem csak a nitrát keletkezik hanem foszfát és kálium is(meg egy sor más tápanyag de az most mindegy) ergo nagyjából az arányok megmaradnak. Ezen túl fontos a heti X %-nyi vízcsere hogy pont ezek az arányok nagyjából megmaradjanak.
Szóval összefoglalva kálium, foszfát adagolása úgy gondolom nem indokolt ha csak nem méred meg a makro-kat és úgy ítéled meg szükség van rá.
Vasat adhatsz, de ameddig nem látod a vashiány tüneteit felesleges, mert csak kicsapódik főleg ha kemény a vized.

Foszfát teszt létezik de abból is inkább egy normális, kicsit drágábbat válassz, mert az olcsók nem sok xart érnek.
Kálium tesztet már én is kerestem és mintha nem találtam volna az lehet nincs is.

Ha nagyon beleakarsz merülni a tápozásba akkor érdemes a makro tápanyagokat külön bekeverni és akkor tudsz változtatni az arányokon miből mennyit adagolsz. A GA makro arányok kb. jók az mellé így vaktába sztem nem kellene adagolni semmit.
Ha komolyabban akarsz foglalkozni a növényezéssel írj egy privit tudok egy lehetőséget ami lehet érdekel.

A pontalga az erős fény miatt van lehet ellensúlyozni plusz foszfát adagolással de csak ésszel. Az hogy a foszfát algásodást okoz egy manapság egyre inkább megdőlni látszó tévhit.
gyorsan növő növény az jót tesz az akváriumnak mert gyorsan felveszi a tápanyagot nem pang a vízben. Amíg nőnek a növényeid és van egy jó szűrőd nagy baj nem lehet alga terén.

MOD: Mégegyszer átolvasva arra jutottam emelned kellene a makro tápanyagot és akkor a növények levelei sem rohadnak el és több lesz a foszfát is ami okán valszeg eltűnik a pontalga is. Mennyit adagolsz, mennyi növénynek,mennyi hal mellé, mekkora aksiba?

[ Szerkesztve ]

(#10541) Pocee válasza mdk01 (#10540) üzenetére


Pocee
senior tag

Azért vettem külön ilyen cuccot mert kb egy hónapja megy a GA mikro makro és ugyan úgy van pontalga és levélrohadás.
GA adagolás szerint 1ml / 20l / nap lehet ezen kicsit tolnom kellene 3 nyomást adok amúgy naponta.
60 literes az aki,de legyen csak 50 hasznos. halak:
6 neon
2 serpalazac
2 5sávos razbóra
2 rózsás díszmárna
4 karcsú díszmárna
9 amano redcherry vegyesen
4 zebracsiga
3 sziámi razbóra vagy mi?! :)

szigorúan hetente cserélek 50% vizet.a külső szűrés is erős,azzal nem lehet baj.
vízcserekor mindig megy nitrivec a vízbe.

holnap csinálok képeket.

Mr.Brightside

(#10542) mdk01 válasza Pocee (#10541) üzenetére


mdk01
addikt

Kb. talán rendben van bár mint fentebb írtuk a neon nem a legtutibb.

Mikor lett ültetve a növény, mert a tápozásod is eléggé rendben van talán még sok is,mert én is ennyit adagoltam a 250literbe, bár én csak 20-30%-ot cseréltem, de növények voltak rendesen.
Nitrát teszted van? Az alapfelszerelés kell hogy legyen egy akvaristánál.

(#10543) KrAt válasza mdk01 (#10534) üzenetére


KrAt
veterán

:R

Ilyet vettem 2db-ot: [link]

Ebből egyet vagy kettőt rakjak be szerinted? Ha kettőt, akkor párhuzamosan a rövidebbik oldallal, vagy rá a hossztengelyre sorosan?

(#10544) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Rendkívüli szerencsém volt. Találtam egy nagyon kedves akvarista társat, aki pont az én édesvízi akimra vágyott és elcserélte érte az ő használaton kívüli tengeri akiját. 400l-es és professzionális tengeri akiról van szó, állvánnyal persze. Nagyon örülök az akinak, nálam már karácsony van! :C

(#10545) kymco válasza sellerbuyer (#10544) üzenetére


kymco
veterán

Gratulálok :)
Más és másoknak:
A Csepel szigeten környékén ingyenesen elvihetők kicsi plattik, guppik, xiphók, mollik, illetve ezeknek a mixelt változataik.
Több generáció él együtt, lehet kor szerint is válogatni. Priviben keressetek, ha érdekelnek a halak.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#10546) SzalaiG válasza Pocee (#10541) üzenetére


SzalaiG
addikt

Képek?

(#10547) Pocee válasza SzalaiG (#10546) üzenetére


Pocee
senior tag

kicsit lustáztam mindjárt lövök...pill

Mr.Brightside

(#10548) Pocee


Pocee
senior tag

már mennek fel a képek dropboxra lehet csak holnap tudom őket linkelni.
Addig is beszéljük meg,hogy a jávai moha az ugyan olyan növény mint a többi,ugyan úgy felveszi a tápanyagot ugyan azokat stb???mert most kicsit el van burjánzva és nem e az eszi meg a többi növény elől a kaját,csak hangosan gondolkozok...

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#10549) Pocee válasza SzalaiG (#10546) üzenetére


Pocee
senior tag

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Remélem meg tudjátok nézni őket,az első képeken az a kő amin ál aaz amano fehér és így be van zöldülve de nincs mérete az algának,olyan mintha lefújták volna festékkel.

Mr.Brightside

(#10550) mdk01 válasza Pocee (#10549) üzenetére


mdk01
addikt

Milyen a világításod, mennyit világítasz?
Nekem akkor volt ilyen mikor a 840-es csövek voltak bent. Aztán ez a zöldalga szépen bebarnúlt tök sötétre. Miután lecseréltem a csöveket 6500kelvinesre eltűnt minden. Nem sokkal később jött 3db kicsi anci de azt az algamennyiséget ami itt volt tuti hogy nem ők tüntették el.
Tápozásból amit írtál az csak a makro vagy a mikro-t is így tolod?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.